Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość emka1000
cześć dziewczyny :) widzę ze jesteście bardziej doświadczone niż ja, dlatego pytam... chciałabym zacząć współżycie, mam już 18 lat i mam regularne miesiączki... nigdy dotąd nie byłam u ginekologa a chciałabym zacząc przyjmować tabletki, co muszę zabrać do lekarza żeby on mi je przepisał? jak drogie są takie pigułki? proszę o odpowiedz i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 325hhk
W ulotce napisane jest: Jeżeli wcześniej przyjmowano inny złożony środek antykoncepcyjny - Można rozpocząć przyjmowanie preparatu microgynon21 następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki dotychczas stosowanego preparatu (oznacza to brak przerwy w przyjmowaniu tabletek). Jeżeli preparat ten zawiera również tabletki nieaktywne(bez zawartości hormonów), można rozpocząć przyjmowanie preparatu m21 następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej hormon. Można również rozpocząć przyjmowanie preparatu później, ale nigdy nie później niż w dniu, w którym po 7-dniowej przerwie należałoby przyjąć dotychczas stosowaną tabletkę (lub następnego dnia po ostatniej nieaktywnej tabletce dotychczas stosowanego preparatu). Jeżeli postąpi sie zgodnie z powyższymi zaleceniami, wówczas nie jest potrzebne stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Czyli według ulotki powinno być wszystko ok, chyba, że mam jakieś kiepskie rozumowanie i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Pomożcie mi rozwiac moje wątpliwości. Wczoraj jak zwykle we środę rozpoczęłam kolejne opakowanie tabl.Logest. zawsze zaczynałam 1 tabl. ok. godziny 12, jednak wczoraj nie mogłam tak zrobic (po upewnieniu się o pewnej sprawie jednak rozpoczęłam to kolejne opakowanie). tylko była juz godzin 19 :/ i moje pytanie jest takie: czy dzisiaj (2 tabletke) moge wziac np. o 15 i przez kolejne 26 dni tez tak brac? akurat dzisiaj wyszloby tak, ze nie minie 24 godziny od wczorajszej tabletki tylko jakies18. no a jutro już brałabym o tej 15. Co o tym sądzicie? do lekarza ide dopiero w poniedzialek więc teraz chciałam poznac Waszą opinię. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
Hej,dziewczyny czy ktoras z Was odczuwa bol w podbrzuszu w 3 tygodniu przyjmowania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emka1000...\"co muszę zabrać do lekarza żeby on mi je przepisał?\"--->Nic...Idziesz, bada Cię, rozmawia z Tobą, kieruje na badania, potem idziesz do niego z wynikami i Ci przepisuje najbardziej dla Ciebie odpowiednie... \"jak drogie są takie pigułki?\"--->Różnie...Od 8 do jakoś 50 zł...Trzeba pytać po różnych aptekach...Moje np. w jednej są za 20 coś, a ja kupuje za 19,50...Cilest wcześniej brałam i ja kupowałam za 15, a w innych były za 22, 23 złote... 325hhk...Na moje oko jest ok... Ka 0505...Możesz... annaaaa...Ja odczuwam, ale lekko i nie zawsze, można powiedzieć, że mi się zdarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Nurtuje mnie pewna sprawa,w ost miesiącu zrobiłam przerwę 6dniową,a teraz normalnie 7dnio,więc wszystko jak należy. Ten okres był obfity i to bardzo tylko,że hmmm wzięłam już 2gą tabletkę z nowego opakowania,a dalej mam plamienia...coś nie tak,czy się zdarza i czy lepiej dodatkowo się zabezpieczyć,czy nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Nie wiem czy coś nie tak, nie wiem czy się zdarza, bo ja jak mam dalej niż w przerwie plamienie to tylko pierwszego dnia jak coś, potem już nie mam...Dodatkowe zabezpieczenie nie jest chyba konieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarbeczek0204
A ja mam takie wazne dla mnie pytanie, ze od jakiegos juz czasu tabletki Yasmin i jest bylo mi z nimi dobrze... ale ostatnio zauwazylam,ze w ogóle nie mam ochoty na seks, jestem ciagle senna i zmęczona i przy współzyciu lub ogólnie bola mnie jajniki... czy to może wskazywac, że jest to wina tabletek? trzeba je w takim wypadku zmienić? Konsultowałam to z lekarzem i stwierdził,ze tak ma być!? Ale dla mnie jest to dziwne i dokuczliwe. I mam drugie pytanie co do tabletek. Zaczynam pierwsza brac w czwartek i ostatnia 21 w srode. Okres dostaje w niedziele(czyli od ostatniej tabletki 4 dni mija) i trwa tak do piatku, soboty i potem lekkie brazowawe plamienie... i czy w te 4 dni( od czwartku do niedzieli) moge normalnie wspolzyc bez innych zabezpieczen-czy te tabletki nadal jakos działają? Z góry dziękuje za odpowiedz! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem... zapomnialam wziasc jedna tabletke i wzielam ja po 13 godzinach... z tego co wiem to trzeba sie zabezpieczac dodatkowo przez 7 dni. lecz do konca opakowania zostalo mi 6 tabletek i teraz nie wiem czy tak czy tak moze sie kochac po 7 dniach czy musze czekac do nastepnego opakowania?? dzieki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobiiiiiiiiiiiiii
pisalam komentarz ale juz dawno i nie wiem czy dojdzie w ogole. chodzi mi o to, ze zapomnialam jednej tabletki wzielam ja po 13 godzinach. i z tego co wiem to trzeba sie dodatkowo zabezpieczac przez 7dni. mi zostalo 6 tabletek do konca opakowania. i nie wiem teraz czy tak czy tak moge sie normlanie kochac po 7 dniach czy musze czekac do nast opakowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola ..................
czy jest jakaś antykoncepcja bez wcześniejszego badania.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
kala1199, z tego co jest w MOJEJ ulotce, to jeśli zapomni się w 3cim tyg., to łączy się dwa opakowania - tzn. nie robi się przerwy. Ale niestety za nic zgadnąć nie mogę jakie masz Ty tabletki i co w Twojej ulotce jest napisane. Jeśli spojrzysz do niej, to na pewno rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości. Nie prościej by było na początku już ją przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białaa10
Biorę tabletki antykoncepcyjne, i ostatnio współżyłam. Dzień przed współżyciem źle się czułam (złapało mnie przeziębienie) wiec zażyłam Febrisan, w skład którego wchodzi paracetamol (dowiedziałam się o tym po fakcie) który z tego co wiem może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych... Mam nadzieję że nie wpadnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
ola .................., a czemuż to nie chcesz iśc się przebadac? A na pytanie Ci odpowiem: oczywiście, że jest - prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam moja ulotkę ze sto razy juź ale w niej jest ogolnie bardzo malo informacji i na ten temat tez nic nie ma wiec nie bardzo wiem. a ja biore rigevidon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbeczek0204...Które to opakowanie?Przy 3 pierwszych może się tak dziać...A jeśli chodzi o ochotę na seks, to się zdarza często nawet podobno... Tak, tabletki działają non stop, jeśli tylko przestrzegasz zasad w braniu...I czemu niby tylko te 4 dni wliczyłaś?Tak dziwnie...Poza tym przeczytaj ulotkę, to się dowiesz to co powinnaś już wiedzieć... Nie wysyłaj post kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... kala1199...Z tego co wiesz...Masz zrobić tak, jak masz napisane w ulotce, nie inaczej...Skoro masz się zabezpieczać 7 dni, to po co chcesz czekać do następnego opakowania?Nie masz napisane, że masz się zabezpieczać 7 dni przy czym też te 7 dni brać tabletki, tylko masz napisane, ze trzeba się zabezpieczać 7 dni... dobiiiiiiiiiiiiii...Zmiana nika nic nie da, a ja już pisałam wcześniej(Tobie pewnie też), żeby nie wysyłać posta kilka razy, bo mimo pojawienia się błędu post dojdzie... ola .....................To znaczy, bez jakiego badania?Czemu nie chcesz mieć badań?Przecież to bardzo ważne!! Nie wysyłaj post kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... białaa10...\"który z tego co wiem może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych\"--->Z tego co wiesz, czy z tego co masz napisane w SWOJEJ ulotce?Nie sugeruj się czyjąś ulotką, tylko swoją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malija24
ja biore od ponad 3,5 roku microgyron21 i nie narzekam wszystko jest wporzadku, jeżeli przyjmuje się tabletki regularnie to niema możliwości o żadnej wpadce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malija24...\"jeżeli przyjmuje się tabletki regularnie to niema możliwości o żadnej wpadce.\"--->Brednia jakich mało!!Niech sobie dziewczynka ulotkę przeczyta!W niemal każdej ulotce jest napisane, że i tu cytuje z ulotki Cilest:\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\" Więc ZAWSZE, nawet wtedy, kiedy bierzesz idealnie możliwość zajścia w ciążę jest...Fakt, że jest bardzo mały %, bo prawie 1 %, ale zawsze istnieje i należy o tym pamiętać...Zapamiętaj sobie to raz na zawsze, że NIE MA 100% metody antykoncepcyjnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malija24
to zależy od organizmu myślisz ze nie czytam ulotek to sie głęboko mylisz. Ja się nie obawiam ciąży bo wiem ze jestem zabezpieczona chociasz znam przypadki zajścia w ciąze podczas stosowania tabsów. Nawet przypadek mojej kuzynki jest tego przykładem , ale było to pod wpływem wymiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malija24...\" to zależy od organizmu\"--->No przecież wysłałam Ci tekst z ulotki!W nim jest wyraźnie napisane, że ZAWSZE jest ryzyko i nie zależy to od żadnego organizmu, tylko tak jest u każdej z nas... \"myślisz ze nie czytam ulotek to się głęboko mylisz\"--->Może i czytasz, ale skoro po tym co napisałam, jeśli to przeczytałaś dalej sądzisz tak jak cytowałam wcześniej, że zależy to od organizmu, to widać czytasz z deka bez z rozumienia albo mało dokładnie...Wiem, ze w nie wszystkich ulotkach jest takie info, dotyczące skuteczności, ale tak jak napisałam z ulotki Cilest jest i to się nie zmieni...I musisz w to uwierzyć... \"Ja się nie obawiam ciąży bo wiem ze jestem zabezpieczona\"--->No jesteś, jak każda z nas, ale w ponad 99%, a nie w 100%...A skoro w prawie 99%, to znaczy, ze ryzyko zajścia w ciążę jest zawsze... \"chociaż znam przypadki zajścia w ciążę podczas stosowania tabsów\"--->Jak cytowałam wyżej - mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok, widocznie te przypadku musiały być w tym procencie... \"Nawet przypadek mojej kuzynki jest tego przykładem , ale było to pod wpływem wymiotów. \"--->Wymioty DODATKOWO obniżają skuteczność...Z tego prawie 1 % robi się większy procent ryzyka, dlatego łatwiej o ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.M.C.
Dziewczyny, skoro kochałam się z chłopakiem do końca i dostałam krwawienia normalnie, czwartego dnia, jak zwykle, to czy mam powody do obaw, jeśli współżyłam w trakcie 7 - dniowej przerwy? Skoro wszystko było ok, to chyba znaczy, że one działają, więc jestem zabezpieczona w dalszym ciągu, prawda? Pigułki przyjmuję regularnie i żadnych wymiotó, biegunek jak dotąd nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M.M.C....\"Dziewczyny, skoro kochałam się z chłopakiem do końca i dostałam krwawienia normalnie, czwartego dnia, jak zwykle\"--->Można podobno mieć krwawienie i być w ciąży, już tu tyle o tym trąbiono...Fakt, że to krwawienie jest inne, ale może być... \"to czy mam powody do obaw, jeśli współżyłam w trakcie 7 - dniowej przerwy?\"--->Tabletkami zabezpieczają Cie non stop - w czasie 7 dniowej przerwy też, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu - ULOTKĘ przeczytaj!Ale pamiętaj też, że dają ponad 99%, a nie 100%, więc zawsze istnieje ryzyko ciąży - prawie 1%... \"Skoro wszystko było ok, to chyba znaczy, że one działają\"--->A czemu miałyby nie działać?Jeśli bierzesz zgodnie z zasada mi to dają Ci ponad 99 % zabezpieczenia... \"więc jestem zabezpieczona w dalszym ciągu, prawda?\"--->W przerwie tabletki też działają, przestrzegaj tylko zasad i przeczytaj ulotkę, bo widzę, ze nie czytałaś... \"Pigułki przyjmuję regularnie i żadnych wymiotów, biegunek jak dotąd nie miałam.\"--->No, jeśli do tego dodatkowo nie bierzesz antybiotyków, które obniżają skuteczność, czy np. nie zdarzyło Ci się zapomnieć tabletki, to jesteś zabezpieczona w ponad 99%...Jeśli nie przestrzeżesz którejś z zasad, to ryzyko rośnie z prawie 1% do wyższej wartości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
Co to znaczy według Ciebie, że krwawienie jest inne , a można być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatkat tzn,że jest sporo słabszy,taki nijaki można rzec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malija24
tonieznaczy ze jak jest słabsze krawawienie to jest się w ciązy ja nie jeden raz miłam słabsze i jakoś w ciąży nie jestem :-0 a biore regularnie microgyron21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatkat...Inne niż zawsze, czyli mniej obfite...Można by powiedzieć, że to nawet plamienie, a nie krwawienie...Ja mówię to, co tu dziewczyny kiedyś pisały...Ja sama trochę w to nie wierzyłam, że można mieć okres w ciąży, no ale skoro są takie przypadki, to znaczy, że taka możliwość jest... malija24...Jeju, a czy ktoś mówi, że jak masz słabsze to jesteś?...Ja napisałam, że mimo tego, że ktoś ma krwawienie z odstawania może być w ciąży...Po prostu takie krwawienie - plamienie nie wyklucza ciąży, ale to \"krwawienie\" różni się od tego normalnego, czyli jest np. mniej obfite...Ale są kobiety, które z reguły mają słaby okres, więc im może być trudno to wyczuć... P.S. Regularność tu nic nie daje...Zawsze istnieje ryzyko równe 1%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
Wcześniej pisałam o moim przypadku a raczej zapominalstwie. Zawsze brałam tabletki regularnie ale niestety zdażyło mi się jednej zapomnieć.Zrobiłam tak jak było napisane w ulotce a nawet więcej ponieważ przez swoją niewiedzę i pośpiech wzięłam tą zapomnianą. Teraz matwie się zamiast się cieszyć że dostałam okres. Ja czasami mam obfity a czasami mniej.Trochę mi jest smutno i źle : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
Ponieważ teraz już nie wiem czy okres który dostałam zresztą regularnie bo zawsze dostaję w 3 dzień w przerwie jest właściwy czy nie? Czy moja poprzednia sytuacja mogła wpłynąć na to że tabletki zawiodły. Tyle się oczytałam o okresie podczas ciąży że już nie wiem co na ten temat myśleć. I dlatego jest mi smutno : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkat
Zamiast się cieszyć to ja się teraz panicznie boję. Nigdy nie zwracałam uwagi jaki ten okres jest poprostu był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×