Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

biedrona_007...KONIECZNIE!!!!!!!Ale to koniecznie zmień lekarza!Ten jest do dupy ewidentnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinna1991
mam takie pytanko:Wczoraj zaczęłam zażywać tabletki anty(microgynon 21) zgodnie z zaleceniem w pierwszy dzień okresu.Martwię się bo krwawienia są bardzo słabe.Może to być spowodowane zażywaniem tych tabletek?? Dodam ze zawsze używałam tamponów a lekarz kazał zmienić je na podpaski....ale to raczej nie ma nic do rzeczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tinna1991...Mogą być słabe!Tak, to może być spowodowane, a nawet na pewno jest spowodowane braniem tabletek antykoncepcyjnych!To pierwszy dzień!Może to trwać 3 miesiące, bo to okres przygotowawczy! To nie ma nic do rzeczy, a mogę wiedzieć czemu Ci kazał zmieniać?Tak z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinna1991
Jak byłam na wizycie wykryl na badaniu zapalenie pochwy czy cuś takiego i przepisał jakies tabletki dopochwowe...powiedział ze długie stosowanie tamponów powoduje stany zapalne itd.... poprostu w skrócie jak sie używa tamponów to wszystko ze środka nie wypływa( jakieś grutki krwi itp) tylko zbiera sie w środku i powoduje rózne choroby..... Bardzo sie cieszę że ten słaby okres spowodowany jest zażywaniem tabletek bo już sie bałam ze coś mi sie porobiło:) Dzieki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
no to radze zmienic lekarza i to jak najszybciej! :) lekarz przed wypisaniem tabletek musi zrobic chociazby podstawowe badania krwi... :/ a i jak pojdziesz do nastepnego lekarza i zrobi Ci badania zaproponuje Ci jakies tabletki to zapytaj jego o ich cene on je napewno zna! i wtedy powiesz ze wolalabys jakies tansze. po prostu. kurcze nie rozumiem jak lekarz moze przepisac tabletki nie robiac badan, przeciez to hormony a nie witaminki! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka... tinna1991...Aha, czaję, ale to nie ma wpływu czy tak czy tak...No oczywiście, że nie wypływa i dla mnie to jest masakrycznie niehigieniczne łeee...Wszystkie skrzepy zostają zakorkowane:o, nigdy nie używałam tamponów i nie mam zamiaru.I właśnie przeważnie tak się kończy ich stosowanie... Masz słaby kres, bo tabletki są nie tylko na anty, ale również na osłabienie okresu oraz na zmniejszenie boleści, itp... solidnykopniak...No niestety:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
aaaaaaa: nastepnym razem zapisze sie do innego, wkoncu do 3 razy sztuka :) pierwszy raz jak bylam to chcialam sie dowiedziec, czy ze mna jest wszystko wpozadku bo czasem tak mam, ze w jednym miesiacu mam 2 razy okres a czasem wogole nie mam okrecu lub taki bronzowy sluz. Chcialam sie dowiedziec czy ze mna jest wszystko wpozadku, a wiesz co mi na to lekarz powiedzial? prosze sie nie martwic. No to mi powiedzial. Poszlam do drugiego a ten nie lepszy znowu byl. Pytalam o te tabletki antykoncepcyjne. Zapytal czy chce tansze czy drozsze i wyisal recepte, ale narazie nie kazal brac bo nabawilam sie jakiejs infekcji i tak nie byloby sensu. To po grzyba wypisywal ta recepte ehhh. z Lekarzami tak juz jest :( thinna1991: tak nie martw sie przy zazywaniu tabletek przez jakis czas jest mniejsze i krotsze krwawienie. Osobiscie jeszcze nie zaczelam brac tabletek ale troche sie naczytalam tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosieńko witaj spowrotem 👄 Naprawdę nie którzy lekarze to chyba minęli się z powołaniem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaaaaaa
mam takie pytanko... czy tabletki można stosować bez względu na wiek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed braniem tabletek należy pogadać z ginem i zrobić odpowiednie badania-to podstawa która powie Ci czy możesz brać tabletki czy nie. Wiem tyle że dla młodziutkich dziewczyn nie są wskazane......a co do gornej granicy wieku to nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaaaa
:( chłopak mi jęczy że woli bez... no ale cóź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaaaa
17..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaaaa
za miesiąc 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demonica164
powiedzcie mi czy przyjmując tabletki można pić,palić..i czy w każdym momencie można przerwać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się zastanawiam czy alkohol ma jakiś wpływ na tabletki ( nie chodzi mi tylko a wpływ na antykoncepcje,ale ogólnie) Zdarza mi się brać tabletki jak już jestem na imprezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedź :) zreszta bylam dzisiaj u lekarza i zapytalam przy okazji no i powiedzial mi to samo co Ty aaaa :) ciesze sie bo ostatnio cos nie moge spac i jakos wiecej sie denerwuje niz zazwyczaj. :*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedrona_007...Pewnie, że tak, ten jest do dupy:) \"czasem tak mam, ze w jednym miesiącu mam 2 razy okres a czasem w ogóle nie mam okresu lub taki brązowy śluz\"--->Masz po prostu nieregularny okres \"z natury\"! \"nabawiłam sie jakiejś infekcji i tak nie byłoby sensu\"--->Czemu nie ma sensu!?Niejedna kobieta ma grzybicę, nadżerkę czy zapalenie i normalnie bierze anty!Ja nie wiem, bo u mnie nie ma nic, więc wiesz, ale z tego co ja wiem ogólnie to nie ma związku w większości przypadków! osaaaaaa...Tak, ale tylko na podstawie badań!! Jęczy, żeby bez czego?Tabletek, czy zabezpieczenia ogólnie? A ile czasu (lat) masz już okres? demonica164...ULOTKA!!Masz w niej napisane wszystko na ten temat, na temat swoich tabletek!!Nie wiem jakie bierzesz tabsy, więc nie wiem jakie są \"wymagania\"... ka......To samo co koleżance wyżej!...P.S.Mnie też się zdarza wypić i wziąć tabletkę, ale nie palę! A to info z MOJEJ ulotki, ale może być różnie przy różnych tabsach!Ulotki nieraz się różnią!!:\"Względne ryzyko wystąpienia zakrzepicy tętnic (np. udar mózgu, zawał mięśnia sercowego) jest większe w obecności takich czynników usposabiających jak palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze, podwyższone stężenie lipidów w surowicy krwi (hiperlipidemia), otyłość, cukrzyca, stan przedrzucawkowy w wywiadzie i starszy wiek.(...)Ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego zwiększa się z wiekiem i przy paleniu dużej liczby papierosów. Ryzyko jest znaczne u kobiet w wieku powyżej 35 lat, które palą papierosy. Kobietom przyjmującym doustne preparaty antykoncepcyjne należy zalecać zaprzestanie palenia.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tradzik rozowaty (dokladnie dermatoza okoloustna) to takie dziadostwo ktore wyskakuje pod nosem i na bordzie w postaci malych czerwonych krosteczek i wyglada okropnie :( przyczyna jest ponoc u mnie niezyt zoladka,ale wplyw moglo miec tez solarium (chociaz bylam tylko 2 razy) no albo jakis kosmetyk...W kazdym razie jest przekichane z tym czyms,bo trzeba bardzo uwazac na to co sie je i walczy sie z tym 2,3 miesiace :( a kazdy blad w odzywianiu moze prawadzic do pogorszenia :( takze brzmi niewinnie ale to paskudna sprawa.Nawet mi gin powiedzial ze nieprzyjemna sytuacja jest z tym... No ale musze jakos przezyc,smaruje sie czym moge i probuje zwalczyc to g***** :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaaaaa
jęczy że woli bez gumek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaaaaa
a okres mam od ok 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osaaaaa...No to moim zdaniem normalnie możesz brać już tabletki anty, tylko koniecznie na podstawie badań!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
ja mialam 16 lat jak zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne :) i jakos jeszcze zyje ;) ale wydaje mi sie ze ponizej 16roku zycia nie bardzo chca przepisywac, chyba ze na bardzo dokuczliwy tradzik i nieregularny okres. a gorna granica? chyba do okresu menopauzy, do pierwszych objawow, czy jak to sie tam odmienia :) Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnaaaaa
cześć dziewczyny ja sie zastanawiam czy ja moge brac tabletki ja mam dopiero 17 lat nie skonczone pomózcie mi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
aaaaaaa: Lekarz powiedzial, ze nie ma sensu brac antykoncepcje gdyz w obecyn stanie nie powinnam uprawiac seksu bez gumy bo bakterie ktore moze nosic moj facet moga ciagle sie zwijac a nie znikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onnnnaaaaa...Pójdziesz na badania i się dowiesz!! biedrona_007...Aha, no to widzisz...No to Twój facet powinien to rozumieć chyba, a nie, że on chce bez gumek:>Chłopaki to nie mają wyczucia nieraz:P...Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
aaaaaaa: to ja nalegalam na te tabletki, jemu nie przyszlo wogole zaprponowac a nawet nie chcial. Jak go przekonalam to sie okazalo, ze mam ta infekcje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×