Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość naildor
Goscha masz wziasc obie, w ulotce pisze ze jak sie zapomi i wystepuje koniecznosc wziecia dwoch naraz to obie trzeba wziasc (tak pisze w mojej ulotce, ale przypuszczam ze w wiekszosci tez bo maja taki sam mechanizm dzialania) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
a tak swoja droga to mam jeszczze pytanie mialyscie tak ze nie odrazu zaufalyscie tabletka? bo ja jakos nie umie sie przekonac i przez to ciagle mysle o ciazy i ze nie chce zajsc, normalnie mka psychiczna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klapek22...\"nie obawiaj się że zajdziesz w ciążę\"--->No niby tak, ale zawsze ryzyko jest i o tym trzeba pamiętać... \"jedna przestroga, jeśli wraz z tab anty bierzesz jakiś antybiotyk to uważaj bo jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę\"--->Co Ty dziewczyno, ulotki nie czytałaś!?Nie tylko w tedy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, takie prawdopodobieństwo jest zawsze, a antybiotyk dodatkowo jest zwiększa i nie tylko antybiotyk, a także biegunka, wymioty, pominięcie tabletki, itp - ULOTKA!!I nie pisz tu takich bzdur, że tylko to i że nie ma obaw!! paty86...Ty sobie możesz polecać!Ważne są badania, a nie Twoje polecanie...Co z tego, że dla Ciebie są ok, jak dla innej mogą być lipne...Nie wolno się kimś sugerować... \"są delikatne dlatego nie miałam skutków ubocznych\'--->Ty nie miałaś, ale ktoś może mieć... \"no i dobre bo w ciąże nie zaszłam choć czasem zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce \"--->Każde są dobre, a to jak Ty postępowałaś to tylko masz szczęście, ale nieodpowiedzialna to Ty jesteś i nie ma się tu czym chwalić... GosiaQ...Szczerze, to ja nie chce kończyć, studia są fajne:) ulalalaaa...\"(5 . po 5 dzień)\"--->?Napisz słownie... Zero krwawienia możesz mieć przez 3 pierwsze opakowania - ulotka! Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu ot możesz się kochać do końca po 4 h od zażycia 1-szej tabletki(jeśli pierwszą zażyłaś w 1-szy dzień okresu!)... To krwawienie to po prostu krwawienie z odstawienia, resztki, czy coś... naildor...Nie działają słabiej... MisteriousGirl...A co masz w ulotce napisane, że co masz zrobić jak zwymiotujesz w tym czasie?Jeśli masz napisane, ze masz wziąć drugą a tego nie zrobiłaś to normalnie rób przerwę i dalej jak powinnaś, a jeśli masz coś innego to pewnie masz też napisane, że masz połączyć opakowania... lolekk...Ja dziękuję... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo błędu post dojdzie... A JAK BY INACZEJ...A miałaś badania robione?Ja Ci nie powiem czy masz źle czy dobrze dobrane tylko wyniki badań są po to, żeby dopasować tabletki...Zobacz co masz w ulotce, jakie mogą być skutki przy Twoich tabletkach, chyba ni e do nas takie pytania, nie sądzisz?? Ból piersi to raczej skutek uboczny, ale czy syfy to nie wiem, zależy od rodzaju tabsów... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo błędu post dojdzie... a.moooze.by.tak...\"ale porady \"aaaaaaaa\"- która uważa ze postradała wszystkie rozumy i zna się na wszystkim są do kitu\"--->No skoro uważasz, ze porady, które kopiuję z ulotki są złe to spoko, Twoja opinia...I to, ze pisze, żeby dziewczyny się sugerowały swoją ulotką też jest złe, ja nikomu nie mowie co ma robić, więc nie wiem skąd ta opinia...Przypuszczam co i jak, ale zawsze mowie, żeby czytały swoje ulotki i nie sugerowały się kimś...I wcale nie uważam, ze postradałam wszystkie rozumy, bo ja nie biotę info od siebie samej tylko z ulotek kopiuję, więc taką opinie to sobie wsadź wiesz gidzie... Ja nie oczekuję żadnej odpowiedzi bo nie pytam, mam swoja ulotkę i działam według niej, nie wiem to pytam lekarza a nie dziewczyn na forum...I nie jestem chamska dla wszystkich...A Ty co, adwokat?Ja dobitnie zaznaczam to co myślę o kimś, przynajmniej wredna nie jestem tylko szczera...Tobie coś nie pasi, nie czytaj, proste, nikt Ci nie każde... \"nie wszyscy są tak zaj**iście wspaniałomyślni jak Ty... wszechwiedząca...robiąca wszystko dokładnie i sumiennie;/ \"--->Wszechwiedząca?Znasz mnie, wiesz jaka jestem, dziwne, że oceniasz mnie po postach z forum...Ja o sobie tak nie myślę, a Ty tu mi schlebiasz...Hehe, nieźle nieźle... \"Cały czas powtarzasz,że przy tabsach istnieje 1% ryzyka... no tak istnieje ale wtedy i tylko wtedy gdy NIE STOSUJE SIĘ ICH REGULARNIE LUB INNE CZYNNIKI (np. antybotyki) NA NIE WPŁYWAJĄ!!\"--->No Ty chyba żartujesz??Myślisz, że są 100% metody!!Ryzyko jest zawsze nawet przy idealnym braniu!!I potwierdzi to tutaj niejedna kobieta...Widziałaś ulotkę?To treść z Cilest:\"Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\"...Ja nie wiem skąd Ty wzięłaś to swoje info, ze ryzyka nie ma, bo ulotki to chyba na oczy nie widziałaś?...I nie wiesz o tym, że nic nie daje Ci 100% zabezpieczenia??...Ale żyj sobie w tej swojej świadomości, życzę nie zajścia w ciążę podczas brania tabletek...Nie zdziw się potem skąd ciąża... Goscha...Nie będzie okej, odpuść tą pierwszą, wzięcie 2 nic nie da......Możesz się spóźnić do 12 h...Weź normalnie o 19 jedną, ale zabezpieczaj się przez co najmniej 7 dni dodatkowo, bo wydłużyłaś przerwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscha
Dzięki wielkie za odpowiedź :) Pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscha
...hmm.coś problem z wysłaniem wiadomości.. ale tak czy inaczej: dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Życzę Wam miłego dnia- pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
No i ja się pochwalić muszę, że dostałam właśnie okres. Wiem, że to nie daje pewności, że nie jest się w ciąży i nie dlatego czekałam na niego, żebym była pewna, że nie jestem, bo nie mam powodów, żeby przypuszczać, że coś nie podziałało. Po prostu jak nie dostanę okresu co miesiąc, to jakoś dziwnie i niepewnie się czuję. No nic, koniec moich wywodów. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, może jestem powalona, ale kupiłam drugi test.. tak dla pewności.. zrobię jutro rano.. opowiedziałam pani w aptece co i jak i ona oczywiście radziła wizytę u lekarza (tak tak wiem, ale jak do Polski przyjadę..), ale stwierdziła, że właśnie po tych wielu godzinach to dużo testów tak ma, że kreska w drugim okienku się pojawia, bo zachodzą reakcje chemiczne... i to jest nieważne... cóż, ja, chodząca nerwica, chcę po prostu spokojnie spać ;) pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AyumiHamasaki
Cześć, mam pytanie, chyba każdy tak tu zaczyna^^\'\' Biorę pigułki 4 miesiące i po raz pierwszy zdarzyło mnie się zapomnieć tabletki, powinna to być przedostatnia z opakowania. Zastanawiam się czy mogę zrobić normalnie przerwę? Wiem, że na ulotce pisze, że tak, ale mam dylemat bo kochałam się z partnerem, najpierw bez gumki, ale skończył w dodatkowym zabezpieczeniu. No i tak dwa razy bez mycia się... Później normalnie wzięłam pigułkę, a dziś zapomniałam i minęło więcej niż 12 godzin. Jak sądzicie łyknąć te dwie ostatnie czy mogę normalnie od teraz zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AyumiHamasaki
Cześć, mam pytanie, chyba każdy tak tu zaczyna^^\'\' Biorę pigułki 4 miesiące i po raz pierwszy zdarzyło mnie się zapomnieć tabletki, powinna to być przedostatnia z opakowania. Zastanawiam się czy mogę zrobić normalnie przerwę? Wiem, że na ulotce pisze, że tak, ale mam dylemat bo kochałam się z partnerem, najpierw bez gumki, ale skończył w dodatkowym zabezpieczeniu. No i tak dwa razy bez mycia się... Później normalnie wzięłam pigułkę, a dziś zapomniałam i minęło więcej niż 12 godzin. Jak sądzicie łyknąć te dwie ostatnie czy mogę normalnie od teraz zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chicagoin
Cześć, mam pytanie, chyba każdy tak tu zaczyna^^\'\' Biorę pigułki 4 miesiące i po raz pierwszy zdarzyło mnie się zapomnieć tabletki, powinna to być przedostatnia z opakowania. Zastanawiam się czy mogę zrobić normalnie przerwę? Wiem, że na ulotce pisze, że tak, ale mam dylemat bo kochałam się z partnerem, najpierw bez gumki, ale skończył w dodatkowym zabezpieczeniu. No i tak dwa razy bez mycia się... Później normalnie wzięłam pigułkę, a dziś zapomniałam i minęło więcej niż 12 godzin. Jak sądzicie łyknąć te dwie ostatnie czy mogę normalnie od teraz zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapomniałam jednej
Cześć, mam pytanie, chyba każdy tak tu zaczyna^^'' Biorę pigułki 4 miesiące i po raz pierwszy zdarzyło mnie się zapomnieć tabletki, powinna to być przedostatnia z opakowania. Zastanawiam się czy mogę zrobić normalnie przerwę? Wiem, że na ulotce pisze, że tak, ale mam dylemat bo kochałam się z partnerem, najpierw bez gumki, ale skończył w dodatkowym zabezpieczeniu. No i tak dwa razy bez mycia się... Później normalnie wzięłam pigułkę, a dziś zapomniałam i minęło więcej niż 12 godzin. Jak sądzicie łyknąć te dwie ostatnie czy mogę normalnie od teraz zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.moooze.by.tak
to się uśmiałam... xD dobra mniejsza... to,ze powiedziałam że jestes wpaniałomyślna to było ironiczne...! jestes szczera,a nie wredna? nazywaj to jak chcesz, ale to wygląda tak jakbyś chciala tylko dopierdzielic komus bo ktoś nie wie tego czego Ty sie "nauczylas na pamięc z ulotki"! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela10021
słuchajcie dwa tygodnie temu bylam w gorach z chlopakiem i zgubilam tam tabletki nie myslac duzo poszlam do apteki i kupilam nowe opkowanie i bralam tak jak powinnam w strym opakowaniu tabletke z tego dnia jai wypadal i potem do konca caly blister. Czy jest jakas mozliwosc ze tamte tabletki roznily sie od tych co zgubilam ? prosze pomoznie bo sie troche martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a.moooze.by.tak bo głupotę należy piętnować...ulotka to jest podstawa i każda powinna ją znać,a rzeczy w niej zawarte nie są objęte jakąś państwową tajemnicą... Olencja 26 Pierwszy raz spotkałam większą panikarę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AyumiHamasaki Skoro masz napisane w ulotce,że możesz,to tak zrób :). I nie wysyłaj posta kilka razy,pomimo błędu dojdzie-forum się chrzani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela10021 Jeśli to były tabletki jednofazowe-wszystkie mają taki sam skład,to nie masz się co martwić. Sprawdź w swojej ulotce jakie to są,ale nie przypuszczam,żebyś miała inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...\"nie podałaś jakie tabletki bierzesz, więc nie powiem Ci, czy Twoje też na cerę działają\"--->Może i ogólnie działają, ale wiesz, niekoniecznie muszą dla niej być okej... \"A jak się mylę, to proszę o poprawienie\"--->Nie mylisz się, ja w swojej też tak mam, no chyba, że ona ma coś innego w swojej... katasha7...Ale tą zapomnianą się bierze do 12 h, a u niej 12 h minęło po 10 rano, to nie ma sensu teraz brać o 19 tą zapomnianą i potem 2-gą...To już nie ma znaczenia, miałoby tylko ok. 10... naildor...\"masz wziąć obie, w ulotce pisze ze jak się zapomni i występuje konieczność wzięcia dwóch naraz to obie trzeba wziąć\"--->Ale to tylko w czasie do 12 h...U mnie na przykład nie jest tak napisane...Dlatego trzeba robić według swojej... Ja nie od razu zaufałam, musiałam trochę poczekać...Przekonasz się pewnie po czasie:) Goscha...Możesz wziąć o 22 niekoniecznie o 19... No są kłopoty z forum, błędy wyskakują, ale posty dochodzą po czasie... Ayum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz zrobic juz przerwe bo z opakowania tzreba wyjesc minimum 17-18tabletek, ale mysle ze mozesz i tez wziasc te dwie ostatnie, w 3 tyg brania tabl jest na serio maaaaaaaaarne szanse na zajscie w ciaze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, nie doszedł mój cały post:/ Do tego momentu doszło, a dalej nie, więc piszę jeszcze raz dalszy ciąg... AyumiHamasaki...Tak, możesz zrobić przerwę...To będzie 19 tabletek + 7 dni przerwy potem 21 + 7 przerwy i będzie ok... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo błędu post dojdzie... a.moooze.by.tak...A co tu takiego śmiesznego było:o...Dla mnie śmieszne, a raczej żałosne jest to, ze Ty sądzisz, że jesteś zabezpieczona w 100%... Wiem, że ironiczne...No i co z tego... \"ale to wygląda tak jakbyś chciała tylko dopierdzielić komuś\"--->No w Twoich oczach niech sobie wygląda to jak chcesz...Jak Ci coś nie pasi to nie czytaj...Niech sobie czyta moje wypowiedzi tylko ten kto chce, jeśli dla kogoś jest to chamskie nie musi czytać, proste!! \"bo ktoś nie wie tego czego Ty się \"nauczyłaś na pamięć z ulotki\"! ;/\"--->Skąd to wzięłaś?Czemu dopisujesz sobie niestworzone rzeczy?Gdzie ja napisałam, ze się uczę ulotek?Widzę, że masz panno kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem...Napisałam kopiuję!Widzisz różnicę?...Wchodzisz na neta, masz ulotkę, kopiujesz jej treść i wklejasz, finito!...Więc nie pisz tu, że ja się nauczyłam ulotek na pamięć...A to, ze znam swoją to raczej dobrze niż źle, bo ja przynajmniej wiem, ile % ryzyka jest, nie tak jak Ty, bo widzę, ze ty ulotki na oczy nie widziałaś:o... angela10021...Jeśli masz jednofazowe to nie ma to znaczenia, które wzięłaś kiedy...Musisz wziąć 21 tabletek po prostu, tych samych, nie ma znaczenia, z jakiego opakowania... GosiaQ...:)Dokładnie tak jak napisałaś, głupotę trzeba piętnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
aaaaaaa a juz myslalam ze tylko ze mnie taka panikara:P moglabystez napisac o co chodzi z tym srednim wskaźnikiem niepowodzeń -5% bo powiem szczerze ze pierwszy raz sie z tym spotkalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
naildor, o to samo chciałam zapytać. Nawet sobie to zapisałam wczoraj wieczorem, żeby nie zapomnieć dzisiaj o tym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
Pierwsze tabletki kto pyta nie bladzi:P byle odp mnie bardziej nie zeschizowala:P ja w sumie w ulotce mam napisane ze 'prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest bardzo niewielkie bo tabl maja 99,8% skutecznosci' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela10021
dzisiaj przeczytalam na stronie taletek yasminelle ze po siedmio dniowej przerwie nalezy wziac tabletke w 8 dniu od odstawienia a w ulotce bylo ze 7 ja zawsze stosowalam sie do ulotki i jak ostatna tabletke wzielam w srode to z nastepnego opakowania wezme nastepna dopiero w wtorek. Nie wiem czy to sie czyms rozni czy biore je jakos nie tak czy ktoras z was bierze te tabletki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
angela10021, każde tabletki bierze się chyba w ten sam sposób : 21 dni zażywania ich, a później 7 dni przerwy. Dopiero 8. dnia bierzesz pierwszą tabletkę z nowego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zle bierzesz.... ja biore ostatnia w soboty a pierwsza w niedziele wiec jesli ty bierzesz ostatnia w srody to kolejna zawsze w czwartek zaczynasz!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieeeeechaaaa
hej biore diane on ponad roku i przy obecnym opakowaniu mam po pierwszych kilku tabletkach jakby plodny sluz!! tzn mam uczucie wilgoci, sluzu jest wiecej, jest bialy i rzadki... nie wiem co sie dzieje... niby sluzu plodnego nie ma podczas brania tabsow, ale moze wynika to z faktu polaczenia opakowan i ze sobie przesunelam krwawienie, chociaz nigdy o czyms takim nie slyszalam... mam tez lekkie bole w podbrzuszu jak przy okresie lub owulacji.... czy moge miec owulacje przy tabsach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaa.....
dziewczyny mam pytanie..teraz sie zjarzylam ze ostatnie dwa opakowania biore inaczej niz powinam tzn o tej samej godzinie z tym ze dzien wczesniej wzielam niz powinnam co jest jednoznaczne z tym ze opakowanie zamiast skonczyc sie w srode skonczylo sie we wtorek i zamiast rozpoczac nowe tak jak zawsze w czwartek wzielam w srode....troche to pokrecone...ale jezeli te dwa opakowana wzielam nie w 8 ale w 7 dniu to czy jest mozliwosc zajscia w ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieeeeechaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieeeeechaaaa
widze, ze moj post doszedl pusty.. a wiec jeszcze raz nie, nie mam swedzenia, pieczenia, nic.. tylko wlasnie ten podejrzany sluz i lekkie bole w podbrzuszu, ktore raz sa, raz ich nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×