Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Sara-Anna...
Zmieniłam tabletki na inne. Poprzednie mi nie słuzyły z racji wiecznych plamień(brałam 5 opakowań). Teraz z Harmonetu jestem na Yasminelle. Biore pierwsze opakowanie Yasminelle, czy plamienia i ból piersi są w takim przypadku normalne, a jeżeli tak to jak długo może się tak dziać? Nie mam nic w ulotce na ten temat a lekarza zapomniałam spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna...
Czy jestem zabezpieczona? Uprawiałam seks 7dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Od 11 dni biore tabletki Yasmin. Mam do was pytanko czy skuteczność jest już po zażyciu pierwszej tabletki czy trzeba je brać przez jakiś dłuższy czas? No i czy trzeba je zażywać codziennie dokładnie o tej samej godzinie? jeżeli zażywam o 18 to musze brać o tej 18 czy mogę godzinke wczęśniej albo później czy ich skuteczność wtedy nie będzie przez to mniejsza? a i co do skutków ubocznych, wystąpiły u Was jakieś pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Od 11 dni biore tabletki Yasmin. Mam do was pytanko czy skuteczność jest już po zażyciu pierwszej tabletki czy trzeba je brać przez jakiś dłuższy czas? No i czy trzeba je zażywać codziennie dokładnie o tej samej godzinie? jeżeli zażywam o 18 to musze brać o tej 18 czy mogę godzinke wczęśniej albo później czy ich skuteczność wtedy nie będzie przez to mniejsza? a i co do skutków ubocznych, wystąpiły u Was jakieś pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Od 11 dni biore tabletki Yasmin. Mam do was pytanko czy skuteczność jest już po zażyciu pierwszej tabletki czy trzeba je brać przez jakiś dłuższy czas? No i czy trzeba je zażywać codziennie dokładnie o tej samej godzinie? jeżeli zażywam o 18 to musze brać o tej 18 czy mogę godzinke wczęśniej albo później czy ich skuteczność wtedy nie będzie przez to mniejsza? a i co do skutków ubocznych, wystąpiły u Was jakieś pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooonieeeee
czesc w sobote wzielam 1 tabletke z drugiego juz opakowania i cholera znow mam mdlosci:( oby to przeszlo do 3 opakowania bo to jest straszne!!! i wogole zaczal bolec mnie zoladek i krzyz ale nie wiem czy to od tabl anty tez moze byc? na ulotce nic nie ma takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notre dammmmm...Słuchaj, takie rzeczy jak udar mogą się zdarzyć u osób chorych na coś, ja mam w ulotce wymienione te choroby...Widocznie dziewczyna nie powiedziała lekarzowi dokładnie co i jak jest z nią grane, może nie powiedziała, że ma na przykład nadciśnienie tętnicze, czy coś, może pali fajki...Może nie miała badań przed wypisaniem recepty?Nic nie bierze się bez przyczyny... Co masz robić?...Czekać do następnego okresu i wziąć w pierwszy dzień miesiączki pierwszą tabletkę...No chyba, że nie miałaś badań lub nie powiedziałaś lekarzowi o jakiejś chorobie, itp, to leć do niego i pogadaj...Ja się nie boję, bo miałam badania i jest ze mną wszystko ok..Nie mam cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, nie palę papierosów, itp... Sara-Anna......\"czy plamienia i ból piersi są w takim przypadku normalne\"--->Jest normalne, ponieważ są to nowe tabletki, do których organizm musi się przyzwyczaić, na nowo - do nowych, więc skutki uboczne możesz mieć przez 3 pierwsze opakowania, tak jakbyś zaczynała pierwsze tabletki, przynajmniej to moje zdanie... \"a jeżeli tak to jak długo może się tak dziać?\"--->Jak wyżej - nawet do 3 pierwszych opakowań... \"Nie mam nic w ulotce na ten temat a lekarza zapomniałam spytać.\"--->Coś kiepsko czytasz, ja weszłam na pierwszą lepszą stronę na internecie i od razu znalazłam ulotkę i info na ten temat, a oto treść:\"Przez pierwsze kilka miesięcy przyjmowania Yasminelle, można mieć nieoczekiwane krwawienia (krwawienia poza tygodniem przerwy). Jeżeli takie krwawienie trwa dłużej niż kilka miesięcy, lub jeżeli zaczyna się po kilku miesiącach, lekarz powinien zbadać przyczynę.\"...I dowód http://www.yasminelle.pl/wazne.php# P. S. Jak się chce to się znajdzie, ja nie miałam z tym żadnego problemu... sara-anna......Jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu to jesteś zabezpieczona w ponad 99%, a zasady masz w ulotce... ciekawa20...\"czy skuteczność jest już po zażyciu pierwszej tabletki czy trzeba je brać przez jakiś dłuższy czas?\"--->Jeśli pierwszą tabletkę zażyłaś w pierwszy dzień okresu, przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to tabletka działa po około 4 h od zażycia pierwszej - ULOTKA!!Chyba, że masz w niej coś innego napisane, trzeba działać według swojej ulotki, a nie czyjejś...Już tu kiedyś dziewczyna pisała, że ma w swojej ulotce napisane coś o 6 h, ja mam o 4, ja Ci doradzę według swojej ulotki, że po 4 h jesteś już zabezpieczona, a Ty będziesz miała w swojej ulotce, że po 6 i co?Potem będziesz się zastanawiać skąd ciąża... \"No i czy trzeba je zażywać codziennie dokładnie o tej samej godzinie?\"--->NIE!!Musisz zażywać o tej samej porze dnia, nie godzinie, nie możesz się spóźnić z przyjęciem kolejnej tabletki 12 h - ULOTKĘ przeczytaj może co?Bo nic nie wiesz... \"jeżeli zażywam o 18 to muszę brać o tej 18 czy mogę godzinkę wcześniej albo później czy ich skuteczność wtedy nie będzie przez to mniejsza?\"--->NIE, skuteczność nie będzie mniejsza!!Jak wyżej - możesz się spóźnić 12h, ale nie przesadzaj z tym...Godzina w tą czy w tą nie ma najmniejszego znaczenia... \"a i co do skutków ubocznych, wystąpiły u Was jakieś\"--->U nie nie, ani przy jednych, ani przy drugich tabletkach, ale ty nie sugeruj się nami...Każda z nas jest inna i tabletki działają na nas inaczej, z tym jedna może nie mieć skutków w ogóle, druga może mieć ich multum...Jedna może mieć kilka, druga zupełnie inne, itp... Na serio przeczytaj ulotkę, bo nie masz w głowie podstawowej wiedzy, a to ważne i pamiętaj - działaj według swojej ulotki,a nie naszej lub z naszego doświadczenia, bo możesz się przejechać na tym, chociaż my życzymy Ci dobrze i chcemy dobrze doradzić....Według nas będzie to dobre, a według Twojej ulotki nie takie jak powinno być...Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna...
Dziekuję aaaa. Tylko ja nie do końca wiem, czy mogę je traktować jak nowe tabletki, bo wcześniej brałam inne z taką samą zawartością tego najwazniejszego hormonu(progestagen). Mam krwawienia, tylko takie bardzooo bolesne, jak przy miesiączce. Aż mnie skręca z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Aniutka10 To rewelacyjnie, ciesze się:) noooooonieeeee Nie ma innej rady, musisz odczekać te pierwsze 3 opakowania i zobaczyć, czy mdłości po tym czasie ustaną. Wydaje mi się, że skoro masz mdłości to i ten ból żołądka może być od tego. Jeśli chodzi o krzyże, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Aniutka10 Coz moge rzec,chyba tylko tyle,ze sie ciesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniutka10...No i dobrze:) noooooonieeeee...Jak nie przejdzie to musisz iść do ginekologa, bo to musi przejść do 3 opakowania... Nie wiem, jeśli nie masz w ulotce, to nie wiem...Ale możliwe, że to od tabletek...Żołądek to w sumie raczej od tabletek... sara-anna......Ale miałaś przerwę miedzy nimi, że czekałaś na okres?Skończyłaś jedne, czekałaś na okres i w pierwszy dzień okresu juz naturalnego zaczęłaś następne, te nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooonieeeee
dziekuje za pocieszenie:) bo w sumie w czasie tej 7 dniowej przewry bylo ok, ale pare godz po pierwszej tabbletce znow sie zaczely mdlosci no i takie dziwne uczucie w brzuchu, oby przeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna....
Skończyłam Harmonet, dostałam okres a po 7 dniach przerwy zaczęłam nowe-Yasminelle. Wydaje mi się, że skoro przechodzę na tabletki o takiej samej dawce progestagenu to tak się robi. Mam krwawienie z takimi bólami jak przy okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara-anna.......\"Skończyłam Harmonet, dostałam okres a po 7 dniach przerwy zaczęłam nowe-Yasminelle. \"--->Skończyłaś Harmonet i dostałaś krwawienie normalnie w 7 dniowej przerwie i 8 dnia zaczęłaś Yasminelle, tak? \"Wydaje mi się, że skoro przechodzę na tabletki o takiej samej dawce progestagenu to tak się robi.\"--->Nie wiem, może i tak, ale o tym na moje oko zawsze decyduje lekarz... \"Mam krwawienie z takimi bólami jak przy okresie.\"--->No zdarza się, mnie nie raz boli tak jak kiedyś, przed zażywaniem tabletek...Ile to już trwa?W czasie 7 dniowej przerwy dostałaś krwawienia i masz je non stop?Czy to już plamienia są? Amaleta...\"Czy komuś zdarzyło się, że zaczął brać tabletki, przytył, po powiedzmy 2 lata przestał brać i znowu przytył?\"--->Hehe, trochę to nie po polsku napisałaś...Nie wiem czy chodziło Ci dokładnie o to, czy któraś zaczęła brać, przytyła, odstawiła na 2 lata i znowu zaczęła brać i znowu przytyła, czy o coś innego? \"Boje sie ze mnie to spotka\"--->Nie przekonasz się inaczej niż na własnej skórze, to, że ktoś tam przytył nie znaczy, że Ty przytyjesz i na odwrót, to, że ktoś nie przytył, nie znaczy, że Ty nie przytyjesz...Każda z nas jest inna, ma inny organizm i inaczej on reaguje... \"Proszę mnie nie karmić stwierdzeniami, że po tabletkach się nie tyje.. \"--->Tyje się, bo woda się zatrzymuje w organizmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna...
Dokładnie tak. Skończyłam Harmonet, dostałam miesiączkę a 8 dnia wzięłam pierwszą tabletke Yasminelle. Przy drugiej tabletce miałam jednodniowe maleńkie plamienie. A od 11 tabletki mam bardzo bolesne krwawienie(obfite plamienie), zostało mi jeszcze 6 do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samaniewiem
Hejka. Biore od 8 dni tabletki novynette...i...współrzyłam z chłopakiem wczoraj...bez gumki. I strasznie sie boje że będe w ciąży... i wcale seks nie był przyjemny..bo ciągle podczas stosunku modliłam sie żeby tylko nie wpaść...ale boje sie że jak powiem chłopakowi żeby jeszcze sie zabezpieczył gumką to by mnie wysmiał. Ale znowu jak mam mieć takie schizy co miesiąc...i nie mieć przyjemności z seksu? mam 18 lat i zabiłabym sie gdybym wpadła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Samaniewiem Ja biore novynette 2,5 roku i ufam im w pelni. Wystarczy przestrzegac ulotki i brac regularnie,a nie ma co sie stresowac. Przy prawidłowym braniu tabletek skutecznosc wynosi ponad 99%. Nie denerwuj sie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Samaniewiem... Skoro masz bac sie co miesiac i podczas kazdego stosunku myslec o tym, czy wpadniesz i czy te tabletki sa skuteczne, to radze zmienic metode. Bo szczerze mowiac predzej nabawisz sie nerwicy, niz odczujesz przyjemnosc z seksu ;P a jeszcze jesli uprawiacie ten seks sporadycznie, a nie bardzo czesto, to juz w ogole nie warto sie truc ;) Chyba, ze przekonasz sie do tych tabletek i Ci przejdzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara-anna......Kurde, to nie dobrze. Idź może lepiej do lekarza, bo rzeczywiście bierzesz dalej i jak piszesz mają w sumie ten sam skład... Samaniewiem...Tabletki są dla osób odpowiedzialnych(jako para), czyli świadomych ewentualności,czyli tego ryzyka... \"Biorę od 8 dni tabletki novynette\"--->Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu, pierwszą tabletkę wzięłaś pierwszego dnia okresu, itp, to jesteś zabezpieczona w ponad 99%... \"współżyłam z chłopakiem wczoraj\"--->Tabletki działają wtedy po 4 h, najczęściej, ale luknij jeszcze ile masz podane w swojej ulotce... \"I strasznie się boje że będę w ciąży\"--->Raczej każda się stresuje, zanim zaufa tabletkom... \"i wcale seks nie był przyjemny..bo ciągle podczas stosunku modliłam sie żeby tylko nie wpaść\"--->To bez sensu, szczerze mówiąc... \"ale boje się że jak powiem chłopakowi żeby jeszcze się zabezpieczył gumką to by mnie wyśmiał\"--->Skoro masz takiego chłopaka...Dziwnie, ja bym nie mogła tak...To Ty będziesz potem chodzić z brzuchem 9 miesięcy, a on może sobie olać wszystko, oczywiście nie mówię tu o Tobie konkretnie, nie pomyśl sobie i nie zrozum tego źle, teraz tylko na Twoim przykładzie piszę...Kolesie to są cwaniaki, chcą wygody, reszta ich wali(nie mówię tu o wszystkich, tylko o tych wybrednych, a potem niewywiązujących się) i powiem Ci szczerze, że to Ty powinnaś w tej sprawie dominować, a nie on...Niech się zabezpiecza jakiś czas, aż Ty zaufasz tabletkom... \"Ale znowu jak mam mieć takie schizy co miesiąc...i nie mieć przyjemności z seksu?\"--->Z czasem Ci minie pewnie... \"mam 18 lat i zabiłabym się gdybym wpadła\"--->Nie ma 100% metody!Więc możesz mieć z tym problem, bo nawet tabletki + gumki nie zawsze dają komfort, bo wystarczy, że gumka pęknie i już ryzyko jest... Zastanów się na spokojnie, pomyśl i pogadaj z chłopakiem, że musisz się przyzwyczaić, zaufać, jak nie zrozumie to sorki, ale...Nie skomentuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wiecie cos na temat łączenia Beta-karotenu (tabletki) z pigulkami anty. (Logest) ? wydaje mi sie, ze nie maja zadnego wplywu, ale wole sie upewnic. aha i jeszcze jedna watliwosc: przy ostatnim opakowaniu zgubilam jedna tabletke i wzielam 20 a nie 21. elegancko mialam okres 1 dzien wczesniej i dzisiaj jest juz 8 dzien takze wzielam tabl. z nowego opakowania. i bede zabezpieczona bez zadnych problemow prawda? hehe musze sie jakos upewnic bo pierwszy raz mi sie to zdarzylo. dziekuje z gory za odp. i nie wysmiejcie mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wiecie cos na temat łączenia Beta-karotenu (tabletki) z pigulkami anty. (Logest) ? wydaje mi sie, ze nie maja zadnego wplywu, ale wole sie upewnic. aha i jeszcze jedna watliwosc: przy ostatnim opakowaniu zgubilam jedna tabletke i wzielam 20 a nie 21. elegancko mialam okres 1 dzien wczesniej i dzisiaj jest juz 8 dzien takze wzielam tabl. z nowego opakowania. i bede zabezpieczona bez zadnych problemow prawda? hehe musze sie jakos upewnic bo pierwszy raz mi sie to zdarzylo. dziekuje z gory za odp. i nie wysmiejcie mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wiecie cos na temat łączenia Beta-karotenu (tabletki) z pigulkami anty. (Logest) ? wydaje mi sie, ze nie maja zadnego wplywu, ale wole sie upewnic. aha i jeszcze jedna watliwosc: przy ostatnim opakowaniu zgubilam jedna tabletke i wzielam 20 a nie 21. elegancko mialam okres 1 dzien wczesniej i dzisiaj jest juz 8 dzien takze wzielam tabl. z nowego opakowania. i bede zabezpieczona bez zadnych problemow prawda? hehe musze sie jakos upewnic bo pierwszy raz mi sie to zdarzylo. dziekuje z gory za odp. i nie wysmiejcie mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za zasmiecanie tak duza iloscia wysylanych postow, ale mialam problemy z polaczeniem. I prosze was o odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
w kropce. Nic się nie dzieje. Tylko pamietaj, żebyś przez nieuwagę nie wydłużyła przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna......
Byłam u lekarza i jestem załamana. Dostałam inne mocnejsze tabletki. Te mi nie trzymają cyklu, jajnik jest powiększony jak przy okresie i stąd ten koszmarny ból. Zostało mi 5 tabletek do końca. Zastanawiam się ilu ostatnich mogę nie wziąść, po prostu tego bólu nie wytrzymam dłużej. Wiesz aaaa może, ilu moge nie wziąść i zacząć przerwę wczesniej? Zadzonię jeszcze do lekarza, żeby się upewnić. Mam już dość, pół roku się męczę i wiecznie mam krwawienia:( Wszystkie badania mam ok. Jak te mocniejsze nie okażą się odpowiednie, to chyba nie będę miała siły dalej brać hormony:( O tyle dobrze, że tu wszystko wychodzi przy pierwszym opakowaniu, nie muszę czekać trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...\"Wystarczy przestrzegać ulotki i brać regularnie,a nie ma co się stresować.\"--->No nie do końca tak jest...Na moje oko tak mogą powiedzieć kobiety, które mają oparcie w partnerze, że jakby coś to będzie luz, te, które są gotowe w razie czego...Ryzyko tak czy siak jest i zawsze trzeba o nim pamiętać, choć nie oznacza to, ze trzeba o nim myśleć cały czas...Stresować się nie trzeba ogólnie, ale trzeba być potem odpowiedzialnym jakby jednak coś... W kropce....\"wydaje mi się, ze nie maja żadnego wpływu, ale wole się upewnić.\"--->No to upewnij się ulotką, a nie tu się pytaj...My możemy Ci odpowiedzieć według swojej ulotki, a Ty masz działać według swojej, bo w Twojej może być coś innego na ten temat... \"i będę zabezpieczona bez żadnych problemów prawda?\"--->Tak... Nie miałaś problemów z połączenie, tylko błąd wyskakuje, wystarczy wysłać 1 raz, a mimo błędu post i tak dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara-anna.........Ja bym wzięła całe opakowanie, ewentualnie nie wzięłabym jakichś 3 ostatnich tabletek na przykład, nie wiem czy możesz nie wziąć 5, musisz o to zapytać lekarza najlepiej...Z drugiej strony myślę, że jak nie weźmiesz tych 5 ostatnich to nic Ci się nie stanie, ale lepiej się upewnić, żeby sobie nie zaszkodzić, bo skoro masz się męczyć, to ja już serio nie wiem... Wiem, że zamotałam trochę, ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do tego lekarza...Nic na własną rękę lepiej nie robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×