Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość perłowe oczy ;)
AMICA -stanowczo ODRADZAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 86
Ostatnio urządzałam z chłopakiem mieszkanie i zastanawialiśmy się nad wyborem sprzętu AGD.. Chodziłam, szukałam i pytałam.. Bardzo lubię designerskie gadżety, ale z reguły są one bardzo drogie... decyzję podjęłam po wizycie u swojego dziadka, który w łazience ma mega olschoolową pralkę CANDY z wczesnych lat '60 tych !!!! I wciąż super działa, a dziadkowi szkoda wyrzucić działającego sprzętu! To mnie zainspirowało do poszukania fajnie wyglądającego sprzętu candy : mikrofalówka (bardzo OK), zmywarka (plus Finish i wszystko błyszczy), pralka Grando Plus i suszarka (zajebisty program na 30 minut), aaa i fajna wizualnie kuchenka :-) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niulka28
Witam . Mam problem z pralką AEG lavamat 41020 (ładowana od góry ) . Niestety przestała wirować . Najpierw na długim programie , a z czasem w ogóle przestała wirować . Wezwałam serwis ul. Chmielewskiego Szczecin ( teoretycznie serwis AEG ) przyszedł Pan ... pogrzebał , posprawdzał i stwierdził , że to programator m, a i skasował mnie 70 zł za nic . Ze względów oczywistych naprawa nieopłacalna 700-800 zł. Widzę , że taki sam problem ma - walcząc z candy . Zastanawiam się czy "specjalista" sprawdził silnik :( taką usterkę sugeruje - Meen- przynajmniej co do pralki candy . Macie może jeszcze pomysły co może być przyczyną . Ewentualnie może ktoś zna super speca od w/w sprzętu ze szczecina . Będę wdzięczna za każdą odpowiedź . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pralkę Candy Smart SensorSystem Activa-głębokość 40cm i uważam że jest rewelacyjna!Cichutka,ani drgnie podczas wirowania,malutka a duże szeroko otwierające się drzwi i 5 kg wsadu(teraz robią nawet 6kg),małe zużycie prądu i wody,dokładnie pierze,ma program 30 min,regulacja wirowania od 400-1100 obrotów ze zmianą co 100 i inne możliwości.Teraz są modele z automatyczną wagą i zmiennym poborem wody w zależności od wagi prania,cena przyzwoita 1200-1500zł w zależności od sklepu i modelu,moja ma już 3 lata a wygląda i działa jak nowa.POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pralkę Candy Smart SensorSystem Activa-głębokość 40cm i uważam że jest rewelacyjna!Cichutka,ani drgnie podczas wirowania,malutka a duże szeroko otwierające się drzwi i 5 kg wsadu(teraz robią nawet 6kg),małe zużycie prądu i wody,dokładnie pierze,ma program 30 min,regulacja wirowania od 400-1100 obrotów ze zmianą co 100 i inne możliwości.Teraz są modele z automatyczną wagą i zmiennym poborem wody w zależności od wagi prania,cena przyzwoita 1200-1500zł w zależności od sklepu i modelu,moja ma już 3 lata a wygląda i działa jak nowa.POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martimat
Proszę o pomoc w wyborze pralki. Chodzi mi głównie o łatwość naprawy „ewentualnej, ceny podstawowych części (programator, inne), słynna „rozbieralność zbiornika Mam pralkę górno otwieraną, więc nie wiem czy się przestawię na frontową, ale kusi mnie spróbować. Jeżeli macie inne godne uwagi propozycje, to mile widziane. Aha, czy warto dopłacić do 1200 obr/min? Electrolux EWTS 10420 W - górna Electrolux EWS 12470 W - front Candy GO4 1274 L - front Bosch WAE 2047KPL - front LG F-1022ND - front Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 64
A po co Ci te 1200 obrotów??Ja nawet 1100 nie używam tylko obniżam do 900-1000 żeby nie było zbyt pomięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proeaster
Ja bym Ci polecił LG WD-12390NDK. Teściowa ma od ponad roku i chodzi jak zegarek. Raz tylko "przycięła" się szuflada na proszek, ale okazało się, że to wina proszku, bo wsypała wilgotny, potem ustawiła opóźniony start i jak pralka wystartowała, to proszek był tak zbrylony, że wystrzelił na boki i coś tam poprzytykał. Palka ma DirectDrive- silnik umieszczony na bębnie. Nawet jak stoisz bezpośrednio przy pralce,to głośniej wypompowuje wodę, niż wiruje na 1200 obr. Jeśli zaś chodzi o wyroby niepolecane: NIGDY JUŻ NIE KUPĘ WHIRLPOOLA !!! Badziewie, jakich mało. Mamy pralkę "6 zmysł" ładowaną od góry, 4 lata temu był to najwyższy model, droższy od pieniędzy. Po 3 latach, jak się tylko skończyła gwarancja, okazało się , że łożyska padły, amortyzatory są plastikowe, sprężyna górnej klapy pękła, zamek elektroniczny się spalił. I to wszystko w przeciągu jakichś 2 miesięcy. MASAKRA. Drugi sprzęt Whirlpoola to lodówka. NIGDY WIĘCEJ. Stoi teraz u teściowej. Drzwi zamrażarki 2 razy wymieniane, uszczelka kilkukrotnie i dalej drzwi się nie domykają, a zamrażarka pracuje non-stop i wciąż zachodzi lodem. Już lepiej trzymać jedzenie w piwnicy, niż wydawać kasę na Whirlpoola. Dodatkowo serwis poniżej krytyki. Zawsze zostawiali lodówkę tak upier... jakby rozmontowywali silnik samochodowy, a nie wymieniali, czy naprawiali, drzwi. Teraz zdecydowaliśmy się na LG GR-459BTJA i od kilku miesięcy nie wiemy, co to problemy z lodówką. Technologia no-frost, nic nie szroni, nic się nie skrapla. Zamrażarka mrozi jak szatan. (na funkcji turbo dochodzi do -30 st.C). Sprężarka chodzi BEZGŁOŚNIE - nawet jak się przyłoży ucho d lodówki, to prawie nic nie słychać. Tylko lekki odgłos "przelewania wody", ale to jest raczej przyjemne niż przykre. Tak więc Koreańczyki - super technologia za rozsądną cenę, Whirlpoolowi ostro mówimy NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berghoff
wszystko na temat lodówek opisane jest tutaj: www.millerhaus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avis212121
Witam, Szczerze .. zamiast pracować prześledziłem wszystkie wypowiedzi Pana "Mechaniczna Pomarańcza" oraz Meen. Jestem pełen podziwu wytrwałości (do kobiet) :) no i wiedzy. Podzielę się moim dylematem (w sumie to bardziej mojej zony)..chodzi o nową pralkę jaką zamierzamy zmieścić we wnęce (głębokość 70, szerokość 61,5cm) . Cały czas skupialiśmy się na pralkach 56.5cm szerokości. Zona wybrała: - Amica AWCE 10DA. Pralka ta ma wszystkie funkcje jakie zona zażyczyła sobie (dodatkowe prania płukanie i wybór temp) Ja jednak studiując wypowiedzi Panów chciałbym się dowiedzieć czy pralka ta "tańczy" i telepie się wirując oraz telepie sie tuż przed rozpoczęciem wirowania? Chodzi o to aby nie uderzała o obudowaną wannę lub ścianę z płytek :/ Kolejne pytanie.. Czy mogę zaufać np pralce: - BOSCH WAE 20360 PL - Elektrolux EWS 10410 W Są to 60tki (szerokości) i pozostanie 1.5cm luzu w wnęce (czyli 0,75 cm z każdej strony)? Bardzo proszę o odpowiedź również osoby, które wybrnęły z podobnej sytuacji. Aha pralki ładowanej od góry nie chce. Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarugha
patrzę na te wasze wypowiedzi i aż ręce opadają, co to są za argumenty ze jakaś pralka jest głośna? wirowanie fizycznie nie może być ciche, nie da się tego zrobić. Ale pewnie nie wiecie że np candy daje do swoich pralek maty wygłuszające, które się montuje na początku, niweluje to sporo hałasu, inne marki jeszcze na to nie wpadły, warto się nad tym zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avis212121
Przepraszam .. pomyliłem się chodziło mi o 59.5 a nie 56.5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avis212121
I jak nikt nie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE POLECAM
Nie polecam lodówki CANDY dlatego ze nieladnie z niej pachnie i zapach ten przechodzi napotrawy. Nie polecam. Choc jest myta lodowka to i tak nic to nie daje. CANDY to zadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kris 159
Posiadam lodówko-zamrażarkę Liebherr w zabudowie ICN 30560. Jestem zadowolony.Dokucza mi tylko powtarzający się raz na jakiś czas krótki odgłos "warczenia ", "burczenia" . Może tak nieciekawie włącza się kompresor? Mimo cichej pracy lodówki ten odgłos staje się dokuczliwy. Czy to jest naturalne dla tego sprzętu? Za podpowiedź z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kris 159
Posiadam lodówko-zamrażarkę Liebherr w zabudowie ICN 30560. Jestem zadowolony.Dokucza mi tylko powtarzający się raz na jakiś czas krótki odgłos "warczenia ", "burczenia" . Może tak nieciekawie włącza się kompresor? Mimo cichej pracy lodówki ten odgłos staje się dokuczliwy. Czy to jest naturalne dla tego sprzętu? Za podpowiedź z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kursem spawacza
tez mialam tak z Liebherrem i zmienilam na Miele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak już mam kupować jakiś sprzęt agd, to staram się jednak wybierać dobre marki, żeby trochę posłużyły. Jeżeli chodzi o pralki i lodówki to jest w zasadzie dwie marki, na które warto zwrócić uwagę, a mianowicie Bosch i Samsung. Znalazłam kilka fajnych modeli na medialux.pl i stwierdziłam, że cenowo nie wychodzi to jakoś drożej - w sumie ceny tych marek są podobne do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dototka
Do Pana Janka: witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć i prosić o radę, jaką powinnam kupić pralkę ( a chciałabym używaną), którą mogłabym używać na zewnątrz w sensie na podwórku i dlatego właśnie potrzebuję używanej ale dobrej. Wiem jedno, że na pewno musi być z programatorem mechanicznym ponieważ elektroniczny przy pierwszym deszczu pod wpływem wilgoci zepsułby się dlatego takiejże potrzebuję. Do tej pory miałam jakąś niemiecką i myślałam, że jest nie do zdarcia, ale do czasu-wysłużyła się. Bardzo proszę o radę gdzie mogę takiej pralki szukać wyłączając komisy. A przede wszystkim proszę o jakieś marki i modele sprawdzone. Pozdrawiam Dorotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dototka
Do Pana Janka: witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć i prosić o radę, jaką powinnam kupić pralkę ( a chciałabym używaną), którą mogłabym używać na zewnątrz w sensie na podwórku i dlatego właśnie potrzebuję używanej ale dobrej. Wiem jedno, że na pewno musi być z programatorem mechanicznym ponieważ elektroniczny przy pierwszym deszczu pod wpływem wilgoci zepsułby się dlatego takiejże potrzebuję. Do tej pory miałam jakąś niemiecką i myślałam, że jest nie do zdarcia, ale do czasu-wysłużyła się. Bardzo proszę o radę gdzie mogę takiej pralki szukać wyłączając komisy. A przede wszystkim proszę o jakieś marki i modele sprawdzone. Pozdrawiam Dorotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avis212121
Hey, Jak juz wspomnialem na poprzedniej stronie kupilem Amice AWCE10DA. Wczoraj podłączyłem wg instrukcji. A potem przyszła kolej na sprawdzenie. Wiec włączyłem na program SuperSzybkie pranie (kilka szmat wrzuciłem wcześniej). Nie wiem czy to tak miało wyglądać (pranie) czy jest cos nie halo .. ale po tym jak bęben z praniem np obrócił sie z 3,4 razy w jedną strone, zatrzymywał sie na ok 45s - 1minuty! Po czym znowu obrócił sie w druga stronę. Tak na przemian. Czy taki postój bębna (45s - 1minuty!) pomierzy kolejnymi obrotami z praniem jest normalny (zamierzony w tym programie)? Jak się szmaty "wyprały" (ręcznie i szybciej i lepiej wyprałbym to :/) wówczas wyłączyłem pralkę pokrętłem (OFF) wyświetlacz zgasł. Po czasie chciałem ponownie na inny program ustawić by sprawdzić te postoje bębna. Oczywiście pojawił się błąd E54 ! :/:/:/ Dodam ze mam nowe mieszkanie i specjalnie z puszki bezpieczników mam osobny kabel z bezpiecznikiem dla pralki. Nic innego tam nie ma podłączonego :/ Skasuje dziś błąd i jeszcze raz spróbuje. Później wzywam serwis jeśli błąd się pojawi. ... Amica! Wziąłem ją tylko ze względu na 4 mm węższa (mam ciasną wnękę) niż inne pralki i możliwość wyboru temperatury. Nie ma się co dziwić ze inni wybierają niepolskie rzeczy skoro u nas z fabryk badziew wypuszczają. Ahh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EkoMiodek
Nie mam zbyt dużego doświadczenia z pralkami, bo jak na razie na moją starą nie narzekam. Fakt, nie ma zbyt wielu programów do prania, ale te które są w zupełności mi wystarczają. Też spotkałam się z opinią, że polscy producenci nie są zbyt konkurencyjni, dlatego kiedy będę się rozglądać poszukam jakiegoś zagranicznego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co sądzicie o polarze?
Co sądzicie o nowych pralkach firmy Polar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryhu
Witam troche czytalem na forum ale nie moglem znalezc satysfakcynujacej informacji jaka lodowke kupic w wiekszosci przeważaja bosh liebherr electrolux ale pisalo tez ze duzo lodowek psuje sie po parlu latach i nie ma sensu placic za firme tylko zworcic uwage na 5 letnia gwarancje ale sa specyficznie okreslone warunki tej gwarancji wiec nie wiem czy jest sens placic prawie 200zl wiecej za dodatkowe lata jak nie wiadomo czy w ogole to uwzglednia no( u których producentów jest to gwarancja z prawdziwego znaczenia, a u których jest to chwyt marketingowy ?) i kwestia dodaktowych funkcji no frost wyswietlacz itp pisalo ze lepiej jak najmniej bajerow bo nie ma co sie psuc.lepiej kupić z jednym czy dwoma agregatami i dlaczego ??? Jestem przed dokonaniem pierwszego zakupu lodowki i chce na nia przeznaczyc 1100-1400 zł ogolnie musi byc w kol. szarym/srebrnym / inox i combi i zamrazarka na dole myslalem kupic od razu wieksza taka ok 180 +/- choc na razie bede ja uzytkowal tylko z Żona .dzisiaj bylem w rożnych sklepach i co sklep to inna opinia ze bosh(ze to nie ten sam bosh co kiedys bo dzis podobno bosha produkuja w Łodzi ...??? tak slyszalem od sprzedawcy sklepu ..) i electrolux to dobre ale pralki itp w innym znow ze BEKO lub INDESIT jest super .... ogolnie w tym przedziale cenowym wpadla mi w oko INDESIT BAAN 13 X za 1099 zł 187cm x60x 65,5 cm ale nie interesowalem sie sprzetem AGD wczesniej bo nie bylo potrzeby a teraz musze zakupic wiec prosze o porady czy ta firma jest warta zaufania bo pare opinii bylo o niej ze sie popsula ze serwis do dup... ale jest tez duzo pozytywnych opinii . inna lodowka jest SAMSUNG RL34EGPS za 1299zl 177x60x64 cm z no frostem wyswietlaczem LED ogolnie dodatkowym bonusem do lodowek jest Pepsi (Indesit)i Cola (Samsung ) ale na to nie zwracam uwagi chce aby ta ludowka pochodzila w miare dlugo bez awarii wiec prosze o doradzenie jaka lodowke warto kupic (chodzi mi o firme moze jest ktos z serwisu i wie jakie sie zadko psuja ) z góry dziekuje za odp pozdrawiam ps prosze o marke i model to bede szukal w miescie bo lodowki nie chcialbym kupowac raczej w sklepie internetowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooska
a czy ktoś z Was ma lub miał lodówkę FRANKE ? znam tą firmę tylko od strony zlewozmywaka a chciałabym wiedzieć jak robia lodówki? genealnie cena jest wysoka ale czy adekwatna do jakości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnSun
Witam, podpinam się do pytania Kryhu, od jakiegoś pół roku chcę kupić lodówkę, ale ciągle nie wiem jaką, no frost dla mnie nie ma znaczenia, wysokość od 175, najlepiej 185 lub wzwyż, kolor także obojętny, i właśnie jak to jest z tą przedłużoną gwarancją? Interesuję mnie lodówka, która posłuży mi 10 lat;) *chociaż nie wiem czy są jeszcze takie* tak jak np. moja pralka Polar, w tym roku pierwszy raz tylko musiałam dokupić jakąś część, bo coś się zepsuło, a teraz nadal chodzi jak powinna:) więc polecam. Wracając jednak do lodówki to chcę też aby w miarę mało pożerała prądu, tak gdzieś max. 280-300 na rok. Proszę o pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaczek
Lodówki no frost to już standard chyba, tylko różnie to sie nazywa u innych producentów. Jeżeli chodzi o pralki to tylko candy wchodzi w grę, robią chyba pralki od nowa bo przecież zmiejszają objętość więc części muszą być nowszej generacji, bezawaryjne są od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Electrolux EWS 126410W
Witam! Czy ktoś z fachowców mógłby wypowiedzieć się na temat budowy i awaryjności modelu pralki Electrolux EWS 126410W. Ma w zasadzie wszystko czego szukam. Zastanawiam się też nad Boschem WLX24462PL. Czy moglibyście pomóc mi w wyborze? Z góry serdeczne dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mizeleusz
Ja polecam Lodówki Candy. tzn mam Lodowkę Candy CSCN 7615 E kolekcja Surf. to jest bardzo dobry sprzęt. Bardzo mi się podoba ten design w stylu fali. dzięki niemu powiększa się ilość miejsca w lodówce. np. jest bardzo fajna opcja że mamy miejsce na drzwiach od zamrażalki. głębsze półki na drzwiach. super sprawa. do tego klasa energetyczna AAA i program No Frost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×