Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość jestem za ciężarnymi
do 15:59 takie glupoty "Ale ja "swoich bachorow" nikomu nie narzucam - moje "bachory" moje zmartwienie. Twoj plod - twoje zmartwienie " OBY CIE KIEDYŚ TWOJE BACHORY ZOSTAWILY SAMĄ JAK ZACHORUJESZ I POWIEDZĄ, TWOJA CHOROBA TWOJE ZMARTWIENIE. DEBILKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
kiedys na kazdego przyjdzie czas, Pan Bóg nie rychliwy ale sprawieldiwy, każdy zaplaci za swoje grzeszki. Młode przyszłe mamusie, trzymajcie sie mocno, malenstwo jest najwazniejsze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
ja ustępuję miejsca naprawdę wielu ludziom, starszym, w ciąży i nawet studentom, którzy ewidentnie wracają z jakiejś popijawy i nie są w stanie wystać :) też nie raz tak miałam :) i zauważyłam, że ok 80% starszych osób, zawsze dziękuje i nawet zaprasza na herbatę, studenci są zawsze w szoku, ale nie zawsze każdy dziękuje, ale do tej pory tylko jedna kobieta w ciąży podziękowała mi za ustąpienie jej miejsca, reszta siadła z miną wyrażającą coś w stylu "nareszcie", a dziwne to, bo zazwyczaj mamy z małymi dziećmi już dziękują, a przecież jeszcze parę lat temu one też były w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
ale nie zawsze każdy dziękuje -> co do studentów, zawsze dziękują i są w szoku, że ktoś im ustąpił*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astree
jestem za ciezarnymi - maleństwo jest najważniejsze? Trzeba sie pogodzić z faktem że niestety nie dla wszystkich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
dla idiotów nie ejst ale i na nich przyjdzie czas, jedna ze strasznych dolegliwosci w ciazy jest przerazliwy bol kręgoslupa, ktory sprawia ze czlowiek mdleje i robi mu sie ciemno przed oczami. Dzis wiele mamy takich osób, ktorzy maja krzywy kregoslup i czują podobny ból. A jak nie czuja to sie zestarzeja i poczują. A niech im wtedy ktos powie: "twoj kregoslup- twoj problem". A tak naprawde te wszystkie chamstwa pisza ci, ktorzy zazdroszcza innym szczescia. Takim chamom moze lepiej ustapic miejsca, im blizej ziemi będą, tym większa szansa, ze z niej nie wstaną i bedzie ich mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astree
Hahaha, no tak, zapomniałam że jak ktoś ma zdanie inne niz wiekszośc tzn że czegoś tej większości zazdrości :P To ci dopiero logika :D Ok, w ciązy często boli kobietę kręgosłup. A mnie boli kolano bo tez mam je poważnie uszkodzone. I co, mam ustępowac miejsca i zagryzać zeby z bólu bo kogoś też coś boli? Jeśli ktoś by zaczął słabnąc czy mdleć to jasne że w takiej sytuacji mogę sie zwlec, bez względu na to czy przytrafi sie to ciężarnej, staruszce czy nastlatkowi, bo to juz poważniejsza sytuacja. Natomiast jeśli kobieta w ciązy stoi i bardzo boli ja kręgosłup, a mnie boli kolano to niestety ból mojej nogi jest dla mnie ważniejszy. I nawet nazywanie mnie idiotka tego nie zmieni :) Ostatecznie, zawsze może nie czekać biernie aż ktos ją zauważy tylko grzecznie poprosić kogoś innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
czemu osoby (przynajmniej te z ostatnich stron), które są "przeciw" ciężarnym potrafią się w miarę kulturalnie wyrażać, a te "za" tylko obrażają? przykład - post powyżej - ludzie każdy może mieć inne zdanie, uszanujcie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
chodziło mi o post: jestem za ciężarnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
a jeśli chodzi o ból kręgosłupa, to ja np, mam ogromne piersi i też strasznie boli mnie kręgosłup, ale nie jest to moim zdaniem powód, żeby podtykać każdemu je pod nos! chociaż, jak napisałam wcześniej, a i tak ustępuję miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
" Dzis wiele mamy takich osób, ktorzy maja krzywy kregoslup i czują podobny ból. " no ale i to wlasnie jest dowod, ze skoro inni ludzie czesto czuja taki sam bol jak ciezarne, to dlaczego maja im ustepowac? tych boli i tych boli, ci sa zagrozeni upadkiem i pogorszeniem zdrowia i te tak samo, nie da sie tego wyliczyc, kto bardziej, wiec nie zawsze ciezarne maja pierwszenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astree
kafe112233 - męska częśc pasażerów pewnie byłaby zachwycowa podtykaniem pod nos! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
ludzie,zemdlec w ciąży z pwoodu bólu kregoslupa a zemdlec bo sie am krzywy i boli, ze nie mozna wytrzymac to dwie rozne sprawy!!! Kobieta ciezarna jest narazona na niedotlenienie dziecka, na problemy, zktorymi ona i dziecko moga sie potem borykac do konca zycia bo jakiemus glupkowi ni chce sie ustapic miejsca w autobusie, przeciez to jest chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
niektore wypowiedzi tutaj ewidentnie swiadcza o niedotlenieniu w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astree
zaprzeczanie - zaraz ci napiszą że boli jednych i drugich, ale ciężarne noszą w brzuchu dziecko więc im się bardziej należy ;) A ja tam nie wartościuje ludzi pod katem zawartości ich brzucha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
a skad wiesz, jakie powiklania moga grozic czlowiekowi z chorym kregoslupem? rozne sa choroby i nierzadko bywaja gorsze od ciazy, bo ciaza skonczy sie po 9 mies. a choroba moze tylko sie poglebiac! nie wrzucaj wszystkich do jenego wora. jesli chore osoby nazywasz glupkami, co nie chce sie im ustapic, to gratuluje glupoty, tepoty i prostactwa. moze kiedys ciebie dotknie powazna choroba i zobaczysz, ze na cierpiacych ciezarnych swiat sie nie konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
jakby przez ciebie kobieta poronila, bo nie mgla ustac w kolecje, zemdlalaby niefortunnie na cos co by sprawilo, ze straci dziecko, co bys zrobila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
aha, ja tez mam niedotlenienie, ale ze nie jestem i nie bede w ciazy, tzn. ze kazdy moze mna pomiatac i wyzywac od chamow :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
nie nazywam glupkami chorych ludzi tylko ludzi, ktorzy nie rozumieja, że ktos moze nie dac rady ustac w kolejce czy autobusie, w zyciu nie wrzucilabym wszytskich do jednego wora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
a ty co bys zrobil/zrobila, jakby ktos przez ciebie stal sie sparalizowany, bo przez upadek zlamal sie jakis krag? nie licytuj sie, bo ciezarne sa rozne i choroby sa rozne, ciezarne nie sa pepkiem swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
a mnie wrzucasz, bo jak cos sie komus stanie, to przeze mnie, a jak przez kobiete w ciazy komus choremu, to juz dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
wszytskie moje wypowiedzi dotycza osob, ktore nie rozumieją, czym moze grozić ich wygodnictwo i nie zwracanie uwagi na to, ze ktos moze potzrebowac tego glupiego miejsca,zeby usiac, ze ktos moze nie ma nikogo bliskiego, kto przyniesie te zakupy, nie ma kogos, kto zalatwi sprawy, ktore trzeba zalatwic osobiscie. Ja jak widze ciezarna kobiete, strauszke czy kogokolwiek kto sprawia wrazenie ze jest mu ciezko, od razy wychodze z propozycja, aby zajal moje miejsce, nawet jakbym miala 3 godziny potem czekac na nastepny autobus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astree
Ja myślę że najlepszym wyjściem byłoby zrobienie specjalnych autobusów tylko i wyłacznie dla kobiet w ciąży i wpuszczanie tylko tylu pasażerek ile jest miejsc, żeby każda miała miejsce siedzące :) Aaa, i zatrudnienie osób pilnujących, jedna osoba przy jednej siedzącej ciężarnej, no bo przecież autobus może zahamować a ciężarna uderzyć wtedy brzuchem o siedzenie z przodu. Ktoś musi je asekurować przez cała podróż Do tego obowiązkowo osoba asekurująca przy wsiadaniu i wysiadaniu no bo ciężarna może sie potknąc i przewrócic przy wsiadaniu tudziez wysiadaniu. I do tego komik który będzie przez całą trasę opowiadał dowcipy i zabawiał, no bo przecież nie można pozwolić ciężarnej a bycie w złym humorze A na ulicy każda osoba powinna miec ustawowy obowiązek zwiększania czujności gdy w pobliżu pojawi się ciężarna bo może jej przypadkiem cegła na głowę spaśc, więc w raze czego osoba postronna powinien te cegłe dostrzec i natychmiast zlapać. Do tego zakaz latania dla ptaków bo ktoryś może cieżarną kupką zapaskudzić, a kobietom w ciązy denerwować się nie wolno. :P Ja rozumiem że większośc kobiet swoje ciąże strasznie przeżywa, martwi sie itp. ale na miłośc boską... Bez przesadyzmu, wymyślania problemów i wynajdywania wszędzie zagrożeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
pewnie, ze sa rozne, ale temat dotyczy kobiet w ciazy i na to najbardziej anginam, bo to jest przedmiuotem tej rozmowy. I jak czytam, ze kogos to nie ovchodzi, to sie we mnie gotuje. jakbym spotkala takiego bezdusznego czlowieka to bym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
jestem za ciężarnymi, a może zamiast obrażać osoby tutaj na forum i sugerować, że w ich wypadku też zaszło niedotlenienie (co nie wiem, czy wiesz, ale jest wielką tragedią), to może poświęciłabyś się uświadamianiu ciężarnym, że ludzie nie umieją czytać w myślach i że jeżeli coś je boli, to trzeba podejść i poprosić o ustąpienie miejsca? nie każdy ma oczy dookoła głowy, a im korona z głowy nie spadnie, jak ładnie się uśmiechną i wypowiedzą te magiczne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
kobieta w ciazy przewaznie nie mowi z enie moze wytrzymac, tylko znosi to wsyztsko dzielnie, czasem do momentu, w ktorym mdleje. nie sami inwalidzi chodza po swiecie i ustapienie raz w miesiacu( bo rzadziej czesciej sie to zdraza jednej osobie) nie sprawia, ze korona z glowy spada!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
no i tu wlasnie tkwi problem, bo kobieta w ciazy ma duzy brzuch, staruszkowie ledwo chodza, u niektorych chorych widac laski czy kule, ale nie kazda choroba jest wypisana na twarzy, dlatego ciezarna ma prawo poprosic o przepuszczenie, ale musi sie liczyc z odmowa. bo panuje stereotyp, ze KAZDY czlowiek, co nie ustapi to cham, prostak czu wg ciebie - glupek, a nie mozesz wiedziec, kto faktycznie jest chamem, a kto bardziej potrzebuje tego miejsca czy przepuszczenia. wiec nie wiesz, kogo naprawde to nie obchodzi i kiedy ma prawo sie wtobie gotowac, a kiedy ktos nie moze i tylko obrazisz takiego czlowieka - wiec jest to jak najbardziej na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
jestem za ciężarnymi, a nie pomyślałaś, że ten kogo to nie obchodzi, może mieć wystarczająco swoich problemów? naprawdę, gratuluję Ci życia, skoro jedynym Twoim problemem jest brak miejsc siedzących dla osób w ciąży. Ja zawsze ustępuję miejsca, ale denerwują mnie takie osoby jak ty, które znają tylko jedną, świętą, swoją rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za ciężarnymi
widze, ze nie przez wsyztskich jestem dobrze zrozumiana, nie gram zuchwalej panny, ktora wsyztsko wie. pragne tylko swoja wypowiedzia zaznaczyuc, iz bycie czlowiekiem naprawde nic nie kosztuje a komus moze duzo dac. nie mozna mowic: "mnie nie obchodzi czyjs bachor czy płód bo mam swoje". wsyztscy jestesmy ludzmi, powinnismy siebe szanowac, a na chamskie wypowiedzitez nie zawsze mozna zareagowac optymizmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprzeczanie
'nie sami inwalidzi chodza po swiecie i ustapienie raz w miesiacu( bo rzadziej czesciej sie to zdraza jednej osobie) nie sprawia, ze korona z glowy spada!!' I VICE VERSA, zamien slowa inwalidzi na kobiety w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×