Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość Studi
A gdzie sa prawa dziecka ?Bo tylko dbacie o swoje dupska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci nie maja praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza
...co do kultury w Polsce. .. kiedyś taki dziadek w sklepie powiedział, gdy dwie stare mocherki wdzierająć się do sklepu o mało nie przewruciły i nie rozsypały zakupów mojej dziewczynie i jej kolezance..:cytuje: ..tak tak , na tą młodzież nażekają, a to te stare grube baby tak sie zawsze ryją jak by to święte krowy były.... ...tak też jest, można się zdziwić jak to starszyzna sie zachowuje. ...babcie naprawde potrafią być wręcz wredne... ...młodzież nie jest lepsza, ale te stare babki potrafią nieżle zaskoczyć swoim zachowaniem... ...ogulnie, mało który polak poda rękę w potzrebie. ...nie ważne czy w podruzy czy na codzień... ...ktoś zasłabnie na chodniku, to nikt go nie zauważy, a jesli juz to: patrzcie jaka pijana w połódnie już... ..nawet gdyby...niejednego pijanego na noigi postawiłem, albo pod dom zawiożłem, bo by jeszcze komuś pod koła w padł, jeden latem o mało udaru słonecznego nie dostał, bo leżał godzinami na poboczu w słoncu i nikt sie nie zatrzymał... ...niestety miałem tylko okazje podnosić leżących na drodze, ktoży byli pod wpływem alkocholu.. ..raz jeden leżał na srodku jezdni i na styk zdążyłem go z tamtąd zabrać, bo mało nie brakowało a przez niego ja bym jeszcze pod samochód wpadł... ...facet był zdziwiony że młody chłopak go wogule raczył podnieść i zawieżć pod dom... niekturzy stoją na poboczu, z jakąś awarią samochodu, mogą machac pół dnia i tak się nikt nie zatrzyma... ..taksamo jesli w ruchu ulicznym ktoś chce sie włączyć do ruchu, to żadko kiedy ktoś go wpusci, no chyba że na obcych tablicach to odrazu.... dziwne, zeby polak polakowi nie pomógł, ale obcokrajowcom odrazu... tak samo jest z kobietami w ciąży, z kobietami z wózkiem dzieciecym... wszystcy wpychają sie do autobusu, ale chwycic za wózek i pomóc kobiecie wejsc do autobusu to już nikt niechce... tak jest ze wsystkim... można by tu podawać tysiące przykładów..... poprostu jest chamówa i znieczulica w tym społeczeństwie... poprostu ludzi sie już nie poznaje.... ...krzywda nikomu się nie stanie jeśli komuś poświęci chociażby pół minuty... ...nie wspomne o pierwszej pomocy...wiadomo że możemy popasć w panike ale pomodz tzreba i wypadałoby, nawet wtedy gdyby takich przepisów nie było.... ...mało takich przypadków że ludzie leżeli ranni po wypadku na poboczu, gzdie było dobrze widać że coś sie stało i są ranni, ale nie...każdy jewchał dalej...dopiero po 20minutach ktoś raczył pomóc.... ....ale gdy sie danej osobie coś stanie, to wtedy jest wielkie obużenie, że im nikt nie chciał pomoc....albo że im bliskim nikt nie pomógł... ..... ....ludzie ruszcie trochę głową i zacznijcie myśleć... ...gdzie wasz zdrowy rozsądek... ...gdzie wasz rozum... ..niejedni macie 30, 40, 50, 60 a może i więcej na karku, ale rozumu macie mniej odemnie, albo i rozsądku, gdyż obserwuje co się dzieje dookoła i poprostu wstyd, jak staszyzna sie zachowuje, na młodych nażekaja i mają tupet ich pouczać, a sami są jeszcze bardziej nieodpowiedzialni... ...nazekają ze co to oni nie przepracowali... owszem co niektórzy tak, ale reszta.. co wy za komuny wielce w panstwówce sie narobiliscie..kurwa sie tylko słyszy ze po pracy dancingi , kawiarenki i na wszystko było tylko w sklepach pusto... ...teraz my młodzi na wszystko zarabiamy, pracując 14 na dobe za dwóch... bo kto kase do urzedu w zębach przynosi żebyscie rente otrzymywali... Kurwa ta niby leniwa młodzież... ...gnaty was bolą? tak wiem...pracowalkiscie po 6 godzin i co druga sobota wona, swiatek pitek też ...służby zdrowia i inne instytucje działaly jak powinny i na wszystko mieliscie czas i z opowiadan każdego sie slyszy co to oni nie przezyli ... kurwa co chwile tylko były balangi wódka i kaweczki... ....zle nie mieliscie, owszem w sklepach pusto... a teraz co? pełne regały, tylko że niektórych na to nie stać, a niektórzy grosz do grosza żeby przezyć... macie po 50, 60, 70lat i zachowujecie sie wobec młodszych jakbyscie cały swiat wybudowali... ...niektóra młodzież oraz troszkę starsi, jeszcze nic w swoim życiu nie zrobili... ...ale większość tyra od rana do wieczora za dwóch żeby zarobić na życie, a zus ich jeszcze okrada, a pokrycia nie daje...bo każdy wie jak to w polsce wygląda z służbą zdrowia, ubezpieczeniami oraz rentą w razie wypadku... ...niektuży na czarno charują, bo na zus ich nie stać bo gdyby placili toby wogule nic nie mieli, albo by jeszcze dołożyć musieli... ....szanuję ludzi starszych, którzy naprawde pracowali w życiu albo cos pożytecznego wnieśli, oraz rolników bo są warci podziwu, gdyż na roli przerąbane... ...ale do całej tej chamskiej i leniwej staszyzny....szacunku nie mam... ...i nie radze,byscie trafili na mnie i sie niepotzrebnie narażali głupimi odzywkami lub brakiem kultury i chamskim i nieludzkim zachowaniem wobec innych... ...nie pouszcze...... nie nie, jesli ktoś mysli o przemocy to sie grubo pomylił, gdyż nawet palcem nie kiwnę, lecz wystarczy powiedzieć kilka celnych uwag, bez obelgi i łaciny... ...a słowa ranią bardziej niż rękoczyny, gdyz docierają w czuły punkt gdy się coniekturym powie prawde... ...szanujcie innych, a oni tez was poszanują... ...nie wymagajcie od innych, zacznijcie od siebie i dajcie przykład, bo od kogo młodsi się mają nauczyć, jesli nie od starszych... ..a jesli zły podajecie przykład, to sie nie dziwujcie, że potem młodzież taka jest, jaka jest... ...STOP CHAMSTWU!!! Starszyzno daj przykład!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza
..nie wymagajcie od innych zacznijcie od siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już z przyzwyczejnia w autobusie nawet częściowo pustym nie siadam, bo z doświadczenia wiem że na kolejnym przystanku może wsiąść ktoś komu to miejsce będzie się bardziej należało! Za to ostatnio będąc w POznaiu wsiadłam do prawie pustego autobusu i zajęłam miejsce. Na następnym przystanku znowu ludzi tłum się wkulał i koło mnie stoi jakaś staruszka! Dla mnie to było oczywiste że wypada jej miejsca ustąpić, chociaż na kolanach miałam wielkie pudło z tortem a pod pachą kilkukilogramowy rulon plakatów. Jakoś dałam radę, babcia usiadła ale jka wiadomo na kolejnym przystanku też wsiadło kilka starszych osób i naprawdę zrobiło mi się głupio że stoją obok starsi ludzie, a na przykład siedzi sobie jakiś nastolatek albo dziewczyna która rozwiązuje krzyżówki i nawet nie podniesie wzroku pewnie w obawie że zobaczy czyjeś karcące spojrzenie! Czy Ci ludzie nie czują się po prostu niezręcznie! Rozsiąda się takie dwie panienki a koło nich kobietka w wieku ich abbci stoi i ledwo równowagę trzyma! Przydałoby się trochę kultury w tym naszym kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikkkiii
masz racje, jestes szlachetny, ale zajzyj tez czasem do slownika ortograficznego, albo troszke wiecej czytaj( nie pisze tego zlosliwie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikkkiii
to bylo do KaYuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza
do: kikki... ..przyznam że nie mam czasu na książki, i istnieje cos takiego ja dysortografia/dysleksia... ..raz piszę rz a raz ż, niestety już tak mam, a piszac na kompie to juz literki same się czasem tez poplączą... ....ja tyram od rana do wieczora, żadko kidy niedziele mam wolną, więc wybacz za ortografie, nie mam czasu na poszerzenie sobie choryzontów.. ...system w tym kraju nas dusi... ..nie ma się co dziwić że polacy z polski uciekają... ...ale chamówa to przez jakis czas tu jeszcze chyba zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza
...a co do tych staruchów... ...jestem od nich wiele młodszy, ale moje gnaty więcej pracy pzrerobiły w ciągu ostatnich lat, niż oni by smieli psobie wogule wyobrażić.. ..wiem jak się czuje taki staruszek gdy w autobusie sie ledwo na nogch trzyma... ...dobrze że mam auto bo sam bym tak długo nie ustał... ...ale niejednemu staruszkowi to przez myśl nie przejdzie bo on sądzi że ma lta przepracowane, że nasze pokolenie tyra trzy razy wiecej dziennie niż oni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza
..niech sie do nas też nauczą trochę szacunku, bo my jeszcze na dodatek na ich rente musimy zarobić.... ...może dlatego tak się niekturzy wobec nich zachowują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza
pracuję tyle bo matka mnie z domu wyrzuciła jak miałem 10 lat za chamstwo. Nie miałem czasu do szkoły chodzić, dorabiałem na Dworcu Centralnym, ale teraz dorobiłem się już i sam płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..może ciebie wyjebali z chamówę.. bo widzę że szacunku to ty nie masz gnojku... ..wstydzisz sie pokacac twarz? ...wpisz swojego prawdziwego nicka.. ....ciekawe czy wtedy taki mądry będziesz... .....pokaż ryja, to pogadamy....fajfusie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiutek kayuzy
hej tatusiu,,,, choć pobzykamy się już... bo nieładnie tak kląć i psuć poważny temat ...porządnych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admina tu żadnego niema co by poządku dopilnował.. chamstwo sie podszywać... chcesz coś powiedziec to sie wychyl, a nie z ukrycia głupoote siać niech to ktos z tąd wypierdoli: {[pracuję tyle bo matka mnie z domu wyrzuciła jak miałem 10 lat za chamstwo. Nie miałem czasu do szkoły chodzić, dorabiałem na Dworcu Centralnym, ale teraz dorobiłem się już i sam płacę.]} Raczej ciebie wyjebali za chamówę z domu.. bo widzę że szacunku to ty nie masz gnojku... ..wstydzisz sie pokacac twarz? ...wpisz swojego prawdziwego nicka.. ....ciekawe czy wtedy taki mądry będziesz... .....pokaż ryja, to pogadamy....fajfusie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładnie tutaj coniektórzy się reklamują... ...widać chłopie że masz poziom... ...nie będę z tobą dyskutował, bo musiał bym się bardzo nosko zniżyć, az do twojego poziomu... ...zastanów sie zanim cos napiszesz... ..albo niepisz wcale... a jesli ci się nudzi to znajdz sobie jakieś pozyteczne zajęcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiutek kayuzy
już będę grzeczny, tylko nie całą rękę .... proszę... JUŻ BĘDĘ GRZECZNY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiutek kayuzy
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie masz odwagi nicka swojego wpisać.. zaloguj sie to pogadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYuza do ksiazek
i to juz a nie tlumaczyc sie tu dysleksja leniu jeden obiboku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie4589
przecież ten topik jest o czym innym a nie najeżdżacie jeden na drugiego, przynajmniej tutaj nie okazujcie swojego chamstwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak nie tu to gdzie? przeciez to temat o chamstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam się do książek ryj, jeśli brak ci zajęcia... ...widzę że masz z tym problem jakiś... .....co się tobie jeszcze nie widzi.... .....ja przynajmniej potrafię się przyznać, że z gramatyką u mnie kiepsko... ......nie gramatyka czyni człowieka.... ....wiec sie odczep, jesli argumentów ci brak... ...to nie forum o gramatyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przejdzie
KaYuza ma wielki problem emocjonalny. Wkrótce "zawielokropkuje się" na amen 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×