Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

Gość kah89
Lolajola a czy tobie sie udało zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
Tak udało mi się, jestem w 14 tyg ciąży :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kah89
długo sie starałas po lapo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
lolajola a to udalo ci sie zajsc naturalnie czy jak? ja mam endo I stopnia wykryta przy laparo ,ogniska endo troszke poniszczone w zatoce Douglasa. bedziemy z mezem w listopadzie podchodzic do IUI ale tym razem gonatropinami... co o tym myslisz..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia76
Lolajola, bardzo się cieszę i gratuluję. Jesteś świetną motywacją dla innych, starających się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po laparsokopi diagnostycznej i okazalo sie ze mam endometrioze miednicy ogolnie bylo wporzadku choroba nie zaatakowala jajowodow droznosc byla dobra z mezem przed laparosk.staralismy sie okolo 2lat..moozna bylo stracic wiare ze keidy kolwiek sie uda a jedenk po laparsokopi dokladnie miesiac czasu udalo sie!!!:D jednak zabieg byl potrzebny by wkoncu sie doczekac :D dwoch kresek:D takze glowa do gory dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
17.05. mialam laparo a 13.07 ostatnia @ czyli nie tak dlugo. Udalo nam sie naturalnie. Mialam 3 stopien endo i pamietam, ze tez mialam w opisie "plyn w zatoce douglasa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
justys87 trudno mi cos doradzic ale jesli masz tylko 1 stopien endo i jesli masz 26 lat to moze udaloby sie naturalnie. Ale nie znam Twojej sytuacji wiec poradz sie swojego lekarza lub idz na konsultacje do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
lolajola no wiesz lekarz mi powiedzial ze oczywiscie mam szanse zajsc nawet naturalnie, ale zeby nie tracic czasu to zeby zrobic teraz IUI gonatropinami ostatnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
Nie jestem jakas moherowa dewotka ale gdybym miala wybierac zaczekalabym jakies 3,4 mce z ta decyzja i sprobowala naturalnie. Jesli w trakcie laparo usuneli Ci zrosty, jesli jajowody masz drozne, masz owu i wyniki m.in. hormonow sa ok to ja bym zaczekala. Jestem 2 lata mlodsza od Ciebie a milam 3 st endo, torbiel na lew jajniku pelno zrostow i ogniska endo na drugim jajniku a udalo sie. Nie chce Ci mącić w glowie ale czasami lekarze zbyt szybko decyduja sie na imseminacje, czasami z pobudek czysto finansowych bo np. polecaja swoje "zaprzyjaznione kliniki". Ale przemysl to porozmawiaj z mezem czy on tez jest za, lepiej zeby to byl Wasz wspolny wybor. Wiem z wlasnego doswiadczenia, że pragnienie posiadania dziecka potrafi odbic sie mocno na mezu. Tak czy inaczej życze powodzenia :-)) a tak na koniec podobno gonatropiny sa bardzo skuteczne i komorki jajowe sa po nich lepsze niz po clo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
lolajola ale wiesz wlasnie przed laparo juz mialam 3 IUI ale lametta bylam stymulowana dwa razy a raz clo. teraz ta po laparo ma byc gonatropinami wiesz takze stwierdzilismy z mezem ze podejdziemy do tej IUI . wiesz laparo mialam robiona 9 wrzesnia takze minelo troszke czasu , wiec wiesz jak bedzie w listopadzie IUI to juz troszke czasu mija ,wczesniej nie moglismy bo maz byl w szpitalu,wiec nawet nie bylo jak na starania naturalnie wiec z tego tez ta inseminacja odrazu teraz. a nie mialam zadnych zrostow nic ,tylko te ogniska sa w zatoce Douglasa troszke ich wyniszczyl lekarz ,jajniki mam w porzadku i jajowoda obydwa są drożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny codziennie zagladam na forum i czytam wasze wypowiedzi jestem juz 20 dni po laparoskopi i mam mnóstwo pytań. Czy którejś z was sie udało sie w pierwszym cyklu . U mnie był tylko jeden problem jajniki były tak duze i twarde, wiec wykonano nakłucia. Wiem ze powinnam czekac cierpliwie i nie myslec o tym ale naprawde nie dam rady :(. Już czekamy tak długo. Trzymam kciuki za was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BJ77
Podczytuje Was trochę i mam pytanie jak czułyście się po laparoskopii? Kiedy wróciłyście do pracy do normalnego życia? Ja w ubiegły czwartek miałam HSG i lewy jajowód nie drożny. Czeka mnie laparoskopia mam do wyboru teraz albo w styczniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dawno mnie tu nie było. Moja Zosia za tydzień skończy 5 miesięcy i mamy już dwa ząbki i dzisiaj przyszedł okres;( a tak fajnie bez niego było. justa wysłalam ci zaproszenie na fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
Do pracy po laparo wróciłam po 3 tygodniach a po 4 nie czułam juz prawie nic. Tydzień po laparo już normalnie wszystko mogłam robić ale troszkę kolorowałam żeby się o mnie wszyscy nadal baardzo troszczyli:-)) Chociaż do teraz jak kaszlę czuję jakby mnie "ciągneło" cos w jajniku prawym chociaż to na lewyn była torbiel. Lekarz mówi, że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BJ77
Trochę się boję pracuje w g. kosmetycznym specjalizuje sie w masazach nie wiem jak szybko będę mogła wrócić do pełnej sprawności masaż to spory wysiłek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
lolajola nie odpisalas mi na swoja wiadomosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
justys 87 nie rozumiem powodu kierowania Cie na IUI. Clo i inne stymulacje sa stosowane aby wywolac owulacje a nie pamietam zebys pisala ze nie mialas owulacji, chyba ze cos przegapilam. Wg mnie to dziwne ze w tak mlodym wieku przy sprawnych jajowodach i owu lekarz kieruje Cie na IUI. A co z hormonami? Pamietaj ze przy clo trzeba monitorowac szczegolnie jajniki bo po nim czesto robia sie torbiele. Co mowol lekarz? Dlaczego tak szybko wskazal IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
lolajola no wiesz bo stwierdzil czy przy endo I i II stopnia on robi IUI w taki sposob to leczy zeby pomoc zajsc w ciaze ,bo jesli by mi dal tabletki na leczenie tego endo to jesli mi je da hormony to one zaburzaja prace jajnikow i wtedy one nie pracuja a leczy endo dopiero przy III i IV stopniu endo . tyle mi powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
a przy kazdej stymulacji mam monitorowany cykl i jeszcze ani razu mi sie nie zrobil torbiel ani nic z tym zwiazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys87  justys 87
mam nadzieje ze wie lekarz co robi i dlatego taka decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
No teraz to bym go wyśmiała! Czyli wszystkie zdrowe kobiety powinny isc na IUI? Przy endo 1st spokojnie mozna starac sie naturalnie. Po co Ci clo skoro masz owu? Idz kochana do innego specjalisty, ten jest dziwny. Skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz kurde clo bralam wczesniej jak nie mialam inseminacji tylko przy probach naturalnych. wiesz ja podejde teraz do IUI ,nie chce czekac jakos ...potem jak cos zmienie zobacze ...wiesz pisze na innym forum i tez dziewczyna maja IUI przy endo I lub II stopnia. ja jestem ze slaska a ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale wiesz w sumie my probujemy caly czas przed laparo tez bo ostatnio IUI mialam w czerwcu wiec wiesz a po laparo tez juz minelo poltora miesiac jeden cykl teraz drugi sie zaczal takze wiesz to mnie przeraza i wiesz moze akurat to sie uda teraz . Wiesz nie wiem saamaa ja juz mam metlik w glowie ,mam dosc tez tych lekarzy . A wiesz ufam temu lekarzowi bo duzo pacjentek pomogl i sa w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
justys 87 pytalas mnie o zdanie wiec opisalam to co sama przeszlam i to czego dowiedzialam sie od czasu mojej diagnozy. Moze inne forumowiczki maja/mialy podobne przejscia. Dziewczyny pomóżcie justys 87. Czy ktoras z Was miala IUI przy endo 1 st bez problemow z jajowodami i owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kah89
hej dziewczyny.. ja juz po lapo,wlasnie dzis wypisali mnie ze szpitala... wszytsko jest ok.. teraz tylko czekac az sie wszytsko zagoi i do dziela:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Wczoraj dostałam skierowanie na laparoskopie z ewentualną histeroskopią jestem przerażona! Od 1.5 roku staramy się o dziecko i nic. Już nie wiem co mam robić. Wszystkie badania mamy ok a na laparo idę tylko diagnostycznie. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolajola
Justys 87 moj mail: jolajola1611@interia.pl aguś29 nie martw sie tym wiele z nas to przeszlo i dzieki temu m.in. jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×