Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość samasobie
z ulotki wynika, że nie. "Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki an górze po lewej stronie i następnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze" i jeszcze pogrubionym, że nie należy mylić tabletek. więc raczej pomylenie tabletek nie jest wskazane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie Bo ja czytałam,że każda tabletka ma skład 0.02mg/3mg oprócz tych placebo i wydawało mi się właśnie,że tak napisali,żeby żadna wybitna nie żarła placebo kiedy nie trzeba :P. A co trzeba zrobić jak się pominie,bądź w trakcie 4h od zażycia będzie jakaś nieprzyjemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margaretka123...Ja tak miałam, to znaczy plamienie, ale nie było mocne tylko takie średnie...Brałam Cilest wtedy...Pisałam już tu o tym kilka razy...Miałam tak, że mając jeszcze do wzięcia 4 tabletki pojawiło się plamienie (brałam już wtedy Cilest 2 lata)...Trwało 2, czy 3 dni i potem normalnie w przerwie - 4-ego dnia - miałam krwawienie, normalne, takie jak zawsze...Poszłam na wizytę, bo akurat miałam, ginka mnie zbadała, wykluczyła ciążę i inne i powiedziała, że jak przy następnym opakowaniu będzie tak samo to mam przyjść i zmieni mi tabletki, bo to plamienie będzie wtedy oznaczało nietolerancję organizmu...No i tak też się stało przy następnym opakowaniu, dokładnie tak samo, mając jeszcze 4 tabletki w opakowaniu plamienie potem normalnie krwawienie...Poszłam 3 dnia krwawienia do ginki i zmienił mi na lżejsze - Regulon i teraz jestem na nich już ponad rok i luzik... Ja na Twoim miejscu brałabym do końca normalnie, ale poszłabym szybko do ginekologa... ula20...\"a wiem ze powinnam zacząć do 3 dni po odłożeniu tabletek\"--->A skąd to wiesz?Przecież to pierwsza Twoja przerwa, więc jeszcze nie wiesz kiedy dostajesz...Z resztą na okres masz zawsze 7 dni przerwy i nawet jak przeważnie będziesz dostawała okres 3, czy 4 dnia, to i tak nie raz może Ci się zdarzyć, że dostaniesz np. 6 dnia, na to nie ma reguły, bo na krwawienie masz cale 7 dni przerwy, a nie 3 dni - ulotka!! Dziewczyny z reguły tak dostają - 3, czy 4 dnia, ale Ty możesz dostawać nawet 6, czy 7 dnia i to jest normalne!!Poczytaj ulotkę, to Ci się stres zmniejszy... \"czy to normalne???\"--->Tak...Jakbyś przeczytała ulotkę, to byś to wiedziała... A możesz mieć tak, że w czasie 3 pierwszych opakowań w ogóle nie dostaniesz - to też masz w ulotce... \"dzięki dziewczyny mam nadzieje ze macie racje\"--->Przeczytaj ulotkę, to nie będziesz miała niepewności... \"a czy może się zdarzyć tak ze w tym miesiącu nie będę w ogóle krwawic???\"--->Tak, możesz nie krwawić 3 pierwsze opakowania - ulotka!! \"po jakim czasie reguluje się miesiączka???\"--->Po góra 3 opakowaniach - ulotka!! \"możesz mi jeszcze powiedzieć czy w czasie tej 7 dniowej przerwy są dni płodne???\"--->Dziewczyno!!Dowiedz się czegoś od lekarza i ta cholerna ulotka to myślisz, ze po co Ci jest??Jak może brać coś nie wiedząc co to jest i jak działa??W czasie brania tabletek nie ma dni płodnych!!!!!!!Tabletki zatrzymują owulację!!!!!!!Tabletki Cię chronią non stop w ponad 99%, jeśli tylko przestrzegasz zasad!!! \"czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę??\"--->Jeśli przestrzegasz zasad, to zawsze ryzyko jest takie same i wynosi prawie 1%...Masz to w ulotce!! \"8 dnia muszę wziąć tabletki normalnie nawet gdy nie wystąpi krwawienie??\'\'--->Taaaaaaak...ULOTKA!!!!!!! \" mam nadzieje ze ktoś nam udzieli odpowiedzi na to pytanko\"--->Słuchaj dziewczyno, masz od tego ulotkę... Czemu nic nie czytałaś o tabletkach, skoro się na nie zdecydowałaś? Nawet do ulotki nie łaska zajrzeć...Wszystkie leki tak bierzesz w ciemno? rybcia 27...\"plamie już cale opakowanie.zaczęłam brać teraz\"--->Czyli bierzesz pierwsze opakowanie, tak?I całe plamisz? \"wiem ze to normalne,ale męczące\"--->Ja na szczęście nie miałam plamień dodatkowo, ale nie dziwię się, ze to męczy... \"brownxsugar\"--->Następna...Ręce opadają...Jak możesz brać coś o czym nie masz zielonego pojęcia??Wiesz co to są tabletki anty i jak działają??Po co się w sumie pytam jak od razu widać, że nie wiesz o nich ani krzty:o Tabletki zatrzymują owulację i to ich podstawowe zadanie!!!!!!!!Przy braniu tabletek nie ma dni płodnych... \"czy jakieś 15-20 minutowe opóźnienie we wzięciu tabletki jest bardzo niekorzystne??\"--->Nie, nie ma żadnego znaczenia, możesz się spóźnić 12 h - ULOTKA!! \"chociaż podobno nawet 10 godzinne opóźnienie nie zmniejsza skuteczności\"--->Nie podobno, tylko na pewno i 12, a nie 10... Aischaa...Jeśli zażywasz tabletki jednofazowe, to tak:)I nie masz się czym przejmować:) Numerki są dla ułatwienia, żeby pamiętać czy się wzięło w dany dzień:) samasobie...Jakie są te tabletki dla Ciebie?Miałaś już przerwę jakąś?Jak okres, itp?:)Pytam z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
dziś zaczęłam 2 opakowanie. w pierwszym dniu bez tabletki plamienie od wieczora (tabletkę biorę rano, więc poczekało 12 godz :) ) a dziś już raczej na koniec wygląda, więc 4 słabe dni, tylko 2 pierwsze bolesne, ale poczekam co będzie następnym razem :) GosiaQ taki skład jest w ulotce podany, trudno mi powiedzieć, co w środku siedzi ;) z treści ulotki wywnioskowałam, że każda ma nieco inny skład, ale to już moje "czytanie ze zrozumieniem". w sumie dopiero teraz uświadomiłam sobie, że to mogło dotyczyć różnicy między różowymi a placebo. przedtem nie przyszło mi do głowy, że można być na tyle bystrym, żeby je pomieszać. to forum wiele mnie nauczyło ;P pominięcie jest rozpisane w ślicznym wykresie :) 1-7 dzień: zażyć pominiętą tabletkę, stosować mechaniczną metodę przez następne 7 dni, dokończyć przyjmowanie tabletek z blistra 8-14 dzień: zażyć pominiętą, dokończyć przyjmowanie tabletek z blistra 15-24 dzień: dwie opcje - zażyć pominiętą, dokończyć blister, wyrzucić białe i rozpocząć nowy blister bez robienia przerwy albo - przerwać przyjmowanie tabletek z blistra, przejść do 4 białych tabletek, rozpocząć następny blister to wszystko dotyczy pominięcia 1 tabletki, która trzeba przyjąć tak szybko, jak się da; więcej wymaga rozmowy z lekarzem. w razie nieprzyjemności ulotka zaleca przyjęcie tabletki z rezerwowego blistra (jak się go ma, a to nie takie oczywiste) albo potraktowania tego jak pominięcia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie No to wszystko jasne-mają taki sam skład,szczególnie,że napisali o zażyciu z rezerwowego blistra,dlatego się pytałam :P. Od yasminelle różnia się tylko 3 aktywnymi tabsami :P. A ile płacisz za nie? Muszę pogadać z ginką na ich temat,bo ostatnio mimo tabletek mam cholernie bolesne i obfite krwawienia,a te pigułki podobno są \'na to\' :). A co do ludzkiej głupoty-nie raz ręce i cycki opadają jak się czyta takie kwiatki :P Dlatego musieli napisać,żeby nie mieszać i brać od nr1,bo nie wiadomo do jakiej debilki tabletki trafią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
rezerwowy bardziej pasuje mi na różny skład, bo bierze się tą z danego dnia dokładnie. ale to już raczej moje pomysły, bo może faktycznie skład jest ten sam... teraz widzę, jakie cuda mogą do głów poprzychodzić i już przestaję się dziwić, ze piszą te ulotki jak dla podstawówki :) płacę 38,25 ale w innych aptekach były o 10 droższe. to i tak dużo w porównaniu z innymi o których tu czytałam (np. cena poniżej 10!) no ale póki co nie mam żadnych złych skutków ubocznych. z tych dobrych to: słabe krwawienie (nie liczę plamień na początku przyjmowania, bo to już nie do ominięcia) no i waga w dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie zaczynając swoje 3 lata temu plamień nie miałam,więc liczę na szczęście i tym razem :P. A w mojej ulotce zasady są identycznie opisane,a wszystkie mają ten sam skład,poza tym na opakowaniu musisz mieć napisane co w nich jest i jeżeli napisali coś w stylu 'zawierają 24 tabletki aktywne,które w składzie mają...i 4 tabletki placebo' tzn,że aktywne są takie same :P. Faktycznie nie dużo dałaś,gdzieś widziałam ceny i po 50zł,a te tańsze to jest tzw stara generacja,mi osobiście nie służą takie,ale moim koleżankom jak najbardziej,więc skubane nie płacą dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
innych jeszcze nie próbowałam, bo to mojej pierwsze. w sumie to lekarka zaczęła mi już wypisywać chyba cilest (nie wiem, czy dobrze piszę), ale zapytała czy cena gra dużą rolę. minę zrobiłam chyba dziwną wiec mi objaśniła, że po tych są raczej znikome skutki uboczne no i nie zatrzymują wody w organizmie więc się nie tyje. no i skończyło się na yaz :) może tamte też byłyby dobre ale teraz już nie chcę sobie mieszać. taką kwotę wydawałam na słodycze czy inne podgryzaki do pracy, a teraz nawet mnie nie ciągnie, więc wychodzę na czysto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie ja już się umówiłam na wizytę do ginki i jak wszystko będzie cacy i ona się zgodzi to spróbuje tego yaz'u ;). To też się potem podzielę doświadczeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnn
witam biore jasminelle opakowanie nr 2 w polowie opakowania bralam antybiotyk i pierwszego dnia kiedy zaczelam brac antybiotyk razem z nim wzielamdwie tabletki na raz (tego samego dnia kochalam sie z chlopakiem stad wzielam 2 na raz). Dzisiaj mam 20 dzien cyklu i dzisiaj biore ostatnia 21 tabletke (jednej brakuje). Co zrobic? Czy przerwe 7dniowa zrobic od jutra (czyli po 20 dniu cyklu a nie 21) czy dobrac dodatkowa tabletke z kolejnego opakowania i normalnie zrobic przerwe. Nie chcialabym mieszac i dobierac z kolejnego opakowania tabletek. Wszedzie pisze co sie stanie jak sie zapomni tabletki a co jesli sie wezmie dwie na raz a potem brakuje/ pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
nie rozumiem, po co 2 na raz? miałaś jakieś przygody czy zapomniałaś poprzedniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie Substancjami czynnymi leku są: etynyloestradiol (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz drospirenon. Każda jasnoróżowa tabletka powlekana zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz 3 mg drospirenonu. tadam!! znalazlam :D jonnn a na cholerę wzięłaś 2 na raz???? zapomniałaś dzień wcześniej,czy po prostu wpadłaś na durny pomysł? w ogóle wiesz czy ten antybiotyk osłabił działanie tabletek? Jeśli tak to te 2 na raz Ci guzik dały,bo trzeba stosować gumke podczas brania antybiotyku + 7 dni po skończeniu. Gratuluję wiedzy-w ulotce wszystko jest opisane,nawet odpowiedź na Twoje 2gie pytanie tam jest,ale co tam po co dziewczynka ma się przemęczać i sięgnąć do ulotki... ;/ a potem 'czemu wpadłam?' Otóż po 20 tabletce robisz normalne 7 dni przerwy i zaczynasz 8go dnia,czyli np jeśli zaczynałaś brać w poniedziałek,to teraz zaczniesz w niedzielę... i jeszcze jedno... ULOTKA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa - skąd masz dziewczyno tyle cierpliwości żeby to wszystko tłumaczyć? Tak poza tym to czytając ten topik zaczynam rozumieć skąd się biorą wpadki przy tabletkach... zeby pytać które dni są płodne przy braniu... Dziewczyny po co Wy bierzecie te tabletki? Wiecie coś o nich w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryjka dlatego ja na takie durne pytania staram się nie odpowiadać,bo mnie ponosi,jak na poprzedniej stronie :P. Banda idiotek,które nie potrafią przeczytać ulotki,a potem zdziwiona,że ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie smieszne jest to ze niektore dziewczyny biora tabletki i nic nie wiedza na ich temat, ani działania ani skladu ani po co i na co :| i najgorsze ze nie potrafia wziac do reki i przeczytac ulotki gdzie znajduje sie weikszosc odpowiedzi na ich pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
GosiaQ no jest w ulotce, na końcu :) to ja przekombinowałam, więc nadmiar czytania też szkodzi ;) dla mnie jest ważne, żeby nie pomieszać :) chyba dziewczyna trochę przedobrzyła; coś na zasadzie: w przepisie jest 1 łyżeczka to dam 2 będzie lepsze. tylko teraz żeby przerwy nie wydłużyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, na poprzedniej stronie?? Przecież tych tematów są dziesiątki! I w każdym są takie pytania... Nie wiem ille trzeba mieć lat albo na ile być ograniczonym żeby nie poczytać o tym, nie dopytać lekarza, nie przeczytać ulotki! Twoje wysiłki i tak niewiele dadzą :o Dlatego podziwiam Was dziewczyny, którym chce sie uprawiać taką walkę z wiatrakami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie dlatego jej łopatologicznie wytłumaczyłam,może dotrze... :P. Naprawdę nie wiem jak można sobie coś tak brać i nie wiedzieć nic na ten temat. Brzydzę się głupotą... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryjka bo dalej mam złudną nadzieję,że część z tych dziewczyn się ocknie,ale cóż...chyba się mylę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko czy dwukrotnie większa dawka nie spowoduje owulacji - aż tak się na tym nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryjka nie spowoduje ;) wiem po sobie :P. Ja bym się na jej miejscu martwiła antybiotykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą producenci pigułek chyba nie pomyśleli, na jakie pomysły ludzie będą wpadać i nie zamieścili informacji np o 2 pigułkach na raz w ulotce... Niedługo trzeba będzie tworzyć ulotki w formie książek, jak w USA, z ostrzeżeniem typu "nie wkładać kota do mikrofali" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
2 tabletki nie zaszkodzą, ale po cholerę je brać? no to jest dziwne. dochodzę do wniosku, że tabletki są skuteczne a te wpadki przy ich braniu to właśnie wyniki genialnych pomysłów, tylko że żadna się nie przyzna, co tam wykombinowała bo to wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryjka Ależ owszem-umieścili,że w sumie nic się nie dzieje złego,ale mogą wystąpić przejściowe nudności. Miałam tak jak się zamotałam i wzięłam 2 jednego dnia,bo źle policzyłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie No pewnie!!! Wszystkie mówią,że idealnie brały,ale ja w to nie wierzę... Poza tym ginka mi mówiła,że raz miała przypadek wpadki na tabletkach,a pracuje już wieeeele lat i,że nie wierzy w to,że babeczka brała je idealnie,bo miała sporo zawirowań z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moich nie ma... Są tylko informacje o tym co zrobić jeśli się zapomni. Więc sorry, wychodzi moja niewiedza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnn
tak jak napisalam "w polowie opakowania bralam antybiotyk i pierwszego dnia kiedy zaczelam brac antybiotyk razem z nim wzielamdwie tabletki na raz (tego samego dnia kochalam sie z chlopakiem stad wzielam 2 na raz)." dlatego wziete 2 na raz tego dnia kiedy rozpoczelam antybiotyk byl maratonik z chlopakiem a ze plemniki zyja 7 dni stad wziete 2 na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryjka Bo niektóre ulotki są do kitu-przez prawie 3 lata informowałam się na boku,bo ulotka novynette była badziewna,ale zadałam sobie ten trud i szukałam informacji w necie-jest coś takiego jak ulotka uniwersalna do wszystkich jednofazowych :). Dopiero teraz moją uaktualnili,zresztą to,czego nie wiesz to pikuś przecież. Zresztą nie sądzę,żebyś chciała na sobie to sprawdzać i wcinała 2 na raz tak dla rozrywki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnn
fajne forum tylko sie wywyzszacie i drzecie sie! durne itd oczywiscie masz prawo kazdego oceniac po jednym zdaniu. Szybko oceniasz ludzi nie ma co naprawde wzielabym od ciebie autograf z uwagi na wybitne zdolnosci. Ulotke znam i wiem co jak zapomni itd. Co do ciazy itd od czasu skonczenia antybiotyku do konca wspolzycia bylo zero seksu ale oczywiscie ty wiesz lepiej jak bylo bo w koncu juz wystawilas ocene. dalsza dyskusja z toba jest bezprzedmiotowa i nie zamierzam wchodzic w dyskusje typowe dla troli pozdrawiam i sorry za urazona wielka dume!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że nie zamierzam:P Jeśli chodzi o ten antybiotyk to powinnaś wziąć normalnie 1 tabletke, i dodatkowo się zabezpieczać przez 7 dni po odstawieniu antybiotyku + w trakcie jego brania... 2 tabletki tu nie pomogą... To wszystko naprawdę jest w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×