Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Mala00
Dziewczyny może wiecie ile kosztuje Aqua-Femin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeka
Mam pytanie. Przy doborze tabletek ginekolog zadaje wam pytania. Napiszę te pytania i moje odpowiedzi na nie, i bardzo proszę o kontakt kobiety, które mają podobne, a najlepiej identyczne odpowiedzi. Chciałabym porównać tabletki które dostałam ja z tabletkami które otrzymały inne dziewczyny z podobnymi objawami. Z góry dziękuję. A oto pytania i moje odpowiedzi: * Od którego roku życia miesiączkujesz? OD 12 ROKU żYCIA * Czy miesiączki są regularne, obfite, bolesne? RACZEJ REGULARNE, OBFITE I BOLESNE * Czy miewasz bóle piersi przed miesiączką? NIE * Jaką masz cerę? MIESZANą * Czy przetłuszczają Ci się włosy? NIEZBYT SZYBKO * Czy skarżysz się na nadmierne owłosienie w miejscach nietypowych dla kobiety (na udach, piersiach, plecach, twarzy)? TROCHę ZA DUżO NA TWARZY (DELIKATNE WąSIKI) JEDNAK WłOSY OGóLNIE NA CIELE (NOGI, BRWI ITP.) ROSNą MI DOSYć SZYBKO * Czy palisz papierosy? NIE * Czy chorujesz na cukrzycę, czy leczyłaś się z powodu powikłań zatorowo-zakrzepowych? NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiek126
dzisiaj zapomniałam tabletki ale wzięłam ją po 6 godz.od godziny wyznaczonej. Na majówke jade do swego Misia i juz mam schizy że to będzie w połowie mojego cyklu i że może istniec większa szansa na zajscie w ciąże! Dziewczyny czy duzo większe jest w moim przypadku zajście w ciąze!!?? Uspokujcie mnie prosze!!To jest moje 2 opakowanie tabsów po miesięcznej przerwie, do tej pory brałam je regularnie co do minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lililililili
Ja jestem świadoma tego ze tabletki moga powodowac zylaki zatory itp. w srode ide z tym do ginekologa. ale moje pytanie brzmiało czy takie czynniki moga osłabiac ich działanie i tyle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANA123
Witajcie.. Czytałam wasze wypowiedzi, ale niestety nie wszystkie, ponieważ jest tego bardzo dużo.. Msm parę pytań do was, czyli do osób które biorą tabletki i są z nich zadowolone bądź nie.. Mam 19 lat i piszę teraz maturę.. Odkąd zaczęłam współżyć z moim Misiem mam straszne bóle miesiączkowe.I miesiączka wypada mi dokładnie w matury.. Nie wiem jak to wytrzymam a zależy mi na dobrym samopoczuciu. Pomyślałam że zacznę brać tabletki od zaraz (jutro wybieram się do ginekologa).. Można tak? Wtedy okres przesunął by mi się o jakiś miesiąc.. I dodatkowo miałabym dobre zabezpieczenie podczas sexsu.. Tylko nie wiem czy tak mogę zacząć brać kiedy chcę czy muszę bezpośrednio po miesiączce? Czekam na odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie zazywałas tabletek to pierwszą tabletkę mozesz zazyc w pierwszy dzien miesiączki, ewentualnie 2-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANA123
Noo nie brałm nigdy tabletek więc mam sprawę praktycnie rozwiązaną.. Mam jeszcze 1 pytanie.. Czy można brać tabletki jak się pali papierosy? Ma to jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeka . Widze ze twoj gin to madry czlowiek i dobrze ze przeprowadził szczegółowy wywiad. Ja na te pytania odpowiedziała bym podobnie. Biore tabsy od 7 lat. w chwili obecnej femodem.,ale brałam tez logest i novynette. wszystkie były ok. pozd.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie nie powinno się brac tabsów jak palisz , ale dotyczy to w większości kobiet po 35 roku życia . Chodzi o powikłania zatorowo-zakrzepowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek126 ---> dalej jesteś zabezpieczona, można spóźnić się12h.....także bez obaw...poza tym jaka połowa Twojego cyklu?? o co chodzi ?? przecież biorac tabletki anty cały czas jesteś tak samo zabezpieczona, nie ważne ktory to dzień, nie masz dni płodnych przecież...... ANA123 ----> tabletki należy brać pierwszego dnia okresu....z pewnych tam przyczyn zdrowotnych można zacząć je brac kiedy indziej ALE cytuje Twoje zdanie \"I dodatkowo miałabym dobre zabezpieczenie podczas sexsu..\" niestety NIE!!!! jak je weźmiesz kiedy indziej niż w pierwszy dzięń miesiąćzki NIE BĘDZIESZ zabezpieczona przed ciążą i chcąc nie chcąc musisz się dodatkowo zabezpieczać taka ich uroda chronią nas tylko wtedy kiedy pierwsze opakowanie zaczniemy brać w pierwszy dzień okresu,wtedy przez pierwsze opakowanie należy \"uważać\"......Poza tym musisz probić badania itp..aby zacząć je brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiek126
Anulka156 dzieki widzisz ja jestem panikara i tak serio to nie ufam tym tabsom na 100% więc potrzebuje czyjegoś potwierdzenia:)wiem jestem dziwna;)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
lililili nie wplywa to na dzialanie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie mogłam wejść na forum:) Witam Was:) gosienka2809...Wcale Ci się nie dziwię, że jesteś podekscytowana:)Ja w tamte wakacje byłam na 10 dni na wczasach z moim kochanie i było cudnie:)Więc u Ciebie zapewne też tak będzie:)Jeśli chodzi o mnie i mojego faceta to wyjazd nam się udał, nie kłóciliśmy się i w ogóle fajowo było:) Mala00...Ja nie wiem, nawet nie znam takiego leku! eeka...Każda z nas może dostać inne tabletki, niektóre mają podobny skład i jeden lekarz może przepisać jednej jakieś tam, a innej podobne składem ale z inną nazwą! gosiek126...Każde zapomnienie tabletki obniża skuteczność!Ale myślę, że jeśli to 6 godzin to nie ma większych obaw!Z resztą przeczytaj DOKŁADNIE ulotkę!Tam jest wszystko czarno na białym napisane co się dzieje w razie zapomnienia!!! No i dobrze, że nie ufasz tabletkom w 100%, bo nie są w tylu skuteczne!Tylko jak wszystkie wiemy w 99%! lililililili...Jak żylaki moga osłabiać działanie tabletek!?:o Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: żylaki nie obniżają skuteczności tabletek!!! ANA123...Pierwszą tabletkę pierwszego opakowania musisz wziąść w pierwszy dzień okresu!!!A nie od razu!!!Ani też nie jak to napisałaś bezpośrednio po miesiuączce!!! Jeśli chodzi o papierosy, to mnie się wydaję, że nie mają wpływu w MAŁYCH ilościach! agawie...Żaden 2-5!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Dziewczyny czy możecie mi cos powiedziec jesli chodzi o moj problem. Bo ja zaraz chyba wyjde z siebie i stane obok! A teraz opisze wam dokladnie moj problem. Przede wszyskim biore lek izotek, który uszkadza płod!! i powinnam w szczególności uwazac aby nie zajsc w ciazy. No ale niestety raz (a moze i nie raz ale ten przypadek jest szczegolny) zachowalam sie strasznie nieodpowiedzialnie i nieostrożnie. Otoz moja pani gin podejrzewala u mnie zapalenie przydatkow wiec przepisala mi pewien antybiotyk o nazwie amoksiklav ! Ja nie swiadoma tego że on obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ( a wiec dodam ze ja równiez tak owe zazywam) i (jaka ja głupia jestem) po nie doczytaniu tejze informacji w ulotce kochalam sie z moim partenrem ok 5 dni po zakonczeniu kuracji. Juz nie jestem w stanie okreslic dokladnie ile to bylo dni po zakonczeniu tej kuracji. I byl to 10 dzien zazywania tabletek. No i dodam jeszcze ze moj chlopak zalozyl prezerwatywe lecz bylo to po ok 2 minutach od kiedy zaczelismy. No ale do wytrysku jeszcze nie doszlo. Wiem ze dodatkowe zabezpieczenie stosuje sie przez 7 dni po zakonczeniu takiej kuracj. Ale coz z tego jak jest uz po fakcie. wiem ze jestem nieodpowiedzialna ale tak strasznie sie boje bo przeciez biore lek ktory uszkadza plod. Czy koras z was wie jak to jest z tymi antybiotykami. Czy one całkowicie zanizaja skuteczność tabsow. Panicznie sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2-5 dniu mozna zaczac brac tabletki z tym ze przez pierwszych 7 dni trzeba sie dodatkowo zabezpieczac.Wszystkie ulotki w pigułkach o tym mowią , a tabsy biore 7 lat więc coś na ten temat wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka86
czy tabletki na odchudzanie moga zmniejszyc skutecznosc tabletek anty? takie jak np ocet jabłkowy (cidrex), badz bioslank?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Co ja pisze to nie było 5 dni po kuracji. Ale to byl ostatni dzien brania antybiotyku. Jestem zrozpaczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
No i na dodatek nie był to 10 dzien brania tabletki antykoncepcyjnej lecz 3. Na dodatek antybiotyk brałam 3 razy dziennie a jedna tabletka to dawka 625 mg. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
czesc wszytskim dzisiaj bylam u ginekologa (moja pierwsza wizyta) przepisal mi tabletki Novynette czy ktos tutaj ichz zazywa?? jakie one sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawie -----> słyszałam coś o tym że można w5dniu miesiączki ale wtedy one nas nie chronią tak skutecznie.....jak powinny....tzn na początku ich brania...poza tym w mojej ulotce nic nie pisze na ten temat!!!! owszem po poronieniu i po porodzie wtedy można brać po paru tygodniach od \"zdarzenia\" i nie koniecznie podczas miesiączki nieodpowiedzialna... ----> zakręcona jesteś:) antybiotyk nie osłabia calkiem działania tabletek,ta skuteczność spada tylko o pare procent.......ale wiadomo uważać trzeba....choć ja znam użo dziewczyn które miały to w nosie i mamusiami nie zostały....jednak nie polecam takiego postępowania ;) kruszynka86 ---> na ulotce każdego preparatu powinno pisać czy osłabia ono działanie tabsów....nie wiem,wiem że dziurawiec napewno oslabia tabsy i nie które antybiotyki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka 156... mam własnie przed sobą ulotkę z femodenu ( cytuje... przyjmowanie preparatu po raz pierwszy ......przyjmowanie nalezy rozpoczac pierwszego dnia cyklu czyli pierwszego dnia miesiaczki.....można również rozpoczą stosowanie preparatu w 2 -5 dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek w pierwszym cyklu miesiaczkowym nalezy stosowac dodatkowe metody antykoncepcyjne( metody mechaniczne).........mam tez przed sobą ulotkę z novynette i w niej też tak napisali .........pozd:) Ara... ja zażywałam kiedyś novynette.Były ok. niektóre dziewczyny nie lubią oznakowania na opakowaniu tych tabsów, nie ma na nim dni tygodnia i niektórym utrudnia to zażywanie........odpowiednikiem novynette jest mercilon sa na nim dni tygodnia, ale z tego co wiem jest droższy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
CZytam iczytam jak sobie piszecie o tych wszystkich tabsach i mam do was pytanko czy mialyscie robione jakies badania przed pierwszymi waszymi tabletkami. MI lekarz przepisal pierwsze w życiu tabletki ,bez żadnych badan . Jak było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KYTI...>u mnie to było niestety róznie....,ale lekarz powinien przeprowadzi dokładny wywiad, coś jak u eeka czytaj wyżej, powinien zapyta o to na co chorowałas i jakie choroby występują w Twojej rodzinie, powinien sprawdzi Ci piersi, zlecic zrobienie cytologi , badania hormonalne, próby wątrobowe oraz krzepliwośc krwi.....niestety nie spotkałam jak dotąd takiego lekarza, mój pilnuje cytologi, skierowanie na próby wątrobowe muszę zwykle u niego \"wydrzec\"....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Dzięki Ci AGAWIE -przynajmniej teraz wiem o jakie badania chodzi i trochę mi ulżyło bo prawie wszystkie miałam robione ( usg piersi mam na 15 maja ) cytologia zrobiona krzepliwosc zrobiona , tylko próby wątrobowe nie i hormony nie . POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
A po jakiej cenie mniej wiecej kupujecie novynettte????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężko powiedzieć, To zależy od apteki w jednych jest po 32zł w innych po 30zł a jeszcze w innych po 27zł... ale mniej więcej w takich granicach to jest, chociaż gdzieś czytałam, że jedna dziewczyna kupiła za 21zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
no tak ja bylam w aptece w innym miescie to bylo po 29 zlote a poszlam u siebie w jednej aptrece to byly po 24 zlote :P a jestescie zadowolone z tych tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola13
hej,mam na sprzedanie dwa opakowania yasmin,włocławek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANA123
Hej.. Mam pyanie? Czy tabletki anty w jakiś sposób zmniejszają bole brzucha podczas miesiączki? a tak wogóle to jakie trzeba zrobić badania? Słyszałam że Diana dobrze działa na różnego rodzaju zmiany skórne? To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×