Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

nowa P...Widzę, że masz podobne zdanie do mojego na temat tej sytuacji...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
mnie osobiscie ta sytuacja nie smieszy.... bo i takie sie zdarzaja... powinnie spokojnie siasc i porozmawiac, albo zamienic to w zart :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że temu kolesiowi się głupio zrobiło i wyszedł, a ta dziewczyna pewnie nie wiedziała co zrobić...No bo jak, zatrzymać go, przeprosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
mam pytano ostatnio po raz pierwszy zazyłam tabletki byłam u lakerza akurat w trakcie okresu i ginekolog powiedział, że jak zaczne od dzis czyli to był 3 dzien okresu zażywać taabletki to juz mam pelna antykoncepcje i mogę współzyć ale wszędzie na opakowaniu napisane jest że nalezy pierwsza tebletke brac pierwszego dnia cyklu? co o tym sądzicie bo narazie troszke sie boję i nie wiem czy mogę współzyć??? prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ulotce jest tez napisane ze jak sie wexmie 2-5 dzien cyklu to zabezpieczenie bedzie po 7 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
zostały mu 2 tabletki do końca opakowania a tu okres z w zasadzie jakby początek bo brzuch mnie boli jak cholera i to już drugi raz bo przy tamtym opakowaniu też tak było. co tu robić znów zmienić tabsy i łykać 2 opakowanie? chyba tak zrobie a jak po drugim czyli w zasadzie 4 ( 2 op nowynette) nic sie nie zmieni to chyba to rzuce ale juz wiem ze to chyba nałóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki17
Od pięciu dni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (codziennie punt 6.00) i po prostu nie mogę już się doczekać seksu bez gumki i tego jak mój kochany skończy we mnie :) Niestety zaczęłam je brać pod koniec miesiączki i zgodnie z tym co pisze do nich w załączonej ulotce muszę przez pierwsze 7 dni wspomagać się dodatkowymi środkami anty. Postanowiłam jakoś przeczekać ten tydzień, niestety zachorowałam i teraz przyjmuję antybiotyki ;/ A jak wiadomo antybiotyki osłabiają działanie tabletek, więc ten upragniony seks znowu muszę przesunać, tylko nie wiem ile.. czy po skończeniu brania antybiotyku dać sobie kolejne 7 dni bez seksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa...No przeważnie się zaczyna 1 dnia cyklu, chyba, że lekarz każe inaczej...Choć z tego co wiem, to jak lekarze mówią, żeby brać np. w piąty dzień to każą się też dodatkowo zabezpieczać....Więc dziwi mnie to, że Twój lekarz Ci nie kazał... Ja na Twoim miejscu bym się zabezpieczała dodatkowo 7 dni... beretka...Ale jak to okres!?Okres czy ból brzucha!?Jeśli to tylko ból brzucha to nie porównuj tego do okresu, bo ból może się przecież pojawić kilka dni przed okresem... Viki17...Tak...Zrób tak jak piszesz...Po skończeniu antybiotyku poczekaj 7 dni...Ale czemu od razu bez seksu...Chyba gumka nie jest taka straszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ale naprawde usłyszłam od lekarza taki tekst, że jak tego dnia czyli 3 dnia wezme tabletke to moge juz współzyc :| więc dobrze, że nie jestesm w gorącej wodzie kapana zawsze lepiej spytac dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa -->Jeżeli dobrze zrozumialam to jestem w podobnej sytuacji jak ty:) Zaczęłamc brać tabletki anty w 3 dniu mięsiączki (bo akurat wtedy wypadał wizyta u ginekolog). Tyle, że moja ginekolog powiedziała mi, że dopiero po 14 dniach bede w pełni zabezpieczona a przez te 14 dni powinnam sie dodatkowo zabezpieczać. To moje pierwsze tabletki anty wię mam troche stracha i postanowiłam wogóle przez całe pierwsze opakowanie się zabezpieczać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wogóle na moich tabletkach (Novynette) pisze, że należy je zacząć w 1 lub 5 dniu cyklu. Nie jest wspomniene nic o 2,3 lub 4 dniu:( W internecie przeczytałam,że w szczególnych wypadkach ginekolog może zlecić rozpoczęcie stosowania tabletek od 2 do 4 dnia (w moim przypadku 3 dzień), hehe tylko co to znaczy ,,W SZCZEGÓLNYCH WYPADKACH\"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo:classic_cool: Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa...No ja Ci piszę jak ja bym postąpiła:)Ty zrób jak uważasz:) Agnesss19_88...No właśnie, Tobie to przynajmniej oznajmiła, a jej nie i to mnie dziwi, ob moim zdaniem to oczywiste, że trzeba się w takiej sytuacji zabezpieczać dodatkowo... A co do tych\"szczególnych wypadków\", to szczerze Ci powiem, że nie wiem co i jak...Zażywam inne tabsy, więc o innych trochę mniej wiem, niż o swoich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ja mam jeszcze jeden problem tzn, moja psychika bo bardzo chce ale sie boję a wszystkie racjonalne przesłanki biorą w łeb gdy dochodza emocje wrrr dziwna jestem stresa mam a przeciez zaazywam tabletki i wolę uzyc prezerwatywy wrrr bez kitu może mi ktos myslenie wyłączyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix432
ja czasem tez do tabletek uzywam prezerwatywy i nie widze w tym nic glupiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuje pomocyyyyyyyyyy
biore Rigevidon- rozpoczelam w pon drugie opakowanie. niestety dorobilam sie zalapenia pecherza i biore forarginum... czy ten lek obniza skutecznosc anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa...Szczerze mówiąc to moim zdaniem to normalne...Większość dziewczyn zanim zaufa tylko tabletkom używa gumki... monix432...Ja też nie uważam tego za coś głupiego, choć wiem, że dużo osób tak sądzi uzasadniając to tym, że niepotrzebnie się trujemy, żeby nie mieć całkowitej przyjemności...Wiadomo, że lepiej jest bez gumki, ale wiadomo też, że zawsze jest ten 1 % ryzyka, więc jeśli jest kobieta, która stosuje i tabletki i gumki nie jest głupia, tylko po prostu 100% zabezpieczona:)Tak naprawdę to ja nie najeżdżam na te dziewczyny, które się dodatkowo zabezpieczają, bo to ich indywidualna sprawa... Ja np. jak się kocham z gumką, to ona mi w ogóle nie przeszkadza...Choć tak jak pisałam wyżej, wiadomo, że lepiej jest bez;) poszukuje pomocyyyyyyyyyy...Zajrzyj w ulotkę...Masz tak napisane składniki leków, które ze składnikami tabsów anty powodują interakcje...Jeśli składniki forarginu nie kolidują z anty, to nie obniżają tym samym skuteczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść! Proszę mi doradzic co się ze mną dzieje. W kwietniu urodziłam dfziecko. W lipcu poraz pierwszy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i to dwa opakowania bez przwrwy 7-dniowej. Przez cały okrtes brania tabletek anty. krwawiłam dzień w dzień ( plamiłam). odkąd przestałam brać to już nie plamię i nie mam już miesiąc okresu. nawet po zakończeniu tabletek nie dostałam okresu. Jak współzyliśmy z mężem to się zabezpieczaliśmy. Właściwie to nie mam żadnych objawow ciązy. A teraz mam jakies jasnobrazowe upławy. Ale czy to normalne?? PS. Brałam Harmonet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik--19...Ogólnie wzięłaś tylko 2 opakowania tabletek anty, tak!?Jeśli chodzi o pierwsze opakowanie, to jest to możliwe, że plamiłaś przez całe 21 dni. Często się to zdarza u dziewczyn, ponieważ organizm się przyzwyczaja przez około 3 mieszki. A jeśli chodzi o drugie opakowanie to normalne w sumie jest to, że się plami w okresie mniej więcej drugiej części opakowania...Po prostu często się to zdarza jak się bierze 2 pod rząd...Tylko teraz kwestia tego miesięcznego braku okresu...Hmm...No jak piszesz - w ciąży nie jesteś...Może te jasnobrązowe upławy to początek okresu!?Ile czasu już one trwają!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko dziewczyny, rzucam tabletki. ale sie denerwuje, to jak uzależneinie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona87
Biore Harmonet (jakies 3 miesiace) i wczoraj (drugi dzien 7dniowej przerwy ) dostałam PLAMIENIE. I trwa ono do teraz a okresu nie ma. Jestem zalamana! ide dzis do lekarza ale chyba padne zanim dotrwam do wyznaczonej godziny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba 17485
mam pytanie dziewczyny czy diane-35 moze byc rowniez stosowany jako srodek antykoncepcyjny? czy jest tak samo skuteczny jak inne tabletki anty? bo duzo sie naczytałam na ich temat, i w wielu przypadkach jest napisane ze one nie działaja anty chociaz na ulotce jest napisane ze sa takimi wlasnie tabletkami, jak to jest dziewczyny ktore biora diane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa akurat dzisiaj dostałam okres. Równo miesiac po przerwaniu tabletek. jednak te brazowe upławy to poczatek okresu był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaola
Już drugi raz zdarza mi się, że po 4-5 opakowaniach tabletek , mam plamienia/lekkie krwawienia. Ginekolog pewnie znowu zmieni mi tabletki, ale pytam z ciekawości, może ktos wie? O czym świadczy takie plamienie? O tym, że przyjmowanych hormonów jest za duzo czy za mało? acha teraz brałam 2 opakowanie pod rząd. ale przy poprzednim nadprogramowym plamieniu rok temu zdarzyło mi sie to przy "pojedynczym" opkaowniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo🖐️ moniak...Czemu rzucasz!? zaniepokojona87...Jesteś w okresie 3 pierwszych miesięcy, kiedy to organizm się przyzwyczaja, więc możesz mieć plamienie zamiast okresu i to nic dziwnego. Równie dobrze mogłabyś okresu nie dostać w ogóle...Trwa do teraz czyli ile czasu!?Czemu jesteś załamana, przecież to tylko plamienia!!Czemu nie dotrwasz...Nie przejmuj się tak bardzo tą wizytą, przecież to chyba nic złego... zaba 17485...Jeśli dostałaś receptę od ginekologa jako anty to jak mogłoby być inaczej...Jeśli pytasz tak ogólnie to tak, jest to zaliczane jako środek anty...Każde tabletki anty są tak samo skuteczne jeśli chodzi o antykoncepcje... Chyba oczywiste jest to, że jak biorą je jako tabletki anty to są anty... madzik--19...No widzisz;) malaola...Te plamienia są powodem wzięcia 2 opakowań pod rząd...A te wcześniej to nie wiem, zapewne po odpowiedź wybrałabym się do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaola
dziéki. Przy poprzednim krwawieniu rok temu , ginekolog po prostu zmieniła mi tabletki i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa no widzisz każda ginekolog (albo pan ginekolog:) ) mówi inaczej. Jedni twierdzą, że potrzebna jest przerwa a inni, że nie ale ja dla pewności postanowiłam nie łobuzować przez pierwszy miesiąc bez dodatkowego zabezpieczenia (tak jak już wczśniej wspomniałam). A co do tych ,,szczególnych wypadków\" to ciesze się, że przynajmniej nie jestem sama (pozdrawiam cię Jahaaaaaaaaaaaaaaaaaa:) ) Dzięki za pomoc aaaaaaa, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj sorki z tą przerwą to chodziło mi o to, że jedni mówią, że trzeba zaczekać 2 tyg na to żeby tabletki zaczęły w pełni działać, a inni ginekolodzy twierdzą, iż odrazu jest sie zabezpieczoną:) Wybaczcie, zamyśliłam się i wyszedł inny sens:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo 👄 długo mnie nie było ponieważ net mi nie działał ale jest już oki. czytam zaległości i wracam do wirtualnego świata :P pozdro aaaa znowu nie mam Twojego nr GG bo miałam stawiany system i się wszystko poszło je**** ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie. Biorę pigułki Harmonet, zostały mi jeszcze dwie tabletki. Dziś kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie. Zaczęliśmy się później zastanawiać czy to bezpieczne.. Bo.. nie dopilnowałam sprawy i brałam tabletki codziennie, ale o różnych porach.. Czy to zmniejsza ich skuteczność? Proszę pomóźcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaola...No właśnie;) Agnesss19_88...:)No dokładnie, masz z tym rację...Ale z tego co wiem, to w ulotce jest napisane, że nie od razu tylko około 7 dni trzeba czekać, więc ja wolę robić wszystko wg. ulotki... anulka156...Witaj👄I bardzo dobrze, że się w końcu net naprawił, bo Cię tu nie ma i łooo:) P.S. Na gadu się odezwę;) Czaczunia...Branie o różnych porach może obniżać skuteczność...Ale tu chodzi o porę, a nie o godzinę...Różnica w godzinie może wynosić do 12 godzin, ale najlepiej jest z tym nie przesadzać i brać jak najbardziej regularnie, czyli najlepiej o tej samej godzinie...Bo wtedy jest mniejsza zamota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×