Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Elo...Piękny meczyk apelan...Takie plamienie to też okres...Przez pierwsze 3 mieszki możesz mieć takie maleńkie...To nie jest za wcześnie wzięta tabletka...Możesz mieć takie plamienie i to właśnie jest Twój okres...Jesteś zabezpieczona, bo tabletka spowodowała, że masz maleńkie krwawienie, tak się zdarza... bioła...To jest normalne, pisałam o tym wypowiedź wyżej;)Ja tak nie miałam, ale to normalne...Poczytaj sobie ulotkę albo coś na ten temat to będziesz wiedziała co i jak;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bioła
No kurde, właśnie czytałam. I ulotkę i w necie chyba wszystkie możliwe fora przejrzałam. Dzięki dziewuszki. Panikara jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia123
Dziewczyny ja jeszcze nie zaczęłam brać tabletek ale niedługo zamierzam sie wybrać do ginekologa. Mam do was pare pytań :) Czy takie tabletki są drogie? Jakie są mniej wiecej ceny? Czy co miesiac bede musiala chodzic do ginekologa po recepte czy one sa bez recepty? Czy takie tabletki działaja od razu od wziecia pierwszej czy po kilku? Prosze o odpowiedzi :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoo
hej, powiedzcie mi jak to jest z braniem tabletek a piciem alkoholu? bo ja biore tabletki wieczoram a wtedy czesto zdarza mi sie pic jakis alkohol, czy to ma jakis wplyw ze jestem w trakcie piwka i biore tabletke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szajn
nie ma,ale lepiej piwskiem nie popijaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytankoo ---> nie ma żadnego. alkohol nie osłabia skuteczności tabletek. chyba że zanim tabletka się wchłonie zwymiotujesz (to jest ok3,4hod połknięcia) Misia123 ---> ceny wachają sie od ok10zł aż do ok50 zł......ale to Twój lekarz gin na podstawie odpowiednich badań, morfologia,hormony,wątroba itp dobiera odpowiednie do Ciebie tabletki. Nie musisz chodzić co miesiąc po recepte,ja np chodzę co 3 miesiące.....to już musisz sama ustalić z ginem,na ile chcesz opakowań recepte. Wszystkie tabletki anty są na recepte! Jeśli pierwszą tabletke z pierwszego opakowania weźmiesz w pierwszy dzień miesiączki to zabezpieczona już jesteś po 4godzinach od połknięcia,bo tyle wchłania się tabletka. Chyba że do tych 4 h będziesz mieć biegunke lub wymioty to bierzesz zaraz następną. Bo biegunka i wymioty osłabiają działanie tabletek, tak jak i antybiotyki - przy czym przy nich należy się dodatkowo zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoo
to dobrze, ale i tak musze sie postarac ograniczyc przyjmowanie tych rzeczy w jednym czasie :) pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... Misia123...To zależy od tabletek, ja kupuję za 15 zeta, ale tak kosztują tylko w 2 aptekach, a w innych są po 22-23 zł. Inne rodzaje są w różnych cenach:8, 15, 20, a nawet 40 zł. pytankoo...Nie ma żadnego, ja nawet nie raz - zdarza mi się, że tabletkę popijam piwem... anulka156...Ale jej notkę pierdyknęłaś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czesc laski u mnie na razie zycie antykoncepcyjne bezproblemowe ale pozdrawiam, nie zapomnialam o forum :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Witam Was :] Laski mam pytanko: Wczoraj powinnam skończyć kolejne opakowanie Cilest, ale zapomniałam wziąść ostatniej tabletki i wzięłam ją dopiero dzisiaj rano (zamiast wczoraj o 20 wziełam dzisiaj o 7 rano). Czytałam w ulotce, że skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Tak więc nie powinnam się martwić i dodatkowo zabezpieczać? (Pytam tylko by się upewnić) I drugie pytanko: Skoro wziełam dziś tabletkę zamiast wczoraj to od dzisiejszego dnia licze 7 dni przerwy czy od wczoraj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... PaulaPaula...Witam!🌻 Ewusek...No czytałaś ulotkę, to co chcesz jeszcze od nas usłyszeć!?Bardziej mądrze Ci nie odpowiemy!Ja jak odpisuje komuś to ZAWSZE według ulotki, więc dla mnie odpowiedź jest jasna;) Ja bym liczyła od wczoraj, ponieważ zmieściłaś się w 12h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
aaaaaa - Dzieqje Ci bardzo :** W takim razie policze od wczoraj, czyli Ty byś na moim miejscu według obliczeń wzięła tabletkę w środe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anieleczka
hm.. wiecie co.. mam taki problem.. nie odczuwam tego punktu kulminacyjnego, że tak powiem, podczas stosunku. Czuje coś przyjemnego, ale nigdy nie moge dojśc. Mój partner ofszem, a ja nie.. i jest już tak od dłuższego czasu a praktycznie od samego początku.. pare razy doszłam, ale za pomocą pieszczot. Wypowiedzcie się na ten temat, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anieleczka
o jejku ale ze mnie gapaaa.... pomylic sie nie można, spoko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo dziewczynki:)🌻 Anieleczka...A bierzesz tabletki !?Jeśli tak, to to może być skutek uboczny(mniejsze libido). Możesz iść do ginekologa i mu powiedzieć, to może Ci zmieni...A jeśli nie bierzesz i masz taki \"problem\" to po prostu musicie więcej czasu na to poświęcać...Więcej czasu na grę wstępną. To się ma do tego co piszesz:\"pare razy doszłam, ale za pomocą pieszczot\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Laski mam pewne obawy: Ostatnio (czyt. wtoerek) zapomniałam wziąść tabletki - wziełam ją 11 godzin poźniej (zamiast we wtorek o 21:00 to wziełam w środe o 7:00) a wczoraj kochałam się ze swoim chłopakiem (pierwszy raz bez gumki bo wczeniej się bałam) oczywiście był to stosunek przerywany no ale plemniki wydzielają się wcześniej już z "nawilżaczem", po drugie nigdy nie wiemy czy nic wczeniej nie "wyleci", dziś dostałam okresu ale od wczoraj się tak dziwnie czuje (jeszcze przed okresem miałam uczucie "mokrości"). Myślicie, że mogło dojść do zapłodnienia? Co wy o tym myślicie? Może jestem tylko przewrażliwiona (wkońcu to mój pierwszy stosunek bez gumki i jeszcze ostatnia tabletka "spóźniona") no ale chce znać wasze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek... Po pierwsze: Bierzesz tabletki i powinnaś wiedzieć z ulotki, że masz na spóźnienie 12h...Tobie minęło 11, więc jesteś w czasie... Po drugie:Jeśli już nawet masz obawy, to trzeba było przed kochaniem się \"na maxa\" zastanowić się, czy możesz być nie zabezpieczona(sama teraz się pytasz, więc miałaś wątpliwości czy jesteś zabezpieczona czy też nie), a i tak olałaś to, więc dziwię się, że najpierw coś robisz, a potem się martwisz, zamiast po prostu być bardziej odpowiedzialną...Mówię to ze względu na to, że Ty myśląc, że nie jesteś zabezpieczona, poszłaś na całość i dopiero teraz się zastanawiasz czy byłaś zabezpieczona:o... Po trzecie:Dostałaś okres, więc myślę, że nie masz się czym martwić, jest mały procent, że mogłabyś być w ciąży i mieć okres... Po czwarte:Dziwnie się czułaś jak to zwykle bywa przed okresem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...Te dwie ostatnie buźki same się zrobiły...Tam był znak \" : \" i \" d \", czyli dwukropek i literka d jako pierwsza wyrazu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
aaaaaaa - pomyślałam o tym wcześniej, wiedziałam, że zmieściłam się z tabletka w ciągu 12 h, więc wiem, że byłam zabezpieczona, tylko zastanawiałam się czy tak samo skutecznie ... Chciałam się upewnić i zapytać co wy o tym sądzicie. Wydaje mi się, że czułam się dziwnie też dlatego, że pierwszy raz bez gumki, bez niczego ... Dzieqje za odp :** :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...No to właśnie w ulotce jest napisane, że tak samo skutecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Podpowiedzcie mi jakie tabsy bierzecie? Ja mam 30 lat i juz nie chce miec wiecej dzieci. Przed ciażą brałam microgynon( niewim czy dobrze napisalam). Może któraś ma taki wiek jak ja? Co bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 35 roku życia można brać spokojnie dwuskładnikowe i jednofazowe pigułki, potem chyba trzeba sie przerzucić na dwu lub trzyfazowe. Idź do lekarza- on wie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneteczka1976...To lekarz Ci powie jakie tabletki są dla Ciebie najlepsze, a nie my;)To jakie my bierzemy tabletki nie ma nic do rzeczy i Tobie nic nie da;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Tylko jak ostatnio byłam to lekarz się mnie zapytał jakie bym chciała. Więc chciałam sie rozeznać. Pozdrawiam. wcale mi nie pomogłyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. zmień lekarza bo on powinien wypisac tabletki na podstawie badan i wywiadu, a nie pytać sie Ciebie jakie chcesz 2. chyba nie spodziewałaś sie że na forum znajdziesz super fachową odpowiedź i jeszcze moze nazwe tabsów jakie masz brać? 3. powinnaś sama sie zorientować że z Twoim lekarzem jest cos nie tak (czyt. to konował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×