Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka nadziei.

JESIENNE STARANIA - kto jeszcze?

Polecane posty

Hm Beciamun...słyszałam takie teorie, że przed owulacją dlatego jest większa szansa na dziewczynkę, bo najsilniejsze plemniki to te z chromosomem X a nie Y, a więc z \"nośnikiem dziewczynki\", wobec tego skoro on zapłodni komórkę jajową, tzn. że był najwytrwalszy, skoro dotrwał do owulacji(zakładając,że np. był tam już i \"czekał\" nawet 5 dni).Czy są po dwa chromosomy XX u kobiet i XY u mężczyzn, nie pamiętam już, więc może pisze głupoty-ale takie coś obiło mi się o uszy. No same, mam nadzieję, zobaczymy ;) Choć pewno będziemy próbować przed i po, wiec nie dojdziemy...:) Popłakałam się dzisiaj ze wzruszenia na filmie...Ciekawi mnie, czy np. wątek Adama-szpicla i jego późniejsze losy to już fikcja? Idę do mężulka powoli, bo zapomni jak wyglądam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) 🖐️ Oczywiscie ja tez ogladalam II cz. filmu, wzruszylam sie jeszcze bardziej niz wczoraj, potwierdzam swoja wczesniejsza wypowiedz, ze ten film i slowa, ktore w nim padly z ust, wowczas przyszlego Papieza, sa bardzo, ale to bardzo budujace i wzmacniajace serce i umysl czlowieka, tak ja to odbieram !!! Co to chromosomow, to jest tak: komorka jajowa ma X a plemniki jedne posiadaja X i a inne Y w spermnie jest ich po polwie z kazdym chromosomem, i teraz w zaleznosci od tego, ktory bedzie szybszy, sprawnieszy i bardziej wytrwaly ten wniknie do komorki, dajac w rezultacie XX na dziewczynke lub XY na chlopczyka. Dziewczyny tez czytalam o tych teoriach, ze niby przed owulacja to dziewczynka a po to chlopczyk bedzie, ale z drugiej strony tez w jednym artykule znalazlam, ze to jakiej plci bedzie nasze malenstwo to czysty przypadek !!! Sa teorie i teorie, a co ma byc to i tak bedzie :) A oto link, o tym co napisalam w skrocie powyzej: http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=650 Pozdrawiam i zycze milej nocki :) 🖐️ 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to, jeszcze żadna z Was nie nic naskrobała?? Co do tej płci, to myślę, że nawet gdybym wiedziała, jak to jest to i tak bym nie utrafiła. Teraz nawet nie chcę wiedzieć, kiedy mam owu, bo będę na siłę ściągać męża do domu, a ja nie chcę już myśleć o tym, że koniecznie chcę być w ciąży. W sumie to i tak podświadomie o tym myślę, ale staram się jak tylko mogę. Nie chcę wszystkiego podporządkować zafasolkowaniu, bo zwariuję. A pewną osobę, która ze swoim mężem zaszła w ciążę z tzw. \"wpadki\", a kiedy ułożyli sobie życie, wzięli ślub, przeprowadzili się do swojego gniazdka i zaplanowali drugie dziecko, okazało się, że się nie udaje. Kiedy już przestali o tym myśleć, a zaczęli myśleć o klinice leczenia niepłodności, okazało się, że E. jest w ciąży. Może coś w tym jest... Pozdrawiam i odzywajcie się troszkę więcej.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koalka, poczytałam link od Alabamki i jednak to ja coś pokręciłam, macie racje z tą płcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja się mogę odzywać, ale tak pisać do siebie to trochę dziwnie... Mam dwie koleżanki, które mają dzieci za pierwszym razem prób!! A trzecia starała się 5 miesięcy. Jestem ciekawa, co będzie u mnie :) Nie myślę tak obsesyjnie o tym, ale może niedługo się zacznie; pewno się załamię, gdy się nie uda od razu - jak siebie znam, niestety... Jakoś śpiąco, a ja w ciągu trzech tygodni spożyłam łyżeczkę kawy!!(udało się nie pić, choć w sumie jesli piłam, to łyżeczkę dziennie, nie to, żebym była \"uzależniona\"). Właśnie pomyślałam, że mogę to traktować jako przygotowanie do maluszka :) Wtedy też trzeba ograniczać kawę i herbatę... :) Joanka-czy masz namiary na jakiś fajny kredycik mieszkaniowy? Gdzie Wy jesteście, hm? ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
hej! u mnie wszystko w porzadeczku, połowa cyklu się zbliża a wiec do dzieła !!!!:). Obiecuję sobie że mam o tym nie myślec, ale nie da rady - ciągle o tym mysle kiedy będę w ciązy jak to bedzie itd. Pewnie tak jak Ty Koalko27 załamię się że za pierwszym razem nie wyjdzie. Ale chyba co ma być to będzie - nad dzieciaczkiem w końcu trzeba popracowac :) Jutro jadę do Wrocka - uwielbiam to miasto. Życzę wam udanego i owocnego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koalka, ja sobie myślę, że nie wolno się dołować, jeśli nie uda się od razu. Gdyby to było takie łatwe, to nie byłoby tej strony, a nie sądzę, że wszystkie mamy problemy z zafasolkowaniem. Po prostu jedne zachodzą za pierwszym zamachem, a inne potrzebują więcej czasu, a to chyba nic złego. Mam nadzieję, że ostatecznie każda z nas się doczeka maleństwa. Nie wolno się łamać. Może ja zbyt krótko próbuję, ale mam nadzieję, że jeśli nawet będę czekać dłużej niż sądziłam, to będę silna i się nie zdołuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam rozmowę z koleżanką, która jest w 15 tyg.ciąży, napisała mi,że powinnam koniecznie zrobić badania w kierunku cytomegalii, bo jej znajoma pielęgniarka powiedziała,że teraz to istna plaga tego cholerstwa, a poczytałam sobie o tej chorobie i brr... A mój mężulek się wkurzył i powiedział, że przesadzam, że tylko medycyna i liczenie, że jeszcze nie zaczęliśmy, a ja już wariuję(hm...jak to jest wariactwo, to jestem swięta, a nie jestem...) i że gdzie tu jest miłość w takim raze??!! Kurde, nic nie rozumie, to ja się martwię o wszystko, a on...i mnie zdołował zupełnie, szlag mnie trafia normalnie i mam dosć wszystkiego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagii
Hej dziewuchy! Mam ten sam problem co wy-niesamowite pragnienie dziecka. Już oczywiście nie raz wydawało mi sie że jestem w ciąży. Chyba każda z was to zna. Ale tym razem moje przeczucia są jakby mocniejsze. Okres mis ie już dobrze spóznia, robiłam tydzień temu test- negatywny, ale mimo to wciąż mam wrażenie że to ciąża (mogłam zrobić test za wcześnie) . Kłuje mnie w okolicy pępka, mam ciągle zgage, mniejszy niż zwykle apetyt, od2 dni bolą mnie piersi i tak kłują, jestem ciągle senna, a szyjke macicy mam mięciutką i jakby otwartą no i czuje sie tak jak przed okresem. Pewnie bym uznała że to moje schizo, że tak chce mieć dziecko że widze znów u siebie objawy ale ..... Prosze napiszcie co o tym myślicie?!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daffodile
Witam;) my staramy sie jakies 5 miesiecy, narazie bez skutku ( wlasnie mam okres) na poczatku mialam strasznie schizy, myslalam ze od razu nam sie udalo i gdy mi sie okres spoźnial 1 dzien to lecialam doapteki po test-potem wielkie rozczarowanie. Teraz podchodze do tego inaczej. Co bedzie to bedzie, w koncu przeciez sie uda, predzej czy później, teraz spoźnil mi sie okres tydzien, ale nie wariowalam i nie myslalam ze jestem w ciazy.Powiedzialam sobie, ze 1 test zrobie jesli kiedsy bedzie mi sie spóźniac minimum 2 tyg. nie chce za bardzo schizowac, liczyc dni plodnych, nieplodnych, kupowac jakies testy owulacyjne, bo oszaleje predzej czy poźniej , i bede sie dodatkowo stresowac.Po prostu sie nie zabezpieczamy i zobaczymy co z tego bedzie:P Wam tez radze sie za bardzo nie nakręcac, bo stes moze spowodować opóźnienie miesiączki, i po co niepotrzebnie sie potem rozczarowac. Na wszystko w zyciu jest pora:) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki. Nie wiem co się ze mną dzieje. Od czasu do czasu robię sobie płukanie wewnętrzne TantumRose i, kiedy wczoraj to zrobiłam, ze środka wyleciała mi malutka wiązeczka krwi. Nie przejęłam się tym, ale dziś rano, podtarłam się po siusianiu i zobaczyłam coś różowego na papierze. Zmartwiło mnie to, bo nie mam pojęcia, co to może być. Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło. Jeśli miałyści podobne doświadczenia albo coś na ten temat słyszałyście, to napiszcie, proszę. Aagii. Testom nie do końca można wierzyć i mogą to być objawy ciąży, ale może też być tak, że się nakręciłaś. Najlepiej jak pójdziesz do lekarza, on powie Ci, co się z Tobą dzieje. Daffodile, ja też jestem tego zdania co Ty, od tego \"starania\" można zwariować. Ja dopiero dziś zobaczyłam (ze względu na te plamienia), kiedy wychodzi mi 14 dzień cyklu. Zawsze wiedziałam, że w weekend będą płodne, ale odkąd spóźnił mi się okres, już nie przykładam do tego zbyt wielkiej wagi. Chcę normalnie żyć, choć czasem to jest silniejsze, ale staram się. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Beciamun-może to od owulacji, albo od irygacji, nie wiem...Może idź do lekarza? My jeszcze nie zaczęliśmy starań, więc nie wiem, czy będę też się tak nakręcać potem, może...Zrobiłam dzisiaj badanie na cytomelagię, zobaczymy, co wyniknie z tego... Teściowa wzywa, lecę!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia*
Czesc dziewczyny, Chcialabym sie do was dolaczyc. Staramy sie wlasnie drugi miesiac i tak jak i wy niby nie chce o tym myslec a jednak...Brakuje mi jakis tydzien do okresu i jestem bardzo ciekawa co z tego bedzie. Nie wiem czy to urojone ale w tym tygodniu wystapily u mnie bole podbrzusza i czasami pobolewaja mnie piersi. Czy tez macie takie objawy? Czy moga to byc oznaki wczesnej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia-mam czekać tydzień na cytomegalię, z tokso i chlamydii-10 dni, z tego tokso juz podobno są, chlamydii nie ma, za tydzień mam nadzieję dostanę wszystko. Lecę, goście przyjechali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) 🖐️ Witam nowe \"twarze\" :) - dopisujcie sie do tabelki dziewczyny !!! A dzisiaj na posterunku Koalka i Beciamun :) !!! U mnie bez wiekszych zmian, tzn. jezeli chodzi o nastawienie co do @, wczoraj cos zaczelo plamic, dzisiaj troche sie powstrzymalo, wiec pewnie jutro juz lunie porzadnie ;), dzisiaj mija 28dc, wiec wszytsko na to wskazuje, ze jutro ostatecznie pojutrze @. Wieksze zmiany natomiast sa w moim \"image\", bylam dzisiaj u fryzjera, tak na poprawe humorku tez, ale faktycznie sytuacja tego juz wymagala, mialam dos juz i chcialam zmiany !!! A zmiana nawet znaczna, bo rozjasnilam o ton wlosy i scielam je dosc, tz., kto ma moje zdjecie to wie, ze mialam dosc dlugie, a teraz sa rowne z szyja !!! Bardzo mi sie podoba ta zmian :) Pozdrawiem i zycze wytrwalosci i cierpliosci, sobie tez ;) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagii
Dzięki dziewczyny za wypowiedzi. Ja mam jakąś dziwną intuicje że to jednsak to. Ale okaże sie! Jak już będe wiedzieć to wam napisze! Zycze wam owocnych starań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam również nowe, przedtem się spieszyłam (goście!) i tego nie zrobiłam; zapraszamy do tabelki:) Jak fajnie powspominać stare eurowizyjne czasy, bo od kilku lat już Eurowizji nie oglądam; wg mnie szkoda czasu... Ja też dzisiaj zaszalałam jak Alabamka - kupiłam moje najdroższe jak dotychczas buty, mój mężuś stwierdził, że skoro przeznaczyliśmy pewną kwotę na buty zimowe, to jest mi wdzięczny, że zostawiłam mu chcociaż złotówkę , hi hi. Miłego cd. weekendu!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aagii, życzę Ci, że to było to. A jeśli nie będzie, to nie trać nadziei. Alabamka, jakbym miała takie włosy jak Ty, to chyba nigdy bym ich nie ścięła. Choć w sumie lubię zmieniać image, tyle, że moje włosy są strasznie delikatne i każdy cm na szerokość i długość jest dla mnie na wagę złota. Pozdrawiam i życzę kolorowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicik
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Pozwolę sobie uaktualnić i troszkę przerobić tabeleczkę ❤️ NICK...............IMIĘ.......LATA.....MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ iskierka nadziei.....Sylwia.......25.........Września......0..........29.10 Mama24..............Ewelina......24..........Kraków........0..............25.08 Asik25.................Joanna......25..........Lubin............0..............?... madziara..............Magda.......27..........Warszawa.....0..........6.11. Beciamun..............Beata......27......Tomaszów Maz........2...........4.11 Askja.................Julia.........25......Warszawa...........0.............?.... pogodny dzień........Aga........33........Kraków...........4........26.10 Elunia_K................Ela........18.........Poznań...........1...........28.09 Anecik.................Aneta.....26.........Sosnowiec.......0.........04.09 Koalka27..............Asia......27.........Rybnik...........0.............02.11 Aranka...............Ania.....23........Gdynia.............3............04.11 sweete..............Asia.......30........Łódź...............6............04.11 Alabamka..........Joanna....28.......Wrocław...........2...........23.10 Joanka............Joanna.....25.........Szczecin..........2...........15.10 Salome.............Gośka......28........Poznań............4..............?... Madelain...........Magda.....29.....Jelenia Góra.........0...........30.08 Tabelka II ❤️ Nick...............Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...............Renata.........?.........11....................1......❤️ Tojaedyta........Edyta.........30.......10.....................?..... ❤️ Kinia25............Kinga..........?...........3......................?.....❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicik
Kobietki piszcie jakie imiona Wam się podobają do chłopca, a jakie do dziewczynki, bo moja siostra ma dylemat: czy NADIA to ładnie czy nie ładnie. Albo może Laura? Jakie imiona są teraz na topie? Bo mu się Lucuś podoba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo dziewczyny :D 🖐️ Witam wszystkie !!! Standardowo we Wrocku w sloneczny poranek !!! Pierwszy raz ciesze sie, ze dzisia juz poniedzialek, bo tylko, aby do piatku i wolne i duuuzo wolnego. Z okazji wypadajacego dnia wolnego we wtorek, wzielam sobie tez urlop w poniedzialek i srode, wiec mam az 5 dni wolnego, lacznie z weekendem :D Beciamun, wiem jak to jest, bo moja siostra tez ma cienkie i delikatne wlosy, ja natomiast mam wlosy bardzo gest, ciezkie, sztywne i dobrze, ze wlosy wypadaja troche. Natomiast od czasow, kiedy moglam w nie troche ingerowac, to staly sie podatniesze, dlatego tez wszelkie zabiegi typu scinanie, cieniowanie i pasemka, dobrze na moje wlosy dzialają, bo przynajmniej ukladaja mi sie lepiej i cos moge z nimi zrobic :) Bo kiedys nawet nie bylo ich szans podkrecic, bo po minucie stawaly sie proste jak patyki :) hi hi Ale medal ma dwie strony, silne i grube wlosy na glowie, ale rowniez na nogach hi hi :D... a w tym miejscu niekoniecznie jestem z nich dumna, wiec zabiegi depilacji tez musze robic z dwojona moca !!! Cos za cos !!! :D Moja @ w pelni, wiec uaktualniam tabelke, nowy miesiac nowe staranka, oczywiscie naszej jednorazowej proby w październiku, jak sie okazalo po owulacji, nie traktuje jako udanych dzialan, wiec ten cykl to moje 2 staranka !!! No przeciez to by bylo nie fair, uznac 1 raz za staranka :) !!! Mam nadzieje, ze listopad bedzie dla mnie zyczliwszy, a wam zycze jeszcze zafasolkowac w pazdzierniku !!! NICK...............IMIĘ.......LATA.....MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ iskierka nadziei.....Sylwia.......25.........Września......0.........29.10 Mama24........Ewelina......24..........Kraków.........0..............25.08 Asik25............Joanna......25..........Lubin............0..............?... madziara.......Magda.......27..........Warszawa........0..........10.09. Beciamun.......Beata......27......Tomaszów Maz........0...........3.09 Askja.........Julia.........25..........Warszawa..........0.............?.... pogodny dzień........Aga........33........Kraków...........4........26.10 Elunia_K........Ela.............18.........Poznań...........1...........28.09 Anecik.........Aneta..........26.........Sosnowiec..........0.........04.09 Tojaedyta...Edyta..........30........Słupsk...............2.................. Koalka27.....Asia.............27.........Rybnik...........0.............02.11 Aranka.........Ania............23........Gdynia............3............04.11 sweete.......Asia.............30........Łódź...............6............04.11 Alabamka......Joanna..........28.......Wrocław.........2............21.11 Joanka......Joanna..........25.........Szczecin..........2...........15.10 Salome.........Gośka..........28........Poznań............4..............?... Madelain.......Magda.........29.....Jelenia Góra.........0...........30.08 Tabelka II Nick...............Imię............... TC................Kilogramy RRR...............Renata.............11....................1...... Tojaedyta........Edyta.............10.....................?..... Kinia25............Kinga..............3......................?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek wszystkim Wam :-) Dzisiaj mam dobry humorek bo dzisiaj......mam urodzinki. A co - przyznam się :-) No i tak jakoś mi się chce śmiać i wogóle...Na dodatek pogoda śliczna choć mroźna! No a poza tym wczoraj wieczorkiem działo się, oj działo.....to dopiero byłby prezent na urodziny prawda? Zobaczymy za parę tygodni. Mam nadzieję że Beciamun już lepiej się czuje, że Kinia wróciła już do nas z podróży poślubnej i że Joanka wreszcie się odezwie i powie co tam u Niej. Na całe szczęście Koalki i Alabamki nie trzeba namawiać do pisania - i tak trzymać dziewczyny! Buziaki na zimny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Madziarko !!! 🖐️ W dniu Twych urodzin !!! 🌼 Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, beczkę wina !!! Pierwszej córki, drugiego syna !!! lub odwrotnie jak sobie zyczysz ;) !!! I oby te moje szczere zyczenia najszybciej jak sie da zaowocowaly !!! Pozdrawiam :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po długim nie bycie:D. Przede wszystkim wszystkiego naj naj lepszego z okazji urodzin dla madziarki oraz szybkiego zafasolkowania :) Nareszcie mam wiecej czasu aby z wami popisać bo : w pracy miała nawał a pozniej wziełam sobie urlopik na piątek aby spedzic go z męzusiem bo mielismy 10 rocznice ślubu a w sobote z tego powodu gości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogodny dzień i Alabamka - bardzo dziękuję za życzonka. I mam nadzieję że się spełnią :-) A i czekam na sprawozdanie od Pogodnego Dnia jak spędziła z mężem rocznicę ślubu - u mnie wprawdzie dzisiaj mija pierwszy miesiąc jak jesteśmy małżeństwem ale chętnie poczytam jak to jest w przypadku dłuższego stażu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec zdaje relacje na zyczenie solenizantki:) . W piatek bo to 21 braliśmy ślub oboje wzielismy urlop:) . Rano córka do szkoły a my na zakupy ciuchowe Troszke poszalelismy Tak wiec zamist do knajpki musielismy wrócic do domu ale jedzonko gotowe zabralismy bo świeto i nie gotowalismy.W ogole cały dzien był super wspominalismy nasze początki troche sie posmialiśmy . Wieczorkiem najpierw filmik winko do łózka no i o reszte nie pytaj :P To było nasze świeto . A w sobote zaprosilismy tylko rodziców i świadkow ( czyli rodzenstwo z rodzinami ) .Najpierw szampan i tradycyjne sto lat, tort i impreza na całego . A nastepna impreza za tydzien dla znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Madziarko, wszystkiego naj..., spełnienia marzeń i dużo, dużo szczęścia i najważniejsze, szybkiego zafasolkowania. Co do mojego zdrowia, to dzieje się ze mna coś dziwnego. Mam jakieś dziwne krwawienia w połowie cyklu. Dziś albo jutro wybieram się do lekarza. Wolałabym dziś, bo do jutra mogę zwariować, ale nie wiem jeszcze jak przyjmuje. Boli mnie brzuch po lewej stronie i strasznie się martwię. No ale trudno, muszę czekać. Pozdrawawiam i życzę udanego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wróciłam od lekarza. Mam dwie torbiele, po jednej na każdym jajniku. Jedna jest średniej wielkości(22 mm), a druga jest b.duża (54 mm), ale pani gin. powiedziała, że będzie próbowała leczyć to farmakologicznie. Na razie wyklucza ingerencję chirurga. W każdym razie na 3 miesiące muszę odpuścić sobie ciążę, dopóki się torbiele nie znikną. Jestem wściekła, bo 1,5 miesiąca temu byłam u gina (państwowo) i powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań, a torbiele musiały już być. Gdyby to zauważył, to już bym ich nie miała. Brak mi słów. Życzę Wam owocnych staranek, może Wam się uda. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A lekarz, który nie zauważył torbieli badał mnie tylko z fotela. Gdyby zrobił USG, albo je zlecił, to by wiedziała już q1,5 miesiąca temu. Dziewczyny, róbcie USG, ja nie wiedziałam, że to takie ważne, a do lekarza chodziłam dość często. Szkoda tylko, że żaden nie zauważył tego, co trzeba. Jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×