Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość dziewczynabonda
hej interesuje mnie taka sprawa- wiem ze podczas 7 dniowej przerwy tabletki zabezpieczaja, jednak ostatnio podczas takiej przerwy cierpialam na zatrucie- wymiotowalam kila razy w ciagu dnia- czy to moglo jakos wplynac na oslabienie działaniea tabletek w tych dniach?? dzieki za odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
nie wpłynęło, bo przecież nie brałaś tabletek :) gorzej, jeśli to się utrzyma do czasu aż zaczniesz nowe opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agattttttos
witam serdecnie pisze tutaj bo moze tu dostane odpowiedz prosze powiedzcie czy od pierwszej tabletki jestem juz zabezpieczona?? przepisany mam microgynon21 prosze o odpowiedz pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynabonda Nie wpłynęło,bo nie brałaś w tym czasie tabletek przecież :). Wymioty i biegunka mają wpływ jeśli wystąpiły w przeciągu 4h od zażycia,potem już nie :D agattttttos Od 1 tabletki będziesz zabezpieczona w ponad 99% o ile weźmiesz ją w pierwszy dzień okresu. Poczytaj ulotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agattttttos
na ulotce jest napisane ze juz od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona ale chce znac wasze danie aby byc pewna w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli tabletkę bierzesz w 1 dzień okresu to jesteś już zabezpieczona. Ale jeśli jest to 2-7 dzień okresu, to należyprzez nast. tydzien dodatkowo stosować jeszcze coś np. gumki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agattttttos
biore pierwszego dna okresu wiec bede abezpieczona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agattttttos Nie,nie będziesz... Dziewczyno zlituj się nad nami-skoro w ulotce masz napisane,że będziesz,to znaczy,że....uwaga....BĘDZIESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najbardziej BĘDZIESZ ZABEZPIECZONA.. I O CIĄŻY NIE MA MOWY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynabonda
dzięki za odp:) tez tak sobie tłumaczyłam- ale mimo wszystko jakies wkręty w głowie sie tworzą jak człwowiek za mocno zaczyna sie zagłębiać ;) hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynabonda...A masz coś o tym w ulotce? samasobie...\"nie wpłynęło, bo przecież nie brałaś tabletek\"--->A wyczytałaś to gdzieś, czy Ci się wydaje, że tak jest?:) agattttttos...\"bo moze tu dostane odpowiedz\"--->Odpowiedz masz w ulotce:o To po co się jeszcze nas pytasz?Nikt Ci nie powie nic mądrzejszego od tego co masz w ulotce, i nie ufaj w ciemno ludziom z forum, bo tu Ci można wcisnąć kit...Masz wierzyć w ulotkę swoją własną a nie pisać na forum i sobie motać... \"powiedzcie czy od pierwszej tabletki jestem już zabezpieczona??\"--->Jeśli pierwszą tabletkę wzięłaś w 1-szy dzień okresu i przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to jesteś zabezpieczona najprawdopodobniej po 4 h od zażycia pierwszej, piszę najprawdopodobniej, bo są tabletki, w których ulotkach jest, że po 4 dniu albo 7, więc zajrzyj do SWOJEJ ulotki i będziesz wszystko wiedziała... \"biorę pierwszego dna okresu wiec będę zabezpieczona??\"--->Tak, w ponad 99%, ale musisz przestrzegać wszystkich zasad w braniu... Ezja...O tym jest właśnie różnie w różnych ulotkach:)Trzeba czytać swoje i będzie git:) \"jak najbardziej BĘDZIESZ ZABEZPIECZONA.. I O CIĄŻY NIE MA MOWY\"--->No wiesz, zawsze jest ten 1 % ryzyka, trzeba o tym pamiętać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
z ulotki wynika :) martwimy się jeśli biegunka lub wymioty wystąpią do 3-4 godz. po zażyciu tabletki. później to już nie ma znaczenia. jedynym minusem jest możliwość, że coś brała, ale to już kwestia porównania składu leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia585
biore tabletki antykoncepcyjne od 2 tydodni i sa pewne skutki uboczne. Jestem czesto senna czasami mam mdłości kiedy to ustąpi ?? proszę o szybką oppowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie...A no fakt, masz rację:) misia585...\"Jestem często senna czasami mam mdłości kiedy to ustąpi??\"--->Może to trwać przez 3 pierwsze opakowania - ULOTKA!! \"proszę o szybką odpowiedź\"--->Najszybszą odpowiedz znajdziesz w ulotce...Ale jak wolisz czekać na odpowiedz na forum, to już Twoja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Może napiszemy jeden główny post z odpowiedziami na wszystkie te pytania bo się powtarzają co chwilę te same i będziemy wklejać je co stronę :P. Bo naprawdę mi się nie chce odpisywać na te wszystkie głupie pytania... tak się zastanawiam...może te ulotki gryzą? Albo po chińsku są napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agt999
Witam serdecznie wszystkie panie. Mam takie pytanie: biore tabletki w trybie 24+4. Ostatnio byłam u dentysty i przeszłam zabieg ze znieczuleniem. Czy to prawda, że takie znieczulenie powoduje, że tabletki są przez jakiś czas nieaktywne i trzeba stosować jakąś dodatkową antykoncepcję? Bardzo proszę o poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Hehe, pewnie zająłby multum stron i i tak nie chciałoby im się ich czytać:P Mnie się wydaje, że może im się nie chce czytać...Wiedzą, że tu dostaną odpowiedz, więc po co patrzeć w ulotkę...Tyle, że najrzetelniejszą rzeczą dla indywidualnej osoby, jest jej własna ulotka, tylko szkoda, ze o tym wie tylko niewiele kobiet... agt999...\"biorę tabletki w trybie 24+4\"--->To są te nowe Yaz, tak? Masz w swojej ulotce coś o znieczuleniu napisane?Pewnie nie, więc jeśli nie to znaczy, że nie ma to wypływu...Nie stwarzaj sobie problemów na siłę... P.S. Znieczulenie jest miejscowe, co innego mogłoby być jeśli chodzi o narkozę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agt999 Z tego co wiem i z wypowiedzi innych dziewczyn nie wpływa to na antykoncepcję ;). Stosujesz yaz? Jeśli tak,to napisz jak się czujesz,czy miałaś plamienia,skutki uboczne,bo chciałabym na nie przeskoczyć,ale wcześniej zebrać info od dziewczyn,które je biorą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agt999
W ulotce nie było żadnych informacji na ten temat, ale niedawno czytałam artykuł o dziewczynie, która zaszła w ciąże ponieważ znieczulenie osłabiło działanie tabletek, dlatego pytam, a niestety moj stomatolog nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli chodzi o tabletki Yaz, to jestem bardzo zadowolona. Nie mam żadnych skutków ubocznych, Wcześniej brałam Harmonet i czułam się tragicznie. Poza tym mam bardzo bolesne miesiączki, ale odkąd biore te tabletki wszystko minęło. Poleciła mi je moja pani ginekolog bo też je bierze i jest bardzo zadowolona. Tylko trzeba się dobrze zorientować jeżeli chodzi o cenę, bo rozpiętość jest bardzo duża: od 32 do 47 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agt999 Ehh też mam bardzo bolesne od jakiegoś czasu,bo tabletki mi przestały pasować... a jak zaczynałaś? Po przerwie 7dmio dniowej czy 1go dnia krwawienia? Bo w ulotce napisane jest,że po przerwie,a ginekolodzy mówią zazwyczaj,że od krwawienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
jak przechodzisz z innych tabletek, to po przerwie ;) no a jeśli od nowa to w pierwszym dniu krawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie ja to wiem,ale dziwi mnie to,że gini tak robią,mimo,że w ulotce napisali coś innego... Już wiele razy słyszałam,że podczas przejścia na inne tabletki,kazali je brać 1go dnia krwawienia z odstawienia. I nie rozumiem tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...\"Jeśli tak,to napisz jak się czujesz,czy miałaś plamienia,skutki uboczne,bo chciałabym na nie przeskoczyć,ale wcześniej zebrać info od dziewczyn,które je biorą\"--->No ale przecież wiesz, że z tym jest różnie u każdej z nas, że ona może się czuć super po nich, a Ty nie...Poza tym badania:D agt999...\"W ulotce nie było żadnych informacji na ten temat\"--->No to najwyraźniej na Twoje tabletki nie wpływa... \"ale niedawno czytałam artykuł o dziewczynie, która zaszła w ciąże ponieważ znieczulenie osłabiło działanie tabletek\"--->Hehe, wierzysz w to w 100%?Ja bym tam nie wierzyła do końca, bo dziewczyna, która wpadnie na tabletkach zawsze chce na coś zrzucić, a może po prostu nie przestrzegła jakiejś zasady, czy coś i teraz tym się tłumaczy...Albo inna sprawa - może w jej ulotce było info, że znieczulenie osłabia działanie, a ona jej nie czytała i nie wiedziała o tym?...Jedna dziewczyna kiedyś tu pisała dla nas na przyszłość (tak to zaznaczyła :P ), że pytała o to lekarza i jej powiedział, że znieczulenie nie wpływa na skuteczność tabletek... \"Jeżeli chodzi o tabletki Yaz, to jestem bardzo zadowolonaPoleciła mi je moja pani ginekolog bo też je bierze i jest bardzo zadowolona\"--->Które to opakowanie? Miałaś badania? \"Tylko trzeba się dobrze zorientować jeżeli chodzi o cenę, bo rozpiętość jest bardzo duża: od 32 do 47 zł.\"--->Ja w jednej aptece za Cilest płaciłam 15 zł w innych były za 23, a teraz za Regulon płace w tej samej 19,50, a w innych są za też jakoś 22 zł... \"Bo w ulotce napisane jest,że po przerwie,a ginekolodzy mówią zazwyczaj,że od krwawienia\"--->To podobno zależy od tego czy zmieniasz ze słabszych na mocniejsze, czy z mocniejszych na słabsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Wiem,że na każdą inaczej,ale jednak się pytam z ciekawości każdego kto je bierze jak się po nich czuje. W końcu to u nas nowość ;).Mówiłam już,że badanka miałam całkiem niedawno i,że co do tabletek nie mam przeciwwskazań :P. Jutro mam wizytę i się wyjaśni,czy ginka wyrazi zgodę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To miało być do "GosiaQ", a nie do Ciebie, pomyłka:) "Bo w ulotce napisane jest,że po przerwie,a ginekolodzy mówią zazwyczaj,że od krwawienia"--->To podobno zależy od tego czy zmieniasz ze słabszych na mocniejsze, czy z mocniejszych na słabsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa To takie buty ;). Wobec tego mogliby napisać o tym w ulotce :P. No nic,zobaczymy jak zarządzi pani dr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
tu akurat kierowałabym się ulotką, bo w przeciwnym razie to trochę jak skrócenie przerwy :) albo wydłużenie, bo tez może być że się krwawienie w tych 7 dniach nie pojawi i wtedy robi się problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie No,ale skoro bierze się 1go dnia krwawienia tzn. że wystąpiło i nie ma problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
może hormony z poprzednich tabletek mają sobie grzecznie zejść do niższego poziomu? nie wiem, ale skoro tak piszą, to coś musi w tym być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro się dowiem,pewnie powie mi,że od krwawienia,bo to tak jakby się zaczynało od nowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×