Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość kazikowa
Hey Dziewczyny, mam problem, zaczelam brac yaz pierwszego dnia krwawienia i jest dzisiaj juz 6 dzien ich przyjmowania. Jednak ok 24 godzin wczesniej pojawilo sie u mnie plamienie, doczytalam na jakis durnawych forach ze to moze byc liczone jako pierwszy dzien miesiaczki. Czy w takim razie zle postapilam czekajac do krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisia...\"jakie badanie trzeba zrobić, żeby lekarz przepisał tabletki\"--->Pójdziesz na wizytę i da Ci skierowanie na badania te, które trzeba zrobić... \"Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś napisał w skrócie na czym one polegają\"--->Pobierają Ci krew...Poza tym lekarz bada Cię na fotelu i przeprowadza rozmowę, pyta o choroby, itp... \"Chciałabym tez wiedzieć po jakim czasie od zażycia pierwszej tabletki mogę uprawiać sex bezpiecznie, tzn po jakim czasie one działa\"--->Jeśli zaczniesz 1-szego dnia okresu i będziesz przestrzegała wszystkich zasad w braniu, to po 4 h od zażycia 1-szej będziesz zabezpieczona w ponad 99%...Chyba, że Twoja ulotka będzie mówiła coś innego...Dlatego też musisz zaraz po wykupieniu tabletek ją przeczytać i wszystkiego się dowiesz... kazikowa...\"doczytalam na jakis durnawych forach ze to moze byc liczone jako pierwszy dzien miesiaczki\"--->No ja tak zażyłam pierweszą, w pierwszy dzień okresu i ginekolog mi powiedziała, ze dobrze zrobiła, więc może tak się robi też przy Yaz... \"Czy w takim razie źle postąpiłam czekając do krwawienia?\"--->Ja Ci nic nie powiem, ponieważ nie mam pojęcia jak działają i jak się postępuje przy tych tabletkach...One są nowe, trochę się różnią od tych standardowych i nie wiem o nich nic w sumie...Jeśli zasady są te same co w tych co ja biorę, to powinnaś ją wziąć w 1-szy dzień plamień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczyna się tak samo, czyli w pierwszy dzień miesiączki. jeśli wzięłaś już tyle, to w sumie to Ciebie nie dotyczy, ale powinnaś się była zabezpieczać dodatkowo przez pierwszy tydzień brania, bo pierwszą wzięłaś właściwie w 2 dniu okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleczowanka90213
witam dziwczyny! w sumie jestem nowatorka w braniu tabletek i stosowaniu ich jako preparat anty, poczatkowo bralam je jako lek na cere i wlosy (diane i jeanine) po nich okres dostawalam jak w zegarku tego samego dnia pozniej mialam przerwe i obecnie biore yasmin (4 opakowanie) ktore stosuje rozniez jako antykoncepcje, okres przez pierwsze trzy opakowania dostawalam 3 dnia, a teraz po czwartym opakowaniu juz 3 dzien a okresu nie ma, wiem ze powinien pojawic sie w tej 7 dniowej prezrwie ale wczesniejsze tabletki przeyzwyczaily mnie ze powinien pojawiac sie tego samego dnia, czy jest mozliwosc ze jestem w ciazy (oprocz tego 1%) wiem ze kazda inaczej reaguje na tabl ale czy tez zdarzalo sie wam ze okres krwawienia podczas brania sie przesuwal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj grzecznie te 7 dni i jak się nie pojawi to możesz się zastanawiać, ale też nie za intensywnie ;) bo organizm to nie zegarek, czasem sam po swojemu chodzi. to czy bierzesz na cerę czy dla uregulowania cyklu nie wpływa na skuteczność, pod warunkiem że stosujesz się do ulotki. jesli nie miałaś w trakcie brania żadnych przygód to prawdopodobieństwo ciąży jest maleńkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pampejek
hey :)) mam pytanie :) biore tabletki novynette i to było moje pierwsze opakowanie a wiec wzielam z pierwszym dniem okresu w sobote wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. teraz mam tą 7-dniową przerwę ,a wiec 1-wsza tabletkę z nowego opakowania mam wziąć w następną niedzielę ;>? niezaleznie od tego czy okres mi sie juz skonczyl , czy nie ?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleczowanka90213...\"wcześniejsze tabletki przyzwyczaiły mnie, że powinien pojawiać się tego samego dnia\"--->Zawsze dzień może się zmienić, tamtych tabletek nie należy porównywać z tymi, poza tym nawet przy tych samych często dzień krwawienia się przesuwa...Nie panikuj, bo jak na razie nie masz się czym przejmować...Jak nie dostaniesz krwawienia 7 dnia, to możesz się zacząć martwić...Jak ja brałam Celest to dostawałam 3 dnia, a pewnego czasu dostałam sobie 4 dnia i później miałam już 4 dnia, teraz biorę Regulon i dostaję 4 dnia, co nie znaczy, że kiedyś mogę dostać na przykład 6 dnia, czy jakiegoś innego... \"czy jest możliwość ze jestem w ciąży (oprócz tego 1%)\"--->No jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to nic Ci nie zmniejszyło działania tabletek, więc ryzyko wynosi tylko ten prawie 1 %, o którym też napisałaś... \"wiem ze każda inaczej reaguje na tabl ale czy tez zdarzało się wam ze okres krwawienia podczas brania się przesuwał?\"--->Już to napisałam wyżej:) Oczywiście, że tak się zdarza, nie martw się na razie, bo nie masz powodów... Pampejek...\"wzięłam z pierwszym dniem okresu\"--->Jaki to był dzień tygodnia?Niedziela? \"w sobotę wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania\"--->To wskazuje na to, że zaczęłaś w niedzielę:) \"a wiec 1-wsza tabletkę z nowego opakowania mam wziąć w następną niedzielę ;>?\"--->Tak...To będzie 8 dzień po 7 dniowej przerwie... \"niezależnie od tego czy okres mi się już skończył , czy nie ?;>\"--->Niezależnie od tego musisz wziąć - masz to info w ulotce, zajrzyj do niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pampejek
zaglądam , ale zawsze wole sie upewnić :P panikara^^ ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania212009
Czy po miesiącu przyjmowania tabletek regularnie mogę kochać sie bez zabezpieczeń z moim partnerem. to bedzie pierwszy raz odpiszcie p[roszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellergot
mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balo0nikmilena
słuchajcie jestem zakręconym człowiekiem jakich mało. Biore microgynon i że tak powiem odpierdzieliłam nieźle... to moje 4 opakowanie. mialam je skonczyc 30.07 a pomyliły mi sie tygodnie i skonczylam 23;/ i teraz nie wiem co mam robic...czekac na okres i w ten dzien wziasc tabletke czy po skonczeniu niby 7 dniowej przerwy wziąsc pierwszą.? tak pewnie myslicie jak moglam sie pomylic ale wczesniej mi zginely 4 tabletki i teraz sie zamotalam w nowym opakowaniu,pROsze o pomoc bo nie wiem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balo0nikmilena
słuchajcie jestem zakręconym człowiekiem jakich mało. Biore microgynon i że tak powiem odpierdzieliłam nieźle... to moje 4 opakowanie. mialam je skonczyc 30.07 a pomyliły mi sie tygodnie i skonczylam 23;/ i teraz nie wiem co mam robic...czekac na okres i w ten dzien wziasc tabletke czy po skonczeniu niby 7 dniowej przerwy wziąsc pierwszą.? tak pewnie myslicie jak moglam sie pomylic ale wczesniej mi zginely 4 tabletki i teraz sie zamotalam w nowym opakowaniu,pROsze o pomoc bo nie wiem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampejek..."zaglądam , ale zawsze wole się upewnić"--->Ale to i tak nie ma sensu, bo żadna z nas Ci nie powie nic mądrzejszego niż masz w ulotce, poza tym musisz się kierować ulotką, a nie tym, co Ci któraś z nas napisze...Nie ufaj forum, tylko ulotce, bo nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie i nie wiesz czy Ci ściem nie ciśnie...A ulotka jest rzetelna i już:) Mania212009..."Czy po miesiącu przyjmowania tabletek regularnie mogę kochać się bez zabezpieczeń z moim partnerem"--->Oczywiście, że możesz, jeśli tylko tak mówi Twoja ulotka i jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu. Ogólnie można już po 4 h od zażycia 1-szej tabletki (jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu), ale w niektórych ulotkach piszą, że po 4, czy 7 dniach... balo0nikmilena..."miałam je skończyć 30.07 a pomyliły mi się tygodnie i skończyłam 23;/"--->Ale jak to zrobiłaś? Przecież skoro miałaś je skończyć 30 to skoro zakończyłaś 7 dni wcześniej to musiałaś mieć w opakowaniu jeszcze 7 tabletek, to nie skapnęłaś się, że coś nie halo? "i teraz nie wiem co mam robić..."--->Wyszło na to, że zamiast wziąć 21 tabletek wzięłaś 14, tak? Czy ja to źle czaje? "czekać na okres i w ten dzień wziąć tabletkę czy po skończeniu niby 7 dniowej przerwy wziąć pierwszą.?”--->Czemu „niby” 7 dniowej przerwy? Jeśli dobrze czaje, to wzięłaś 14 tabletek i teraz zrób 7 dni przerwy i zacznij nowe opakowanie, ale zabezpieczaj się dodatkowo...Bo z tego co wiem, to najmniej ile można wziąć tabletek, żeby mieć pełne zabezpieczenie w przerwie to 17... P.S. Ja nie czekałabym na okres, żeby wziąć tabletkę, ale nie wiem co mówi Twoja ulotka i czy coś w ogóle o tym mówi…Może któraś się jeszcze wypowie... "wcześniej mi zginęły 4 tabletki i teraz się zamotałam w nowym opakowaniu"--->Jak się coś gubi to się "odkłada" to opakowanie, czyli skraca się cykl o tyle tabletek ile się zgubiło, robi się 7 dni przerwy i zaczyna się nowe 21 tabletek od nowa...Tak się nie pomylisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampejek..."zaglądam , ale zawsze wole się upewnić"--->Ale to i tak nie ma sensu, bo żadna z nas Ci nie powie nic mądrzejszego niż masz w ulotce, poza tym musisz się kierować ulotką, a nie tym, co Ci któraś z nas napisze...Nie ufaj forum, tylko ulotce, bo nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie i nie wiesz czy Ci ściem nie ciśnie...A ulotka jest rzetelna i już:) Mania212009..."Czy po miesiącu przyjmowania tabletek regularnie mogę kochać się bez zabezpieczeń z moim partnerem"--->Oczywiście, że możesz, jeśli tylko tak mówi Twoja ulotka i jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu. Ogólnie można już po 4 h od zażycia 1-szej tabletki (jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu), ale w niektórych ulotkach piszą, że po 4, czy 7 dniach... balo0nikmilena..."miałam je skończyć 30.07 a pomyliły mi się tygodnie i skończyłam 23;/"--->Ale jak to zrobiłaś? Przecież skoro miałaś je skończyć 30 to skoro zakończyłaś 7 dni wcześniej to musiałaś mieć w opakowaniu jeszcze 7 tabletek, to nie skapnęłaś się, że coś nie halo? "i teraz nie wiem co mam robić..."--->Wyszło na to, że zamiast wziąć 21 tabletek wzięłaś 14, tak? Czy ja to źle czaje? "czekać na okres i w ten dzień wziąć tabletkę czy po skończeniu niby 7 dniowej przerwy wziąć pierwszą.?”--->Czemu „niby” 7 dniowej przerwy? Jeśli dobrze czaje, to wzięłaś 14 tabletek i teraz zrób 7 dni przerwy i zacznij nowe opakowanie, ale zabezpieczaj się dodatkowo...Bo z tego co wiem, to najmniej ile można wziąć tabletek, żeby mieć pełne zabezpieczenie w przerwie to 17... P.S. Ja nie czekałabym na okres, żeby wziąć tabletkę, ale nie wiem co mówi Twoja ulotka i czy coś w ogóle o tym mówi…Może któraś się jeszcze wypowie... "wcześniej mi zginęły 4 tabletki i teraz się zamotałam w nowym opakowaniu"--->Jak się coś gubi to się "odkłada" to opakowanie, czyli skraca się cykl o tyle tabletek ile się zgubiło, robi się 7 dni przerwy i zaczyna się nowe 21 tabletek od nowa...Tak się nie pomylisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaaakk
DZiewczyny mam takie pytanie czy moge nie robic przerwy w braniu tabletek jesli miesiac wczesniej przyspieszylam branie tabletek o kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaaakk
Dziewczyny mam takie pytanie czy moge nie robic przerwy w braniu tabletek jesli miesiac wczesniej zaczelam brac tabletki kilka dni wczesniej a 8 dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia_asia
Witam ;) Tyle tu mądrych rzeczy piszecie, że aż sie miło czyta ;) mam do was pytanie.. biore cilest juz jakis czas ok 2 latek.. dokladnie, prawie co do kilku minutek.. pare razy zdarzylo mi sie zapomniec o przyjeciu, ale to okres nie dluzszy niz 2 godzinki.. kazdy seks z moim Misiem konczy sie nazewnatrz mnie.. moze to dziwne, bo biore tabletki, ale sama sie troche boje ciazy.. za mloda jestem.. oostatnio, doszlo do wytrysku we mnie.. nie wiem czego sie teraz spodziewac.. okresu jak narazie nie ma... i to pierwszy raz w ciagu tych dwoch lat.. co mam o tym myslec? byc spokojna czy sie obawiac najgorszego? Pozdrawiam, czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia_asia
Witam ;) Tyle tu mądrych rzeczy piszecie, że aż sie miło czyta ;) mam do was pytanie.. biore cilest juz jakis czas ok 2 latek.. dokladnie, prawie co do kilku minutek.. pare razy zdarzylo mi sie zapomniec o przyjeciu, ale to okres nie dluzszy niz 2 godzinki.. kazdy seks z moim Misiem konczy sie nazewnatrz mnie.. moze to dziwne, bo biore tabletki, ale sama sie troche boje ciazy.. za mloda jestem.. oostatnio, doszlo do wytrysku we mnie.. nie wiem czego sie teraz spodziewac.. okresu jak narazie nie ma... i to pierwszy raz w ciagu tych dwoch lat.. co mam o tym myslec? byc spokojna czy sie obawiac najgorszego? Pozdrawiam, czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozzza1122
Mam problem, bo mając receptę na Harmonet farmaceutka zaproponowała mi jego tańszy zamiennik Sylvie20, mówiła że skład jest taki sam, a cena na prawdę atrakcyjna bo 20zł. Nie wiem czy skusić się na te pigułki Sylvie20. Macie z nimi jakieś doświadczenia? Co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozzza1122
Mam problem, bo mając receptę na Harmonet farmaceutka zaproponowała mi jego tańszy zamiennik Sylvie20, mówiła że skład jest taki sam, a cena na prawdę atrakcyjna bo 20zł. Nie wiem czy skusić się na te pigułki Sylvie20. Macie z nimi jakieś doświadczenia? Co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekomoreno
misia asia nie masz sie czego obawiac, naprawde. jestem zabezpieczona i czerp kozysci z kochania sie do konca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekomoreno
kozzzza lepiej wez te, ktore bralas do tej pory. a moze jednak maja mniej hormonow i sa lepsze. lepiej w takiej sprawie radzic sie gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekomoreno
a teraz ja mam pytanie i licze na odp. :) Biore tabl anty YAZ. zawsze biore regularnie o 20tej. niestety 10 tabl zwymiotowalam po ok 2.5 godz rano wzielam kolejna z tego samego opakowania bo nie posiadam zapasowego.(zmiescilam sie w 12 godz) i oto moje pytanie. cos moze byc nie tak jesli lacznie wezme ich 23+4 niz jak to byc powinno 24+4? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska***
Witam.Mam takie pytanie.Biore juz tabletki od jakis 5 miesiecy i ostatnio pierwszy raz spoznilam sie z jedna tabletka 4 godziny(mialam wziac o 19 a wzielam przed 23) czy myslicie ze stezenie hormonow w moim organizmie jest juz tak duze ze nie powinno byc z tego konsekwencji??:)pozdrawiam P.S. a co do kochania sie do konca to jestem tego samego zdania co chyba wiekszosc dziewczyn, ze po to biore tabletki zeby miec z tego przyjemnosc i tak sa bezpieczniejsze niz prezerwatywy i pozniej nie trzeba sie martwic i brac piguly 72.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaaakk..."Przyspieszyłam branie tabletek o kilka dni?"--->To znaczy? misia_asia..."każdy seks z moim Misiem kończy się na zewnątrz mnie"--->Jeśli nie używasz gumki, to to i tak nic nie daje, jeśli w śluzie ma plemniki, to to żadna metoda i nic to nie daje... "nie wiem czego się teraz spodziewać"--->Jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to ryzyko wiesz jakie jest - prawie 1 %... "okresu jak na razie nie ma... i to pierwszy raz w ciągu tych dwóch lat.. co mam o tym myśleć?"--->Okresu nie ma, to znaczy który to dzień przerwy? "być spokojna czy się obawiać najgorszego?"--->Jeśli panikujesz w 2, czy 3 dzień przerwy to się uspokój, jak to 7 dzień to możesz mieć nerwy... kozzza1122..."Macie z nimi jakieś doświadczenia? Co mi radzicie?"--->Ja nie mam doświadczenia z nimi...Nie wiem co bym Ci radziła, ja wolałabym brać te, które mi zapisano, a nie jakieś zamienniki...Ale skoro farmaceutka tak doradziła, to chyba może tak być... dekomoreno...Ja Ci nie doradzę, bo nie znam tych tabletek... kaska***...4 h spóźnienia, to żadne spóźnienie...Masz w ulotce, że możesz się spóźnić do 12 h?Czemu nie czytałaś ulotki? " tak są bezpieczniejsze niż prezerwatywy i później nie trzeba się martwic i brać piguły 72."--->Gumki są bezpieczniejsze, ale tylko wtedy, kiedy nie pękną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogocenna
mam takie pytanie. czy jesli wezme tabl o godz 18tej a pare min po 22giej zwymiotuje to wystarcza te 4 godz zeby sie wchlonela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×