Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Syndi
Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...Dokładnie tak też sądzę:) GosiaQ...\"chyba nic mi to nie namiesza w skuteczności działania, że teraz jest 2x większa dawka w organizmie?\"--->Nie, nic nie namiesza w skuteczności:) naildor...To jest ok... vikaaaa...\"w sumie mamy pewność ,że nie pękła ale chłopak równie dobrze mógł mieć na palcach\"--->No i co w związku z tym, że miał na palcach? Musiałby Ci to bardzo głęboko wsadzić... \"dla pewności wzięłam tabletkę-po prawie 30 h (aż)\"--->To znaczy, jaka tabletkę? Anty, czy PO?A jeśli, PO, to zadaje od razu pytanie, czy bierzesz anty... \"parę godzin od zażycia dostałam bólu brzucha i kręgosłupa\"--->No i? Nie mów, że sądzisz, ze to objaw ciąży? \"okresu powinnam dostać koło 15 marca, może później\"--->Czemu może później? \"boje się strasznie, czytając te posty, że nie zawsze działa\"--->Mam rozumieć w takim razie, ze bierzesz anty? Syndi…”niestety poszłam do innego i ten przepisał mi Syndi-35”-Ale czemu zmieniłaś na inne? Miałaś jakieś problemy z tymi wcześniejszymi? Mówiłaś temu drugiemu lekarzowi, że wcześniejsze 2 miesiące przyjmowałaś Kontracept? „i nie powiedział mi ze nie powinnam robić przerwy”-No wiesz, Ty powinnaś przeczytać ulotkę zaraz jak wykupujesz receptę…Tam na bank jest napisane jak przyjmować leki, moim zdaniem to Twój błąd, nie zrzucaj tego na lekarza, bo lekarz też człowiek i może zapomnieć, a Twoim obowiązkiem jest przeczytać ulotkę zamkiem sięgniesz po tabletkę, z resztą dziwne dla mnie jest to, że wzięłaś tak w sumie w ciemno tą nową tabletkę, bo nie wiedziałaś jak tak na serio… „a ja ją zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogóle jest”-Masz i musisz postępować według ulotki lub lekarza, jeśli tak nie robisz, to nie masz pełnego zabezpieczenie zapewne, po to są ustalane zasady(masz je w ulotce), żeby ich przestrzegać…Spójrz do ulotki i się dowiesz co i jak…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syndi w ulotce Syndi-35 stoi jak byk (mam ją przed sobą), że przy zmianie NA Syndi nie robi się przerwy.... też mi to moja gin. mówiła, że przerwy robić nie należy, jako że Syndi zawierają większą dawkę hormonów niż inne pigułki.. Nie rozumiem też, czemu nie powiedziałaś swjemu lekarzowi, że przyjmujesz już inne pigułki... poza tym czemu przepisał ci Syndi? masz problem w trądziekiem tudzież nadmiernym owłosieniem?? Jeśli nie, to nie powinnaś ich zażywać... pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna6589
No własnie ja mam podobnie tylko ze ja z syndi zmieniłam na m21, tylko że mi akurat lekarz zalecił zrobic 7dniową przerwe. Więc w takim przypadku jak jest z działaniem m21?? Czy aby jest skuteczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tggttr
xlena..."czy skuteczność jest zmniejszona jeśli potem brałam je regularnie?"--->No oczywiście, że jest zmniejszona!Przerwy nie można wydłużać...Wydłużyłaś przerwę, pominęłaś 2 tabletki - ULOTKA!!Regularność w tym przypadku nie ma nic do rzeczy, pominięcie każdej jednej tabletki obniża skuteczność... pytanie apropo tego ;p bo tez przerwe wydluzylam o 2 dni. i cale opawkoanie dodatkowo sie zabezpieczalam.ale czy kolejne, rozpoczete juz normalnie pierwszego dnia po 7dniowej przerwie dziala tak jak powinno? prosze o odp to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna6589
Syndi Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest czy ktoś może wie jak to teraz jest. No ja mam podobnie. Tylko że ja z Syndi zmieniam na microgynon z tym ze mi akurat lekarz zalecił 7dniową przerwę, no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna6589
Syndi Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest czy ktoś może wie jak to teraz jest. No ja mam podobnie. Tylko że ja z Syndi zmieniam na microgynon z tym ze mi akurat lekarz zalecił 7dniową przerwę, no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezimienna365
Syndi Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest czy ktoś może wie jak to teraz jest. No ja mam podobnie. Tylko że ja z Syndi zmieniam na microgynon z tym ze mi akurat lekarz zalecił 7dniową przerwę, no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna65741
Syndi Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest czy ktoś może wie jak to teraz jest. No ja mam podobnie. Tylko że ja z Syndi zmieniam na microgynon z tym ze mi akurat lekarz zalecił 7dniową przerwę, no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna65741
Syndi Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest czy ktoś może wie jak to teraz jest. No ja mam podobnie. Tylko że ja z Syndi zmieniam na microgynon z tym ze mi akurat lekarz zalecił 7dniową przerwę, no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna65741
Syndi Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest czy ktoś może wie jak to teraz jest. No ja mam podobnie. Tylko że ja z Syndi zmieniam na microgynon z tym ze mi akurat lekarz zalecił 7dniową przerwę, no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tggttr
xlena..."czy skuteczność jest zmniejszona jeśli potem brałam je regularnie?"--->No oczywiście, że jest zmniejszona!Przerwy nie można wydłużać...Wydłużyłaś przerwę, pominęłaś 2 tabletki - ULOTKA!!Regularność w tym przypadku nie ma nic do rzeczy, pominięcie każdej jednej tabletki obniża skuteczność... pytanie apropo tego ;p bo tez przerwe wydluzylam o 2 dni. i cale opawkoanie dodatkowo sie zabezpieczalam.ale czy kolejne, rozpoczete juz normalnie pierwszego dnia po 7dniowej przerwie dziala tak jak powinno? prosze o odp to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tggttr
nitk nie wie :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbb33
up !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi12345678
Witam W ostatnim tygodniu brania tabletek mialam angine i zaczelam brac antybiotyk. Pojawily się jakies plamienia, które teraz 3 dnia przerwy ustąpiły. I w związku z tym pytam, czy przez tą chorobe i antybiotyk moglo mi sie cos pomieszac z tym krwawieniem?? Dodatkowo jeszcze po antybiotyku pojawiła sie grzybica... to moze miec wplyw na opoznienie krwawienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26...Wiesz, tak to właśnie jest, ja się ulotki nie czyta, nie przeczytała, to zrobiła po swojemu... malaczarna6589...Nie powiedziałabym, że w Twoim przypadku jest podobnie...To jest zasadnicza różnica czy się zmienia ze słabszych na mocniejsze, czy też na odwrót... \"tylko że mi akurat lekarz zalecił zrobić 7dniową przerwę\"--->No bo zmieniałaś z mocniejszych na słabsze... \"Więc w takim przypadku jak jest z działaniem m21?? Czy aby jest skuteczne??\"--->Tak, chyba, ze ulotka mówi na ten temat coś innego... \"no ale właśnie nie wiem jak to jest z tym zabezpieczeniem po zmianie tabletek na inne, czy aby są od razu skuteczne?\"--->To zależy, ale jak postąpisz według ulotki to będą działać od tego czasu, jaki wskazuje ulotka... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... tggttr...Tak, działa już tak jak powinno - ULOTKA!! \"nikt nie wie\"--->Wiesz no, nikt nie siedzi tu 24 h na dobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tggttr
aaaaaaa "Tak, działa już tak jak powinno - ULOTKA!! " na mojej ulotce nie ma nic o takich sytuacjach,jest o pominieciu 1 tabletki,a nie o przedluzeniu przerwy. dziekuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi12345678...\"Pojawiły się jakieś plamienia, które teraz 3 dnia przerwy ustąpiły\"--->Antybiotyk może osłabiać działanie tabletek(musisz zobaczyć w ulotce, czy ten Ci akurat osłabiał), a to może powodować plamienie(ale powinno być to napisane w ulotce)... \"czy przez tą chorobę i antybiotyk mogło mi się coś pomieszać z tym krwawieniem??\"--->Nie sądzę...Plamienia mogą wystąpić(ale będziesz miała to w ulotce napisane, że antybiotyki mogą powodować plamienia, ponieważ osłabiają działanie, czy coś takiego)...Na okres masz zawsze 7 dni przerwy i jak bierzesz już dłużej niż 3 miesiące, a krwawienia w tej 7 dniowej przerwie nie dostaniesz, to musisz iść na badanie kontrolne, wykluczyć ciążę, czy jakąś chorobę... \"Dodatkowo jeszcze po antybiotyku pojawiła się grzybica... to może mieć wpływ na opóźnienie krwawienia??\"--->Nie sądzę...Jeśli nie masz nic o takim czymś w ulotce, to nie... Wiesz, tak serio to każde tabletki z różnymi antybiotykami trzeba rozważać indywidualnie...Na jedne anty jakiś tam antybiotyk podziała negatywnie, to znaczy obniży skuteczność anty, a na inne nie...Także odpowiedzi szukaj w ulotce lub zapytaj lekarza:) tggttr...Spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny . Osttanio zagladalam tu rok temu .Ale widze ze aaaaaaa jako jedyna chyba od poczaktu sie tu utrzymuja . aaaaaaaa mam do Ciebie takie pytanie zdaje sobie z tego sprawe ze temat jest o antykoncepcji i kazdy raczej wypowiada sie na temat jak uchronić sie przed ciąża ale moje pytanie dotyczy : czy po odstawieniu tabletek anty najlepiej jest zachodzić w ciąże od razu czy tez pozwolić sobie na oczyszcznie organizmu??( oczywiscie gin mowil ze w obecnych czasach tabletk isa tak zrobione ze nie trzeba tego robić) Dużo znajomych mowi ze jezeli po odstawieniu nie zajdzie sie w ciaze to pozniej można czekać rok i dwa .....i nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny . Osttanio zagladalam tu rok temu .Ale widze ze aaaaaaa jako jedyna chyba od poczaktu sie tu utrzymuja . aaaaaaaa mam do Ciebie takie pytanie zdaje sobie z tego sprawe ze temat jest o antykoncepcji i kazdy raczej wypowiada sie na temat jak uchronić sie przed ciąża ale moje pytanie dotyczy : czy po odstawieniu tabletek anty najlepiej jest zachodzić w ciąże od razu czy tez pozwolić sobie na oczyszcznie organizmu??( oczywiscie gin mowil ze w obecnych czasach tabletk isa tak zrobione ze nie trzeba tego robić) Dużo znajomych mowi ze jezeli po odstawieniu nie zajdzie sie w ciaze to pozniej można czekać rok i dwa .....i nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona710
A ja się zastanawiam na tym, jeśli na przykład bierze się antybiotyk bądź wystąpią wymioty lub biegunka to te czynniki mogą obniżyć działanie tabletek antykoncepcyjnych, to na jak długo ich skuteczność jest wtedy obniżona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaa25...No, jestem tu od chyba 7 strony:P \"czy po odstawieniu tabletek anty najlepiej jest zachodzić w ciąże od razu czy tez pozwolić sobie na oczyszczanie organizmu??\"--->Z tego co słyszałam, to najlepiej jest odczekać jakieś 3 miesiące po odstawieniu... \"Dużo znajomych mówi ze jeżeli po odstawieniu nie zajdzie się w ciążę to później można czekać rok i dwa .....i nic.... \"--->Ja takiego czegoś nie słyszałam, więc nie wiem, ale sądzę, że to zależy tylko i wyłącznie od organizmów obojga partnerów... Nie musisz wysyłać posta dwa razy, czy zmieniać nika, post mimo pojawienia się błędu dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
cześć dziewczyny, mam pewne watpliwosci dotyczace tabletek, niestety ostatnio po raz pierwszy zdazyllo mi sie zapomniec tabletke, biore tabletki novynette, zawsze biore o godz 11 o zapomnianej tabletce dowiedzialam sie jak bralam nastepna, zapomniana tabletka byla przedostatnia z opakowania, wzielam ta zapomniana i biezaca, przez nastepnych 8 dni nie kochalam sie, nie robilam przerwy w przyjmowaniu tabletek od razu zaczelam nowe opakowanie, troche sie martwie poniewaz na bieliznie zauwazylam bialy sluz, czy biorac tabletki moze w ogole wystapic czy to oznacza dni plodne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatkat Nie potrzebnie wzięłaś zapomnianą tabletkę-też biorę novynette i jest jak byk napisane,że trzeba ją pominąć. Skoro nie kochałaś się potem przez 8 dni,a wystarczy tylko 7 i zaczęłaś brać nowe opakowanie bez przerwy to się nie masz czym martwić. Ile dni przed zapomnianą tabletką miał ostatni stosunek? Bo pamiętaj,że plemniki żyją 72h,a to zapomnienie osłabiło działanie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
Dziękuję za poradę.Wzięłam dwie tabletki ponieważ nie miałam ulotki i myślałam że tak będzie dobrze. Przed zapomnianą tabletką nie kochałam się jakiś czas, ponieważ oboje z mężęm jesteśmy trochę zaganiani. Martwi mnie natomiast fakt wystąpienia tego białego śluzu, nie wiem czy biorąc tabletki może on w ogóle wystąpić. Pozdrawiam.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
Dziękuję za odpowiedź. Wzięłam dwie tabletki, ponieważ nie miałam ulotki i myślałam, że tak będzie dobrze. Nie kochałam się przed zapomnianą tabletką jakiś czas. Martwi mnie natomiast fakt wystąpienia białego śluzu, czy w trakcie brania tabletek w ogóle on występuje, czy on oznacza dni płodne Pozdrawiam. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje aaaaaaa W poniedzialek ide do lekarza porozmawiac w te sprawie . Bo mi już sie zachcialo dzidziusia:]:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatkat Podczas brania tabletek nie zwraca się uwagi na śluz,nie występują dni płodne,może być on spowodowany połączeniem opakowań. Swoją drogą u mnie śluz jest baaaardzo różny,ale zazwyczaj jest biały ;). Nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona710...Masz o tym w ulotce!...Zależy w jakim czasie wystąpią wymioty(jeśli do 3 h od przyjęcia to robi jedno, jeśli trwają ileś tam to robi się drugie), ile trwa biegunka, czy 5 h, czy 24, czy tydzień(od czasu trwania zależy postępowanie), jak się bierze antybiotyk, który obniza skuteczność, to akurat ja mam się zabezpieczać przy przyjmowaniu leku plus jeszcze 7 dni po zaprzestaniu jego brania, ja nie wiem czy Ty masz tak samo, ja pytałam swojej ginki i mi tak powiedziała... beatkat...Śluz może się pojawić, ale nie wiem jaka jest granica, o to musi9sz zapytać ginekologa... \"czy to oznacza dni płodne\"--->Nie sądzę, żeby Twoja sytuacja spowodowała, że tabletki przestały działać, ponieważ zrobiłaś tak jak napisałaś - \"wzięłam ta zapomniana i bieżącą, przez następnych 8 dni nie kochałam się, nie robiłam przerwy w przyjmowaniu tabletek od razu zaczęłam nowe opakowanie\", wychodzę z założenia, ze tak zrobiłaś, jak miałaś napisane w swojej ulotce, więc dobrze postąpiłaś, więc tabletki działają... Heh teraz czytam kolejną Twoją wypowiedz i ręce mi opadły... \"Wzięłam dwie tabletki ponieważ nie miałam ulotki i myślałam że tak będzie dobrze\"--->Nie możesz tak robić!!Musisz zawsze działać według SWOJEJ ulotki, a nie tak w ciemno!!Chcesz się nabawić szału organizmu! Tabletki działają inaczej, bo mają różną dawkę hormonów... Nie wysyłaj posta dwa razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... wikkaa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaXX87
czy moze mi ktos powiedziec co mam zrobic w takiej sytuacji: w srode tj 25.03 wzielam ostatnia tabletke, w czwartek jeszcze wspolzylam bez zabezpieczenia i teraz mam po okresie nie brac juz wogole tabletek tylko zrobic przerwe tak na 3, 4 miesiace, a zas na ulotce pisze ze jak sie pominie w pierwszym tyg. tabletke a w czasie przerwy sie wspozylo to jest mozliwosc zajscia w ciaze, a ja kurde nie wezme wogole, a wsumie to nie wiem co mam robic?.pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×