Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość ilonazuznna
od jutra zaczynam brac tabletki CILEST. i zastanawiam sie teraz czy zabezpieczac sie tylko pigułka czy i prezerwatywa... boje sie ze bede w ciazy- stala obawa ;) poradźcie jesli mozecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem, bardzo sie boję zawsze stosowaliśmy prezerwatywę, od paru miesięcy biorę tabletki ale strach nie omija ale wszyscy zgodnie twierdzą ze sama tabletka wystarczy muszę się po prostu psychicznie przełamać :) i Tobie tego też życze no i nam obu- samych przyjemności z naszymi chłopami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
aaaaa ja jej napislama ze gumki i przerywany bo skoro uprawiala stosuenke przerywany przez 3 lata i nie panikowala a bierze tabletki i panikuje to moze z gumka niech on w niej nie konczy bo skonczy sie kolejnym usg dopochwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bralam 2 blistry pod rzad krwawienie wyspialo ale bylo slabe krew lecilaa tlyko przez pol dnia a pozniej brazowe plamienie mialam miala tak ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
a tak w ogóle to jakie mogłyby być objawy ewentualnej ciąży jaka zdarzyłaby się w trakcie przyjmowania tabletek ?? co jest potencjalnie niebezpieczne i na co zwracać uwagę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GeorgiaSmile tycie po tabletkach to nie prawidłowość, wiadomo że każda z nas jest inna i różne tabletki różnie mogą na nas działać ja biorę harmonet i owszem- przytyłam w ciągu ostatnich 2 miesiecy, ale to nie z winy tabletek tylko z oooogromnego apetytu jaki miałam nad morzem :) więc o nic się nie boj, sama musisz zaobserwowac jak na ciebie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
GeorgiaSmile ---- teoretycznie przy dobrze dobranych tabletkach nie, tak przynajmniej twierdzi większość lekarzy i w ogóle osoby , które przyjmowały ale w praktyce właśnie to sprawdzam , na sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isisss Większość objawów ciąży można zaobserwować dopiero po kilku tygodniach, nie po paru dniach. objawy tnatomiast to z tego co wiem nudności, wymioty, zgaga. ale to dopiero po 6 tygodniu. najlepiej test i/lub wizyta u ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
s.k.a.n.d.a.l---- dzięki , pytam raczej z ciekawości :) ponieważ wczoraj wzięłam 21 tabletkę i dziś mam 1 dzień przerwy, ale od 2-3 dni mam jakieś plamienia , tak naprawdę minimalne , ale to trochę za wcześnie jak na krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
GeorgiaSmile ---- tak 30 - 40 zł, ale są też tańsze , zależy jakie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
czy ktoras przy tabletkach zabezpiecza sie jeszcze jakos? co o tym myslicie- powtarzam pytanie ;) bo jakos niezaspokojona jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuję wam
brać tabletki, chłopakowi zakładać dwie gumki plemnikobójcze i zabronić kończyć w środku, a i tak wszystkie znajdziecie się w tym 1 %, na pewno wiecie, że paniczny lęk przed ciążą jest oznaką niedojrzałości psychicznej do seksu i stałego związku z partnerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
proponuje wam - wiesz popieram twoje slowa po co lykac hormony jak sie chce uzywac jeszcze innego zabezpieczenia 100% zabezpieczeniem jest wstrzemiezliwosc innej takiej metody nie ma bo nawet spirala nie jest idealnym zabezpieczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
s.k.a.n.d.a.l Ja tak samo. Znalazłam Harmonet za 22 zł ale i za 35zł. Jak się bierze tabletki to najlepiej przejść się po aptekach i zrobić wywiad, gdzie najtaniej:) ilonazuznna Ja stosunek przerywany. Ciężko to "metodą antykoncepcji" nazwać, ale w moim przypadku bardziej na psychikę podziałało i pomogło się szybko przełamać. ayradevill Popieram:) Jak któraś jest z gatunku "panikara", to lepiej za rączkę chodzić z facetem niż do łóżka, bo to się tylko nerwicą może skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria jej wybór, niech zrobi co chce, ale pewne jest że sobie tym zaszkodzi. GeorgiaSmile to czy się tyje to sprawa indywidualna każdej z nas, ja miałam niby bardzo dobrze dobrane tabletki, przez półtora roku je brałam,i nic minie było...oprócz tego że przytyłam 10kg:O:O:O Co do cen tabletek to się wahają od ok7zł do ok40zł....ceny są różne bo niektóre są refundowane a inne nie,ale to nie ma znaczenia wszystkie działają antykoncepcyjne tak samo:P:P:P tylko nie każde będą dobre do naszego organizmu,dlatego ważne są badania itp. I tu Diarie popieram jak któraś jest panikarą i świruję, przykład można wziąć nawet z tego forum:P to lepiej niech się za sex nie bierze..... Według mnie sex jest dla odpowiedzialnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria...Trzeba było myśleć wcześniej... s.k.a.n.d.a.l...Skuteczność Ci się nie zmniejszyła, jeśli tylko przestrzegałaś zasad... \"przytyłam w ciągu ostatnich 2 miesięcy, ale to nie z winy tabletek tylko z oooogromnego apetytu jaki miałam nad morzem \"--->Nie wiem czy to prawda,a le tabletki chyba mogą powodować tycie... ilonazuznna...Tabletki dają Ci najwięcej % skuteczności, czyli 99%... ayradevill...Hehe...To niech kończy w gumce:) \"bo nawet spirala nie jest idealnym zabezpieczeniem\"--->Tabletki są najskuteczniejsze, to po co porównujesz do spirali, skoro daje mniej % zabezpieczenia:) GeorgiaSmile...Zależy od organizmu... Ceny są różne..Od 8 zł do nawet 45 zł...Cena nie oznacza lepszej czy gorszej jakości, każde tabletki są dobre i skuteczne, nie zależnie od ceny... ah...Ja nie miałam tak, bo nie łączyłam jeszcze nigdy opakowań, ale napisz mi kiedy było to krwawienie? isisss...To chyba zależy od organizmu, ale ogólnie pewnie objawy są takie same jak bez przyjmowania tabletek... \"co jest potencjalnie niebezpieczne i na co zwracać uwagę ?? \"--->Nie rozumiem pytania... Przy 3 pierwszych opakowaniach można mieć plamienie w każdym czasie lub na przykład nie mieć okresu w przerwie, różne rzeczy się mogą w tym czasie dziać...Przeczytaj ulotkę tam masz wszystko napisane... \"tak 30 - 40 zł, ale są też tańsze , zależy jakie \"--->Ja zażywam za 19,50:)A Cilest kosztował 15zł jak go wcześniej zażywałam, ale tylko w jednej aptece, bo w pozostałych jakoś 22-23zł :P proponuję wam...\"wiecie, że paniczny lęk przed ciążą jest oznaką niedojrzałości psychicznej do seksu i stałego związku z partnerem\"--->Zgadzam się z tym zdaniem:)Pasuje do Eweli19...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
aaaaaaa------ "co jest potencjalnie niebezpieczne i na co zwracać uwagę ?? "--->Nie rozumiem pytania... ------ chodziło mi o objawy ciąży w trakcie brania tabletek tzn. żeby nie wziąć ich za jakieś skutki uboczne pigułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la kukaraczcza
hej ! jak to jest z tym dziurawcem? czy jednorazowe wypicie herbatki przed seksem ma jakis wpływ (tak mi sie zdażyło, bolał mnie żołądek. nie było jednak wytysku w czasie stosunku a takze- stosuje tabl. antykoncepc.) czy tylko dłuższe stosowanie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la kukaraczcza
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la kukaraczcza
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie było wytrysku to nie ma się czym martwić. poza tym tak na przyszłość to się zabezpiecz dodatkowo jak weźmiesz coś coosłabia działanie tabl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la kukaraczcza
napewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isisss...Aha... la kukaraczcza...Zobacz co masz napisane na ten temat w ulotce i zrób tak jak tam masz napisane - proste... \"na pewno?\"--->Ale co na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la kukaraczcza
na ulotce harmonetu było napisane jedynie to że dziurawiec moze powodowac obnizenie stęzenia jakiejs substancji. nie było napisane czy powoduje to juz 1 szklanka herbaty z dziurawca czy tez czestsze stosowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
po jakim czasie powinnam odczuwac dolegliwosci jesli tabletka nie jest dla mnie odpowiednia? chocdzi mi tu o zmiany nastroju, bole glowy itp. jesli wiecie to bede wdzieczna za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
aaaa jeszcze jedno pytanie mam :P zaczelam brac cilest w 5 dniu cyklu jak kazal mi lekarz kiedy zaczna dzialac w tych 99,5%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
ilonazuznna Tego się nie da przewidzieć. Zależy od Twojego organizmu, od pierwszych tabletek, albo później, sama zobaczysz o ile w ogóle wystapią. Przez pierwsze 3 opakowania możesz odczuwać skutki uboczne np.mieć plamienia, gorsze samopoczucie itd. Potem mogą te objawy ustapić i wszystko będzie ok. Może byc tak, że od samego początku będziesz się świetnie czuć. Albo nawet po 3 opakowaniach będziesz średnio fajnie...itd. Musisz zacząć brać tabletki i się sama przekonasz, jak to będzie i nie wmawiać sobie na siłę całego zestawu skutków ubocznych;) Jeżeli zaczęłaś brać nie w pierwszym dniu miesiączki, to musisz zabezpieczać się dodatkowo przez tydzień, a potem tabletki dadzą Ci takie zabezpieczenie, jakie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×