Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Smutenka

KOBIETY A PROBLEMY W ZWIAZKU

Polecane posty

Według niektórych statystyk 95% przypadków bicia partnerki ma związek z alkoholem. Niektóre badania wskazują, że 40% partnerów znęcających się nad rodziną to osoby uzależnione od alkoholu. Prawdopodobieństwo wystąpienia aktów przemocy w rodzinach alkoholowych jest ponad dwukrotnie większe niż w pozostałych. Istnieją badania, które stwierdzają, iż w przypadku kobiet maltretowanych przez nadużywających alkohol mężów, wyraźna jest tendencja do powtarzania się w ich małżeństwie sytuacji rodzinnej z dzieciństwa. Córki brutalnych, nadużywających alkoholu ojców, decydowały się na małżeństwo z mężczyznami prezentującymi te same cechy czy skłonności. Badania potwierdzają, że alkohol wzmaga chemiczne uszkodzenia mózgu i działa silniej na osoby z nieprawidłową osobowością. Pernanen (1981) w swoich badaniach nad wpływem alkoholu na przestępczość wskazuje, że istnieją trzy następujące mechanizmy: * alkohol redukuje zahamowania i wyzwala zachowania przestępcze, dewiacyjne; * alkohol zmienia aktywność neuroprzekaźników, co wiąże się z rozwojem zachowań agresywnych; * przewlekły alkoholizm prowadzi do dysfunkcji kory mózgowej, szczególnie płata skroniowego, co również sprzyja patologii zachowania. Autor ten zwraca również uwagę na mechanizm psychosomatyczny, w którym alkohol sprzyja powstaniu hypoglikemii i zaburzeń fazy REM snu, co z kolei wzmaga rozwój drażliwości i agresywności. Można spotkać się z twierdzeniem, że alkoholizm prowadzi do nieodwracalnych zmian charakterologicznych. Obecny poziom terapii uzależnień zmusza do bardziej ostrożnego wygłaszania takich sądów. Zdarzają się, oczywiście, przypadki alkoholizmu z organicznymi uszkodzeniami mózgu, któremu towarzyszą patologiczne zachowania. Zachowania te nie ulegają zmianie nawet po zaprzestaniu picia i gruntownej terapii. Są to jednak przypadki dosyć rzadko spotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osoby chore psychicznie Przemoc w rodzinie może mieć związek z chorobą psychiczną sprawcy. Gniew i związana z nim agresja mogą pojawić się w ostrych psychozach. Jest to grupa chorób o dosyć ostrym (kilka godzin, dni, tygodni) początku, charakteryzująca się poważnym zaburzeniem związków człowieka z rzeczywistością. Mieszczą się tu takie choroby jak: schizofrenia (ostry początek lub nawrót), choroby afektywne, zespoły związane z nadużywaniem narkotyków, psychozy związane z odstawieniem alkoholu. Pacjent w ostrej psychozie może być niebezpieczny zarówno dla siebie, jak i otoczenia. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc psychiatryczna. Istnieją eksperci, którzy zdecydowanie odrzucają powyższą próbę porządkowania wiedzy na temat sprawców. Twierdzą, iż korzenie przemocy w małżeństwie leżą w kulturowo i społecznie ugruntowanym przekonaniu o dominacji mężczyzn nad kobietami. Sprawcy, zgodnie z tą koncepcją, wybierają świadomie przemoc. Są przekonani, że do sprawowania władzy nad kobietami wolno mężczyznom używać wszelkich form przemocy. Czują się bezkarni, gdyż z własnego doświadczenia wnioskują, iż za przemoc wobec rodziny grożą im niewielkie konsekwencje prawne czy też społeczne. Oczywiście, wszelkie próby zrozumienia, wytłumaczenia czynów sprawców niosą za sobą ryzyko zbytnich uproszczeń, usprawiedliwień, szybkich diagnoz i cudownych rozwiązań. Niemniej jednak wydaje się, że komplementarna diagnoza sytuacji jest nieodzowna do właściwie skonstruowanego planu pomocy rodzinie uwikłanej w przemoc. Świadek przemocy w rodzinie to bardzo ważna osoba. Ważna, bo często jedyna, która może pomóc w przerwać przemoc! Jeśli jesteś świadkiem przemocy między współmałżonkami albo widzisz, że ktoś krzywdzi dzieci... Może zdarza się, że słyszysz zza ściany krzyki, wołanie o pomoc, czyjś płacz. Może widzisz, że ktoś z Twoich sąsiadów, znajomych, doznaje przemocy. Nie prosi cię o pomoc. Stara się ukryć ślady pobicia. Można wtedy uznać, że nie chce pomocy albo że akceptuje taką sytuację. To nieprawda!!!!!!! Przemoc w rodzinie tworzy zamknięty krąg! Pamiętaj, że ofiara przemocy w rodzinie: 1. Boi się- * o swoje życie i zdrowie; * tego, że nawet jeśli zawiadomi o przestępstwie policję, prokuraturę to i tak nikt nie będzie chciał zeznawać, że widział, słyszał jak ona doznaje przemocy; 2. Nie wierzy- * że ktoś chce i może jej pomóc, * Że ma prawo prosić o pomoc, * Że coś się zmieni; 3. Wstydzi się- * bo bierze na siebie całą odpowiedzialność za to co się dzieje w jej domu TY możesz przerwać zamknięty krąg milczenia! możesz pomóc! Nie musisz robić tego, co policja, prokurator, psycholog, lekarz. Ważne jest przede wszystkim to, żebyś : 1. wysłuchał osoby, która doznaje przemocy, 2. uwierzył w to, co mówi 3. zapewnił ją o tym, że ma prawo szukać pomocy 4. zawiadomił osoby, które zajmują się udzielaniem pomocy w sytuacjach kryzysowych, czyli: * Niebieską Linię: PŁATNY PIERWSZY IMPULS: 0 801 1200 02 pon - sob: 10:00-22:00, nd i św: 10:00-16:00. Tam uzyskasz informacje o tym jak znaleźć miejsce, które pomaga ofiarom przemocy w rodzinie na danym terenie i w jaki sposób zawiadomić o tej sytuacji * Ośrodek Pomocy Społecznej- znajduje się w każdej gminie * Policja - wystarczy wykręcić 997 * Prokuratura Na świecie wciąż jeszcze zdarza się wiele zła - miej odwagę stanąć w obronie krzywdzonych! Dzięki Tobie te instytucje pomagające ofiarom przemocy mogą dotrzeć do ludzi, którzy tej pomocy potrzebują. www.niebieskalinia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ujawnia się tajemnic rodzinnych Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Przemoc nie skończy się sama. Pierwszym krokiem do jej przerwania jest przełamanie izolacji i milczenia Nikt nie powinien wtrącać się w prywatne sprawy rodziny. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu. Jeśli kobieta jest bita, to znaczy, że na to zasługuje. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Nikt nie ma prawa bić i poniżać kogokolwiek bez względu na to co zrobił Przemoc jest wtedy gdy są widoczne ślady pobicia. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Nie trzeba mieć siniaków i złamanych kości, aby być ofiarą przemocy domowej. Poniżanie i obelgi bolą tak samo jak bicie. Nie można zmienić swego przeznaczenia. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Nawet po wielu latach kobieta może przerwać przemoc. Nigdy nie jest za późno, aby powiedzieć NIE! Alkoholizm jest przyczyną przemocy. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Uzależnienie od alkoholu nie zwalnia od odpowiedzialności za czyny. Należy karać sprawcę przemocy i leczyć jego chorobę. Przemoc w rodzinie to problem marginesu społecznego. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA Przemoc domowa zdarza się we wszystkich grupach społecznych niezależnie od poziomu wykształcenia i sytuacji ekonomicznej. www.niebieskalinia.pl CZY JESTEŚ OFIARĄ PRZEMOCY ? CZY ZDARZA SIĘ, ŻE KTOŚ BLISKI: * traktuje Cię w sposób, który Cię rani ? * obrzuca Cię obelgami, wyzwiskami ? * zmusza Cię do robienia rzeczy, które Cię poniżają ? * popycha Cię, policzkuje, uderza, szarpie ? * niszczy Twoją własność ? * mówi ci, że wie, co jest słuszne dla ciebie? * ośmiesza lub obraża ludzi, których lubisz i cenisz? * stale krytykuje Twoją osobę (poglądy, uczucia, pochodzenie, wykształcenie)? * mówi ci, że jesteś głupia, że do niczego się nie nadajesz? * nie pozwala ci widywać się i rozmawiać z przyjaciółmi, rodziną? * dusi, kopie, obezwładnia, wykręca ręce? * grozi Ci nożem, siekierą, bronią palną? * grozi Ci, że cię zabije lub dotkliwie zrani? * obwinia Cię za swoje agresywne zachowanie, mówi Ci, że wszystkiemu Ty jesteś winna? * zmusza Cię do pożycia seksualnego? * zmusza Cię do uprawiania praktyk seksualnych, które Ci się nie podobają? * straszy Cię, że pobije twoich przyjaciół, jeśli będą próbowali Ci pomóc? * zabiera Ci pieniądze, każe o nie prosić lub po prostu nie chce ich dawać? * zachowuje się wobec dzieci w sposób budzący Twój sprzeciw? * grozi, że zabierze Ci wszystko (dzieci, pieniądze, dom), jeśli nie będziesz mu posłuszna? * przeprasza Cię, rozpieszcza prezentami po tym, jak Cię pobił? * czy czujesz się nieswojo, gdy dochodzi do spotkania z twoimi przyjaciółmi w obecności partnera? * czy w czasie trwania małżeństwa zerwałaś kontakty z przyjaciółmi, rodziną? * czy jesteś z partnerem, bo mówił Ci, że Cię zabije, jeśli od niego odejdziesz? * czy kiedykolwiek byłaś tak pobita przez partnera, że wymagałaś pomocy lekarskiej lub leczenia szpitalnego? * czy czujesz się zagrożona w swoim domu? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, istnieje duże prawdopodobieństwo, że doznajesz przemocy w rodzinie. Zastanów się, czy czujesz się bezpieczna w swoim domu. Spróbuj porozmawiać z kimś zaufanym, o tym co się dzieje w Twoim związku. Sięgnij po pomoc psychologa np. zgłaszając się do naszej grupy. Przerwij milczenie! Sięgnij po pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet z którym sie spotykam kocha mnie tylko fizycznie ,ale nie czuje do mnie miłości prawdziwej co mam zrobić żeby poczuł tą chemie kocham go niechce go stracić .Jak to wygląda że można namiętnie kobiete całować i jej nie kochać czy ja jestem z kosmosu że tego nie rozumien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---- radosnka :) bardzo dziekuje za zaproszenie chetnie przyjelam ale mam niewiele do powiedzenia...bo ja juz nie mam zadnego zwiazku :P:P:P poza tym o tak pozniej porze hihih nie mysle najlepiej a troche wypowedzi byloby do przeczytania aby zalapac temat z topicu :):):) pozdrawiam cieplutko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOmiks http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,5366 2,3955608.html http://www.feminoteka.pl/news.php?readmore=147 4 http://www.niebieskalinia.org/ A w majowej Claudi jest artykul na temat psychicznego molestowania. I wspomnienie o pomocy w postaci terapii i ksiazek. Kiedys czytalam krotkie artykuly i napisalam \"zazalenie\" ze nie podaje sie prawdy jakiej szukac pomocy tylko pisze, ze bohaterka sie wyzwolila, a potem inne kobiety mysla, ze to sie tak z dnia na dzien wyzwala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Czas kobiet\" Iwona Majewska-Opietka. Czas kobiet to podróż do sedna kobiecości, próba udzielenia odpowiedzi na podstawowe pytania, co czyni mnie kobietą, dokąd zmierzam, co chcę osiągnąć w życiu i jaki mam na to wpływ. Autorka, porównując status kobiety amerykańskiej i polskiej oraz opisując dokonania wybitnych kobiet, szuka odpowiedzi na powyższe pytania, uczy jak znajdować czas na to, co naprawdę ważne: troskę o siebie, rozwijanie własnych zainteresowań, poznanie własnych uczuć i emocji, pielęgnację ciała i ducha. Kluczem do sukcesu jest akceptacja siebie, poczucie własnej wartości, odnalezienie równowagi miedzy swoimi pragnieniami a oczekiwaniami innych, życie w zgodzie z własna naturą i odnalezienie swego miejsca na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Taniec z gronostajem\" to opowieść o uwikłaniu w toksyczną miłość, o woli przetrwania, piekle codzienności, próbach ucieczki z destrukcyjnego związku i wreszcie - budowaniu życia na nowo. Znajomość Krystyny z Wiktorem zaczęła się romantycznie - on mieszkał za granicą, ona w Polsce, więc pisali do siebie piękne listy. Wkrótce Wiktor poprosił Krystynę o rękę i nie został odrzucony. Zamieszkali w jego domu w Holandii. Sielanka trwała krótko, ponieważ wkrótce okazało się, że Wiktor jest uzależnionym od alkoholu domowym despotą, a życie z nim przypomina piekło Czytelnik cały czas zadaje sobie też pytanie, jak to możliwe, że wykształcona, utalentowana kobieta mogła aż tak poddać się stosującemu przemoc alkoholikowi. Książkę należy traktować jako ostrzeżenie, ale bynajmniej nie przed drugim człowiekiem, ale przede wszystkim jako kolejną odsłonę koszmaru choroby alkoholowej i spustoszeń, które może spowodować brak wzajemnego zrozumienia. Autorka, Maryla Ścibor Marchocka, jest dziennikarką radiową, publicystką, poetką, ale zajmowała się też ogrodnictwem, projektowaniem wnętrz, fotografiką. Pracowała nawet jako murarz i zdun. Ponadto z zamiłowania jest historykiem. Debiutowała w 1984 roku wierszami w antologii \"Życie w drodze\". Maryla Ścibor Marchocka, Taniec z gronostajem, Media Rodzina, Poznań 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propozycja nie do odrzucenia
Mam kilka ciekawych e-bookow i mogę się nimi podzielić przesyłając na meile. Oto one: 1. Corey: Dlaczego mężczyźni zdradzają 2. Kofta: Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę 3. Pia Mellody: Toksyczna miłość 4. Bogdan Wojciszke: Psychologia miłości 5. Prior: NLP i związki 6. Jacek Santorski: Jak żyć, żeby nie zwariować 7. Wojciech Eichelberger: Kobieta bez winy i wstydu 8. Morris Desmond: Zachowania intymne 9. Jessel: Płeć mózgu 10. Richard Bandler: Z żab w księżniczki 11. Lew Starowicz: Seks partnerski 12. Weiss: Seksualność kobiety 13. Tomasz Witkowski: Psychomanipulacje Jednak warunek jest jeden: prosiłabym o przesłanie którejś z książek wymienionych w tym wątku OPRÓCZ: Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą Płeć mózgu Dlaczego mężczyźni kochają zołzy Gdy twój partner łże jak pies Toksyczni rodzice Toksyczna miłość Toksyczni ludzie Zubrzycka: Narzeczenstwo, małżeństwo, rodzina, rozwód Jak zdobyc utrzymac i porzucic mezczyzne Patricia Garwood , Frank Hajcak: Dlaczego ze sobą sypiamy. Z żab w księżniczki Ewolucja pożądania Anatomia miłości Marsjanie i Wenusjanki Do tych książek mam dostęp, więc TYCH KSIĄŻEK POWYŻEJ NIE POTRZEBUJĘ. Obowiązuje zasada: 1 ebook za 1 ebook. Tak więc piszcie, co chcecie w zamian. Mój e-mail: dziewczynka_z_zapalkami@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weż kartke papieru A-4, przyłóż do niej lewą rękę, rozłóż palce i obrysuj kredką całą dłoń. Następnie zrób kreski (trzy) na każdym palcu (tak jak stawy). Masz? O.K. Na czubku najdłuższego palca (poza dłonią) wpisz drukowanymi literami PRZYJACIELE. Masz trzy pola nad kreskami, wpisz inicjały trojga Twoich przyjaciół (może być mniej) nad każdą kreską. Dookoła, nad serdecznym palcem wpisz BEZWARUNKOWA MILOSC, znowu masz 3 pola. Wpisz kto Cię kocha w sposób bezwarunkowy (może być osoba zmarła) Ja wpisałam J (syn) M (córka) M (mama) T (tata). Kto by pomyślał, że aż cztery osoby kochają mnie w sposób bezwarunkowy !!!!!!!!!!!!! Nad małym palcem wpisz KULTURA, znowu masz trzy pola, wpisz, co Cię kręci z tej dziedziny, co jest Ci szczególnie bliskie (coś z muzyki, sztuki?) Ja wpisałam Bach –Fugga i Tocata,organy, obraz uśmiechniętej starej kobiety u nas w muzeum (nie wiem czyj, swoją drogą) itd. Nad wskazującym palcem wpisz WYCZYNY i znowu masz trzy pola. Ja wpisałam M (urodzenie córki, cud) i DOM. Nawet nie wiedziałam, że mam jakieś osiągnięcia i wyczyny. Gotowa? Nad kciukiem wpisz PREZENTY Z NATURY, tutaj masz 4 pola, bo jeszcze kreska pod kciukiem. Wpisz tam coś ze SMAKU, DOTYKU, WZROKU i DZWIEKU. Sama się zdziwisz ile tego może być. U mnie znalazły się kumkanie żab i świerszczy, dotyk kota, smak moich borówek i placka drożdżowego itd. Cudowne przeżycie. Jeszcze na dłoni masz jedną kreskę, taką wzdłuż całej ręki. Wpisz nad nią MARZENIA Z DZIECINSTWA ( ja chciałam zostać weterynarzem i pomagać zwierzętom). I jeszcze gdzieś pomiędzy kreskami zrób na dłoni kółeczko i wpisz w nie SEX. Fajne uczucie nie? Tą kartkę przyklej sobie gdzieś w miejscu dla Ciebie bliskim, na widoku. ZAPAMIETAJ TO. Co Ciebie najbardziej kręci na tej dłoni? Podaj dwie najważniejsze rzeczy. Zastanów się nad tym. A kiedy będzie Ci żle po prostu rozprostuj dłoń i spójrz na nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Invisibile561
czy moglabym poprosic kogos o Marsjanie i Wenusjanki Dzieki sredeczne invisibile561@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u3ka
czy ktoś doswiadczonny mógłby mi polecic co robic aby zadowolic meżczyznę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagigor226
zdecydowanie kazda kobieta powinna przeczytac :Grzeczne dziewczynki ida do nieba.... oraz Z kązym dniem coraz bardziej niegrzeczna!!Mozna wiele zrozumiec i poznac siebie.Kobiety sa z wenus... tez pomoże.POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskaaaaa
dlaczego faceci kochaja zolzy wysle mi ktos ta ksiazke na maila ? :) monia916@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnóstwo książek
Z forum o książkach: Kliknij nazwę. Poczekaj. Kliknij download file. {Ksiązki są najczęściej spakowane) Dlaczego mężczyźni kochają zołzy: http://www.4shared.com/network/search.jsp?sortType=1&sortOrder=1&sortmode=2&searchDCId=22&searchName=Dlaczego+m%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni+kochaj%C4%85+zo%C5%82zy&searchmode=2&searchName=Dlaczego+m%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni+kochaj%C4%85+zo%C5%82zy&searchDescription=&searchExtention=&start=0&x=53&y=12 Biegnąca z wilkami: http://www.4shared.com/network/search.jsp?sortType=1&sortOrder=1&sortmode=2&searchDCId=22&searchName=biegn%C4%85ca+z+wilkami&searchmode=2&searchName=biegn%C4%85ca+z+wilkami&searchDescription=&searchExtention=&start=0 inne: http://www.4shared.com/dir/694089/9b0fb5d0/ebooki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze któras ma ksiązki w formie e-boka do poczytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiam
Czy moze ktos ma lub powie gdzie mozna znalezc "kobiety które kochaja za bardzo.." w formie elektronicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiam
Juz znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula100
Mam pytanie :Czy książka Ernie Larsen "Od gniewu do przebaczenia" jest także przeznaczona dla facetów?Mój mąż jest bardzo pamiętliwy.W związku z tym czytając recenzje o w/w książce pomyślałam,że mogłabym mu ją kupić .Może udałoby nam się w ten sposób rozwiązać niektóre problemy tkwiące od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111
Witam, prosze o przesłanie poniższych pozycji, z góry dziękuję: - D. Wolf, Kiedy partner odchodzi.. - Robin Norwood "Kobiety, ktore kochaja za bardzo i ciagle mysla,z e on sie zmieni" - Susan Forword "Szantaz emocjonalny" - Allan Pease Barbara Pease "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flolka00
Hej! Ma ktos z was moze ksiazke Camili Morton- Jak chodzić na wysokich obcasach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×