Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

da aaaaaaaa globulki i gumki stosowałam zamin zaczełam stosowac tabletki. Na tabletki przeszłam dlateg ze z tym bylo za duzo zachodu i za wiele wydatków. Dobra to tak zrobie jak mówisz:) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
Dla uściślenia - zanim zaczęłam brać pigułki miałam robione badania i wywiad rodzinny - nie było przeciwskazań do takiej antykoncepcji. Jeśli brałaś tabletki, dlatego, że miałaś problemy hormonalne, to rozumiem, że mogło Ci wyjść to na dobre, ale ja pisałam o kobietach zdrowych, bez zaburzeń hormonalnych. A ginekologa zmieniłam, już po odstawieniu tabletek. A co do środków przeciwbólowych, to nie są to cukierki, a przez niektórych tak są traktowane. Też się trzeba zastanowić, zanim się sięgnie. Nie ma znaczenia to, że są sprzedawane bez recepty. W niektórych krajach antybiotyki też są sprzedawane bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne Wiem,ale chodziło mi o porównanie i wyciągnięcie wniosków,że przed decyzją na branie jakichkolwiek lekarstw trzeba się liczyć z konsekwencjami tego... Powiedz mi co innego miałabym stosować jeśli chcę mieć prawie 100% pewność nie zajścia w ciążę,szczególnie,że dzieci nigdy nie planuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to bez recepty???... jeszcze nie słyszałam, żeby można było kupić pigułki anty bez recepty!.. idź do pierwszej lepszej apteki i zapytaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory, teraz przeczytałam, że chodzi o środki przeciwbólowe a nie o tabsy z tymi receptami... zwracam honor.. ... ale widzisz, piszesz, piszesz, ale my jesteśmy świadome tego, że pigułki to są hormony i jaki mają na nas wpływa, niemniej jednak mamy też na ten temat swoją opinię i swoimi naukami pt. "przeczytajcie sobie fora i ulotkę" nic nie zdziałasz, bo my zażywamy pigułki WIEDZĄC O TYM... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki antykoncepcyjne
Ok, ja Wam nie każę przestać brać, jeśli znacie skutki uboczne i świadomie narażacie się na ryzyko, to jest to wasza decyzja, bo to jest Wasze zdrowie Ja chciałam wypowiedzieć się na ten temat, bo to jest w końcu forum. Dyskusję pociągnęłam dlatego, że niektóre z dziewczyny stwierdziły, że to o czym piszę to bajki, jakieś wymysły, a tak nie jest. Tabletki są szeroko propagowane, ale nie każda dziewczyna wie, jakie mogą być konsekwencje ich brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne nie odpowiedziałaś na moje pytanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne...\"Poczytaj więcej na RÓŻNYCH forach, to się dowiesz, jakie mogą być konsekwencje\"--->Jakbym wierzyła w fora to za daleko bym nie zaszła...Ja działam według lekarza i ulotki i info czerpię z tego i różnych broszurek, a nie z forum, gdzie każdy może napisać coś z kapelusza, co mu ślina na język przyniesie...Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie i czy Ci nie ściemnia... \"Wiem, że ciężko dopuścić do siebie myśl, że mogą być powikłania i to wcale nie w jednostkowych przypadkach.\"--->Tu nie chodzi o dopuszczanie czy nie dopuszczeniu myli o czymś tam , tylko o to, że jeśli by się działo coś strasznego, tragicznego po tym, to nie było by tego na rynku, kumasz to?... \"Ale skoro wygoda najważniejsza...\"--->I mnie akurat tu nie chodzi o wygodę, bo ja i w gumce się kochałam nie raz, wcale mi to nie przeszkadza, nie ma dla mnie jakiejś istotnej różnicy, czy z gumką czy bez, więc wiesz...Ja wiem po prostu, że mam najskuteczniejszą metodę i koniec... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... \"Tak, tak i te \"różne rzeczy\" o zakrzepicy, nowotworach piersi, zaburzeniach wątrobowych piszą tylko jakieś mohery, które nie maja nic innego do roboty - ot, takie hobby. A nowoczesne kobiety piszą o tym, jakie tabletki są cudowne, bo poprawiają stan skóry i rosną od nich piersi\"--->O zakrzepicy, itp, to my wiemy dziewczynko, bo my to mamy w ulotce, więc mamy tego świadomość i po to mamy robione badania przed i w trakcie - nie znasz się na tym to nie pisz tu bredni, bo widać, że gucio wiesz...Nie widziałaś ulotki na oczy a gadasz...Poza tym, nie spotkałam się z opinią, ze tabletki są cudowne, bo ja chociaż nie miałam żadnych skutków ubocznych nie powiem tego, ze są cudowne, bo to zbyt ach, ech...A dokładając jeszcze, to od anty piersi nie rosną, tylko \"chwilowo\" na czas brania mogą się \"powiększyć\", bo anty zatrzymują wodę w organizmie powodując taki efekt do czasu odstawienia anty - znowu Twoja brednia, która wskazuje, że jesteś niedouczona a piszesz nie wiem po co, że niby takie mądrości, o których my nie wiemy, a wiemy, przynajmniej te mądrzejsze, które czytają ulotki... \"i dopuść do siebie myśl, że takie powikłania naprawdę się zdarzają i to wcale nie w jednym przypadku na milion\"--->No ale przecież my to wiemy!!Mamy badania po to, żeby to kontrolować!! \"Ale zapewne lepiej się znacie na antykoncepcji hormonalnej niż lekarz.\"--->No i po co takie dupo lizanie?Kto tu niby uchodzi za to, że wie lepiej?Każda ma skądś dane info i broni swojej racji...Proste! Tabletki mają dużo dobrych stron - leczniczych - torbiele, regulowanie okresu, itp... \"A co do środków przeciwbólowych, to nie są to cukierki, a przez niektórych tak są traktowane. Też się trzeba zastanowić, zanim się sięgnie. Nie ma znaczenia to, że są sprzedawane bez recepty. W niektórych krajach antybiotyki też są sprzedawane bez recepty.\"--->No więc właśnie, każdy lek, dodajmy też do tego anty, działa na tej samej zasadzie... \"świadomie narażacie się na ryzyko\"--->Ja się powtórzę po raz nie wiem który, ze jeśli to byłoby takie straszne, to nie byłoby tego na rynku... \"Tabletki są szeroko propagowane, ale nie każda dziewczyna wie, jakie mogą być konsekwencje ich brania. \"--->No racja, bo są głupie i nie czytają ulotki przed wzięciem pierwszej tabletki, to już jest ich problem i głupota, sorki, ale nie moja...Jak można zacząć coś zażywać nie znając tego?Nie czaje takiej jazdy... Agq...Ustaw sobie alarm w telefonie na daną godzinę i zażywaj tabletkę od razu jak słyszysz alarm... \"a czy robiąc już teraz tez będzie on wiarygodny??\"--->Ale co?Test? \"a jak już jestem w ciąży to już powinnam coś odczuwać??\"--->Nie raz są objawy, nie raz nie ma, jedna ma po miesiącu inna po trzech, itp... naildor...No zapytaj i napisz jak coś, bo sama jestem ciekawa co i jak, bo nigdy się w to nie zagłębiałam... \"naildor\"--->No non stop nie masz owulacji wiec masz 1 % możliwości przy przestrzeganiu wszystkich zasad... GosiaQ...\"Fuks,bo u niej od stosunku do dnia zażycia tabletki minęło 5 dni\"--->Nie no, pisała, że kochała się w piątek i w piątek wzięła tabletkę zamiast w środę...Czyli kochała się przed zażyciem, ale już po tych prawie dwóch dniach wydłużenia, czyli skuteczność była marna... \"o ile w ogóle to jest kobieta ;P. Wiadomo,że tutaj każdy może być kim tylko zechce...\"--->No właśnie to samo napisałam wyżej właśnie jej... \"w ulotkach do pierwszego lepszego apapu,czy innego leku przeciwbólowego znajdziesz również mnóstwo skutków ubocznych\"--->No właśnie, dokładnie tak jest...Wszystko prawie ma jakieś skutki jeśli chodzi o leki... olencja 26...Popieram:) \"wiadomo, iż są przypadki, że kobieta nie może w ogóle brać hormonów\"--->No właśnie o tym chciałam rzec...A więc jest tak, że kobiety z reguły nie badają się przed zastosowaniem antykoncepcji czy mogą mieć dzieci i ich partnerzy tez nie, więc jak zaczynają anty i po czasie okazuje się, ze nie mogą to zwalają to na anty...Gdyby robiły badania wcześniej, wyszłoby, że oboje mogą mieć dzieci i nagle po tabletkach nie mogą to można by było przypuszczać, ze powodem są hormony...Dziękuję, wszystko na ten temat... \"moja ginekolog-endokrynolog mnie wyleczyła właśnie hormonami, w przeciwnym razie groziła mi w przyszłości bezpłodność\"--->Mojej kumpeli wyleczyli mega wielkiego torbiela...Też chodziłam do endokrynologa:) \"...jeżeli ja mam uczulenie na kiwi to nie piszę na forum, że powinni to wycofać ze sprzedaży, bo to jest niebezpieczne.... bowiem większość ludzi jednak tego uczulenia nie ma i będzie je nadal jadło... może dziwne porównanie, ale zasada ta sama pozdrawiam.\"--->Dla mnie idealne:) martika151...Aha:) Pewnie mój post dojdzie z wielkim opóźnieniem i już się wszystko wyjaśni o co ja tu pytam zanim dojdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa To mi się chyba pochrzaniło,bo zrozumiałam,że kochała się jeszcze podczas tej planowej przerwy,a nie w ten felerny piątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuzanna
biore yasmine i od jakiegos tygodnia zle sie czuje i zastanawia mnie czy to moze od nich... raz po wzieciu tabletki - uplynely 2 godziny wypilam pol szklanki piwa, czy moglo to zachwiac ich dzialanie ? zapewne zostane skierowana do ulotki- otoz na temat alkoholu w mojej ksizeczce nie ma ani slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa z opóźnieniem jak z opóźnieniem, ale w całości doszedł :D ja już chodzę do, że tak powiem, \"normalnego\" ginekologa, ale u gin.-endokrynolog spędziłam pół moich studiów.. ten cały \"sumamed\" pomógł na te bóle w podbrzuszu!.. wygląda na to, że rzeczywiście przeziębiłam sobie jajniki... ale po tym leku, szczególnie pierwsze dwie godziny po zażyciu bardzo źle się czuje... po raz pierwszy w życiu tak źle antybiotyk znoszę... no ale dawka też jest pokaźna... jak otworzyłam opakowanie po raz pierwszy to myślałam, że przepisała mi nasenne tabletki dla konia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM JESZCZE DO WAS DZIEWCZYNY PYTANIE od 2 tygodni biore tabletki-CILEST,wrocilam do nich po ponad 1,5 rocznej przerwie(ciąża,karmienie),CO JUZ TU PISALAM,CO I JAK,wczesniejsze objawy mi przeszly,zawroty glowy itd. ale teraz mam jak by plodny śluz,wczesniej,tak mi sie przynajmniej wydaje nie mialam tak jak zauwarzylam dzisiaj,a mianowicie czuje uczucie ze jak by cos wypadalo ze mnie,ze jest mi mokro(tak jak kiedy zaczyna @)zauwarzylam tez na bieliznie i w pochwie duzo przezroczystej,bardzo ciognacej sie wydzieliny takiej jak w ciasie owulacji i nie wiem czy to nie sluz polodny,tabletki biore regularnie,zadnej nie pominelam,maxymalna roznica w ich przyjeciu wynosila 0,5 godz i zdarzylo sie tak tylko 2 razy,liczac od dnia ostatniej miesiaczki to by wychodzily dni plodne,ale w czasia stosowania tabletek jestem prawie pewna ze jest to nie mozliwe :/:/: / i boje sie panicznie czy nie oznacza to owulacji i czy nie zajde teraz w ciaze,zwlaszcza ze wczoraj kochalam sie z moim facetem CZY KTORAS Z WAS TAK MIALA UZYWAJAC TABLETEK...ZWLASZCZA CILEST???? PROSZE O ODPOWIEDZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM JESZCZE DO WAS DZIEWCZYNY PYTANIE od 2 tygodni biore tabletki-CILEST,wrocilam do nich po ponad 1,5 rocznej przerwie(ciąża,karmienie),CO JUZ TU PISALAM,CO I JAK,wczesniejsze objawy mi przeszly,zawroty glowy itd. ale teraz mam jak by plodny śluz,wczesniej,tak mi sie przynajmniej wydaje nie mialam tak jak zauwarzylam dzisiaj,a mianowicie czuje uczucie ze jak by cos wypadalo ze mnie,ze jest mi mokro(tak jak kiedy zaczyna @)zauwarzylam tez na bieliznie i w pochwie duzo przezroczystej,bardzo ciognacej sie wydzieliny takiej jak w ciasie owulacji i nie wiem czy to nie sluz polodny,tabletki biore regularnie,zadnej nie pominelam,maxymalna roznica w ich przyjeciu wynosila 0,5 godz i zdarzylo sie tak tylko 2 razy,liczac od dnia ostatniej miesiaczki to by wychodzily dni plodne,ale w czasia stosowania tabletek jestem prawie pewna ze jest to nie mozliwe :/:/: / i boje sie panicznie czy nie oznacza to owulacji i czy nie zajde teraz w ciaze,zwlaszcza ze wczoraj kochalam sie z moim facetem CZY KTORAS Z WAS TAK MIALA UZYWAJAC TABLETEK...ZWLASZCZA CILEST???? PROSZE O ODPOWIEDZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluttka88 poczytaj w ulotce czy nie pisze cos o zmianie konsystencji, wygladu sluzu bo tak jak pisalam wyzej u mnie napisane jest ze nie nalezy sie tym sugeowacgdyz tabletki zmieniaja parametry temperatury i sluzu, poza tym tez pyalam lekarza i powiedzial ze nie nalezy na to zwacac uwagi bo kazdy organizm reaguje inaczej:) aaaaaaa mam pytanie:) bo rozumie ze jesli zapomnialam tabletki i nie minelo wicej jak 12h to mam ja zazyc jak najszybciej (wg ulotki) jednak nie rozumie czehos innego cyt \"pominieta tabl w pierwszym tyg; nalezy przyjac tabletke tak szybko jak to mozliwe a nastepna tabl o zwyklej porze (nawet jesli oznacza to jednoczesne przyjecie dwoch tabletek)...\" i tu moje pytanie czy wg tego co napisalam nawet jak minie 12h to mam mimo wszytko przyjac pominieta tabletke? bo ja tego nie rozumie tak do konca, dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluttka88 Ja miałam taki śluz teraz przez całe opakowanie,nie ma co się martwić... nie można obserwować śluzu podczas brania tabletek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naildor Masz ją zażyć nawet po upływie 12h,po prostu chodzi o to,że jeśli nie minęło tyle,to antykoncepcja jest zachowana i nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać,ale jeśli minęło,to następny tydzień trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ten śluz...ja to już chyba wszystkie odmiany miałam przy pigułkach;) nie to, żebym miała znowu ciążową schizę:P ale chyba rzeczywiście nie ma co się przejmować tym wyglądem śluzu przy pigułkach, bo on się w każdej chwili może zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxczekoladka145xx
Witam! Chciałam sie dowiedziec w ktorym dniu przerwy w braniu tabletek rozpoczyna sie nowe opakowanie w 7 dniu czy ósmym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxczekoladka145xx
Mam jeszczejedno pytanko zapomnialam wzias jednej tabletki nie zapietam kiedy i teraz mam jedna wiecej bo powiny mi starczyc do czwartku a mam do srody co mam teraz zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonazuzanna...Ja ci już na Twój post odpowiadałam wcześniej, chyba na 2 strony wcześniej!! olencja 26...No w całości:) maluttka88...O tym śluzie to też już chyba pisałaś wcześniej z tego co wiem, chyba, że to nie Ty. Nie sugeruj się tym, co było wcześniej jak brałaś...Teraz bierzesz na nowo, więc patrz na to wszystko od nowa, od początku... \"i boje się panicznie czy nie oznacza to owulacji i czy nie zajdę teraz w ciążę\"--->Zawsze możesz zajść w ciążę...Nie stresuj się tak bardzo tym, poczekaj jeszcze i jak coś to idź do lekarza na badanie, wykluczy ciążę i powie Ci co i jak, może to tylko zbieg okoliczności... \"CZY KTÓRAŚ Z WAS TAK MIAŁA UŻYWAJĄC TABLETEK...ZWŁASZCZA CILEST????\"--->Ja brałam Cilest na początku dwa lata i nie miałam nic takiego... Nie wysyłaj posta kilka razy mimo błędu post dojdzie... naildor...\" tu moje pytanie czy wg tego co napisałam nawet jak minie 12h to mam mimo wszytko przyjąć pominiętą tabletkę? bo ja tego nie rozumie tak do końca\"--->Teraz nie wiem jak mam w Regulonie, nie pamiętam, a nie zapomniałam jeszcze żadnej z tych nowych więc nie wiem, a nie chce mi się szukać:P, a jeśli chodzi o Cilest to pamiętam, że tam mam napisane, że trzeba wziąć czy tak czy siak, nawet po 12 h, tyle, że jak zażyjesz przed 12 h to nie musisz się dodatkowo zabezpieczać, a jak przekroczysz, to zażywasz na przykład w czasie 20 h, ale musisz się zabezpieczać potem 7 dni dodatkowo....A nie masz o tym nic w ulotce?Co masz zrobić jak nie zażyjesz w ciągu tych 12 h? xxczekoladka145xx...Masz 7 dni przerwy, to czemu myślisz, ze może 7 dnia?...Bierzesz 21 tabletek, 22 dnia zaczynasz 7 dni przerwy, czyli tym samym 8 dnia zaczynasz następne opakowanie...Masz mieć przerwę całe pełne 7 dni, tak jak 21 dni bierzesz tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ósmym jeśli wzięłaś ostatnią pigułkę w np. sobotę, to niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob. MASZ PRZERWĘ a 1. pigułkę bierzesz w niedzielę czyli 7 dni przerwy, ósmy - nowe op.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxczekoladka145xx
Witam! Pomuzcie mi bo nie wiem co mam robic. zawsze bralam tabletke w 7 dniu przerwy a powinam brac w 8 czy nic sie nie stanie jak teraz wezme w 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxczekoladka145xx
Witam! Pomuzcie mi bo nie wiem co mam robic... Zawsze bralam tabletke w 7 dniu przerwy a powinam w 8 czy nic sie nie stanie jak teraz zaczne brac w 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxczekoladka145xx
Witam! pomuzcie mi bo nie wiem co robic... zawsze zaczynalam opakowanie w 7 dniu przerwy a powinam w 8 czy nic sie nie stanie jak teraz zaczne brac w 8? I ostatnio zapomnialam wzias jedej tabletki nie pamietam kiedy powino mi starczyc do wtorku a mam do sr co mam teraz zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxczekoladka145xx...no teraz to masz trochę lipę, bo nie masz pełnego zabezpieczenia...Powinnaś w dzień zapomnienia przyjąć zapomnianą i normalną, jeśli w czasie 12 h to luz jeśli ponad 12 h to dodatkowe zabezpieczenie 7 dni...Ty nie wiesz co i jak, nie postąpiłaś tak jak powinnaś, bo przeoczyłaś to pominięcie, więc zabezpieczenie wzięło w łeb...Jeśli się kochałaś w tym cyklu radzę zrobić test... \"zawsze brałam tabletkę w 7 dniu przerwy a powinnam brać w 8 czy nic się nie stanie jak teraz wezmę w 8\"--->Nic się nie stanie... \\Rozwalisz sobie cykl i możesz mieć tego skutki, ale poza tym luz... Nie wysyłaj posta kilka razy mimo błędu post dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxczekoladka145xx
Ale gdy teraz skacze to opakowanie i po tej przerwie zaczne nowe to bede miala znowu zabezpieczenie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxczekoladka145xx Będzie pełne,ale najpierw musisz wykluczyć ciążę... Zrób test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej od czasu nasilenia się moich objawów grypowych-powiedzmy od poniedziałku,ciągle boli mnie podbrzusze i chce mi się do łazienki... Zupełnie jak by mi spuchł brzuch i cisnął na pęcherz. Czym to może być spowodowane? Przemęczeniem mięśni przez ciągłe kaszlenie i wykorzystywanie chusteczek? bo wtedy mięśnie bardzo się napinają... Wiem kolejne dziwne pytanie,ale zaczynam schizować zleksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ może sobie też pęcherz podziębiłaś, albo to jajniki... ja też miałam niedawno przecież te bóle w podbrzuszu to moja ginekolog dała mi antybiotyk na stan zapalny jajników i juz nie boli... a miałam przecież wiesz jakie schizy (czasem wracają;) ).. leć do lekarza z tym najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olencja 26 Wiesz,że ja też panikuję i już sobie ciążę wkręciłam jak zwykle :P. Oby było tak jak mówisz. A może być to efekt tego,że wzięłam 2op. pod rząd,a potem zrobiłam 3dniową przerwę i 4tego dnia rozpoczęłam nowe opakowanie? Skończyłam brać wczoraj,a pobolewa od poniedziałku ;>. Nie lubimy schizów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×