Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość imagination.
Mam do was małe pytanko. Otóż biore tabl. antykoncepcyjne Novynette, jestem dopiero przy drugim opakowaniu, tzn zostala mi ost. tabl. ktora wezme wlasnie dzis.. a potem mam miec 7 dniowa przerwe podczas ktorej ma wystapic \"miesiaczka\".. ok, wszystko wiem..ale lekkie krwawienie zauwazylam ze śluz jest brazowy a dzis juz dosc czerwony... czy to normalne? ;| a nie bede ukrywac ze kochalam sie ze swoim chlopakiem \"do konca\" i nie stosowalismy dodatkowego zabez. ...no i wlasnie sie zastanawiam o co chodzi z tym moim wczesnym krwawieniem... w sumie dokladniej mowiac jest to czerwony śluz i czuje od kilku dni bole podbrzusza chwilami tak jak zawsze mialam przed okresem...proszę...niech mi ktos odpisze czy wszystko jest ok, czy to normalne i czy nie musze zaczac wybierac imienia dla dziecka xD strasznie schizuje..jak zawsze;| Błagam o odpowiedź i z góry dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imagination.
Mam do was małe pytanko. Otóż biore tabl. antykoncepcyjne Novynette, jestem dopiero przy drugim opakowaniu, tzn zostala mi ost. tabl. ktora wezme wlasnie dzis.. a potem mam miec 7 dniowa przerwe podczas ktorej ma wystapic "miesiaczka".. ok, wszystko wiem..ale lekkie krwawienie zauwazylam ze śluz jest brazowy a dzis juz dosc czerwony... czy to normalne? ;| a nie bede ukrywac ze kochalam sie ze swoim chlopakiem "do konca" i nie stosowalismy dodatkowego zabez. ...no i wlasnie sie zastanawiam o co chodzi z tym moim wczesnym krwawieniem... w sumie dokladniej mowiac jest to czerwony śluz i czuje od kilku dni bole podbrzusza chwilami tak jak zawsze mialam przed okresem...proszę...niech mi ktos odpisze czy wszystko jest ok, czy to normalne i czy nie musze zaczac wybierac imienia dla dziecka xD strasznie schizuje..jak zawsze;| Błagam o odpowiedź i z góry dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natnaa...No mnie też urywa post niestety... \"wiem, ze nie da mi 100% ale chodziło mi o 100% możliwości tabletek\"--->Aha, czaje;) sshhee1...\"wydzielina jest normalna,taka jak ma być w czasie przyjmowania pigułek\"--->No to Ci prawdę powiedział...Bo chodzi Ci o taką wydzielinę na co dzień, nie o tą podczas stosunku?Ja mówię o tej na co dzień...I ja też się ostatnio pytałam ginekologa o śluz i powiedziała, że musi być, bo narządy te maja śluzówkę tak samo, jak oczy, czy nos... \"Czy ktoś może mi napisać jaka powinna być wydzielina?\"--->No skoro Ci lekarz powiedział, że jest taka jaka ma być, to znaczy, że jest ok...Jak ja mam Ci napisać jaka ma być?;> Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... imagination....Tak normalne - ulotka!!W czasie 3 pierwszych opakowań z okresem może być różnie, możesz tylko plamic, krwawic i to w każdym czasie opakowani, nie tylko w przerwie... \"w sumie dokładniej mówiąc jest to czerwony śluz i czuje od kilku dni bóle podbrzusza chwilami tak jak zawsze miałam przed okresem\"--->Nic się nie martw, to w tym okresie normalne, organizm się przyzwyczaj do hormonów... Przeczytaj ulotkę, to przestaniesz schizować;) Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wydzieliny, to sądzę, że każda dziewczyna/kobieta podczas brania pigułek ma różną.. zależy od organizmu, od tego, czy jest się aktywnym seksualnie, czy może stosuje się je w celach \"leczniczych\".. też od tego, czy przyjmuje się dodatkowo jakieś leki... oczywiście jeśli wydzielina wygląda, niepokojąco i może wskazywać na jakąś chorobę (np. grzybica, którą ma ponoć wiele kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną), to nie należy tego ignorować, ale myślę, że zawsze tak będzie, że jedna będzie jej miała więcej, druga mniej, jedna taką a druga inną.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Witam Was dziewczynki po krótkiej przerwie! Muszę się Wam do czegoś przyznac, bo jestem na siebie tak zła, że szkoda gadac. Zapomniałam wczoraj zażyc tabletkę (Diana 35). Zażywam je normalnie wieczorem ok. 20 - 22. A wczoraj byłam poza domem i nie mogłam jej zażyc, a później o tym zapomniałam. I zażyłam przed chwilą:/ Czyli minęło ok. 19 - 20 h. Czytałam ulotkę i jest tam napisane, że trzeba zażyc jak najszybciej zapomnianą tabletkę (tak więc zrobiłam), nawet jeśli konieczne by było przyjęcie dwóch naraz (u mnie tak nie było, dzisiejszą wezmę dopiero ok. 21). Czyli można powiedziec, że jestem w najlepszej sytuacji jeśli chodzi o zapomnienie tabletki? Najlepiej jest się w sytuacji, gdy zapomnie się w 2. tygodniu, prawda? Bo wtedy skutecznośc tabletki jest zachowana. Bo chcieliśmy sobie z chłopakiem zrobic spóźnione Walentynki we wtorek lub w środę i chcę wiedziec teraz, czy dobrze myślę. Nie chcę myślec po fakcie i później żałowac. Może wydac Wam się śmieszne, że pomimo przestudiowania ulotki pytam się Was. Ale jeśli miałabym byc niezabezpieczona, to wolę poczekac z tymi Walentynkami jeszcze kilka dni. Chyba wiecie o co chodzi....:) A ja się trochę przejęłam tym, że zapomniałam tą tabletkę. Nawet nie trochę, tylko bardzo. Pozdrawiam Was wszystkie i liczę na odpowiedź. P.S. Idę jutro do ginekologa, bo w końcu zrobiłam te badanie testosteronu. I w związku z tym mam do Was prośbę. Czy któraś z Was zorientowana jest w temacie, jaki jest prawidłowy poziom testosteronu u kobiet? Znalazłam poziom dotyczący mężczyzn, ale to przecież zupełnie coś innego. A przecież wiele z Was miało robione to badanie. Może któraś z Was pamięta jaki wynik jest prawidłowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki u mnie napisane w ulotce jest ze jesli zapomnialas tabletke w drugim tyg a minelo wiecej niz 12h to skutecznosc preparatu jest dalej zachowana, wiec jesli u Ciebie tez tak pisze to myle ze nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac... chyba ze dla komfortu psychicznego:) co do poziomu hormonow, jak robisz badania to pozniej na karteczce oprocz wyniki masz podana norme, ale o ile dobrze pamietam dla testosteronu wynosila ona 80 mUI/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
naildor, no właśnie dla komfortu psychicznego to wolałam się Was dopytać. Niby powinnam się kierować swoją ulotką, ale wiesz jak to jest. Szczególnie, że tabletki dopiero biorę od 1,5 miesiąca, więc nie mam do nich jeszcze 100% zaufania. A co do badań, to dobrze by było, żeby była ta norma zapisana, bo niby wieczorem już pokażę je swojemu ginekologowi, ale do tego czasu mnie będzie męczyć. A wyniki mam odebrać rano. Dziękuję Ci bardzo za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manti1234
mam naprawde głupie pytanie, ale skoro mi juz przyszło do glowy i troche męczy to je zadam ostatnio zuje duzo gumy do zucia i czasami jak nie mam innej mozliwosci zeby ja wyrzucic to zdarza mi sie ją połknąć (np w pracy), jesli np godzine po tym wezme tableke anty to czy jesli ta guma jakos jeszcze jest w dolnym odcinku przelyku czy cos, to jak to sie ma do tej tabletki?? Moze sie przez to ta tabletka nie wchlonąć?? bo np jakos przyklei sie do gumy a guma sie strasznie wolno trawi A tak w ogole to prawda ze tabletki wchłaniają sie w jelitach?? nie do konca rozumiem proces wchłaniania sie tabletek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wel
hej dziewczyny:)pomozcie!!!obawiam sie ze jestem w ciazy,wykonalam test wynik negatywny choc minely dopiero 2 tygodnie od stosunku.Jednak objawem ciazy jest miedzy innymi brak miesiaczki,ale ja jednak dalej przyjmuje tabletki anty,wiec czy jesli jestem ewentualnie w ciazy to w czasie siedmiodniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek bede miala okres czy nie?bo to jednak hormony prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Dziewczynki, ja mam jeszcze takie jedno szybkie pytanko. I liczę na równie szybką odpowiedź:) Czy skoro na USG wyszło mi, że jest zmiana na jednym jajniku, to czy dzisiaj na wizycie będę miała znowu robione USG, czy to wyjdzie dzięki cytologii, którą miałam CHYBA robioną 1,5 miesiąca temu? Bo nie wiem jak się cenowo przygotowac... Bo jak będę miała znowu robione USG, to wyjdzie drożej. A w ogóle, to wyniki badania testosteronu mam okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26...Przy grzybicy podobno swędzi i piecze...A czy wydzielina jest jakaś inna niż powinna to nie wiem... Pierwsze tabletki...Zapomnienie może się zdarzyć każdemu, ważne w tym wszystkim jest tylko to, co się robi potem, to co dalej robisz jest ważniejsze... \"Czyli można powiedzieć, że jestem w najlepszej sytuacji jeśli chodzi o zapomnienie tabletki?\"--->Ulotka prawdę Ci powie... \"Najlepiej jest się w sytuacji, gdy zapomni się w 2. tygodniu, prawda?\"-->W ulotce masz napisane o zapominaniu w różnych tygodniach... Ja mam napisane w swojej, że jeśli przekroczy się więcej niż 12 h to lipa czy tak czy siak, są wyszczególnione tygodnie, ale jest też napisane, że z każdą pominięta tabletka ryzyko się zwiększa... \"Bo wtedy skuteczność tabletki jest zachowana\"--->No jeśli takie info masz w ulotce, to znaczy, że tak jest... \"Może wydać Wam się śmieszne, że pomimo przestudiowania ulotki pytam się Was. Ale jeśli miałabym być niezabezpieczona\"--->Pisałam to już multum razy i napiszę po raz kol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WEL
ODPOWIEDZCIE NA MOJE PYTANIE PROSZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, chyba Ci post ucięło. Ale wiem już co chcesz powiedzieć:P Ja zacytowałam przecież fragmenty ulotki. Napisałam co z niej wyczytałam. A że czytać umiem, to potrzebna mi była tylko pomoc w interpretacji. I nie krzycz na mnie, błagam:P Ja swoją ulotkę znam na pamięc, ale psychicznie potrzebuję potwierdzenia moich opinii, wyrażenia własnego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia4652
wel A wiec jeżeli dostaniesz miesiączkę to raczej nie jesteś w ciąży...no chyba, że jest słabsza, praktycznie w ogóle jej nie ma w porównaniu do tego, co było wcześniej. Jeżeli miesiączka nie nadejdzie zgłoś się do lekarza. Jeżeli są to pierwsze 3opakowania to może się nie pojawić okres-organizm musi się przyzwyczaić do hormonów. Jeżlei chodzi o przyjmowanie tabletek w trakcie ciąży, to ponoć nie szkodzą dziecku. Często kobiety orientują się, że są w ciąży dopiero w drugim miesiącu i przez 2 pierwsze miesiące ciąży brały normlanie tabletki anty i dzieci urodizły im się zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1989
witam mam pytanie przerwalam tabletki nie konczac calego opoakowania i wystapilo u mnie krwawienie czy to cos zlego powinnam zglosic sie do lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa z tego, co czytałam, to tak... podczas grzybicy jest ona jakby \"twarożkowa\", biała i ma bardzo nieprzyjemny zapach... na szczęście nie wiem z doświadczenia, ale z neta ;) wel napisz może coś więcej... kiedy powinnaś dostać okres, kiedy robiłaś test, kiedy był stosunek...? które to opakowanie pigułek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie!Znowu mój post ucięło:o Dalsza część zaczyna się do Pierwsze tabletki \"Może wydać Wam się śmieszne, że pomimo przestudiowania ulotki pytam się Was. Ale jeśli miałabym być niezabezpieczona\"--->Pisałam to już multum razy i napiszę po raz kolejny...Nikt ci tu nie napisze mądrzej niż masz w ulotce, ulotka to ulotka i masz działać według niej, a nie według tego, co Ci ktoś na forum napisze...Jak Ci ktoś napisze coś, co będzie niezgodne z Twoją ulotką to co?Będziesz miała tylko zamotę... \"wolę poczekać z tymi Walentynkami jeszcze kilka dni\"--->Jak się pominie tabletkę najlepiej jest się zabezpieczać dodatkowo 7 dni... \"A ja się trochę przejęłam tym, że zapomniałam tą tabletkę. Nawet nie trochę, tylko bardzo\"--->To przecież nic strasznego, jeśli się potem myśli to jest okej:) \"Czy skoro na USG wyszło mi, że jest zmiana na jednym jajniku, to czy dzisiaj na wizycie będę miała znowu robione USG, czy to wyjdzie dzięki cytologii, którą miałam CHYBA robioną 1,5 miesiąca temu?\"--->Ja nie mam pojęcia, to chyba lekarz wie, nie sądzisz?Myślisz, ze my takie zdolne jesteśmy, że nam takie pytania zadajesz?;) Dobrze, ze testosteron masz w normie;) manti1234...Takie pytanie dowaliłaś, że chociaż bym chciała to Ci nie odpowiem, bo nigdy by mi przez myśl nie przyszło szukać na nie odpowiedzi... Nie rozumiem, czemu miałaby się niby nie wchłonąć?Przecież ta guma jej nie zje...Jak się przyklei to i tak się rozpuści, nie widzę innej opcji... "A tak w ogóle to prawda ze tabletki wchłaniają się w jelitach??"--->Nie myślałam nigdy nad tym, gdzie się wchłaniają tabletki, więc Ci nie odpowiem... "nie do końca rozumiem proces wchłaniania się tabletek :/"--->Jak to?No wchłaniają się tak, jak inne leki, które zażywasz... wel..."Jednak objawem ciąży jest miedzy innymi brak miesiączki"--->To znaczy?Ile Ci się spóźnia okres?Który to dzień przerwy? "ale ja jednak dalej przyjmuje tabletki anty"--->W czasie przerwy?Skoro nie masz okresu to znaczy, że jesteś w czasie przerwy, no, a skoro jesteś w czasie przerwy, to czemu bierzesz tabletki? "wiec czy jeśli jestem ewentualnie w ciąży to w czasie siedmiodniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek będę miała okres czy nie?"--->To czy będziesz mieć okres to się okaże, nikt tu nie jest prorokiem...Możesz mieć i możesz nie mieć, to jest różnie, ponoć zdarza się okres w ciąży...Które to opakowanie?Jeśli któreś z 3 pierwszych to brak okresu jest normalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelllliaa...Spoko:) Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... WEL...Ja Ci odpowiedziałam, ale mi posta urwało, teraz, jeszcze przed tym dopisałam to co urwało, wyżej powinien być:P a teraz jadę dalej z odpisywaniem:P Pierwsze tabletki...No niestety znowu mi ucięło...I to na odpisywaniu do Ciebie:P Nie krzyczę przecież, nawet już nie wiem co tam dalej wysłałam, bo już poszło wcześniej(ciekawe czy dojdzie całe:P )...Nie krzyczałabym o to, że działasz według swojej ulotki, o co, jak o co, ale o to na bank nie, bo non stop powtarzam, że tylko swoja ulotka:)Ja mam taki styl pisania i może Ci się wydawać, że krzyczę, ale ja zawsze raczej, odpisując tu jestem spokojna:) marta1989...No jak złego?Przezwałaś, to tak jakbyś miała teraz 7 dniową przerwę...Organizm działa jak maszyna, odstawiłaś tabletki to okres przyszedł tak jak miało się stać, jakbyś brała dalej i odstawiła po całym opakowaniu...Konsultowałaś odstawienie z lekarzem?Przy której tabletce odstawiłaś?I po ilu dniach pojawiło się krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wel
a wiec dziewczyny 30.01(piatek) kochalam sie z chlopakiem a na smierc zapomnialam w srode wziasc tabletke z nowego opakowania to moje drugie opakowanie i wzielam dopiero w ten piatek jedna normalnie bez tamtych zapomnianych i sie obawiam ze jestem w ciazy choc robilam w niedziele test i byl negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26...Aha, no ja też nie wiem z doświadczenia na szczęście... wel...\"i się obawiam, że jestem w ciąży \"--->Obawy można mieć zawsze, no ale w Twojej sytuacji ryzyko wzrosło i to dość dużo, bo wydłużyłaś przerwę, to raz, a dwa to to, że zapomniałaś dwóch tabletek dzień po dniu...Nie wiem czy masz to w ulotce - ja mam, że z każdą zapomnianą tabletką skuteczność się obniża...Czy to nie było za wcześnie jak na test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa: \"Obawy można mieć zawsze\" ---> nooo i to jeszcze jak!... właśnie czekam z niecierpliwością na krwawienie... \"Czy to nie było za wcześnie jak na test? \"--- właśnie...też tak myślę wel poczekaj na najbliższe kolejne krwawienie, jak wystąpi, to zrób kilka dni po nim jeszcze jeden test.. jak nie wystąpi, to zrób kilka dni po spodziewanej dacie... wtedy wynik testu jest na 99% wiarygodny.... albo idź na badanie krwi - wtedy wiesz od razu na 100%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taie troche glupie pytanie.zamiezam brac tabletki po raz pierwszy. i jestem w tym nie doświadczona i moja wiedze na ten temat tez na wysokim poziomie nie jest. czytalam taki artykul na tenam stosowania tabletek i docztytalam sie ze tabletkie bierze sie w pierwszym dniu miesiaczki (pierwsxza tabletke). w opakowaniu sa oznaczone tabletki dniami tygodnia czyli pon.wtorek itd. pierwsza tabletke należy wziąc taka w jakim dniu dostalo sie okres. czylki np jesli dostane w srode to biore pierwsza oznaczona sroda. tak?? a nastepnie kolejne idac za kolejnościa (ponoć oznaczone jest strzałkami jaka kolejnośc). ok dojde do konca opakowania czyli do 21 tabletki ale to bedzie wzieta dopiero moja 19 tabletka czyli po tej ostatniej biore ta oznaczona poniedzialkiem i wtorkiem ktore pominełam na samym poczatku?? i wtedy robie 7 dniowa przerwe? i nastepne opakowanie tez zaczynam od czwartku i lece jak to pierwsze?? prosze o pomoc. albo ewentualne wyjasnienia jesli zle to rozumuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati18 Jeśli dostaniesz okres w środę to bierzesz wtedy pierwszą tabletkę oznaczoną \'środa\',no chyba,że nie ma dni tygodnia tak jak np. w novynette to zaczynasz od 1szej tabletki. Potem jedziesz do końca opakowania-musisz wziąć wszystkie 21 tabletek i robisz 7 dni przerwy. Nowe opakowanie zaczniesz również w środę i tak za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem . dziekuje bardzo. czyli nawet jesli beda i ponumerowane i oznaczone dniami tygodnia to jesli sroda bedzie oznaczona nr 3 i od niej zaczne to jade do konca opakowania czyli do nr 21 a poniej biore oznaczone nr 1 i 2 7 dni przerwy i nastepne opakowanie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te oznaczenia są tylko i wyłącznie dla Twojej wygody,w pigułkach jednofazowych wszystkie mają taki sam skład i równie dobrze możesz zacząć od np.20,ale wygodniej jest lecieć dniami tygodnia,żeby się nie pogubić. Zasadą jest to,że wyjesz 21 pigułek i potem dopiero robisz 7 dni przerwy i zaczynasz tego samego dnia co ostatnio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati 18 tak, dokładnie... co do tej \"numeracji\" tabletek, to ja się jeszcze z nią nie spotkałam, w sensie, że pon. oznaczony jest jako 1 na opakowaniu... to są zawsze dni tygodnia, jeśli już, bo wiadomo, że nie każda dostaje w pon. okres:D.. ja np. biorę od dwóch lat od niedzieli, bo to był wtedy pierwszy dzień kiedy dostałam miesiączkę.. ostatnia, 21. tabletka przypada mi na sobotę, potem siedem bitych dni przerwy i od niedzieli od nowa polska ludowa:P jak wykupisz swoje pierwsze pigułki, to przeczytaj dokładnie ulotkę, tam na pewno będzie wyjaśnione co i jak masz robić:) pozdrawiam i powodzenia!!:) no, chyba mi się zaczęło upragnione krwawienie... tzn plamię dopiero, ale bóle brzucha coraz mocniejsze... kurde, dziewczyny, pierwszy raz od 12 lat tak się cieszę, że będę miała okres... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati18...\"tabletki bierze się w pierwszym dniu miesiączki (pierwszą tabletkę). w opakowaniu są oznaczone tabletki dniami tygodnia czyli pon.wtorek itd. pierwsza tabletkę należy wziąć taka w jakim dniu dostało się okres.\"--->Tak dokładnie jest i tak dokładnie się robi... \"czyli np jeśli dostane w środę to biorę pierwsza oznaczona środą. tak??\"--->Tak... \"a następnie kolejne idąc za kolejnością (ponoć oznaczone jest strzałkami jaka kolejność).\"--->Tak...Ale ja mam na przykład oznaczony tylko jeden dzień i strzałki i sobie sama pisze mazakiem dni tygodnia od tego dnia zaznaczonego po kolei, żeby się nie zamotać... \"dojdę do końca opakowania czyli do 21 tabletki ale to będzie wzięta dopiero moja 19 tabletka czyli po tej ostatniej biorę ta oznaczona poniedziałkiem i wtorkiem które pominęłam na samym początku??\"--->Dokładnie tak:) \"i wtedy robię 7 dniowa przerwę?\"--->Tak, czyli 22 dnia zaczynasz i kolejno masz całe pełne 7 dni przerwy, następne opakowanie zaczynasz 8 dnia... \"i następne opakowanie tez zaczynam od czwartku i lecę jak to pierwsze??\"--->Nie od czwartku, tylko od środy, napisałaś wcześniej:\"czyli np jeśli dostane w środę to biorę pierwsza oznaczona środą. tak??\"...Więc jeśli zaczniesz brać w środę, to każde następne opakowanie zawsze zaczynasz w środę, chyba, że sama sobie zmienisz cykl... Ja Ci powiem jedno...Pójdziesz na wizytę do ginekologa i po badaniach dostaniesz receptę i kupisz tabletki i będziesz mieć ulotkę, przeczytasz ją ze 2, czy 3 razy i będziesz wszystko wiedziała, ale kumasz wszystko tak jak trzeba jak na razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta numeracja dałam taki przyklad tylko zeby wyjasnic o co mi dokladnie chodzi. bo slyszalam walasnie ze sa albo tdni tygodnia albo strzałki. to teraz juz wszystko wiem aaaaaaa wiem z tym czwartem pod koniec to sie zamotalam miala być sroda:) Dzieki dziewczyny juz sie nie moge doczekac recepty na tabsy. narazie czekam na wyniki cytologi:) i dopiero wtedy mam dostać. jeszcze okazalo sie ze mam nadzerke:( ale z tego co wiem to to nie przeszkazda w braniu tabletek. w poniedzialek bylam dopiero na pierwszej wizycie u ginekologa. dlatego jeszcez to wszytsko tak przeżywam i panikuje.. hehe. z czasem mi przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta numeracja dałam taki przyklad tylko zeby wyjasnic o co mi dokladnie chodzi. bo slyszalam walasnie ze sa albo tdni tygodnia albo strzałki. to teraz juz wszystko wiem aaaaaaa wiem z tym czwartem pod koniec to sie zamotalam miala być sroda:) Dzieki dziewczyny juz sie nie moge doczekac recepty na tabsy. narazie czekam na wyniki cytologi:) i dopiero wtedy mam dostać. jeszcze okazalo sie ze mam nadzerke:( ale z tego co wiem to to nie przeszkazda w braniu tabletek. w poniedzialek bylam dopiero na pierwszej wizycie u ginekologa. dlatego jeszcez to wszytsko tak przeżywam i panikuje.. hehe. z czasem mi przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×