Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość No wy chyba
jestescie nienormalni.. macie pretensje o to, ze kobieta w ciazy.. jest puszczana 1, ze siedzi kiedy inni stoją?? Boże chyba wam cos rozum odjeło.. zal mi Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miło czytać
takie złośliwości, wspaniałe mamy wychowają wspaniałych synów, którzy będą wspaniałymi mężami, och tylko pozazdroscić takiego spojżenia na swiat. Nie chodzi o to ze coś sie komus należy ale czy nie było by milej na tym świecie, żebyscie raz były milsze, uczynniejsze. Mnie nikt w ciąży nie traktował ulgowo, ale ja dalej swoich poglądów nie zmieniam, proponuję czy ciężarnym ,czy starszym miejsca w autobusach, wpuszczam w kolejki, wiekszość dziękuje, ale czuję się z tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksita
wpuszcaj przepuszcaj a nawet sie puszcaj ja nie ustepuje bo jak ja byłam w ciazy nikt mi miejsca nigdzie nie ustapił a bardzo mozliwe ze te które nie ustepowały mi miejsca klika lat temu dzis zadaja !!!!!!!!!!!tego od innych i ode mnie nici nic ztego ja nie ustapie wam i basta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksita
a im dłuzej ten temat bedzioe maglowany tym wiecej bedzie takich o moich pogladach nic na siłe brzuchate panienki nic na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksita
moja rada unikac kolejek i sr komunikacj publicznej i po kłopocie ja tez jestem zwolennikiem równouprawnienia kobiet nawet kobiet w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za denny topik :O Ja w ciązy na szczęście nie musiałam poruszać się komunikacją miejską ale ustępuję miejsca i kobietom w ciąży i staruszkom. I tego uczę swoich synów - ktoś jest słabszy to nalezy mu pomóc. O czym ta dyskusja? O pomocy i życzliwości dla drugiego człowieka czy o tym aby \"zgnoić\" innych???? Bądzmy bardziej wyrozumiali dla innych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet z tramwaju
O czym ta dyskusja? juz wyjasniam o tym ,ze panie w ciazy nie prosza grzecznie ale ZADAJĄ Powiem tak w skrócie Nigdy nie zdarzyło sie abym nie ustapił komukolwiek gdziekolwiek ale....po lekturze tego tematu zmieniam zdanie radykalnie na niekorzysc uprzywilejowanych Nigdy nie myslałem ze te słabe istoty maja takie mocne pyski Ktos miał racje piszac tu --moga krzyczec i obrazac wiec beda stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet z tramwaju---a ja nadal będę ustępować miejsca kobietom w ciązy, staruszkom, itd. I to samo będę robić moje dzieci, moi synowie. To że znalazło się parę krzykaczek na topiku nie jest zadną \"miarą\" dla wszystkich kobiet. A słabszym zawsze należy pomóc. Byłam w ciązy i wiem co to znaczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet z tramwaju
czy beda to robic twoi synowie to sie okaze ale ty niekoniecznie bedziesz to wiedziec nie badz taka pewna swych synów chcesz to stój prosze bardzo ja juz nie bede nie po tym co tu przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie w ciągu całej ciąży tylko dwa razy ktoś ustąpił miejsca w autobusie ale nie jezdzilam za często i były to osoby młode ,ale nie o to mi chodzi nie czytałam co prawda całego topiku ale nie rozumiem jednej rzeczy to dziwne podejście mnie nikt nie ustępował to ja tez nie ustąpię mnie nie przepuszczali w kolejce to ja też nie przepuszczam czy o tego zależy jakimi jesteśmy ludzmi?Ja ustępuję miejsca przepuszczam ciężarne w kolejce jeśli jest taka potrzeba i gdybym patrzyła na to kto co mi w życiu zrobił niedobrego to była bym okropnym człowiekiem czy wy nie macie własnego rozumu, tylko postępować tak jak inni z nami jak to czytam to wierzyć się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale nie malutka
jak kuba bogu tak bog kubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet z tramwaju----mam nadzieję, że moi synowie będą się kiedyś normalnie potrafili zachować. I....że nigdy nie zostaną \"facetem z tramwaju\". Dzisiaj wstają i dupska z siedzenia zdejmują, kiedy widzą kobietę w ciąży albo staruszkę....Mam nadzieję, że im to zostanie - na zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie zastanówcie sie
niech karzdy z was przeczyta cały topik od poczatku.ZNIECZULICA.wstyd czytac a co dopiero pisac.nie wiem jakim trzeba byc człowiekiem aby pisac takie bzdety.KOBIETA W CIĄŻY JEST SWIĘTA I TRZEBA JEJ POMAGAC.pamietajcie ona nosi dziecko które moze kiedys poda wam szklanke wody.wy atakujacy jestescie załosni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vice versa
ona nosi swoje dziecko jak ja nosiłam swoje ona miała mnie gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam czytam.... i w szoku jestem :) Też byłam w ciąży, też czasami byłam zmuszona do poruszania się środkami komunikacji ale nigdy mi nie przyszło do głowy zeby komuś zwrócić uwagę, że ma mi miejsce zrobić.... powariowałyście?? To że kobieta chciała mieć dziecko i w ciąży chodzi nie znaczy, że wszyscy mają tańczyć jak ona zagra no dajcież spokój.... A jak już widzę te wielkie mamusie co kilka lat się o dziecko starały i w końcu są w ciązy - jakie chodzą dumne i blade jakby to one jedne jedyne na świcie miały mieć dzieko....się nóż w kieszeni otwiera... i te dyskusje - o czym człowiek nie powie to zaraz rozmowa skręca na dzieciaka co to w brzuchu ma... Żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe sprostowanko
"wy atakujacy jestescie załosni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" tutaj atakują głównie ciężarne. i, owszem, są żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vice versa
załosne oj załosne dumne,blade i załosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi77
ja też jestem już w 9 miesiącu ciąży i wcale nie oczekuje jakiejś litości ale kobiety które nie były w ciąży albo te które super się czuły w czasie ciązy nie potrafią zrozumieć tego że mozna się czuć naprawdę osłabionym !!! Zdarzyło mi się 2 razy poprosić o ustąpienie miejsca w autobusie gdyż już pot ze mnie leciał i czułam się fatalnie i wiedziałam że jak zaraz nie usiądę to zemdleję. To jest straszne że w naszym społeczeństwie jest takie chamstwo!! rozumiem że ciąża nie jest choroba lae stanem odmiennym i naprawdę raz dobrze się czujemy a nieraz nie mamy siły na nic a trzeba jechać do swojego lekarza . Najczęście ustępują mi mężczyźni po 50 a kobiety naprawdę bardzo rzadko i to czy młoda czy stara bez różnicy..udają że nie widzą .. a to takie śmieszne ich zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi77
nawet czasami wolę postać w kolejce albo zrezygnować jeśli nie mam siły gdyż jak mam kogoś poprosić i ten ktoś ma zrobić oburzoną minę , to wolę darować sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe sprostowanko
"ale kobiety które nie były w ciąży albo te które super się czuły w czasie ciązy nie potrafią zrozumieć tego że mozna się czuć naprawdę osłabionym !!! " a kobiety, które sa w ciązy, nie rozumieją, jak to jest miec bolesny okres, grypę, stan przedzawałowy, 60 lat, bolące plecy, reumatyzm i sto tysięcy innych chorób. i tez nie wykazuja się najmniejszą empatią dla nikogo. to się nazywa WZAJEMNOŚĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja raczej sprostuje
NIE WSZYSTKIE KOBIETY W CIAZY!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /lączenie tematów/
Temat: Czy warto domagać się swoich praw skoro i tak w Polsce panuje znieczulica?? 13:24 Daria Poznań (landryna172@buziaczek.pl) Tak czytam te topiki o prawach kobiet w ciązy...i widze wypowiedzi niektórych osób które sądzą że kobieta w ciązy nie ma żadnych praw albo że jak sie tak żle czuje to po co wychodzi z domu....ludzie przecież trzeba zrozumiec ze niektóre kobiety są w takiej sytuacju że muszą same pozałatwiać swoje sprawy..albo śmiać mi sie chciało z porównania 200 kg faceta do kobiety w ciąży bo między nimi jest jedna duża róznica on jak sie wywróci to nabije sobie co najwyżej guza a kobieta może stracic dziecko...a wracajac do tematu niektóży maja racje po co domagac się swoich praw skoro i tak albo nas błotem obrzucą albo stwierdzą to po co sie do łózka pchałyśmy (tu w nieco łagodniejszym stwierdzeniu) tylko niepotrzebne nerwy. Ja jestem w 12 tyg ciążyi czuje się swietnie ale napewno to się zmieni jak bede np.w 36 tyg i napewno bede musiała wsiąsć w autobus bo narzyczony pracuje moi rodzice tez i nie bedzie miał kto jechać ze mną do gina i mam nadzieje że znajda sie zyczliwi ludzie któży ustapia mi nie z tego względu że mi sie coś należy tylko z dobrego serca pozdrawiam wszystkie panie w ciązy 13:31 ............./................ Ciąża to nie choroba. Jeśli kobieta w ciąży źle się czuje to może poprosić o ustąpienie miejsca, tak samo jak osoba chora czy starsza. Jeśli nie lubi prosić o miejsce to jej sprawa.... 13:35 ech daria nawet nie podejmuj tego tematu, bo na kafe jest taka sama znieczulica jak i na ulicy... Juz tu gdzies czytalam ze ciaża to jak garb tylko z przodu i nikt nikomu nie ustepuje miejsca z powodu garbu... Smiech na sali po prostu... Ja, bedac jeszcze grzeczna nastolatka, ustapilam miejsca pewnej pani w ciązy, niestety zanim pani dotarla na moje miejsce, jakas wielka matrona z natapirowanymi wlosami se siadla i powiedziala ze jest zmeczona Miej wszytskich gleboko i ciesz sie ze jestes w ciazy 13:37 ............./................ Ze złym traktowaniem kobiet w ciąży spotkałam się jedynie wtedy kiedy WYMUSZAŁY pierwszeństwo u lekarza, przy kasie. Natomiast nigdy nie spotkałam się z odmową przepuszczenia ciężarnej gdy ona o to poprosiła. Może więc po prostu trochę kultury drogie panie, jesteście pępkiem świata dla siebie i swojej rodziny, a nie dla pana przed którego się bezczelnie czasami wpychacie w kolejkę, albo babci która schorowana. 13:39 ............./................ *albo babci która jest schorowana. 13:39 mlodamama oj tak ten temat powinien byc zakazany, bo tylko nas wszystkie stresuje, chociaz zgadzam sie z autorka to uwazam ze nie warto o tym tutaj mowic pozdrawiam wszystkie cizarne i mamusie 13:41 jak kobieta poprosi to podejrzewam ze kazdy ustąpiłby miejsca, natomiast jak zamiast prosby słyszy sie zdania typu, "no prosze co za hołota jeżdzi tymi autobusami......itp" to wtedy człowiek nieeraz ma ochote odwrócic się i splunąć w twarz, a cóż to do cholery tylko ciężarna ma prawo się źle czuć, a taki zwykły człowiek to juz nie??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi77
beznadziejni są ludzie żeczywiście ale jak masz grypę czy okres i autobus przychamuje i upadniesz to jest mniejsze ryzyko że ci się coś stanie a kobita w ciąży jak upadnie może starcić dziecko a jej nic nie będzie. Ale co tam dla was stracić dziecko to jest pryszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi77
szkoda czasu z wami gadać. To jest patologia ..nie ma ludzi noramlnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to jak upadnie kobieta nie-w-ciązy i złamie sobie biodro z przemieszczeniem albo rozbije głowę to też się nic nie stanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o czym wy mówicie
jaka kultura? jakie ustępowanie miejsca ciężarnym? W polsce dzieciak jedzie rozwalony na siedzeniu i wysyła sobie smsy do kolegi, a nad nim stoi kilka starszych pań, którym "kiedyś" dobrze wychowani ludzie ustąpiliby miejsca. Teraz fajny jest ten, kto nie jest wychowany, albo wręcz źle wychowany, głupi i bezmyślny. Jakoś inaczej nie można tego nazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzekaII
Ale bzdety... Jestem w ciazy z blizniakami i musze przyznac ze nie czuje sie najlepiej... Jest mi bardzo ciezko, robi mi sie slabo... I wiecie co? Siedze w domu, nie chodze tam gdzie musialabym dluzej stac bo wiem ze nikt mi nie pomoze, nie ustapi itp. I WCALE NA TO NIE LICZE!!!!!!!!!!!! Zakupy rachunki?- wysylam meza... Do kosciola tez nie chodze bo calej mszy bym w zyciu nie wystala a nie zawsze jest miejsce... Niczego od nikogo nie oczekuje a jak czasem ktos pomoze???? To bardzo mi milo ale tez czuje zazenowanie zeby sobie nie pomysleli- "o primadonna"... I to tez troche chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie- nie ma co podejmowac tematu- albo życzliwośc ma sie we krwi albo nie- tym co mają i tak niczego nie trzeba tłumaczyć. a do za przeproszeniem dupków i tak nic nie dociera. dziś jechalam autobusem- jakiś pan ustapił mi miejsca- i też zanim sie doczłapałam uprzedziła mnie jakaś starsza pani- ale jak sie zorientowała uśmiechnęła sie przeprosiła że nie zauważyła i chciała wstać. odmówiłam grzecznie bo jechałam 2 przystanki a pani akurat rzeczywiscie wygladała na zmęczoną. ostatnio w kolejce stały przede mną dwie młode dziewczyny - miały po jednym zakupie, też koniecznie chciały mnie przepuścić- ale grzecznie wytłumaczyłam ze akurat minutka mnie nie zbawi ( ja miałam cały wózek. ale liczą się intencję. a już cholera zrzera człowieka jak wystrojona paniusia wpycha sie bez kolejki przed ciężarną- bo jej sie spieszy........ są ludzie są taborety grunt to żyć według własnych zasad i uczyć dzieci , żeby coś sie w tej kwestii zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie ike bardzo ładnie i o to chodzi trzeba być dobrym człowiekiem dla siebie dla innych gdyby tak było to świat byłby lepszy ,a nie postępować tylko tak jak inni być może postąpili z nami nie patrzeć na innych ale na siebie a co my papugi jesteśmy żeby wszystko naśladować ,a jeśli już mamy taką potrzebę \"zemszczenia\" się to dlaczego nie mamy takiej potrzeby na odwrót.Naśladujmy również dobre zachowania a nie tylko te złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×