Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Ayra
jupi ;) plamienie mi ustalo szkoda tylko ze 7 dni przed okresem no ale zawsze cos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Ayra Zazdroszczę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhh te chloppyyy
ja biore teraz syndi35 i jeszcze stosujemy z partnerem stosunek przerywany ale...kilka lat temu bralam pigulki..niepamietam juz nazwy i tylko pigulki a moj wiadomo do srodka i co?...i dzis mamy sliczna 2 letnia coreczke:)) hehehe...po tym mamy nauczke...jak karmilam bralam cerrazette i nigdy do srodka..potem prezerwatywy a teraz syndii plus stosunek przerywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
a ja biore taletki i pierwszy raz nie stosuje innego zabezpieczenia bedzie co bedzie trudno sie mowi mam tyle lat i takiego chlopaka ze jakbym wpadla to swiat by mi si enie zawalil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja89535
mam takie pytanie czy w czasie okresu sa dni płodne? biore tabletki microgynon od roku wspolczylam w czasie okresu:P i po okresie 2 dni wszystko jest okey?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek na łodydze
a ja mam inne pytanie ,jaki ma sie sluz przed okresem kiedy jest sie na tabletkach anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Kiedy sie bierze tabletki, to kobieta nie ma dni plodnych i nieplodnych. A zabezpieczenie dziala takze podczas tej 7-dniowej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek na łodydze
tyle to i ja wiem,chodzi mi o sluz,bo sluz przeciez jest tak czy inaczej,ja mam gesty i biały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Odpowiadalam akurat na pytanie 'alicja89535'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek na łodydze
a to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Zażywam Minulet już od roku i czuję się po nim bardzo dobrze. Niestety niedawno chciałam wykupić nowe opakowania i nie mogłam go dostać w aptekach, bo podobno jest wycofany z produkcji, wiecie coś może na ten temat? I jeszcze jedno, w końcu po długich poszukiwaniach znalazłam apteke, w której kupiłam tabletki, od razu 3 opakowania (tak na zapas), które miałam na recepcie. Niestety w domu zauważyłam, że data ważności na wszystkich opakowaniach to 08.2008:( myślicie, że moge zażyć je jeszcze w przyszłym miesiącu, czy może są już do wyrzucenia:( a może mam prawo oddać je do apteki i zażądać zwrotu pieniędzy? Pomóżcie mi prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biiiipi
kupię Microgynon 30 lub 21 chrissi@o2.pl katowice okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
skoro sprzedala ci lek ktory ma tak krotki okres waznosci to uwazam ze idz z paragonem i zarzadaj zwrotu pieniedzy nie zazywaj takich tabletek bo chyba nie chcesz miec baby boom jakby cos marudzila to powiedz ze wykupilas 3 bo tak mialas na recepcie ale przeciez 3 na raz brac nie bedziesz to logiczne jakby sie cos zucala to postrasz prawem konsumenckim ze albo ci uznaje reklamacje alboidziesz do odpowiednich wladz i czy woli pani problemy czy zalatwienie sprawy polubownie jak bedziesz zmuszona isc do praw konsumenckich to od razu mowie ze za to nic sie nie placi zazadaj tylko w aptece na pismie ze nie chciala ci przyjac reklamacji i niech sie pod tym podpisze w urzedzie tam gdzie masz prawakonsumenkie idziesz pokazujesz i nic za to nie placicsz ;) oni wystawia ci zaswiadczenie idziesz z tym do apteki jak maja jakies waty to maja wtedy duuuuuzy problem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska 21...Tak, całkiem możliwe, że to jest od tabletek... \"Proszę pomóżcie mi bo ja już waruję\"--->Jak mamy ci pomóc?Nic się nie da zrobić, musisz być dobrej myśli... \"nie wiem jak mogłam zapomnieć nigdy wcześniej nie zapomniałam\"--->To się zdarza nic nie zrobisz - to ludka cecha... Powinnaś była wziąć tego następnego dna dwie na raz!!Chyba, że w ulotce masz napisane inaczej... Ayra...Napisałaś wypowiedź bez kropek i przecinków i nie wiem czy dobrze skumałam...Brałaś tabletki, potem przerwałaś i teraz znowu bierzesz i jesteś przy 1-szym opakowaniu i masz po okresie plamienia, tak?...Jeśli tak, to naturalne i musisz to przeżyć...Możesz je mieć całe 3 miesiące ale niekoniecznie...Możesz mieć tylko przy 1-szym opakowaniu...A to czy ktoś też tak miał nie ma żadnego znaczenia dla Ciebie...Nie sugeruj się kimś innym, bo to inny organizm i inne reakcje...No niestety trzeba się przemęczyć, chociaż ja nie miałam w ogóle żadnych skutków ubocznych, to wiem co to znaczy, bo przed braniem tabletek miałam plamienia nawet w środku cyklu...P.S. Na szczęście mojemu chłopakowi plamienia w ogóle nie przeszkadzają podczas stosunku i okres też nie, więc ja się i tak nie mam czym przejmować:) \"a ja biorę tabletki i pierwszy raz nie stosuje innego zabezpieczenia będzie co będzie trudno sie mówi mam tyle lat i takiego chłopaka ze jakbym wpadła to świat by mi się nie zawali\"--->Dokładnie, takie powinna mieć podejście dziewczyna, która zażywa tabletki:)Ja mam takie samo:) Asiaaaaaaaaaaa...Jeśli są dobrze dobrane to każde są dobre:)Można pić ile chcesz, tylko staraj się nie odprowadzić do wymiotów, jak już zwymiotujesz to musisz przestrzegać zasad - świat też się wtedy nie zawali...Jeśli w ulotce nie masz nic napisane, że nie możesz pić, to znaczy, że możesz:) \"bo sie bałam żeby w razie czego nie wpaść a nie chce tego na razie bo za młoda na dziecko jestem i mój chłopak tez nie chce\"--->Pamiętaj, że musicie mieć świadomość jedno procentowego ryzyka! \"wiec jednak mogę pic to go trochę złamię bo powiedział że nie mogę\"--->Ciekawe skąd on to wziął:P:P...Czy coś czytał czy wymyślił:P:P Jeśli 1-szą tabletkę weźmiesz w pierwszy dzień okresu to po 4 h od zażycia tej pierwszej...ULOTKĘ przeczytaj!! Diaria...\"Ale na Twoją korzyść działa to, że to już 7 opakowanie.\"--->To nie ma moim zdaniem kompletnie żadnego znaczenia...Tak samo jesteś zabezpieczona po 1-szej tabletce jak po 10 opakowaniu...Jeśli tylko oczywiście przestrzegasz wszystkich zasad w braniu... \"Zostało mi 5 tabletek do końca, plamienie oczywiście mam cały czas:/\"--->Przy którym jesteś opakowaniu? ahhh te chloppyyy...\"jeszcze stosujemy z partnerem stosunek przerywany ale\"--->A co Ci da ten stosunek przerywany?Nic, jeśli Twój partner ma w śluzie \"przed wytryskowym\" plemniki... No właśnie to jest to, że trzeba mieć świadomość 1 % ryzyka i tyle, każda z nas może być tą jedną na 100. Ja biorę tabletki i po prostu jak coś to wiem, że było ryzyko 1% i tyle. Nie wierzę ślepo w to, że ten jeden % to mało i super...Będę odpowiedzialna jak coś i to jest najważniejsze...:)...A druga strona medalu to nieprzestrzeganie zasad, które zwiększają ryzyko - wszystkiego przestrzegałaś?A może zdarzyło Ci się zapomnieć tabletki a potem hop na stosunek?:)Albo miałaś biegunkę czy wymioty i nie postąpiłaś tak, jak powinnaś? alicja89535...Jeju dziewczyno, Ty podstaw nie znasz przy zażywaniu tabletek?:o...Ręce opadają:o...Przy braniu tabletek nie ma podziału na płodne i niepłodne dni i powinnaś o tym wiedzieć...Przy tabletkach zawsze jesteś tak samo zabezpieczona jeśli przestrzegasz zasad w braniu, zawsze ryzyko wtedy wynosi 1 %...Kiedykolwiek byś się kochała... kwiatuszek na łodydze...Nie czaję pytania?Jak to jaki śluz?Każda jeśli ma to inny zapewne, nie sugeruj się innymi, bo każda jest inna, masz jakiś taki problem \"indywidualny\", to do lekarza idź się dowiedzieć on Cię bada i zna... Ewcia777...Ja nic nie wiem, poza tym, ze chyba któraś tu o czymś takim pisała już wyżej...O to to chyba powinnaś zapytać swojego lekarza, nie sądzisz?... Kurde, jaka apteka...Na moje oko data ta sugeruje, że dobre są jeszcze cały sierpień...Ja bym poszła i ich opieprzyła...Przecież farmaceutka wie, że anty się zażywa nie na raz 3 opakowania, powinna Ci powiedzieć, że to opakowanie będzie już nieważne...Moim zdaniem masz prawo zwrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
aaaa ;) jakos nie uzywam przecinkow i kropek moze to blad no nie istotne - wiem ze kazdy organizm jest inny ale tak po prostu chcialam wiedziec jak to bylo u innych dziewczyn wiem ze moge miec plamienie nawet przez 3 cykle, a moze mi sie skonczyc przy 2 opakowaniu, z lekarka tez o tym rozmawialam poza tym jest przeciez ulotka ale zawsze warto zapytac ;) wiem jedno od lekarza ze jesli plamienie po 3 cyklu nie ustanie i ciagle bedzie to nalezy zmienic tabletki ja tylko bylam zdezorientowana bo za pierwszym razem (tj 2 lata temu) jak zaczelam brac yasmin nie mialam plamienia a teraz sie pojawilo, a w sasadzie w tej chwili pojawia sie i znika - szalenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ayra...Ogólnie dla mnie nie istotne, tyle, że nie wiem czy zawsze Cię każdy dobrze zrozumie... Przy jednych tabletkach plamienia są przy innych nie ma:)...Nawet przy tych samych może być tak, że najpierw są a po jakimś czasie po przerwie nie ma...Dlatego wcześniej nie miałaś a teraz masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezezelaś
a ja mam pytanie troche nie na temat ;p teraz biore tabletki Mercilon i chciałam sie przerzucic na plastry Evra (mam juz kupione) tylko ze mam taki problem ze wydaje mi sie ze lekarz mi powiedział ze mam zaczac je stosowac po 7 dniowej przerwie a w ulotce jest ze w pierwszym dniu okresu (w przypadku zmiany z tabletek) moze ktos sie zna i poradzi? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
aaaaaa wiesz co nie mialam tego napisane w ulotce bo ja studiowalam dosyc duzo razy a nie wiem moze sobie tak to wymyslil ale dzieki:):) i mam takie pytanie bo jade do aklaparku w sobote i nie wiem czy nie wypadni mi w trakcie wziecia tabletki jak spoznie sie godzine moze 2 nic sie nie stanie wiem ze jest w ulotce ale wole sie was zapytac:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Asiaaaaaaaaaaa... Musisz wziac tabletke do 12h, wiec te 2 godziny nic nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
zezezelaś Powiem Ci, że miałam to samo. Też lekarz kazał mi nalepić w dniu, w którym powinnam wziąść pierwszą tabletkę z nowego blistra. Przeczytałam ulotkę i nie wiemdziałam co zrobić. Ale jeżeli lekarz zaleca tak a nie inaczej to widać tak trzeba postąpić. Na logikę to chyba jak się tak zrobi to wszystko okey. Ja dla bezpieczeństwa zabezpieczałam się dodatkowo przez pierwszy tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zezezelaś...Powinnaś zrobić tak jak kazał lekarz, trochę źle, że nie masz pewności co mówił... Asiaaaaaaaaaaa...My Ci nie powiemy nic mądrzejszego niż jest w ulotce, dlatego nie warto wierzyć w nasze słowa, jeśli odpowiedź masz w ulotce...My Ci powiemy szczerze, ale z własnego doświadczenia a tym nie należy się kierować tylko działać według swojej ulotki...Tak jest najlepiej i najbezpieczniej, bo ulotki też się różnią... 2 godziny nie zrobią różnicy, na spóźnienie masz całe 12h... Diaria...Lekarz doradza według \"historii choroby\"...A ulotka jest ogólnodostępna...Dlatego ważne jest robić wszystko indywidualnie a nie kierować się i sugerować innymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezezelaś
na pewno nic nie mowił o braniu w pierwszym dniu okresu bo by mnie to zdziwiło i bym zapamietała ;p wiec wezme po przerwie;p dzieki za odp ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezezelaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezezelaś
tzn przykleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
A dlaczego tak z tabletek na plastry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie weszłam i pomyślałam, ze dołączę do Waszego grona, ale widzę, ze już troche późno, bo wsyztskie sie dobrze znacie hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badri
Ja tez zaliczylam wpadke z tabsami i teraz juz zadnym nie ufam. Przerzucilam sie na krążki i na razie jest dobrze. I mam zamiar w pelni z nich korzystac:) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bumbleebee...Nie bardzo się znamy. Teraz większość dziewczyn jest tu z \"doskoku\"...Z wcześniejszymi, stałymi dziewczynami wymieniłyśmy się gg, ale teraz te dziewczyny już nie wchodzą na to forum oprócz mnie i anulki... badri...Tabletkom można ufać tylko w 99% nic więcej i każda z nas powinna to pamiętać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zawsze trzeba pamiętać że jest ten 1% \"ryzyka\" i szczerze mówiąc ja gdybym na tabsach wpadła nie zdziwiła bym się bardzo, wszędzie pisze o tym 1% więc zażywając tabletki poniekąd trzeba brać taką uwagę do główki,że one moga zawieść że tak powiem..nie ma 100% antykoncepcji, przynajmniej jak narazie, może kidyś coś wymyślą :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Witam Was Wszystkie :] Mam pewien problem: wczoraj i przedwczoraj kochalam sie z moim facetem, który konczyl we mnie za kazdym razem. Biore tabletki (Cilest) od roku ale ostatniego czasu mialam angine i bralam antybiotyki - pytalam swojego lekarza i powiedzial, ze jesli nie wystapi plamienie to jestesm caly czas zabezpieczona no i tu zaczyna sie problem. Od wczoraj boli mnie tak brzuch, jajniki i caly krzyz, ze nie moglam nocy przespac, nie wiedzialam co sie ze mna dzieje - normalnie masakra. Dzis tez mnie boli i nie wiem co robic - w chwili obecnej jestem na wakacjach w Angli i nie mam mozliwosci pojsc do lekarza, strasznie sie boje ... dziwne objawy mam. Mysle, ze tabletki caly czas dzialaly, z reszta przedwczoraj skonczyl mi sie okres. Stosunki odbyly sie w dniu w którym zaczelam opakowanie (biore regularnie tabletki). Co wy o tym myslicie z kad te bóle (tak mocne, ze nie moge funkcjonowac)? Czy tabletki napewno caly czas dzialaly? Boje sie strasznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×