Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

KORNA03...\"Przeczytałam ulotkę i są dobre\"--->Ale co jest dobre?Tabletki?Nie sprawdzisz tego ulotką, musisz zrobić badania...No chyba, że pisząc \"są dobre\" miałaś coś innego na myśli??... \"dziennie przynajmniej po godzinie czytam coś o antykoncepcji\"--->Sorki, ale nie wiać tego, bo zadajesz banalne pytania, na które odpowiedź znajdziesz w pierwszej lepszej notatce na necie... \"Godzinę temu wzięłam tabletkę i jest ok na razie\"--->Skutki uboczne mogą się pojawić w czasie 3 pierwszych opakowań... \"W końcu wybiorę się do lekarza i zbadam\"--->No to jest teraz najważniejsze i zrób to jak najszybciej... ayradevill...No to jak mają takie podejście, to im życzę powodzenia:P Jak one bez badań biorą tabletki to fajnie mają... \"najpierw wizyta u internisty podstawowe badania morfologia i próba wątrobowa\"--->Ja miałam te badania robione u ginekologa, więc ona nie musi iść najpierw do internisty(w jej przypadku chyba jeszcze pediatry), jeśli zleci jej je ginekolog... niuniuś567...To znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
wiesz aaa nie wiem jak jest gdzie indziej ale ja np chodze do prywatnego ginekologa wczesniej ona przyjmowala w klinice przychodni do ktorej bylam zapisana a wiec tam jakbym sie zdecydowala do niej isc to nie placac za wizyte by mi zlecila te badania. teraz za kazde wejscie place 80zl na dzien dobry i za kazde badanie typu cytologia i inne ginekologiczne tez (nie chodzi o normalne badanie na fotelu), wiec szlam do niej od razu z wynikami zrobionymi gdzie indziej aby podwojnie nie placic. Poza tym jak ktos nie ma ochoty ciagle biegac do ginekologa to od razu polecam pojsc z plikiem swiezo zrobionych badan ot co. co do Hiszpanii podobno teraz cos sie zmienilo ale uzyskac recepte mozna u internisty bez problemu bo rozmawialam z kolezanka. 2 lata temu bylo inaczej. ja uwazam ze to wszystko zalezy od punktu widzenia czy byl to dobry system czy nie bo i u nas w polsce mozna zdobyc recepte nie badajac sie wiec tylko mozna pogratulowac inteligencji osob przepisujacych i bioracych. Tam system dotyczacy antykoncepcji i przerywania ciazy jest inny. np moja kolezanka wrocila z polski gdzie ktos jej w barze podal pigulke gwaltu w hiszpani okazalo sie ze jest w ciazy a mieszka tam na stale. chciala przerwac ciaze i po pierwsze jka sie zdecydowala to nie jest to zabieg w podziemiu tylko napierw rozmowy z psychologiem a pozniej pelna opieka lekarska przed i po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówKA_
czesc dziewczyny!mam taki problem i chciałam zapytać czy ktoraś z was zauważyła cos podobnego:właśnie jestem po pierwszym opakowaniu tabletek anty.i podczas 7-dniowej przerwy dostałam okres był on raz słabszy raz obfitszy i właściwie powinien sie juz kończyć gdy dziś zauważyłam spore skrzepy lub cos w stylu blonki i w ogole nagle stał sie bardziej obfity czy zdarzyło sie tak ktorejs z was??bo nie wiem czy to niepokojace czy raczej normalne przy tabletkach..aha i jesli rozpoczelam tabletki w piątek to po przerwie zaczynam je znów w piatek tak??bardzo byłabym wdzieczna za odpowiedz!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torunianka23
tak teraz zawsze bedziesz zaczynac w piatek!:) a propo krwi no to na te chwile normalne bo dopiero zaczynasz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannkkaa20
czesc dziewczyny :) widze ze mozna liczyc na wasza pomoc :) od 5 dni biore tabletki antykoncepcyjne ale od 3 dni mam grype biore rozne leki na przeziebienie i chcialabym wiedziec czy one nie obnizaja dzialania tabletek antykoncepcyjnych? prosze o pomoc:) i jeszcze takie jedno pytanie do tych ktorzy dobrze znaja sie na tabletkach na allegro dostepne sa tabletki detox chcialabym je brac bo pomagaja na pryszcze ale tez nie jestem pewna czy nie obniza dzialania antykoncepcyjnych prosze was bardzo o pomoc bo nie wiem co robic :/ z gory dziekuje ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wszystko jest ok jeżeli zmieniłam godzinę brania tabletek z 6.00 na 23.00 tego samego dnia? i potem juz do konca opakowania brałam o 23.00? nie było opóźnienia 12 godzin..kolejną tabletkę po prostu przyjęłam o 8 godzin wcześniej i później się tego już trzymałam.. wzięłam własnie ostatnią.. i tak siedzę i się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Ale jakie moga byc skutki uboczne ? Co moze mi sie dziac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skutki uboczne nie wystepują od razu i natychmiast - napewno nie zemdlejesz ;) może ci się zrobić niedobrze.. możesz trochę prztyć..mozę zmienić Ci się apetetyt..możesz stracić popęd seksulany.. caaała masa skutków ubocznych wypisana jest w ulotce.. ale nie u wszystkich wszystko wystepuje... ja biorę femoden od 2óch lat..wczesniej regulon 4 lata - cera piękna, ale zero ochoty na sex, trochę większy apetyt i ..słabe nawilżanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
np mozesz tez miec plamienia tzn zalozmy konczy ci sie 7 dniowa przerwa zaczynasz 8 dnia nowe opakowanie a lekki okres - plamienie nadal masz moze to sie dziac przez 3 opakowania mozesz miec zawroty glowy bole glowey moze ci byc niedobrze - czy ty w ogole przeczytalas ulotke z linka ktorego ci podalam. poza tym powiem ci jak ja mialam tzn po 1 opakowaniu dostalam 23 dnia z odstawienia okres pozniej milama plamienie w sumie jakies 14 dni liczacz z okresem to trwalo, przy 2 opakowaniu zostalo mi 7 tabletek do konca i tez dostalam plamienia przy 3 i 4 wszystko luz bluz - co najleprze 2 lata temu tez bralam yasmin i nie mialam zadnych takich skutkow ubocznych ale porozmawialam sobie z pania dr i tu aaaaa wyjasnila mi jedna watpliwosc ot co. przeczytaj ulotke i nie panikuj skoro nie bylas u lekarza moze odstaw te tabletki jesli nie masz stalego patnera a jak wrocisz do polski sie przebadaj i nie pytaj co moze ci sie stac i do diabla poczytakj to http://www.janssen-cilag.pl/bgdisplay.jhtml?itemname=cilest_sil_guest&product=none

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ayradevill...Aha...No ja chodzę do państwowego i jestem zadowolona...Ona mi zleciła badania... U nas też można dostać receptę u internisty...Nie każdy chce wpisać, bo chce znać historię choroby... Jeśli chodzi o sytuację twojej koleżanki, to akurat fajnie, ze jest opieka, itp, ale jeśli każda może sobie tak po prostu usunąć, to ja jestem bardzo przeciwna, bo ogólnie jestem przeciwna aborcji, nie mwię o gwałcie i np. kazirodztwie... sówKA_...Nie, mnie się nie zdarzyło, ale każda ma inaczej!Poczytaj ulotkę a dowiesz się, ze przy 3 pierwszych opakowaniach może się dziać różnie z okresem, itp... \"bo nie wiem czy to niepokojące czy raczej normalne przy tabletkach..\"--->Jakbyś przeczytała ulotkę to byś wiedziała... \"aha i jeśli rozpoczęłam tabletki w piątek to po przerwie zaczynam je znów w piątek tak??\"--->7 dni przerwy to 7 dni przerwy, czyli następne opakowanie zaczynasz 8 dnia!zawsze w ten sam dzień, w którym zaczęłaś 1 opakowanie, no chyba, że coś pomieszasz, to wtedy się zmieni... aannkkaa20...\"chciałabym wiedzieć czy one nie obniżają działania tabletek antykoncepcyjnych?\"--->A od czego masz ulotkę??..Porównaj skład tabletek anty z lekami w interakcjach i już...Poza tym nawet nie napisałaś jakie leki bierzesz na grypę, przecież leków jest multum, jedne obniżają inne nie i to jeszcze niektóre jedne anty innych nie, itp... \"proszę was bardzo o pomoc bo nie wiem co robić :/\'--->Jak nie wiesz co robić to zajrzyj do ulotki! adios...Jak to nie było opóźnienia 12h??Od 6 dwanaście godzin to jest do 18, a nie do 23...Nie, nie jest okej, ponieważ przekroczyłaś 12h...Musisz brać o tej samej porze dnia, nie godzinie, ale musisz się zmieścić w czasie 12h, Ty się nie zmieściłaś, więc to tak jakbyś zapomniała tabletki o 6 i wzięła ją o 23...Chyba, że wzięłaś na przykład w poniedziałek tabletkę o 6 rano, we wtorek o 6 rano, a potem drugą o 23 i potem w następny dzień już o 23 to jest okej, ale jeśli zrobiłaś tak jak piszę wyżej to źle....Chyba nic nie pomieszałam... KORNA03...No przecież Ci nie będę skutków wypisywać...Weź ulotkę i sobie przeczytaj, po to ją masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
aaaa no ja tez jestem przeciwna aborcji chyba ze tak jak napisalas gwałt badz kazirodztwo - chociaz nawet co do gwaltu hmmmm ja bym sie zastanawiala bo to dziecko w sumie ni ebylo niczemu winne najwyzej jesli mnie by to spotkalo i wiedzialabym ze niedalabym rady wychowywac to oddalabym do adopcji ale takiej szybkiej zeby mloda rodzina ktora nie moze miec wlasnych dzieci od razu dostala takiego dzidziusia bez narazania go na domy dziecka i tudziez podobne (chociaz zyjemy w polsce wiec nie wiem jakby to wygladalo) tyle z gdybania no ja tez jak liczylam jesli bralas o 6 rano to do 23 jest wiecej niz 12h chyba ze mialas na mysli 18 a napisalas 6 to ok; w tej chwili ulotka w lapke to po pierwsze, po drugie po minieciu 12h nie jestes "calkowicie" zabezpieczona i musisz stosowac inne srodki antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
hej,biore od 2 lat novynette,rzecz jasna czytalam ulotke chyba juz z milion razy i nigdzie nie znalazlam info o tym paracetamolu. jedni mowia,ze oslabia,a inni,ze nie. I teraz problem,bo ostatnio bralam bo dosc duzo w apapie i theraflu i raczej przekroczylam dzienna dawke. kochalam sie ze swoim chlopakiem i mam lekkiego stracha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
dlaczego najpierw dzialasz pozniej myslisz skoro bralas leki wiedzialas ze moze byc jakies oslabienie tabletek dlaczego wcesniej jak tylko zaczelas przyjmowac leki nie wypytalas sie lekarza farmaceuty o takie podstawowe rzeczy ja tego naprawde nie rozumiem. ja zanim polknelam 1 tabletke przeczytalam ulotke wczesniej powiedzialam ginekologowi jakie leki przyjmuje codziennie i czy one oslabiaja dzialanie tych akurat tabletek anty pozniej w ulotce znalazlam kolejne skladniki roznych lekow ktore rowniez moga oslabiac no i od razu spytalam sie lekarza czy cos co przyjmuje to zawiera a nie najpierw lykam a pozniej mysle czy cos zle nie robie. po pierwsze przedawkowalas paracetamol dziewczyno do czego sama sie przyznalas czytalas ty kiedys ulotke apapu albo teraflu - moze zacznij od takiej drobnostki a dopiero bierz sie za inne leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
ku twemu zdziwieniu czytalam te ulotki i porownywalam z ulotka novynette i zawsze tak robie zanim wezme jakies lekarstwo,zeby sprawdzic czy nie ma interakcji,a skoro nie wyczytalam,ze oslabia to wzielam ten cholerny paracetamol,a nagle sie na forum dowiaduje,ze razem dziala to nieciekawie,wiec chyba mam prawo sie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Jeśli w swojej ulotce nie masz czegoś to znaczy, że Ciebie to nie dotyczy...Po co robisz sobie sama problem??Jedni mówią, bo jedne tabletki osłabia inni nie bo innych nie osłabia...Poza tym, najpierw powinnaś się upewnić, że nie działa negatywnie, a potem kochać, ale tak to już jest...Dziewczynki się kochają, nie mając pewności czy są zabezpieczone w 99%, a potem płaczą, że dzidziuś niechciany...Żal dupę ściska... \"czytałam te ulotki i porównywałam z ulotka novynette i zawsze tak robię zanim wezmę jakieś lekarstwo\"--->No to ja Cię nie rozumiem, po co się jeszcze nas pytasz?Przecież my nie wiemy więcej niż jest w ulotce!! \"żeby sprawdzić czy nie ma interakcji, a skoro nie wyczytałam,ze osłabia to wzięłam ten cholerny paracetamol\"--->No i skoro nie masz w ulotce to znaczy, że nie masz się czym martwić, to znaczy tym, że osłabił działanie...Ale następnym razem najpierw się upewnij dopiero się kochaj jeśli chcesz uniknąć strachu... \"a nagle się na forum dowiaduje,ze razem działa to nieciekawie\"--->A nie sądzisz, że powinnaś wierzyć ulotce, a nie jakimś pannom z forum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
masz racje,sama sobie zbyt czesto stwarzam problemy,po prostu troche mnie to zmartwilo i chcialam sie spytac,w koncu od tego jest forum,a nie lubie jak sie z tego powodu robi ze mnie kretynke... nie ma w ulotce to faktycznie nie mam czym sie przejmowac,a taka dziewczynka to ja juz nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
wiesz nie chodzi o to ze ja sie ciebie czepiam ze nie czytasz ulotek zadnych lekow ale przeczysz sama sobie "I teraz problem,bo ostatnio bralam bo dosc duzo w apapie i theraflu i raczej przekroczylam dzienna dawke" skoro czytasz to czemu przedawkowalas appap i theraflu sadzilas ze jak wezmiesz wieksza dawke niz dopuszczalna dziennie to to ci pomoze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
sama dobrze wiem,ze glupio zrobilam. zdychalam z goraczki i w sumie malo myslalam wtedy co robie... a ja juz tak mam,ze za bardzo panikuje i niepotrzebnie w sumie sie tu pytalam co i jak,bo troche na idiotke wyszlam przeczac sama sobie. tak,czy siak dziekuje,bo mnie uspokoilyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna_w_kropce
jak nazywaja się tabletki? Jesli nie rozumiesz co napisane jest w ulotce musisz znaleźć odpowiednik polski (patrz skład chemiczny). Następnie poszukaj informacji co zrobic w takiej sytuacji w internecie. Ja biore Yasminelle (0,02 mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospiernonum), dzialaja \'odrazu\' pod warunkiem ze przyjmnie sie pierwsza tabletke pierwszego dnia okresu, jesli nie, musisz nadal bardzo uwazac. Jesli przyjmiesz tabletke 12 godzin za pozno w pierwszym tygodniu i kochalas sie z chlopakiem istnieje prawdopodobienstwo ze zajdziesz w ciaze, jesli nie, przyjmuj kolejne tabletki z blistra normalnie i przez 7 dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Nikt nie robi z Ciebie kretynki, przynajmniej ja tak nie sądzę, tylko radzę, że ulotka to podstawa przy braniu tabletek...A kto powiedział, że jesteś dziewczynka?:) panna_w_kropce...\"jak nazywają się tabletki?\"--->? \"działają \'od razu\'\"--->Nie tak od razu, tylko po jakiś 4h od zażycia 1-szej... \"Jeśli przyjmiesz tabletkę 12 godzin za późno w pierwszym tygodniu i kochałaś się z chłopakiem istnieje prawdopodobieństwo ze zajdziesz w ciążę\"--->Zawsze istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę,a w tym przypadku co napisałaś ryzyko jest większe niż 1%... \"jeśli nie, przyjmuj kolejne tabletki z blistra normalnie i przez 7 dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.\"--->Z tym jest akurat różnie w różnych ulotkach...Ja zażywałam kiedyś Cilest i w ulotce jest jedno, a teraz biorę Regulon i mam inaczej w ulotce napisane, dlatego ważne jest, żeby patrzeć w swoja ulotkę, a nie czyjąś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
spokojnie nie ty jedna jak cos dolega lykasz cokolwiek zeby przeszlo :) poza tym ze lepiej ze pytasz niz masz sie stresowac a teras spokojnie ;) wiesz chyba sama ze stres kobiecym dolegliwosciom nie sprzyja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa - chyba zbyt do siebie wzielam to z dziewczynkami pare postow wczesniej ;) stres nie sprzyja,poza tym jak wiadomo zlosc pieknosci szkodzi :) teraz juz sie denerwowac nie bede :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Mam stalego partnera od dwoch lat ..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dori65
czy ktoras z was schudla po odstawieniu pigulek,bo duzo dziewczyn pisze ze przytyly po odstawieniu.ja chce odstawic wlasnie zeby zrzucic 6 kilo ,ktore mi przubylo odkad biore regulon i mimo diety i cwiczeniom niemoge zrzucic nawet kilograma. moze po zuceniu pigul schudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
dori na Twoim miejscu w ogole bym zmienila pigulki,bo zapewne masz zle dobrane skoro po nich przytylas,nie powinno tak byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
dori na Twoim miejscu w ogole bym zmienila pigulki,bo zapewne masz zle dobrane skoro po nich przytylas,nie powinno tak byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
dori na Twoim miejscu w ogole bym zmienila pigulki,bo zapewne masz zle dobrane skoro po nich przytylas,nie powinno tak byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisteriousGirl
Jak zaczelam brac tabletki( ponad rok temu) to bardzo mi sie przytylo, przy odstawieniu ich na pare miesiecy (tj. styczen-kwiecien) nic sie nie zmienilo, nie schudlam ani troche,a przez ostatni miesiac zgubilam dosyc duzo...oczywiscie caly czas biore tabletki... moze to byc zwiazane z praca bo od poczatku sierpnia zaczelam pracowac, nie siedze w domu i nie objadam sie... ale mysle ze bardziej ma to zwiazek z tabletkami, bo nie jestem juz taka spuchnieta po nich, tak jak kiedys , o czym to moze swiadczyc? mysle ze ich dzialanie nie uleglo zmianie, co? ile razy probowalam cwiczen itp. i nie moglam wrocic do wygladu zanim zaczelam brac tabletki, a teraz jak spotkam jakas kolezanke to wszystkie sie dziwia jakja schudlam ,jak ja to zrobilam itp a ja przeciez nic nie robilam :| dlatego tak zaczelo mnie to zastanawiac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny... wiem, ze na ten temat bylo pelno watkow i naczytalam sie ale boje sie poniewaz wzielam pierwsze opakowanie tabletek (Rigevidon) i juz mam 4 dni przerwy i nie mam okresu... juz sie schizuje :( a kochalam sie z chlopakiem w 5 albo 6 dzien brania... myslicie ze one juz zadzialaly i dostane okres?? prosze o odpowiedz... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dori65...Jedna przytyje inna schudnie, to zależy od organizmu...Ja ani to ani to...Idź do lekarz i powiedz o tym, on ci doradzi... MisteriousGirl...A robiłaś coś w tej przerwie styczeń - kwiecień, żeby schudnąć?Bo tak samo to z Ciebie nie zejdzie, trzeba coś w tym kierunku zrobić...Oczywiście, że to jest związane z pracą, bo właśnie tak jak napisałam, zaczęłaś coś robić w tym kierunku...Jak się \"puchnie\" od tabletek to trzeba to powiedzieć lekarzowi...Jeśli nie masz żadnych dziwnych objawów, to działanie nie uległo zmianie... Kala1199...7 dni, to 7 dni i na okres masz te całe 7 dni, więc okres możesz dostać 7 dnia!!ULOTKA!!Zajrzyj to Ci się może poluzują nerwy!Tabletki działają po 4 h od zażycia pierwszej, jeśli zażyłaś w 1-szy dzień okresu!Tylko one działają w 99% a nie w 100%, więc wpadka jest możliwa mimo wszystko!!To czy dostaniesz okres to się okaże, my nie wróżki, żeby to wiedzieć na bank...Poza tym, co też jest w ULOTKĘ, której pannie nie przyszło przeczytać, w czasie 3 pierwszych opakowań możesz w ogóle nie mieć okresu...Przeczytaj coś zamiast srać po gaciach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×