Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Diaria Te tabletki bierze się w systemie 24/28. Czyli masz 28 tabletek,a 24 zawierają hormony,pozostale 4 to placebo-czyli przerwa trwa 4 dni tylko. Są podobno dobre dla tych kobiet,które odczuwają skutki uboczne normalnych tabletek,które bierze się przez 21 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż coś ccc
dziewczyny. tak się zastanawiam. biore tabletki jakieś dwa tygodnie. mam ciągłe migreny. Ale wczoraj zaczęło mi tak jakby "kołatać serce". Czuje coś takiego dziwnego, jakby serce mi szybciej biło i była na jakiś "dopalaczach". Czy to może być wina tabletek? Czy to coś innego? Czuje dyskomfort przez to. Chce się jutro zgłosić u lekarza. Ale zastanawiam się czy tabletki moga mieć wpływ na to?? Odstawić je dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochepodlamanaona
Dziewczynki biore yasminelle od 4 miesiecy, wczoraj mialam zaczac kolejne opakowanie ale najnormalniej w swiecie zapomnialam :/ Mam dzisiaj zazyc 2 tabletki ( wczorajsza i dzisiejsza ) czy tylko jedna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochepodlamanaona Zrób tak jak masz w ulotce na temat pominiętej tabletki w pierwszym tygodniu i pamiętaj o dodatkowym zabezpieczeniu też jest o tym napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż coś ccc Tak,to może być jeden ze skutków ubocznych,zazwyczaj ustępują max. po 3 miesiącach,ale na Twoim miejscu poszłabym do lekarza się poradzić,a tabletki przerwij dopiero jeśli lekarz tak zadecyduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka Pyśka
Ratunku...:(. Jestem na 10 tabletce Yazu, okres miałam normalnie i jestem nie do życia. Od początku opakowania (moje pierwsze) mam mdłości, dziś w nocy były już tak silne, że w ogóle nie spałam :(. Czy to tylko aklimatyzacja organizmu do hormonów czy może przypadkiem jestem w ciąży...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asieńka77...\"ale jest na tym forum super znawca wszystkiego pani aaaaaaa i dlatego wolę tylko poczytać...kopiowanie ulotek\"--->Wiesz kto to super znawca?Na pewno nie jest nim osoba, która kopiuje ulotki, a jeśli czytałaś moje posty to wiesz, że tak robię, więc czemu nazywasz mnie super znawcą? \"kopiowanie ulotek\" napisałaś z ironią, a wcześniej nazywasz mnie super znawcą...To bez sensu...To zdanie się wyklucza... Jakbym była super znawcą to wiedziałabym co to Yaz a nie mam pojęcia... agata191w...\"czy mogę być w ciąży?\"--->Zawsze jest prawie 1 % ryzyka, więc zawsze można zajść w ciążę...Jeśli nie przestrzegasz wszystkich zasad ryzyko wzrasta... \"a o tym jak działają nie mam zbytnio pojęcia\"--->A po co masz ulotkę dołączoną do opakowania?Przeczytaj...Ja znam ją niemalże na pamięć, bo brałam Cilest 2 lata, więc wiem, że ulotka jest kompletna...W porównaniu do tego, co tu dziewczyny piszą o swoich ulotkach to w niej jest na serio bardzo dużo informacji...P.S. Jakbyś kupiła tabletki na coś innego, obojętnie co, też nie przeczytałabyś ulotki i brałabyś w ciemno? \"i boje się ze wygłupiłam się za bardzo z MOIM i ze możemy tego żałować\"--->\"Mądry Polak po szkodzie\"...Jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu - patrz ulotka, to ryzyko jest nikłe... GosiaQ...A okres kiedy jest?W czasie tych 4 dni przerwy? no cóż coś ccc...Kurde, nie wiadomo...Może za duża dawka, jak na Ciebie...Miałaś badania?Zobacz co masz w ulotce, jakie skutki uboczne, itp...Może to być coś innego, na przykład właśnie konkretnie możesz cierpieć na kołatanie serca, ja miałam kilka lat temu i przeszło mi... Skoro jutro idziesz do lekarza to nie odstawiaj ich dzisiaj...Przynajmniej ja bym nie odstawiała... trochepodlamanaona...\"Mam dzisiaj zażyć 2 tabletki ( wczorajsza i dzisiejsza ) czy tylko jedna??\"--->ULOTKA!!Na bank masz w niej napisane co się robi kiedy zapomni się tabletki... Miśka Pyśka...\"Czy to tylko aklimatyzacja organizmu do hormonów czy może przypadkiem jestem w ciąży...? \"--->Jak już wyżej pisałam, nie znam tych Yaz`ów, ale jeśli są to takie tabletki jak nasze, to masz 3 miesiące na przyzwyczajenie się organizmu...I na bank masz ulotkę, którą przeczytaj dla swojego dobra...A ciąża nie daje objawów po 10 dniach, no chyba, ze kochałaś się przed rozpoczęciem brania tabletek...Jeśli kochałaś się tylko na tabletkach(czyli już je biorąc), to na bank nie jest to objaw ciąży, bo te pojawiają się nieco później...Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Tak,podczas 4 dni przerwy :). Podobno jest sporo słabszy i nie odczuwa się tego koszmarnego napięcia. Myślałam o nich,bo u mnie podczas przerwy czasami jest dość ciężko,ale cena mnie odstrasz,bo kosztują ok 50zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara - anna ...
Ja mam taki problem. Dostałam okres tyle, że niby trwał tyle dni co trzeba ale był bardzo, bardzo, bardzo skąpy i bezbolesny. Tabletki brałam jak trzeba, jestem na nich już pół roku i mam komplet badań. Zrobiłam test ciazowy wyszedł negatywny. Zrobiłam test z krwi pokazłam 0,100 a norma jest do 10,0. Więc chyba nie jestem w ciąży. Chyba ze testy zrobilam za wczesnie, ale mysle, ze byla to taka 2 lub3 tygodniowa ciaza...wiec niby cos by juz wyszlo. Co o tym myslicie? Czytałam, ze czasem przy tabletkach moze tak byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara - anna ...
Dodam jeszcze, że czuje się dobrze, nie mam żadnych objawów ciążowych, a mogłby być to 3 albo 4 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria...GosiaQ już Ci cos wspomniala o Yaz...faktycznie lekarka powiedziała mi że przez ten wydłuzony okres brania hormonów tj.24 dni a nie jak przy innych 21 dni mają podobno zmniejszyć bole migrenowe. Ze mna przy pierwszym opakowaniu było tak..trzy razy w trakcie cyklu bolała mnie glowa plus trzy dni w trakcie okresu, ale to wszystko do wytrzymania, tzn. zmniejszyła ten ból tabletka ketonal, a wcześniej nic mi nie pomagało. Jednak po pierwszym opakowaniu ciężko cokolwiek prorokowac na przyszłość; Poza tym ten Yaz to zadna rewelacja przez pierwszy miesiąc nie czulam się najlepiej...wydłużony okres, bóle głowy, mdłości, a nawet kołatanie serca co się nie zdarzało przy innych tabletkach i w dodatku cena jest przerażająca. Teraz jestem przy 6-tej tabletce drugiego opakowania i okres miałam 5 dni bardzo skąpy a reszta jest póki co ok. Hormony jak hormony każdy organizm jest inny i dlatego trzeba trafić metodą prób i błędów. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Aha...No cena masakra, hehe:) sara - anna ......\"Dostałam okres tyle, że niby trwał tyle dni co trzeba ale był bardzo, bardzo, bardzo skąpy i bezbolesny\"--->Nie musi to od razu oznaczać ciąży:) \"Tabletki brałam jak trzeba, jestem na nich już pół roku\"--->Mimo to jest prawie 1 % ryzyka... \"Zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny. Zrobiłam test z krwi pokazał 0,100 a norma jest do 10,0\"--->To już chyba powinno Cię uspokoić... \"Więc chyba nie jestem w ciąży\"--->No raczej... \"myślę, że była to taka 2 lub3 tygodniowa ciąża\"--->Byłaby miałaś na myśli, a nie była, tak?:) \"Czytałam, ze czasem przy tabletkach może tak być\"--->Ale co masz teraz konkretnie na myśli?To krwawienie w przerwie? \"a mógłby być to 3 albo 4 tydzień\"--->To 3 lub 4, czy 2 lub 3?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajęczyca123
Czesc ;) wkurza mnie zawsze ten jakis % że można zajsć w ciąże. . . biore 4 opakowanie CILESTU. podczas drugiego opakowania zaszalałam z chłopakiem ale okres dostałam. teraz tez sie to nam przytrafiło. ale zdarzyło mi sie wziąśc z 3 razy tabletke póżniej od 1-3 godzin. czy to może zmiejszyc działanie tabletek i spowodować , że moge zajść w ciąze? na ulotce nic takiego nie pisze. pytam, bo mam wątpliwości. dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze jedno na temat Yaz, jako jedyne tabletki które do tej pory brałam podziałaly na mnie w ten sposób że schudłam przez pierwszy m-c 1,5 kg, przy ogromnym apetycie, który zawsze miałam wielki ale przy tabsach był ogromny Póki co to jedyny plus tego YAZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajęczyca123 Ja zawsze biorę pigułki po południu tzn. raz o 5 a raz o 21 i biore prze ponad 7 lat z przerwami tj. 5 lat, potem 2,5 i teraz po dwu miesięcznej przerwie juz drugie opakowanie i nigdy nie martwilam się tym żeby brać co do minuty Najważniejsze zeby wziąć codziennie ale okre trzech godzin o którym piszesz nie robi różnicy...możesz szaleć z chlopakiem Cilest bralam ponad 2,5 roku i nie zawiódł mnie nawet gdy brałam antybiotyk a zdarzłao mi się to często. a zmieniłam bo miałam potworne migreny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja wybieram się w czwartek na pierwszą wizytę do ginekologa i chciałabym, żeby mi przepisał tabletki. Będę tuż po okresie więc właściwie przez miesiąc będę musiała się jeszcze wstrzymać żeby je zacząć. Mam pytanie czy powinnam mu powiedzieć, że brałam escapelle?? Czy to ma jakiś wpływ na skuteczność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajęczyca123...\"wkurza mnie zawsze ten jakiś % że można zajść w ciąże\"--->No niestety...A jeszcze w Cilest jest to prawie 1 %... \"podczas drugiego opakowania zaszalałam z chłopakiem ale okres dostałam\"--->Po to są tabletki, żeby szaleć:) A jeśli okres był normalny, to nie masz się czym martwić... \"teraz tez się to nam przytrafiło\"--->To znaczy, mam rozumieć, że z reguły się kochacie z gumką, czy jak? \"ale zdarzyło mi się wziąć z 3 razy tabletkę później od 1-3 godzin\"--->Masz w ulotce(wiem, ze jest bo brałam Cilest 2 lata i ulotkę znam bardzo dobrze), że z przyjęciem możesz się spóźnić do 12 h, więc te 1-3 h to nic... \"czy to może zmniejszyć działanie tabletek i spowodować , że mogę zajść w ciążę?\"--->Nie czytałaś ulotki?...Nie, to nie zmniejszy działania tabletek!Masz brać o tej samej porze, a nie godzinie...W tym przypadku ryzyko dalej wynosi tylko ten prawie 1 %...I jeśli zaszłabyś w ciążę, to przez ten %, a nie przez to, że spóźniłaś się z wzięciem tabletki te 1-3 godzin... \"na ulotce nic takiego nie pisze\"--->Jest napisane, jest...I nawet Ci to udowodnię - cytuje ulotkę Cilest:\"Przyjmować jedną tabletkę raz na dobę popijając wodą, o tej samej porze dnia przez 21 dni.(...)W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Następną tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki.\"--->Załóżmy, ze zawsze zażywasz tabletki o 20, masz 21 i sobie myślisz\"o kurde zapomniałaś tabletki\", patrzysz do ulotki i masz napisane to co cytowałam, czyli da się z tego wyczytać, że masz duuużo czasu na wzięcie niby tej pominiętej, choć nie jest to pominięta tabletka i będziesz cały czas tak samo zabezpieczona:) asieńka77...Ja podobnie schudłam przy Regulon...Ogólnie jem mało, ale zdarza mi się tu pizza, tam Kfc, a i tak schudłam...Fakt, że chodzę na basen i ogólnie dużo spacerów, no ale Regulon mi w tym nie przeszkadza, żeby waga spadała... \"Ja zawsze biorę pigułki po południu tzn. raz o 5 a raz o 21\"--->5 w sensie, ze 17?Choć i tak to już nie ta sama pora dnia, ale może w Twoich ulotkach nie było napisane, ze masz brać o tej samej porze?A jeśli tak, to można by rzec, ze według ulotki brałaś źle, a w ciązy nie jestes, więc nie wiem po co takie info w ulotce... \"i nigdy nie martwiłam się tym żeby brać co do minuty\"--->Co do minuty to bez przesady, no ale 17 to popołudnie, a 21 to wieczór...Więc to nie jest ta sama pora dnia, z drugiej zaś strony, trzeba przyjąć tak, żeby nie minęło 12 h...Czyli i tak jest ok... \"Cilest brałam ponad 2,5 roku i nie zawiódł mnie nawet gdy brałam antybiotyk a zdarzało mi się to często.\"--->No ja brałam 2 lata, też mnie nie zawiodły...Jak brałaś antybiotyk to taki, który wpływał na skuteczność, czy nie?I jak tak, to zabezpieczałaś się dodatkowo, czy ryzykowałaś? 07katarzynka09...\"Mam pytanie czy powinnam mu powiedzieć, że brałam escapelle??\"--->Powiedz, czemu nie... \"Czy to ma jakiś wpływ na skuteczność??\"--->A czemu ma mieć?Sama napisałaś \"przez miesiąc będę musiała się jeszcze wstrzymać żeby je zacząć\", to przecież te escapelle już dawno \"wyparują\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara- anna....
aaaaaaa Gdy robiłam test ciążowy z krwi to było to wtedy, gdy ewentalna ciąża miałaby już jakieś 2-3 tygodnie. Nadzień dzisiejszy byłby to 3- 4 tydzień. Nie wiem czy nie było to zbyt wcześnie na badanie. Przestraszyłam się tego braku okresu, bo taki skąpy ciężko nim nazwać. Podobno tabletki mogą czasem zatrzymać okres, albo sprawić, że stanie się to, co w moim przypadku. Tak? Sama nie wiem, co mam o tym mysleć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa-sama robie przerwy dla wlasnego zdrowia,nikt mi niekazal.Dlaczego pytasz-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____ewa___
hej!!mam takie pytanko...biore tabletki novinette...jestem w polowi trzeciego opakowania i po raz pierwszy pojawiły sie u mnie plamienia...trwaja juz 3 dzien i troche sie tym niepokoje:( w ulotce jest napisane ze moga sie pojawic ale zazwyczaj w 1 cylku... tak wiec powinnam sie tym martwic?? z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
dori6 Jak na mój gust to odstwianiem tabletek na własnąrękę, bez wiedzy lekarza, bardziej sobie możesz zaszkodzić niż wpłynąć pozytywnie na swoje zdorowie. Takie decyzje podejmuje ginekolog, a nie Ty. ____ewa___ Przez pierwsze trzy miesiące mogą występować plamienia. Może i faktycznie pojawiająsię one najczęściejwczesniej, a nie w trzecim miesiącu, ale to o niczym nie świdczy. Każda jest inna i różnie organizmy reagują. Powinnaś poczekać i zobaczyć co będzie w trakcie czwartego opakowania, bo wtedy krwawień nie powinnaś mieć. Na dzień dzisiejszy nie masz czym się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajęczyca123
dziękuje za uzyskanie informacji ;) pozdrawiam was kobitki ;)) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria-dokladnie wiem co robie niemusisz mnie pouczac,robie 2 miesieczne przerwy co roku i niewidze w tym nic szkodliwego a nawet jest to zalecane.Moj ginekolog wie o tym,moze zle to wczesniej napisalam ze robie to bez zgody lekarza ale uzgodnilam to z nim za pierwszym razem.Zapoznaj sie dokladniej z tabletkami a potem sie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewa-wedlug mnie powinnas skontaktowac sie z ginekologiem najwyrazniej te tabletki sa za slabe dla ciebie ,plamienia moga byc na poczatku a nie przy trzecim opakowaniu.Na tym etapie przewaynie skutki uboczne ustepuja.Ale niejestem ginekologiem i pewna niejestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
dori6 Raczej Ty nie masz żadnej wiedzy na temat tabletek. Robienie sobie takich przerw jest szkodliwe i co najważniejsze bezsensu. Organizm przez trzy mieisące po odstawieniu pigułek i przez trzy opakowania, gdy ponownie zaczyna je brać przystosowuje się do nowej sytacji. Fundujesz sobie w ten sposób 5 mieięcy burzy w organiźmie. Ale rób sobie co chcesz, mnie nie obchodzi Twoje zdrowie. I nie mów ____ewa___ takich głupot. To że przez trzy pierwsze opakowania tabletek mogą występować niespodziewane krwawienia jest napisane w ulotce i każdy ginekolog to potwierdzi. Nie ważne czy to pierwszy blister, drugi czy ostatni, takie rzeczy są normalne. To co wyczyniasz ze sobą mam gdzieś, ale to, że stresujesz inną dziewczyne to już nie. Nie wypowiadaj się jak ewidentnie nic nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara- anna.......No kumam, kumam...Tak też sądziłam, że o to Ci chodziło, ale wolałam się upewnić:P \"Podobno tabletki mogą czasem zatrzymać okres, albo sprawić, że stanie się to, co w moim przypadku. Tak?\"--->W czasie 3 pierwszych opakowań...Jak zdarza się to później, należy wybrać się do lekarza...O tym czytałam i mówiła mi moja pani ginekolog...Ale skoro ty robiłaś test z krwi, to nie sądzę, że ta wizyta jest konieczna:) dori6...Pytam z ciekawości, bo bierzesz 7 lat, a mnie moja pani ginekolog mówiła, że nie trzeba robić przerw, bo organizm wariuje. I ja mam takie zdanie, że nawet te dopuszczalne 3 miesięczne przerwy są bez sensu, bo odstawiasz tabletki na 3 mieszki, organizm się \"oczyści\", a Ty znowu zaczynasz go truć hormonami, to nie jest sposób na zdrowie, o którym piszesz, tak na moje oko. Ty nie robisz nawet 3 miesięcznych przerwy, tylko 2 miesięczne, to co Ci da ta przerwa co rok?Może masz jakieś argumenty, jak możesz to napisz co Tobą kieruje:) \"Zapoznaj sie dokladniej z tabletkami a potem sie wypowiadaj\"--->No źle ją osądzasz...Zdania są podzielone, dlatego też nie wiadomo do końca co jest lepsze...Tobie się wydaje, że przerwy, mnie, że nie i czytam o tym masę i różnie lekarze mówią...Moich koleżanek lekarze też różnie mówią...A Ty, lepiej się czujesz dzięki temu?Miałaś powtórne badania?Skąd wiesz, że to takie dobrze dla Ciebie, masz jakieś \"dowody\" na to? \"plamienia mogą być na początku a nie przy trzecim opakowaniu\"--->Ona ma tak w ulotce, ja mam, że przy 3 pierwszych...Więc to zależy od tabletek... ____ewa___...\"jestem w polowi trzeciego opakowania i po raz pierwszy pojawiły się u mnie plamienia\"--->Po raz pierwszy?To znaczy, ze nie miałaś jeszcze plamień, np przed krwawieniem?Miałaś krwawienie w poprzednich przerwach?Robiłaś przerwy, czy na przykład złączyłaś jakieś opakowania? \"trwają już 3 dzień i trochę się tym niepokoje w ulotce jest napisane ze mogą się pojawić ale zazwyczaj w 1 cyklu\"--->A co masz napisane w dziale - krwawienie, plamienie międzyokresowe? \"tak wiec powinnam się tym martwic??\"--->No nie wiem, zależy co mi odpiszesz na postawione przeze mnie pytania... Diaria...Zgadzam Się z Tobą w 100%...I gdzie to zdrowie?Rok hormonów, 2 miesiące bez, potem znowu rok hormonów i 2 miesiące bez, przerwa byłaby super, gdyby trwała 5 miesięcy, wtedy 3 miesiące by się organizm odtruwał i 2 miesiące byłby czysty i potem działać dalej, a tak, na moje oko, te 2 miesięczne przerwy tylko pogarszają niż pomagają, no nie? \"To że przez trzy pierwsze opakowania tabletek mogą występować niespodziewane krwawienia jest napisane w ulotce i każdy ginekolog to potwierdzi\"--->Ona napisać, że u niej w ulotce jest mowa o tylko 1 cyklu, ale ja bym na jej miejscu też czekała do 4 opakowania, do 4 przerwy i zobaczyła co się wydarzy...i czy teraz po 3 opakowaniu dostanie w przerwie krwawienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaaaa Co do tych przerw to moim zdaniem też tylko pogarszają, ale wiesz, każdy robi co chce. Różni ludzie, różne pomysły. Hm...Coś dziwne, że w przypadku tabletek ____ewa___ mowa tylko o krwawieniach w trakcie 1 cyklu, nigdy się z tym nie spotkałam, ale skoro tak ma napisane to ja nic już nie mówię. Trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolegaaaaaaaa
Ja mam takie pytanie.. moja dziewczyna chce zacząć brać tabletki ale boi sie powiedzieć rodzicom.. więc nie może pójść do ginekologa bo nie ma 18 lat.. Co mam zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria...No właśnie dlatego zawsze trąbię, że trzeba działać według tylko i wyłącznie swojej ulotki:) Pozdro!:) kolegaaaaaaaa...\"więc nie może pójść do ginekologa bo nie ma 18 lat\"--->No co Ty, do ginekologa chodzą 10 latki:)Pójdzie, powie co i jak, ginekolog z nią porozmawia o chorobach, itp, zbada na fotelu, skieruje(powinien) na badania krwi, potem twoja dziewczyna przyjdzie z wynikami i ginekolog wybierze dla niej najbardziej odpowiednia antykoncepcję, jeśli będą to tabletki to dobierze jak najlepsze dla niej:)Antykoncepcja to sprawa indywidualna i lekarz nie może jej niczego zabronić...Lepiej, ze dziewczyna chce się zabezpieczać, niż kochać bez zabezpieczenia i potem być w ciąży z niechcianym dzieckiem...Jeśli jeden jej nie wypisze, bo będzie miał jakieś tam swoje racje, to niech spróbuje u innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolegaaaaaaaa
no tak ale przed uzyskaniem pełnoletności rodzice muszą ją zarejestrować u ginekologa a oni nie chcą bo juz o tym z nimi rozmawiała.. No a chce brać tabletki... Zapytała mnie co ja o tym myśle no i sie troche obawiam bez wizyty u ginekolooga:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×