Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość krysia ch
hej wam , mam wazne pytanie, ale od poczatku biore juz ponad rok tabletki antykoncepcyjne, w niedziele bralam ostatnia tabletke a w czwartek dostaje miesiaczke, a w poniedzialek nastepne opakowanie, w tym miesiacu w srodku brania tabletek stanelam przy zlewie i nalewalam sobie wody do szklanki a w reku trzymalam tabletke i jjak na zlosc wpadla mi do zlewu, wszystkie tabletki sa jednakowe wiec wzielam z nastepnego dnia, chcialam ostatnia tabletke wziasc z nowego opakowania i to opakowanie zostawic sobie na,, w razie czego", ale siostra i kolezanka powiedzialy mi abym nie wziela ostatniej tabletki, bo to nie bedzie mialo znaczenia, okres dostalam we wtorek a nie w czwartek a w poniedzialek zaczynam nastepne opakowanie( jak zawsze), ale nie wzielam tej ostatniej z poprzedniego opakowania jak myslicie czy to ma znaczenie czy nie, dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniellek
hej dziewczyny mam do was głównie pytanie (chyba że na sali jest jakiś facet ginekolog ;)) a mianowicie chodzi o to czy jest coś takiego jak przerwa w braniu tabletek ale nie chodzi mi o ten tydzień przerwy raz w miesiącu tylko o 3 miesięczną przerwę po roku brania tabletek. proszę o szybką odpowiedz. i jeszcze jedno pytanko, czy po odstawieniu tabletek mogą się pojawić jakieś choroby?? pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysia ch To się nieźle wkopałaś,nie masz ulotki moja droga? Jak byk w każdej jest napisane,że NIE wolno wydłużać przerwy,bo % zabezpieczenia drastycznie spada...Jeżeli nie wzięłaś ostatniej tabletki,czyli skończyłaś je w sobotę,to nowe opakowanie należało rozpocząć NAJPÓŹNIEJ w następną niedziele. Jeżeli podczas przerwy i w ciągu pierwszego tygodnia nowego opakowania uprawiałaś seks radzę zrobić test ciążowy,a na przyszłość myśleć i czytać ulotki. daniellek A po co chcesz robić przerwę po roku? Ja już biorę 3 lata bez przerw a moja gin powiedziała,że nie trzeba ich robić-no poza tymi tygodniowymi ;). Co do chorób to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysia ch...No pewnie, że ma...Wydłużyłaś przerwę o jeden dzień, czyli skuteczność zmalała...Nie można wydłużać przerwy!! Jeśli już zdecydowałaś się na to, że nie bierzesz ostatniej to powinnaś była wiedzieć, ze powinnaś zacząć wcześniej opakowanie - ulotka!Masz w niej napisane, że przerwa ma mieć 7 dni, a nie więcej...Szkoda, że siostra i koleżanka tego już Ci nie powiedziały... daniellek...Ja się pytałam swojej pani ginekolog i ona powiedziała mi, że przerw nie trzeba robić...Lepiej nie robić niż robić, bo to tylko miesza w organizmie...Takie branie i odstawianie wcale nie jest pozytywne, bo organizm szaleje...Najpierw dostaje hormony, potem ma 3 miesiące na odzwyczajenie się, zaczyna się powoli przyzwyczajać do braku hormonów, a tu znowu hormony...Jeśli załóżmy \"oczyszczanie\" trwa to 3 miesiące, to po co ta przerwa?Skoro po oczyszczaniu organizm na nowo dostanie dawkę... \"czy po odstawieniu tabletek mogą się pojawić jakieś choroby??\"--->Że niby jakie choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam 2 pytanka 1. Czy tabletki anty naprawde powodują tycie?? moze potraficie podać mi jakie. dla mnie były by dobre bo kilka lat staram sie przytyć i nic z tego nie wychodzi. 2. Czy pigułki są dobrym środkiem na bardzo bolesne miesiączkowanie?? Prosze odpiszcie jak najszybciej:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniellek
aaaaaaa - no wiesz właśnie chodzi o to że siostra mojej dziewczyny bierze takletki już chyba ponad 2 lata i niedawno zaczeło ją coś boleć pod brzuchem i po wizycie u ginekologa on powiedział jej że powinno się robić przerwe po roku i to z powodu braku tej przerwy miała te bóle. więc nie wiem już kto mówi prawde. moja dziewczyna obawia się czy robić tą przerwe po roku czy nie żeby nie miała taki bóli. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carrie270...\"Czy tabletki anty naprawdę powodują tycie??\"--->To zależy od organizmu...Idziesz do ginekologa, bada Cię, kieruje na badania krwi i potem dobiera według wyników najbardziej dla Ciebie odpowiednie...Mogą być dobrze dobrane, a możesz przytyć po czasie, tak miała jedna z dziewczyn z forum...Po prostu ogólnie się dobrze czuła, a po 2 latach przytyła... \"może potraficie podać mi jakie. dla mnie były by dobre bo kilka lat staram się przytyć i nic z tego nie wychodzi.\"--->Nie, bo to nie jest z góry uzasadnione...Jedna przytyje po jakiś tam, inna nie...Wiesz no, tabletki antykoncepcyjne nie są na tycie, tylko na zabezpieczenie przed ciążą!!Chcesz przytyć, idź do dietetyka, a nie po tabletki anty!! \"Czy pigułki są dobrym środkiem na bardzo bolesne miesiączkowanie??\"--->Tak...Ale też musisz mieć je dobrze dobrane, bo to są hormony, a nie witaminy...Pójdziesz do ginekologa to się dowiesz wszystkiego, kupisz tabletki to przeczytasz ulotkę i będziesz mieć wszystko jasne... daniellek...A może bóle ma dlatego, że jej organizm już tych tabletek po prostu nie toleruje?Ja brałam Cilest 2 lata i miałam plamienia wcześniej niż powinnam (miałam w opakowaniu jeszcze 4 tabletki, a zaczęłam plamić, plamiłam 2 dni, a potem normalnie w przerwie miałam okres tak jak zawsze), poszłam na wizytę i się okazało, że to nietolerancja organizmu, zmieniłam na lżejsze i jest ok...Kiedyś tak właśnie mówili, żeby robić przerwy, ale ja właśnie dlatego o to pytałam mojej pani ginekolog, bo jedni mówili, że powinno się robić, no i ona powiedziała mi to co Ci napisałam...Więc ja Ci tak radzę, a to, że jej lekarz tak mówi, to tak jak dużo lekarzy...Zdania są podzielone...Ja mam jedną radę...Nich idzie do innego ginekologa i zobaczy co on jej powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margariitka
ja mam do Was male pytanie ostanio bylam u ginekologa i przpisal mi yasminelle zazylam dpiero drugiego dnia cyklu ,nietety wymiotowalam i nastepna tabletke zazylam napewno po uplywie 12h co mylsicie na ten temat czy tabletki dalej bede dzialaly antykoncepcyjnie?:/ chcialabym jeszcze dodac ze pierwszy raz stosuje tabletki antykincepcyjne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz. a tak dla jasnosci to byłam juz u kilku dobrych dietetyków (to tylko wywalenie kasy) i nic mi to nie pomogło chociaz robiłam wszystko co kazali. Robiłam już wszystkie możliwe badania i wyniki mam swietne. Dobrze wiem po co stosuje sie tabletki antykoncepcyjne i wiem na czym polega ich działanie kiedy chodzi o zabezpieczenie przed ciążą dlatego o to nie musze pytac. A coś mi sie wydaje ze forum jest od tego zeby poprosić o pomoc jak sie czegoń nie wie. \"aaaaaaa\" nie prosiłam o ocene tylko o pomoc, nie siegnełabym po pigułki tylko po to zeby przytyć chciałam sie tylko dowiedzieć czy ich skutek uboczny który tak licznie tu opisujecie moze mi w tym pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margariitka...\"zażyłam dopiero drugiego dnia cyklu\"--->Tak Ci kazał, czy zapomniałaś wziąć pierwszego dnia i zażyłaś dopiero drugiego? \"czy tabletki dalej będę działały antykoncepcyjnie?:/\"--->No co Ty...W ogóle od początku nie działały antykoncepcyjnie, bo warunkiem tego jest to, ze trzeba wziąć w pierwszym dniu okresu...Działają wtedy po 4 h od zażycia - ulotka!Jeśli zażywasz w inny niż pierwszy, to musisz się zabezpieczać dodatkowo jakiś tam czas, zależy od tabletek, nie raz 7 dni, nie raz cały cykl...Poza tym wymiotowałaś, co obniża skuteczność, do tego nie przyjęłaś zastępczej w czasie 12 h, to tej antykoncepcji jak na razi ew ogóle nie ma!...To znaczy rozumiem, że wymiotowałaś przy pierwszej tabletce, tak?Zażyłaś pierwszą tabletkę drugiego dnia okresu i ją zwymiotowałaś i zastępczą wzięłaś po upływie 12 h i wzięłaś tą kolejną normalnie, czy nie?Czyli dwie w ciągu jednej doby?Bo jeśli nie to w ogóle już jazda... \"chciałabym jeszcze dodać ze pierwszy raz stosuje tabletki antykoncepcyjne;/\"--->No i? To właśnie upoważnia Cię do tego, że jak kupujesz tabletki to czytasz ulotkę od deski do deski i działasz według niej...Najpierw powinnaś poczytać o anty a potem zacząć stosować, uwierz mi, tak jest o wiele lepiej:) Odpowiedz na moje pytania, a Ci mogę doradzić co i jak, jeśli nie masz odpowiedniego info w ulotce... carrie270...\"\"aaaaaaa\" nie prosiłam o ocenę tylko o pomoc\"--->No i ja Ci właśnie pomagam...Z Twoje wypowiedzi wynikało, że chcesz przytyć od tabletek, jakbyś nie znała żadnego innego sposobu...Teraz dopiero piszesz o dietetykach... \"nie sięgnęłabym po pigułki tylko po to żeby przytyć\"--->No jeśli chcesz się zabezpieczać przed ciążą to wybierz się do lekarza, wybierze Ci najlepsze dla Ciebie i może przytyjesz...Ale po co się truć, jeśli Ty na przykład nie potrzebujesz antykoncepcji...Dlatego o tym napisałam... \"chciałam się tylko dowiedzieć czy ich skutek uboczny który tak licznie tu opisujecie może mi w tym pomóc\"--->To, że milion dziewczyn przytyło na przykład na Cilest nie odznacza, że Ty też przytyjesz, a to, że drugi milion dziewczyn nie przytyło na przykład na Yasminelle nie odznacza, ze Ty po nich nie przytyjesz...To się okaże dopiero przy zastosowaniu, nikt Ci tego nie powie...Często się zdarza, ze dziewczyny tyją po Diane 35 i Cilest, bo one mają dużą dawkę hormonów, ale widzisz, ja na przykład po Cilest nie przytyłam, brałam je 2 lata. Moja waga utrzymywała się na tym samym poziomie co przed braniem tabletek...Teraz biorę Regulon z mniejszą dawką hormonów i schudłam...Ale fakt, że chodzę na basen i dużo chodzę, więc to na bank od tego...Tak więc na moją wagę tabletki nie mają wpływu, oczywiście mam tu na myśli te co zażywałam dotychczas, czyli Cilest i Regulon, no bo nie wiem jakby było jakbym zmieniła na jakieś jeszcze inne...Ale nie narzekam jak na razie, więc nie zmieniam jak na razie:)Regulon biorę jakoś około roku... \"który tak licznie tu opisujecie\"--->Ja wiem, czy tak licznie...Nie raz się zdarza, że jakaś dziewczyna napisze, że przytyła, ale nie tak często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margarittka
tak zazyalam drugie dnia cyklu po raz pierwszy tabletki bo sie spytalam lekarza czy mozna tak i uznal ze nie ma to znaczenia... i po pierwszej tabletce wymiotowalam a nastepnie po ok 20h przyjelam dwie naraz Dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pata
hej mam pytanie użuwam tabletek anty- stedrinil 30 nurtuje mnie tylko jedno pytanie po jakim czasie one zaczynają zabezpieczać licze na jakies konkretne odpowiedzi pozdrawiam papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margarittka...\"i uznal ze nie ma to znaczenia\"--->W każdej uloce jest napisane i w sumie pierwszy rz się spotykam, żeby lekarz mówił, że wzięcie tabletki 2-go dnia nie ma zanczenia...Żeby antykoncepcja działała od początku, trzeba ją zacżac 1 dnia okresu i tak słyszała odkąd je biorę, a biorę już około 3 lat...Serio, jak nie zaczynasz 1-szego dnia, to trzeba się zabezpieczać dodatkowo albo 7 dni albo nawet cały cykl... \"i po pierwszej tabletce wymiotowalam\"--->A po jakim czasie od zażycia tej tabletki wymiotowałaś i ile to trwało?Raz, czy kilka?Jeśli wymiotowałaś po 4 h od zażycia tej tabletki i zdarzyło Ci się to raz czy dwa w krótkim okresie czasu, to wymioty nie osłabiły działania (to info z mojej ulotki - nie wiem co masz w swojej, więc nie wiem, czy to się zgadza z twoją ulotką!) Ja na Twoim miejscu brałabym normalnie to opakowanie dalej do końca, czyli weźmiesz 21 tabletek (niby 22, no ale ta jedna to jest ta zwymiotowana) i potem normalnie 7 dni przerwy i dalej 21 tabletek, ale zabezpieczałabym się cały ten pierwszy cykl...Bo nie dość, że zaczęłaś 2-go dnia, to jeszcze wymiotowałaś w pierwszym tygodniu i nie zażyłaś w ciągu 12 h zastępczej tabletki... pata...\"po jakim czasie one zaczynają zabezpieczać\"--->Konkretną odpowiedź masz w swojej ulotce! I one i inne działają po 4 h od zażycia pierwszej, ale tylko wtedy, jeśli pierwszą tabletkę zażyjesz w pierwszy dzień okresu i będziesz przestrzegać wszystkich zasad w braniu...Wtedy dają zabezpieczenie ponad 99 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelkowa4
Cześć wam:) Otóż mam pytanie bo teraz zmieniam tabletki z microgynonu na cilest i zacznę je brać po siedmiodniowej przerwie, i czy mogę tą przerwę skrócić o jeden dzień? (przerwa bedzie trwać 6 dni a siódmego dnia wezmę pierwszą tabletkę cilestu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelkowa4
Czy wszystko bedzie ok?? Któraś z Was może bierze te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelkowa4...Ogólnie, to nic nie powinno być nie tak...Ogólnie można skracać przerwę, ale nie wiem czy przy zmianie, hmm...I to, czy jakaś bierze te tabletki nie ma żadnego znaczenia...Bo niby jakie?A nie możesz zadzwonić do lekarza i zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodochak
cześć dziewczyny widzę ze z calych sił próbujecie wszytskim odpowiadac na pytania więc i ja zwróce sie do Was z pytaniem mam nadzieje że i mi spróbujecie pomóc !! mam taka sprawe że biore tabletki od 1,5 roku Jeanine(dla mnie bardzo dobre)i pierwszy raz cos zrobiłam nie tak,gdyż gdy przychodzi czas na 7 dniową przerwę nie wiem dlaczego pomylily mi sie dni i wzielam jedne dzień za wcześnie kolejne opakowanie czyli zamiast 7 dniowa przerwe zrobilam 6 dniową !!!jak sadzicie czy coś mogło sie przerwac nie wiem nie denerwuje sie czy moge być w ciazy tylko chce wiedzieć czy nic się nie przerwalo:):)z góry dziekuje za pomoc:):)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodochak Czyli skróciłaś przerwę o 1 dzień-można tak robić i nie masz czym się przejmować. Przerwę można skracać nawet o kilka dni,bądź w ogóle jej nie robić,ale nie za często :). Ale za to NIE wolno jej wydłużać. Nie martw się o nic,bo wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzekonana...
Kobietki moje kochane prosze o odpowiedz. Biore tabletki anty juz od 5 miesiecy zawsze regularnie. nie dawno kochalam sie z moim chlopakiem w 8 dni cyklu. Jak myslicie czy mogłam zajsc w ciaze. Wiem ze to smieszne pytanie ale prosze o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodochak
Ciesze sie bardzo i dziekuje za odpowiedz...fajnie że sa osoby które lubia pomagać:):)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzekonana...
nikt mi nie odpowie?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalala9658
A ja mam takie pytanie, bo muszę udać się na wizytę do dentysty i zastanawiam sie czy znieczulenie dentystyczne wpływa jakoś na działanie tabletek antykoncepcyjnych?? Bo ja już sama nie wiem i się nad tym zastanawiam, bo niby znieczulenie jest miejscowe wiec chyba nie zachodzi jakaś \"reakcja\" z tabletkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzekonana...
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodochak
nieprzekonana teoretycznie tabletki nie daja 100% pewnosci ale jesli bierzesz je regularnie i do stosunku doszło 8 dnia cyklu to raczej nie powinnaś sie czym martwić :)po to bierzesz tabletki żeby mieć z nich jakąś satysfakcję i komfort także spokojnie jesli oczywiście brałas tabletki regularnie!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzekonana...
Brałam regularnie i nigdy nie zapomnialam. A to byl pierwszy raz bez dodatkowego zabezpieczenia i dlatego sie tak przejmuje .A dzis spojrzałam na taki wylicznik w necie na dni plodne i wyszlo ze wtedy zaczely sie dni plodne ( jakby byly) . Wiem ze schizuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodochak
nieprzekonana Daj sobie spokoj z przelicznikami, nie musisz kozystac z dodatkowego zabezpieczenia jesli bierzesz tabletki ja od 1,5 roku kocham sie ze swoim partnerem bez zabezpiecznia oczywiscie biore tabletki i jak dotej pory nie jestem w ciazy:)daj sie poniesc emocjom :)i nie schizuj sie tak na pewno bedzie ok ,czym dłuzej o tym myslisz tym bardziej bedzie Ci sie wydawało sie jestes w ciazy a to bedzie tylko schiza:):)a jesli chcesz sie pozbyć tych zlych mysli to zrób sobie tes:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przekonana
oj testu to ja nie zrobie na pewno...tylko glupio sobie wmawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodochak...\"widzę ze z całych sił próbujecie wszystkim odpowiadać na pytania\"--->Czy to jakiś sarkazm?Masz forum, masz pytania, masz odpowiedź... Przerwę można skrócić, nie można jej wydłużyć... \"czy mogę być w ciąży tylko chce wiedzieć czy nic się nie przerwało\"--->Nic się nie \"przerwało\", ale to i tak nie wyklucza w 100% ciąży, bo tabletki nie dają 100% skuteczności, więc ryzyko 1% jest zawsze... \"jeśli bierzesz je regularnie i do stosunku doszło 8 dnia cyklu to raczej nie powinnaś się czym martwić\"--->Nawet jeśli bierzesz regularnie, itp, przy tabletkach masz 1 % ryzyka...To, że 8 dzień cyklu nie ma znaczenia... \"także spokojnie jeśli oczywiście brałaś tabletki regularnie!!\"--->Nie tylko regularność odgrywa tu kluczową rolę...Masz jeszcze kilka innych zasad, o których nie można zapomnieć... nieprzekonana......8 dzień czy 50 dzień cyklu to to samo, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad tabletki chronią Cie non stop, w czasie i po 7 dniowej przerwie również - ulotka!! \"Jak myślicie czy mogłam zajść w ciążę\"--->To samo co dziewczynie wyżej, w ciążę można zajść zawsze, bo tabletki dają ponad 99 % zabezpieczenia a nie 100%...Poza tym w cza się pytasz o to...Wychodzisz z założenia, ze lepiej najpierw robić, a potem pytać?... Dni płodne, jakby były - ale ich nie ma!! Czemu nie chcesz zrobić testu? lalalala9658...\"czy znieczulenie dentystyczne wpływa jakoś na działanie tabletek antykoncepcyjnych??\"--->Już tu jakiś czas temu, nawet niedawno pisała jedna z dziewczyn, ze pytała i nie wpływa... zonka58...No ja oddałam głos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnna
ale po co mam zrobic test jak wszystko bylo ok biore regularnie nie zapomnialam ani jednej nie bylo zadnych przykrych wydarzen typu wymioty itp. a do tego nie bylo to zrobione do konca chlopak nie dokonczyl w srodku. Kurcze kobiety chyba nie powinnam sie bac chyba sie sama nakrecam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przekonana
ale po co mam zrobic test jak wszystko bylo ok biore regularnie nie zapomnialam ani jednej nie bylo zadnych przykrych wydarzen typu wymioty itp. a do tego nie bylo to zrobione do konca chlopak nie dokonczyl w srodku. Kurcze kobiety chyba nie powinnam sie bac chyba sie sama nakrecam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×