Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

weronikka...Z czasem to powinno minąć, ten ból się zmniejszy, jeśli nie to możesz zmienić tabletki jeśli chcesz...Domaciczne środki antykoncepcyjne to nie są tabletki doustne...Domaciczne, to domaciczne, czyli typu wkładki, itp...Więc te tabletki przeciwbólowe nie zmniejszają działania tabletek anty, skoro jest napisane o tych domacicznych tylko... \"Ale to chodzi ze tego dnia zmniejsza(np dziś , a za 4 dni już tabletki anty normalnie działaj\"--->Porównując ten lek, który obniża skuteczność domacicznych środków, do na przykład dziurawca, który obniża skuteczność tabletek anty...To jeśli zażywasz tego dziurawca to musisz się dodatkowo zabezpieczać przez okres przyjmowania dziurawca plus jeszcze 7 dni po skończeniu przyjmowania go...Przełóż sobie to na to co opisałaś...Ale i tak to się Ciebie nie tyczy, bo Ty zażywasz tabletki, a nie masz wkładki domacicznej...Chyba jasno napisałaś, chyba, że ja źle zrozumiałam:P Twoja_królewna...Możesz sobie wybrać godzinę...Nie możesz tylko przekroczyć 12h od tej godziny wcześniejszej...No a piszesz, że chcesz z wieczora przenieść na rano, to tym bardziej będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa wlaśnie o to mi chodziŁo , ja żadnych zióŁ nie biore a te przeciwbólowe to ketonal forte . To sa tabletki przeciwbólowe i sa one dość silne wypisywane tylko i wylacznie na recepte .Dzieki za info :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo, już mam...Wróciły jak wysłałam wypowiedź:) weronikka...O tych ziołach to tylko tak dla porównania napisałam...Znam lek Ketonal, rzeczywiście jest silny, ale jeśli jego skład nie jest podany w lekach powodujących osłabienie anty, to jest luzik...Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale lipę mam z tym forum:o Wchodzę to nie mam tekstu:/I tylko 214 stron:o Wczoraj miałam to samo i napisałam coś i mi wróciło wszystko do normy, to teraz też piszę, zobaczymy czy będzie good:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jaja, padnę zaraz ze śmiechu:P Właśnie się teraz skapnęłam, ze to forum ma właśnie 214 stron i wszystko jest ok:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Przecież miało 219 stron... Ale co tam. Chciałam się pochwalić. Po mies. myślenia i obaw postanowiliśmy z moim Kochanie kochać się bez gumki :) 2 dni temu zrobiliśmy to po raz pierwszy i nie było zbyt miło, bo cały stosunek myślałam o tym co by było gdyby jednak tabletki zawiodły :/ Na szczęście wczoraj było już lepiej, ale nadal trochę się martwiłam, bo broiliśmy w czasie 7-dniowej przerwy. Wiem, że w tym czasie też jesteśmy zabezpieczeni, ale jest coś we mnie, co i tak każe mi się martwić... Mam nadzieję, że nic się jednak nie wydarzy, bo nie jestem jeszcze gotowa na pociechę. Też tak miałyście za pierwszym razem? Bo z tego co tu czytałam, to niektóre pary mimo tak dobrego zabezpieczenia stosują dodatkowo prezerwatywę... Szczerze to też chciałabym jej używać, bo nie odczułam żadnej większej zmiany nie stosując prezerwatywy, ale moje Kochanie ą odczuło i jednak woli bez... A wiadomo, że tabletki+gumka i już jest się pewniejszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę tabletki prawie rok, na początku też się baliśmy bez gumek... jednak szybko musieliśmy zaufać wyłącznie tabletkom, bo gumki (sprawdzaliśmy już 4 firmy) strasznie mnie obcierają, stosunek trwa max 10 minut i ja dłużej nie mogę. no więc prawie rok się kochamy bez gumek i dzidzi nie ma :) teraz leczę infekcję i niestety znów muszę się z prezesami zaprzyjaźnić... ciężko będzie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antarktyda
Ale Ty może się tak nie przejmujesz wszystkim jak ja... A ja już sobie wmawiam, że jestem w ciąży haha :D Chyba sobie zrobię za parę dni test ciążowy, żeby mieć pewność, że wszystko jest oki i żeby doszło do mojej główki, że niepotrzebnie się martwię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Antarktyda to mój drugi nick :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przejmuję? :D mój facet by się uśmiał, miałam takie schizy ciążowe co miesiąc... ale już od dłuższego czasu nie, zaufanie jest kwestią czasu - czego i tobie życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkad zaczelam brać tabletki to wydlużyl mi sie okres(zazwyczaj 4 dnio to już mi sie końćzyl) a teraz mam tak jak 1 dnia .No i ból brzucha zawsze pierwsze 2 dni ( nieznośny ból , a teraz non stop mnie boli) ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg23
ja tam używam plastrów. nie mam tyle problemow o któej godzinie wziąc tabletkę, o któej coś tam. polecam EVRE kochaniutkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna...No właśnie, tak sądziłam, że było więcej niż 214... Ja też się stresowałam... Ale z tą gumką to jest tak trochę dziwnie...Jak stosujesz tabletki + gumki to masz w sumie 100% zabezpieczenia, ale to tylko wtedy, kiedy gumka nie pęknie, a jak pęknie to to tak samo jak bez gumki, czyli % ryzyka...A skąd pewność, ze gumka nie będzie pękać co stosunek...Wtedy kasa tylko w błoto idzie... Ja też nie czuję za bardzo różnicy między stosunkiem z gumką bez, może różnica jest, ale nie jest to dla mnie nie wiem jak istotne i jak biorę jakiś lek i muszę używać gumki to nie załamuje mnie to:) ładoga...To właśnie gumki mają do siebie, że trzeba trafić na dobre, jeśli już się chce z gumką do tabletek... anetkaw1-17...Zajrzę... weronikka...Może masz źle dobrane tabletki?...Które to opakowanie? meg23...Tylko uważaj, żeby Ci się czasem nie odkleił...Już wolę pilnować godziny tabletek niż tego, żeby plaster był na swoim miejscu i się nie odkleił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makotowa
cześć dziewczyny ! chyba na stałe do Was dołączę. Biorę tabletki hmm .. trzecie lub czwarte opakowanie bodajże i zupelnie przez ten czas się nie stresowałam. biorę novynette choć nie wiem czy to jakos istotne. istotne jest to, że ostatnio boję się. że mogę zajść w ciążę. choć niby nie jest to możliwe. czasem zdarza mi wziąść tabletkę dwie do trzech godzin po ustalonym czasie. jeszcze zmiana czasu byla ostatnio to juz zupelnie sie pewnie porypalo. czy to bardzo wpływa na jakość zabezpieczenia? powinnam się bać? 2-3 godziny raz na jakis czas opoznienia. :( ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaa u mnie to 5 tabletka dopiero :) 1 opakowanie Czasmi mam wrazenie ze brzuch mnie boli czego wczesniej nie bylo .Ale w srode ide do gin .Zobacze co powie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... makotowa...Mało istotne, bo każde są dobre, jeśli są dobrze dobrane dla Ciebie... \"choć niby nie jest to możliwe.\"--->Czemu niby nie jest ot możliwe?Zawsze jest to możliwe w 1 %, nawet przy idealnym stosowaniu... \"czasem zdarza mi wziąć tabletkę dwie do trzech godzin po ustalonym czasie.\"--->To nie wpływa na skuteczność, w takim przedziale godzin skuteczność jest zachowana, jeśli jest to ta sama pora dnia...Trzeba brać o tej samej porze, a niekoniecznie o tej samej godzinie, choć większość bierze o tej samej godzinie... Nic się nie porypało, czytałaś w ogóle ulotkę!? \"czy to bardzo wpływa na jakość zabezpieczenia?\'--->Nie, nie bardzo...Jeśli jest to ta sama pora dnia... \"powinnam się bać? 2-3 godziny raz na jakiś czas opóźnienia.\"--->Tym bardziej jeśli zdarza się to raz na jakiś czas nie musisz się obawiać, tolerancja wynosi 12h spóźnienia - ULOTKA!! weronikka...No to co Ty się przejmujesz??Ulotkę przeczytaj i zobaczysz, że jest w niej napisane, że różnie się może dziać przy 3 pierwszych opakowaniach, bo w tym czasie organizm się przyzwyczaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krrruszynkaaaaaaaaaa
a czy w czasie 7dniowej przerwy gdy nie biore tabletek facet tez moze we mnie konczyc czy one wtedy juz nie działają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... krrruszynkaaaaaaaaaa...\"czy one wtedy już nie działają ?\"--->I niby kiedy Twoim zdaniem zaczynają znowu działać??Bezsens totalny, najgorsza brednia i brak jakiejkolwiek podstawowej wiedzy...Dziewczyno!!A ulotki to nie łaska przeczytać??Jak to nie działają??Co to byłby za sens truć się, brać 21 tabletek non stop, po to, żeby one nie działały zawsze, tak to rozumiesz?Bezsensu!!Nie uważasz?Tabletki działają ZAWSZE - jeśli przestrzegasz zasad!!I to jest w ulotce czarno na białym jak byk napisane. Weź ulotkę w rękę i przeczytaj 2-3 razy to Ci się utrwali to co ważne(wszystko jest ważne ale niekoniecznie istotne dla danej kobiety w danym czasie), a jak się nie utrwali to chociaż będziesz miała jakieś rozeznanie i jakąś podstawową wiedzę, bo teraz to nie masz żadnej niestety, skoro nawet tego nie wiesz o co obecnie pytasz:o a to niedobrze...Musisz coś wiedzieć o tabletkach skoro zdecydowałaś się na ich zażywanie... Tylko proszę nie pisać, że się czepiam, bo to straszna lipa takich rzeczy nie wiedzieć, przez nieczytanie ulotki, ulotka to świętość dla nas i zawsze trzeba działać według niej i mieć ją zawsze pod ręką w razie czego zerknąć jak się czegoś nie wie... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Zgadzam się z aaaaaaa... Masz prawo nie wiedzieć jak postępować gdy zaczynasz brać tabletki. Sama jeszcze niedawno nie wiedziałam wszystkiego, ale wraz z tabletkami otrzymałaś ulotkę na której umieszczone są wszystkie wskazówki i najważniejsze informacje. A o to czego nie ma w ulotce, zawsze można się zapytać na forum :) A moja odp. brzmi: Jesteś zabezpieczona przez 21 dni w czasie których przyjmujesz tabletki, jak i przez kolejny tydz. gdy ich nie bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 123456789 Kobieta jest przez wiekszość swojego życia niepłodna, z wyjątkiem kilku dni, podczas których dojrzała komórka jajowa opuszcza jajnik. Możemy określić w każdym cyklu miesiączkowym czas płodności kobiety. Okres niepłodności jest stały Jeśli kobieta ma cykle normalne (taka norma to około 28 dni odstępu między miesiączkami) wtedy stosunek płciowy odbyty w czasie miesiączki jest niepłodny. Od chwili obumarcia komórki jajowej do miesiączki. Ten okres jest stały. Trwa zazwyczaj 14 dni. Daje to możliwość ustalenia w którym dniu może nastąpić owulacja. Dzień owulacji – czyli szczytu płodności – otrzymujemy odejmując od daty przewidywanej miesiączki 14 dni. Jeśli kobieta przewiduje krwawienie miesięczne np. na 25 listopad znaczy to, że 11 listopada powinna mieć owulacje a więc ze względy na to, że plemniki żyją kilka dni, 5 dni przed 11 listopada oraz dla pewności 3-4 dni po 11 listopada powinno powstrzymać się od stosunku jeśli nie planuje się dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska24
hej to znowu ja!! mam problem taki wczoraj wzielam ostatnia tabletke Yasminelle z pierwszego opakowania a w sobote dostalam okres czy to mozliwe?? mimo to jestem zabezpieczojna!! co mam robic brac je dalej czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna...\"A o to czego nie ma w ulotce, zawsze można się zapytać na forum\"--->Albo lekarza... \"Jesteś zabezpieczona przez 21 dni w czasie których przyjmujesz tabletki, jak i przez kolejny tydz. gdy ich nie bierzesz. \"--->Ale tylko wtedy, kiedy przestrzegasz wszystkich zasad w przyjmowaniu tabletek... 123456789a...Bierzesz tabletki?Jeśli tak, to nie masz podziału na dni płodne i niepłodne...A jeśli nie bierzeszto musisz osbie obliczyć dni płodne...Np. na podstawie pierwszego dnia miesiączki oraz średniej długości cyklu...Podaję linka stronki, gdzie jest pokazane jak to można obliczyć... http://www.byckobieta.pl/kalkulator-kalendarz-dni-plodnych.html aska24...\"wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę Yasminelle\"--->Czyli 7. 04... \"w sobotę dostałam okres czy to możliwe??\"--->No jeśli dostałaś to chyba masz dowód, że to możliwe...W sobotę był 5.04, czyli chodzi Ci o to, że odstałaś 2 dni przed skończeniem opakowania?Tak?...Miałaś jeszcze 2 tabletki w opakowaniu i pojawiło się krwawienie, o to Ci chodzi? \"mimo to jestem zabezpieczona!!\'--->Jeśli przestrzegałaś zasad w braniu tabletek, to jesteś zabezpieczona!! \"co mam robić brać je dalej czy co??\"--->Przede wszystkim to przeczytać ulotkę, bo marna Twoja wiedza:o...W czasie 3 pierwszych opakowań mogą się dziać różne rzeczy - plamienia, krwawienia międzyokresowe tez w to wchodzą poza bólami głowy, mdłościami, itp...I to wszystko jest napisane w ulotce, trzeba ją tylko przeczytać...Czy to tak dużo/Nie jest to łatwiejsze niż zadawanie pytań na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaczona
w poniedziale (07.04.2008) zaczelam brac pierwsze opakowanie tabletek (marvelon)... niewiem po ilu dniach brania bede juz zabezpieczona przed ciaza... chcialam dodac ze to moja pierwsza metoda hormonalna w zyciu... i jaka mam pewnosc przy pierwszym opakowaniu tabletek ze jestem zabezpieczona...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naznaczona...U L O T K A !!Czemu Wy nie czytacie ulotek i w kółko te same pytania padają, na które odpowiedź jak BYK jest w ulotce!! \"nie wiem po ilu dniach brania będę już zabezpieczona przed ciążą\"--->Odpowiedź, która jest w ulotce i na tym forum padła już chyba 10 000 razy brzmi:Jeśli pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania przyjęłaś w pierwszy dzień okresu, przestrzegałaś zasad w braniu tabletek(tu mi chodzi o postępowania w przypadki wymiotów, itp - jeśli Ci się zdarzyło w czasie tych 2 dni)to jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia po 4 h od przyjęcia tej tabletki... \"chciałam dodać że to moja pierwsza metoda hormonalna w życiu\"--->No i co z tego?...Dlatego właśnie, że jest to pierwsza metoda(w sumie i nawet jakby była kolejną to też) powinnaś dużo o niej wiedzieć, a przy najmniej trochę, a Ty podstaw nie wiesz...Ulotki nie czytałaś, nawet na neta wystarczy wejść i poczytać cokolwiek, miałabyś chociaż jakieś rozeznanie... \"i jaka mam pewność przy pierwszym opakowaniu tabletek że jestem zabezpieczona...??\"--->Przy pierwszym opakowaniu pewność jest taka sama jak przy tysiąc pięćsetnym dwa dziewięćsetnym, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu. Wtedy masz prawie 1 % ryzyka, czyli pewności ponad 99%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kili Kiliiiii
nie wiem czy sie znacie na tym ale nie wiecie czy moje wyniki sa wporzadku?? TSH - 0,734 uIU/ml TG - 94 AspAT - 16 AIAT - 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś bylam u lekarza i skierowala mnie na badania krwi .A dziś juz bralam 6 tabletke z pierwszego opakowania .A na bole glowy powiedziala ze to dziwne ze mam ( bo mercilon) ma bardzo mala dawke hormonów wiec nie powinnam miec takich objawów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×