Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość zakręconaaaaaaaa
dziewczynki bo jest taka sytuacja w walentynki po kinie pojechalismy do McDonalds... no i frytki, kurczak i ta nieszczesna cola.... chcialam popic tabletke i nie wiem czy ja w koncu popilam czy mi wpadla do kubka... bo one sa tak male ze nigduy nie czuje czy je polknelam... a potem placz.... czy jesli jej nie wzielam to przepada mi cale opakowanie i musze brac je tylko dla zachowania rownowagi czy tak jak przy pominieciu tabletki trzeba sie dodatkowo zabezpieczac przez np 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D:D:D ja czasem nawet jak wodą popijałam to miałam wrażenie że wcale jej nie połknęłam, no ale skoro nie wiesz jak to było no t o dla pewności zabezpieczajcie się te 7 dni,a tabsy bierz dalej normalnie. W sumie jakby bylo to zapomnienie pigułki to powinnaś jak najszybciej wziąć kolejną....i było by ok. A jak nie wzięłaś no to jak piszę 7 dni dodatkowego zabezpieczenia i też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelot
aaaa ok .. dziewczynka pojdzie do lekarza => hmm tylko... jakie badania ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi ją przebadać na krzesełku :P i jak sam nie wypisze to niech Twoja dziewczyna sama się upomni o badania,morfologia i próby wątrobowe......to ważne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siekierka
czesc dzieczyny biore tabsy juz od roku i 4miesiecy, czy koniecznie musze zrobic sobie przerwe w ich braniu ?? nie wiem na jakies 3miesiace na przyklad czy moge jesobie brac dalej?? i wlasnie przez jak dlugi okres czasu mozna brac opakowania jedno podrugim?? niewiem 2 lata 3 ? wiem ze to jest sprawa indywidualna dla kazdej z nas aletak orientacyjnie. po tabletkach czuje siedobrze i chcialabym je brac dalej tylko jak dlugojeszcze moge aaaaa ty taka obcykana jestes co mi odpowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka1313...Sam fakt, że Cię brzuch nie boli w czasie miesiączki, a zawsze bolał jest pozytywnym skutkiem... zakręconaaaaaaaa...Nie przepada Ci całe opakowanie, jeśli załóżmy pominęłaś tą jedną tabletkę, tylko po prostu traktujesz ją jako zapomnianą(pominiętą), bierz normalnie dalej opakowanie...Powinnaś niby wziąć drugą, no ale skoro nie masz pewności, to nie masz wyjścia i musisz się zabezpieczać dodatkowo, bo nie ma sensu brać drugiej jeśli się nie ma pewności czy się pominęło pierwszą...7 dni z gumką to chyba najlepsze wyjście:)...A wiesz co, ja teraz połykam najpierw samą śliną i zaraz potem popijam wodą, mam wtedy pewność, że ją wzięłam, że się tam gdzieś nie \"zapodziała\":) Zelot...Jak pójdzie to się dowie:)Jeśli lekarz będzie normalny...Mają być próby wątrobowe, poziom hormonów, morfologia, itp...Poza tym badania palcem, no i rozmowa, czy jest chora na coś, i takie tam nasze sprawy:) siekierka...Nie, przerwa nie jest konieczna, wręcz przeciwnie - tylko miesza w organizmie...No chyba, że jest taka konieczność to już inna sprawa, ale jeśli lekarz Cię kontroluje to sam Ci powie, że masz zrobić przerwę... \"i wlasnie przez jak dlugi okres czasu mozna brac opakowania jedno podrugim??\"--->Ja bym nie łączyła więcej niż 3. Ja w ogóle nie mam zamiaru łączyć nigdy...To powoduje plamienia w czasie cyklu i w ogóle może też namieszać... \"niewiem 2 lata 3 ?\"--->Tyle czasu chcesz łączyć opakowania??Po takim czasie bez przerw 7 dniowych Twój organizm by oszalał do potęgi entej... \"po tabletkach czuje siedobrze i chcialabym je brac dalej tylko jak dlugojeszcze moge\"--->Możesz tyle ile chcesz i na jak długo Ci organizm pozwoli:) Cleo841...No to nieźle...Na bank przez to, że człowiek się \"powiększa\" z wiekiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siekierka
do aaaaa :) nie chce brac jedno po drugim przez 2 -3 lata bez 7 dniowej przerwy - chodzilo mi czy moge brac tabletki normlnie czyli z 7 dniowa przerwa nawet przez 2 -3 lata :) tak to jest jak sie cos pisze a nie mowi :)mozna sie opacznie zrozumiec ale dzieki bardzo rozwialas moje watpliwosci moze ty na medycyne powinnas sie udac i na ginka startowac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) siekierka...Aha, to sorka:)Źle Cię zrozumiałam:) Pewnie, że możesz, jeśli się tylko będziesz dobrze czuła. Jeśli nic Ci nie przeszkadza, możesz brać nawet 10 lat...Ja osobiście wczoraj skończyłam 23 opakowanie, czyli biorę już prawie 2 lata i przerwy nie robiłam i dobrze się czuję i pytałam się lekarza czy trzeba robić przerwę i mi pani ginekolog powiedziała, że nie trzeba, że wręcz przeciwnie - nie powinno się robić, bo to miesza w organizmie... \"moze ty na medycyne powinnas sie udac i na ginka startowac\"--->Hehe, nie ma takiej opcji:)Jestem na doradztwie zawodowym już na 4 roku, więc już za późno, a i tak bym nie chciała, za długo się trzeba uczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
wczoraj wzielam druga tabletke dzisiaj bedzie 3 :) narazie wszystko baaaardzo dobrze, nic mnie nie boli, oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
w ogole przez te tablekti sie zmotywowalam, zeby zmienic swoja diete, na normalna:P bo slodycze nie sluza dobrze:) Pije duzo wody, nie jem slodyczy, dobzre sie odzywiam:) lek przed tym ze moge przytyc, bo apetyt moze mi sie zwiekszyc, przeraza mnie;) Mam silna wole, wiem ze sie nie dam:) Nie bede sie opychac i wiem ze nie przytyje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
w ogole przez te tablekti sie zmotywowalam, zeby zmienic swoja diete, na normalna:P bo slodycze nie sluza dobrze:) Pije duzo wody, nie jem slodyczy, dobzre sie odzywiam:) lek przed tym ze moge przytyc, bo apetyt moze mi sie zwiekszyc, przeraza mnie;) Mam silna wole, wiem ze sie nie dam:) Nie bede sie opychac i wiem ze nie przytyje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka1313...Ale i tak nie powiedziane, że musisz przytyć po tabletkach!Nie każda tyje po nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorka23
ja podczas brania tabletek jadłam normalnie, nie opychałam się, słodycze jadłam ale tak jak i przed i przytyłam ok 20kg. tabletek nie biore już od 14 miesięcy a nadal nie mogę zgubić zbędnych kilogramów, wręcz przeciwnie po odstawienu tabletek cały czas tyłam. czy ma któraś z was ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
sikorka23, no to mnie teraz zaskoczylas, nie wiem czemu sie tak u Ciebie stalo, skoro przesrzegalas diety i w ogole, a moze po odtawieniu tabletek juz sie obijalas:P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka23...Jedna tyje inna nie, to normalne, bo tabletki zatrzymują wodę w organizmie, poza tym powodują wzmożony apetyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka a jakie tabletki brałaś? ja jestem już dwa tygodnie bez tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Laski mam pytanko, sprawa jest troche skomplikowana: Wczoraj o 20:00 wzięłam tabletke (tak jak zawsze) bardzo źle sie czułam i o 21:30 zwymiotowałam (prawie wszystko co miesciło mi sie w zołądku) tak więc w 1,5 godziny chyba nie przyjeła się tabletka com? Ja osobiście wyszłam z założenia, że tabletka sie nie przyjeła tylko została zwrócona i wziełam kolejną o 24 czy dobrze zrobiłam? Troszke się boje bo nie wiem czy dobrze zrobiłam i czy przez cos takiego moze mi sie rozregulować cykl? Co wy o tym myślicie? Jak wy byśćie zrobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo77777
ja tez tak mialam ostatnio zwymiotowalam osma tabletke po 2-3godz od polkniecia potem bralam wszytskie normalnie, okres dostalam teraz biore kolejne opakowanie, ale pyatlam sie lezarza pare dni temu i powiedzial ze skoro zwymiotowalam to dalej te14 moglo nie dzialac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo77777
Ehh ale ja wzięłam jeszcze tegosamegodnia tebletke takwięc działanie zostało zachowane co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
miało być do > malenstwo77777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo77777
heh no wlansie nie wiem, ale chyba tak, najwazniejsze to nie myslec o tym bo mozna zwariowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
malenstwo77777 > no właśnie można zwariować :| ja zakładam, że skoro wziełam kolejną tabletke tego samego dnia to skuteczność została zachowana :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsfsdvg
hej, mam pytanie, czy podczas stosowania tabletek anty macie dni mokre i suche, czyli tak jak podczas cyklu w polowie ma sie dni mokre, a na poczatku i koncu suche, przy tabletkach tez tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ewusek...Oczywiście ulotki nie czytałaś!! Masz tam napisane co robić jak się zwymiotuje:o I masz też napisane, że tabletka wchłania się 4 h...Więc odpowiedź brzmi: Nie wchłonęła się!Została zwrócona!Tak, dobrze zrobiłaś...Zawsze po zwymiotowaniu nalezy jak najszybciej przyjąć drugą... \"Troszke się boje bo nie wiem czy dobrze zrobiłam i czy przez cos takiego moze mi sie rozregulować cykl? Co wy o tym myślicie? Jak wy byśćie zrobiły?\"--->Jakbyś czytała ulotkę to nie miałabyś żadnego problemu, obaw i kłopotu...Nie rozreguluje Ci to cyklu, bo wzięłaś następną, która to właśnie ma za zadanie \"podtrzymać\" cykl...Ja myślę o tym to co masz w ulotce, zawsze działam według ulotki...Ja bym wzięła drugą po zwymiotowaniu - tak jak mam w ulotce... malenstwo77777...A po zwymiotowaniu wzięłaś drugą?Jeśli tak, to normalnie działały... sdfsfsdvg...Ja nie mam i raczej ta nie ma...Nie ma dni płodnych, czyli tych mokrych podczas owulacji, ponieważ nie ma owulacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilithek
hej dziewczyny mam pytanie. jak dotychczas tabletki Yasmin spisywaly sie dobrze, jakis strasznych skutkow ubocznych nie mialam, w dodatku poprawila mi sie cera . dzisiaj wzielam 2 tabletki bo wczoraj (jak mi sie wydawalo)zapomnialam jeden.pozniej okazalo sie ze to mi sie pomylilam i wzielam ta druga niepotrzebnie. zazylam je ok 12 i gdzies od 16 jest mi caly czas niedobrze. wypilam 3 kubki miety (zawsze pomagal 1), pogrzalam brzuch,zeby przeszlo i dalej to samo. czy wziecie 2 tabletek naraz moglo spodowowac ten okropny stan ciaglych mdlosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsfsdvg
a ja mam tak, mam w polowie cyklu, tzn brania tabletek wydzieline taka jak wtedy gdy nie bralam tabletek, a suchosci przed i po okresie, zapomnialam ostatnio spytac pania doktor a teraz sie zastanawiam czy to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilithek...Pisząc \"jak dotychczas\" ile czasu masz na myśli?Czyli ile czasu je brałaś zanim zaczęło się coś dziać? Moim zdaniem nie powinna, bo zazwyczaj jak się bierze 2 na dobę, bo się zapomni i potem tą zastępującą to to w sumie tak samo działa, bo tak samo bierzesz 2 na dobę...Ja przez prawie 2 lata brania tabletek zapomniałam 2 razy i ani ten jeden ani ten drugi raz nie czułam się źle, tylko normalnie jak zawsze, ale wiesz no, każda z kobiet reaguje inaczej, więc Ty możesz być \"inną\" i reagujesz akurat tak, ze Ci źle...Nie wiem... Chyba, że ja źle zrozumiałam Twoją wypowiedź i Ty wzięłaś 3 tabletki w czasie jednej doby...Tą niby zapomnianą ale nie zapomnianą, później tą zastępczą i potem jeszcze normalnie...Po jakim czasie się zorientowałaś, że zapomniałaś?Zdążyłaś wziąć 2 czy już tą normalną też? sdfsfsdvg...Tak szczerze Ci powiem, ze nie wiem...Ja nie mam takiego czegoś, przynajmniej nie odczuwam jakiejś różnicy...Nieraz mam wilgotną troszeczkę wkładkę, ale to nie jest zawsze w tym samym czasie, nie raz nie mam w ogóle wilgotnej(np. cały cykl), po prostu nie raz się zdarzyło, że coś tam miałam...Ale to nie było tak, żeby to było w czasie(połowie cyklu), w którym miałaby występować owulacja jakbym nie brała tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×