Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość solidnykopniak
jakby to powiedzial moj chlopak... komorki jajowe sie solidaryzuja:):D och jakie trudne i nowe slowo, mialam porblem z jego napisaniem :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paranoja.... >>>>>> Ja nie wychwalam Yasminelle i komu nigdy nie polece tabletek antykoncepcyjnych .A profesoworie noralnie rozdawali te tabletki to ginekolodzy specjalisci . Były robione badania normalnie , były konsutlacje ,opisy tych wyników ,ci profesorowie wiedzieli co robią .A co do tego ze ktos umarł przez yas.to nie wiem nic o tym ale nie przecze ze tak mogło byc ,po cilescie kobieta 33 letnia miała udar i co ? To hormony sa trzeba sie z tym liczyć .I nie wychwalam tabsów Yasminelle ,gdzie to przeczytałaś/...ze ja pisze ze sa takie dobre ,moze sie po nich czuje dobrze ale to nie znaczy ze ja je polecam komus.Ja jestem wymagajaca i to wane zeby tabletki wody nie zatrzymywaly te akuratnie nie zatrzymuja mi ,ale kazdy ma inny organizm i genetyczne uwarunkowania . Mam kontakt z dzieciakami w wieku 12-14 lat i sa to czesto dziecaki z patologicznych rodzin i nigdy nie slyszalam takiego pytania , nie bede pisala na ten temat bo moze i byc 5 latek co o to zapyta,o takie psrawy nie mozna sie spierac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paranoja.... >>i nie trafilas mam brata niepelnosprawnego ktorego bardzo kocham i rodzicow wspanialych,meza ,2 dzieci i mam wszystko w zyciu o czym marzylam i nawet tescowi mam bardzo fajnych .No ale jesli zapraszasz mnie na rozmowe podejme to zaproszonko bardzo chetnie :)Tyle o mnie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko forum ,spokojnie mozna tu sie podzielic swoimi info,ja tabsy cilest skrytykowalam i jednoczesnie obrazilam wszystkich .Ale nie ma co sie sprzeczac czy o wiek czy o te tablekti kazdy ma swoj rozum i robi to co mu sie podoba .I to nie ja pisze na tym forum o kim do kogos i wysmiewam sie . Milego wieczorku zycze i pozdro dla wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krolol
hej wam...mam pytanie na ktore nie moge znalezc odp na ulotce moich tabletek. Otoz zawsze biore pigulke o godz.22:00 niestety (zdarza sie) czyms sie ztrułam i mnie przeczyszcza juz od 8:00 rano zastanawiam sie czy to bedzie mialo wplyw na dzialanie tabletki, wiem ze biegunka ma wplyw ale czy jej wystapienie po 10 godzinach tez zakluci dzialanie tabletki? (P.S zoladek bolal mnie juz wczoraj wieczorem zanim wzielam tabletke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
czy plamiania (krwi) podczas brania tabletek jest normalne... czy mam powody do niepokoju..?? w sobote kochalam sie z chlopakiem bez gumy.. wydawalo mi sie ze jadnej tabletki nie wizielam.. ale liczac tabsy wszystko mi sie zgadzalo -od tej ciaglej rutyny mam wiksy:)- dzisiaj dostalam plamienia.. ;/ co jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
wypowiedzcie sie... troche mnie to niepokoi!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolol ---> tabletka wchłania się ok3,4 h. i jeśli w czasie tych3,4h nie było biegunki to jest wszystko ok. Nie masz czym się martwić . zygzak,a które to opakowanie,bo jeśli jesteś w trakcie trzech pierwszych opakowań to normalne, jeśli nie to musisz zmienić tabletki,bo są za słabe - nie utrzymują Ci krwawienia,ale działanie antykoncepcyjne jest zachowane,także również bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paranoja.......No a ta później się dziwi, że dziewczyny chore dzieci rodzą...Jeśli tabletki są źle dobrane... anulka156...Heh:classic_cool: solidnykopniak...Heheh effinka...No miałaś sobie już pójść stąd, miałaś już tu nie gościć... \"To hormony sa trzeba sie z tym liczyć\"--->To po to się robi badania, żeby było okej... \"wane zeby tabletki wody nie zatrzymywaly te akuratnie nie zatrzymuja mi\"--->Tobie nie zatrzymują, to czemu mnie wmawiasz, że mnie Cilesty zatrzymują!? No właśnie, napisałaś\"o takie psrawy nie mozna sie spierac .\"--->A Ty się cały czas spierasz:o \"jednoczesnie obrazilam wszystkich\"--->Mnie nie obraziłaś, bo twoje zdanie mnie nie obchodzi. Nie znasz mnie, a oceniasz bezpodstawnie, bo nigdy mnie nie widziałaś...Co by mnie mogło niby tak obrazić?To, że w Twoich wyobrażeniach przytyłam?:o Żałosne... \"Ale nie ma co sie sprzeczac czy o wiek czy o te tablekti kazdy ma swoj rozum i robi to co mu sie podoba\"--->To Ty najwięcej zamieszania tu narobiłaś, więc... \"I to nie ja pisze na tym forum o kim do kogos i wysmiewam sie\"--->Przeczytaj sobie wyżej co wymyśliłaś sobie na mój temat i dopisywałaś bajki do mojej osoby;)...Skąd tu nagle taka zmiana?Bo dziewczyny się zebrały i na Ciebie naskoczyły i nie masz się jak bronić?... Krolol...Jeśli to się zdarza jednorazowo, nie utrzymuje się długo, to luz... *zygzak*...Nie...Tylko w 3 pierwszych m-cach!Przy którym jesteś opakowaniu?Która to tabletka?Masz to napisane w ulotce, że:\"W przypadku wystąpienia krwawienia międzymiesiączkowego lub plamienia należy kontynuować stosowanie antykoncepcji. Wystąpienie krwawienia międzymiesiączkowego jest bardziej prawdopodobne przy stosowaniu preparatów hamujących jajeczkowanie (owulację) z małą zawartością estrogenu. Tego rodzaju krwawienie często ustępuje po kilku cyklach. W przypadku utrzymywania się krwawienia międzymiesiączkowego należy zgłosić się do ginekologa. W przypadku gdyby w okresie nieprzyjmowania tabletek nie występowało krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia) należy nadal przyjmować preparat antykoncepcyjny. Jeżeli doustny preparat antykoncepcyjny był przyjmowany prawidłowo, brak krwawienia w okresie nieprzyjmowania tabletek nie musi wskazywać na ciążę. Niemniej jednak trzeba wykluczyć występowanie ciąży.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bronie sie .Dziewczyny z roku nie urodziły dzieci chorych , wszystkie po pewnym czasie zrezygnowały i tyle .A mamy dzieci moich kochanych z osrodka to poprostu brały te tabletki . Ja tego nie wymysliłam sobie ,caly czas szukam info na ten temat i jestem w kontakcie z innymi osrodkami ktore tez sledzą ten temat .A jeszcze napisze ze ,mam nowego pacjenta ma 1,5 miesiaca i mamusia brała tabletki ale nie cilest lecz yasmin ,oczywiscie nie musiało to byc przyczyną choroby,poprostu tak bywa i nie mozna wszystkiego zwalic na tabletki jak sama kiedys pisałaś .No ale tyle juz o tych chorobach .Nie moge pisac nic dobrego o tabletkach bo jak narazie to coraz częsciej cos po nich sie dzieje ,a szczegolnie po tych 4 generacji . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam mam male pytank jeżeli ostatnią tabletkę biorę we wtorek i potem jest przerwa to kiedy mam wziąść następną z nowego opakowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
to moje chyba 6 albo 8 opakowanie.. boje sie bo ostatnio nie zrobilam przerwy.. i zdarzylo sie bez gumy, po 2 chyba dniach dostalam zaniku pamieci.. nie pamietalam czy w ten dzien wzielam tabletke.. ;/ ale liczac wszystko mi sie zgadzalo.. i po kilku dniach te krwawienia ;/ czyli to ze mam te krwawienia to nic powaznego? -musze zmienic tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem moze dziecinne pytanie ale dziś przeczytalam cos co mnie zdziwiło i mam nadzieję że wy pomożecie mi rozwiać wątpliwości... aj powinnam dzis miec okres i lipa nie ma go... a przy braniu tabletek nigdy mi sie nie zmienia :( niewiem mam big przeziebienie i miałam całą noc gorączke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia mi po 7 mscach brania krwawienie przesunęło sie ze środy na czwartek , po kolejnych 6 mscach z czwartku na piątek a potem dostawałam w sobotę także w ciągu 2 lat w sumie o 3 dni mi sie poprzesuwało ;) to normalne i nie ma powodów do paniki :D a jest też taka opcja, ze krwawienie może sie wogóle nie pojawić i to też nic złego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Efiinka ja brałam Rigevidon i tez mi wody nie zatrzymywał :P :P :P bo to głównie od organizmu zależy a nie od wychwalanych przez 99 % ginekologów cudownych tabletek Yasmin i Yasminelle, które są wciskane każdej dziewczynie tylko dlatego, ze firma je produkująca za 100 sprzedanych opakowań w miesiącu funduje ginekologowi darmową wycieczkę na Majorkę :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
to co jest ze mna..?? ;/ mam isc do gina jak skoncze to opakowanie i nastepne, na badania.. w takim przypadku mam isc wczeniej?? zeby miec pewnosc 100% ze nawet jak za tydzien do czegos dojdzie to ze bede zabezpieczona? czy ma jakies znaczenie to ze kilka dni wczesniej poszlo bez gumy i po kilku dniach to krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz mi sie i tak poprzesuwał bo tabletki we wtorek koncze okres miałam w piątki a tera od hm 4 miechow w sobote... niewiem no ja jestem panikara i nic tego nie zmieni ja oprocz tabletek albo używam ze swoim miśkiem prezerwatywe albo nie konczymy we wnątrz a teraz no jajniki bolą mnie ale nic nie ma myśle może że to przez chorobę i stresy... a co do mojego wczesniejszego pytania? jak koncze we wtorek to kiedy mam brac nastepną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygzak ---> \"wydawalo mi sie ze jadnej tabletki nie wizielam.. ale liczac tabsy wszystko mi sie zgadzalo\" skoro sie zgadzało to nie rozumiem o co kaman ? :P :P :P a plamienia zdarzają sie bardzo często w przypadku kiedy nie zrobi sie przerwy i bierze sie 2 opakowania pod rząd :) wszystko jest w porządku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia no to teraz najwidoczniej przesunie Ci sie i dostawać będziesz w niedzielę :P :D zdarza sie ;) a jesli ostatnią bierzesz we wtorek to zawsze zaczynasz w środę czyli po 7 dniach , ale zaczynasz dnia ósmego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
nie o to chodzi.. ;/ kurcze..!! jak bralam te dwa opakowania od razu to mialam krwawienia.. po tej po2jnej dawce.. zrobilam normalnie przerwe.. i po tej przerwie od ok 8 dni biore kolejne opakowanie.. i teraz mam te krwawienia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dobrze bo kłóciłam sie z kumpelą bo twierdziła że kolejna wypada we wtorek :D eh a ja właśnie byłam w łazience i co? okreees

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia no widzisz ? :D nie trzeba było panikować :D :D :D Zygzak no tak, bo te plamienia niekoniecznie musza być w trakcie brania 2 opakowań pod rząd, lub tuż po ich skończeniu :P mogą sie pojawić póżniej zresztą zobacz na ulotce, tam na pewno coś o tym wspomnięli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
dzieki!! ja juz cala latam.. myslalam ze jest cos nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zygzak tzn wiesz czasami tak bywa, ze pojawiają sie jakieś plamienia i to moze oznaczać że np tabletki są za słabe a dokładniej mówiąc ten hormon, który odpowiada za \"trzymanie okresu\" ale u Ciebie to mi wygląda na plamienia stricte powiązane z tymi 2 opakowaniami wziętymi pod rząd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilciiaaa...Po 7 dniach, czyli w 8 dzień...Czyli w środę;) To, że Ci się nie zmienia nic nie znaczy...Ja zawsze miałam 3-go dnia a teraz mam 4-go...Jeśli używasz gumki to za żadne skarby świata jak gumka nie pękła podczas stosunku nie zajdziesz w ciążę!! No właśnie tak to jest wierzyć koleżankom...Wystarczy przeczytać ulotkę!! *zygzak*...ULOTKA!!Panikujesz, a powinnaś to wiedzieć...Trzeba było tak od razu, że łączyłaś 2 opakowania...Powinnaś wiedzieć, że przy łączeniu może wystąpić krwawienie w czasie 2-go opakowania...To podstawowe informacje!Nie czytasz ulotki!!Jesteś normalnie zabezpieczona, chyba, że tej jednej nie wzięłaś, ale to i tak skuteczność spadła w małym %... teoria...🖐️ Gdzie to wyczytałaś o tej Majorce;)Fatalna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krolol
hej dziewczeta ...to jeszcze raz ja z tym rozwolnieniem. na ulotce mam napisane ze jesli biegunka utrzymuje sie przez 24h (dzisiaj to juz czwarty dzien z rzedu)lub dluzej to mam sie przez nastepnych siedem dni i tabletek dodatkowo zabezpieczyc...problem w tym ze dzisiaj mam ostatnia tabletke i co z tymi siedmioma? chyba wyjdzie na to ze przerwa bedzie miala ok 10 dni bo te dwie ostatnie raczej nie daly rady sie wchlonac...nie wiem co robic...jak pytalam lekarza to powiedziala"w kiblu u pani nie siedze wiec skad mam wiedziec!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolol...Tak właśnie jest, że trzeba się zabezpieczać 7 dni dodatkowo, jeśli tak masz napisane w ulotce!...Jak to co z tymi 7-ma!To jest przerwa...Jeśli wyjdzie Ci się kochać w czasie tych 7 dni to musisz po prostu się zabezpieczyć dodatkowo, czyli np.gumką!Nic więcej...Tabletki Cię normalnie zabezpieczają, tyle, że skuteczność się trochę zmniejsza, ale to właśnie dlatego to dodatkowe zabezpieczenie...Te dwie się nie wchłonęły, to fakt...U mnie w ulotce jest napisane trochę inaczej, więc piszę Ci według Twojej...Dzisiaj wzięłaś ostatnia tabletkę, jutro zaczynasz przerwę i przy stosunkach w okresie od pierwszego dnia biegunki do ostatniego dnia biegunki zabezpieczasz się dodatkowo plus 7 dni po ustąpieniu biegunki...U mnie w ulotce jest napisane tak(biorę Cilest):\"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolol...W sumie to podobne jest info w tej i w tej ulotce;)Przeczytałam wcześniej, że Twoja biegunka trwała krócej niż 24h, a teraz przeczytałam jeszcze raz i się zorientowałam, że napisałaś, że dłużej:P Sorka za pomyłkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny blagam was pomozcie
Mam taki ogromny problem i nie mam pojecia co robic. W piatek mialam wziac tabletke, wyjezdzalam wtedy na weekend i spakowalam sobie tabletki (4, odcielam opakowanie) do torebki. Zgubilam je!!!! Nie wiem jak to sie stalo, ale sie stalo. Teraz jest poniedzialek, wrocilam dzis rano do domu i nie mam pojecia co mam robic. Czy mam wziac jak zawsze dzis tabletke na poniedzialek, czy tak samo za te trzy dni poprzednie?Nie mam pojecia co mam robic???? Jestem w Niemczech na 3 tygodnie, nie moge isc do lekarza po nowe, seks od razu poszedl w odstawke...blagam doradzcie mi co mam robic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... dziewczyny blagam was pomozcie...\"Mam taki ogromny problem i nie mam pojecia co robic\"--->Wystarczyłoby przeczytać ulotkę i nie byłby to taki ogromny problem;)...Wystarczy zerknąć w ulotkę!!W mojej jest tak:\"Postępowanie w razie nieprzyjęcia tabletek we właściwym czasie W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Nastepną tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki. W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania preparatu oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, 10 w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×