Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość doxycccccccccc
olencja zapalenia jajnikow tak latwo nie da sie wyleczyc, ja dwa razy mialam...masakra troche:(nie zycze nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doxyccccccc masz rację.. moja mama też przez to przechodziła i ja sama się zdziwiłam, jak mi ginekolog ten antybiotyk dała, bo z tego, co czytałam, to zapalenie jajników = straszne męki, a mnie tylko lekko pobolewały... w sumie nie wiem, co to było.... pęcherz raczej też nie, bo nie musiałam 19 razy na godz. do toalety... GosiaQ ja też miałam te bóle po dwóch opakowaniach i przerwie... może to ma z tym związek... hmmm najlepiej gin. zapytać ;) i nie, nie lubimy schizów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxczekoladka145xx...Musisz się zabezpieczać albo 7 dni albo cały cykl, musisz zlukać w ulotce! GosiaQ...Bierzesz jakieś leki na tą grypę?Sprawdź ich skutki uboczne w ulotce, może są jakieś z tym związane rzeczy wypisane... 2 opakowania pod rząd, w sumie można rzec, ze 3 opakowania pod rząd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wieczór jakoś mi lepiej. Pomiędzy 8-13 byłam w łazience 10 razy,ale to dlatego,że wypiłam w tym czasie 2 litry płynów :P Teraz się wszystko uspokoiło. Mi się wydaje,że przedobrzyłam z tabletkami i z tego ból podbrzusza. Bo poprzedni okres trwał w sumie 1 dzień i 2 dni b.lekkiego plamienia,bo skrócenie przerwy wyszło tak,że tabletkę zaczęłam pierwszego dnia krwawienia... Organizm się domaga normalnej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Właśnie nic specjalnego nie brałam,tylko encopiryne i wit C,ale w baaardzo małych ilościach,bo się zazwyczaj nie faszeruję lekami,więc to nie to. Też myślisz,że to może być od anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona1805
Witam.Biorę tabletki Jeanine i pod koniec 2 opakowania przy ostatniej tabletce zwymiotowałam po 4 godzinach. Miałam grypę zołądkową, ale nie brałam żadnych dodatkowych leków.No i głupia nie uświadomiłam sobie, ze mogła się ona nie wchłonąc do końca. W ostatni dzień 7-dniowej przerwy(7dnia) kochałam się ze swoim chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się dodatkowo prezerwatywą, ale pękła:/Czyli, że skończył we mnie. Wróciłam do domu i uświadomiłam sobie, że tamta tabletka mogła się nie wchłonąc do końca i powinnam potraktować ją jako \"zapomnianą\" no od razu przyjęłam pierwszą tabletkę z 3 opakowania. Z tymże wzięłam ją o 22, a wcześniejsze tabletki zażywałam zawsze rano około 9...czyli tak jakby minęło więcej niż 12h, czyli jeżeli dobrze rozumiem, to tak jakbym zapomniała tabletki z 1 tygodnia...No i teraz się boję, że z tego \"wypadku\" może być dziecko...Myślicie, że szanse są duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...No wydaje mi się, że to bardzo prawdopodobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
biore 1 opakowanie tych tabletek i wczoraj powinnam miec okres, robilam 2 testy jeden kilka dni temu drugi wczoraj wyszly negatywne, czy miala moze ktoras z was podobna sytuacje ze nie miala okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
biore 1 opakowanie tabletek yasmin i wczoraj powinnam miec okres, robilam 2 testy jeden kilka dni temu drugi wczoraj wyszly negatywne, czy miala moze ktoras z was podobna sytuacje ze nie miala okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
biore 1 opakowanie tabletek yasmin i wczoraj powinnam miec okres, robilam 2 testy jeden kilka dni temu drugi wczoraj wyszly negatywne, czy miala moze ktoras z was podobna sytuacje ze nie miala okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona1805 Jak zwymiotowałaś po 4 godzinach to luz,bo się wchłonęła,ja bym się martwiła tym,że tabletkę z nowego opakowania wzięłaś tak późno,bo to faktycznie mogło osłabić działanie... Nie wiedziałaś,że nowe opakowanie rozpoczyna się zwykle o tej samej porze co poprzednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonazuznna Który to dzień przerwy? Podczas 3 pierwszych opakowań mogą być różne skutki uboczne w tym i brak okresu podczas przerwy i to wcale nie przesądza o ciąży. aaaaaaa Dzisiaj mam 2gi dzień przerwy i o wiele lepiej się czuję ;). Teraz tylko czekać na krwawienie i luuuuzik :P. Następne opakowanie muszę zacząć 7 nie 8 dnia niestety,bo w piątki mam taki młyn,że mogę zapomnieć,że to już ten dzień,więc wolę zaczynać w czwartek,ale potem już normalne 7dniowe przerwy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
GosiaQ dzis jest trzeci dzien przerwy. Pocieszaja mnie 2 zrobione testy, ktore to jak juz napisalam wyszly negatywne. nie wiem juz co myslec, te tabletki jak czytalam w ogole maja zla opinie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonazuznna Kochana masz całe 7 dni,żeby dostać krwawienia. WYLUZUJ!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonazuzana ja zawsze dostaję krwawienie w 4, 5 dniu przerwy... przeważnie w czwartym, ale nigdy na początku... masz jeszcze czas na wystąpienie krwawienia, ale równie dobrze może się ono nie pojawić, jak to już napisała GosiaQ...poczekaj jeszcze te kilka dni a jak nic się nie zmieni, to idź do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona1805
No tak niby wzięłam ją po dłuższej niż 12 godzin przerwie, ale jeżeli jest tak, że wchłonęła mi się ta z czwartku(mimo wymiotów) to wychodzi, że pierwszą tabletkę z nowego opakowania wzięłam w 7 dniu przerwy, a powinnam wziąć 8 czyli tak jakby, na mój rozum, jest zachowana ciągłość. tylko teraz zastanawiam się czy aby na pewno minęły 4 godziny, a nie 3...aj głupia jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona1805 Miejmy nadzieję,że 4. Następne tabletki z opakowania o której bierzesz? Na wszelki wypadek zrób sobie test przynajmniej tydzień po tym stosunku skoro nie jesteś pewna tych wymiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona1805...\"i pod koniec 2 opakowania przy ostatniej tabletce zwymiotowałam po 4 godzinach\"--->No to zdążyła się wchłonąć, wchłania się 4 h - ulotka!! \"W ostatni dzień 7-dniowej przerwy(7dnia) kochałam się ze swoim chłopakiem\"--->Jeśli się nie wchłonęła, bo akurat Twoje tabletki wchłaniają się dłużej, to masz lipę, bo powinnaś się zabezpieczać dodatkowo 7 dni, czyli kochać się możesz dopiero 8 dnia... \"Wróciłam do domu i uświadomiłam sobie, że tamta tabletka mogła się nie wchłonąć do końca \"--->Szkoda, że tak późno sobie to uświadomiłaś... \"Z tymże wzięłam ją o 22, a wcześniejsze tabletki zażywałam zawsze rano około 9\"--->No to nie szkodzi, po przerwie można zmienić godzinę i porę przyjmowania...A czemu wzięłaś o 22, a nie o 9? \"czyli tak jakby minęło więcej niż 12h, czyli jeżeli dobrze rozumiem, to tak jakbym zapomniała tabletki z 1 tygodnia\"--->Co masz o tym w ulotce?Bo z tego co wiem to można zmieniać porę przy następnym opakowaniu... \"Myślicie, że szanse są duże?\"--->No są większe niż 1 %... \"tylko teraz zastanawiam się czy aby na pewno minęły 4 godziny, a nie 3...aj głupia jestem...\"--->W Cilest możesz wymiotować po 3 h, więc sprawdź info w SWOJEJ ulotce!! ilonazuznna...\"i wczoraj powinnam mieć okres\"--->A czemu niby wczoraj?Skoro to pierwsze opakowanie to czemu wiesz, ze wczoraj miałaś mieć?? NA OKRES MA SIĘ CAŁE 7 DNI PRZERWY A NIE 3 CZY 4!!Nawet jeśli dostaniesz okres 7 dnia przerwy to zaczynasz brać następne opakowanie... \"czy miała może któraś z was podobna sytuacje ze nie miała okresu?\"--->Dziewczyno!Piszesz, ze to 1-sze opakowanie, to nie wiesz, że przez trzy pierwsze opakowania okresu możesz w ogóle nie wiem!Przeczytaj w końcu ulotkę!! \"Pocieszają mnie 2 zrobione testy, które to jak już napisałam wyszły negatywne\"--->A po co ty testy robiłaś??Nie czaję??Na okres ma 7 dni przerwy, a Ty w 3 już panikujesz, ogarnij się dziewczyno i dokształć trochę o anty, bo zwariujesz przy takiej niewiedzy!! \"nie wiem już co myśleć, te tabletki jak czytałam w ogóle maja zła opinie:-/\"--->Że niby jaką?Dla jednych są złe, a dla Ciebie mogą być super i nie wiem w ogóle czemu złe, skoro każde chronią Cię identycznie!! Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post dojdzie... GosiaQ...\"Nie wiedziałaś,że nowe opakowanie rozpoczyna się zwykle o tej samej porze co poprzednie?\"--->Nie raz można zmienić porę od nowego opakowania, chyba, że jest coś w ulotce, że nie czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Ja tylko tak slyszalam ze o podobnej porze,ale fakt w ulotkach nic o tym nie ma. Skoro tak,to ZAGUBIONA może się czuc spokojna,bo tą tabletkę wziela 7go dnia,czyli dzien wczesniej,wiec nawet jakby tamta tabletke zwrocila to byla zabezpieczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkrabek13
biore tabletki antykoncepcyjne i chcialam sie dowiedziec czy mozna zmienic date ich przyjmowania na przyklad bioroc je kilka dni dluzej aby opoznic krwawienie lub brac je przez dwa miesiace bez przerwy i czy sa od tego jakies skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek13 Oczywiście,że możesz tak robić. Możesz skracać przerwę-ale nie wolno jej wydłużać,dobierać z nowego opakowania tyle tabletek ile Ci potrzeba,ale musisz pamiętać,że maksymalnie można wziąć 3 opakowania bez przerwy. Jeśli chodzi o skutki uboczne,to mogą się pojawić,to już zależy od organizmu. Niektóre dziewczyny maja plamienia,ja ich nigdy nie miałam,ale za to boli mnie wtedy brzuch i się czuję rozdęta,więc musisz się liczyć z tym,że na Ciebie również mogą paść jakieś skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze znowu mam te lekkie bóle w podbrzuszu... to nawet nie bóle, tylko czuję się jakbym zrobiła serię \"brzuszków\" a żadnego nadmiernego wysiłku fizycznego nie \"zażywałam\", że tak powiem... w zasadzie mam te dziwne lekkie bóle już prawie cały cykl!... tak się zastanawiam, czy to mozliwe od tych dwóch połączonych opakowań, ale to było ponad miesiąc temu, potem normalnie przerwa i teraz jadę już kolejne opakowanie (jeszcze tydzień i przerwa)... poza tym nic mi nie jest... chyba zwariuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26 Gin powiedziała,że jest ok,dostałaś leki na te jajniki,zaś sobie coś wkręcasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
hej:) słuchajcie mam takie pytanie od ponad półtora roku brałam tabletki a teraz w styczniu przestałam bo stwierdziłam że za bardzo po nich przytyłam..ale teraz kiedy zbliżają się walentyki postanowiłam że zaczne brac...no i właśnie moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zaczęłam brać je 7 lutego to na 14 muszę się jeszcze dodoatkowo zabezpieczyć czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
hej:) słuchajcie mam takie pytanie od ponad półtora roku brałam tabletki a teraz w styczniu przestałam bo stwierdziłam że za bardzo po nich przytyłam..ale teraz kiedy zbliżają się walentyki postanowiłam że zaczne brac...no i właśnie moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zaczęłam brać je 7 lutego to na 14 muszę się jeszcze dodoatkowo zabezpieczyć czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
hej:) słuchajcie mam takie pytanie od ponad półtora roku brałam tabletki a teraz w styczniu przestałam bo stwierdziłam że za bardzo po nich przytyłam..ale teraz kiedy zbliżają się walentyki postanowiłam że zaczne brac...no i właśnie moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zaczęłam brać je 7 lutego to na 14 muszę się jeszcze dodoatkowo zabezpieczyć czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
hej:) słuchajcie mam takie pytanie od ponad półtora roku brałam tabletki a teraz w styczniu przestałam bo stwierdziłam że za bardzo po nich przytyłam..ale teraz kiedy zbliżają się walentyki postanowiłam że zaczne brac...no i właśnie moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zaczęłam brać je 7 lutego to na 14 muszę się jeszcze dodoatkowo zabezpieczyć czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ no wiem, dostałam leki na jajniki i jak brałam ten antybiotyk (przeznczenie - stan zapalny dróg rodnych) to nie bolało.. od wczoraj znowu czuję... to nawet nie ból, tylko jakbym miała napięte mięśnie... nie mam pojęcia co to może być.. poczekam jeszcze trochę i jak dalej to się będzie ciągnęło, to chyba pójdę na USG brzucha, bo to może być wszystko.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka310588 a czy 7 luty byl pierwszym dniem Twojego okresu? bo jesli tak to jestes od pierwszej tabletki zabezpieczona a jesli nie to dopiero od 8 (przeczytaj ulotke) olencja26 stres, idz na zakupy do kina gdziekolwiek i sie odstresuj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×