Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

jukka20...No możliwe:) mychaaaaaa...Moim zdaniem nie duże...Trochę się obniżyło działanie, ale to tylko jakiś %;)...A przecież nie kochaliście się do końca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc trochę jest mała możliwość zajścia w ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycha prawdopoobiensto jest malutkie ale jst, po zwymiotowaniu powinnaś wziąść zaraz następną tabletke :) ale jak dla mnie to nie ma się czym martwić :) jesli seksik niebył do końca :))) ja tam wole tabsy, plastry maja bardzo zbliżoną skuteczność do nich ale......trzeba pilnować żeby się czasem gdzieś nie odkleił.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mysle ze tabsy sa lepsze :) plastry sa bardzo drogie,poza tym slyszalam że ze skutecznością bywa różnie...No i trzeba uwazac zeby sie nie odkleil. Takze tabsy rulez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest z piciem alkoholu i paleniu podczas brania tabletek? bo dzis 30 urodzinki mojego przyjaciela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do papierosów, palenia nie poleca się przy tabsach,ale to dotyczy glównie kobiet po 35 roku życia palących nałogowo, aczkolwiek fajki ani alkochol nie obniżają skuteczności dzialania, chyba że w ciągu 4h od połknięcia tabletki zwymiotujesz ją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Masz rację, jeszcze by się komuś na czoło przykleił i by było;) A mnie to sie w ogóle jakoś dziwne wydaje, żeby taka popierdułka tak wpływała na antykoncepcje...Czego to ludzie nie wymyślą...;) wagaruje...Jeśli nie wymiotujesz to jest luzik guzik...A fajki to...w ulotce jest napisane coś takiego:\"Względne ryzyko wystąpienia zakrzepicy tętnic (np. udar mózgu, zawał mięśnia sercowego) jest większe w obecności takich czynników usposabiających jak palenie papierosów(...)Ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego zwiększa się z wiekiem i przy paleniu dużej liczby papierosów. Ryzyko jest znaczne u kobiet w wieku powyżej 35 lat, które palą papierosy. Kobietom przyjmującym doustne preparaty antykoncepcyjne należy zalecać zaprzestanie palenia.\" Także chyba lepiej nie palić;) Pozdro dupcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie czytam dziewczyny wasze wypowiedzi.......i muszę wtrącić ,że jeśli już ,to 1 na 1000 zajdzie w ciąże, ponieważ wskaźnik perla przy pigułkach wynosi nie 1, a 0,2-0,5....pozd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....a jeśli chodzi o plastry antykoncepcyjne evra to ich skuteczność jest równie wysoka jak pigułek pod warunkiem, że plaster się nie odklei, a waga dziewczyny ,która go stosuje nie przekroczy 90 kg....stosowałam plastry przez ok rok...i było ok...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;)🌻 agawie...Chyba jednak się mylisz:)To jest moja ulotka(czyli Cilestu): \"SKUTECZNOść DZIAłANIA DOUSTNYCH PREPARATóW ANTYKONCEPCYJNYCH Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\" Więc nie żadne 1000 tylko 100...;) Jak nie wierzysz to wpisz w google Cilest i tam masz SKUTECZNOść DZIAłANIA DOUSTNYCH PREPARATóW ANTYKONCEPCYJNYCH...I przeczytaj;) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze wcześniej na stronce Cilestu musisz wejść w ulotkę;)Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo 👄 dupy jak to aaa mówi ;) no i aaaa ma racje nie 1 na 1000 tylko 1 na 100 :) buziaki i takie tam :P:P:P 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Ja oczywiscie podzielam zdanie wesolutkiej. Kobieta wie co nie co. aaaaa tez dobrze mowi :) tylko czasem jak czytam niektore pytania lub wypowiedzi dziewczyn to nie wiem czy smiac sie czy plakac. i od razu krew mnie zalewa ze zlosci ze kobiety biora hormony nie wiedzac o nich praktycznie nic! powiem wam moja sytuacje. Ja jezeli zdecydowalam sie rozpoczac wspolzycie... pierwsza mysla bylo to: kurde to musi byc taka metoda antykoncepcji, ktora zapewni mi bezpieczenstwo w jakims tam wiekszym procencie. Mam mame ginekologa wiec wypytalam sie o wszystkie mozliwe i powiedziala ze tabletki najlepsze. (oczywiscie nie mowie ze mama jest dla mnie swietoscia i zawsze sie jej slucham, ale jest ginekologiem z ladnym stazem wiec wie co nie co na wszystkie z tym zwiazane tematy.) Tak wiec rozpoczelam wspolzyc biorac tabletki. Nie zabezpieczam sie dodatkowo. Biore je po to by nie przejmowac sie niechciana ciaza ( ktora w moim wieku i perspektywami na przyszlosc jest niewskazana, no ale oczywiscie biore pod uwage to, ze moge byc jedna z tych nielicznych kobiet, ktore ta metoda antykoncepcji zawiodla). Bywa... Nie mysle o tym, zabezpieczam sie, wazne jest to ze o tym pomyslalam i nie robie tego tak o po prostu bedzie co bedzie jak zajde to trudno. Nie! Jezeli zdecyduje sie na dziecko to chcialabym aby mialo zapewniony dach nad glowa, jedzonko itd. a tak? Jakbym wpadla to ja do szkoly, caly dzien mnie nie ma a dziecko z babcia? a jak nie to z niania bo nie wiem czy ktoras babacia chcialaby sie zajmowac. ( podalam tylko przyklad bo wiem ze moja mama w takiej sytuacji pomoglaby mi wychowac) Dlatego tez ufam tabletkom i nie rozumiem dlaczego niektore dziewczyny panikuja z byle jakiego powodu i to niekiedy bardzo blachego. Po to bierzemy tabletki by czuc sie bezpiecznie, nie myslec o niechcianej ciazy i cieszyc sie zyciem razem ze swoim partnerem bo oni tez sie o to mimo wszystko martwia! Pozdrawiam was goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa.......>nie chcę się mądrzyć ale chyba się jednak nie mylę, http://www.pfm.pl/u235/navi/199908 ......o skuteczności pigułki hormonalnej świadczą wymowne cyfry udokumentowanych badań. Stosowanie tradycyjnej metody kalendarzowej powoduje w skali roku - do 47 nieplanowanych ciąż wśród 100 kobiet, które ją stosują. Prezerwatywy lub dopochwowe środki plemnikobójcze mogą spowodować do 36 nieplanowanych ciąż wśród 100 kobiet, które ją stosują. Tymczasem dwuskładnikowa tabletka hormonalna ogranicza w skali roku nieplanowane ciąże do 2-5 na 1000 kobiet, które ją stosują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawie... ok rzeczywiscie tam tak pisze,ale ja osobiście wierzyłabym bardziej ulotce niż jakiemuś portalowi w internecie...Zreszta wiele lekarzy podkresla ze to wlasnie 1 na 100 zachodzi w nieplanowaną ciąże. To w kazdym razie tylko moje zdanie,że ulotka jest wiarygodniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solidny kopniak...swiete slowa to fakt :) mysle identycznie jak Ty, trzezwy poglad na zycie to podstawa!! nawet gdyby ciąża się jednak pojawiła,zawsze masz ta swiadomość i satysfakcję że się zabezpieczyłaś,a nie postępowałaś lekkomyślnie jak niestety sporo dziewczyn w tym kraju... RESPECT FOR YOU :P buziaczki i pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annna19
Hej dziewczyny!! Czy jeżeli jednego dnia weźmie sie tabletki np 20 minut później niż o tej co zwylke to jest takie samo zabzpieczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annna19
Niestety mam małe doświadczenie co do tabletek... :( i troszkę się boje, a wczoraj kochaliśmy się "do końca". Prosze napiszcie co myślicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo🌻 solidnykopniak...Właśnie to mnie dziwi, że ktoś bierze tabsy, a nie wie co i jak! Ja wiem, że po to jest forum, żeby sobie pomagać...Ale po co są ulotki!?...Po to, żeby je czytać...A nie zadawać głupie pytania, na które odpowiedź jak byk znajduje się w ulotce!!! agawie...No właśnie 2-5 na 1000 kobiet, a ja piszę, że 1 na 100!To chyba jest jakaś różnica, nie!? Nie widzisz różnicy między cyferką \"2-5\" a \"1\"...!? Sama przeczytaj swoją wcześniejszą wypowiedź, gdzie napisałaś \"1 na 1000\" a artykuł, który napisałaś teraz ma info, że 2-5 na 1000!!! Więc upieram się przy swojej racji... Tym bardziej, że takie samo info powiedziała mi moja ginekolog! annna19...Tak jest takie samo!Poczytaj ulotkę, to będziesz miała większe doświuadczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annna19> nie obawiaj się przerwa między kolejną tab. może wynosić do 12 godz. no chyba ze zażywasz cerazette to przerwa nie może być dłuzsza niż 3 godz....pozd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa > proponuje wrocić się do szkoły na lekcje matmy, 2-5 wynika z tego że wskażnik perla przy pigułkach wynosi 0,2-0,5, a nie 1, jesli by było 1 to wskażnik by oznaczał ze 1 kobieta na 100 w ciągu roku wpada , a skoro wskażnik jest niższy niż jeden tzn. 0,2-0,5 tzn że w ciągu roku wpadnie 2-5 kobiet na 1000, pigułki jak do tej pory sa najskuteczniejsza formą antrykoncepcji i jesli w ciagu roku 1 na 100 kobiet by wpadała to nie nosiłyby miana najskuteczniejszych, bo lepiej by było założyć gumkę i globukę (np. patentex), a nie szpikować się hormonami, które niestety nie są obojętne dla naszego organizmu....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawie...Ty mi tu szczylu nie mów co ja mam robić...!!! Poczytaj sobie jeszcze najlepiej, może się czegoś dowiesz, a ja i tak swoje wiem, bo wiem to od lekarza i jakoś Gosia też ma takie zdanie jak ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawie...I to co pisałam wcześniej tak samo to potwierdza...W ulotce Cilestu jest napisane 1 na 100!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa> a czy ja Ci mówię co masz robić? rób sobie co chcesz....po pierwsze to coś mi się wydaje że masz mniej lat ode mnie, a po drugie to nie badz bezczelna bo ja tu nikogo nie wyzywam, a to co napisałam jest prawdą, zmień lekarza....i poczytaj sobie na temat antykoncepcji hormonalnej jak się do końca nie orientujesz...pozd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawie...Słuchaj dziewczynko...Ja na tym forum głupich pytań nie zadaje...W ogóle nie zadaje pytań, bo mam dobrą wiedzę i nie potrzebuję pytać kogoś!Ja wierzę ulotkom i informacjom od lekarzy, a nie tak jak to Gosia napisała internetowi;o!A wiedzę posiadam bardzo dużą(pisałam pracę zaliczeniową o antykoncepcji)I wyobraź sobie, że zaliczyłam na 5:)...Do tego tabletki biorę już rok i jakoś jest okej!Nie robię błędów, więc wiem jak postępować...I lekarza mam bardzo dobrego!Ma wysoką renomę i bardzo dobrą opinię! A...I skąd taka pewność, że jesteś starsza!?Jesteś jasnowidzem!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa> ....nie, Ty pytań nie zadajesz, z tego co zauważyłam to jesteś \" najmądrzejsza\" i tylko krytykujesz innych.....nie uważam żebym miała małą wiedzę na temat antykoncepcji...tabsy biorę od 7 lat, a od 10 jestem mężatką, mam 1 planowane dziecko, pozatym wiedzy na temat antykoncepcji nie czerpie z internetu....zacytowałam Wam tylko kawałek z jednej strony, żeby nie być gołosłowną.......poza tym nie mam zamiaru się tu z nikim wykłócać i przekomarzać bo nie po to się tu zalogowałam......a po drugie to już skończmy, bo ostatnio to tylko my się tu wykłócamy, a może inni by chcieli o coś zapytać.......pozd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przepraszam ze sie wtrace, ale ja z takim małym zapytaniem. Biore Harmonet ( 2 op. ), ostatnia tabletke przyjmuje w sobote, wczoraj jak zwykle o tej samej porze wzielam tabletke z soboty... niestety, jak pozniej zobaczylam byla to ta ostatnia tabletka. Zatem moje pytanie brzmi, czy skuteczność tabletek została zachwiana? Dzis wziełam normalnie tabletke ta która wczoraj pominełam. Wydaje mi sie ze akurat przy Harmonecie kolejnosc przyjmowania tabletek nie jest konieczna, ale wole się spytać. Tak to jest jak się jest potrzepanym i wszystko robi w biegu :):) Dzieki z góry za odpowiedz, a w zasadzie bede wdzieczna jak potwierdzicie moja teze, ze kolejnosc nie jest istotna ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie tabletki w harmonecie maja ten sam skład, a dni tygodnia są tylko po to by łatwiej kontrolować regularnosc ich przyjmowania :) wszystko jest ok :) mozesz brac tabsy nawet losowo i bedzie ok bo w kazdej jest to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×