Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość zamyslona_
Czesc dziewczyny mam do was pytanie :/ Moze zaczne od poczatku....brałam przez 2 miesiace tabletki antykoncepcyjne- kolejnego opakowania nie przyjełam bo pragne miec dzidziusia. Od czwartku robiłam test owulacyjny i wychodził ujemny az do wczoraj... Akurat wczoraj był 14 dzien cyklu :) Niestety nie wspołzylam wczoraj z partnerem bo wyjechał, ale kochalismy sie w sobote i niedziele. Mam dwa pytania po pierwsze czy jest mozliwosc, ze odstawienie tabletek sfałszowało wynik testu owulacyjnego?? Po drugie czy jest mozliwosc zapłodnienia jesli stosunek odbył sie w niedziele a nie w dniu poprzedzajacym ewentualna owulacje?? Bradzo prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... Kama007...Czemu nie jesteś przekonana?Jeśli lekarz powiedział, że są dobre to znaczy, że są najbardziej odpowiednia dla Ciebie... To, czy któraś używa i co myśli nie powinno mieć dla Ciebie żadnego znaczenia, bo Ty i tak możesz inaczej na nie zareagować...zupełnie inaczej...Nie sugeruj się reakcją innych, to bezsens...Żadne tabletki i żadna antykoncepcja nie daje Ci 100% gwarancji - to powinnaś wiedzieć!! zamyslona_...Powiem szczerze, że nad tym się nie zastanawiałam...Wiem, że o dzidziusa sie powinno starać 3 miesiące po odstawieniu ostatniego opakowania, więc możliwe, ze wynik nie wyszedł dobry...Coś w tym może być... Pewnie, że jest możliwość zapłodnienia nie w dzień owulacji...W każdy dzień dni płodnych możesz zajść w ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Czy u was też jest tak pięknie jak u mnie ? :P Zaraz uciekam na spacerek z pieskiem..... a już 9dni bez tabletek,nie wiem czy to ma związek już jakiś czy nie,ale oprócz tego że okres mam już 4 dzień i pewnie z dwa dni jeszcze pocieknie,a na tabletkach miałam 3 dni,no ale to się wytnie..... to mały szczegół, jedno co zauważyłam to od dwóch dni nie mam apetytu....zawsze jak wstawałam to miałam ochotę na wszystko po kolei co było w lodówce :P a teraz zero zachcianek :) szczególnie wieczorem tak miałam a teraz, nic. odeszło ode mnie to wieczne uczucie głodu czy jak to tam się nazywa. Więcej nie napisze bo jak było tak jest,w sumie za wcześnie żeby cokolwiek innego się pozmieniało. Tyle co z tym apetytem :) Pozdrawiam was gorąco 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
Na większości tabletek jest napisane, że przez pierwsze miesiące brania, dopóki organizm się nie przyzwyczai, może wystąpić plamienie. A ja mam odwrotnie :( Przez pierwsze 6-7 miesięcy jest super...a potem plamienie zmiana tabletek ... i znowu pierwsze miesiące tabletek rewelacja, potem plamienie kolejna zmiana tabletek ...i znowu to samo :( O co chodzi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala Zuzia ojjj
A ja mam takie pyatnie: skonczyłam wczoraj brać drugie opakowanie tabletek i wiecej ich nie wezme bo zle sie po nich czuje, w piatek ide do ginekologa zeby przepisal mi inne, ale czy te nowe tabletki mam zaczac brac normalnie po 7-dniowej przerwie (starych tabletek) czy musze czekac az dostane okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
zuzia - Kiedy ja zmieniałam, lekarz powiedział, żeby brać nowe normalnie , po 7 dniowej przerwie, ale zawsze możesz się upewnić u swojego lekarza jak będzie wypisywał ci receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia to zależy z jakich na jakie będziesz zmieniać, czasem jedne bierze się od razu po skończeniu opakowania(chyba jak zmieniasz na słabsze) ale nie jestem pewna, a czasem normalnie po 7dniowej przerwie,dlatego zapytaj o to najlepiej lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele może nie możesz dopasować odpowiednich do siebie tabletek, miałaś wszystkie badania robione?? Albo może po prostu tak reaguje twój organizm po dłuższym czasie brania tabl anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala Zuzia ojjj
No pewnie slabsze jezeli po tych zle sie czuje a biore HARMONET :O Hmm tylko ze ona dopiero przyjmuje w piatek :( A nie wiecie jakie sa slabsze tabletki niz harmonet? Tak z ciekawosci pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie: Bralam dwa lata Cilest ,ale potem sie rozstalam z partnerem i po 10 miesiacach przerwy, teraz gdy mam nowego partnera, znow chce zaczac brac tabletki. Czy moge na wlasna reke brac Cilest i bede zabezpieczona? Zostalo mi kilka opakowan jeszcze. A moze lepiej isc do ginekologa i poprosic o inne? Duzo tu kobiet krytykuje te tabletki... Moja przyjaciolka bierze Logest i sa podobno lepsze... Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
anulka - miałam badania raczej pod kątem czy tabletki mi nie szkodza typu ogólne, wątrobowe itp. Nie miałam hormonalnych. I zastanawiam się czy w czasie kiedy bierze się tabletki robi sie badania hormonalne? Przecież i tak poziom hormonów powinien byc określony , bo hormony podajemy stzucznie? Poza tym-plamienie nie dziwiłoby mnie gdybym od początku brania tabletek miała problemy-wiedziałabym, że są źle dopasowane. Ale dlaczego na początku zawsze jest cudownie (nawet lepiej niż bez tabletek!) a po kilku miesiącach ta sama tabletka robi psikusy? I to dotyczy wielu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_maggie
do zamyslona: spore szanse ze juz poczelas:) ja zaszlam w ciaze dwa miesiace temu, wspolzylam trzy dni przed owulacja, plemniki potrafia calkiem dlugo "koczowac" w tobie w oczekiwaniu na jajeczko ;) do Kama007: Yasminelle przyjmowane regularnie, tak jak trzeba, jak najbardziej sa skuteczne i chronia cie przed ciaza :) tego, jak twoje cialo na nie zareaguje nie przewidzi nikt, nawet najbardziej doswiadczony lekarz, moga ci w ogole nie sluzyc, mozesz sie do nich przyzwyczaic po jakims czasie, ale rownie dobrze moga od razu sie okazac strzalem w dziesiatke :) musisz sprobowac i na wlasnej skorze sie przekonac. bralam kiedys yasmin, ten sam sklad, co yasminelle, tylko wiecej estrogenow, czulam sie swietnie, kiedy pojawil sie yasminelle lekarz mi zaproponowal zmiane: mniej estrogenu, mniejsze ryzyko klopotow z krazeniem (ktore dokuczaja mojej mamie), no i nie bylo najgorzej, chociaz mialam na poczatku hustawki nastrojow, cera tez mi sie pogorszyla, po jakims czasie sie unormowalo. no coz, znam kobiete, ktore 17 lat bierze tabletki, zyje i czuje sie dobrze, znam przypadki zakrzepicy i innych paskudztw, ktore sa wynikiem hormonalnej antykoncepcji, musisz po prostu sprobowac i sie przekonac. jakby nie bylo doradzamm optymizm, najwyzej odstawisz. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona1989
Hej dziewczęta!! Możecie mi pomoc?? Bo mam problem!! Biore tabletki już od 9 miesiecy tabletki yestella, nic zle na mnie nie działają, jestem dziewica bralam i bire te tabletki na uregulowanie okresu mam 19lat…i chciałabym zapytac was czy każdego tabletki powoduja wysuszenie sluzu? Czy wy macie tak?? I powiedzcie mi jeszcze czy ja biorac te tabletki tak jak powinnam czy kochając się z chłopakiem teraz jest prawdopodobieństwo ze zajde w ciaze?;/ chodzi mi o to ze jeśli wskaźnik perla wynosi 0.1 i oblicza się go stosunkiem badanych kobiet do kobiet które zaszly w ciaze…to te kobiety które zaszly to dlaczego? Tabletki na nie nie działają? Czy co? I czy jeśli zaszly to biorac je po pierwszym sexie zaszly w ciaze?? Czy jest możliwość brania 5 lat tabletek i po 5 latach zajsc w ciaze?? Pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No u mnie był ładnie dzisiaj:) Pewnie, że ma związek:)Dłużysz okres to całkiem normalne po odstawieniu, pewnie następny będziesz miała już normalny...Brak apetytu to też normalne:)Fajnie:) trelemorele....Musisz iść do lekarza i z nim o tym pogadać...Te tabletki pewnie też nie są dla Ciebie najbardziej odpowiednie...Musisz szukać tyle czasu aż znajdziesz te najlepsze...Miałaś badania? \"lekarz powiedział, żeby brać nowe normalnie , po 7 dniowej przerwie\"--->Normalnie to nie jest po 7 dniach, tylko właśnie od pierwszego dnia okresu:)Bo zawsze (przeważnie) branie tabletek zaczyna sie właśnie od pierwszego dnia okresu:) Mala Zuzia ojjj...O tym powie Ci lekarz...Możesz je zacząć po 7 dniach przerwy, a może będziesz musiała czekać do okresu, a może powinnaś była zacząć nowe tabletki zaraz po skończeniu tego starego opakowania...To zależy... Editha...Przerwa nie powinna być krótsza niż 3 miesiące, bo strasznie Ci namiesza w organizmie choć i tak namiesza(przerwy przeważnie mieszają)... Nic na własną rękę...Musisz iść do lekarza, musi Cię zbadać po takim czasie czy dalej możesz właśnie je zażywać...A zabezpieczona jesteś jeśli pierwsza tabletkom weźmiesz w pierwszy dzień okresu i przestrzegasz zasad...Ale lepiej chyba być pod okiem lekarza, nieprawdaż?... Ja jestem prawie od początku tutaj i nie spotkałam się z tym, żeby \"Dużo tu kobiet krytykowało te tabletki\"...Sama je zażywam już prawie 2 lata i nie narzekam... \"Moja przyjaciolka bierze Logest i sa podobno lepsze\"--->Jak to są lesze?Nie ma lepszych i gorszych...Dla niej są te dobre a dla Ciebie mogą być chujowe...Dziewczyno, czy Ty nie wiesz, że każda z nas jest inna...I co z tego, że Twoja koleżanka jest taka i siaka?Jesteś nią?...Każdy organizm reaguje inaczej...Przestańcie patrzeć na kogoś, zacznijcie patrzeć na siebie!!! mala_maggie...Dokładnie:) zagubiona1989...Mnie nie powodują wysuszenia śluzu, pierwsze słyszę w ogóle o takim czymś:) Jesteś zabezpieczona jeśli pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania wzięłaś w pierwszy dzień okresu... Zawsze masz ryzyko 1 %...Wpadki zdarzają się w różnych przypadkach, tabletki są źle dobrane i inne takie, np. nie przestrzegały zasad w braniu(pomijanie, nieregularność, wymioty, itp)... \"I czy jeśli zaszly to biorac je po pierwszym sexie zaszly w ciaze??\"--->Zobacz jakie głupie pytanie zadałaś!Skąd jakakolwiek dziewczyna z nas może wiedzieć czemu ktoś zaszedł w ciążę:o My wróżki czy coś?:o Mogła pominąc tabletkę, a może nie!Tego nie wie nikt poza sama nią!!To chyba oczywiste, nie siądzisz?? Może wpaść po pierwszym razie, może wpaść po setnym, to nie ma żadnego znaczenia...Jest możliwość wpadki po 5 lata brania tabletek, tak samo po 10!!Przeczytaj ulotkę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
do aaaaa- dzieki za odpowiedź:) ale mam wątpliwości: ""lekarz powiedział, żeby brać nowe normalnie , po 7 dniowej przerwie"--->Normalnie to nie jest po 7 dniach, tylko właśnie od pierwszego dnia okresu" Kiedy ZMIENIAŁAM tabletki, np. cilest na stediril, po zakonczeniu opakowania cilestu, miałam 7 dniową przerwę, a potem zaczęłam brać stediril. Wg rady lekarza. Czy to Twoim zdaniem jest błędne? Zresztą oczywiście wszystko i tak było w porządku przez chyba 7 miesięcy. Nie wiem więc czy dobrze zrozumiałaś moją wypowiedź. I drugie pytanie-czy wiesz coś o badaniach poziomu hormonów w czasie brania tabletek- czy takie badania mają sens? I osttanie pytanie - czy plamienie oznacza, że jakiegoś hormonu (jakiego?) mam za dużo czy za mało? Czy ktoś wie? Moja ginekolog mówi tylko "ojej, znowu trzeba zmienić" A ja w sumie nie chcę jej zmieniać, bo jestem leń, a ona bardzo mnie pilnuje jeżeli chodzi o różne badania (ogólne, cytologia, usg piersi, itp, nawet badań "nie na temat" - jak kiedys jej wspomniałam , że gorzej widze zmusiła mnie do pójścia do okulisty ;) ) i szantażuje odmową wypisania tabletek jeśli badań nie zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefree
sama bylam mloda glupia jak zaczelam brac pigulki,koniecznie rob badania przy ich braniu,ja po 4latach mam tylko tyle ze cos mi trudno zajsc w ciaze,mialam wycieki z sutkow od podwyzszonej prolaktyny,nieregularny a wlasciwie brak okresu..,komplikacje hormonale,i ogolnie gdybym wiedziala.... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszziomek
witam moja dziewczyna chce brac tabletki antykoncepcyjne tylko ja sie obawiam czy nie przytyje po nich ma swietne cialko prosze odpiszcie mi czy tycie jest konieczne przy braniu tabletek?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam d was pytanko:) biore ju tabletki pół roku, ale zaczełam je brać nie od dnia w którym dostałam okres tylko od startu czy to źle?? Zdaża mi się również zapomnieć o tabletce o wyznaczonej godzinie np. mam ją wziąść o 16 a czasami mi sie zdaża wziąść ją o 21.... czy zabezpieczenie przez tabletki jest zmniejszone?? Bo ostatnio mam wrażenia jak bym była w tej ciąży jest mi niedobrze brzuch mnie boli i mam takie dziwne wrazenia jak by napęczniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanko... Biore tabletki już pół roku, ale zaczełam je brać nie od dnia w którym dostałam okres tylko od startu, czy to nie przeszkadza w dobrej ochronie przez tabletki?? Powiedzcie mi też jeżeli nie zawsze udawało mi się je brać regularnie czyli miałam je wziąść np o 16 a wziełam dopiero o 21 to czy zabezpueczenie jest mniejsze?? bo ostatnio mam takie dziwne wrażnie jest mi nie dobrze, boli mnie brzuch i czuje jak by mi tak dziwnie pęczniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mm do was pytanko... biore tabletki antykoncepcyjne już jakis czas, ale nie zaczełam ich od dnia w którym dostałam okres tylko od startu tak jak było na opakowaniu, czy zmniejsza się wtedy zabezpieczenie?? A i chcIAłAM SIę ZAPYTAć CZY JAK NAPRZYKłAD MAM WYZNACZONą GODZINE NA WZIęCIE TABLETKI NA 16 A ZDAżAłO MI SIę ZAPOMNIEć I WZIEłAM JA O 21 CZY JESTEM NARAżONA NA ZAJśCIE W CIążE?? Bo ostatnio źle się czuje boli mnie brzuch jest mi niedobrze i czuje jak by dziwnie napęczniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wysłało sie moje pytanie bo coś nie może.. dziewczyny mam do was pytanko jeżeli np powinnam brać tabletki o 16 a czasami mi sie zapomniało i wziełam o 21, ale nie mineło jeszcze 12 godzin to czy powiennam sie obawiać zajscia w ciąże?? bo ostatnio jest mi niedobrze mam bole brzucha i tak jak by mi dziwnie napęczniał:( a i chciałam sie zapytać jeżeli zaczełam brać tabletki od startu nie od dnia w ktorym dostałam okres czy powinnam też mieć jakieś obawy?? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć...:) trelemorele....No bo normalnie moim zdaniem to od pierwszego dnia okresu, a nie inaczej...Wiem, że jest inaczej kiedy zmienia się tabletki(wtedy jest \"nienormalnie\":)) \"Kiedy ZMIENIAŁAM tabletki, np. cilest na stediril, po zakonczeniu opakowania cilestu, miałam 7 dniową przerwę, a potem zaczęłam brać stediril.\"--->Nie, nie, nie, absolutnie nie błędne, ale to nie jest tak jak się robi jak się zaczyna tabletki pierwszy raz w życiu...O to mi chodziło, że normalnie rozpoczyna się serię tabletek w 1-szy dzień okresu, jeśli się bierze po 7 dniach przerwy inne tabletki, to nie jest normalnie, ale nie znaczy, że nieprawidłowo:) Dobrze zrozumiałam, ale napisałam tak, że mogłaś to tak zrozumieć...Raz lekarz każe robić 7 dni i zaczynać, innym razem zaraz następne bez żadnej przerwy, a jeszcze inaczej kiedy każe czekać na okres:) Co do badań to jest tak, że lepiej je zrobić w ogóle...Teraz będą zniekształcone, ale fakt, że jeśli teraz poziom hormonów wyjdzie Ci za wysoki to tabletki są nieodpowiednie dla Ciebie...Będziesz musiała zmienić na lżejsze...Powinno się robić badania na początku, przed zaczęciem pierwszego opakowania... Co do plamienia to przeczytaj sobie ulotkę!Tam masz jak byk napisane co może oznaczać plamienie... nefree...A Ty robiłaś badania?Jak miałaś wycieki z sutków, brak okresu, to znaczy, że miałaś źle dobrane tabletki!!To znaczy, że pewnie nie miałaś badań!? lukaszziomek...Może przytyć, ale nie musi, to zależy od tego jak jej organizm zareaguje na hormony...Jedna tyje po takich samych tabletkach, przy których druga nie tyje...Na każdą reagują zupełnie inaczej...Ale pamiętaj, że tabletki to 99% skuteczna metoda antykoncepcyjna:)To wieeelki plus:) kora8...Bierzesz pół roku i teraz się dopiero pytasz, heh... Chodzi Ci o to, że pierwszą tabletkę wzięłaś w pierwszy dzień okresu(załóżmy wtorek) ale na opakowaniu z dnia nie oznaczonym wtorek tylko start(czyli poniedziałek)?Jeśli o to to nie ma się czym martwić, jeśli zażywasz tabletki jednofazowe... Co do pominięcia tabletki to mieścisz się w tych 12 godzinach, więc jest ok(na ulotce masz napisane ile możesz się spóźnić z przyjęciem tabletki, zapewne 12 lub 24 h)... Nie jest mniejsze jeśli mieścisz się w normie czasowej...Tabletki dają Ci zawsze 99% zabezpieczenia, jeśli przestrzegasz zasad w ich braniu, czyli jeśli mieścisz się w tym czasie 12h(jeśli chodzi o Cilest - 24h) to masz luz, tak masz w ulotce i tym się sugeruj...Najlepiej jednak zrób test, jeśli masz takie dolegliwości, bo 1% ryzyka jest zawsze tym ryzykiem wpadki... Wysłało ją 4 razy...Pisałaś jedną wypowiedź 4 razy zmieniając zdania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
do aaaa. - dzięki - moja wypowiedz o braniu nowych pigułek po 7 dniowej przerwie dotyczyła pytania forumowiczki. Wiadomo, że pierwsze opakowanie bierze się od pierwszego dnia okresu. Na ulotce jest napisane o plamieniu na początku brania i o UTRZYMYWANIU się plamienia, nie jets opisana moja sytuacja :) Dlatego jestem ciekawa czy ktoś miał podobną sytuację. Wiadomo, że warto mieć robione badania hormonalne przed dobraniem tabletek, ale ja ich nie miałam i chyba niewiele kobiet miało, bo pytania o rodzaj badań, jakie hormony itp są zwykle zostawiane bez opowiedzi, albo podaje się odpowiedz "takie ogólne badanie". Wiadomo, że lekarz udzieli odpowiedzi , ale na forum chciałabym się dowiedzieć czegoś o podobnych doświadczeniach innych kobiet. aaa- wspomniałaś , że może powinnam brać słabsze tabletki...dlaczego tak sądzisz? Bo może jednak mocniejsze? Czy ktoś wie czy plamienie przy braniu tabletek jest skutkiem nadmiaru hormonów czy niedoboru ? jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....\"Wiadomo, że pierwsze opakowanie bierze się od pierwszego dnia okresu.\"--->Niekoniecznie...Można zacząć 2, 5 dnia...Jak zaleci lekarz...Są tabletki, które zaczyna się zawsze 5 dnia(Nie pamiętam nazwy)... To z mojej ulotki:\"Krwawienie międzymiesiączkowe lub plamienie W przypadku wystąpienia krwawienia międzymiesiączkowego lub plamienia należy kontynuować stosowanie antykoncepcji. Wystąpienie krwawienia międzymiesiączkowego jest bardziej prawdopodobne przy stosowaniu preparatów hamujących jajeczkowanie (owulację) z małą zawartością estrogenu. Tego rodzaju krwawienie często ustępuje po kilku cyklach. W przypadku utrzymywania się krwawienia międzymiesiączkowego należy zgłosić się do ginekologa. W przypadku gdyby w okresie nieprzyjmowania tabletek nie występowało krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia) należy nadal przyjmować preparat antykoncepcyjny. Jeżeli doustny preparat antykoncepcyjny był przyjmowany prawidłowo, brak krwawienia w okresie nieprzyjmowania tabletek nie musi wskazywać na ciążę. Niemniej jednak trzeba wykluczyć występowanie ciąży.\" Właśnie prawie każda ma robione badania, jeśli nie, powinna zmienić lekarza... Podobne doświadczenia innych kobiet zupełnie nie dotyczą Ciebie i sugerowanie się kimś innym nie powinno wpłynąć na Ciebie... No właśnie to czy powinnaś brać słabsze czy mocniejsze wie lekarz, musi Cię zbadać i będziesz wiedziała, ja to tak napisałam...Zapewne przepisze Ci mocniejsze, bo to może być skutek niedoboru hormonów prędzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorele.
do aaaaa - a jakie hormony w i w jakich dniach cyklu miałaś badane przed przepisaniem tabletek? PS. WIEM, że porady udziela lekarz :) i WIEM, że każdy przypadek jest inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
jutro mam dostac okres, i zaczynam brac pierwsze opakowanie Yasminelle. Ale martwi mnie to ze okres moge dostac np o 1 w nocy, a godzine ktora sobie wytyczylam jest 22:) no to chyba nic nie szkodzi, skoro tabletke bierze sie w 1 dniu krwawienia,ale jezeli tabletki bede regularnie brala o 22 a nagle okres dostane o 23 albo 24 ! to co ja mma zrobic? przeciez to akurat pierwszy dzien krwawienia a zawsze tabletki bralam o 22 :(( co innego jak miesiaczke sie dostanie rano albo po poludniu, to nie ma takiego problemu , pomocyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
hej mam maly problem, tzn jestem zaniepokojona tym ze moj gin nie proponuje mi zadnych badan ani nic, tylko wypisze recepte i bach po sprawie. biore tabsy od czerwca zeszlego roku i nawet nie mam pojecia jakie badania robi, nawpewno jakies usg piersi czy cos. no kompletna porazka. czemu ona nic nie mowi? a jak pytam to twierdzi ze "wymyslam"? zmieniac lekarza? jakie to sa badania? moze sama je zrobie prywatnie. przeciez zdrowie am sie tylko jedno. pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula3333333
hej! ja tez mam pytanie: chcialbym zaczac brac tabletki, mam juz wykupione opakowanie regulonu ale czekam caly czas za okrsem w sumie to mam krwawienie ale bralam 5 dni temu escapelle i wlasnie nie wiem czy to jest okres ktory powinnam dostac w tamtym tygodniu czy tylko krwawienie spowodowane wzieciem tej tabletki? i teraz nie wiem czy wziac to za okres i zaczac opakowanie regulonu czy poczekac do nastepnego okresu a nie moge isc do gin poniewaz teraz mnie nie ma w miescie w ktorym studiuje i gdzie jest moj lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...ja tez odstawilam i tez mi sie okres wydluzyl i to calkiem sporo.Mialam chyba ponad tydzien (normalnie 4 dni).Innych zmian narazie nie zauwazylam,chyba nawet apetyt mialam mniejszy przedtem,teraz sporo jem.No i jakies humorki mam ale moze to nie z tym zwiazane. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelemorele....Ogólnie poziom hormonów we krwi...Nie pamiętam w jakim dniu cyklu miałam je robione, bo to było już dość czasu temu... padlinka1313...Spójrz w ulotkę i zobacz ile masz czasu na przyjęcie tabletki(ja mam 24, ale częściej jest 12 h)... \"no to chyba nic nie szkodzi, skoro tabletkę bierze sie w 1 dniu krwawienia\"--->Ale musisz się zmieścić w tym przedziale godzin... \"ale jeżeli tabletki będę regularnie brała o 22 a nagle okres dostane o 23 albo 24 ! to co ja mam zrobić?\"--->Nie czaję tego pytania!To Ty chcesz zawsze opakowanie zaczynać w pierwszym dniu okresu?? Następne opakowanie zaczynasz zawsze po 7 dniach przerwy już o ustalonej godzinie, więc godzina dostania okresu już później nie ma znaczenia...Jeśli nie o to Ci chodzi to ja nie czaję?:) PaulaPaula...A miałaś pierwsze badania?Morfologię, próby wątrobowe, poziom hormonów? Miałaś cytologię(Ją się robi raz na rok przeważnie)? Jeśli nie, to koniecznie zmień lekarza!!Nawet się nie zastanawiaj... paula3333333...Jest okres to jest...Czymkolwiek spowodowany!Z tym, że anty musisz zacząć w pierwszy dzień okresu, więc jeśli dzisiaj dostałaś to weź dzisiaj, ale jeśli dzisiejszy dzień jest już drugim dniem to czekaj n następny okres...Chyba, ze chcesz się dodatkowo zabezpieczać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×