Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Anuskaa11
czesc Wam ;) mam do was pytanie biore teraz 2 opakowanie tabletek wystapilo u mnie krwawienie 3 dniowe ale nie mam okresu ;/ czy to normalne? czy moze musze isc do lekarza? z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Heh, no:) A co do jej sprawy, to właśnie jest tak, że dziewczynka najpierw zrobiła, nic nie myśląc, nie czytając w ogóle przed zaczęciem stosowania tabletek ulotki i dopiero teraz wpadła na pomysł, żeby się zapytać...Gratulacje dla niej...Jak się nie myśli to się później ponosi skutki... Zaniepokojona26....\"Chcę zapytać czy któraś z was używała pigułek Mercilon, albo czy przechodziła przez to co chcę napisać niżej\"--->Nie sugeruj się innymi, każda jest inna, więc porównywanie się nic nie daje...Przeczytaj kilka ostatnich postów, już tu o tym pisałam... \"Kończę pierwsze opakowanie a co zauważyłam, koszmarnie bolą mnie piersi a mój popęd seksualny spadł prawie do zera.\"--->Możesz tak mieć do trzech opakowań, więc jeśli cierpisz, idź do lekarza i Ci zmieni albo coś poradzi... \"Niby to mogą być skutki uboczne ale czy aż tak mocno?\"--->No my Ci już tego nie powiemy, bo to wie tylko lekarz, czy to jest normalne czy nie... \"Czy to się z czasem może zmienić czy kiedy będę je brała zawsze będę się tak czuła?\"--->Żadna z nas nie jest wróżką, więc nie wie co będzie....To się może tylko okazać jak będzie...Jeśli Ci nie przejdzie do końca 3-go opakowania, to idź do lekarza, ale możesz też iść już teraz... I to, że teraz ktoś Ci napisze, że też miał mocne bóle piersi, nic Ci nie da, bo Twój ból może mieć inne podłoże...Co masz o tym w ulotce? Perelkaa...No i co my Ci mamy odpisać?Czego oczekujesz?Jakiej odpowiedzi?Bo nie widzę konkretnego pytania... Nie wysyłaj non stop info:)Ja wysyłam raz, wyskakuje mi błąd ale i tak po czasie jak wchodzę na forum to widzę, że się wysłało, mimo tego, że wcześniej wychodzi na to, że się nie wysłało...W razie czego zapisuje sobie gdzieś tam wypowiedź... buska...\"tylko zapomniałam wziąć TRZECIEJ TABLETKI Z OPAKOWANIA\"--->A wzięłaś potem w czasie 12h zastępczą?Jeśli masz o tym wspomniane w ulotce, to powinnaś tak zrobić, chyba, ze masz coś innego na ten temat... \"chciałam pójść do lekarza wtedy\"--->A po co chciałaś iść?Tylko mi nie mów, ze po tabletkę PO... \"nie ma tak ze idę do lekarza rejestruje się i zaraz wchodzę\"--->Ja też tak nie mam, muszę czekać nie raz nawet 2 mieszki...Tyle, ze ja się przeważnie po wizycie rejestruje już na za 3 mieszki, bo co 3 chodzę... \"muszę czekać na konkretny termin który czasem trwa nawet trzy tygodnie\"--->Ja też, tylko nie raz trzeba czekać nawet 2 miesiące... \"sorki ze tyle razy ale jak próbowałam to się nie dało\"--->U mnie też się nie dało, są błędy, ale i tak wysyła... \"zależy tez u kogo no i czy były dni płodne.\"--->Jakie dni płodne?Przy anty nie ma dni płodnych!! \"to ja już nie wiem bo czytałam wiele razy ta ulotkę i jak boga kocham nie widziałam tam nic takiego\"--->A ze zrozumieniem czytałaś, czy może nie bardzo... weronikaaa...\"Ale ból w czasie okresu u mnie nie przeszedł.Kiedyś w czasie okresu umierałam a teraz jak biorę tab to tylko 1 dnia\"--->Przeszedł czy nie przeszedł?Bo napisałaś, ze nie, a potem, że masz tylko 1 dnia:) stres-stop...Dokładnie...To samo napisałam wyżej:) Malinka-...U mnie w 4...Kurde, dziewczyno, co panikujesz 3 dnia, jak na krwawienie masz całe 7 dni?Możesz dostać nawet 7-go dnia!!A jeśli jesteś w czasie 3 pierwszych opakowań to możesz w ogóle nie mieć przez 3 opakowania - ULOTKĘ poczytaj, tam masz wszystko!! Anuskaa11...Czemu nie czytałaś ulotki?Czemu nic nie wiesz??Nie wiesz tego, ze w czasie brania tabletek jest właśnie krwawienie a nie okres!?To si e nazywa krwawienie z odstawienia!!Może trwać nawet jeden dzień!Przy 3 pierwszych opakowaniach możesz go w ogóle nie mieć...Jakbyś poszła z tym do lekarza, to by Cię pewnie wyśmiał i się załamał, że dziewczyna bierze tabletki i nie wie co bierze...Nie wie jak to działa i nie wie co się dzieje kiedy się je bierze...Ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia.....
Ktoś mi ukradł portfel. Miałam tam, dwie ostanie tabletki. Czy mogę zacząć przerwę te dwa dni wcześniej? Biorę Harmonet. Nie mam nic na ten temat w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia........Możesz, tylko nie wydłuż przerwy przez pomyłkę...Przerw musi mieć nie więcej niż 7 dni, żeby była zachowana skuteczność w 99%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
w jakim czasie po odstawieniu tabletek reguluje się okres ?? ja zaczęłam przyjmować m.in. na wyregulowanie miesiączki i teraz chce już zakończyć przyjmowanie , ale a tego co czytam na różnych forach to po odstawieniu przez jakiś czas cykl jest bardzo nieregularny i to u kobiet , które wcześniej nie miały z tym problemu macie jakieś doświadczenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
w jakim czasie po odstawieniu tabletek reguluje się okres ?? ja zaczęłam przyjmować m.in. na wyregulowanie miesiączki i teraz chce już zakończyć przyjmowanie , ale a tego co czytam na różnych forach to po odstawieniu przez jakiś czas cykl jest bardzo nieregularny i to u kobiet , które wcześniej nie miały z tym problemu macie jakieś doświadczenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
w jakim czasie po odstawieniu tabletek reguluje się okres ?? ja zaczęłam przyjmować m.in. na wyregulowanie miesiączki i teraz chce już zakończyć przyjmowanie , ale a tego co czytam na różnych forach to po odstawieniu przez jakiś czas cykl jest bardzo nieregularny i to u kobiet , które wcześniej nie miały z tym problemu macie jakieś doświadczenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
isisss Ja nie mam tu żadnego doświadczenia. Raz miałam miesięczną przerwę w braniu, okres potem wypadł normanie. To bardzo delikatna sprawa, każda kobieta może tu mieć inaczej. Generalnie przez trzy pierwsze opakowania organizm przyzwyczaja się do tabletek, a po odstawienie trzy miesiące dochodzi do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkflkdufodjnmv.cvjglidufglnmx
to zalezy od organizmu...musisz sie przekonac na swoim bo kazdy organizm jest inny:(ja dostalam okres po28dniach po 6 latach brania tabsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
Witam. biore tabletki cyprest od 2 miesiecy i chloapk skonczyl we mnie w dni plodne czy moge zajsc w ciaze ????;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wtajemniczona
Witam. biore tabletki cyprest od 2 miesiecy i chlopak wlasnie skonczyl we mnie w czasie dni plodnych czy moge zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam od razu regularny
wcześniej miałam bardzo nieregularne miesiączki, potem brałam tabletki przez 5 lat i po odstawieniu od roku mam regularny jak w zegarku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam od razu regularny
od razu regularny po 7 latach brania tabsów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa na forummmmm
biore minisiston czyli preparat ktory ma duzo hormonow jestem w trakcie polowy pierwszego opkaowania i i zauwazylam jasna krew, czy to normalne?????????????????????????????????????????????????????? zawsze myslalam ze jak jest krwawienie podczas brania tabsow to znaczy ze sa za slabe!! a te przeciez maja duzo hormonow wiec nie moga byc za slabe na mnie!!!:( mam isc do ginekologa czy poczekac/???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isisss...To zależy od organizmu, dla mnie to oczywiste i dziwię się, że o to pytasz...Jeśli chcesz zakończyć, to chyba konsultujesz to z lekarzem?Więc może jego zapytaj zamiast czytać fora...Poza tym na forach i tak piszą o sobie, co nie oznacza, że będziesz mieć tak samo...Nasze doświadczenia pewnie nie będą odzwierciedleniem tego co będzie się działo z Tobą...Powinnaś wiedzieć, że każda z nas jest inna... asdfg...Ile masz lat?5 czy 7?Może mniej?...W czasie brania tabletek nie ma dni płodnych!!!!!!!Poza tym zawsze możesz zajść w ciążę, bo tabletki nie dają 100% zabezpieczenia!!!!!!!Poczytaj trochę o anty, bo nie masz podstawowej wiedzy...Poza tym najpierw się pyta, nawet jak coś, a potem bzyka, a nie na odwrót, skoro masz jakieś wątpliwości, nieprawdaż? nie wtajemniczona...Ile masz lat?5 czy 7?Może mniej?...W czasie brania tabletek nie ma dni płodnych!!!!!!!Poza tym zawsze możesz zajść w ciążę, bo tabletki nie dają 100% zabezpieczenia!!!!!!!Poczytaj trochę o anty, bo nie masz podstawowej wiedzy...Poza tym najpierw się pyta, nawet jak coś, a potem bzyka, a nie na odwrót, skoro masz jakieś wątpliwości, nieprawdaż? ja miałam od razu regularny...To po 5 latach, czy po 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
nowa na forummmmm To, że masz krwawienie podczas pierwszego opakowania nie jest niczym dziwnym. Podczas 3 pierwszych opakowań mogą się dziać takie rzeczy i nie ma co lecieć z tym do ginekologa, bo się tylko załamie, że ulotki nie przeczytałaś. Jeżeli po 3 opakowaniach tabletek, dalej będziesz palamić, wtedy należy udać do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
nowa na forummmmm To, że masz krwawienie podczas pierwszego opakowania nie jest niczym dziwnym. Podczas 3 pierwszych opakowań mogą się dziać takie rzeczy i nie ma co lecieć z tym do ginekologa, bo się tylko załamie, że ulotki nie przeczytałaś. Jeżeli po 3 opakowaniach tabletek, dalej będziesz palamić, wtedy należy udać do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa na forummmmm
dzieki:) ale chyba i tak bede musiala isc bo chyba znow grzybica sie przyplatala:( tylko nie wiem czy on wogole mnie zbada jak mam takie plamienia ale chyba tak co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
"...To zależy od organizmu, dla mnie to oczywiste i dziwię się, że o to pytasz...Jeśli chcesz zakończyć, to chyba konsultujesz to z lekarzem?Więc może jego zapytaj zamiast czytać fora...Poza tym na forach i tak piszą o sobie, co nie oznacza, że będziesz mieć tak samo...Nasze doświadczenia pewnie nie będą odzwierciedleniem tego co będzie się działo z Tobą...Powinnaś wiedzieć, że każda z nas jest inna..." wg. Twoich wypowiedzi to forum w ogóle nie powinno istnieć !! ponieważ jak piszesz " każdy jest inny " - no i prawda, tylko w takim razie po co takie forum jeżeli w kółko każdemu odpisujesz TO SAMO i ucinasz w ten sposób wszelkie dyskusje ?? Oczywiście konsultuję się z lekarzem , ale wyobraź sobie , że nawet lekarz nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a to co mówi często OPIERA NA WIEDZY ZDOBYTEJ TAKŻE Z WYWIADÓW Z PACJENTAMI. Wszelkie badania naukowe - zwłaszcza w medycynie uwzględniają często subiektywną ocenę badanych , ale to też jest w tych kwestiach istotne. I dziwię się , ze o tym nie wiesz. Nie pytam Was "jak zareaguje mój organizm na to czy tamto ... " tylko pytam jak reagował w Waszych, różnych przypadkach ?? czy to tak trudno odróżnić ?? A najwyraźniej potrzebna jest mi taka informacja,jeśli pytam i kto chce niech odpowie ... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
"...To zależy od organizmu, dla mnie to oczywiste i dziwię się, że o to pytasz...Jeśli chcesz zakończyć, to chyba konsultujesz to z lekarzem?Więc może jego zapytaj zamiast czytać fora...Poza tym na forach i tak piszą o sobie, co nie oznacza, że będziesz mieć tak samo...Nasze doświadczenia pewnie nie będą odzwierciedleniem tego co będzie się działo z Tobą...Powinnaś wiedzieć, że każda z nas jest inna..." wg. Twoich wypowiedzi to forum w ogóle nie powinno istnieć !! ponieważ jak piszesz " każdy jest inny " - no i prawda, tylko w takim razie po co takie forum jeżeli w kółko każdemu odpisujesz TO SAMO i ucinasz w ten sposób wszelkie dyskusje ?? Oczywiście konsultuję się z lekarzem , ale wyobraź sobie , że nawet lekarz nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a to co mówi często OPIERA NA WIEDZY ZDOBYTEJ TAKŻE Z WYWIADÓW Z PACJENTAMI. Wszelkie badania naukowe - zwłaszcza w medycynie uwzględniają często subiektywną ocenę badanych , ale to też jest w tych kwestiach istotne. I dziwię się , ze o tym nie wiesz. Nie pytam Was "jak zareaguje mój organizm na to czy tamto ... " tylko pytam jak reagował w Waszych, różnych przypadkach ?? czy to tak trudno odróżnić ?? A najwyraźniej potrzebna jest mi taka informacja,jeśli pytam i kto chce niech odpowie ... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
"...To zależy od organizmu, dla mnie to oczywiste i dziwię się, że o to pytasz...Jeśli chcesz zakończyć, to chyba konsultujesz to z lekarzem?Więc może jego zapytaj zamiast czytać fora...Poza tym na forach i tak piszą o sobie, co nie oznacza, że będziesz mieć tak samo...Nasze doświadczenia pewnie nie będą odzwierciedleniem tego co będzie się działo z Tobą...Powinnaś wiedzieć, że każda z nas jest inna..." wg. Twoich wypowiedzi to forum w ogóle nie powinno istnieć !! ponieważ jak piszesz " każdy jest inny " - no i prawda, tylko w takim razie po co takie forum jeżeli w kółko każdemu odpisujesz TO SAMO i ucinasz w ten sposób wszelkie dyskusje ?? Oczywiście konsultuję się z lekarzem , ale wyobraź sobie , że nawet lekarz nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a to co mówi często OPIERA NA WIEDZY ZDOBYTEJ TAKŻE Z WYWIADÓW Z PACJENTAMI. Wszelkie badania naukowe - zwłaszcza w medycynie uwzględniają często subiektywną ocenę badanych , ale to też jest w tych kwestiach istotne. I dziwię się , ze o tym nie wiesz. Nie pytam Was "jak zareaguje mój organizm na to czy tamto ... " tylko pytam jak reagował w Waszych, różnych przypadkach ?? czy to tak trudno odróżnić ?? A najwyraźniej potrzebna jest mi taka informacja,jeśli pytam i kto chce niech odpowie ... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres-stop...A Ty kto...Wróżka?Skąd taka pewność...Nie słyszałaś o ryzyku w czasie brania tabletek? nowa na forummmmm...Normalne jest to, że trzeba czytać ulotkę!!...Masz tam napisane co kiedy robić i co jest normalne...Cóż z tego, że ja Ci napisze, że w czasie 3 pierwszych opakowań może się tak dziać, jak na przykład Ty w ulotce masz coś innego...Ogólnie jest przyjęte, że jest tak jak ja napisałam, ale zawsze trzeba czytać swoją i działać według SWOJEJ ulotki, a nie czyjejś... \"zawsze myślałam ze jak jest krwawienie podczas brania tabsów to znaczy ze są za słabe!!\"--->W ulotce są podane powody krwawienia międzymiesiączkowego, przynajmniej w mojej jest... \"mam iść do ginekologa czy poczekać???????\"--->MASZ przeczytać ulotkę dziewczynko... Podobno ginekolog musi Cię zbadać zawsze wtedy, kiedy tylko Ty tego chcesz...Niezależnie czy masz okres czy nie. Mówiła mi to koleżanka, której mama jest ginekologiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
"...To zależy od organizmu, dla mnie to oczywiste i dziwię się, że o to pytasz...Jeśli chcesz zakończyć, to chyba konsultujesz to z lekarzem?Więc może jego zapytaj zamiast czytać fora...Poza tym na forach i tak piszą o sobie, co nie oznacza, że będziesz mieć tak samo...Nasze doświadczenia pewnie nie będą odzwierciedleniem tego co będzie się działo z Tobą...Powinnaś wiedzieć, że każda z nas jest inna..." wg. Twoich wypowiedzi to forum w ogóle nie powinno istnieć !! ponieważ jak piszesz " każdy jest inny " - no i prawda, tylko w takim razie po co takie forum jeżeli w kółko każdemu odpisujesz TO SAMO i ucinasz w ten sposób wszelkie dyskusje ?? Oczywiście konsultuję się z lekarzem , ale wyobraź sobie , że nawet lekarz nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a to co mówi często OPIERA NA WIEDZY ZDOBYTEJ TAKŻE Z WYWIADÓW Z PACJENTAMI. Wszelkie badania naukowe - zwłaszcza w medycynie uwzględniają często subiektywną ocenę badanych , ale to też jest w tych kwestiach istotne. I dziwię się , ze o tym nie wiesz. Nie pytam Was "jak zareaguje mój organizm na to czy tamto ... " tylko pytam jak reagował w Waszych, różnych przypadkach ?? czy to tak trudno odróżnić ?? A najwyraźniej potrzebna jest mi taka informacja,jeśli pytam i kto chce niech odpowie ... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
"...To zależy od organizmu, dla mnie to oczywiste i dziwię się, że o to pytasz...Jeśli chcesz zakończyć, to chyba konsultujesz to z lekarzem?Więc może jego zapytaj zamiast czytać fora...Poza tym na forach i tak piszą o sobie, co nie oznacza, że będziesz mieć tak samo...Nasze doświadczenia pewnie nie będą odzwierciedleniem tego co będzie się działo z Tobą...Powinnaś wiedzieć, że każda z nas jest inna..." wg. Twoich wypowiedzi to forum w ogóle nie powinno istnieć !! ponieważ jak piszesz " każdy jest inny " - no i prawda, tylko w takim razie po co takie forum jeżeli w kółko każdemu odpisujesz TO SAMO i ucinasz w ten sposób wszelkie dyskusje ?? Oczywiście konsultuję się z lekarzem , ale wyobraź sobie , że nawet lekarz nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a to co mówi często OPIERA NA WIEDZY ZDOBYTEJ TAKŻE Z WYWIADÓW Z PACJENTAMI. Wszelkie badania naukowe - zwłaszcza w medycynie uwzględniają często subiektywną ocenę badanych , ale to też jest w tych kwestiach istotne. I dziwię się , ze o tym nie wiesz. Nie pytam Was "jak zareaguje mój organizm na to czy tamto ... " tylko pytam jak reagował w Waszych, różnych przypadkach ?? czy to tak trudno odróżnić ?? A najwyraźniej potrzebna jest mi taka informacja,jeśli pytam i kto chce niech odpowie ... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaaa...\"tylko w takim razie po co takie forum jeżeli w kółko każdemu odpisujesz TO SAMO i ucinasz w ten sposób wszelkie dyskusje ??\"--->Hehe, no właśnie, pisze to samo w kółko, bo w kółko powtarzają się te same pytania, co się dziwisz??Mam pisać coś innego, skoro pytanie jest takie same?...Nie rozumiem Ciebie w tym momencie... \"I dziwię się , ze o tym nie wiesz\"--->Ależ oczywiście, że wiem, ale dla mnie sprawa wygląda tak, że jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to idzie do lekarz, który go bada i to lekarz wszystko widzi, a nie my tu na forum...Każdy z nas może mieć w środku coś innego chociaż objawy te same...Lekarz zanim posłuży się doświadczeniem, tym wywiadem, o którym piszesz, bada Cię i na tej podstawie \"dopasowuje\" wiedzę do osoby(danej sprawy, sytuacji, problemu)...A nie to, ze ktoś tu napisze parę zdań i my mamy już wszystko wiedzieć... \"czy to tak trudno odróżnić ?? \"--->Że niby kto nie odróżnia?Ja odróżniam, tylko po co się kimś sugerować?Zaznaczam to zawsze, bo widząc po pytania wiem, że większość nie wie tego, że sugerować się nie powinno i uważam tą za słuszne, dlatego piszę... Któraś napisze, zapyta \"tylko pytam jak reagował w Waszych, różnych przypadkach ??, ja odpisze według siebie i któraś się tym zasugeruje i zrobi tak samo i może się okazać, że popełniła błąd, bo w swojej ulotce ma napisane, ze ma działać inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa na forummmmm
moja ulotka jest tak mala i praktycznie nic w niej niej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
nowa na forummmmm Przeczytaj ją uważnie, a w razie jakichkolwiek pytań pisz na forum(choć z tym czasem trzeba uważać), ewentalnie(ja mam taka możliwość),gdy dzieje się coś poważnego mogę zadzonić do mojego lekrza, czasem farmaceuta w aptece jest w stanie pomóc. Kto pyta nie błądzi;) Czasem ulotka nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Co do badania w czasie takich plamień, to raczej powinien Cię zbadać. Czasem lekarze odmawiają badania, ale w czasie okresu, choć to wszystko zależy od ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia0383
biorę pierwsze opakowanie Harmonetu, mam codziennie plamienia od 16 dni... i ciągle się zastanawiam czy mimo to jestem zabezpieczona przed ciążą, czy mogę się kochać bez zabezpieczeń?? może to głupie pytanie, ale strasznie mnie to dręczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×