Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Ewusek, ja sie jeszcze dobzre nie znam na tym wsyztskim, ale wydaje mi sie ze skoro bierzesz tabletki to jestes zabezpieczona i przecież tak powiedzial Twój lekarz... a te bóle? Moze tzreba szukac innych przyczyn niz antykoncepcja... dzięki aaaaaaa :) ja to się zastanawiam, czy ten 1% odnosi się do prawidlowego zazywania tabletek, czy raczej jak ktos zapomni, wymioty, biegunka etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
bumbleebee - dzieqje Ci. Ja juz sama nie wiem od czego to moze byc - odchodze juz od zmyslow. Moze mnie przewialo i tak boli mnie ten krzyz i nerki no ale z drugiej strony co ma z tym wspolnego brzuch i jajniki!? To wszystko zaczelo mnie bolec po wczorajszym stosunku ... moze za duzo spermy mam w sobie? Bo juz nie wiem co myslec. A bole mam takie ze ledwo funkcjonuje - masakra. Ps. Jesli bylabym w ciazy to nie mialabym od razu objawow co nie? Co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
do zapłodnienia potrzeba 72 godzin - a tak poza tym jesli cie zawialo to moga bolec cie jajniki i dol brzucha po prostu nizle cie przewialo poza tym sama piszesz ze wczesniej przy braniu tabletek nic takiego nie wystapilo a wiec to na pewno nie od nich, co do spermy - powiedz ze to byl zart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinomka
mam podobne pytanie - ten 1% ryzyka występuje wtedy, kiedy się zapomni wziąć tabletkę albo występują wymioty? używam cilest, ale mój chłopak nie kończy w środku, bo się boję. Jestem za młoda na dziecko, dlatego jako wolę zrezygnować z tej przyjemności niż ryzykować niechcianą ciążą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
1% ryzyka wystepuje w przypadku prawidlowego zazywania tabletek. Jesli wystapia wymioty, biegunka, czy zapomni sie tabletki % zwieksza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorz999
do akinomka: jesli wymioty i biegunka nie wystapia w ciagu 4-6godz od przyjecia tabl to spoko:)nie pij tez dziurawca, ani antybiotykow bo one tez zmniejszaja skutecznosc (nieraz trzeba ale to wtedy uwazaj przy kochaniu sie)no i bierz mniej wiecej o stalej porze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badri
aaaaa, mysle ze nie tylko tabletkom, ale wszystkim antykonceptom... fatalna sprawa... ale nie mozna sie tez przez to zamartwiac. 1% to niewiele, prawda? ;) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aaa_
Witam, mam pytanko... Wiem, ze aby przesunąć sobie krwawienie należy skrócić 7 - dniową przerwę. Czy jest jakieś ograniczenie, o ile dni mogę ją skrócić, czy to obojętne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
mozesz w ogole jej nie robic i zaczac przyjmowac nowe opakowanie poczytaj ulotke tam jest wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...Porównaj skład antybiotyku z anty i zobacz czy są jakieś interakcje zapisane w ulotce... Nie wiem skąd bóle, to może powiedzieć chyba tylko lekarz...To, czy tabletki działały można by postawić pod znakiem zapytania...Jeśli jest w ulotce, ze nie ma żadnych interakcji z tym antybiotykiem, to znaczy, że ryzyko wynosiło 1%, ale pamiętaj, że ten jeden % też może być przyczyną ewentualnej ciąży...Sperma nie ma tu nic do rzeczy... Objawy nie występują od razu po stosunku - na drugi dzień, bez przesady... bumbleebee...Jest zabezpieczona w 99 %... \"ja to się zastanawiam, czy ten 1% odnosi się do prawidłowego zażywania tabletek, czy raczej jak ktoś zapomni, wymioty, biegunka etc...\"--->Jak się zastanawiasz to zajrzyj do ulotki...W ulotce Cilest jest wyraźnie napisane, że 1% ryzyka jest przy przestrzeganiu wszystkich zasad...Treść z ulotki:\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\" akinomka...ULOTKA!!...Czemu nie czytałaś?Tam masz czarno na białym napisane, nawet wkleiłam wyżej dziewczynie treść na ten temat... \"dlatego jako wolę zrezygnować z tej przyjemności niż ryzykować niechcianą ciążą...\"--->To znaczy z jakiej przyjemności?Z seksu czy kończeniu w środku? małgorz999...\"jeśli wymioty i biegunka nie wystąpią w ciągu 4-6godz od przyjęcia tabl to spoko\"--->Nie do końca, kiedy się utrzymują, ryzyko się zwiększa...I tylko niektóre antybiotyki, nie wszystkie... badri...No 1 % to niewiele, ale zawsze możesz to właśnie Ty być tą jedną na 100...Trzeba o tym pamiętać... _aaa_...Nie ma ograniczenia jeśli chcesz to zrobić w przerwie, możesz nie robić przerwy tylko 2 opakowania pod rząd...Możesz też zrobić tak, że zamiast 21 tabletek wziąć na przykład tylko 18 i potem normalnie 7 dni przerwy(pamiętaj, że nie możesz wydłużyć przerwy!)...Mam nadzieje, że nie zamotałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aaa_
aaaaaaa... nie zamotałaś, dzięki Wam za odpowiedz! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinomka
nie z seksu - nie potrafiłabym :) Miałam na myśli rezygnację z kończenia w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia 789
Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jest to moje pierwsze opakowanie. Plamienie miałam cały czas, wiem, że to normalne. Tylko zaniepoił mnie fakt, że zamiast okresu mam coś okropnego. Krew się ze mnie leje strumieniem. Nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Twoj organizm sie musi przyzwyczaic. Ja tez po starych tabletkach mialam takie krwawienie jakbym w ogole okresu nie miala, a teraz poki co lało sie ze mna okropnie. Mam nadzieje, ze ureguluje sie w miare zazywania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto ma ochote zgarniać nagrody
kto ma ochote zgarniać nagrody??, wystarczy się zarejstrować -www.look4win.pl/rejestracja.php?polec=anek11 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka89
hej dziewczyny mam taki problem. Lekarz zapisal mi dzisiaj antybiotyk.Jestem akurat w 2 dniu przerwy.Zanim zaczne brac tabletki po przerwie to antybiotyk mi sie juz skonczy. A teraz pytanie do was jak uwazacie przez jaki czas pozniej powinnam sie zabezpieczac?Czy wogole jest taka koniecznosc skoro antybiotyk biore w czasie przerwy?Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Z gory dzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aaa_...:P akinomka...Aha... Kinia 789...Pierwsze 3 miesiące to okres przyzwyczajania się organizmu do tabletek, w tym czasie z okresem, plamieniem może być różnie...W Twoim przypadku dzieje się tak jak się dzieje... karolinka89...Masz w ulotce napisane zapewne...W czasie zażywania antybiotyku, który osłabia działanie tabletek trzeba się zabezpieczać dodatkowo, poza tym po skończeniu antybiotyku trzeba się zabezpieczać dodatkowo około 7 dni...To, że go bierzesz w czasie przerwy nie ma żadnego znaczenia, tabletki cały czas działają tak samo, w czasie przerw też, a po antybiotyku zawsze trzeba się zabezpieczać dodatkowo 7 dni...Pytałam o to lekarza, poza tym miałam to w ulotce i sama po antybiotyku zabezpieczałam się tydzień gumką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka89
ok dzieki =) u mnie w ulotce nic takiego nie ma tylko po prostu ze antybiotyki moga oslabaiac dzialanie i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
to prawda niektóre ulotki sa bez sensu ja biore yasmin u ulotka - książeczka jest świetnie zrobiona ja przymuje rozne leki i jak tylko przeczytalam dziwne nazwy lekow ktore sprawiaja ze taletki w ogole nie dzialaja bo wchodza w interakcje no i ze antybiotyki oslabiaja dzialanie to od razu zapytalam lekarza (w tym przypadku tate mialam pod reka) czy z tych lekow co biore nic nie wchodzi w interakcje z yasmin i na szczescie nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
Hej. Biorę Cilest od prawie roku.. Wszystko jest ok, ale od paru miesięcy moje libido sięgnęło dna.. Nie mam żadnych objawow, skutkow ubocznych przez te tabletki, jedynie brak ochoty na seks od jakiegos czasu zacząl mnie niepokoic.. Chcę brac tabletki, bo mialam bardzo bolesne miesiaczki i traktuje je jako lekarstwo na te dolegliwosci, a przy okazji (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
coś się nie dodało ;/ Hej. Biorę Cilest od prawie roku.. Wszystko jest ok, ale od paru miesięcy moje libido sięgnęło dna.. Nie mam żadnych objawow, skutkow ubocznych przez te tabletki, jedynie brak ochoty na seks od jakiegos czasu zacząl mnie niepokoic.. Chcę brac tabletki, bo mialam bardzo bolesne miesiaczki i traktuje je jako lekarstwo na te dolegliwosci, a przy okazji (glupio brzmi 'przy okazji' ;-)) - jako zabezpieczenie.. Teraz chcialabym zrobic sobie 3 miesiące przerwy w przyjmowaniu tabsów, by zobaczyc, czy bedzie jakas roznica jesli chodzi o ochote na seks.. A potem (ewentualnie) brac ponownie, tym bardziej, ze od pazdziernika zamieszkam z moim facetem, wiec skuteczna forma antykoncepcji bardzo się przyda. 3 miesiące temu robilam miesięczna przerwe, bo nie dostalam na czas recepty.. Nie wiem, czy mogę tak robić: brałam 8 miesięcy, 1 miesiąc nie, 3 miesiące tak, teraz chcę 3 miesiące nie brać i potem znów brać.. czy nie robię sobie krzywdy taką hustawką? w koncu hormony to powazna sprawa... ps. lekarz na urlopie, wiec nie mam jak sie poradzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety trochę namotasz w organizmie, ale Twoja wola ja bym odradzała, ja zrobiłam sobie długą przerwę po półtora roku brania tabletek, nie biorę od lutego już, i od września też mam zamieszkać z moim facetem i sie zastanawiam nad pigułkami bardzo mocno:P w sumie przed braniem tabl miałam bardzo bolące miesiączki, teraz jest spokój :D co prawda mam nieregularnie, ale może jakoś się unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska 21
Hejka Dziewczyny... Mam pytanko biore tablrtki Syndi-35 i wyjezdzam na wczasy nad morze z chlopakiem i akurat mi przypada okres w tym czasie slyszalam ze mozna jesli sie nie chce miec w tym czasie okresu roZpoczac kolejna paczke tabsow bez robienia przerwy.....no a moje pytanko brzmi czy to bezpieczne i czy moj cykl sie nie popierdzieli....i czy to przede wszystkim zdrowe...? Czekam na jakosms rade:) Dzieki i POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
w ulotce pisze ze mozesz tak zrobic jedyne co moze wystapic toto ze twoj organizm tego nie zaakceptuje i w trakcie 2 opakowania i tak dostaniesz okres wtedy nie przerywasz brania tylko konczysz opakowanie robisz przerwe i znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaaaaaaaaaa
hej dziewczyny mam takie pytanie wiem ze glowa moze bolec od brania tabsow ale czy dlugo bo mi powoli zaczyna juz wysiadac i nie wiem czy dam rade bo niestety nienawidze jak mnie glowa boli i nie przestaje:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayra
odstaw tabletki i umow si ena wizyte do ginekologa jak sa takie objawy niepozadane nalezy zmienic tabletki biorac tabletki antykoncepcyjne ni epowinnas miec zadnych dolegliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Asiaaaaaaaaaaa Oj współczuję. Też uważam, że powinnaś skonsultować to z lekarzem. Koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia 789
Peralko, albo ktoś inny. Ja mam taki dylemat...Nie wiem, czy mam dobrze dobrane tabletki. Lekarz dał mi takie z małą zawartością hormonów. Miałam robiona cytologię, próby wątrobowe, krzepliwość krwi i tylko tyle. Żadnego badania poziomu hormonów. Wcześniej, też brałam takie z małą zawartością, ale zmieniłam, bo niby przestały działać. Boję się trochę, że te tabletki mogą byś trochę za słabe. Ale pewnie schizuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka89...To dziwne, że nie ma ale ok... Ayra...\"nazwy leków które sprawiają ze tabletki w ogóle nie działają bo wchodzą w interakcje\"--->Leki osłabiają działanie, a nie powodują spadek skuteczności do zera... \"odstaw tabletki i umów sie na wizytę do ginekologa jak są takie objawy niepożądane należy zmienić tabletki biorąc tabletki antykoncepcyjne nie powinnaś mieć żadnych dolegliwości\"--->Jeśli to 3 pierwsze opakowania to mogą być takie dolegliwości!!Jeśli to dalej niż w czasie 3 to tak, ale nie wcześniej, organizm musi się przyzwyczaić i przy każdych może ją głowa boleć przy 3 pierwszych opakowaniach... leleth...Tak się właśnie dzieje nie raz przy tabletkach...Ja też brałam kiedyś Cilest prawie 2 lata i miałam momenty z niższym libido, ale to trwało bardzo krótko i wcale w sumie nie musiało to być od tabletek, bo równie dobrze przyczyną mogło być po prostu złe samopoczucie spowodowane czymś zupełnie innym...Też nie miałam żadnych skutków ubocznych...Ogólnie nie ma się czym przejmować, musisz poczekać lub możesz na przykład zmienić tabletki jak Ci to nie przejdzie... \"Teraz chciałabym zrobić sobie 3 miesiące przerwy w przyjmowaniu tabsów, by zobaczyć, czy będzie jakaś różnica jeśli chodzi o ochotę na seks..\"--->Niepotrzebnie, to Ci jeszcze pogorszy sytuacje...Namiesza bardzo... \"brałam 8 miesięcy, 1 miesiąc nie, 3 miesiące tak, teraz chcę 3 miesiące nie brać i potem znów brać..\"--->Nie radzę...Strasznie to jest ryzykowne, potem możesz mieć straszne samopoczucie, huśtawkę, itp...Robisz sobie krzywdę po woli i ten spadek libido również może być tego przyczyna... Aska 21...Popierdzieli się...To znaczy, że Ci się przesunie...Poza tym w czasie tego 2 opakowania może się pojawić plamienie - mniej więcej w środku opakowania...Bezpieczne i zdrowe to jest, bo jakby nie było, to nie można byłoby tak robić, nie sądzisz?:)Ale fakt jest taki, że miesza i właśnie wynikiem tego mogą być plamienia - ULOTKA!! Asiaaaaaaaaaaa...Które to opakowanie?Jeśli jakieś z 3 pierwszych to to normalnie i musisz (jeśli chcesz dalej brać anty) to przeczekać lub zmienić tabletki, a jeśli jesteś już dalej niż po 3 opakowaniach to idź do lekarza i zmień... Kinia 789...Jeśli lekarz robić Ci badania to powinno być okej...A czemu Ty się martwisz w ogóle?Masz jakieś objawy czegoś czy tak sobie wymyśliłaś, że może one nie działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiab85
witam mam pytanko biore rigevidon od styczen-luty z przepisu lekarza(moje pierwsze tabletki) ale nic nie mowila o badaniach,ktore wydaje mi sie powinna mi zalecic,czy musze to zrobic??tabletki sa ok tylko nie mam ochoty na sex podajcie nazwy innych z ktorych jestescie zadowolone-chodzi oczywiscie o wspolzycie:)bede musiala zmienic.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×