Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

takie jaja...Porównaj skład tabletek z tabletkami anty - patrz ulotka (interakcje)z innymi lekami! Ja też nieraz zażywam Persen i nie muszę się dodatkowo zabezpieczać!Zażywam Cilest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
sprawdz sklad tabletek. i popatrz w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolewna sciezka
witam ,\moj problem jest nastepujacy: tabletki bralam przez jakies 6 miesiecy (cilest) ostawilam na 1 miesiac. Okres dostalam w terminie ;] jednak trwa juz 12 a od kilku dni mozna to znazwac mocnym plamieniem. czy to sie kiedys skonczy, czy moze sa to jakies powiklania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po odstawieniu tabletek organizm może \"szaleć\" także to normalne,chyba że te plamienia będą się ciągły w nieskończoność to wtedy do lekarza. Ale po odstawieniu tez podobno różne cuda się dzieją. Ja biorę ostatnie 5 tabsów też Cilest i przerwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, zaczęłam, po półrocznej przerwie, brać Cilest -pierwszy tabs w pierwszym dniu miesiączki, z tego co pamiętam, to jak wcześniej \'zaczynałam\' to miesiączka po pierwszej tabletce się zatrzymała, a teraz tak nie było -był normalny okres ze 3-5dni i do tej pory małe plamienia -czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne,ja jak zaczęłam brać je to miałam okres normalnie ok 7d ni,tzn tak jak miałam przed braniem tabsow,potem mi sie okres skrócił do 3dni.Jedne zatrzymują krwawienie inne tylko je osłabiają ale trwają pare dni,tzw plamienia, to normalne przy pierwszych opakowaniach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optiv
ostatnio mialam swoj pierwszy raz, zrobilismy to z prezerwatywą, mój chłopak nie skonczyl we mnie, w ogole nie doszedl, przerwalam bo mnie bolalo.Jak cchcial wejsc to jego czlonek sie zeslizgnal i gumka pekla. Nie ma prawdopodobienstwa, coo? wiem, ze nie potrzebnie w ogole pisze ale jednak sie stresuje, bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka... krolewna sciezka...Szkoda, że odstawiłaś tabletki na miesiąc, to tylko miesza w organizmie i nie przynosi nic dobrego...Po odstawieniu różnie bywa z okresem, więc co się dziwić!Jak się to będzie przedłużało to idź do lekarza! anulka156...A Ty znowu przerwa;> majuna...Tak, pierwsza tabletka w pierwszy dzień miesiączki, jeśli lekarz nie zaleci inaczej!Też biorę Cilest!:) Tak, normalne!!!!!!!ULOTKA!!!!!!! Tam masz napisane jak byk, że w czasie trzech pierwszych miesięcy dzieje się różnie...Raz nie masz okresu po pierwszej tabletce, raz masz 5 dni!I tak samo jest z tym, jak te same tabletki bierze inna kobieta...Na jedną działają tak na drugą inaczej, a więc jedna będzie mieć okres druga nie!! optiv...No jakie prawdopodobieństwo?Skąd?:o Jeśli nawet miał w śluzie plemniki to one same sobie w Ciebie nie wejdą, trzeba je wprowadzić (zawsze robi to członek)...Więc jeśli on nie wszedł \"mokry\" w Ciebie to nie masz się co martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocieszcie mnie.......
hej w niedziele wzielam ostatnia tabletke Rigevidonu ( biore od sierpnia). Okres zawsze wystepowal sroda wieczor- noc ze srody na czwartek. A dzis pojawil sie tylko brazowy sluz i nawet nie mam zadnych objawow... Zawsze, nawet po tabletkach brzuch mnie bolal... A dzis nic... Tabletki biore dokladnie co do minuty, zadnych lekow innych, wymiotow itp. Jestem pewna, ze zadnego bledu nie popelnilam... Czy mam sie czym martwic? Zdazylo sie Wam tak kiedys, ze wystapilo tylko plamienie bez zadnych dodatkowych objawow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa nie znowu,bo ja jeszcze nie robiłam przerwy, biorę do końca to opakowanie i koniec :D Czasem tak jest że po dłuższym braniu tabl okres się skraca,jest mniej obfity i bezbolesny.....Ja miałam tak po paru miesiącach brania,no a teraz okres dalej mam 3 dni ale bole wracają :O i to mnie drażnić zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocieszcie mnie.......
no niby nie mam podstaw do obaw...... wszystko bylo ok... no ale... ehhh juz sama nie wiem co o tym myslec wszystkim. poczekam- moze sie cos rozkreci a jak nie to zrobie test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocieszcie mnie..........Mnie też się tak zdarza, ze nie mam objawów, żadnych bóli, itp, tylko po prostu krwawienie...I mnie się przesunął okres o jeden dzień kilka cykli temu, widzę, że Tobie też...Masz śluz, a dziś jest czwartek, więc nie wiem czym się przejmujesz...Będziesz mieć okres za kilka godzin zapewne...Po prostu przesunął Ci się okres o kilka godzin, to normalne... Martwić to się możesz zacząć jeśli w czasie 7 dni przerwy nie pojawi się krwawienie, nie wcześniej... anulka156...Aaa, ja myślałam, że już robiłaś:) Ja obecnie jestem w czasie okresu, teraz mnie nie boli, bo dziś już plamienie i kolejne opakowanie, ale mnie przedwczoraj brzuch nawalał na maxa:o No ale cóż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. tak sie zastanawiam....odstawilam diane35 po pol roku zazywania, gin powiedziala mi z emam sobie przerwe zrobic, ze moze byc wszystko oki nawet bez nich wiec sie ucieszylam. ostatnia tabletka wzielam 10 stycznia a 14 mialam juz okres......wszystko wporzo ale od wczoraj plamie....nie wiem czy mozna nazwac to okresem....ale tak po 2 tygodniach??? kurcze....czytalam juz tu gdzies n aforum ze niby normalne to jest...ale ja nie wiem juz sama....pezrepisala mi yasminelle ale narazie pauza musi byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Po pierwsze powiem, ze bardzo sie ciesze, ze funkcjonuje to forum, gdyz zazwyczaj wypowiedzi na takich forach wygasaja i kobiety nie maja kogo zapytac o rade ;) po drugie sama chcialabym zapytac odnosnie przyjmowania tabletek. W ulotce przeczytalam, ze bezpieczenstwo zostaje zachowane, jesli tabletke przyjmie sie do 12h od własciwej godziny przyjmowania. Czy tabletki musze przyjmowac zgodnie z godz. co do minuty, czy przeciag godziny, 2 w jedna, czy druga jest dopuszczalny? :P godziny mojego wstawania rano jest rozny w zaleznosci od zajęc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wizazanka
Perełko skoro wstajesz o różnych godz dlaczego nie brać po południu albo wieczorem. ja kiedyś bralam rano, ale nie miałam ochoty wstawać skoro świt tylko po to więc przeżuciłam się na 20. Ja czasami zapomnę i spóźniam się o godz, ale biorę tabletki od połtora roku i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
A tak tylko pytalam z ciekawosci, bo okres dostalam wlasciwie i ginekolog przepisal dalsze recepty na tabletki ;P Ale generalnie wole brac tabletki rano, bo pierwsza mysl jaka mi sie nasunie po wstaniu, to tabletka ;p tak zakodowala mi mama :P ale mysle, ze jesli nie zapominam o ich polykaniu tylko zawsze rano je zazyje, to nic złego sie stac nie moze :P pomimo tego, ze czasami wezme wczesniej, a czasami pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! mozecie mi odpowiedziec czy jest mozliwe abym kochala sie z moim facetem od roku bez zabezpieczenia, ale nie do konca we mnie i abym nie byla w ciazy przeciez w jego sluzie tez moga byc pelmniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocieszcie mnie.....
chciałam tylko napisac, ze wszystko sie rozkrecilo ;) brzuch boli i juz mam krwawienie :) dzieki za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1612
Witam! Zaczęłam brać tabletki od tego wtorku (29.01) pierwszy raz w życiu. Byłam u lekarza i pani ginekolog powiedziała mi żebym wzięła pierwszą tabletkę w 2-3 dzień okresu takiego dosyć obfitego a okres dostałam w niedziele (27.01) Chciałabym dzisiaj kochać sie ze swoim chłopakiem bez użycia gumki no ale sie boje :P czy jak wzięłam tą tabletkę w 2 dzień okresu to czy jestem całkiem zabezpieczona przed ciążom? przeczytałam dzisiaj tak dokładniej na ulotce że jak się bierze tabletkę w 2-5 dzień to trzeba użyć dodatkowo jakiejś innej metody antykoncepcji.. jakąś barierową przez 7 dni :/.. co to znaczy? ja już nie wiem co mam myśleć.. wszystko mi sie w tej łepetynie poplątało :D POMOCY!! :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1612
aha i biorę mercilon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asiek
To znaczy, ze przez pierwsze 7 dni musisz stosowsc dodatkowa metode zabezpieczenia, np. prezerwatywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Mam pytanko do Was. Nie macie zadnych problemow ze schudnieciem przy braniu tabsow? Ja zaraz po porodzie zaczelam brac Novynette i nie moge zgubic tych kilogramkow... A to juz 2 lata! Bierze ktos moze takie tabletki jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... seniorit...\"ze moze byc wszystko oki nawet bez nich wiec sie ucieszylam\"--->Jak to bez nich?Pod jakim względem dobrze nawet bez tabletek? Po odstawieniu tabletek mogą się dziać różne rzeczy!Myślę, że to plamienie po 2 tygodniach to w sumie normalne...Jak będzie się przedłużać to zajrzyj do lekarza:) Czemu robisz przerwę i na ile czasu Ci kazała? Perelkaa...Zawsze można się zapytać kogoś bardziej zaufanego niż kogoś na forum:)No ale forum istnieje i to jest fakt:) \"W ulotce przeczytalam, ze bezpieczenstwo zostaje zachowane, jesli tabletke przyjmie sie do 12h od własciwej godziny przyjmowania\"--->Czarno na białym napisane w ulotce, więc nie ma większej prawdy!Chociaż moim zdaniem nie należy z tym przesadzać!To jest ewentualność, a nie rutyna branie z 12 godzinnym opóźnieniem np. raz w tygodniu:) W ULOTCE masz napisane, że musisz przyjmować tabletkę o tej samej PORZE, a nie godzinie(choć ja przyjmuję zawsze o 21 w sumie prawie zawsze co do minuty). 2 godziny w tą czy w tą nie zmniejszą skuteczności! A nie lepiej Ci brać tabletki wieczorem:)Nastawić sobie przypomnienie w telefonie i już:) Jeśli zawsze zażyjesz rano(czyli o tej samej porze) to jest ok:) Lalelka28...MOGĄ być plemniki, to nie znaczy, że muszą! Jeśli skończy kiedyś w Tobie kilka razy i nic, to lepiej idźcie do lekarza, bo to może oznaczać bezpłodność któregoś z Was... pocieszcie mnie........Mówiłam, że Ci się po prostu okres przesunął...Nie ma co panikować na zapas... asiek1612...Nie!Nie jesteś zabezpieczona!Musisz się dodatkowo zabezpieczać jakieś 7 dni! No jak to co to znaczy - musisz używać gumki przez tydzień - barierowo to tak na dodatek!Od słowa BARIERA! Malinka21...\"Bierze ktos moze takie tabletki jak ja?\"--->To nie ma zaznaczenia...Jedna schudnie, inna nie!Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na tabletki!To normalnie, że możesz mieć problem z rzuceniem kilogramów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa .... zrobilam przerwe tak na pol roku, a o to ze moze byc oki bez tabsow chodzi mi o to ze ja zawsze mialam problem z okresem czasem go nie bylo potem byl potem znow znkl na 6 miesiecy...dlatego pzrepisala mi diane35 bo podejrzewala ze na lewym jajniku zrobily sie pecherzyki jakies...teraz badanie pokazalo ze ich juz nie bylo...:) dlatego powiedziala ze moze byc oki czyli ze okres moze byc normalnie bez wywolywania tabsami....zobaczymy. a...i juz przestalam plamic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seniorit...Aha, teraz już kumam...No to dobrze, że już nie plamisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaiiiiiiii
witam wszystkich odwiedzających tą stronke:) a co do tabletek antykoncepcyjnych to uważam że są one najbardziej skuteczne i wygodne w stosowaniu:) od grudnia biorę Novynette teraz zaczełam drugie opakowanie:) w styczniu kochałam sie ze swoim facetem pierwszy raz:) i od tego pierwszego razu byłam tylko zabezpieczona tabletkami anty. po skonczeniu opakowania okres pojawił mi sie w 3dniu (w czasie tej7dniowej przerwy) jak to ja... miałam obawy co do tych tabletek , bałam sie ze nie dostane okresu. moze tak było poniewaz był to moj pierwszy raz z tabletkami i "TEN PIERWSZY RAZ" ale wzystko jest ok:) teraz zaczełam drugie opakowanie Novynette i jestem zadowolona z nich:) kocham sie ze swoim facetem mozna pow. ze codziennie :)) i on konczy we mnie.. :) jest to przecudowne uczucie.:) wiec dziewczynyy!! tabletki sa naprawde skuteczne:) pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Chcialam Was wszystkie bardzo ostrzec przed niekompetentnymi lekarzami,bo niestety mialam sie okazje o tym przekonac teraz :/ Jak juz pisalam wczesniej dostalam tego pieprzonego tradziku rozowatego na buzi,no i jak mascie nie pomogly,to dostalam od dermatologa antybiotyk na trzy tygodnie.Oczywiscie powiedzialam ze zazywam Cilest i czy ten antybiotyk bedzie mial jakis wplyw na jego skutecznosc lub tez czy moze wywolac jakies dzialania niepozadane...Lekarki slowa \"Nie,skadze,może Pani bez problemu oba leki stosowac i ten antybiotyk nie ma wplywu na tabletki anty\". Wyszlam od niej ucieszona,ze nie bede musiala sie dodatkowo zabezpieczac ani przerywac tabsow,ale w domu coś mnie tknelo i wzielam ulotke mojego Cilestu...Wyobrazcie sobie co przeczytalam!!! \"Inny rodzaj interakcji stanowi zaburzenie krązenia jelitowo-watrobowego estrogenow,które może prowadzic do przyspieszenia wydalania substancji czynnych i zmniejszenia skuetczności prepratow antykoncepcyjnych.Interakcję taką obserwuje sie np.kiedy nastepuje oslabienie rozkladu zwiazkow sprzezonych przez bakterie jelitowe (np.po zastosowaniu niektorych antybiotykow-ampicyliny albo TETRACYKLINY).\" I co?? Okazalo sie ze ten moj antybiotyk jest wlasnie z grupy TETRACYKLINOW!!! Poszlam do ginekolog i oczywiscie potwierdzila mi to co w ulotce,ze moze wplynac na skutecznosc Cilestu i trzeba sie dodatkowo zabezpieczac...Wyobrazacie sobie co by było gdyby nie wlaczyl mi sie alarm zeby przeczytac ulotke?? przez pieprzona niekompetencje lekarki,moglabym zajsc w ciąze nawet nie wiedzac dlaczego :( Takze dziewczyny uwazajcie,sprawdzajcie nawqet informacje od lekarza bo naprawde warto!! Anulka156...Ze wzgledu na sytuacje powyzej tez zdecydowal zrobic przerwe,poniewaz to dobry moment.Nie bede dodatkowo obciazac watroby,skoro i tak tabsy nie beda dzialac.A przerwe i tak myslalam zrobic,bo w wakacje byloby ciężej :P A tak z ciekawosci na ile ta przerwe robisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręconaaaaaaaa
kaiiiiiiii a mi pani ginekolog przepisala tabletki wlasnie w styczniu, we wtorek bede robila 7 dniowa przerwe... tylko mam ytanie, ona powiedziala zeby przez pierwszy miesiac uwazac a na ulotce pisze ze dzialaja od razu :/ nio i doszlo teraz do tego w środe ze nie wytrzymalismy i wlozyl mi go doslownie na chwilke ale nie jkonczyl we mnie... czyli mam sie nie denerwowac? tabletki diore regularnie... i byla to 16 tabletka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×