Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość malenstwo77777
nie wzielam drugiej bo mialam grype jelitowa nie mialam pewnosci czy znow za chwile nie bede wymiotowac dlatego kolejna wzielam normalnie po24h gdy juz bylo troszke lepiej tzn po ataku wymiotow i okres dostalam, teraz biore kolejne opakowanie a myslicie ze moge byc w ciazy???? mimo tego ze dostalamm okres!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
proszę o odpowiedz.. Witam U mojej dziewczyny w dzien kiedy miala dostac miesiaczke wypłynęła jakaś dziwna żólta maź.. Okres jej się spoznia 6 dni mimo ze stosujemy tabletki antykoncepcyjne.. Czy jest w ciazy? Proszę jesli ktos moze pomoc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo77777...No mogło dojść do zapłodnienia, ponieważ po wymiotach trzeba wziąć drugą tabletkę jak najszybciej, ponieważ z każdą pominięta tabletką skuteczność anty się zmniejsza, chociaż rozumiem czemu tak nie zrobiłaś...Ja na bank zabezpieczałabym się dodatkowo jakiś miesiąc dla pewności, jakby mi się wydarzyła taka sama sytuacja jak Tobie... Jakiś czas wstecz byłam przekonana, że to, że dostaje się okres jest dowodem na to, że nie jest się w ciąży...Po czasie okazało się, że jest możliwość(nie wiem skąd ktoś to wziął, czy z doświadczenia, czy może jest to jakoś udowodnione naukowo czy jakoś tak, czy może sama się jakaś kobieta przekonała, że tak jednak jest - miała okres i była w ciąży), że można mieć nawet 3 okresy i być w ciąży...Jest jednak tak, że podobno te okresy są inne niż te \"normalne\", czyli mniej obfite - domyślam się, że to są po prostu jedynie plamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
proszę o odpowiedz.. Witam U mojej dziewczyny w dzien kiedy miala dostac miesiaczke wypłynęła jakaś dziwna żólta maź.. Okres jej się spoznia 6 dni mimo ze stosujemy tabletki antykoncepcyjne.. Czy jest w ciazy? Proszę jesli ktos moze pomoc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niko123...To czy jest w ciąży to może stwierdzić tylko lekarz albo się okaże po czasie...Ja tego nie wiem i nikt stąd...A to, czy może być, czy mogło dojść do zapłonienia - mogło, zawsze jest 1 % ryzyka, jeśli się przestrzega zasad... "Okres jej się spoznia 6 dni"--->W którym dniu przerwy jest obecnie? Na okres zawsze jest 7 dni przerwy!Może dostać nawet 7 dnia...Pisząc to masz na myśli to, że zawsze dostawała np. 1 dnia a teraz jest 7 i nie ma, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
Tak właśnie miała dostać 18stego Regularnie bierze tabletki.. Nie ma objaw okresu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
to jest jej 5 opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niko123...Kiedy ma zacząć brać następne opakowanie?Jutro, czy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
aaaaaaa .. nie wiem co oznacza ten "dzien przerwy" o ktorym mowisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
tak szczerze to nie wiem kiedy ma brac nastepne opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niko123...Tabletki bierzesz tak, że najpierw 1-szą bierzesz 1-go dnia okresu i tak 21 tabletek, 22-go dnia zaczynasz przerwę 7 dniową(w tym czasie masz dostać okres)...8 dnia zaczynasz następne opakowanie nawet, jeśli okres jeszcze się nie zakończył...Jedne z kobiet okres dostają 1-go dnia przerwy inne 2-go, jeszcze inne 3-go, ja na przykład 4-go itp...Tak więc pytam się, który to dzień przerwy tej 7 dniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo77777...W mojej ulotce jest napisane tak:"W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek."--->Więc 7 dni i masz luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
Znaczy sie to jest tak ze przestala brac jak mowisz.. podczas gdy niby mial sie jej zaczac okres.. mija szosty dzien a okresu nie widac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niko123...No to, jeśli załóżmy zawsze dostawała 1-go dnia to i tak dzisiaj jest już ten 7 dzień, to dzisiaj ma ostatni dzień przerwy, więc jutro zaczyna następne opakowanie...I powiedz jej jeśli nie wie, że ma normalnie zacząć nowe, nawet jeśli ten okres się nie pojawi dzisiaj...Tak na serio to okres może dostać jeszcze dzisiaj, a jeśli nie to niech idzie do lekarza albo zrobi test... A jeśli zawsze dostaje załóżmy w 3 czy 4 dzień, no to i tak tym bardziej już jest po przerwie, więc powinna teraz normalnie być w trakcie następnego opakowanie i niech też tak zrobi jak w przypadku wyżej - lekarz lub test... A pominęła może jakąś tabletkę?Wymiotowała?miała biegunkę?przyjmuje inne leki jakieś?Albo może bierze nieregularnie? Napisz jak dostanie okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niko123...Ja też dostałam jakieś może 2 razy (biorę prawie 2 lata)kres bez żadnych bóli, itp...Więc wiesz, jeszcze może dostać...Chyba, że juz nie jest w przerwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko123
Tak spoznial sie jej okres wczesniej.. nie dostaje regularnie okresow.. miejmy nadzieje ze na dniach dostanie.. dziekuje za porady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niko123...Jeśli ona zażywa tabletki anty to nie powinien jej się spóźniać okres!Zawsze powinna mieścić się w tych 7 dniach(poza 3 pierwszymi opakowaniami - to jest czas na przyzwyczajenie się organizmu do hormonów)...Więc te okresy powinny być regularne...Ja np. zawsze mam okres 4 dnia rano, zdarzyło się kilka razy tylko, że dostałam 3 dnia wieczorem...Więc lepiej nich zrobi ten test i niech idzie do lekarza i powie jak sprawa wygląda... Nie ma a co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa z doświadczenia wiem że można okres mieć przy ciąży......fakt jest inny,ale rozmawiałam wczoraj z moją teściową i ona powiedziała że ciężko było jej się samej zorientować że to jest inny okres niż zawsze, dostawała go jak w zegarku,zero objawów...była troszkę przy kości także nie było widać ze tyje ......poszło do gin na co pół roczną kontrole i co...\"pani jest w 5 miesiącu ciąży\" myślała że tam orła wywinie....:P naprawdę nic nie było po niej widać. Sama czuła się normalnie...jedyne co ją zaniepokoiło to to że papierosów palić nie mogła :D miała wstręt do dymu i ją cofało jak ktoś palił przy niej,taki miała jedyny objaw ciąży. Brzuch się ukazał ok 6-7 miesiąc. urodziła śliczną córeczkę...było to dawno,ale pamięta wszystko dobrze. drugi przypadek,byłam w sobotę u znajomych z moim, ona ma już 15miesięcznego synka(z wpadki:P) i też mi mówiła że pierwszy okres,ale to tylko pierwszy,miała taki jak zawsze......też mi mówiła że nie widziała zbytnio różnicy żadnej.....dopiero jak jej się drugi spóźniał wyszło że jest ponad miesiąc w ciąży :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ja pisałam już o tej mojej teściowej:) a co do połknięcia dwóch tabl jednego dnia ja np jak połkałam dwie tabletki tego samego dnia,bo zapomniałam dzień wcześniej,lub raz tak zrobiłam że dostałam ogłupienia i wzięłam dwie jednego dnia bo myślałam że zapomniałam:P i wtedy myślałam że mnie szlag trafi bo złapały mnie takie bóle głowy że przesada i właśnie mdłości tez......ale trwało to parę godzin tylko...:O ale jednak. Gin mówiła że tak się zdarza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... anulka156...To ta teściowa miała 5 miesięcy okres będąc w ciąży??Podobno ma się co najwyżej 3 miesiące i potem się już nie ma...Ja to nie wiem, tak ktoś kiedyś pisał...Jak pójdę na wizytę to się zapytam, bo mnie to jakoś strasznie dziwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorka23
Po odstawieniu tabletek nie objadałam się, jadłam normalnie. poczatkowo zażywałam tabletki stediril, bo mi lekarz nie powiedział że są tabletki które zawierają mniej hormonów, je brałam ok 2 lata później przez rok yasmin. po roku od odstawienia tabletek tyłam, teraz waga się ustatkowała. z początku podczas brania byłam szczęśliwa ponieważ nie tyłam a później mina mi zrzedła z powodu wagi, ale jak tu któraś mądra osoba powiedziała jeden tyje drugi nie. mam nadzieje że wróce do mojej poprzedniej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa ano miała..... przecież nie opowiada mi bajek :) miała praktycznie całą ciąże tak.... lekarz sam był zdziwiony ale jak to on powiedział matki natury nie rozgryziesz :) może miało to jakieś powiązania z jej organizmem,może jakieś choroby ... nie wiem,nie wnikałam już to, np z pierwszym dzieckiem (czyli obecnym mym chłopakiem) przeleżała prawie całą ciąże w szpitalu-konflikt krwi.... powiedzieli jej że inaczej nie urodzi,lub nie utrzyma dziecka przy życiu :O mój chłopak ma się świetnie,żadnych zaburzeń u niego nie zauważyłam :classic_cool: z drugim dzieckiem znowu to samo i co gorsze pod kroplówką non top,bo wymiotowała strasznie, co zjadła zwróciła,ale urodziła drugiego chłopca,rok po pierwszym synu(ponad rok)..... potem znowu zaszła w ciąże ale już bez komplikacji żadnych.....urodziła dziewczynke,no i po 3czy 4 latach przerwy zaszła znowu i właśnie to była ta niespodzianka... powiedziała że wszyscy byli zdziwieni jej przypadkiem tego okresu i ciąży......wypytam ją jeszcze kiedyś o to .... w sumie,wokoło mnie są niestety sami lekarze :O i każdy mówi że to jest możliwe,może nie normalne,ale możliwe :D piszę niestety bo co poniektórzy chcieli żebym poszła na medycynę przez to......ale nigdy w życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Mam do Was małą prośbę o radę...odstawiłam Yasminelle na miesiąc, w ten piątek minie 21 dni od końca poprzedniego okresu, a chcę brać znowu - jak powinnam to zrobić? Czy trzeba czekać na "naturalne" krwawienie (po odstawieniu kiedyś pojawiło się dopiero po pół roku:/) i dopiero wtedy można znów zacząć brać, czy 21 dni po przerwie, mimo, że nie ma krwawienia? Bardzo proszę o pomoc, bo już zgłupiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilithek
dzieki za odp :) anulka156 no ja wlasnie mialam dokladnie jak pisalas :P.ale juz mi na szczescie przeszlo :) a bola Was piersi dziewczyny do brania tabletek? bo mnie na przyklad przed tabsami w ogole nie bolaly, a teraz tak. tak btw, teraz biore 3 opakowanie :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandaw
Czy jeżeli mam plamienia po 5 miesiącach tabletek oznacza to raczej, że tabletki są za słabe czy za mocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyciunia
Witam!! Mam pytanie! Jeśli chcę przesunąć okres o 3 dni i zamiast 7 dni przerwy mam zamiar zrobic 10-dniową to jak długo po tym powinnam sie zabezpieczać? Prosze o odpowiedź najlepiej na e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyciunia
Witam! Mam pytanko! Mam zamiar przesunąć okres o 3 dni wiec zamiast 7 dni przerwy zrobię 10 dni. Tylko jak długo powinnam sie po tym zabezpieczać? proszę o odpowiedź najlepiej na meila. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×