Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość misiek1711
Witam. Dziewczyny mam prośbę czy mogłybyście uświadomić mojej dziewczynie żę podczas brania tabletek nie ma dni płodnych. Bo ona nie jest pewna a w ulote tego nie ma. Bierze Yasminelle 2 opakowanie. Dajcię pare opd to wyedy może uwierzy... Chyba że to ona ma racje :/ please o pomoc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajaczka...E tam ironiczną...Żadnej tam ironii nie widzę... \"Ps. na drugi raz nie czepiaj się słówek i analizuj pewną przenoście chociażby z tym \"wiatropylna\" ...\"--->Wiesz no, nie będziesz mi mówić co mam pisać, jak, a czego nie...Ja piszę to co chce i to Ty nie musisz tego czytać jak Ci się nie podoba:)...Nie czepiam się słówek, tylko po kolei (jak zawsze) analizuje to co ktoś napisał, tak mi łatwiej i wygodniej...To \"wiatropylna\" może i w Twoim wydaniu było przenośnią, więc ok, ale wiesz, tyle tu \"ciemnych mas\", że ja nie wiem kiedy ktoś wie coś, a kiedy nie, więc zawsze odpisując wolę zapytać, żeby potem dziewczyna w niewiedzy nie żyła...Pisze \"ciemne masy\", bo nic nie wiedzą, a wystarczy tylko ulotkę przeczytać i się wie dużo, ale nie, po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1711...W czasie brania tabletek anty nie ma dni płodnych!!Uświadom swoją dziewczynę!Ona w ogóle wie, co bierze?...Wie w ogóle co to za antykoncepcja?Może jej się z kalendarzykiem pomyliło?Sory za bezpośredniość, ale rozwala mnie takie coś, że coś się bierze, a się wie o tym tyle co nic... \"czy mogłybyście uświadomić mojej dziewczynie żę podczas brania tabletek nie ma dni płodnych\"--->Dobrze, że chociaż Ty wiesz co i jak, chociaż Twoja pierwsza wypowiedź \"można się kochać także w dni płodne\" zabrzmiała tak, jakbyś sądził, że dni płodne są... Jedynie to, o co może jej chodzić to to, że tabletki nie dają 100 % zabezpieczenia, zawsze istnieje ryzyko prawie 1 %, więc może ona dlatego się boi, ale dni płodnych nie ma! Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadża
Skoro po pierwszym bilistrze i kochaniu się z chłopakiem do końca dostałam krwawienie z odstawienia, to pigułki widocznie działają, prawda? Teraz czekam na okres i trochę się boję, bo po raz pierwszy miesiąc temu współżyłam podczas 7-dniowej przerwy, ale skoro wówczas skuteczność się nie zmniejsza i nie zaszłam w ciążę wtedy, to nie ma jakichś szczególnych powodów, dla których pigułki miałyby w tym miesiacu nie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadża...\"Skoro po pierwszym blistrze i kochaniu się z chłopakiem do końca dostałam krwawienie z odstawienia, to pigułki widocznie działają, prawda?\"--->Jeśli wzięłaś w pierwszym dniu miesiączki i brałaś idealnie według zasad, to tabletki działają po 4 h od zażycia pierwszej w ponad 99%... \"Teraz czekam na okres i trochę się boję\"--->Z czasem to minie... \"...i nie zaszłam w ciążę wtedy, to nie ma jakichś szczególnych powodów, dla których pigułki miałyby w tym miesiącu nie działać?\"--->Jeśli zażywasz idealnie, to masz prawie 1 % ryzyka na wpadkę, ale tabletki mogą działać, działać i działać przez na przykład 2 czy 3 lata, a i tak możesz na nich wpaść, nie ma reguły, kiedy to się zdarzy, zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadża
A jak to jest z tą małą ilością hormonów, mała ilość hormonów w pigułce = mniejsza skuteczność? I jeszcze jedno: skad wiadomo, że kobieta nie przyjmuje takiej i potrzebuje większej ilości hormonów? Czy jeśli krwawienia pojawiło się w 7-dniowej przerwie to raczej powinnam być spokojna o to, czy mój organizm wchłania taką ilość hormonów, czy nie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaa
Dziewczynki czy któraś z Was przesuwała okres za pomacą tabletek hormonalnych?! Jeśli tak to jakich!? Obliczyłam, że w dniu wesela mojego znajomego dostanę okres! Bardzo bym tego nie chciała! Pomóżcie! Chyba da się to jakoś przesunąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaa
Dziewczynki potrzebuje przesunąc okres z racji tego,że w dniu wesela mojego znajomego mam dostac! Bardzo bym tego nie chciała! Wiem,że jest taka możliwosc żeby za pomocą tabletek antykoncepcyjnych można to zrobic! Macie jakieś doświadczenia w tej kwesti?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadża
aaaa. dzięki. A jak to w końcu jest, mniejsza ilość hormonów = mniejsza skuteczność pigułek? I jak rozpoznać, że na kobietę nie działają jakieś ilości hormonów i potrzebuje ich więcej? Jeśli krwawiłam normalnie po miesiacu brania i współżycia do końca to raczej nie powinnam się obawiać o to, czy przyjmuję wystarczająco dużą ilość hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadża Wszystkie pigułki nowszej generacji (jednofazowe) mają taką samą ilość hormonów w każdej pigułce i w prawie wszystkich rodzajach pigułek jest tyle samo hormonu potrzebnego do zahamowania owulacji,drugi hormon na chłopski rozum mówiąc odpowiada za samopoczucie podczas ich brania. WIĘC DO JASNEJ CHOLERY WSZYSTKIE TABLETKI MAJĄ TAKĄ SAMĄ SKUTECZNOŚĆ... To,że tabletki źle działają można poznać po różnych nieciekawych objawach np. krwawienia podczas przyjmowania tabletek,zatrzymanie wody w organizmie itp. Ale działają z taką samą skutecznością,po prostu trzeba je zmienić na inne,żeby skutków ubocznych nie było. Ja Cię proszę poczytaj coś o tym,bo nam czasami ręce opadają od takich pytań... wioletkaaaa Dość często tak robiłam,ale czasami bardzo bolał mnie brzuch,albo piersi. Nie musisz brać całego następnego opakowania wystarczy,żebyś wzięła tyle tabletek ile Ci jest potrzebne do przesunięcia krwawienia. Może pojawić się plamienie podczas przyjmowania następnego opakowania,ale niekoniecznie - ja nigdy nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka15-15
Hej dziewczyny! :) Dziś byłam u gina i przepisał mi Regulon :) Co wy o nim sądzicie :)? I czy przy stosowaniu regularnie tabletki anty można kochać się "do końca"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadża...\"mała ilość hormonów w pigułce = mniejsza skuteczność?\"--->No co Ty, każde tabletki działają tak samo, tylko jedne są super dla jednej, bo mają więcej hormonów, a inne są lepsze dla drugiej, bo mają mniej...Każda kobieta ma jakiś tam poziom hormonów i tabletki trzeba tak dopasować, żeby nie było ich ani za mało, ani za dużo i żeby odpowiednio zabezpieczały...Dlatego tak ważne są badania... \"skąd wiadomo, że kobieta nie przyjmuje takiej i potrzebuje większej ilości hormonów?\"--->Powinno się robić badania hormonalne, a jeśli nie to po zachowaniu organizmu się poznaje co i jak... \"Czy jeśli krwawienia pojawiło się w 7-dniowej przerwie to raczej powinnam być spokojna o to, czy mój organizm wchłania taką ilość hormonów, czy nie, prawda?\"--->Krwawienie nie ma tu chyba nic do rzeczy...Jeśli miałabyś za mało lub za dużo hormonów w organizmie, to wydaje mi się, że objawiało by Ci się to jakimiś skutkami ubocznymi, np. plamienia, czy jakieś gorsze samopoczucie... wioletkaaaaaa...Nie masz nic o tym w ulotce?Nie raz piszą coś na ten temat... Ja znam trzy sposoby, ale nie wiem, czy przy każdych tabletkach można tak robić...Możesz albo: 1) Wziąć dwa opakowania pod rząd, ale wtedy pamiętaj o tym, że w czasie brania tego drugiego opakowania możesz mieć plamienia... 2) Wziąć niepełne opakowanie, co najmniej 17 - 18 tabletek i wtedy krwawienie będziesz zmieć wcześniej, ale musisz obliczyć, czy Ci coś to da... 3) Wziąć więcej niż 21 tabletek o tyle o ile chcesz przesunąć krwawienie... I wtedy po tych \"przesuwaniach\" normalnie 7 dni przerwy i potem dalej już 21 tabletek normalnie:) Mam nadzieje, ze wszystko jasno napisałam:) anka15-15...Ja mam teraz Regulon...Najpierw jakoś dwa lata brałam Cilest, ale mój organizm przestał je tolerować i zmieniała mi ginka na Regulon, bo mają mniej hormonów niż Cilest...Dla mnie są bardzo okej, biorę je już jakoś rok i jestem zadowolona...Czuje się lżejsza niż na Cilest(to właśnie przez tą mniejsza zawartość hormonów w Regulon)...Nie miałam w ogóle żadnych skutków ubocznych, nic...Nawet przy trzech pierwszych opakowaniach...Ale to, że ja się po nich tak dobrze czułam nie znaczy, ze Ty też tak będziesz, każda z nas jest inna i ma inny organizm, który może inaczej reagować... \"I czy przy stosowaniu regularnie tabletki anty można kochać się \"do końca\"??\"--->Po to się bierze tabletki, żeby kochać się do końca, ale zawsze musisz pamiętać o tym i być tego świadoma, że tabletki dają ponad 99 % zabezpieczenia, czyli prawie 1 % ryzyka, które jest zawsze, nawet jak tabletki bierzesz idealnie, przestrzegając wszystkich zasad... Idź do apteki, wykup tabletki i przeczytaj ulotkę ze 2, 3 razy, wszystkiego się dowiesz...Dopiero jak nie będziesz czegoś wiedziała pytaj na forum...Ulotka jest najważniejsza, a na forum ludzie mogą pisać głupoty, więc najlepiej się tym nie kierować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleta
ja przez przypadek wzielam inna tabletke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Witam Was gorąco Mam mały problem: Wczoraj dostałam takie małe plamienia, początkowo zastanawiałam się czy to nie okres bo mam dostać w sobote (wczoraj był pierwszy dzień mojej 7 - dniowej przerwy) no ale te plamienia są skąpe i nie przypominają okresu. We wtorek byłam w pracy i cały dzień nic nie jadłam no a wieczorem bolal mnie brzuch i było mi nie dobrze myśle, że to z tego, że wzięłam tabletke na pustu żołądek. Teraz zastanawiam się czy to okres (choć wątpie) czy też plamienia z powodu tego, że tabletka się nie przyjeła !? Co wy o tym sądzicie ? Dla mnie jest to dziwne bo zdarza mi sie po raz pierwszy, na dodatek od 1,5 roku mam regularnie okres co do dnia ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinajezynaborowka
hej. nie chce tworzyć osobnego tematu i zaśmiecać forum więc tutaj zapytam. od 3 tygodni biore yasminelle. po tygodniu stosowania ich wziełam antybiotyk i po jego skonczeniu pojawily mi sie plamienia najpierw skąpe teraz większe. cos takiego jak kończący się okres. czy to jest normalne? czy plamenia obnizaja skuteczość tabletek i czy swiadcza o tym ze tabletki sa za slabe? czy raczej za mocne? przepraszam jesli zadaje glupie pytanie ale pierwszy raz biore i nic nie wiem jeszcze;p z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
malinajezynaborowka Antybiotyk może obniżyć skuteczność antykoncepcji, choć oczywiście nie każdy. Mam nadzieję, że zabezpieczasz się dodatkowo. Co do plamień, to przy antybiotyku może się to zdarzyć, bo hormony się nie przyswajają należycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...\"no ale te plamienia są skąpe i nie przypominają okresu.\"--->No i co z tego?Przecież krwawienia zwykle zaczynają się plamieniem... \"no a wieczorem bolał mnie brzuch i było mi nie dobrze myślę, że to z tego, że wzięłam tabletkę na pusty żołądek\"--->Czemu zwalasz na tabletki?Na moje oko ewidentnie bolał Cię brzuch, bo nic nie jadłaś cały dzień, a nie przed tabletkę wziętą na pusty żołądek... \"Teraz zastanawiam się czy to okres (choć wątpię) czy też plamienia z powodu tego, że tabletka się nie przyjęła!?\"--->Coś Ty wymyśliła?Niby skąd to wzięłaś?Czemu sądzisz, że tabletka się nie przyjęła?Nie mów, że dlatego, że nie jadłaś?... \"Dla mnie jest to dziwne bo zdarza mi się po raz pierwszy\"--->Ale co?Że przed okresem masz plamienie?To jest normalne...Nie zawsze będziesz miała okres identycznie tak samo...Nie raz może Ci się skończyć po 4 dniach, a następnym razem po 6 dniach i to będzie normalne...Nie wymyślaj sobie problemów na siłę... \"na dodatek od 1,5 roku mam regularnie okres co do dnia\"--->No i co?Nie zawsze będziesz miała identycznie!Nie raz dostaniesz okres 4 dnia przerwy, a nie raz 6 dnia, czy nawet 7... malinajezynaborowka...\"od 3 tygodni biorę yasminelle\"--->Możesz mieć plamienia przez 3 pierwsze opakowania - ulotka! \"po tygodniu stosowania ich wzięłam antybiotyk i po jego skończeniu pojawiły mi się plamienia najpierw skąpe teraz większe\"--->Patrzyłaś w ulotce, czy antybiotyk osłabia działanie?Jeśli nie to sprawdź, a jeśli tak, to powinno być tam napisane, że albo osłabia albo nie osłabia działania Twoich tabletek...Najprawdopodobniej plamienia pojawiły się właśnie dlatego, ze antybiotyk osłabił działanie tabletek...Jak osłabiają to trzeba się zabezpieczać przez cały czas stosowania tabletek plus jeszcze 7 dni po zakończeniu ich stosowania albo masz to w ulotce albo powinnaś zapytać o to lekarza... \"czy to jest normalne?\"--->Jest normalne, jeśli antybiotyk osłabia działanie - ulotka... \"czy plamienia obniżają skuteczność tabletek\"--->Plamienia nie obniżają skuteczności, no co Ty!Skuteczność mogą osłabić właśnie antybiotyki (nie tylko) i to masz w ulotce, której pewnie nie czytałaś:o... \"i czy świadczą o tym ze tabletki są za słabe? czy raczej za mocne?\"--->Plamienia mogą oznaczać, ze tabletki są za słabe, czy za mocne, czyli źle dobrane, ale mnie się zdaje, że w Twoim przypadku, to pewnie przez te antybiotyki... \"przepraszam jeśli zadaje głupie pytanie ale pierwszy raz biorę i nic nie wiem jeszcze\"--->No właśnie widać, ze nawet do ulotki nie zajrzałaś, a to podstawa...Więc sięgnij po nią i przeczytaj ze 2, 3 razy i będziesz coś w końcu wiedziała...Sama zobaczysz, że masz tam niemal wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że to jedyny aktualny temat związany z tabletkami, ciążą itd, więc spróbuję tutaj. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Zapomniałam 8 tabletki Novynette i wzięłam ją 16 h później. 5 dni później uprawiałam seks w prezerwatywie, jednak obawiam się, że na prezerwatywie mogło znależć się trochę preejakulatu. Na ulotce przeczytałam, że jeśli przez 7 dni brałam tabletki prawidłowo, to nie muszę się dodatkowo zabezpieczać. Jednak ja mam obawy, zwłaszcza, że potwornie rozbolały mnie jajniki, zwłaszcza lewy. Wkrótce mam mieć okres, ale takie bóle mi się nie zdarzały. Sama się nakręcam, wiem że nic nie powinno się stać, to tylko preejakulat, a według zaleceń antykoncepcja została zachowana. A co Wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka007 Nie nakręcaj się ;). Zrobiłaś tak jak napisali w ulotce,a skoro był to 2gi tydzień,a poprzednie tabletki przyjmowałaś regularnie,to nie masz czym się martwić i co sobie wkręcać ;). A jajniki mogą boleć podczas brania tabletek-mnie to też spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka007...\"jednak obawiam się, że na prezerwatywie mogło znaleźć się trochę preejakulatu\"--->Czemu się obawiasz?Zsunęła się?Jeśli nie pękła alni się nie zsunęła, to nie masz się czym martwić... \"Na ulotce przeczytałam, że jeśli przez 7 dni brałam tabletki prawidłowo, to nie muszę się dodatkowo zabezpieczać\"--->Skoro tak masz w ulotce, to znaczy, że tak jest, nie wymyślaj sobie problemów na siłę, bo nie masz powodów... \"Jednak ja mam obawy, zwłaszcza, że potwornie rozbolały mnie jajniki, zwłaszcza lewy\"--->Mnie też się zdarzyło, że bolały mnie jajniki, poszłam na wizytę, ginekolog mnie zbadała i jest wszystko okej, powiedziała, ze nie raz mogą pobolewać...Jakby to były ostre bądź częste bóle to inna sprawa, ale jak boli lekko i zdarzyło się to dwa czy trzy razy to nie ma co się martwić...A już na pewno nie jest to objaw ciąży w Twojej sytuacji, bo objawy nie pojawiają się po kilku dniach!! \"Wkrótce mam mieć okres, ale takie bóle mi się nie zdarzały\"--->To nic...Na wizycie powiedz, że Ci się takie coś przytrafiło i Cię zbada i zobaczysz co i jak...Ja biorę tabletki już około 3 lat, a bóle zdarzyły mi się jakoś ostatnio dopiero... \"to tylko preejakulat\"--->No niby tylko, ale ryzyko jakieś tam jest... \"a według zaleceń antykoncepcja została zachowana\"--->Ja myślę, że skoro masz takie info w ulotce, jakie masz, to miałaś normalnie zabezpieczenie w ponad 99 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinajezynaborowka
dzięki dziewczyny . juz wszystko wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam pytanko które bardzo mnie dręczy,a że są teraz święta,nie mogę złapać swojego ginekologa to postanowiłam zapytać was,jako że korzystam często z waszych rad A więc-zażywam yasminelle od 3 miesiecy,do konca 3 opakowania zostaly mi jeszcze 4 tabletki...Jednak chciałabym już teraz dostać okres,czy mogę więc odstawić swoje yasminelle wczesniej - na 5 dni,zrobić taką klasyczną przerwe na okres i potem znow zaczac brac kolejny blister...I czy to zapewnio mi normalna ochrone antykoncepcyjna kiedy zaczne brac kolejny blister??? Aha-i czy okres wystapi teraz czy dopiero po czasie kiedy mialabym konczyc tabletki normalnie. Byc moze napisalam cos niejasno,ale mam nadZieje ze mi pomozecie Licze na was.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita.....................
Moje libido leży i kwiczy. Zerowa ochota na cookolwiek. Długo biorę tabletki i szczerze mówiąc jest coraz gorzej. Z chłopakiem układa mi się dobrze, nie stresuje się niczym. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie wiem co robic. Po co się truć i wydawać pieniądze, skoro nic z tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita...........
Eh, wątpię. Już zmianiałam pare razy, zgodnie z zaleceniami lekarza. Zawsze długo czekalam czy pomoże, nie zniecęcałam się. Ale to nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinajezynaborowka...:) afrodyzjak1...\"Jednak chciałabym już teraz dostać okres\"--->No teraz nie dostaniesz, jeśli dzisiaj odstawisz, to okres dostaniesz za jakieś 3, 4 dni pewnie... \"czy mogę więc odstawić swoje yasminelle wcześniej - na 5 dni\"--->na 5 dni, czyli jak?...Możesz teraz przerwać, czyli nie wziąć tych 4 tabletek i zrobić najlepiej 7 dni przerwy normalnie i potem dalej 21 tabletek wziąć... \"zrobić taką klasyczną przerwę na okres i potem znów zacząć brać kolejny blister\"--->Klasyczną, czyli masz tu na myśli te 7 dni, to czemu wyżej piszesz, że chcesz odstawić na 5 dni?Czy ja jakoś nie kumam... \"I czy to zapewni mi normalna ochronę antykoncepcyjna kiedy zacznę brać kolejny blister???\"--->Tak, jeśli nie wydłużysz przerwy... \"Aha-i czy okres wystąpi teraz czy dopiero po czasie kiedy miałabym kończyć tabletki normalnie\"--->No teraz jak odstawisz, to pewnie po jakiś 3 - 4 dniach...To chyba oczywiste...Myślisz, że byłby sens, żebyś miała wcześniej odstawiać tabletki, jak okres miałabyś dostać i tak tak samo, jakbyś brała normalnie? anita........................Może czas zmienić tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady 85
Witam Mam pytanko.Wybieram się pierwszy raz do ginekologa i pierwszy raz bedę zazywac tabletki. I nie wiem kiedy będe mogła uprawiac sex czy po zazyciu 1 tabletki czy musze wybrac całe opakowanie Dziekuje za odpowiedzi Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady 85...Jeśli pierwszą tabletkę weźmiesz w pierwszy dzień okresu i będziesz przestrzegać wszystkich zasad w braniu, to będziesz zabezpieczona po 4 h od zażycia pierwszej tabletki...Dostaniesz receptę, to wykupisz tabletki i będziesz mieć dołączoną ulotkę, z niej się wszystkiego dowiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×