Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość załamana85
dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwowy bardzo
Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Czyli wszystko pownno być oki. Troche sie uspokoiłem :) Pije jeszcze melise, bo takiego stresa nie miałem nigdy chyba jeszcze, tak to jest jak sie zaczyna. Niby naczytałem sie tyle a jednak.... Jeszcze raz serdecznie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Noo:P Jeśli chodzi o grejpfruta to w ulotce o tym nie mam więc nie wierze w to...Dziurawiec jest wspomniany, więc unikam...Nie masz dziurawca, bo na Twoje nie wypływa i już...Proste... \"jeżeli przeszłaś na tabletki zgodnie z zaleceniem lekarza,czyli np jeśli powiedział Ci,ze masz nie robić przerwy miedzy mercilonem,a novynette to go posłuchałaś i bierzesz tabletki codziennie, nie miałaś żadnych biegunowych bądź wymiotnych problemów i nie brałaś leków, które osłabiają działanie tabletek,to w ciąży nie jesteś.\"--->Co Ty gadasz w ogóle??ZAWSZE jest ryzyko i równa się ono 1%, więc nie pisz tu tak pewnie, ze w ciąży nie jest, bo jest to możliwe...Przeczytaj dokładnie co masz w ulotce o %... Malinka-...W ulotce Cilest jest coś takiego:\"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\"...Więc domyślam się, że Twoje się wchłaniają podobnie 3-4 godziny, więc nie masz się czym martwić...Nie chodzi tu o wiek, ani o to, że to są pierwsze czy tysięczne tabletki, tu chodzi o to, ze ulotkę i info ogólnie musisz i opanować PRZED wzięciem tabletki do ust, anie w czasie och brania albo po zrobieniu czegoś nie tak, kapujesz?Jeśli chcesz być bezpieczna... turluturluturlu...Twój partner może mieć plemniki w śluzie...Więc zapłodnienie jest możliwe... \"ale bez przesady...on może był we mnie ze 30 s wychodził i nakładaliśmy gumę... \"--->Do zapłodnienia wystarczy jedna sekunda, bo w czasie jednej sekundy plemnik wyleci z penisa i tyle...30 sekund to dużo czasu...Więc żadnej przesady w tym nie widzę... \"dziewczyny proszę mnie jakoś uspokoić i wypowiedzieć się\"--->Ja Cię niestety nie potrafię uspokoić:o...Trzeba było myśleć przed, a nie bzykać się bez niczego:o... nerwowy bardzo...W czas się zastanawiasz co i jak, ja nie wiem jak Wy możecie tak po czasie reagować:o...Nie lepiej było zapytać w ten dzień, w którym tak zrobiłaś??...Masz całą dobę na wzięcie tabletki albo 12h, nie wiem, bo nie miałam takiej sytuacji...Zobacz co masz w ulotce na ten temat... załamana85...Zawsze istnieje ryzyko 1% jak bierzesz regularnie...Jeśli nie przestrzegasz zasad % ryzyka się zwiększa...Musisz czekać a okres i tyle, przecież nikt Ci tu nie powie czy jesteś w ciąży czy nie... anusia...\"czy te które go zażywają tez tak maja? \"--->Nie porównuj się do innych kobiet, ob każda reaguje inaczej!! \"Dodam ze ta moja \"biegunka\" była jednorazowa.\"--->Nie ma jednorazowej biegunki!Biegunka to biegunka, jak sama nazwa wskazuje biegasz do kibelka co chwila, więc na tym polega różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ligusia 006
czy może wystapic krwawienie podczas zmiany tabletek antykoncepcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam poraz kolejny ulotke od tabletek. Niestety nie ma tam postepowania w razie wystapienia wymiotow czy biegunki, tak jak jest to napisane w ulotce Cilest. W mojej ulotce jest napisane tylko to ze ze wzgledu na mala zawartosc hormonow w preparacie w przypadku wystapienia biegunki czy wymiotow (zaburzenie wchlaniania) ochrona antykoncepcyjna moze zostac zniesiona. I kiedy wymioty czy biegunka utrzymuja sie przez dluzszy czas nalezy je odstawic i zastosowac inne konwencjonalne srodki antykoncepcyjne. Ogolnie jezeli chodzi o ich branie, to jest tam napisane ze kazda tabletka jest oznaczona dniem tygodnia, hmm na blistrze jest tylko 7 dni napisanych. Ulotka informuje rowniez ze nalezy je zaczac brac od dnia rozpoczecia miesiaczki czyli od tabletki ozanczonej nazwa dnia od ktorego zaczal sie okres. Ja zaczelam od startu, tak jest mi wygodniej. Mysle ze to nie ma zanczenia, bo kazda tabletka ma ten sam sklad prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ligusia 006...Hmm, dziwne pytanie...Nie bardzo rozumiem kiedy dokładnie to krwawienie? Malinka-...No i masz coś o tym w ulotce...Tak jak masz napisane tak jest, więc jak mówię, sugeruj się swoją ulotką nie czyjąś... Tak, nie ma żadnego znaczenia...A jakie bierzesz tabletki, bo mają podobną treść i opis opakowania do Regulon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolinka...
Biorę 5 opakowanie a tu znowu na początku krwawienie. Wiem, że tak nie powinno być. Do lekarza mogę iśc dopiero w przyszłym tygodniu, co powinnam zrobic do tego czasu? Brać tabletki dalej, czy przerwać bez konsultacji z lekrzam?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipnoza
odstawilam tabletki czuje bol nogi takie skurcze i dretwienie czy to od tego ze je rzucilam??????????????????????????????????mam je znow zaczac brac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwowy bardzo
do aaaaaa Wszystko zrobiliśmy zgodnie z zaleceniami na ulotce. Co to joty. Tylko zastanawiałem sie co to znaczy "dzień". Czy to 12 czy 24 godziny. Jeżeli 24 to super, jeżeli 12 to lipa. O to mi chodziło. W sumie sex był dopiero w 6 dniu zażywania tabletek wiec powinno być ok. Tylko ze jest to nasza jedyna metoda antykoncepcji i troche sie stresuje ze skonczylem w partnerce :) Wczesniej były tylko pieszczoty. Stad ten stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
hipnoza Tabletek się nie rzuca kiedy się ma ochotę i nie zaczyna brać wedle uznania... Takie decyzje powinny być zawsze podjęte przez lekarza. Miałaś robioną krzepliwość krwi? Powinnaś te swoje nogi skonsultować z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipnoza
mi lekarz polecil zrobic przerwe zbadac krzepliowsc ide w poniedzialek,ale to wystarczy??? takie badanie cos pokaze???czy trzeba usg nogi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa przecież napisalam zalamanej85,zeby sobie zrobila test,bo wtedy bedzie miala wieksza pewnosc... a malinka bierze novynette...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
i jesli chodzi o % to nie ma o tym nic w ulotce,a zalamana85 tez bierze novynette...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam 3 lata tab.anty.i nie balam sie wpadki moj facet zawsze konczyl we mnie sa pewne jezeli chodzi antykoncepcje ale odstawilam bo przytylam 17kg i nie mialam orgazmu przed tab.mialam i teraz tez ale w trakcie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***liiiliii***
A powiedzcie mi jeszcze jedno jeśli wiecie. Test jest najbardziej wiarygodny w dniu spodziewanej miesiączki prawda? A co jeśli do takiego "niebezpiecznego" stosunku dojdzie jakieś 3 dni przed okresem?? To wtedy w dniu miesiączki też wykryje?? I czy ta sama zasada działa w przypadku krwawienia z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
ja test robilam zwykle po ok. 10 dniach,chyba po tygodniu juz wykrywa i na kazdym mialam napisane,ze najlepiej robic go rano. Ani razu mi nie wypadl w dniu spodziewanej miesiaczki i zawsze byl prawdziwy,wiec moge mowic tylko ze swojej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolinka......Patrzyłaś do ulotki?? hipnoza...Nikt tego nie wie czy to od tego, bo niby skąd...Można przypuszczać, że to od odstawienia, ale to nic pewnego…Takie pytanie, czy masz je znowu brać musisz zadać lekarzowi a nie nam!! I w ogóle koniecznie leć do lekarza z tym bólem i skurczami, bo to nic normalnego na bank nie jest, ze Cię bolą, chyba, że masz coś o tym w ulotce, że mogą boleć, bo rożnie to bywa... nerwowy bardzo...Ogólnie rzecz biorąc, to chyba jasne, dzień ma 24 godziny i niby można by było spokojnie powiedzieć, że w takiej sytuacji ma na przyjęcie tabletki 24 godziny, ale...Jeśli dostanie okres na przykład o 2 w nocy a tabletkę przyjęłaby 22 i pół godziny później to jest to już następny dzień, więc ja jednak przyjęłabym na jej miejscu tabletkę w czasie do 12 h tak mi się wydaje...W ulotce jest napisane, że trzeba wziąć tego samego dnia, a nie doby... \"W sumie sex był dopiero w 6 dniu zażywania tabletek wiec powinno być ok.\"--->Nie bardzo, bo jeśli weźmiesz w 2 dzień brania, to musisz się zabezpieczać 7 dni, czyli 8 dnia dopiero możesz się \"bezpiecznie\" kochać... Napisz mi jeszcze po ilu godzinach ona wzięła tą 1-szą tabletkę?? GosiaQ...Spoko loko...Tylko, ze napisałaś, ze nie jest w ciąży, bo brała superowo, a to nic nie znaczy, bo zawsze jest co najmniej 1 % ryzyka... \"i jeśli chodzi o % to nie ma o tym nic w ulotce\"--->Ale chyba masz świadomość, że nie ma 100% metody?? Nie mów mi proszę, że nie wiesz, że tabletki dają 99%?? mala_miii...Są pewne, ale w 99%...Ty akurat nie wpadłaś, ale 1 na 100 na rok może mieć pecha, więc Twoje doświadczenie nie ma tu znaczenia...Nie miałaś orgazmu, bo przy braniu tabletek może się zmniejszać libido... ***liiiliii***...Ja się na testach nie znam, bo nigdy nie robiłam, więc się nie interesowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa pewnie,ze wiem,ale to trzeba by miec juz strasznego pecha i one same z siebie dzialac tez nie przestaja,trzeba cos zrobic w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipnoza
bylam u dwoch lekarzy ogolnych to olewka, mowili ze to nie od tabletek, ale na zadne badania nie raczyli dac, glupio mi isc znow do lekarza:(gadali ze to zapewne nie od krazenia, ze moga brac dalej tabletki...ale ja sie boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...\"ale to trzeba by mieć już strasznego pecha\"--->Jedna na 100 na rok może zajść... \'i one same z siebie działać tez nie przestają, trzeba coś zrobić w tym kierunku.\"--->To jest tak, że zawsze jest ryzyko 1% zawsze, nawet jak przestrzegasz wszystkich zasad, a jak jakiejś nie będziesz przestrzegasz to wtedy ryzyko wzrasta...Więc przestają działać w jakimś procencie jeśli olejesz jakaś zasadę...Ale możesz być tą jedną na 100, nawet jeśli wszystko robisz idealnie... hipnoza...Też bym się bała...I poszłabym do trzeciego na badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaja
hej. pewnie ktoras pomysli ze jakas niereformowalna jestem czy cos.. ;) wczoraj skonczylam 2 op. tabletek.. a dzisiaj pekla nam gumka...w 7 dniowej przerwie.. i tak dla uspokojenia siebie chce poznac wadze zdanie... nie mam sie o co martwic prawda? dodam ze tabsy biore regularnie, nie mam zadnych skutkow ubocznych, wiec chyba powinno byc ok, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ze jest wszystko ok:) Jeśli tabsy bierzesz regularnie to nie masz sie czym martwić:) jesteś zabezpieczona także w 7dniowej przerwie.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa nie podoba mi sie to :P mam nadzieje,ze na mnie nie trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klavduska..
hej dziewczynki:)chcialam zapytac czy jesli chodze na solarium np.2razy w tygodniu to nic mi sie nie dzieje czy nie wolno chodzic tak czesto na solarke przy braniu tabletek?i czy to nie oslabia dzialaniu tych tabletek...jajuzkoncze 3 opakowanie i wszystkojest ok:)ale poprostu chcem sie upewenic buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
mozesz jedynie dostac plam, ale jak skora jest ok to mozesz chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
nic mi nie wiadomo,zeby solarium oslabialo dzialanie tabletek... ale 2 razy w tygodniu? toz to niezdrowe dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwionaja...Po 1: W czasie 7 dniowej przerwy tabletki chronią nas tak samo, jeśli oczywiście przestrzegamy wszystkich zasad w braniu... Po 2: Nasze zdanie?Po co?Nie lepiej wziąć do ręki ulotkę i mieć pewną wiedzę i ufać ulotce, a nie obcym? Po 3: Zawsze może być tak, że można się martwić, bo tabletki dają 99 % skuteczności, czyli 1 % ryzyka - zawsze... Po 4: To, że przestrzegasz wszystkich zasad nie koliduje z bankowym brakiem ciąży... Po 5: Zajrzyj do ULOTKI!! zaba_w_glanach...Co Ty gadasz!?Zawsze jest ryzyko!! GosiaQ...No niestety... klavduska.....ULOTKA!!Albo zapytaj lekarza, bo to różnie może być, ja pytałam i mogłam, ale to nie znaczy, że Ty też możesz... Ale na bank nie osłabia działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaZuzia
chodza do tego solarium a potem wygladaja tak szpetnie ze szkoda gadac a szcegolnie te na jasno pofarbowane blondyny!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
wczoraj wzielam 2 tabletki jedna po drugiej, bo tak wymagala tego sytuacja czy moge dzisiajsze słabosci moga byc tego skutkami? mam jeszcze jedno pytanie - kochalam sie z chlopakiem w ostatnim dniu przerwy miedzy tabletkami, nie skonczyl we mnie choc wiem ze i w śluzie znajduja sie plemniki, i tak chodzi za mna mysl ze czasem nie jestem w ciazy.... piersi mnie troche bolą, to w sumie drugie opakowanie dopiero i czesto bolą przy tabletkach... ech sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
wczoraj wzielam 2 tabletki jedna po drugiej, bo tak wymagala tego sytuacja czy moje dzisiajsze słabosci moga byc tego skutkami? mam jeszcze jedno pytanie - kochalam sie z chlopakiem w ostatnim dniu przerwy miedzy tabletkami, nie skonczyl we mnie choc wiem ze i w śluzie znajduja sie plemniki, i tak chodzi za mna mysl ze jestem w ciazy.... piersi mnie troche bolą, to w sumie drugie opakowanie dopiero i czesto bolą przy tabletkach... ech sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×