Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Agq
hej dziewczyny prosze poradzcie mi... w srode powinnam wziasc kolejna tabletke z nowego opakowania a niestety zapomnialam wziasc jej nawet w czwartek dopiero w piatek wzielam,ale niestety przed jej wzieciem wspolzylam z chlopakiem czy moge byc w ciazy??????????prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa lipa z miodem,strona się nie wyświetla :( Agq Ile wcześniej współżyłaś? Cóż mam Ci powiedzieć-spieprzyłaś i prawdopodobieństwo jest cholernie duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam moje pytanie wzięłam pierwsza tabletkę w środku cyklu, bo tak kazał mi lekarz. Ile dni musze czekac zeby byc zabezpieczona bo wiem ze jesli wezmę pierwszego dnia cyklu to jestem od razu a w takim wypadku jak to dziala ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agq
Gosiu wspolzylam w piatek wieczorem a w srode o 21 tak jak zawsze powinnam wziasc tabletke z nowego opakowania a wzielam dopiero w piatek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
aaaaaaa czyli z tego jak zrozumialam co napisalas to z tego 1% (co ryzyko jest zawsze) wpada 5% , to wynika ze bardzo malo:P:P:P pytalam lekarza i wykjasnil mi ze moj tok rozumowania jest dobry czyli by wynikalo ze te 5% to podczas jakiegos zapomnienia czy cus:P masakra zakrecone to:P a jeszcze mam pytanie bo w sumie o to juz zapomnialam spytac a moze ktoras z was o tym slyszala z czego wynika ten 1% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
Agq spradz co masz napisane w ulotce, wedlug mojej pradopodobienstwo w twoim przypadku jest duze, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agq Hmm plemniki podobno żyją ok 72h,więc może miałaś fuksa...radzę Ci zrobić test. No i ja mam pytanko-czy gorączka sama w sobie,ale bardzo wysoka ok.39 stopni ma wpływ na skuteczność tabletek? Wiem,że głupie pytanie,ale się tak jakoś zastanawiam,bo mnie grypa dopadła...przynajmniej nie mam antybiotyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
GosiaQ wydaje mi sie ze nie bo to nie jest anomalia tylko normalna odpowiedz organizmu na wirusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
hmmm a co do tych plemnikow to zgodze sie ze zyja 72h ale to jest podczas normalnego cyklu bez tabletek... u mnie w ulotce pisze ze jesli pominelo sie tabl a w ostatnich 7 dniach doszlo do wspolzycia to mozliwosc jest wiec teoretycznie zalezy co masz w ulotce napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też właśnie grypuję i gorączkuję.. byłam też u ginekolog na te moje lekkie bóle w podbrzuszu ...przy badaniu zabolało mnie przy ucisku z lewej strony... ona sama nie wiedziała dokładnie co mi dolega.... cóż dała mi somamed, mam brać to przez 3 dni... opowiedziałam jej o tych moich przygodach po połączeniu opakowań (plamienia) i ciążowych obawach, to powiedziała, że tylko się niepotrzebnie stresowałam... no teraz to już to sama wiem, ale cały czas mam jakieś schizy lekkie, np, od wczoraj mam śluz taki twarożkowaty, ale ona na to dała mi jakieś globulki, a ciążę wykluczyła.. zobaczymy.. GosiaQ, życzę powrotu do zdrowia - mnie grypa złapała w dzień wyjazdu, myślałam że padnę w pociągu i że do domu nie dojadę... oby to już się skonczyło, ileż można chorować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
to trucizna. Porozmawiajcie z jakimś naprawdę zaufanym ginekologiem. Konsekwencje pojawiają się po latach, zazwyczaj dopiero po odstawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
to trucizna. Konsekwencje pojawiają się po latach, często dopiero po odstawieniu. Nie powinno się ich przepisywać kobietom, które jeszcze nie rodziły i absolutnie tym, które nie ukończyły 21rż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nawet schizy typu \'czy wzięłam tabletkę\',to już jest przesada,bo co bym miała z nią zrobić innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26...\"jak ponad 4h to raczej zdążyło się wchłonąć\"--->Nie raczej, a na pewno:) Jak ciążę wykluczyła to nie martw się na zapas...Śluz może minie po krótkim czasie, itp...Nie przejmuj się tak, bo zwariujesz:) martika151...Bierzesz globulki i gumkę i jeszcze tabletki zaczęłaś? Co do zabezpieczenia to powinnaś zapytać o to lekarza, ja bym się zabezpieczała całe opakowanie pewnie... Agq...No oczywiście, że możesz...Po pierwsze to zawsze możesz być w ciąży, to znaczy ryzyko jest zawsze i wynosi 1 % nawet, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu - ulotka, po drugie przedłużyłaś przerwę, co bardzo obniża skuteczność, a po trzecie mam napisane w ulotce Cilest(pisałam to wcześniej), że z każdą jedną pominiętą tabletką skuteczność spada - ulotka...Najpierw się myśli , potem robi...Jak to się stało, że zapomniałaś o zabezpieczeniu?? Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... GosiaQ...Aha, ciekawe czemu?:(U mnie wchodzi normalnie... \"Hmm plemniki podobno żyją ok 72h,więc może miałaś fuksa\"--->A co by jej dał ten fuks?Przecież wydłużyła przerwę, pominęła dwie tabletki, co ma fuks do tego?;> \"No i ja mam pytanko-czy gorączka sama w sobie,ale bardzo wysoka ok.39 stopni ma wpływ na skuteczność tabletek?\"--->Masz coś o tym w ulotce?Jeśli nie to znaczy, że nie...Jakby obniżała, to napisali by o tym w ulotce... naildor...\"czyli z tego jak zrozumiałam co napisałaś to z tego 1% (co ryzyko jest zawsze) wpada 5% , to wynika ze bardzo mało\"--->Tyle wpada w tym pierwszym roku(to 5 %)...O to mi chodziło co napisałaś plus to co Ci teraz dopisałam... \"pytałam lekarza i wyjaśnił mi ze mój tok rozumowania jest dobry, czyli by wynikało ze te 5% to podczas jakiegoś zapomnienia czy coś\"--->Aha, to znaczy, że ja źle to rozumiałam:) \"a jeszcze mam pytanie bo w sumie o to już zapomniałam spytać a może któraś z was o tym słyszała z czego wynika ten 1% ?\"--->No po prostu takie jest ryzyko...Obliczyli jakoś, dawne statystyczne tak mówią, że w czasie roku wada 1 na 100 kobiet...Pewnie to jakoś liczyli w jakimś czasie i wyszło...Nie wiem... \"u mnie w ulotce pisze ze jeśli pominęło się tabl a w ostatnich 7 dniach doszło do współżycia to możliwość jest?\"--->No zawsze jest, ale to akurat bardzo ją powiększa... Ogólnie rzecz biorąc przerwy nie można wydłużać... tabletki antykoncepcyjne...Jakby to była trucizna to ja biorąc je jakoś 3 lata już bym nie istniała... \"Konsekwencje pojawiają się po latach, zazwyczaj dopiero po odstawieniu.\"--->Niby jakie?Jakieś dowody?Jakby tak było, nie byłoby ich na rynku, sprzedaż byłaby zakazana, nie sądzisz?Poza tym ile znajomych dziewczyn, chociażby z forum(tych co je zażywają) brały kiedyś i już przestały i mają dzieci zdrowe, itp...Więc nie wiem skąd ten Twój wniosek? \"Nie powinno się ich przepisywać kobietom, które jeszcze nie rodziły i absolutnie tym, które nie ukończyły 21rż.\"--->A to skąd wiesz? Tam coś wcześniej komuś pisałam i zamiast 1 % napisałam 1 5...Sorki za pomyłkę, miało być 1 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
Skąd to wiem? Od własnego ginekologa. Nie będę opowiadała o skutkach takiej antykoncepcji wśród moich znajomych, bo pewnie powiesz, że miały pecha, że to wyjątki. Poczytaj więcej na RÓŻNYCH forach, to się dowiesz, jakie mogą być konsekwencje. Wiem, że ciężko dopuścić do siebie myśl, że mogą być powikłania i to wcale nie w jednostkowych przypadkach. Ale skoro wygoda najważniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
Skąd to wiem? Od własnego ginekologa. Nie będę podawała negatywnych skutków na przykładzie swoich znajomych, bo pewnie powiesz, że akurat miały pecha, że to jednostkowe przykłady. Poczytaj co kobiety piszą na RÓŻNYCH forach, to zobaczysz, jakie mogą być powikłania. Wiem, że trudno dopuścić do siebie myśl o możliwych powikłaniach, które wcale nie są taką rzadkością. Ale jeśli wygoda jest najważniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agq
aaaaaaaa no wlasnie chyba bede musiala poniesc tego konsekwencje;/ kurde ja mam chyba serio skleroze a czy robiac juz teraz tez bedzie on wiarygodny??czy lepiej poczekac?a jak juz jestem w ciazy to juz powinnam cos odczuwac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa kurcze chyba spytam lekarza bo bym chciala zeby mi to jakos medycznie wytlumaczyl :P normalnie mnie nurtuje to ze jak nie ma owulacji to jaka jest mozliwosc, gorzej jak sam nie bedzie wiedzial hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Fuks,bo u niej od stosunku do dnia zażycia tabletki minęło 5 dni ;). Nie wiem czemu mi się nie otwiera ta ulotka :(. A co do gorączki to chciałam się upewnić,wiesz,że jestem trochę panikara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne piszesz, żebyśmy sobie poczytały na różnych forach - chyba masz świadomość tego, że na \"różnych forach\" można wypisywać \"różne rzeczy\", które to nie zawsze porywają się z rzeczywistością... masz w swoim najbliższym otoczeniu takie przykłady?.. bo ja, szczerze powiedziawszy - nie.. a z moich koleżanek i znajomych mało która nie bierze (a jak nie bierze to na pewno brała pigułki) i każda z nas jest świadoma tego, że to są nieobojętne organizmowi hormony... ale nie rób z wybuchu petardy drugiej wojny światowej:O ... znam też wiele dziewczyn, które po odstawieniu pigułek normalnie zachodziły w ciążę, a nie znam, powtarzam, NIE ZNAM żadnego przypadku, gdzie dziewczyna miałaby jakieś poważne problemy zdrowotne... wiadomo, iż są przypadki, że kobieta nie może w ogóle brać hormonów... ale ja nie o tym.. nie wiem, jakie to przekonania ma twój ginekolog, ale jak jest on jeszcze na etapie kalendarzyka małżeńskiego i mierzenia temperatury jako najlepszych metod, to radzę go zmienić... pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny-luuuuz,nie warto z tą nawiedzoną kobietą dyskutować,o ile w ogóle to jest kobieta ;P. Wiadomo,że tutaj każdy może być kim tylko zechce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
Tak, tak i te "różne rzeczy" o zakrzepicy, nowotworach piersi, zaburzeniach wątrobowych piszą tylko jakieś mohery, które nie maja nic innego do roboty - ot, takie hobby. A nowoczesne kobiety piszą o tym, jakie tabletki są cudowne, bo poprawiają stan skóry i rosną od nich piersi... No i ta wygoda. Sama brałam tabletki, niby doskonale dobrane, nie miałam przeciwskazań medycznych. Na szczęście tylko przez pół roku i na szczęście jedynym skutkiem ubocznym były pękające naczynka krwionośne na nogach i zaburzenia nastroju. Jeśli na forach piszą bzdury, to przeczytaj sobie ulotkę od Twoich tabletek, całą ulotkę i dopuść do siebie myśl, że takie powikłania naprawdę się zdarzają i to wcale nie w jednym przypadku na milion. A ginekologa mam dobrego, dla niego liczy się przede wszystkim dobro pacjentek. Nie wiem, czy Twój lekarz zna jakieś inne metody antykoncepcji oprócz kalendarzyka i hormonów, mój zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
Gdybym była nawiedzona, to zapewne byłabym przeciwko tabletkom z przyczyn ideologicznych, a ja mówię wyłącznie o aspektach zdrowotnych. Zresztą wtedy pewnie byłabym w ogóle przeciwko jakiejkolwiek antykoncepcji, a nie jestem. Ale zapewne lepiej się znacie na antykoncepcji hormonalnej niż lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz, ty należysz do osób, które nie mogą brać hormonów, ja biorę regularnie już długo, przy czym miałam dwie przerwy dwuletnie i nic mi nie jest... punkt widzenia zależy od kąta patrzenia.. ty mówisz o swoich doświadczeniach z hormonami, ale to nie znaczy że każda dziewczyna będzie miała to samo... mnie np. hormony bardzo pomogły, jako nastolatka miałam straszne problemy z gospodarką hormonalną (zanim zaczęłam brać jakiekolwiek hormony) i moja ginekolog-endokrynolog mnie wyleczyła właśnie hormonami, w przeciwnym razie groziła mi w przyszłości bezpłodność... potem nawet jak miałam tą pierwszą 2-letnią przerwę, wszystko było OK i nadal jest OK Jak już wspomniałam, każda z nas jest świadoma, że hormony mają wpływ na organizm i że mogą nieść ze sobą zagrożenie, ulotkę tez czytałam... ale powiedz sama - skoro masz tak dobrego ginekologa, to chyba nie powinien ci wypisywać pigułek, skoro najpierw nie miałaś przeciwwskazań, a potem nagle \"coś się zaczęło dziać\"... ...jeżeli ja mam uczulenie na kiwi to nie piszę na forum, że powinni to wycofać ze sprzedaży, bo to jest niebezpieczne.... bowiem większość ludzi jednak tego uczulenia nie ma i będzie je nadal jadło... może dziwne porównanie, ale zasada ta sama pozdrawiam. GosiaQ, jak tam Twoja grypa?... moja już się trochę uspokoiła, ale to chyba tylko dzięki temu antybiotykowi na przydatki, co to ma też działanie w grypopodobnych choróbskach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne w ulotkach do pierwszego lepszego apapu,czy innego leku przeciwbólowego znajdziesz również mnóstwo skutków ubocznych... Nie zmienię zdania co do tabletek,bo dzięki nim nie obawiam się tak bardzo,że wpadnę... To jest najlepsze rozwiązanie dla kobiet takich jak ja,które nigdy nie chcą mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26 Wreszcie spałam-całe 11h i już w ogóle nie mam gorączki ;). Przeszłam ostro,ale krótko,tylko trochę słaba jestem. Jeszcze mnie pobolewają trochę mięśnie całego ciała włącznie z podbrzuszem,ale to już pikuś :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×