Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

niepewna---> może pójdź do lekarza i poproś go o te badania które należy wykonać przed przyjmowaniem tabl. A jeśli jesteś w czasie tych pierwszych miesięcy przyjmowania tabl,to brak krwawienia w czasie przerwy to się zdarza czasami.. Jeśli jesteś po tych 3 mieszkach to zrób test dla pewności i lekarz też wskazany. Chociaż może dla spokojnego sumienia zrób ten test także. ja ostatnio wzięłam o 17h za późno tabl,i wcale nie zabezpieczam się dodatkowo...na mojej ulotce pisze że opóźnienie nie może być dłuższe niż 24h...i tak mi gin też mówi że w przypadku CILESTu tak jest. Także najpierw do ulotki patrzcie,bo naprawdę tam są podstawowe info 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakby odezwały sie mohery tzw, to wiecie,ja mam 25 lat i teksty typu że mogę być w ciąży przez to(lub jaka to głupia jestem) mnie nie wzruszą....bo ja idąc z facetem do łóżka jestem przygotowana na to że różnie w życiu bywa, i dziecko to skarb dla mnie ;] owszem wiadomo może lepiej później,po studiach itp. ale nas to lotto :classic_cool: oboje nie będziemy rozpaczać jak "zajde".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... Madamme...\"Gadają, ze cały czas to samo i nuda\"--->Lepiej jakbyście miały więcej wiedzy na temat tego co bierzecie, a nie brać w ciemno a potem lament... \"a jednak tu pisza i denerwuja innych tym swoim wymądrzaniem sie\"--->Piszę, bo chce, jakbym nie chciała to na bank bym tego na siłę nie robiła...Jak Cię denerwujemy to nie czytaj - proste! \"a i tak nic nie wiedzą. bo nie wszystko jest na ulotce....chyba ze sobie dopisały\"--->Wiesz co dziewczynko...Jak ja czegoś nie wiem, to się pytam lekarza!!I nie muszę tu zadawać chorych, banalnych pytań, bo na nie odpowiedzi znam...A jeśli już jest coś co mnie zastanawia to pytam lekarza! Anieleczka...Zabezpieczaj się dodatkowo przez 7 dni, a teraz weź od razu tabletkę jak Ci się przypomniało, a potem o stałej porze drugą!...Jakie bierzesz tabletki? niepewna2...\"lekarz stwierdzil ze sa zbedne\"--->Zmień lekarza! A ta kobietka rozumie Cię, bo tak samo mało wie o tym co zażywa:o Maleńkka...🖐️ anulka156...Ja miałam podobnie.Zamiast o 21 wzięłam o 16 następnego dnia, apotem znowu o 21...Ale minął tydzień zanim się kochałam, więc już się nie zabezpieczyłam dodatkowo...Na Twojej pisze tak jak na mojej, że 24h:P, bo bierzemy te same Cilest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
niepewna2 a co do badan to lekarz stwierdzil ze sa zbedne, tez mnie to zdziwilo bo moim znajomym ten sam lekarz zlecil badania krwi. radzilabym zmienic lekarza! bo ta sa hormony a nie witaminki, przed przepisaniem takich lekow lekarz powinien zlecic Ci podstawowe badania, chociazby krwi, bo poziom hormonow nie zawsze jest zlecany. Na mojej jest napisane ze jezeli minelo 12 godzin on pominiecia tabletki to trzeba lyknac ja jak najszybciej, pozniej kolejna o stalej porze i do tego zabezpieczac sie dodatkowo przez 7 dni, rozne tabletki po porstu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solidnykopniak dlatego tak tu my wszystkie \"marudzimy\" w kółko że ULOTKA to podstawa,a niektóre z nami się będą kłócić nie wiem po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
a niech sie kloca dalej... skoro wiedza lepiej to po co zagladaj na forum i o to pytaja? ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
no to dziewuszki... w tym nadchodzacym nowym roku, zycze wam wszystkiego co najlepsze, zdrowka, szczescia, powodzenia w milosci, duzo pieniedz(bo i one w zyciu sa potrzebne), udanego pozycia, i wszystkiego o czym jeszcze marzycie! :) moje postanowienie noworoczne: nie bede dogryzac malolatom, ktore nie czytaja ulotek! bede tlumaczyc az zrozumieja ;) hehe POZDRAWIAM!! P.S. udanej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo...🖐️ solidnykopniak...:) Ja też Wam wszystkim życzę wszystkiego:):):)po prostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udanej zabawy i happy new year :* i żeby mi tu żadna nie wpadła 2 stycznia z płaczem ze sie jebała po pijaku bez zabezpieczenia bo bede strzelać bez rozkazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja też dołączam się do życzonek..... Szczęśliwego Nowego Roku!!!! Dużo seksu, mało dzieci!!! chyba że któraś chce to będę jej życzyć drużyny piłkarskiej :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
Witam. Sprawa wygląda następująco. Dziewczyna bierze od pół rok tabletki anty- novynette. Niestety jakoś 3 tygodnie temu zapomniała tabletki i wzięła ją 20 godzin później. I za 4 godziny następną. Od tamtej pory się nie kochaliśmy. Jednak miała w niedzielę rano dostać okres, dziś wtorek i nic. Po wczorajszym dniu miała zaledwie kilka kropel krwi na tamponie. Jednak w niedzielę bolał ją brzuch lecz bez okresu. Mówiła, że jakoś tydzień wcześniej miała plamienia delikatne. Zrobiliśmy test ciążowy, wynik negatywny. Mamy się czego bać? Ma brać normalnie kolejne opakowanie od czwartku? Proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia25
czy tabetka antykoncepcyjna zazyta odrazu po jedzeniu moze nie chronic calkowicie przed ciaza? wyralam sobie popoludniowa pore na tabletki (od razu po obiedzie)... i nie wiem czy nie powinnam zmienic czasu od nastepnego opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej zróbcie drugi test la pewności,jeśli wyjdzie negatywnie niech bierze dalej tabsy,ale przydała by się też wizyta u gina,bo ten okres jakiś dziwny...... jedzenie nie ma nic do skuteczności tabletek. Jakby tak było to miała bys to napisane w ulotce. A ja po Sylwestrze ehhhhh super, byłam u mojego miśka w domu,imprezka się udała, tyle co do domu wróciłam,ale zaraz uciekam spowrotem bo mój miś ma dziś urodzinki :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
anulka nawet jesli po zapomnieniu tabletki sie nie kochalismy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet. plemniki mogą ponoć pare dni przeżyć w ciele kobiety. Wydaje mi sie że to z innych powodów niż ciąża,ale dla pewności zróbcie drugi test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej garbas...Każde jedno pominięcie tabletki powoduje obniżenie skuteczności, ale przede wszystkim spójrz do ulotki, tam będzie napisane ile może się spóźnić, aby nie trzeba było się dodatkowo zabezpieczać!! \"Od tamtej pory się nie kochaliśmy\"--->Nie rozumiem w czym problem?Przecież same się plemniki nie stworzą w niej?Musi przecież dojść do stosunku, żeby były obawy przed ciążą!! Ta niedziela, w którą miała dostać okres, to który to dzień przerwy?Na okres ma całe 7 dni, czyli nawet w ten 7 może go dostać... \"Jednak miała w niedzielę rano dostać okres, dziś wtorek i nic. Po wczorajszym dniu miała zaledwie kilka kropel krwi na tamponie. Jednak w niedzielę bolał ją brzuch lecz bez okresu. Mówiła, że jakoś tydzień wcześniej miała plamienia delikatne.\"--->To oznacza, że miała krwawienie międzyokresowe...I tu znowu:ULOTKA!! \"Zrobiliśmy test ciążowy, wynik negatywny\"--->Negatywny to chyba dobrze...Możecie się bać, bo pominęła tabletkę, ale to trzeba zbada! Ma brać normalnie kolejne opakowanie od czwartku, ale najlepiej jakby poszła do lekarza! marcysia25...\"czy tabetka antykoncepcyjna zazyta odrazu po jedzeniu moze nie chronic calkowicie przed ciaza?\"--->Co to za bzdura?Nie ma takiego czegoś w ulotce, więc nie ma co wymyślać... anulka156...Moja siostra też dzisiaj ma urodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna2
dostalam okres! 2-dniowy ale byl:-) a co do zmiany lekarza to tez mnie to niepokoi ze nie kazal mi zrobic badan ale opinie o nim sa bardzo dobre, a poza tym nie mam w tej chwili mozliwosci zmiany wiec musi zostac tak jak jest:-( pozdrawiam wszystkich i szczesliwego Nowego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
dzis drugi dzien z rzedu lekkie plamienia, ale ani brzuch nie boli ani nic. na lekarza nie mamy kasy a ona sie stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do andrzej
zrobcie pzynajmniej test, najlepiej beta hcg w laboratorium, kosztuje ok. 20-30 zl, moze chociaz taka kase znajdziecie? wyniki sa pewne, czego nie mozna powiedziec o testach aptecznych, wiec przynajmniej bedzie po stresie. a do gina przeciez mozna isc na nfz i nic sie nie placi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
prosze pomozcie....zapomnilam kolo 20 wziac tabletki dodam ze 12 z opakowania,po czym nad ranem kochalam sie z partnerem kolo 5,ktory notabene nie skonczyl we mnie, po czym 12 tabletke wzielam razem z 13 o normalnej porze....jakie jest prawdopodobienstwo wpadki? jak pojde go gina to cos wykryje? kiedy najwczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość star99
Dziewczyny!czy któreś pigułki maja jeszcze mniej hormonów niż Novynette?te maja 0,02mg estrogenu i 0,15progesteronu.wiecie moze,czy któreś maja mniej???bardzo prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey popatrz w ULOTKE!!! Ja zażywam CILEST i tam pisze że można do 24h spóźnić się i wziąć dwie naraz i jest ok. ale to w moich tak pisze,w innych jest że 12h.....a w jeszcze innych to nawet 3h robią szkody. także ULOTKA. Jednakże zapomnianą tabletkę trzeba było wziąśc jak najszybciej ten fakt dotyczy każdych pigułek. Testy wykrywają już ciąże po 6 dniach od zapłodnienia,lekarz trochę później..... andrzej to idźcie do państwowego lekarza,tam nic się nie płaci.....ja tak chodzę i nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
czyli teoretycznie mozliwa jest ciaza mimo ze od zapomnienia tabletki nie kochalismy sie? terminy u panstwwego ginekologa to dwa tygodnie czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... niepewna2...Mój lekarz też ma bardzo dobrą opinię, a ja badania miałam trochę później już biorąc tabletki...Wyszły ok... andrzej garbas...Plamienie to okres...Mogą być miesiące kiedy krwawienie jest skąpe...Moim zdaniem jest ok... \"na lekarza nie mamy kasy\"--->To idźcie do państwowego!!Lepiej iść za 2 tygodnie niż w ogóle...Twoja dziewczyna chyba ma zamiar chodzić regularnie!? honey_m...\"zapomnilam kolo 20 wziac tabletki\"--->20 tutaj oznacza godzinę czy dzień?Jeśli godzinę to luz, bo zmieściłaś się w 12 h(ja mogę się spóźnić 24h - biorę Cilest). Od 20 do 5 jest 9 h, choć niby z każdym pominięciem istnieje ryzyko ciąży...Nie skończył w Tobie, ale w śluzie mogą być plemniki! Poczytaj ulotkę to będziesz wiedziała co i jak!! \"jak pojde go gina to cos wykryje? kiedy najwczesniej?\"--->Na to trzeba jeszcze trochę czasu... star99...O to najlepiej spytaj lekarza! anulka156...Zawsze brałam receptę na 3 opakowania i wykupowałam na odpis po jednym opakowaniu. Dzisiaj kupiłam 3 na raz i dostałam jakieś w nowym opakowaniu;>Widziałaś?Zawsze było takie liliowe i blister przeźroczysty, a teraz opakowanie jest białe a blister liliowy z dniami tygodnia zamiast po polski to po angielsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej garbas: popytajcie dokładnie po przychodniach, bo dla mnie jest to mało wiarygodne że się czeka 2 tygodnie w kolejce. Sama chodze do państwowego Gina i wystarczy że się zarejestruje o 8 rano i mnie przyjmuje tego samego dnia, w godzinach takich jakich ma duzur. No chyba ze chcecie iść do jakiegoś strasznie obleganego...?! Mi się nasuwa pytanie, czy ginekolog może wykryć taka wczesna ciąże? Bo z tego jak ja kiedys byłam (z takim małym podejrzeniem, które teraz dla mnie jest abstrakcją i potwierdzeniem, ze kobieta umie sobie wkręcić wszytko, nawet gdy nie ma do tego podstaw) to mi powiedział ze jest zawcześnie i badanie gin. tego nie wykryje. I odesłał mnie na badanie krwi (nie robiłam bo okres sie pojawił 2 dni po wizycie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej garbas
Malenka- kochalismy sie miesiac temu (!) wiec test by chyba pokazal prawda? Dwa dni pozniej miala okres normalnie. Jednak po dwoch tygodniach zapomniala tabletki, minely kolejne dwa i nie ma okresu. A jak czytam te wszystkie fora to coraz bardziej sie denerwuje, bo np widze ze takie plamienie lekkie jakie ma moja kobieta jest czesto oznaka ciazy. a jutro ma zaczac nowe opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyi zapomniałą jej w 2tygodniu brania tabsów tak? W mojej ulotce jest napisane ze jeśli sie zapomni wziąść w 2 tygodniu ale w odtepie nie przekraczającym 12 odzin to skuteczność tabletek jest zachowana i nie należy dodatkowo się zabezpieczać. Przykro mi ale nie mam pojęcia co robić gdy przerwa jest 20godzinna. Moim zdaniem powinna isć do lekarza i to jutro, skoro jutro ma zacząć kolejny listek! Plamienia mogą oznaczać okres (ja w latem ze względu na temperatury miałąm o wile skompsze miesiaczki) ale w cale nie muszą...Bo jeśli to jednak ciąża to raczej nie jest wskazane ze względu na zdrowie dziecka branie tabsów. Musicie się sprężyc i iść od lekarza, nawet jeśli bedzie to oznaczało jecanie do innego miasta! Nie ma co gdybać...Lekarz wie najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×