Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

KaTiA.......Nie!!To, że przez pierwsze 3 mieszki można mieć plamienia też jest w ulotce!!Chyba, że jesteś już poza tym czasem?Wtedy musisz iść do lekarza i dokonać ewentualnie zmiany na inne...Nie musi też w tym okresie czasu (tych 3 mieszków) pojawić się plamienie w przerwie...Przeczytaj całą ulotkę, a nie tylko jej część, to będziesz wszystko wiedziała... \"i czy normalnie wystapi krwawienie w tej przerwie od tabletek??\"--->Tego nikt nie wie, skąd ja mogę wiedzieć, czy wystąpi?...Się okaże... P. S. Pamiętaj!!Każda z nas reaguje inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona..
czesc dziewczyny...mam pytanie...stosuje regularnie tabletki, zaczełam dopiero 2miesiace temu...i ostatnio podczas 7-dniowej przerwy miedzy tabletkami wspołzyłam z moim facetem..on doszedł we mnie..okres dostałam normalnie, nastepnego dnia. ale czy podczas tej przerwy jestem płodna? zaczynam sie obawiac ze moglo do czegos dojsc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paldinka1313
jezuu czepialska jestes teraz uzywam prezerwatyw tylko prezerwatyw !! ;/ mam juz tabletki kupione, ale nie mam okresu;/ jak dostane okres zaczne brac tabletki ale prezerwatywy i tak bede uzywac;] Jezeli sie bierze tabletki zgodnie z ulotka, to gumki nie sa potrzebne ale ze ja chce miec 2 zabezpiezenia to ja bede miala 2 Ktos moze miec nawet 3 hah ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paldinka1313
podczas 7 dniowej przerwy jestes ZABEZPIECZONA , jezeli bierzesz tabletki zgodnie z ulotka;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona...
dzieki wielkie paldinka..;] juz naprawde zaczynałam sie martwic;) ale zaufałam tabletkom i mam nadzieje ze sie nie zawiode:D pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paldinka1313
tabletki sa naprawde bardzo skuteczne jeśli przyjmujesz je zgodnie z ulotka, wiec nie ma sie czego obawiac, tym bardziej ze okres dostalas;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona.....Następna Panienka, która nie czyta ulotki!! Tak, jesteś zabezpieczona też w przerwie!!Zawsze!!Pisałam już to przed momentem komuś innemu, co to byłby za sens, gdyby nie działały:o Czytaj ulotkę!! Tabletki mają ponad 99% skuteczności jeśli zażywasz zgodnie z zasadami...Ale pamiętaj, że zawsze jest ryzyko 1 %!! paldinka1313...Żadna czepialska!!Piszesz w cały świat!! Pytam się, nie musisz odpisywać!!To dla Ciebie lepiej, że chce Ci dobrze poradzić...Chyba, że na mojej odpowiedzi Ci nie zależy to zaznaczaj, że ja mam się nie wypowiadać, to nie będę... Wiem, że jeśli chcesz, to możesz mieć nawet 10 zabezpieczań, to Twoja sprawa, nie moja...Ale to bezsens moim i większości zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WujekDobraRadaWujekSamoZło
czy kobieta musi brać tabletki podczas okresu? bo ktoś tak tu napisał a nie wydaje mi się mi to zgodne z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camelcia
Kobietki mam pytanie. Nie jestem 14 letnia panikującą panienką ale coś mnie zaniepokoiło. Brałam pierwsze opakowanie syndi 35 , dziś mam 6 dzień przerwy, niedawno dostałam plamienia z odstawienia czy też okresu jak zwał tak zwał ale jest takie dziwne brązowe. Co to może być? Wy też tak miałyście? To moje pierwsze tabletki i nie wiem czego się spodziewać. Co do pytania powyżej tak bierze się tabletki podczas okresu. Pierwsze opakowanie zaczynasz w 1 dzień okresu a następne po 7 dniowej przerwie nie ważne czy okres się skończył czy nie. To wszystko jest w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekDobraRadaWujekSamoZło...Nie wiem skąd Ci się wzięło, że ktoś tu tak napisał...Ja nie przypominam sobie podobnej wypowiedzi kogoś...No ale ok:) Tabletki bierze się tak:Zaczynasz pierwsze opakowanie w pierwszy dzień okresu(okres trwa jakieś np. 4 dni) w ten cały czas zażywasz tabletki całe 21 dni, potem robisz 7 dni przerwy(czyli nie bierzesz tabletek) w tym czasie występuje okres, może on pojawić się w każdym z tych 7 dni...Jeśli np. pojawi się w 7 dniu, to zdarzy się tak, że będzie dziewczyna zażywać tabletki w czasie okresu, bo okres będzie trwała jakieś np. 4 dni od 7 dnia przerwy, czyli przez już te 3 pierwsze dni z tabletkami...Zawsze bierzesz tak samo:21 tabletek, 7 dni przerwy, 21 tabletek, 7 dni przerwy, niezależnie czy okres jest czy go nie ma i w jakich dnia się pojawia... camelcia...To jest plamienie, normalna sprawa - czytaj ulotka!!!3 pierwsze miesiące przystosowania organizmu mogą robić psikusy: brak okresu, tylko słabe plamienie, itp...Pewnie zaraz zacznie Ci się normalny okres...A jak nie to i tak to normalne przy pierwszych 3 miesiącach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camelcia
aaaaaaa dziękuję bardzo :) Czytałam ulotkę, znam już ja prawie na pamięć, czytam wszystkie ulotki ale to już chyba zboczenie zawodowe ( no prawie zawodowe bo studia nie skończone). Ale w ulotce nie pisze nic o brązowym plamieniu, trochę zdębiałam jak zobaczyłam ten kolor a wiadomo kto pyta nie błądzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazak
odstawilam tabsy, bralam rok, teraz nie...zawsze mialam problemy z okresem wiec mi je zapisano...no i mial byc okres w czwartek...nie mam do dzis i nie zapowiada sie raczej:(....po 2 tygodniach odstawienia mialam tylkko przez 2 dni plamienie...nie wiem...nie chce sie juz truc tabsami bo mam dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulka 1212
dziewczyny potrzebuje rady.... w srode mialam stosunek z koncem we mnie. bylam wtedy przy 2 tabletce z 2 opakowanie Microgynon 21. teraz jestem chora i dzis dostalam recepte na ospen - antybiotyk. na ulotce napisane jest ze obniza skutecznosc srodkow anty. czy moge brac spokojenie ten antybiotyk? a potem przez jaki czas dodatkow mam sie zabezpieczac? przez 7 dni od zakonczenia brania antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celene904
Cześć Wam wszystkim... mam zapytanie. Jestem jeszcze dziewicą ale już niedługo zamierzamy z moim facetem rozpocząć współżycie.. Zamierzam iść do lekarza i zażywać tabletki antykoncepcyjne.. Jakie wgl są ceny tabketek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camelcia...Brązowe plamienie to po prostu plamienie...U mnie jest o plamieniu w ulotce(biorę Cilest), dlatego sądziłam, że u Ciebie tez będzie, bo wydaje mi się to dość ważną rzeczą...:) mazak...Po odstawieniu tabletek(tym bardziej biorąc taki dość długi okres czasu) może się okres nie pojawić...Mogą być same plamienia, może być krwawienie słabe lub bardziej obfite...Z czasem powinno się uregulować...A jeśli masz obawy to po prostu idź do lekarza!! lulka 1212...Stosunek był w środę, dzisiaj mamy poniedziałek, więc z czego obawy?? \"czy moge brac spokojenie ten antybiotyk?\"--->Możesz brać spokojnie, bo ona po prostu tylko obniża skuteczność!Nic Ci się nie stanie...Musisz się zabezpieczać dodatkowo... \"a potem przez jaki czas dodatkow mam sie zabezpieczac?\"--->Jeśli nie masz w ulotce napisane ile czasu, to zabezpieczaj się dodatkowo 7 dni... \"przez 7 dni od zakonczenia brania antybiotyku?\"--->Musisz się zabezpieczać również w czasie stosowania tego leku plus 7 dni po skończeniu leku(antybiotyku)... Celene904...Jak pójdziesz do lekarza to Cię zbada, skieruje na badania krwi i zapisze najbardziej odpowiednie tabletki dla Ciebie...:) Więc nie wiem czy da Ci coś to, że my Ci tu podamy kilka cen danych tabletek...Tym bardziej, że to zależy...U mnie w mieście na przykład tylko w dwóch aptekach moje Cilest są po 15 zł, a w każdej innej są już po 22-23 zł...Ogólnie tabletki są w strasznie rożnych cenach. Są np. po 8 zł, a są również po 45zł...A np. tak jak w moim przypadku w jednej aptece będziesz miała jakieś tam za cenę \"x\", a w drugiej te same za mniejszą czy większą kwotę:) Także jak dostaniesz już receptę to się musisz popytać, bo na prawdę warto...:) Jak ja bym kupowała za 23 zeta, a bym nagle po jakimś czasie oblukała, że są za 15 to bym się chyba załamała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo841...🖐️ Ja nie przestawałam, ale wiesz, to nie ma znaczenia jakie kto miał skutki, bo Ty możesz mieć zupełnie inaczej...Ktoś może dostać okres od razu i będzie luz, a ty możesz nie mieć okresu 2 miesiące...Moim zdaniem nie ma sensu się sugerować kimś innym:)Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
chciałabym sie dowiedziec jakie bralyscie /bierzecie tabletki ?? i jakie sa pozytywne i negatywne opinie co do tabletek ? :)))0 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo77777
ja bralam 3 rodzaje, obecnie cilest. To czy tabletki beda ci sluzyc to zalezy tylko i wylacznie od organizmu kazdej z nas.Jednej beda sluzyły takie drugiej inne itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo77777
jak beirzezsz tabletki to masz krotszy i mniej bolacy okres:) to jest plus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelot
a czy tabletki nie zrobia w pozniejszym okresie "burdelu" hormonalnego ze sie tak wyraze ? ;-/ slyszalem cos takiego od lekarza ale nie wiem co to ma oznaczac ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewuchy...........ojejku ale mnie tu minelo...hehe :P padlinka...tu na forum jest bardzo duzo topikow na temat tabsow np, diane35, yasminelle, yasmin, mericoln..i pare innych tu widzialam.... zelot....no tak, zrobia...mnie niestety najwidoczniej zrobily "burdel" heh...no coz..bywa i tak..ale mam nadzieje ze sie unormuje wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... padlinka1313...Ja biorę Cilest, same pozytywy jeśli o mnie chodzi, zero skutków ubocznych...Negatywne opinie trafiają się tu, na forum:) Ale wiesz, ze tabletki na każdego reagują inaczej i to, że ja nie odczułam żadnych skutków ubocznych nie znaczy, że Ty też nie musisz ich odczuć...Dla Ciebie Cilest mogą być lipne:) Zelot...To zależy jak dobrane będą Twoje tabletki, czy będziesz brała pod rząd opakowania, czy będziesz robiła przerwy(np. po roku stosowania 3 miesięczną przerwę), jak Twój organizm zareaguje na tabletki, itp... jenetka...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello 🖐️ Powróciłam :P JA od ok 2 tygodni nie biore już tabsów i u mnie jak narazie ok, zanikł mi mój wilczy apetyt i zachcianki.......co do reszty to narazie nie mogę zbyt wiele powiedzieć.... jenetka mio Cie znowu u nas widzieć 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelot
ymm po pierwsze to ja nie biore tabletek antykoncepcyjnych .. wiecie dla plci meskiej tabletki nie sa wskazane ! XDXDXDXD :D:D:D po prostu pisze tutaj bo nie chce by moja druga polowka na tym cierpiala ;/ chce jak najlepiej...a sęk jest w tym ze ja nie lubie prezerwatyw a tabletek nie znam, nigdy nawet opakowania nie trzymalem w reku dlatego sie pytam... a slyszalem pare plotek i boje sie ze prezerwatywy beda najlepszym wyjsciem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelot...Aha, to sorki...Napisałeś, że słyszałeś od lekarza, więc sądziłam, że u niego byłeś... Po pierwsze to Twoja kobieta musiałaby iść do lekarza na badania...Lekarz dobiera tabletki i jak są odpowiednio dobrane to jest luz...Są najbardziej skuteczną metodą antykoncepcyjną, a gumka jak pęknie to jest lipa... Cleo841...No tak, prawda to jest, tyle, ze ja nie przytyłam, to nie znaczy, że inna nie przytyła lub nie przytyje:) Ale czemu te obawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
po 4 dniach spoznienia dostalam ten upragniony okres, dzisiaj biore pierwszy raz w zyciu moja pierwsza cudowna tabletke Yasminelle. Jak bede sie czula po niej bede pisac, mam nadzieje ze dobrze , pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
czyli mam rozumiec ze twoja kolezanka skoro mowisz ze przytyla 60 kg, to przy wzroscie 170 wazyla 33 kilo, imponujace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo841...Aż dziwne, że po zaprzestaniu przytyła!! I zapewne nie 60 kg:)Tylko 6, tak? padlinka1313...Hehe \"cudowna tabletke\"... No właśnie z tą wagą to chyba się pomyliła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
no juz jestem po pierwszej tabletce, ;D nie bede pisac o pozytywnych i negatywnych skutkach brania hehe, bez przesady:) ale narazie czuje sie dobrze;) ;D miesiaczka nie boli, a zawsze bolała ! zawsze :) wiec to chyba dobrze, zobaczymy jak bedzie jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×