Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

lena ---> tak to znaczy że bierzesz te 20 dni tabletki i przerwa, zabezpieczać się powinniście w czasie trwania biegunki oraz tydzień po jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bionda -
Witam ;-) Mam pytanie,może ktoś mi podpowie ;-).Zużyłam całe opakowanie tabletek,zrobiłam jak zawsze 7 dniowa przerwe i tu mam problem : nie wzięłam tabletki z następnego opakowania ,bo go nie wykupiłam ;-(.Minęły więc już 4dni.Czy teraz mam czekać aż pojawi sie okres i przyjąć tabletke w pierwszy dzień okresu?czy moge zacząć brać nowe opakowanie już teraz?A jeśli czekać na okres,to po jakim czasie się pojawi?może ktoś tak miał ;-) ??? Dziękuję ipozdrawiam bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena 1985...Tak, 3 godziny starczyły(przynajmniej Cilestowi starcza)...Ja na Twoim miejscu zabezpieczałabym się dodatkowo przez okres biegunki plus 7 dni po jej zakończeniu! Wcale to tego nie oznacza, bo tą \"wydaloną\" tabletkę bierzesz z osobnego opakowania, a nie z tego, czyli weźmiesz 22 tabletki, ale w tym będzie ta nie przyjęta... anulka156...Dokładnie się zgadzam!!Po czasie się to okazuje i się człowiek cieszy, że tak postąpił... bionda -...Na pewno nie jesteś zabezpieczona, to po pierwsze!!Mówisz, że Twoja przerwa trwa już 11 dni...Chyba nikt tak nie miał, żeby sobie olał kupienie tabletek, to nie witaminy i trzeba pilnować regularności!!Poczytaj ulotkę to będziesz wiedziała co zrobić...Jeśli bierzesz Cilest to Ci mogę napisać co masz zrobić,a le jeśli bierzesz jakieś inne to musisz działać według swojej ulotki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jesli postąpie inaczej; jesli powiem mu ze bedziemy razem , ale nie interesuje mnie juz nic. Ja naprawde jestem głupia na jego punkcie. chce z nim byc bo kurwa nie potrafie zapomniec. ale dziekuje bo mi duzo pomogłaś naprawdę. ale wiem ze kiedy bede z nim gadala to to bedzie wracalo ja nie wyobrazam sobie zycia bez niego. kurcze to jest za trudne. czy ja juz moge wiedziec ze to ten jedyny? w wieku 18 lat moge to wiedziec?i wiem ze kiedy bede z nim rozmaiwala o nas i powiem ze dlaczego mnie wyzywałeś? i wogole cos na ten temat to on zawsze znajdzie jakas wymowke a ja ulegne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pow mi jeszcze wczoraj ze nigdy nie bedzie mowil zadnej dziewczynie ze ja kocha i tesknie za nia i takie tam rzeczy, bo to sa bajki dziewczyna tak gada jak to nie kocha a potem odchodzi do innego. wsumie to nasz kolega tak miał, miał dziewczyne 5 lat i ona po 5 lata zdradziła go i od razu zaszła w ciąze. ale wsumie skoro jestem z nim dwa lata, nic nie zrobila, tylko on jest w mojej glowie i tylko z nim chce byc, kiedys mowil ze jestem wyjatkowa, jedyna dla niego, ze zawsze chce byc ze mna, ze kocha, pragnie teskni. Teraz tego nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bionda -
aaaaaaaaa.... Ale mnie zjechałaś ;-),aż mi głupio ;-(.A możesz mi powiedzieć,jak byś postąpiła w przypadku Cilest?dziękuje ci i pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_mis1 tu czy odpowiedni wiek żeby stwierdzić czy to ten jedyny to ciężko,bo to nie od wieku zależy,tylko od uczucia. Ciężko jest mi też cokolwiek Ci tak naprawdę doradzać,bo nie znam was wogole. Ale potwierdzam to co wcześniej napisałam, Najlepiej pogadaj z nim tak szczerze. Nich pokaże że mu zależy, powiedz mu to że nie widzisz z jego strony zainteresowania, że to nie Twoje widzi mi się,tylko to Cię boli..... Może daj mu jeszcze troszkę czasu, może coś się zmieni,ale jeśli nie, nie męcz się przy nim.... Człowiek po czasie uświadamia sobie niekiedy co stracił. Chodzi mi o niego w tym przypadku. Co do zapomnianego opakowania Cilestu, 4 tabletki to już trochę sporo, ja bym zaczekała na następny okres. Też biorę Cilest,lecz nie zdarzyło mi jeszcze zapomnieć kupić opakowania;) poza tym mam zawsze \"rezerwowe\" opakowanie ;) Niestety w ulotce Cilestu pisze co najwyżej co robić z 3 zapomnianymi tabletkami...... Ale poczekaj co Ci aaa napisze,ona ma ta ulotkę w małym palcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka2000
hej dziewczyny mam do was takie pytanie, z ostatniej paczki zawieruszylam gdzies ostatnia tabletke i dlatego wzielam pierwsza z kolejnego opakowania. powiedzcie mi czy nadal tak moge robic czy zrobilam zle i powinnam jednak spytac lekarza co dalej.. pomozcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogłaś równie dobrze pominąć tą tabletke i zacząć przerwe po 20, tak czy siak jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka2000
jak to pominac? przeciez gdybym ja pominela to przeciez by starcily swoje dzialanie prawda? a co inen dziewczyny o tym mysla? jest dobrze czy jednak zapytac lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
Do aaaaaaa mozesz mi wytłumaczyć o co chodzi bo nie zrozumiałam twojej wypowiedzi.. Czyli jesli wydale tabletkę to powinnam zwiąć nastepna z nowego opakowania w ciagu 12 godzin a pozniej kontynuować stare opakowanie? a co jesli nie bede miała dodatkowego opakowania i dostane je np w czasei 7 dniowej przerwy. wtedy przerwa bedzie po 20 wchłonietych tabletkach.czy tez jestem wtedy zabezpieczona przez 7 dni? Myslicie ze yasminelle sie wchłonął w czasie 3 godzin, bo ja nie przyjełam dodatkowej tabletki... czy po 7 dniowej przerwie i ropoczeciu nowego opakowania bede juz w pełni zabezpieczona. Przerwe zaczne w czwartek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka2000
pomoze mi wreszczie ktoras z was?;/ prosze bo tylko we wtorki moj lekarz przyjmuje i nie wiem co mam zrobic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdeczka... ale na litosc boską jakbys wzieła tylko 20 tabsów i przerwa to byłabys zabezpieczona bo do tego wystarczy łyknąć 17 tabsów. bierz normalnie dalej jaki masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka2000
poprostu sie boje bo kochalam sie z chlopakiem, i chciaam wiedziec czy jak wezme o jedna tabletke za malo czy skutecznosc bedzie nadal zachowana.. ;/ wybacz ale boje sie strasznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu sie z nim widziałam , gadalismy i niby wszystko było okej. Zaczał mnie całowac przytulac i wogole. Mówiłam mu przestan a on od razu maslane oczy, kochanie dlaczego nie pozwalasz mi sie dotknąc. Pow. ze nie chce tego i mam dosc tego wszystkiego. Sam pow ze nigdy nie powiesz ze kochasz teskniesz, ale oj to nie w takim sensie miało byc, ty zawsze sobie sama musisz dopowiedziec. Nie wiem narazie chyba jest normalnie. nie wiem co mam zrobic czy powiedziec mu zeby odszedł na zawsze, zreszta mu to mówiłam ale jak zwykle chyba za bardzo w to nie uwierzył. szkoda mi tego wszystkiego ale z drugiej strony nie chce sie meczyc. was dziewuszki tez juz nie bede meczyła. Teraz tylko trzeba podjąc słuszną decyzję. Co z tym zrobic. Dzięki za wszystko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
prosze odpowiedzcie na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... kasia_mis1...Jak to Cię nic nie interesuje - to po co Ci taki związek?Bezsens:o Być z kimś ale z nim nie być...Ale skąd wiesz, że nie potrafisz zapomnieć?Jesteś z nim cały czas i Ci się tylko tak wydaje!A co zrobisz jeśli to on Cię zostawi!!Będziesz musiała zapomnieć! \"czy ja juz moge wiedziec ze to ten jedyny?\" --->Moim zdaniem jeśli sądzisz, ze to ten jedyny to jesteś po prostu do niego przyzwyczajona, ale charakterem pewnie wybrałabyś kogoś innego... \"i wogole cos na ten temat to on zawsze znajdzie jakas wymowke a ja ulegne.\"--->I to jest Twój największy błąd, bo on może z tobą zrobić wszystko, a to nie prowadzi do niczego dobrego, będziesz zniewolona całe życie, współczuje!! \"Teraz tego nie potrafi.\"--->I to się może nie zmienić!Na tym Ci zależy w związku?Tego chcesz?Wolisz cierpieć w związku do może i nawet do końca życia, czy cierpieć przez krótki okres czasu i znaleźć kogoś godnego siebie? \"ale jak zwykle chyba za bardzo w to nie uwierzył.\"--->Jak ma wierzyć, jak Ty tego nigdy nie udowodniła, że potrafisz, tylko zawsze to mówisz!Jeśli o mnie chodzi to możesz pisać, ja Ci zawsze odpiszę jak tylko będę siedziała na kompie;) bionda -E tam;)To treść z ulotki Cilestu:\"W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, 10 w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.\"Więc zapewne postąpiłabym tak samo w przypadku zapomnienia 4 tabletek. Trudno określić;)Bo w ulotce piszą tylko o 3 zapomnianych;) anulka156...Wiesz co, mnie się wydaje, że ona z nim szczerze nie pogada, bo on ciągle mówi to samo, a zachowuje się jak chuj mówiąc na nią dziwka...Jak koleś kocha dziewczynę i chce dobrze to tak jej nie wyzywa!On ją czaruje! gwiazdeczka2000...Jest ok. Najlepiej mieć jedno dodatkowe opakowanie i z niego brać w razie zgubienia. Nie straciłyby działania tylko trochę skuteczności...I tak ją pominęłaś, bo wzięłaś teraz 21 tabletek, ale w tym następnym masz tylko 20!Jesteś zabezpieczona! lena 1985...Ok;) Tak jak wyżej napisałam, powinnyśmy nieć zawsze jedno dodatkowe opakowanie;)I właśnie wtedy się bierze dodatkową - zastępczą tabletkę za tą wydaloną...Tak a potem kontynuować stare!Tak, jeśli weźmiesz 20 tabletek ale zrobisz 7 dni przerwy to będziesz zabezpieczona!Nie możesz tylko przedłużyć przerwy!! Nie wiem jak yasminelle, ale np. Cilest się wchłania 3h.... To jest treść ulotki:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" i to jest właśnie ta tabletka z osobnego opakowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
dzieki za odpowiedz, teraz juz w szystko rozumiem. szkoda ze w ulotce yasminelle te informacje nie sa tak szczegółowo i dokładnie wyjaśnione. wiec po 7 dniowej przerwie jak zaczne nowe opakowanie to juz napewno bede zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena 1985...Tak, będziesz zabezpieczona, ale nie możesz się pomylić i wydłużyć przerwy, bo weźmiesz wtedy 20 tabletek, więc przerwę kończysz normalnie po 7 dniach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
ale patrz ja nie wziełam dodatkowej tabletki bo wydaje mi sie ze 3 godziny wystarczyły zeby sie wchłonęla. wiec ja przerwe robie po 21 zazytycg tabletkach, liczac na to ze wszystkie jednak zostały wchłoniete. i przewrwa bedzie trwac 7 dni i potem nowe opakowanie, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena 1985...Tak, zawsze bierzesz 21 tabletek + 7 dni przerwy i potem znowu 21 tabletek + 7 dni przerwy i tak cały czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny
powiedzcie mi czy bierzecie kwas foliowy w trakcie zażywania tabletek anty? przeczytałam ze wzmacnia organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie brałam, to raczej zalecane dla ciężarnych aczkolwiek mozesz tak sobie brać tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny
ale na ulotce jest napisane ze zaleca sie... a z reszta skoro sie zaleca to chyba nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie nie zaszkodzi,ja też nie brałam kwasu foliowego, jak już pisała moniak,najbardziej jest przydatny dla kobiet w ciąży. aaaa jeśli chodzi o partnera kasi_mis jeśli nie zbierze się na szczerą rozmowę z nią,to tym bardziej powinna go sobie odpuścić.....wogóle gdyby mnie mój chłopak nazwał dz**** nie ważne w jakim stanie, raczej nie miałby u mnie już czego szukać. Jak się kogoś naprawdę kocha to nie mówi się drugiej osobie takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
Sorry ze tak was drecze, ale chciałbym juz na zawsze to rozkminić. A co jesli moj organizm jednak nie wchłonął tych 2 tabletek, ja nie wziełam dodatkowych wiec wyglada to tak że mam 2 dni bez tabletek a pozniej dalej normalnie brałam reszte...czy wtedy jak po 7 dniowej przerwie wezmę 8 dnia nowe opakowanie to juz bede w pełni zabezpieczona czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz czeka mnie powazna rozmowa, i dzisiaj już nie odpuszczę, najwyżej wyproszę go z domu. Ja naprawdę go kocham i nie wyborazam sobie kogos innego u mojego boku:( nie potrafie myslec nawet o kims innym. ale ja juz was nie mecze:) dzieki za wszystko bużka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony chcialabym go sprawdzic czy mu naprawde zalezy, pokazałabym mu ze potrafie zakonczyc ten związek, ale z drugiej strony boje sie ze on o mnie zapomni i da sobie spokoj. A nie chce tego chyba/ Ja juz sama nie wiem czego chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny...Ja nie;)...U mnie na ulotce nie ma czegoś takiego!A Ty jakie zażywasz?Na pewno nie zaszkodzi! anulka156...Pewnie, że tak...Ja dokładnie tak samo, nie dałabym mu szans na nic!Żadne tłumaczenia nic by nie dały!Wolałabym cierpieć po zerwaniu z nim, niż ciągle tłamsić w sobie to jak on się do mnie potrafi zwrócić, że porównuje mnie do takich kobiet, wiedząc jaka jestem naprawdę! lena 1985...Nie dręczysz!Przynajmniej mnie;)Tak, dlatego powinnaś się zabezpieczać dodatkowo!To z treści mojej ulotki:\"Postępowanie w razie nieprzyjęcia tabletek we właściwym czasie W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Następna tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki. W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania preparatu oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, 10 w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.\" Ja nie pamiętam, które to Twoje opakowanie, więc najlepiej przeczytaj sobie to co Ci napisałam z ulotki i dopasuj;) kasia_mis1...Trzymam z Tobą;)\"Ja naprawdę go kocham i nie wyborazam sobie kogos innego u mojego boku\"--->Na razie Ci się tak tylko wydaje!Nie wiesz jak to jest, może ktoś inny jest Tobie przeznaczony, a Ty nawet nie wiesz, że może Ci być z kimś innym idealnie, albo po prostu lepiej!Nie męczysz;)\"boje sie ze on o mnie zapomni i da sobie spokoj\"--->Jeśli Cię tak bardzo kocha jak to mówi, to nie da sobie spokoju, jeśli da to znaczy, że mu nie zależy tak jak Ci mówi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×