Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

beatkat...\"Ponieważ teraz już nie wiem czy okres który dostałam zresztą regularnie bo zawsze dostaję w 3 dzień w przerwie jest właściwy czy nie?\"--->Heh, pytasz...A ja Ci nie powiem, bo go nie widzę, hehe...Jest ponoć inny niż przeważnie, ja wiem to od innych dziewczyn, które tutaj to pisały, z żadnych innych źródeł... \"Czy moja poprzednia sytuacja mogła wpłynąć na to że tabletki zawiodły.\"--->Jeśli zrobiłaś tak jak w ulotce i masz napisane, że jak tak zrobisz, to tabletki dalej działają, to miałaś całe zabezpieczenie, a jeśli masz napisane, że działanie może być osłabione, to tak też jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xaybzc
czy ktoś nie wie czy novynette bierze się po kolei jak są na opakowaniu (od poniedziałku) czy jak biorę od soboty to mam wziąć pierwszą tabletkę z napisem sobota (tj. 6 tabletka na opakowaniu) ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyzabc W novynette ponumerowanych jest tylko niby 7 tabletek-chodzi o dni tygodnia,ale to nie jest stricto do tabletek,ale to oznacza tych 7 dni przerwy - na odwrocie blistra widac takie male dziurki do przekluwania i tym sobie odznaczasz przerwę. Tabletki bierzesz od nr1-obok jest napis start i tak po kolei. Zawsze możesz sobie podpisać mazakiem obok nr dni tygodnia dla wygody. Btw. wszystkie mają ten sam skład,ale najwygodniej brać od nr 1 skoro nie ma dni tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Cześc dziewczyny. To znowu ja, z kolejnym problemem:P Wczoraj, już po raz 2gi, zapomniałam wziąc tabletkę. Zażyłam ją dopiero przed chwilą, co w moim przypadku oznacza 17 h za późno. Jest to moja ostatnia tabletka z opakowania. I teraz mam malutki dylemat. W ulotce jest napisane o dwóch możliwościach, dwóch krokach, które mogę teraz podjąc: 1) nie robic przerwy 2) nie dokańczac opakowania (co w moim przypadku jest trochę dziwne, bo to była moja ostatnia tabletka), zrobic 7 dniową przerwę i nowe opakowanie normalnie zacząc I się teraz zastanawiam, czy robic tą przerwę, czy nie. Co Wy byście zrobiły na moim miejscu? Ja raczej jestem za tym, żeby jej nie robic, ale pewna tego nie jestem. No i jeśli nie zrobię przerwy, to czy zabezpieczenie jest ciągłe? Tzn. czy muszę czekac jakiś czas, aby pełne zabezpieczenie bylo? Nie ma o tym wspomniane nic w ulotce. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggie1...To są tabletki jednofazowe, więc można brać jak się chce, bo każda ma ten sam skład...Ale po to są zaznaczone dniami tygodnia, żeby nam ułatwić, żebyś zawsze wiedziała, czy wzięłaś daną tabletkę w dany dzień... \"czy jak biorę od soboty to mam wziąć pierwszą tabletkę z napisem sobota (tj. 6 tabletka na opakowaniu) ? :/\"--->Tak, po to są zaznaczone dni tygodnia, dla ułatwienia...Ale jak wzięłaś inaczej, to nic się nie stało, tylko pilnuj się bardziej, żeby się nie pomylić i jakiejś nie pominąć... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post i tak dojdzie...Zmiana nika też nic nie daje... GosiaQ...Ja w Regulon też mam tylko 7 dni zaznaczonych i właśnie sobie mazakiem pisze zawsze, bo bym się pogubiła:P Pierwsze tabletki...J bym zrobiła jak pod 2) napisałaś...Nie robienie przerwy miesza nieco w organizmie, a nie wzięcie jednej tabletki tak bardzo nie namiesza... \"No i jeśli nie zrobię przerwy, to czy zabezpieczenie jest ciągłe?\"--->Oj tego to nie wiem, skoro nie masz nic w ulotce, co bardzo dziwne, to ja bym się zabezpieczała z 7 dni, tak dla pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PPPPPPPP
CZY BIERZE KTORAS Z WAS DIANE-35?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, niestety jest już za późno. Wzięłam wczoraj tabletkę z nowego opakowania, nie robiąc tym samym przerwy. Zobaczymy co się będzie działo. Mam nadzieję, że nic strasznego, bo szczerze mówiąc ogromnie się bałam biorąc tą tabletkę. Ale dziękuję Ci bardzo za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PPPPPPPP...Ja nie... Pierwsze tabletki...Spoko, ale pamiętaj, że możesz mieć plamienia gdzieś w połowie opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala1234
heja :) Dziewczyny powiedzcie mi jak to bedzie teraz, bo w sobote zmieniamy czas chyba i jesli biore o 20 tabl. to o ktorej mam brac po zmianie czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmm111
czy teraz przy zmianie czasu jak biore tabletki o 20 to bede je musiala brac o 21 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmm111
czy teraz przy zmianie czasu jak biore tabletki o 20 to bede je musiala brac o 21 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmm567
zmiana czasu . czyli teraz jesli biore tabl. o 20 to po zmianie bede musiala brac o 21 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1876542ds
jak to bedzie ze zmiana czasu? jak biore tabletki o 20 to mam brac o 21 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala1234...O 20...Przecież jedna godzina w tą czy w tą nic Ci nie zaszkodzi... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post i tak dojdzie...Zmiana nika też nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fimi
witam! chciałam zapytac o zabezpieczenie tabletkami. widze ze temat jest rozległy, dlatego nie mam czasu szukac odpowiedzi na moje pytanie czytajac 366 storn postów. prosze o odpowiedz na pytanie: "kiedy i od kiedy działa zabezpieczenie?" od pierwszej tabletki/opakowania. i czy podczas 7-dniowej przerwy również jest zabezpieczenie antykoncepcyjne czy w ciagu tych 7 dni bez pigulki jest ryzyko zajscia w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa20
Hej mam pytanie czy podczas regularnego brania tabletek anty.w dni płodne mozna zajść w ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa20
Hej mam pytanie czy podczas regularnego przyjmowania tabletek nawet w dni płodne można zajść w ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa20 Przepraszam,ale na tępotę jestem cięta...jakie ku*** dni płodne!!! Kobieto podczas brania tabletek NIE MA dni płodnych!!!!!!!!!!!!!!!! i zajść możesz zawsze bo jest minimalny procent ryzyka wg. ulotki aaaaaaa to prawie 1%,a wg. wskaźnika pearla to 0,02% Weź się doedukuj... fimi Działają już po 4h od zażycia 1szej tabletki-jeśli bierzesz zgodnie z zasadami,to działają też podczas przerwy 7dmio dniowej,ale zajść możesz zawsze bo jest minimalny procent ryzyka wg. ulotki aaaaaaa to prawie 1%,a wg. wskaźnika pearla to 0,02%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fimi...\"kiedy i od kiedy działa zabezpieczenie?\"--->To, że Ci się nie chce czytać forum rozumiem, ale po to masz ulotkę dołączoną do tabletek, żeby ją przeczytać - przestudiować!!To jest konieczne, jak można brać coś w ciemno, nie czaje!? Tabletki Cię chronią non stop, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w brani, wtedy Cię chronią w ponad 99%...Działają po 4 h od zażycia pierwszej, jeśli pierwszą zażyłaś w pierwszym dniu okresu... \"i czy podczas 7-dniowej przerwy również jest zabezpieczenie antykoncepcyjne\"--->Zawsze jest zabezpieczenie!!Co to byłaby za antykoncepcja, jakby działa tylko w niektóre dni - bezsensowna, nie sądzisz!? \"czy w ciągu tych 7 dni bez pigułki jest ryzyko zajścia w ciążę?\"--->Dziewczynko, naucz się coś o anty, bo nic nie wiesz, ulotka w dłoń i czytać ze 2, 3 razy...ZAWSZE jest ryzyko zajścia w ciążę!!ZAWSZE!!Nawet przy idealnym braniu...W czasie 7 dni przerwy jesteś zabezpieczona w ponad 99% jeśli przestrzegasz zasad!! ULOTKA! ULOTKA! ULOTKA! aaaa20...Jakie dni płodne?Przecież jak bierzesz anty, to nie masz dni płodnych!!Zawsze masz ryzyko prawie 1 %, nawet jak bierzesz idealnie - ULOTKA!! GosiaQ...Czytam to i ręce mi opadają... Tak huczą i krzyczą w mediach:\"Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączoną do opakowania będź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...\" Bla, bla, bla...To te dalej swoje, po co im ulotka...Ehh...Szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Żebyśmy tylko wrzodów z nerwów nie dostały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Hahaha...Ja tak szczerze mówiąc, to się nie denerwuje, tylko mnie wkurza to, że nie czytają ulotek, a później się dziwią, że w ciąży i potem rodzą się biedne niechciane i niekochane dzieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga123
chcialabym sie dowiedziec jak spada skutecznosc tabletek, gdy sie jej zapomni i wystapi przerwa wieksza niz 12 h? biore mercilion, przedtem bralam cyprest mialam miesiaczna przerwe i zaczelam brac mercilion, niestety zapomnilam wziac na czas tabletki w pierwszym tyg, wiem ze powinnam sie zabezpieczac sie dodatkowo przez 7 kolejnych dni, ale jakos zle to wyliczylam i juz 6 dnia odbylam stosunek bez zabezpieczenia, teraz bardzo sie denerwuje i sie zastanawiam czy jest duze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?:(co prawda minelo az te 6 dni od WIELKIEJ POMYLKI ale i tak sie matrtwie:( wczoraj czyli 8 dni po stosunku moje piersi zrobily sie troche bardziej obrzmiale(byly troche ale to chyab od tabletek) i to tez mnie jeszcze bardziej zaniepokoilo:( robilam dzis tes(9 dni po i nic jak narazie nie wyszlo) ale strasznie sie martwie :( prosze o rade czy jest duze prawdopodobienstwo ze wpadlam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olga123...\"chciałabym się dowiedzieć jak spada skuteczność tabletek, gdy się jej zapomni i wystąpi przerwa większa niż 12 h?\"--->Ile?Tego to chyba żadna z nas nie wie...Na pewno jest mniejsza niż ponad 99 %... \"teraz bardzo się denerwuje i się zastanawiam czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?\"--->Ja mam napisane w ulotce, że z każdą pominiętą tabletką ryzyko wzrasta, ale ile to nie wiem...Ale domyślam się, że jest duże, skoro trzeba wziąć tabletkę w ciągu 12 h... \"w sumie to był już 6 dzień od tej WIELKIEJ POMYŁKI ale i tak się martwię\"--->Jak 7 to 7 i ani jeden mniej ani więcej...To są zasady, których trzeba się mocno trzymać... \"a jakieś 8 dni po stosunku moje piersi stały się jeszcze bardziej obrzmiałe (wcześniej tez trochę były ale nie tak to raczej od tabletek) i to mnie jeszcze bardziej martwi\"--->Nie no, nie przesadzaj...Chyba nie sądzisz, że po 8 dniach rzekomej ciąży miałabyś już objawy... Co do piersi, to tabletki zatrzymują wodę w organizmie, więc mogą się powiększyć na czas brania tabletkę, odstawisz tabletki to Ci wrócą do dawnego wyglądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Zwracam sie z paroma pytaniami do Was, gdyż żadna ulotka nie zastąpi tego czym możecie sie podzielić - chodzi mi o opinie. Dopiero zaczynam swoją przygode z tabletkami (MICROGYNON 21) i jak wiele z Was wypowiadających si e tu mam kilka pytań. Przepraszam jesli powtórze dane pytanie ( a powtórze z pewnością) ale ten tamat ma 366 stron heh ;) Przynajmniej odświeże forum ;) Mianowicie... czy stosując tabletki całkowicie wyzbyliście sie prezerwatyw? wiem, wiem nikt i nic nie daje 100% pewności ale przy całkowicie regularnym zażywani tabletek co do godziny? czy spotkałyścię się może z WPADKAMI podczas regularnego brania tabletek?! mając już kilka lat stałeg partnera mam już dośc tego prymitywnego środka antykoncepcyjnego :/ dzidziusia jeszcze nie mam zamiaru mieć, więc zdecydowałam sie na tabletki ale wciąż mam wielkie wątpliwości co do ich skuteczności... przede wszystkim biore tabletki z racji nieregularnego okresu ( raz miałam co 18 dni a ostatnio co 52 ) :/ i w pewnym momencie jest duzo stresu i pytanie czy ja jestem wiatropylna hehehe ;) chciałabym się oddać wodzy fantazji i poczucia pewności z tabletkami podczas stosunku i czerpac z niego jak najwięcej przyjemności fizycznej, jak i psychnicznej ;) ... mam nadzieje, że mnie rozumiecie ;) Nie będe już pytac o skutki uboczne - bo jak wiadomo każdy organizm zachowuje sie inaczej. Więc z racji, że dopiero zaczynam tego typu antykoncepcje więc sama poczekam i bede miec nadzieje, że ciałka mi nie przybędzie hehe ;) Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początkująca z tabletkami...\"żadna ulotka nie zastąpi tego czym możecie się podzielić - chodzi mi o opinie.\"--->Mimo wszystko jednak to ulotka jest najważniejsza i nie nasze opinie mają Cię inspirować do działania, tylko właśnie ulotka:) \"czy stosując tabletki całkowicie wyzbyliście się prezerwatyw?\"--->Ja całkowicie nie...Używam jej wtedy kiedy \"każe\" mi to ulotka... \"wiem, wiem nikt i nic nie daje 100% pewności ale przy całkowicie regularnym zażywani tabletek co do godziny?\"--->Nie sądzisz, że to co napisałaś jest ze sobą sprzeczne?Wiesz, że nic nie daje 100% pewności, a jednak pytasz czy daje, hehe...Masz ulotkę i w niej napisane zapewne, że tabletki dają ponad 99% zabezpieczenia, czyli istnieje ryzyko prawie 1 % i to ryzyko jest ZAWSZE, nawet przy idealnym braniu(przeczytaj ulotkę to się przekonasz)...P.S. Gumka jak nie pęknie daje 100 % pewności:) \"czy spotkałyście się może z WPADKAMI podczas regularnego brania tabletek?! \"--->Nie tylko regularność ma tu znaczenie!A antybiotyki, biegunki, wymioty, itp?Ulotka! - Ja się osobiście nie spotkałam, ale pisały tu dziewczyny o takich wpadkach...1 kobieta na 100 na rok wpada - dane z mojej ulotki... Miałaś robione badania? \"i pytanie czy ja jestem wiatropylna hehehe\"--->Czemu wiatropylna?Skoro kochasz się z partnerem... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie, zmiana nika też nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuja za ironiczną odpowiedź ;] Ps. na drugi raz nie czepiaj sie słówek i analizuj pewną przenoście chociażby z tym \"wiatropylna\" ... Pozdrawiam Czytelniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek1711
Hej dziewczyny ;p Mam takie pyt jA jestem prawie pewny żę biorąc proszki można się kochać takżę w dni płodne i nie trzeba się bawić w ich liczenie ale moja dziewczyna nie. Czy mogłybyście ją uświadomić please ;) bierze Yasminelle drugie opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek 17 11
hej dziewczyny mam takie pyt a zarazem prośbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek1711
Witam. Dziewczyny mam prośbę czy mogłybyście uświadomić mojej dziewczynie żę podczas brania tabletek nie ma dni płodnych. Bo ona nie jest pewna a w ulote tego nie ma. Bierze Yasminelle 2 opakowanie. Dajcię pare opd to wyedy może uwierzy... Chyba że to ona ma racje :/ please o pomoc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×