Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Kaśkaaa27lat
dziewczyny ale Wy nie zrozumiałyście dziewczyny od nie wiem co zrobić! I na niej skaczecie! Litości!Przede wszytskim nie każde tabletki tak samo się bierze!!! Ja nie wiem czy na każdym forum musi ktoś taki się znaleść jak Wy! To jest poprostu wredne!!! Nie czytacie ze zrozumieniem i jeszcze po niej jedziecie!! LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam zrobić
rany! jaka tu burza na mój temat, dzięki dziewczynom, które hihi przeczytały moja wypowiedź ze zrozumieniem :) byłam u ginka -< super czlowiek tak na marginesie i pracuje aż w 4 miejscach między innymi w MSWIA> Odrazu mnie uspokoił bo po tych krzykach na forum strasznie byłam zdruzgotana. A lekarz powiedział, MOJE KOCHANE ZŁOŚNICE - że dobrze zrobiłam biorąc 2 tabl. że w novynette właśnie tak sie stosuje czego nie ma np. w jaśmin i wymieniał tam inne których nie znam... A później powiedział, że to się zdarza własnie gdy pojawia sie jakaś impreza, wesele że człowiek nie ma wyjatkowo głowy na tabl. albo zapomina albo za późno - tak jak w moim wypadku!!! i powiedział, że ponieważ mineło 14 h a do 12h jest ok ON PROPOUJE mi dodatkowe zabezpieczenie ESCAPELLE. Dziewczynki nie róbcie z tego wielkiego Show z brania tego typu tabl. Ogólnie może znajdźcie sobie miejsce na innym forum a nie w miejscu gdzie naprawde chciałoby sie czasem pogadać o faktach, poszukać porady, a nie zostać zjedzonym przez Was żmije!!! Zastanówcie się nad sobą! Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nie wiem co zrobic
serio, gin ci powiedzial, ze dobrze zrobilas biorac 2 tabletki w NIEDZIELE? a nie powinnas ich wziac w SOBOTE? no wybacz, ale nie uwierze, ze zapomniana tabletke nalezy wziac wedlug ginekologa dwa dni, a nie jeden dzien pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam zrobić
do dziewczyny która nie wierzy że postinor działa po 40h http://www.antykoncepcja.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=58 należy przyjąć 1 tabletkę, jak najwcześniej po stosunku, jednak nie później niż 72 godziny. Późniejsze przyjęcie tabletki znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo powodzenia. szkoda że wypowiadają się dziewuchy które nie mają pojęcia o tego typu dodatkowcy zabezpieczeniach przed ciążą! Lekarz powiedział, że w przypadku gdy para polega na gumkach a jest przeciez takich par wiele chociaz ze względu na uczulenia czy brak tolerancji na hormony -powiedział, że powinni mieć przy sobie zawsze Escapelle np w ramach pęknięcia gumki! Popatrzcie ile jest osób które własnie mialy wpadkę gdy gumka pęka... a tak pyk ttableteczka i już! Bez płaczu i strachu! Tak jak jest zresztą na zachodzie, tylko u nas wszystko opóźnione! W ulotce jest napisane że można maksymalnie przyjać jedną tabletke na cykl. HUH dl amnie to zbyt czesto ale jak się komuś zdarzy to nie płakac tylko wziąć pigułkę! Mam nadzieję że kiedys jak ktoś bedzie miał tego typu problem przeczyta mój post :))) a Wy larwy do garów bo straszycie tylko!!! albo zajmijcie się swoimi facecikami, bo tutaj marnujecie czas swój i innych przede wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam zrobić
ehm no to jeszcze raz jak nie wierzysz to posłuchaj wypowiedzi MONIKI ZAPOMNIANA TABLETKE BIERZESZ JAK NAJSZYBCIEJ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa... wiec ja zrozumiałam ze zapomniałas tabletki w piątek i zamiast jak najszybciej ją wziąć po tym jak sobie przypomniałas (czyli najpóźniej za 24h gdy brałaś sobotnią i zobaczyłas ze nie wziełas piątkowej) to wziełaś ją w niedziele... i w dodatku świadomie uprawiałas seks... i co? tak właśnie było wiec czemu sie pultasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkaaa27lat
hhehehe Monika chyba teraz ty pokręciłaś! Skąd 24 h?! Ona tak nie napisała. Dziewczyna wzieła jak najszybciej zapomniana tabletkę z piatku i wzieła ja o 11 w Sobo. Lepiej już nie kręćcie bo jak ktoś poczyta to się w głowe puknie. Najważniejsze że co niektóre kobitki sie nauczyły żeby nie mieszać ;p a my dostałyśmy kolejną wersje od ginekologa wiedzy ;) I wszyscy są zadowoleni i dziewczyna która dostała dodatkowe zabezpieczenie. Ja jeszcze jedno do wścibskich kolezanek z forum ;p -- dziewczyny każde tabletki są inne!!! Porównajcie np. Jaśminelle do Cilestu!!!! Więc nie mówmy o tabletkach anty jak o jednych i tych samych!!!!! Przydałoby się tą dziewczynę przeprosić, ale to już do Was decyzja nalezy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nie wiem co zrobic
Jesli ona nie wziela tabletki w piatek i przypomniala sobie o tym w sobote (a rozumiem, ze tak wlasnie bylo, skoro wziela tabletke w sobote o 11), to nastepna powinna wziac w sobote wieczorem i kolejna w niedziele wieczorem. czyli 2 tabletki powinna wziac w SOBOTE, a nie w NIEDZIELE!!! I nie mowie, ze po 40 godzinach tabletki typu escapelle czy postinor nie dzialaja, ale dzialaja slabiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no o to mi chodziło powinna wziąć dwie w sobote. dziewczyna namieszała, zrobiła źle i taki jest fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam zrobić
eh dzięki Kaśkaaa27 nie chce zadnych przeprosin, tylko szacunku do innych dziewczyn które może napotkaja Was na tej drodze, wszędzie żmije więc może chociaż tu na forum będzie przyjazna atmosfera. JA jej nie zaznałam więc mykam. Aha i jeszcze jedno do jakiejś dziewczyny która niby uważa że powinno mi coś brązowego wyjść - może za dużo horrorów:) albo wyobraźnia Ci szaleje :) Minęło 5 godzin a najwazniejsze są pierwsze 3 a ja ŻYJĘ!!! Nic mi nie jest czuje sie świetnie. A ty znowu sprzedajesz kolejna bajkę! I po co?! Tak na wszelki wielki dla kiedys może zainteresowanej osóbki - Skutki uboczne które moga się pojawić to:krwawienie, tkliwość piersi, nudności, zawroty głowy. Nie wiem czy Wy kobiety w ogóle się orientujecie co to jest Escapelle czy tez Postinor?! Bo tyle gadacie a nic konkretnego co by sie zgadzało nie piszecie. Krótko pisząc to jest kilka pigułek anty w jednej mającej bardzzoooooo bo aż 1500 mikrogramów lewonorgestrelu :) Pozdrawiam i znikam bo CIĘŻKO tu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam zrobić
ah i jeszcze napisze bo mnie normalnie wkurzają WASZE wypowiedzi!! Moniak i ta jeszcze jedna która sie nie podpisuje - czytajcie wypowiedzi ze zrozumieniem rany;-/ Czy wy myslicie ze ja wziełam 2 tabletki w niedziele bo zapomniałam w piątek?!?!?!?!? Normalnie dramat co w tych waszych główkach siedzi ;-/ Przeczytajcie sobie ulotke do Novynette i później pogadamy! Bo szkoda nerwów!!! Zapomniane 2 tabletki więc wzięte jak najszybciej!!!! Nie potrafię łatwiej, prościej, bardziej zrozumiale napisać. wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin..1978..
Do nie wiem co mam zrobić - oczywiście się z Tobą zgadzam, sama biorę Novynette! Nie przejmuj się tekstami tych lasek, to ich jedyne zajęcie siedzenie na forum :) Wiesz takie koło gospodyń wiejskich! Czasami sama się dziwię ,że tu czasami siedzę ;-/ chyba zaprzestanę, pozdrawiam Cię. A jeszcze zapytam jesteś zadowolona z Novynette??? Bo ja biorę już prawie rok i nie mogę narzekać, chociaz słyszałam że dziewczyny mają młości a nawet wymioty. Hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie sunę ale jaja :D :D :D :D :D :D :D nie dość, ze NIE WIEM CO ZROBIĆ nie wie jak sie bierze tabsy to jeszcze pisze sama ze sobą pod 3 albo 4 pomarańczowymi nickami hahahah :D :D :D normalnie jaja :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam zrobić
JA biorę novynette jakoś od kwietnia i jestem zadowolona, nie miałam nigdy żadnych dolegliwości ani tez nie tyłam jak to się słyszy o tabsach, ale ginekolog mówił że tą są jedyne tabletki o tak niskiej zawartości hormonalnej i czasami myślę aby je zmienić na coś mocniejszego co by mnie lepiej zabezpieczyło ale z drugiej strony może własnie te mocniejsze mają duzy udzał w nasz organizm. A poza tym nie dali by do sprzedazy środków które by nie zabezpieczały :D więc ogólnie jestem bardzo na tak! Moja ciotka zaszła w ciążę biorąc jaśminelle ale przeszła grype żołądkową niby 1 dniową ale zawsze i pewnie tutaj pojawił sie psikus. Bejbik jest już 2 letnim przystojnym,zdrowym facecikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zapomniane 2 tabletki więc wzięte jak najszybciej!!!!\" w pierwszym poście napisałaś ze nie wziełaś w piątek... a teraz nagle ze nie wziełaś 2 razy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha zebym nie była gołosłowna to zacytuję kilka wypowiedzi naszej przemądrej pani specjalistki od Novynette :P \" 22:17 nie wiem co zrobić... poprawka okres 25.10 czyli chyba dni płodne ;/\" taaaa jak sie bierze tabsy to masz po chuju dni płodnych dziecko :O :O :O tabletki anty hamują owulację i cały cykl jest niepłodny :P \"-piątek NIE WZIĘŁAM! -sobota 11\" czyli rozumiem, ze zapomnianą tabletke z piątku zażyłaś w sobotę o 11 rano tak ? a kiedy zażyłaś sobotnią ?? bo już nie napisałaś :P i po jakiego grzyba zażyłaś 2 tabletki w niedzielę ?? :O trzeba było w sobotę zażyc 2 (tj. sobotnią i piątkową zapomnianą) a potem brać normalnie czyli w niedzielę 1 tabletka, w poniedziałek 1 tabletka itd \" Ogólnie może znajdźcie sobie miejsce na innym forum a nie w miejscu gdzie naprawde chciałoby sie czasem pogadać o faktach, poszukać porady, a nie zostać zjedzonym przez Was żmije!!! Zastanówcie się nad sobą! Wstyd.\" ogólnie to po chuja tu wlazłaś zamiast od razu lecieć do tego swojego GINKA ?? hę ? :O :O \"Lekarz powiedział, że w przypadku gdy para polega na gumkach a jest przeciez takich par wiele chociaz ze względu na uczulenia czy brak tolerancji na hormony -powiedział, że powinni mieć przy sobie zawsze Escapelle np w ramach pęknięcia gumki! Popatrzcie ile jest osób które własnie mialy wpadkę gdy gumka pęka... a tak pyk ttableteczka i już! Bez płaczu i strachu!\" taaa jasne łykaj sobie Escapelle 6 razy w miesiącu ale jak kiedyś odstawisz i po pierwsze nie bedziesz miała regularnych cykli, po drugie będa one niepłodne bo nie będzie owulacji a co za tym idzie nie będziesz mogła zajść w ciaże to wtedy nie płacz tylko idź do swojego GINKA i zapytaj czy to aby na pewno takie dobre dla gospodarki hormonalnej :O :O :P \"Nie potrafię łatwiej, prościej, bardziej zrozumiale napisać.\" no i tu chyba jest pies pogrzebany :P nie potrafisz sensownie nic napisać i nikt nie może Twoich wypocin zrozumieć - stąd te zwarcia zaiste :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawa dla teorii :) a ja już się bałam że to ja źle biore tabsy :P:P:P :classic_cool: a potem takie piszą...\"koleżanka koleżanki wpadła na tabsach\" przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaa...Zrozumiałam to tak, że w piątek nie wzięła tabletki i zamiast wziąć dwie w sobotę to wzięła jedną a dwie wzięła w niedzielę nie wiem po co!! Ja opisuję na pytania, niektóre są interesujące:)A w tym, na które odpowiedzi są na każdej stronie wyostrzam swoją wypowiedź, żeby była bardziej wyraźna:) Jeśli ktoś ma na prawdę problem i widać, ze tego nie da się rozwiązać ulotką to jest aż miło czytać, a tu dziewucha namieszała i nawet nie wie za co się wzięła... taka jedna studiująca med...Może to nie zabrzmi skromnie, ale ja na prawdę jestem pewna swojej wiedzy, więc żadne tu wrzuty mnie nie ruszają...Wiem swoje i staram się to przekazać w mniej lub bardziej dobitny sposób...Fajnie, że mnie popierasz:)Mamy dokładnie to samo na myśli:)Też właśnie od razu pomyślałam o tej dziewczynie i jej ogromnych skutkach ubocznych, a do tego o jej nie odpowiednim lekarzu... Myszka 22...taka jedna studiująca med tak właśnie to napisała, że źle zrobiła...A Ty napisałaś tak jakby mówiła na odwrót;) Figaa...Witaj po długim okresie czasu👄🖐️ agnik83...Dokładnie, na bank powiedział inaczej albo ona inaczej...Albo lekarz lipawy:o No Ty miałaś bez anty lipę, a tu jeszcze ona je stosuje:o I ona jeszcze mi mówi, że chce mnie douczać...Hahaha do nie wiem co zrobic...No i kolejne mądre spostrzeżenie;) Kaśkaaa27lat...No to napisz proszę co tu nie tak zrozumiałyśmy!? Kurde, ale nie kumasz, że ona ją dobrze wzięła, że o 11, ale później powinna wziąć normalnie, a tego nie zrobiła, tylko 2 wzięła w niedzielę, a powinna w sobotę wziąć dwie! nie wiem co mam zrobić...No serio, ten lekarz ekstra po chuju... Tak, tak, zgadzam się, to prawda co napisałaś, że ona tak powiedział:\"że dobrze zrobiłam biorąc 2 tabl.\", ale to się robi w następny dzień, a nie dwa dni później... Myślisz, że pisząc żmije albo larwy do garów jesteś fajna...Pewnie Cię tam zgina, że większość ma inne zdanie niż Ty i że mamy rację i nie chcesz się przyznać i tak chcesz się wyładować...Śmieszna jesteś z tymi tekstami:larwy, żmije!!...Słabe to... No a to już mnie rozjebało!!! \"ehm no to jeszcze raz jak nie wierzysz to posłuchaj wypowiedzi MONIKI ZAPOMNIANA TABLETKE BIERZESZ JAK NAJSZYBCIEJ!!!!\" Po pierwsze to moniak, a po drugie jak najszybciej, a nie na następny dzień...Rozumiesz w ogóle to co piszesz!?Bo tu właśnie temu zaprzeczasz!! Jakbyś wiedziała trochę na temat antykoncepcji, to byś też wiedziała, że istnieją skutki uboczne!! do nie wiem co zrobic...Ona gdyby była mądrzejsza to by się przyznała do błędu, ale ona na siłę chce nam wmówić, że lekarz jej tak powiedział i że tak jest dobrze, jeśli my(większość)wiemy, ze to nie jest tak... Wiesz, każda tu jej to pisze, ale ona chyba nie kuma... Miało Cię już tu nie być, ale chcesz pewnie przeczytać co Ci odpiszemy...Hahaha...Zgrywasz fajną, dobrze Ci z tym... ewelin..1978.....A skąd Ty możesz wiedzieć jakie jest nasze zajęcie!!Wszechwiedząca jesteś i pieprzony oceniacz!! Nie chcecie tu siedzieć to wypad!!Nikt Wam nie każe...Bronicie się jakimiś pustymi tekstami, typu larwy, żmije i nie wiem co jeszcze. Haha...Mogłybyście jakoś inteligentniej nam powrzucać jeśli już się za to zabieracie, bo lipnie Wam to wychodzi... teoria...Cześć ;) 🖐️ Wiedziałam, że Ty też poprzesz to co nasze, czyli to mądre;) Normalnie teorka uwielbiam Cię po tym całym podsumowaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska 🖐️ mialam takie samo wrazenie jak ty ze ona sobie gada sama do siebie :P:P:P istna komedia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tej chorej dziewczyny... gdybys byla taka madra kobitko to nie przylazlabys tu na forum z panika, bo sobie zaszalalas i w ciazy mozesz byc... wiec nie pouczaj skoro sama pytasz o zdanie ;) jakas totalna kretynka heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa ---> eee tam bez kitu :D :D zresztą Twoje podsumowanie wcale nie gorsze :D :D :D Marta 🖐️ tzn wiesz ona na pewno pisała sama pod różnymi nickami i wogóle nie umie tego robić heheheh wszędzie są te same minki --> tzn te ;-/ wszędzie pojawia sie dziwnym trafem takie coś jak ?! --> a raczej ja nigdy tak nie piszę a tu nagle 3 osoby pod rząd :P :P i w prawie każdej pomarańczowej wypowiedzi są słownie 3 !!! i wogóle styl pisania wszędzie prawie taki sam i ślepy by zauważył że wszystkie te posty należą do tej samej osoby czyli do tej, która napisała pierwszego posta który rozpętał burzę :P :P :P no także jak chcesz sie Słnko podszywać pod inne osoby broniąc swojego zdania to naucz się tego kotku bo marnie Ci idzie :P :P :P :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) wybaczcie ze tak pytam teraz nie na temat ale niemma zabardzo czasu zeby poczytac co tu dokladnie pisalyscie;/ zastanawiams ie od kilku miasiecy czy wogole zazywac te tabletki i chyba sie przekonalam ale chciala bym tylko wiedziec jak dokladnie sie je bierze? bo niemam na ten temat wogole pojecia:/ wiem ze ginekolog mi to wytlumaczy ale wolalabym wiedziec cos mneijwiecej wczesniej zanim do niego pujde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W opakowaniu masz 21 tabletek, wiekszość \"marek\" na rynku i takie które najczęściej sie przepisuje to pigułki jednofazowe i dwuskładnikowe to znaczy, że wszystkie w opakowaniu są identyczne a więc nie trzeba ich brac po kolei chociaz na opakowaniu są oznaczenia (dni tygodnia lub numerki) pozwalające kontrolować czy bierze sie regularnie. Bierze sie 1 tabletke dziennie przez 21 dni, potem jest 7 dni przerwy- nie bierzemy tabletek i w czasie tych 7 dni pojawia się krwawienie z odstawienia imitujące okres, moze byc ono mniej obfite i mniej bolesne niz normalna miesiączka.Nowe opakowanie zaczynamy ósmego dnia przerwy czyli jest to pierwszy dzień w którym bierzemy tabletke z nowego opakowania. i tak w kółko. Tabletki nalezy brac o tej samej porze czyli np. rano i wieczorem, wiec nie trzeba ich brac co do minuty, spóźnieniami 2-3 godzinnymi nie nalezy sie martwic bo dopuszcza sie spoźnienie do 12 h. Gdy dopiero zaczynasz łykać pigułki to pierwsze opakowanie bierzesz w pierwszym dniu miesiączki (wtedy pigułki działaja od razu i jestes od początku zabezpieczona) lub od 2 do 5 dnia miesiączki (i wtedy zabezpieczenie jest po 7-10 dniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam się: Gdy dopiero zaczynasz brac pigułki to PIERWSZĄ TABLETKE z pierwszego opakowania bierzesz w pierwszym dniu miesiączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie sikam ze smiechu:D:D:D:D:D:D:D aaaaaaaaa 🖐️ atk jakos nie zagladalam ale widze ze sie fajnie tu dzieje:D posmiac sie mozna:D Wesolutka Mszka Agnik Teorka 👄 Asia no jak Ty bys nie walnela takiego posta to bym pomyslala ze jestes chora:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka🖐️ Figaa...No tu jest fajnie;), ale chyba spłoszyłyśmy tą pannę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowitejszyn
cześć wam! mam problem...na ktory sama na bank nie wymysle sposobu! biore cilest od połroku a przez ostatnie 3 miesiace(opakowania) nie robilam tej siedmio dniowej przerwy,aż głupio sie przyznać ale robiłam to z czystego lenistwa(bo kto lubi miec okres?) niestety teraz zaczęlam 4 opakowanie nie robiąc oczywiście przerwy wzielam juz 3 tabletki ale strasznie zle sie czuje i poprostu podswiadomie wiem ze to moj organizm sam sie domaga okresu zaczelam plamic mam mdlości(nic milego)! JAK MYŚLICIE CZY MOGLABYM TERAZ PO TYCH 3 TABLETKACH Z NOWEGO OPAKOWANIA ZROBIC SOBIE TE SIEDMIDNIOWA PRZERWE? A PUZNIEJ DOKOŃCZYC ZACZETE OPAKOWANIE I ZNOWU 7 DNI PRZERWY? PLLLLIIISSSS NIECH KTOŚ ODPOWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz, 3 opakowania + 3 tabsy wziełaś, 7 dni przerwy, potem 18 tabsów i 7 dni przerwy- wszystko bedzie ok jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×