Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

I mam jeszcze jedno pytanie: czy jezeli teraz dostalam okres w niedziele to znaczy, ze zawsze bede dostawac w niedziele? Czy tylko mniej wiecej tego dnia? Z góry dziękuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laavia tabletki m.in sprawiają że okres bywa mniej obfitszy niż zawsze i mniej bolesny nawet,w ulotce powinno to być. więc odp na Twoje pytanie brzmi tak, to jest bardzo normalne. co do tego czy w każdą niedziele to nie wiadomo, na okres ma się całe 7 dni i nie jest powiedziane że zawsze będzie w te sam dzień. róznie to bywa, raz możesz dosac w sobote,raz w pon albo i później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stressss...\"niby we wszystkich tabl nie można brać leków\"--->Tylko niektórych!Tych, które osłabiają działanie, nie jest ih dużo, to znaczy nie jest dużo leków, które w składzie mają substancje obniżające... \"i biorę dużo dziwnych leków\"--->Jedna wpływają na skuteczność inne nie, dlatego nie zaszłaś, bo może te Twoje miały taki skład, który nie wpływał na Cilest... kafeteriaaaaaaa...Możesz zmienić, nie musisz od razu odstawiać!A może to w ogóle nie od tabletek?Nie można wszystkiego złego zrzucać od razu na tabletki:) Perelkaa...Nowe tabletki to nowe przyzwyczajanie się przez 3 pierwsze opakowania...Więc to samo może być możliwe, jak przy 3 pierwszych w ogóle...Myślę, że to przez zmianę...Tabletki nie powiększają piersi, tylko powodują ich wzrost tylko na okres zażywania tabletek. W momencie kiedy odstawisz tabletki biust powróci do swoich naturalnych rozmiarów... laavia...Tak...U mnie tak jest ogólnie, tylko czasami zdarza się, że mam obfity i bardziej bolący...To Twoja dopiero -sza przerwa, na \"uregulowanie\" tego masz 3 pierwsze miesiące...Chociaż i tak o miesiąc może być inaczej...Jest to normalne, zajrzyj do ulotki...Jednym z głównych zadań tabletek anty jest to, że mają osłabiać krwawienie i ból...Niekoniecznie musisz dostawać w niedziele, może się to zmieniać, masz na to całe 7 dni, ale pewnie zazwyczaj tak to będzie, że będziesz mieć w niedzielę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benia123
czesc , chcialam zeby ktos mi doradzil , ale widze ze zamiast pomocy niektore osoby tylko sie wymondrzaja - troche zrozumnienia dla problemow innych ludzi !! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaZZZ
czesc chce zaczac brzac tabletki powiedzcie mi ile one mniej wiecej kosztuja??? moja kolezanka bierze tabletki za 30 zl bo mowi ze tansze sa pewniejsze czy to prawda?? czy musze takie drogie tabletki kupowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaZZZ
czesc chce zaczac brzac tabletki powiedzcie mi ile one mniej wiecej kosztuja??? moja kolezanka bierze tabletki za 30 zl bo mowi ze drozszesa pewniejsze czy to prawda?? czy musze takie drogie tabletki kupowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaZZZ
czesc chce zaczac brzac tabletki powiedzcie mi ile one mniej wiecej kosztuja??? moja kolezanka bierze tabletki za 30 zl bo mowi ze drozsze sa pewniejsze czy to prawda?? czy musze takie drogie tabletki kupowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benia to pisz o co chodzi marta ceny tabletek są przeróżne od ok7 zl do ok50zł, i NIE PRAWDA że jedne działają lepiej niż te drugie, wszystkie działają TAK SAMO, nie wierz koleżance. Tabletki dobiera sie pod kątem każdego indywidualnego organizmu, dlatego tak ważne są badania. Cena tabletek nie świadczy o tym że te droższe sa lepsze od tych tańszych, wcale tak nie jest. Ty nie będziesz musiala brac takich samych, to lekarz zadecyduje jakie będa odpowiednie dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benia123
przewaznie karzecie uwaznie czyta ulotki, gdyby to bylo takie proste to by mnie tu nie bylo, chciala bym wiedziec jakie sa dobre tabletki anty , wiem ze to lekarz powinnien je dobrac , ale czy do tego potrzebne sa jakies specjalne baDANIA? mi zadnych nie robil poza cytologia , a tabletki biore juz od 2 lat ale lekarz sam kazal mi sie zastanowic jakie chce bo stwierdzil ze musze zmienic te co do tej pory bralam ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaZZZ...Od 8 do 50 złotych mniej więcej... \"tańsze są pewniejsze\"--->Jak już coś to chyba na odwrót, że droższe są pewniejsze:)...Tak czy siak i tak nie ma racji, każde są dobre tylko inne pasują do każdej z nas...Cena nie ma tu znaczenia... benia123...Nikt tu nikomu nic nie karze, tylko radzi jak coś lub kieruje na jakieś tam działanie... Tak, potrzebne są specjalne badania(tego akurat w ulotce nie ma), wiec jeśli o to pytasz to nikt tu Cię do ulotki nie skieruje...Radzę zmienić lekarza, bo ten Twój teraźniejszy nie jest dobry skoro Cię na badania nie skierował, z nieba wyssał \"dobre\" dla Ciebie tabletki, teraz znowu mówi Ci, żebyś sama sobie wybrała, masakra:o...Badania musisz mieć koniecznie...Teraz nic Cię nie boli, a za jakiś rok możesz się dowiedzieć, że masz coś z wątrobą na przykład i co wtedy. Nie mówię oczywiście, że tak musi być, ale musisz mieć to pod kontrolą...Badania to morfologia, próby wątrobowe, poziom hormonów, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z aaaa badania powinny byc robione przed rozpoczęciem brania tabletek tzn morfologia itp i potem w trakcie brania co roku tez powinny byc robione, i na podstawie tych badan można stwierdzić co i jak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Pierwsze opakowanie Harmonetu po wcześniejszej przygodzie z innymi tabletkami i miesiącu przerwy. 15 tabketka a jak wciąż mam plamienia. Wiem, że to normalne, ale strasznie mnie to już męczy:( Macie na to jakieś naturalne metody? Słyszałam, że musujace wapno może pomóc... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika.....
dziewczyny wzielam dwa opakowania tabletek pod rzad i dzisiaj jest 4 dzien przerwy i jeszcze nie dostalam okresu.... skutecznosc tabletek sie zmiejsza jak sie bierze dwa opakowania pod rzad....? bo juz zaczelam panikowac bo zawsze okres dostawalam 4 dnia rano....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
hej dziewczyny mam takie pytanie czy ktos uzywal z was tabletek Novynette????? jesli tak to powiedzcie mi czy sa one dobre i nie ma skutkow ubocznych bo ja dopiero co zaczynam i sie nie znam na tym;p z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
anika..... Skuteczność tabletek oczywiście, że się nie zmniejszyła;) Przecież, gdyby biorąc dwa opakowania pod rząd miało się zapewnioną mniejszą ochronę przed niechcianą ciążą w ulotce napewno nie byłoby napisane, że można postepować w ten sposób:) Zawsze dostawałaś okres 4 dnia, ale przecież teraz nie brałaś tabletek tak jak zwykle, więc Twojemu organizmowi mogło się tochę "pomieszać":). Nie martw się możesz dostać dzis wieczorem, piatego dnia czy nawet szóstego lub siódmego. Kobiecy organizm to nie maszyna, która chodzi jak w zegarku. Nawet gdybyś nie dostała okresu (choc mam nadzieje, że dostaniesz i nie będziesz się musiała zamartwiać) to też nie jest nic nadzwyczajnego. Czasem może się krwawienie z odstawienia w ogóle nie pojawić. Jeżeli taka sytuacja powtórzyłaby się po kolejnym opakowaniu wtedy juz można się zacząć troszkę martwić. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Asiaaaaaaaaaaaaaa Ja przetestowałam na sobie Yasminelle, plastry antykoncepcyjne i teraz jestem przy Harmonecie. Każde tabletki mają jakieś skutki uboczne, ale nie ma co czytać o tym i się zamartwiać. Grunt to dobre nastawienie. Na każdego hormony działaja inaczej. Ja np nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych i mam nadzieję, że i w Twoim przypadku tak będzie. Moja znajoma bierze te tabletki co Ty i jest bardzo zadowolona. Oczywiście są skuteczne:) Nawet jeżeli działoby Ci się po nich cos niepokojącego (choc zazwyczaj są to rzeczy nie groźne) to wystarczy, albo przeczekać trochę, albo zgłosić się do ginekologa raz jeszcze a ten napewno cos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunnyyyyyyyyyyy
Witam, moja kolezanka jest nad morzem i przez pomylkę wzięła wczoraj dwie tabletki Logesu, poprostu pomyliło jej się i zapomniala o tym, że brała wczesnie. Co ma dzisiaj zrobić, bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej odpowiedzi ani porady?? ma dzisiaj wziąć normalnie czy już odpuścić sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria...Ja nie wiem, bo ja nie miałam plamień po okresie i się tym nie interesowałam za bardzo... \"Czasem może się krwawienie z odstawienia w ogóle nie pojawić\"--->Przy 3 pierwszych opakowaniach tylko... \"Każde tabletki mają jakieś skutki uboczne\"--->Wcale niekoniecznie dla każdej kobiety, ja nie miałam w ogóle skutków ani przy Cilest ani przy Regulonie teraz... \"Oczywiście są skuteczne\"--->Każde są skuteczne, jeśli są dobrze dobrane... anika........Nie zmniejsza się, bo niby czemu...Okres może sie wtedy pojawić w około 2-giej połowie tego drugiego opakowania, ale może się też zdarzyć, że okres sie spóźni...Łączenie opakowań miesza trochę w organizmie...P.S. Może się zdarzyć, że nie zawsze będziesz miała okres w ten sam dzień, może sie spóźniać... Asiaaaaaaaaaaa...Ja nie...Każde tabletki są dobre i to, że dla jakiejś z nas były by ok nie znaczy, że dla Ciebie też...Nie sugeruj się innymi!!Skutki uboczne to też kwestia organizmu...Jak się na tym nie znasz, to najwyższy czas sie poznać...Już jest późno na to, nie czekaj aż będzie za późno jak coś źle zrobisz...Przede wszystkim ulotkę przestudiuj kilka razy!! sunnyyyyyyyyyyy...Ma dzisiaj wziąć normalnie i zamiast 21 tabletek wziąć w 21 dni weźmie w 20...Zacznie wcześniej przerwę ale musi pamiętać, że nie może jej przedłużyć, musi ona trwać 7 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska 21
Hejka ; ) Ja biorę aktualnie 5 opakowanie SYNDI-35 i muszz przyznac ze ostatnio zauwazyłam ze płaczę z byle powodu jakos ogulnie dziwnie sie czyję i nie wiem czy to cos ma z nimi wspulnego(tabletkami)ale nie o tym tu mowie...mam inny problem Zaczelam jak juz wspomnialm 5 opakowanie SYNDI - 35 , niestety w pierwszym tygodniu nowego opawowania dnia 5 zapomnialam wziasc o 19.00 (mojej stalej porze tabletki )a w ten dzien rano odbylam stosunek a wieczorem jej nie wzielam.....no i dopiero na drugi dzien o mojej stalej porze czyli 19.00 dopiero sie skapnelam ze jej niestety nie wzielam...nie wiem jak to sie stalo ...jestem zalamana bo slyszalam ze w pierwszym tygodniu jak sie zapomni to jest ogromne zagrozenie ciąża...PRoszę pomuszcie mi bo ja juz warjuje nie wiem jak moglam zapomniec nigdy wczesniej nie zapomnialam tylko cholera przy 7 opakowaniu... a zrobila, tak ze jak sie skapnelam ze zapomnialm poprostu wzielam to o 19.00 to wyszlo na to ze jednej nie wzielam..w pirwszy tygodniu..wescie mi pomuszcie jakos cos doradzic...CZEKAM NA JAKOS ODPOWIEDZ!z gory dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska 21
5 nie 7 opakowanie tam zle przy koncu napisalam sorci to ze stresu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
pierwszy raz - to jest 2 lata temu jak zaczelam brac yasmin nic takiego nie wystapilo teraz wrocilam do yasmini mam plamienie juz po okresie dalej przyjmuje tabletki ginekolog uprzedzila ze moze tak byc dziewczyny wy tez tak mialyscie kurcze zaczyna mnie to doprowadzac do szalu a do tego fakt ze przez 3 cykle moze tak trwac to juz w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
dziekuje Daria i aaaaaaa:) zamierzam aaaaaaa sprubowac tabletek bo jakos tak bardziej im ufam i zobaczymy czy sa dobre oby te tabletki byly i zeby nie bylo zadnych skutkow ubocznych :):) mam nadzieje ze bedzie wszystko w pozadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
mam takie jeszcze dziewczyny pytanie jak to jest jak sie bierze tabletki czy mozna pic alkohol jesli tak to w jakim stopniu z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Aska 21 Tu już chyba nie ma żadnej rady:( Pominęłaś tabletkę i to jeszcze w pierwszym tygodniu- wzrosło ryzyko ciąży. Ale na Twoją korzyść działa to, że to juz 7 opakowanie. Może miałaś trochę szczęścia, nie tak łatwo zajść. Ayra Przeżywam to samo. Brałam Yasminelle i nie miałam czegos takiego. Teraz jestem na Harminecie i niestety...Zostało mi 5 tabletek do końca, plamienie oczywiście mam cały czas:/ Też już mam dość, ale przecież to się musi skończyć! Polecam zimne prysznice, musujące wapno (podobno cos daje, ale nawet jeżeli nie pomoże to nie zaszkodzi), mi pomogło trochę. Głowa do góry, to sie musi skończyć:) Asiaaaaaaaa Można pic alkohol. Chodzi tylko o to żebys nie przesadziła i że tak powiem nie zwróciła wszytkiego co wypiłas i połkniętej tabletki. Ja piję w rozsądnych ilościach i się tym nie martwię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
dziekuje Daria bo sie balam zeby wrazie czego nie wpasc a nie chce tego narazie bo za mloda na dziecko jestem i moj chlopak tez nie chce:) wiec jednak moge pic to go troche zalamie bo powiedzial ze nie moge:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
i mam jeszcze jedno pytanie po ilu tabletkach jestem juz zabespieczona ze moge sie kochac z swoim partnerem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Asiaaaaaaaaa Jak się wchłonie pierwsza tabletka, czyli jakieś 4 godziny od wzięcia jesteś juz zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
no mi zostalo jeszcze 7 tabletek masakra do tego jest tak goraco mam nadzieje ze tak jak u mojej przyjaciolki ze juz przy 2 opakowaniu minelo mi tez minie bo mam dosc lekarka uprzedzala i co z tego ze powie ze to minie albo ze w ulotce pisze ze to moze byc normalne przez 3 cykle jak mnie szlag trafia i jak tu sie kochac grrr wrrr i w ogle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Eh...ja wiem, że to nieprzyjemne. Ale napewno jakoś nam przejdzie, prędzej czy później...Choc mam nadzieję, że prędzej;) Kobieta to się zawsze nacierpi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
no dokladnie my to mamy ze wszystkim przerabane od a do z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×