Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Pierwsze tabletki
Witam ponownie. Ja jestem już po wizycie. Okazało się, że nie mam już tej zmiany. To dzięki tabletkom ona zniknęła. Także tutaj jest wszystko okej. Dostałam receptę na kolejne 3 opakowania. Pan ginekolog po wywiadzie stwierdził, że chyba w takim razie dobrze zostały tabletki dobrane. Teraz tylko poczekamy aż zaczną one działać na cerę i później zmienione będę miała je. Bo podobno można je brać do ok. 6 miesięcy. Tylko jest drugi problem. Nie miałam jednak zrobionej cytologii. I najprawdopodobniej zmieniam ginekologa. Bo ten wydaje się być trochę olewający sprawę. Ale do następnej wizyty mam jeszcze 3 miesiące. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiaa
dziewczyny mam pytanie, bo widzicie dzisiaj rano o 6 wzięłam tabletkę,to była 7 tabletka z tego opakowania, i 20 min później dostałam biegunki, myślę że raczej tabletka nie zdążyła się wchłonąć, nie bardzo wiedziałam co mam robić, więc po namyśle i po ok. niecałych 10 godzinach wzięłam kolejną. Czy muszę się w takim razie dodatkowo zabezpieczać??? proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie, bo widzicie dzisiaj rano o 6 wzięłam tabletkę,to była 7 tabletka z tego opakowania, i 20 min później dostałam biegunki, myślę że raczej tabletka nie zdążyła się wchłonąć, nie bardzo wiedziałam co mam robić, więc po namyśle i po ok. niecałych 10 godzinach wzięłam kolejną. Czy muszę się w takim razie dodatkowo zabezpieczać??? proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie, bo widzicie dzisiaj rano o 6 wzięłam tabletkę,to była 7 tabletka z tego opakowania, i 20 min później dostałam biegunki, myślę że raczej tabletka nie zdążyła się wchłonąć, nie bardzo wiedziałam co mam robić, więc po namyśle i po ok. niecałych 10 godzinach wzięłam kolejną. Czy muszę się w takim razie dodatkowo zabezpieczać??? proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...No to dobrze:) \"Teraz tylko poczekamy aż zaczną one działać na cerę i później zmienione będę miała je. Bo podobno można je brać do ok. 6 miesięcy.\"--->Tak?To jakie to są tabletki?Nie słyszałam jeszcze o takich:) \"Nie miałam jednak zrobionej cytologii. I najprawdopodobniej zmieniam ginekologa. Bo ten wydaje się być trochę olewający sprawę.\"--->Ja miałam cytologie po jakoś 3 miesiącach odkąd zaczęłam współżyć, nie miałam tak od razu... katiaa...\"20 min później dostałam biegunki\"--->Ile trwała?Ja mam na przykład napisane w ulotce, że jeśli biegunka trwa tyle czy tyle to to czy to trzeba robić w danej sytuacji, więc zobacz co masz o tym w swojej ulotce, może się czegoś dowiesz, bo tak to trudno coś napisać, zawsze musisz działać według swojej ulotki, bo tam masz info dotyczące indywidualnie Ciebie... \"myślę że raczej tabletka nie zdążyła się wchłonąć\"--->Tabletka się wchłania 4 h, więc w 20 minut na bank się nie wchłonęła - Ulotka!! \"nie bardzo wiedziałam co mam robić, więc po namyśle i po ok. niecałych 10 godzinach wzięłam kolejną\"--->Nie mogłaś sięgnąć do ulotki?I zrobić tak jak masz w niej napisane? \"Czy muszę się w takim razie dodatkowo zabezpieczać???\"--->Zobacz w swojej ulotce!!Z tym może być różnie przy różnych tabletkach... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, na pewno słyszałaś. Zażywam Diane 35 - ona jest na cerę tak w ogóle, więc mam nadzieje, że mi pomoże, ale że tabletki są bardzo mocne, więc za długo nie można ich stosowac, bo wykończą wątrobę. Teraz zacytuję ulotkę (nie mogłam znaleźc tego cytatu, o który mi chodziło, ale po usilnym przeszukaniu jej, znalazłam): "Długośc okresu stosowania preparatu Diane - 35 zależy od nasilenia choroby: najczęściej leczenie trwa kilka miesięcy". Później jest wzmianka o tym, żeby stosowac ze 3 - 4 cykle po ustąpieniu objawów. Ale że ja mam mały trądzik, to nie potrzeba mi więcej - po co się truc, skoro nie jest to aż tak konieczne. A gdzieś na internecie przeczytałam, że najlepiej stosowac max. 6 miesięcy. No chyba, że ktoś ma trądzik jakiś poważny i z czasem widac u nich poprawę. Takie moje jest zdanie. My z lekarzem jednak zdecydowaliśmy, że będzie to 5 miesięcy (2 miesiące już zażywam, no i teraz te 3 opakowania). Teraz jeszcze zastanawiam się, czy chodziło Ci o to, że nie wiesz, że są takie działające na cerę, czy takie, które należy zmienic po kilku miesiącach. Ale mam nadzieję, że to ta druga opcja, bo tak to niepotrzebnie się rozpisałam:P A teraz pytanie dot. cytologii. Czy przez te pierwsze 3 miesiąca, kiedy współżyłaś, a nie wiedziałaś jakie będą wyniki cytologii, to już wtedy brałaś tabletki. Bo ja już teraz nie wiem. Mówicie, że potrzebne są badania, żeby zażywac tabletki, a ja miałam robiony tylko testosteron. A poza tym, lekarza chyba i tak będę musiała zmienic. Ale to inna już sprawa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani-321
Bardzo prosze o pomoc .Po przerwie 7 dniowj zamiast wziac tabletki na 8 dzien wzialam na 9 dzien czy prawdopodobienstwo zajscia wciąze jest duze???Prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
jhguh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haaania
Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAnia
Witam .Bardzo prosze o pomoc.Po 7 dniowej przerwie zamiast wziac na 8 dzien wzielam na 7 po czym zapomnialm kolejnego dnia wziac i wzielam po jednodnioej przerwie tabletke czyli teoretycznie na 9 dzien .Czy jestem chroniona przed ciąza ???Bardzo prosze o pomoc .Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki a jakie masz podejrzenie? ja tez bralam diane35 (mialam problemy z bardzo dlugimi cyklami) przez 6miesiecy bo ponoc dluzej moga wpywac negatywnie, poz tym po odstawieniu problem wrocil... mialam podejrzenie PCO albo zaburzenia 2 fazy cyklu, zrobilam testosteron, wyszedl w normie za pierwsyzm razem, po ok 2 miesiacach zrobilam jeszcze raz i byl juz znacznie podwyzszony... lekarz mi wytlumaczyl ze to zalezy w ktorym dniu sie robi, za pierwszym razem nie wiedzialam ktory dzien bo okresu dlugo nie mialam, za drugim byl wiadomy dzien cyklu i niesttey testostreon byl wysoki, jak testosteron jest wysoki to robi sie badanie LH/FSH w 2 dniu cyklu zeby potwierdzic ewentualna mozliwosc PCO, przy czym badania hormonalne nie sa wiarygodne podczas brania tabletek, tylko podczas naturalnego okresu cytologi tez nie mialam od razu robionej, zwykle wlasnie najpierw robi sie hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki a jakie masz podejrzenie? ja tez bralam diane35 (mialam problemy z bardzo dlugimi cyklami) przez 6miesiecy bo ponoc dluzej moga wpywac negatywnie, poz tym po odstawieniu problem wrocil... mialam podejrzenie PCO albo zaburzenia 2 fazy cyklu, zrobilam testosteron, wyszedl w normie za pierwsyzm razem, po ok 2 miesiacach zrobilam jeszcze raz i byl juz znacznie podwyzszony... lekarz mi wytlumaczyl ze to zalezy w ktorym dniu sie robi, za pierwszym razem nie wiedzialam ktory dzien bo okresu dlugo nie mialam, za drugim byl wiadomy dzien cyklu i niesttey testostreon byl wysoki, jak testosteron jest wysoki to robi sie badanie LH/FSH w 2 dniu cyklu zeby potwierdzic ewentualna mozliwosc PCO, przy czym badania hormonalne nie sa wiarygodne podczas brania tabletek, tylko podczas naturalnego okresu cytologi tez nie mialam od razu robionej, zwykle wlasnie najpierw robi sie hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OAnia z tego co mi wiadomo przerwe mozesz skrocic, nigdy wydluzac wiec tabletka wzieta 7 zamiast 8 dnia nie obnizyla skutecznosci, jednak zapomnienie kolejenej powoduje ze musisz sie zabezpieczac przez najblizsze 7 dni (wg mojej ulotki) ale najlepiej zobacz co sama masz napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientuje (sama tabletek jeszcze nie biore-ale od 3 dni tylko o tym czytam) to fakt ze wczesniej wziełas tabletke nic nie szkodzi. tak sie przeważnie robi(czyli skraca okres odstawienia tabletek) jesli chce sie przesunac miesiączke. tym sie nie martw. natomiast jesli zaponialas juz nastepnego dnia wziąść to powinnas wziaść zapomnianam jak najszybciej nastepna o zwylkjej porze. moze sie zdażyc ze beda wziete 2 naraz i nastepnie kolejne brac normalnie ale zabezpieczac sie dodatkowo przez 7 dni/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...Noo, o Diane 35 to słyszałam, ale nie wiedziałam, że można je zażywać najdłużej 6 miechów... "ona jest na cerę tak w ogóle"--->Wiem, wiem, bo moja kuzynka zażywała je na cerę, wtedy nie używała ich jako antykoncepcji... "ale że tabletki są bardzo mocne"--->No właśnie chyba najmocniejsze są ze wszystkich, coś tak słyszałam, prawda to? "po co się truć, skoro nie jest to aż tak konieczne"--->No pewnie...A jak Ci nie przejdzie załóżmy, to ile chcesz je stosować? "Teraz jeszcze zastanawiam się, czy chodziło Ci o to, że nie wiesz, że są takie działające na cerę, czy takie, które należy zmienić po kilku miesiącach."--->Hehe, to że Diane 35 są na cerę to wiem:)Ale nie wiedziałam, że są tabletki, które można stosować najdłużej 6 miesięcy, tym samym nie wiedziałam, że Diane 35 można stosować do 6 miesięcy góra:) "Czy przez te pierwsze 3 miesiąca, kiedy współżyłaś, a nie wiedziałaś jakie będą wyniki cytologii, to już wtedy brałaś tabletki"--->Tak, brałam już tabletki... "Mówicie, że potrzebne są badania, żeby zażywać tabletki"--->Są konieczne...Tyle, ze ja miałam je trochę później...U mnie było tak...Poszłam do gina zbadała mnie na fotelu(okazało się, że nic mi nie jest, że nadżerki nie mam, że tylko minimalną jakąś bakterię, dała mi jakieś tabletki i przeszło od razu i było czysto i tak do tej pory, bo jak chodzę na kontrolę na badanie na fotelu, to mówi, ze bez zmian:) ), przeprowadziła rozmowę, czy chorowałam, choruje, co mi jest, itp (dałam jej wyniki TSH czyli poziomu hormonu tarczycy - miałam od swojego endokrynologa, bo mam powiększone wole), powiedziałam, że chce tabletki i przepisała mi Cilest na 3 opakowania, kazała przyjść za 3 miesiące i powiedziała, że skieruje mnie na badania...Poszłam za 3 miesiące i dostałam skierowania na badania: próby wątrobowe, morfologia, itp...Potem poszłam na wyniki i babka powiedziała, ze tabletki są dobrze dobrane, itp...I chyba jak poszłam następnym razem to miałam cytologie, czyli nawet później niż po 3 miesiącach, już kurde nie pamiętam jak to było dokładnie... ani-321...Tak, duże...To znaczy większe niż zwykle, ponieważ wydłużyłaś przerwę i pominęłaś tabletkę...Masz coś o tym w ulotce?Czy masz się teraz zabezpieczać 7 dni czy cały cykl... OAnia..."Po 7 dniowej przerwie zamiast wziąć na 8 dzień wzięłam na 7"--->To nie było w takim razie po 7 dniowej przerwie tylko po 6 dniowej:)Przerwę można skrócić ale nie można jej wydłużać, więc z tym luz... "po czym zapomniałam kolejnego dnia wziąć i wzięłam po jednodniowej przerwie tabletkę czyli teoretycznie na 9 dzień"--->To nie jest tak, że zażyłaś 9 dnia, tylko zapomniałaś jednej tabletki w pierwszym tygodniu, zobacz co masz na ten temat w ulotce i zrób tak jak masz zrobić(zapewne musisz się zabezpieczać 7 dni)... "Czy jestem chroniona przed ciążą ???"--->Nie całkowicie...Zawsze masz 1 % ryzyka, a teraz masz większy, bo zapomniałaś jednej tabletki w pierwszy m tygodniu - ULOTKA!! Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... Haaania...Zmiana nika też nic nie da... naildor...Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze tabletki ja nie wiem..., ale ja brałam Diane-35 prawie dwa lata... teraz od prawie dwóch lat zażywam Syndi-35, a mają identyczny skład jak Diane-35, w zasadzie to jedno i to samo, tylko producent inny... Zarówno Syndi i Diane biorę/brałam na cerę..Diane zaczęłam brać jeszcze w liceum, potem po maturze miałam przerwę w tabsach a teraz, jak już wspomniałam, biorę Syndi35... chciałam w zasadzie pigułki typowo antykoncepcyjne, ale moja gin. wie, że się leczyłam od lat na trądzik i dała mi Syndi35... poprawę zauważyłam po ok. pół roku stosowania, teraz nie mam w zasadzie żadnego problemu z trądzikiem, ale stosuję nadal, bo nie chcę, żeby wrócił... poza tym mi sobiście te tabletki pasują, nie mam żadnych skutków ubocznych itp... Musisz zobaczyć, jak Diane35 na ciebie zadziała... w każdym bądź razie życzę powodzenia i mam nadzieję, że się sprawdzą tak, jak w moim przypadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletomanka2009
od wrzesnia biore minisiston(wczesniej bralam cilest ale zle sie czulam wiec wrocilam do mminisistonu) tabsy biore juz okolo6 lat, ale dopiero teraz jak znow zaczelam brac minisiston to strasznie pogorszyla mi sie cera!!!! bardzo chcialabym pobrac tabl jeszcze pol roku, nie wiem czy zasugerowac ginekologi zmiane na inne? jego zdaniem duza wartosc estrogenow dobrze na mnie wplywa dlatego biore te starej generacji...z pewnej strony mam dosc pryszczy a z drugiej niewiadomo jak zareaguje na inne:( czy jest sens zrobic tez badania hormonalne w trakcie brania tabsow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa no raz na jakis czas moze mi sie zdazyc wyslanie dwoch postow na raz:P ale ja z innym pytaniem;) otoz w ulotce mojej pisze ze jesli jest biegunka lub wymioty w ciagu 4h po zazyciu tabl to moze sie nie wchlonac-to rozumie, jednak chodzi mi o to czy jesli jeden z tych objawow pojawi sie podczas tygodniowej przerwy to nie wplywa na obnizenie skutecznosci tabl? no i to samo pytanie tyczy sie antybiotykow, jesli bralam przez 3 dni podczas tyg przerwy to czy mogly wplynac na skutecznosc, oczywiscie uprzedze ze sie dodatkowo zabezpieczylam ale pytam bo oczywiscie u lekarza zawsze zapominam spytac co chce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oAnia
Dziekuje za szybka i konkretna odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×