Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Ż.
aaaaaaa---> kim Ty jestes ze tak wiekszosc krytykujesz i sie przyczepiasz do szczegolow? sa dziewczyny mniej 'kumate' i trzeba im kilka razy na spokojnie wytlumaczyc. dziwi mnie ze chce Ci sie tak komentowac kazdego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulynka_
czesc dziewczyny!właśnie od piątku zaczełam brac Yasmin to moje pierwsze tabletki i generalnie nie odczuwalam po nich nic strasznego procz czasowych chwilowych w sumie boli brzucha...to dopiero dwie tabletki wziete ale mam nadzieje ze wszystko bedzi nadal ok chcialam sie tylko upewnic bo czytalam rozne wypowiedzi na ten temat czy tabletki chronia juz od pierwszej kiedy zacznie sie ja w dniu miesiaczki??bo jedni pisza ze tak drudzy ze po 7-dniach a jeszcze inni ze w ogole po calym opakowaniu dopiero...a ja sie zastanawiam czy jak skonczy mi sie okres to juz bede mogla zaszalec z moim misiem:)pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaa007
a czy herbatka z miety obniza dzialanie pigulek? bo lubie sobie popic co jakis czas :) wiem ze dziurawiec ma takie wlasciwosci... co jeszcze powoduje obnizenie skutecznosci wiecie moze? dzieki za odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
paulinka a ulotke to czytalas bo cos czuje ze jesli tak to malo uwaznie akurat ja biore yasmin i ulotka jest tak zrobiona ze jest w niej wszystko. jestes zabezpieczona od pierwszej tabletki po 4h od jej polkniecia tyle trwa wchalnianie wiele razy ten temat byl tu poruszany. Poza tym jak masz takie duze watpliwosci dlaczego nie porozmawialas z lekarzem na ten temat dla mnie to jest logiczne szlam do lekarza dostalam tabletki wypytalam dostalam odpowiedz lekarz jest najbardziej wiarygodny. samam napisalas ze jedna mowi tak druga tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
Ż - wiesz z tego co zdązylam zauwazyc aaaa ma duza wiedze na temat tabletek to jest forum i kazdy ma prawo sie wypowiadac i pisac co chce ona chce dac odpowiedz kazdej dziewczynie - piszesz ze niektore laski sa nie kumate to moze niech sie w ogole nie biora za sex przykladem jest ewusek jadacy 3 lata bez zabezpieczenia a bioracy tabletki i panikujacy do tgo stopnia ze pomimo iz facet w niej nie skonczyl poszla na usg dopochwowe zeby sie dowiedziec skad ma krew i z odstawienia i cy nie jest w ciazy. sorry ale sa tu niektore osoby tak niedojrzale ze powinny moze lepiej poczytac ksiazke z biologi skad sie biora dzieci i jak dochodzi do zaplodnienia. poza tym co sie jej czepiasz ja kilka razy mialam pytania i tez aaa poddala moje wypowiedzi krytyce czasem moze dlatego ze zadko uzywam przecinkow i kropek i wychodzi cos nie tak ale nie mam do niej o to zalu ;) pozdrawiam aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli weźmie się pierwszą tabletke z pierwszego opakowania w pierwszym dniu miesiączki to jest sie chronionym przed ciążą od razu po tej pierwszej tabletce,tzn 4h po połknięciu bo tyle mniej więcej wchłania się pigułka Jeśli weźmie sie w2,3 czy tam5 dniu miesiączki to wtedy należy się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do skutkow ubocznych, czy tez niedobrania tabletek, czasem pojawiają się efekty na początku pierwszego opakowania, a czasem wychodzą po paru miesiącach ich brania, dlatego tak ważne jest żeby chodzić regularnie nabadania do gina jak się bierze tabletki. Co do uszczypliwości wobec aaaaaa ja trzymam jej stronę, niekiedy sa tu takie laski że naprawdę chyba 15lat nie przekraczają emocjonalnie,albo nieodpowiedzialne i niezbyt kumate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aniaaa007 Miętowe herbatki możesz pić bez obaw. Musisz uważać, gdy zdarzy Ci się brać antybiotyk (z określonej grupy), preparaty z dziurawcem, leki indukujące enzymy mikrosomalne w wątrobie i oczywiście uważąć przy wszelkich przeczyszczających, przyspieszających pasaż żołądkowo-jelitowy. Hm...i z węglem w razie biegunki też trzeba uważać. Doczytaj sobie dokładnie w ulotce. Jak będziesz brała jakiś lek i nie będziesz wiedziała czy ma to wpływ na hormony to spytaj w aptece, lub lekarza, który Ci ten preparat zalecił i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la kukaraczcza...Powiem Ci szczerze, że nie wiem...Nie pije nic z dziurawcem, więc się tym nie interesowałam za bardzo...Może zapytaj farmaceutki lub lekarza jak to z tym jest, bo rzeczywiście w ulotce nie jest to wyjaśnione dokładnie... ilonazuznna...\"po jakim czasie powinnam odczuwać dolegliwości jeśli tabletka nie jest dla mnie odpowiednia?\"--->To pokazują badania, które powinnaś mieć zrobione przed wypisaniem recepty...Przeczytaj co masz na ten temat w ulotce! \"zaczęłam brać cilest w 5 dniu cyklu jak kazał mi lekarz kiedy zaczyna działać w tych 99,5%?\"--->ULOTKA!! W każdej może być inaczej...Jedni mówią, że po 7 dniach, inni, że po miesiącu, więc przeczytaj co Ty masz napisane...A lekarz nic Ci nie mówił? Diaria...\"Przez pierwsze 3 opakowania możesz odczuwać skutki uboczne np.mieć plamienia, gorsze samopoczucie itd. Potem mogą te objawy ustapić i wszystko będzie ok.\"--->Ale ona pytała o źle dobrane tabletki, a nie o skutki uboczne:)To, że skutki uboczne występują przy 3 pierwszych opakowaniach nie oznacza, że tabletki są źle dobrane:) Ż....To niech Cię dziwi, co mnie to obchodzi...Ja chcę, więc sobie odpisuje komu chce, jak Ci się nie chce czytać lub Ci się coś nie podoba, to nie czytaj, przecież nikt Ci nie każe... paulynka_...Skoro czytałaś różne opinie, to wiesz jaki jest najlepszy sposób na najlepszą wiedzę na temat anty - ULOTKA!!Tam masz wszystko!! \"czy tabletki chronią już od pierwszej kiedy zacznie się ja w dniu miesiączki??\"--->Tak, działają po 4 h od zażycia pierwszej, ale tylko wtedy kiedy przestrzegałaś wszystkich zasad... \"bo jedni piszą ze tak drudzy ze po 7-dniach a jeszcze inni ze w ogóle po całym opakowaniu dopiero\"--->No to nie możesz ulotki przeczytać?Nie łatwiej by Ci było od razu wszystko wiedzieć, a nie teraz czekać nie wiem ile na odpowiedź?Dziwię Ci się... aniaaa007...\" a czy herbatka z mięty obniża działanie pigułek?\"--->Co jeszcze wymyślisz??Masz to w ulotce?Pewnie nie zajrzałaś nawet:o...Jeśli czegoś nie ma w ulotce, to po co sobie na chama wynajdywać problemy!? \"co jeszcze powoduje obniżenie skuteczności wiecie może?\"--->Rany, dziewczyno - Twoja ulotka wie, weź ja może w końcu do ręki i przestudiuj kilka razy i będziesz wszystko wiedziała... ayradevill...:) :*...Ja też pozdrawiam:) anulka156...:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /ykui
udajesz najmadrzejsza a pewnie nic nie wierz tylko po prostu probujsz sie w ten sposob dowartosciowac bicz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulynka_
tak sie składa ze czytalam ulotke i to nie raz ale takiej informacji tam nie zauwazylam dlatego tez zapytałam tutaj w koncu chyba po to jest to forum......ale dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
ja biore yasmin i moge - wydaje mi sie ze bez problemu ale sprawdz w ulotce od anty czy aspirin nie ma przypadkiem jednego ze skladnkow ktore obnizaja dzialanie anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
/yuki - dlaczego uwazasz aaaaa udaje najmadzejsza ja widze ze ma duza wiedze a pytania tu zadawane sa momentami przesmieszne ja jak poprosilam o tabletki od razu zadalam najwazniejsze pytania lekarzowi, moj tata tez jest lekarzem i jak przeczytalam ulotke i zobaczylam jakie skladniki lekow oslabiaja ich dzialanie od razu sie go spytalam czy zleki ktore przyjmuje je maja. podstawowym problemem jest ulotka owszem moze nas cos niepokoic mnie niepokoilo plamienie lekarka powiedziala ze tak moze byc przez 3 opakowania w ulotce tez to mam pytalam sie czy jest to normalne skoro 2 lata temu nic takiego sie nie pojawilo. zgubilam ulotke potrzebowalam na cos odpowiedzi aaa tez mi ja dala. nie rozumiem atakow i bez sensownego najezdzania na kogokolwiek ze sie wymadza lub cos w tym stylu jak do tej pory kaczki nie zabraly wolnosci slowa i mamy prawo pisac co chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
sorki a przestawienie literek w niku /ykui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjny dylemat
zastanawiam sie .... dwa tygodnie temu wzielam ostatnia tabletke...niestety nie moglam dokupic kolejnego opakowania i teraz mam pytanko....powinnam zaczekac do wystapienia miesiaczki i wziasc pierwsza tabletke nowego opakowania czy bez wzgledu na wszystko po prostu kupic kolejne opakowanie tylko sie dodatkowo zabezpieczyc? zaznaczam ze tabletek uzywam poltora roku... prosze o pilna odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
przestudiowalam z chlopakiem cała ulotke, nie ma tam zadnych informacji na ten temat, nie mialam robionych zadnych badan, lekarz tez mi nic ine mowil.... chyba pozwole sobie jutro do niego zadzwonic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulynka_
a ja mam jeszcze jedno pytanie tym razem nie przeczytam go napewno z ulotki;]i jest ono do dziewczyn ktore maja doswiadczenie z Yasminem-czy zdarzyło sie ktorejs przytyc po braniu tych tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joo6786
wakacyjny dylemat-- musisz poczekac do miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaaaaa No faktycznie;) Trochę się już rozpędziłam w tym wypisywaniu;P wakacyjny dylemat To szkoda, że nie dostałaś tych tabletek na czas, bo Ci teraz trochę namiesza w organiźmie:/ Tydzień to dużo, więc mymy skromnym zdaniem powinnaś zacząć wszystko od nowa, czyli od miesiączki. paulynka_ Ja też nie znalazłam w mojej ulotce informacji o tym po jakim czasie jest się zabezpieczonym, ale tak jakoś na logikę to wywnioskowałam;) Napewno jakaś przytyła, a druga nie. Czy Ty przytyjesz zależy od Twojego organizmu. ilonazuznna To nie zbyt dobrze, że nie miałaś robionych badań:/ Musisz je wykonać, bo to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
dokladnie kiedy zglaszasz sie po tabletki antykjoncepcyjne lekarz po pierwsze powinien przeprowadzic z toba wywiad - bierze twoja karte i sie wypytuje ile masz lat, czy juz rodzilas, czy mialas kiedys jakies choroby ginekologiczne, czy w twojej rodzine byly kobiety ktore mialy nowotwory, powinnas miec ze soba zrobione badania pelnej morfologi i probe watrobowa. po takim wywiadzie i jak spojzy na badania i sa ok moze sie ciebie zapytac czy cos wiesz o tabletkach czy chcialabys jakies brac powinien ci powiedziec jak masz zaczac je przyjmowac i jeszcze przerowadzic normalne badanie ginekologiczne jesli stwierdza ze nie maprzeciwskazan to ci wypisuje recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
paulynka_ ja biore yasmin ale nie przytylam - mam tendencje do tycia ale dobrze dobrane hormony nie powinny spowodowac tycia, ale wszystko zalezy od organizmu ja moge nie przytyc ty tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze dobrane tabletki mogą spowodować tyce - przykład na własnym doświadczeniu U mnie w Cilescie pisało od kiedy zabezpieczają:) Ciekawe co teraz za dropy dostane jak pójdę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ykui...To było do mnie?...Nic, ani nikogo nie udaje, bo nie mam takiej potrzeby!Wiem dużo, a jak czegoś nie wiem, to sięgam do ulotki i już wiem!Nie muszę się dowartościowywać, a już na bank nie w taki sposób, bo nie wiem co by mi to niby miało dać i w jaki sposób pomóc w dowartościowaniu...Chyba masz za niskie priorytety, że myślisz, że takie coś może w ogóle dowartościować....A to \"bicz\" na koniec to co miało oznaczać?Że na podstawie moich wypowiedzi potrafisz stwierdzić jaka jestem?...A może masz tylko taki mały słownik w głowie, którym operujesz?...Jesteś aż taka płytka/tki, żeby nie wymyślić czegoś innego, mądrzejszego?...Czy może dla Ciebie każdy człowiek, choć go nie znasz, tak jak mnie, a oceniasz jest \"bicz\"...Żenujące... paulynka_...A jakie bierzesz tabletki?Bo coś mi się dziwne wydaje, że nie ma tego w ulotce:o Co do tycia, to zależy od organizmu, jedna przytyje inna nie...Musisz się sama przekonać nie ma innej opcji...Zapewne niejedna przytyła i niejedna nie przytyła... s.k.a.n.d.a.l...Porównaj skład tabletki anty z tym lekiem...Jeśli nie ma przeciwwskazań to możesz... ayradevill...Ten ktoś myśli po prostu, że jest fajny, że potrafi na forum napisać na kogoś coś, ocenić kogoś zupełnie go nie znając, a wiesz, dla mnie to trochę płytkie... \"może się ciebie zapytać czy coś wiesz o tabletkach czy chciałabyś jakieś brać\"--->Lepiej, żeby się nie pytał, tylko sam wybrał najbardziej odpowiednie... \"dobrze dobrane hormony nie powinny spowodować tycia\"--->Nie powinny, ale jednak to zależy od organizmu, bo anulkę chroniły, a przytyła... wakacyjny dylemat...Czemu dopiero po 2 tygodniach!?Nie dało się wcześniej kupić?Nie dobrze...Hmm...Powiem szczerze, że namieszałaś, nie wiem co Ci doradzić... ilonazuznna...Koniecznie idź po skierowanie na badania krwi, morfologia, próby wątrobowe, itp...Nie dobrze, że lekarz nic o nich nie mówił:o.. anulka156...No właśnie, w Cilest jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
witam :) mam pytanko małe :) cchodzi o to, że teraz w piątek kończę opakowanie tabletek i zastanawiam się czy mogę od soboty zacząć nowe opakowanie ale wziąć z niego tylko 7 tabletek ? chciałabym okres przesunąć tylko o te 7 dni, dłużej nie potrzebuję... proszę o odpowiedź ;) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjny dylemat
2 wrzesnia mialam wziasc pierwsza tabletke z nowego opakowania...niestety nie mialam mozliwosci....dzis bylam u lekarki.... poradzila mi dwa wyjscia.... a) wyrzucic 7 tabletek ( te siedem co mialam brac od 2 wrzesnia) i normalnie brac reszte zeby nie serwowac organizmowi szoku i nie zmieniac cyklu...ale wtedy nie jestem zabezpieczona ...antykoncepcja na poziomie zero lub b) poczekac do wystapienia miesiaczki i zaczac nowe odpakowanie w pierwszym dniu... doradzila mi pierwsze ze wzgledu na mniejszy szok dla organizmu zeby z miesiaca na miesiac usypianym jajnikoom nie serwowac imprezy tylko po to zeby za dwa tygodnie znow je usypiac ;p ale warunek jest jeden... dodatkowe srodki antykoncepcyjne... lub celibat:D:D:D:D uwielbiam ja :D tak wiec na przyszlosc drogie Panie...albo czekamy do miesiaczki albo kontynuujemy ale dodatkowo sie zabezpieczamu bo wtedy tabletki nie dzialaja anty tylko regulujaco cykl:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynabonda
hej dziewczyny :) na innym forum kafeterii spotkalam sie z takim postem, co Wy o tym myslicie?? "Przyszly_ginekolog ssorrry laski ale nie wierze ze bralyscie regularnie i jestescie w ciazy. Wezcie na chlopski rozum tabletki hamuja dzialanie jajnikow sa one tak jakby w stanie spoczynku czyli nie wypuszczaja z siebie jajeczka ktore mogloby byc zdolne do zaplodnienia !!!! wiec jakim cudem ciaza??? albo zazywalyscie antybiotyki albo zapomnialyscie tabletki.... tabletki daja 100% pewnosci a wiecie czemu na ulotce jest napisane ze 98,7?????????? amerykanski ginekolog sie wypowiedzial : poniewaz jak ktos z wlasnej winy zapomini badz zazyje antybiotyk i obnizi sobie skutecznosc moze zajsc w ciaze i pojdzie do sadu i oskarzy firme farmaceutyczna o to ze bylo napiasne ze 100% pewnosci a jednak ktos zaszedl w ciaze... a nikt sie nie przyzna ze zazywal w tym czasie np antybiotyki proste nikt wam tego nie udowodni i gdyby bylo napisane ze 100 to kazda laska w sadzie mialaby sprawe wygrana..... " Ps.Szczerze powiedziawszy to bardzo przekonujaco i optymistycznie brzmi:) Pozdrawiam serdecznie i molego dzionka Wam zycze:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
Wakacyjny Dylemat ......ale sie ubawiłam z tego celibatu :D:D:D:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesujące, ale nie prawdziwe, wybacz, tak jasne zajdziemy na tabletkach, to zawsze nasza wina, cali faceci :O:O:O Ja znam wielu lekarzy i żaden mi takiego newsa nie powiedział...:O niech kolega poczyta ulotkę dokładnie,a poza tym jak któras z nich wpadła przez własną głupote to po co miała by się sądzić :O Przecież od razu byłoby skierowane pytanie czy brała regularnie tabl...:O i już sprawę ma przegrana....więc nie wiem , jak dla mnie bezsens totalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×