Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

s.k.a.n.d.a.l...Skuteczność jest zachowana, jeśli przestrzegałaś zasad w braniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufffff uspokoiłaś mnie :) dziękuję :) dlaczego nie można brać dłużej niz 3 opakowania pod rząd? niestety nie mogłam zapytać o to mojej ginekolog, ponieważ nie było mnie w moim miescie, ciagle praca, na wyjazdach etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniśśś…”Okres naturalnie możesz jeszcze mieć przez parę dni jeśli tabletki przyjmujesz o stałej porze, nie przyjmujesz żadnych antybiotyków a wciągu tych 4 dni nie wystąpiła biegunka ani wymioty to możesz być spokojna”--->Pamiętaj o 1 % ryzyka, które jest zawsze… „Jeśli jest to typowa biegunka to możesz również rozważyć opcję stosowania plastrów tylko są one znacznie droższe od tabletek.”--->I mniej skuteczne:):P Isisss…Co ten lekarz…Przecież w ulotce jest, ze na przyzwyczajenie ma się 3 miesiące…Tyć można cały czas przy braniu, nie koniecznie tylko w pierwszym miesiącu, bo to woda się zatrzymuje w organizmie, co powoduje powiększenie ciała, zę tak to napiszę! A robił Ci badania, bo to właśnie one dają pełny obraz czy tabletki są dobrze dobrane… No właśnie tak jak piszesz, to woda się zatrzymuje w organizmie, co powoduje tycie, nie raz też tabletki powodują wzmożony apetyt… „mój lekarz powiedział , że na tym polega właśnie ich złe dobranie ,że się tyje i dlatego tak bardzo na to zwracam uwagę”--->Tycie to skutek uboczny nawet dobrze dobranych tabletek, masz w ulotkach napisane, przynajmniej w niektórych, że można przytyć…W Cilest pisze na przykład, że się nie tyje…Jeśli tycie wskazywałoby na to, że tabletki są na pewno źle dobrane, to nie byłoby o tym napisane w ulotce jako skutek uboczny…Mogę się zgodzić z tym, że jeśli ktoś tyje po Cilest, a ponoć się po nich nie tyje, to może miała je źle dobrane…Ale to też dziwnie i nie sądzę w sumie, żeby tak było, bo Anulka jak pisała przytyła 10 kilo a tabletki działały skoro w ciąży nie jest, więc tym samym musiały być dobrze dobrane pod względem anty… Można czuć, że się tyje, ale niekoniecznie. To zależy chyba od osoby jedna widzi inna nie widzi:P „tylko z mojej rozmowy z lekarzem wynikało ,że ewentualne skutki uboczne będą odczuwalne już właściwie od pierwszych dni , a nie dopiero po 8 tabletce”--->3 miesiące masz na przyzwyczajenie się organizmu…Nikt nie mówił kiedy dokładnie to się będzie działo, czy w 1 tygodniu czy w 3 miesiącu…Ogólnie może się coś dziać w tym czasie, jeśli się dzieje to jest to normalne w tym okresie czasu… TH4…Nie, to nie te badania…To znaczy, dobre Ci zrobił, ale poza mini musisz mieć jeszcze badania krwi, morfologia, próby wątrobowe, itp… „Aha i jeszcze jedno i jeżeli wezmę tabletkę w pierwszy dzień okresu to jestem już zabezpieczona także mogę się kochać do końca bez żadnego zagrożenia oczywiście po okresie bo w czasie okresu to żaden komfort/??”--->Jesteś wtedy zabezpieczona po 4 h od zażycia tej pierwszej, nie wcześniej…Zagrożenie jest ZAWSZE i wynosi 1 % przy przestrzeganiu wszystkich zasad…I jesteś wtedy zabezpieczona non stop, w przerwie też, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu…Wtedy masz 99% skuteczności… „wzięłam tabletkę o 21 a o 23 poszłam na ubikacje tylko raz może dwa no i stwierdziłam ze rano wezmę jeszcze jedna tabletkę i o 8wziełam myślisz ze to nic nie zaszkodziło”--->Nie zaszkodziło…Moim zdaniem niepotrzebnie brałaś tą drugą o 8 rano, bo to nie była biegunka raczej… „mam nadzieje ze te tabletki działają bo jak następny raz pójdę to jej powiem”--->Czemu miałyby nie działać? ewak1981…Weź w 20 dni i potem normalnie przerwa 7 dni i potem znowu już 21 tabletek w 21 dni…W czasie brania tabletek nie ma dni płodnych!!Poczytaj trochę o anty!!Tabletki chronią Cię non stop w 99% jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia999
Brałam tabletki około rok, potem lekarz zmienił mi na inne. Wszystko było ok, prócz małych plamieniń na początku nowych(ale wiem, że to normalne). Zawsze, czyli od czasu, gdy jestem na hormonach okres pojawiał się w 3 dniu przerwy. Teraz skończyłam 3 opakowanie tabletek. Gdy brałam ostatnią tabletkę zauważyłam takie malutkie krwawienie, później też. Nigdy tak nie miałam! Jutro powinnam dostać okres, nie wiem czy normalne co się dzieje. Mam za sobą zmiane klimatu, daleką podróż, poroblemy z żołądkiem(musiałam wziąśćkrople które mają trochę dziurawca).Z narzeczonym uprawiałam stosunek przerywany. Nie wiem skąd to plamienie od ostatnie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evenstar…Tabletki wyregulują Ci okres, zawsze masz brać 21 tabletek i 7 dni przerwy niezależnie czy okres się skończy czy nie…trwa zazwyczaj 4, 5dni, poza 3 pierwszymi opakowaniami kiedy może go w ogóle nie być lub może trwać całe opakowanie lub mogą to być tylko lekkie plamienia, itp…Kupisz tabletki to przeczytasz ulotkę i się wszystkiego dowiesz… Jeśli chodzi o wiek, to ja sądzę, że to indywidualna sprawa – chcesz się kochać to lepiej się zabezpieczać niż potem mieć niechcianego dzidziusia… Jeśli chodzi o biegunkę to ona osłabia działanie tabletek anty, ale jak pójdziesz do ginekologa, powiesz mu wszystko to on Ci doradzi co i jak…Poza tym przy tabletkach może Ci się wszystko pozmieniać… „czyli nie możliwe jest, żeby w ciągu tych 7 dni nie pojawiło się krwawienie ?”--->Przy 3 pierwszych opakowaniach możesz go nie mieć…W późniejszym czasie, jeśli nie pojawi się w przerwie, musisz to skonsultować z lekarzem, bo może to oznaczać różne rzeczy… Twoja_królewna…” Powinnam odczekać mies. i na nowo zacząć brać w pierwszy dzień kolejnej miesiączki?”--->Tak serio to nie wiem co bym zrobiła, ale tak sobie myślę i chyba bym zaczęła to nowe opakowanie te 2 dni później i zabezpieczała się dodatkowo miesiąc… „powiedział, że powinnam zrobić sobie przerwę”--->Przerw nie powinna być krótsza niż 3 miesiące… „Powiedział, że tabletki mogą powodować stałą niepłodność, a nie tak jak pisze w ulotce 'tymczasową'”--->Czytałam ostatnio, że nie ma dowodów na to, że tabletki mają wpływ na późniejszą ciążę, więc nie wiem czemu ten twój lekarz tak mówi, no ale cóż… „dlatego mam teraz sprawdzić czy jestem płodna, żeby później w razie gdybym miała problemy z zajściem w ciążę wiedziała co jest tego przyczyną.”--->Oj dziewczyno, ale to niekoniecznie musi być od tabletek, jeśli już nawet ktoś by znalazł jakiś dowód na to, że mają one wpływ na ciążę(gdyby tak było, zakazano by sprzedaży tabletek anty, nie sądzisz?)…Powodów niepłodności jest pewnie kilka i mogą się one pojawić nagle…Teraz zrobisz badania, okaże się, że jesteś płodna, odstawisz tabletki a i tak możesz się nagle dowiedzieć, że nie możesz mieć dzieci, na przykład w powodu choroby… „Zdaniem mojego lekarza właśnie tabletki są przyczyną niepłodności.”--->To ten lekarz jakiś inny niż wszyscy ludzie…Powtarzam, gdyby tak właśnie było, nie sprzedawali by tego!!To chyba oczywiste jest!! „Dowiedziałam się też, że w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych kobieta nie miesiączkuje.”--->No to, to powinna wiedzieć każda z nas sięgająca po anty…Ja to wiedziałam już od początku, bo najpierw czytałam na temat tabletek, a dopiero później się za nie wzięłam, a nie tak jak na przykład Ty, czyli na odwrót…Dobrze, że chociaż teraz to wiesz…Lepiej później niż wcale… anulka156…” ona nie widziała różnicy między tym niby okresem w ciąży-bo to oczywiście nie okres a plamienia., a tym normalnym okresem "przed ciążowym"”--->Jak to?Jeśli w ciąży miała tylko plamienia, to znaczy, ze przed ciążą też miała tylko plamienia, skoro nie widziała różnicy między nimi? Noo, w końcu doszłam do momentu: „Witaj kochana aaaaaa Gdzie Ty byłaś jak Cię nie było???????? Czytaj, czytaj...może humor Ci się poprawi.....bo nerwów już czasem szkoda ”--->Powiem Ci, że uśmiałam się jak nie wiem…Byłam na wczasach nad jeziorkiem :P Ja też nie lubię tamponów…Dla nie to jest korkowanie okresu…Żadne skrzepy nie wylecą tylko się zatrzymują, feee…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyce zawsze powrócą do swojego poprzedniego stanu, bo przecież nie rosną od tabletek, są większe w czasie stosowania tabletek, ale po odstawieniu wracają do normalnego rozmiaru… ilonazuza…Tak jak już wcześniej pisałam nie ma dowodów na to, że tabletki mają jakiś wpływ na ciążę… „cilesit”--->A nie Cilest?...Jeśli chodzi Ci o Cilest, to ja je brałam ok. 2 lat, a co?Po co ci info na ich temat? Klaudia-…”wiec jak zawsze moje tabletki antykoncepcyjne przestały działać.”--->Nie przestały działać!!Skuteczność została jedynie obniżona, a nie od razu przestały działać!! „na drugi dzień skontaktowałam się z moim lekarzem i dostałam antykoncepcje po stosunku.”--->Ja nie mogę co za lekarz…Przecież to są hormony, nie można takiej wielkiej dawki brać plus jeszcze tabletki anty! „Czy mogłam zajść w ciąże ?”--->W ciążę zawsze możesz zajść, bo tabletki dają Ci 99%, a nie 100% zabezpieczenia… „Czy nie, ponieważ rozpoczęłam nowy cykl ?”--->Która to była tabletka tego nowego opakowania? Jeśli bierzesz antybiotyki to musisz się dodatkowo zabezpieczać plus jeszcze 7 dni po zakończeniu brania leku…Jeśli tak nie zrobiła ś skuteczność była osłabiona… Jeśli nie jesteście jesteście stanie zapewnić dziecku warunków to może po prostu zrezygnujcie z seksu…Tabletki nie dają 100% pewności i trzeba o tym pamiętać i uważać, a Ty jeszcze biorąc antybiotyki pozwalasz sobie na spuszczenie się w Tobie…Nie wiem czy wiesz, ale właśnie w taki sposób może począć się dzidzi…skuteczność jest obniżona, poczytaj może ulotkę, co?? aaaaaaaaaaaassssia…Możesz wziąć dwa opakowania pod rząd ale lepiej nie w tym czasie 3 pierwszych opakowań, może Ci to namieszać…W sumie łączenie opakowań zawsze pewnie coś tam namiesza ale lepiej jednak jak najpóźniej…Jeśli się jednak zdecydujesz to pamiętaj o tym, że plamienie może się pojawić w czasie brania tego drugiego opakowania, tak mniej więcej w środku, czy po 2 tygodniach… Ewusek…ULOTKA!!Jest w niej jak byk napisane, że tabletka wchłania się do 4 godzin, co oznacza, że tabletka się wchłonęła w ciągu 5 i 30 minut…Masz w niej też napisane co i jak robić w takiej sytuacji!! dziewczyna chudzina…To zależy od osoby moim zdaniem…Jedna ma druga nie ma…Ja nie raz mam nie raz nie mam… jola78…Rany, od ulotki zajrzyj, porównaj skład i się dowiesz…Kto tu może wiedzieć co Ty masz w swojej ulotce na ten temat napisane poza tymi osobami co biorą te same tabletki co Ty...Co do wymiotów to też możesz mieć inaczej napinane w swojej ulotce niż ja mam w swojej…Patrz do ulotki to będziesz wszystko wiedziała... Dasska…Zaczynasz w pierwszy dzień okresu, bierzesz 21 tabletek codziennie o tej samej porze, po 21 dniach robisz 7 dni przerwy, w tym czasie powinnaś dostać krwawienie z odstawienia(najczęściej jest to 3, 4 dzień przerwy), ale może to być też nawet ten 7 dzień, po prostu musisz go dostać w tej przerwie…Niezależnie od tego, czy krwawienie się skończy czy nie, 8 dnia zaczynasz brać następne opakowanie…I tak w kółko…Jak kupisz tabletki to przeczytaj ulotkę, tam masz wszystko napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia999
Brałam tabletki około rok, potem lekarz zmienił mi na inne. Wszystko było ok, prócz małych plamieniń na początku nowych(ale wiem, że to normalne). Zawsze, czyli od czasu, gdy jestem na hormonach okres pojawiał się w 3 dniu przerwy. Teraz skończyłam 3 opakowanie tabletek. Gdy brałam ostatnią tabletkę zauważyłam takie malutkie krwawienie, później też. Nigdy tak nie miałam! Jutro powinnam dostać okres, nie wiem czy normalne co się dzieje. Mam za sobą zmiane klimatu, daleką podróż, poroblemy z żołądkiem(musiałam wziąśćkrople które mają trochę dziurawca).Z narzeczonym uprawiałam stosunek przerywany. Nie wiem skąd to plamienie od ostatnie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze opakowanie zaczynasz w ten sam dzień…Czyli jeśli pierwszą w życiu tabletkę wzięłaś na przykład w sobotę, to opakowanie kończysz w piątek, więc następne opakowanie również zaczynasz w sobotę…To powinno być jasne, skoro przerwy masz 7 dni!7 dni to 7 dni, co oznacza, że następne opakowanie zaczynasz 8 dnia… dag876…W czasie 3 pierwszych opakowań można mieć okres, plamienie, itp. W sumie cały czas…przeczytaj ulotkę! Emilka89…Na okres masz całe 7 dni przerwy, możesz go dostać nawet tego 7 dnia…A jeśli chodzi o 3 pierwsze opakowania, to możesz mieć różnie, możesz go w ogóle nie mieć, możesz mieć tylko plamienia, możesz mieć okres tylko 1 dzień, a możesz mieć 10, itp… „nie miałam biegunki tylko takie jakby rozwolnienie a przecież tabletka pewnie nie zdążyła się jeszcze rozpłynąć”--->Jeśli masz BIEGUNKĘ w czasie 4h od zażycia tabletki to masz jakiś tam problem, jeśli to jednorazowa rzadka kupa to co się przejmujesz?Zobacz co masz w ulotce i się uspokój… „Jak myślicie czy mam się obawiać ciąży”--->Obawiać to się może każda z nas, bo zawsze jest ten 1%, ale jakbyśmy miały o tym myśleć, to żadna z nas by im nie ufała… „bo przecież jakbym miała biegunkę spowodowana tabletkami to pewnie siedziała bym nie raz w ubikacji”--->Tabletki nie powodują biegunki!! „Ja słyszałam ze tabletki działają od drugiej tabletki ja kochałam się po 7 dniach”--->Słyszałam, słyszałam…Przeczytaj ulotkę i wiedz to co masz wiedzieć, Anie zbierasz jakieś przypadkowe info, zamiast po prostu wiedzieć to co trzeba i mieć wiedzę pewną… mała 150 i pół…Masz już tabletki to pierwsze co masz zrobić przed zastosowaniem to przeczytać ulotkę od deski do deski, a nie zadawać błahe pytania, na które odpowiedź masz jak byk w ulotce!! Po 4h od zażycia 1-szej tabletki jesteś zabezpieczona w 99% jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad… Ayradevill…”stosuj gumki i stosunek przerywany nie łykaj hormonów skoro nie jesteś w stanie im zaufać”--->Same gumki, bo po co przerywany? „ps nie mogłaś zajść w ciąże mając okres”--->Podobno można zajść w ciążę przy okresie!! „a wieczorem nie chce bo jak wychodzę na wieczorne balety z moim kochanie no to pije alkohol”--->No i co, że pijesz alkohol?? „ale nic nie pisze o dziurawcu”--->Oj mylisz się, pisze o dziurawcu, przynajmniej jeśli chodzi o Cilest…Właśnie w tym sęk, że w jednej ulotce jest jedno, a w innej drugie, dlatego ważne jest nie sugerować się innymi tylko działać według własnej ulotki, a nie czyjejś… „jeśli idzie o alkohol to piszą ze jest to przeciwwskazanie bo za duża dawka tak zwane upicie się może spowodować wymioty”--->Ja nie mam ani słowa o alkoholu u siebie w ulotce, ani Cilest ani Regulon…Ten fakt co napisałaś to po prostu stwierdzenie dziewczyn, które mogły mieć taką sytuację… „granaty maja działanie anty”--->Skąd to wiesz? wariatka123…Tak, dobrze zrobiłaś, ponieważ plamienia to pierwszy dzień okresu, ja zawsze zaczynam okres plamieniem…Też tak zrobiłam przy 1-szym opakowaniu… Tak to normalne, że się przedłużył, w 3 pierwsze opakowania różnie się może dziać – przeczytaj ulotkę to się wszystkiego dowiesz!! Teraz o to pytasz czy jest możliwość?Bardzo wcześnie – cóż za odpowiedzialność…Myślałaś, że zrobiłaś błąd a i tak kochałaś się, gratuluje Ci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Zawsze jest możliwość zajścia w ciążę!!Zawsze masz ryzyko równe 1%, pamiętaj o tym i przeczytaj coś może na temat anty!! „o tak wszystko jasne, tylko zaczęłam pierwsze opakowanie, pierwsza tabletkę w dzień kiedy miałam plamienie -a myślałam ze to już okres i moje pytanie - czy jestem zabezpieczona czy źle rozpoczęłam opakowanie”--->Przecież Ci Ayradevill napisała:” ja tez miałam plamienia najpierw jak zaczął mi się okres przyjęłam pierwszą pigułkę”…Czytaj ze zrozumieniem… dzarletka…Kurde, dziewczyno, może tak ulotkę byś przeczytała, a nie srasz po gaciach nie potrzebnie, do tego Gucio wiesz o anty, a powinnaś mieć wszystko w 1 palcu po 4 miechach…Ręce mi normalnie opadają…Masz tam napisane, ze na okres ma się 7 dni przerwy a nie 2!! Nie ma gorszych gorszych lepszych tabletek ogólnie…Jedne są dobre dla jednej inne dla drugiej, ale każde są tak samo skuteczne niezależnie od ceny… bumbleebee…”a jak nie kończył w Tobie na pewno będzie ok.”--->No nie koniecznie, bo w śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki…Rzadko się to zdarza, ale jednak jakiś % mężczyzn tak ma… ” teraz wiem ze dostaje czwartego dnia i jestem spokojna”--->Ale i tak możesz kiedyś dostać w inny dzień…Może ci się przesunąć.. anitka17…Wszystkie zasady masz w ulotce, sięgnij po nią i ją w końcu przeczytaj!!Powinnaś to wiedzieć!! Co to może być…”Ale... zdarzało mi się ze godzinę po przyjęciu czy tez przed piłam góra jedno piwko.”--->No i co z tego, ze piłaś?Masz w ulotce coś na temat piwa?Nie!Więc po co sobie robisz problem bez sensu?Nie wymyślaj sobie jakiś rzeczy na siłę! „nie przytyłam po 1 op. ale może to właśnie teraz tyje i organizm się nadal przyzwyczaja?”--->Możliwe, bo ma na to całe 3 pierwsze miesiące, a nie jeden pierwszy... Ja sądzę to, że zawsze jest 1% ryzyka więc ciąża jest możliwa, ale wiadomo, że to jest mało i zdarza się raz na 100…Nie wiem co chciałaś powiedzieć przez to piwo, że co niby, że obniżyło skuteczność czy jak? Jestem tego samego zdania co ayradevill… „I jak już tyje się po tabletkach to właśnie tak? czy po prostu waga całego ciała się powiększa?”--->To zależy pewnie od organizmu, ale pewnie ogólnie waga wzrasta, a nie tylko brzuch… ehy hey…Jeśli masz coś na jej temat w ulotce to nie można, jeśli nie to można, prosta sprawa…O witaminie b nie słyszałam, żeby miała jakieś powiązanie z tabletkami, wiec nie wiem…Masz wątpliwości to przeczytaj ulotkę, tam masz wszystko napisane, proste! Zapytaj się lekarza czy możesz jeśli chcesz…Sok z grejpfruta to moim zdaniem jakaś brednia, nie ma tego w ulotce to znaczy, że nie ma wpływu, po co sobie problem robić bez sensu i się zastanawiać. Skoro w ulotce nie ma, to nie ma wpływu i już… ego343535…Ja kiedyś dostałam wcześniej plamienie niż w przerwie i poszłam do lekarza i okazało się, że to nietolerancja organizmu i zmieniła mi na lżejsze tabletki… mazi21…”do bardziej doświadczonych koleżanek”--->Tym mnie rozwaliłaś…Jakich doświadczonych??Każda dziewczyna sięgająca po pierwszą tabletkę uprzednio powinna (napisałabym, że musi) przeczytać ulotkę!!To jest konieczność, a przestrzega jej chyba 5 % na 100%...Oczywiście panna też nie kwapi się do przeczytania ulotki:o Masakra jest z Wami dziewczyny :o…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki dają Ci zabezpieczenie 99% non stop jeśli tylko przestrzegasz zasad!! „czy to normalne ze jeszcze nie mam krwawienia??”--->ULOTKA!!Na okres masz 7 dni przerwy, a nie 3!! 7 dni przerwy, to 7 dni przerwy, oznacza to, ze nowe opakowanie zaczynasz 8 dnia!!ULOTKA!! Kaczuchna82…No i co, ze wtedy miałaś 2, 3 dnia, to było kiedyś…masz 7 dni to czekaj a nie schizuj…Stres może opóźnić okres… „Nie wymiotowałam, nie miałam ostrej biegunki, nie zapomniałam tabletki...Przyjmowałam zgodnie z recepta.”--->Nie receptą tylko ulotką-->… „Ja wczoraj dostałam delikatnego plamienia, ale teraz znowu cisza, a to już 4 dzień odstawienia”--->ULOTKA!!Okres się może nie pojawić!!Możesz też tylko słabo plamić!Różnie to jest przy tych pierwszych 3 opakowaniach… madziam90_18…Nic, tylko czekać i nauczyć się odpowiedzialności…Najpierw trochę pomyśl, dopiero potem pozwól chłopakowi spuścić się do siebie…Takie rzeczy trzeba pamiętać(to, ze zapomniałaś tabletki)…Nie czaję czemu kochałaś się bez zabezpieczenia skoro wiedziałaś, ze tabletki zapomniałaś i że trzeba się zabezpieczać dodatkowo 7 dni!?Pewnie ulotkę przeczytałaś zbyt późno:o… Diaria…”No cóż, nie pozostaje Ci nic innego jak iść do lekarza po tabletkę 72 godziny po.”--->Ty chyba żartujesz, tak?...To nie są witaminy tylko hormony!!Nie można sobie ich tak łykać w takich dawkach!!Nie myślała dziewczyna co robi to teraz musi wypić piwo, które sobie naważyła…najpierw się myśli potem się robi!! aniaaa007…To nie ma znaczenia…Jeśli w śluzie są plemniki to mogą Cie zapłodnić…Przecież to te same plemniki… to niepotrzebne…Zawsze masz 1% ryzyka, przy przestrzeganiu wszystkich zasad!!Przeczytaj sobie w ulotce, a nie gadasz tu brednie jakieś… ULOTKA!!Przy złamaniu jakiejkolwiek z zasad skuteczność spada poniżej 99%... „jeżeli bierzesz codziennie w miarę o stałej porze, to nic ci nie grozi i nie musisz się dodatkowo zabezpieczać.”--->Grozi ten 1%... już piszę…Następna mądra!!Żadna z metod nie daje Ci 100% pewności…Tabletki dają 99%, owszem w przewie też, zawsze jeśli przestrzegasz zasad, ale 99%, a nie 100%!! a u mnie w ulotce…A jakie bierzesz tabletki??Bo aż mi trudno w to uwierzyć, że tak było napisane... „kilka moich koleżanek ma dzieci, bo jako zabezpieczenie stosowały tylko stosunek przerywany, albo kalendarzyk”--->Stosunek przerywany to żadna metoda… villa...Jak nie wiesz czy dobrze przeczytałaś to zrób to jeszcze raz!!Co w tym trudnego…To jest jedno proste zdanie…Jeśli zaczynasz opakowanie później niż 1-go dnia, musisz zastosować dodatkowe zabezpieczenie… buziaczek88…ULOTKA!! Jesteś bezpieczna non stop w 99% jeśli przestrzegasz zasad… K O N I E C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Teraz to chyba Ty żartujesz! Zdazyła jej się taka a nie inna sytuacja, zapomniała tabletki potem kochała się z chłopakiem i zamiast wziąść tabetke 72h po ma czekać na ewentalną ciążę?! Ja wiem, że to nie cukierki, ale czasem nie ma innego wyjścia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s.k.a.n.d.a.l...Nie wiem czemu, bo nigdy nie łączyłam opakowań, ale domyślam się, że to dlatego, że okres kiedyś musisz w końcu mieć, poza tym to strasznie miesza w organizmie... niunia999...No i co, ze tak nie miałaś...To było jeszcze 3 opakowanie, więc okres przyzwyczajania się organizmu do hormonów...Jak Ci się to zdarzy następnym razem idź się do lekarza...Jak nie wiesz czy coś jest normalne co się z Tobą dzieje to zajrzyj do ulotki!!...krople z dziurawcem mogły obniżyć skuteczność, poza tym masz zawsze 1 5 ryzyka, w tym przypadku ryzyko było większe...Stosunek przerywany nic może nie zdziałać, jeśli twój partner na w śluzie przed wytryskiem plemniki...Plamienie może być skutkiem różnych rzeczy...Poczekaj jeszcze trochę jak to się rozwinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s.k.a.n.d.a.l...Jeszcze jestem...Właśnie zaczęłam czytać...Poczekaj zaraz odpiszę... Diaria...Rób co chcesz, ja wiem swoje...Dla mnie to wielka przesada...Jeśli chcesz później mieć problemy to się faszeruj hormonami jak się tylko da, raz anty, raz po...Gratuluje podejścia do sprawy!!...Ja na bank bym nie wzięła tabletki po biorąc już tabletki antykoncepcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pominięcie tabletki się zdarza, zrozumiałe, ale nie jest dla mnie zrozumiałe to, że się dziewczyna nie może powstrzymać i nie myśli podczas stosunku...Wystarczy gumkę założyć i już, po prostu powstrzymać się od stosunku do końca w środku...Wystarczy omyśleć trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
aaaaaa... widze, ze Tobie tez przypadly do gustu wypowiedzi Eweli19 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyśleć* Jakby takie dziewczyny myślały, to nie musiałyby się martwić i zastanawiać "co teraz" - proste!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Szczerze mowiac w pewnym momencie juz nie mialam nawet sily na grzeczne odpowiedzi :P Po co takiej babie tabletki skoro robi wokol tego taki dramat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D:D:D:D aaaaaa do tematu co pisałam że nie widziała różnicy,jak była w ciąży a miała okres(plamienia),no po prostu nie widziała,bo miała te plamienia tak mocne jakby miała normalnie co miesiąc okres swój własny,któryż to znów zawsze był \"mało obfity\"... lekarz nie wiedział dlaczego tak jest, sam byl w szoku:) Ale mama jak i dziecko całe i zdrowe są, i nic im poza tym co miesiecznym niby okresem nie było.... Zresztą, ja kiedyś tez pytałam gin o to , powiedziała że to rzadkość nad rzadkościami żeby tak było,ale jednak są takie przypadki, natura kobieca bywa tajemnicza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s.k.a.n.d.a.l....Przeczytaj ulotkę i będziesz wszystko wiedziała... anulka156...Aha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s.k.a.n.d.a.l i powinnaś wiedzieć że \"okres\" czasem i tez przychodzi, lub plamienia jak sie nawet łączy opakowania, mam ten przykład na sobie przerobiony, tylko że ja łączyłam dwa opakowania,nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaaa Może to i faszerowanie się hormonami. Nigdy nie pojmę jak można się kochać bez zabezpieczenia w takiej sytacji, ale cóż... Będą na jej miejscu wzięłabym tabletkę po, żeby jakos ten błąd naprawić. Poza tym nie raz anty, a raz po. Tylko RAZ się coś takiego stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież jak się zapomni jednej tabletki to na drugi dzień bierze się dwie naraz, oczywiście najlepiej zapomniana wziąć jak najszybciej,ja tez nigdy bym nie wzięla tabletek po przy braniu tabletek anty, to jest za duży "szok" dla organizmu :O a poza tym, piszesz naprawić błąd, jeśli zapomniała tabletki, to po co kochała się bez niczego, jeśli zapomni sie tabletki pasowaloby tez się zabezpieczać dodatkowo 7dni.... wiec sorki ale to nie błąd ale głupota:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria...Naprawienie tego błędu w taki sposób może ją potem sporo kosztować, trzeba było myśleć wcześniej, widać dziewczynka nie myślała o tym co będzie później:o...To się nazywa kompletny brak odpowiedzialności i wiedzy na temat tego co się bierze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Myhy, owszem głupota. Nie każda mysli Ale waszym zdaniem lepsza teraz niechciana ciąża? Świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że przychodzi głupio troche zrobiłam, za dużo połączeń ale najbardziej zależy mi na tym, aby nie zmiejszyła się skuteczność antykoncepcji, za 10 dni wyjeżdżamy z moim chłopakiem nareszcie na zasłużone wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×