Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość biore mercilon
agik- niewlasciwa dieta tez moze wplynac na dzialanieteblatek. np. brak tluszczy, ktre sa niezbedne w ospodarce hormonalnej. nie rezygnuj wiec z oliwy, oleju lnianego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agik...To z mojej ulotki:\"(...)Preparaty ziołowe(szczególnie dziurawiec zwyczajny Hypericum perforatum). Należy zapoznać się z ulotkami dla pacjenta dołączonymi do leków przyjmowanych łącznie z doustnym preparatem antykoncepcyjnym(...)Na metabolizm doustnych preparatów antykoncepcyjnych mogą wpływać różne leki i preparaty ziołowe, w tym preparaty dziurawca zwyczajnego. Skuteczność preparatu w sposób istotny zmniejszają czynniki, które nasilają metabolizm i wydalanie substancji czynnych. Należą do nich czynniki pobudzające enzymy metabolizujące estrogeny, oraz czynniki wpływające na krążenie jelitowo-wątrobowe estrogenów. Zmniejszona skuteczność działania składnika estrogenowego doustnego preparatu antykoncepcyjnego może powodować plamienie, krwawienie międzymiesiączkowe lub nieskuteczność działania antykoncepcyjnego. Możliwe jest, że pobudzenie tych samych izoenzymów może prowadzić także do zmniejszenia stężenia składnika progestagenowego preparatu Cilest® we krwi. Znaczenie kliniczne mają leki i preparaty ziołowe, o których wiadomo, że wpływają pobudzająco na enzymy, które są odpowiedzialne za rozkład hormonów steroidowych zawartych w doustnych preparatach antykoncepcyjnych (np. dziurawiec zwyczajny, barbiturany, sól sodowa fenytoiny, a zwłaszcza ryfampicyna). Niektóre inhibitory proteazy i niektóre leki przeciw retrowirusom zwiększają (np. indinawir) lub zmniejszają (np. ritonawir) stężenie substancji czynnych złożonych hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych we krwi. Inny rodzaj interakcji stanowi zaburzenie krążenia jelitowo-wątrobowego estrogenów, które prowadzić może do przyspieszenia wydalania substancji czynnych i zmniejszenia skuteczności doustnych preparatów antykoncepcyjnych. Interakcję taką obserwuje się np., kiedy lek (np. cholestyramina) łączy się ze związkami sprzężonymi estrogenów z żółci albo, kiedy następuje osłabienie rozkładu związków sprzężonych przez bakterie jelitowe (np. po zastosowaniu niektórych antybiotyków - ampicyliny albo tetracykliny). Zmniejszenie skuteczności działania antykoncepcyjnego stwierdzono przy jednoczesnym stosowaniu preparatu Cilest® i ryfampicyny oraz preparatów dziurawca zwyczajnego. Opisywano interakcje z topiramatem, barbituranami, fenylobutazonem, solą sodową fenytoiny, karbamazepiną. Możliwe jest wystąpienie interakcji z gryzeofulwiną, ampicyliną, (troglitazonem) i tetracyklinami.\" To na tyle:) anulka156...Ja też nie polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mobile
witam! biore od miesiaca novynette i mam problem poniewaz jakies 4 tygodnie temu kochalismy sie z moim chlopakiem (bez prezerwatywy) ale teraz czuje sie bardzo dziwnie, brzuch mnie boli tak jak bym miala okres a do niego jeszcze jakies 5 dni, co wiecej pojawilo sie jakies "plamienie"? moze ktoras was saie z czyms takim spotkala? czy to moze byc ciąża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam 1 opakowanie Yasminelle - zafoliowane oryginalnie. Miałam brać ale okazało się, że nie ma takiej potrzeby. Kto jest zainteresowany - proszę o kontakt na e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalal
mam takie pytanko ;) jeszcze nie zaczełam brac tabletek ale chciałam sie dowiedziec jak to jest z okresem czy moge sobie "te dni" sama jakos wybrac czy o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobile...Czy Ty wiesz w ogóle coś na temat tabletek!?Tutaj na okrągło trąbi się o tym, że 3 pierwsze miesiące są takie, że się różne rzeczy dzieją!!!W tym plamienia przewodzą!!!Nie czytałaś o tym!?Lekarz Ci nie mówił o czymś takim!?Jeśli nie to bardzo dziwnie!!!Dziwisz się, że masz plamienie w 1 miesiącu i myślisz, że to ciąża, to dla mnie oznacza, że o tabletkach kompletnie nic nie wiesz, a to bardzo nie dobrze!!!I się jeszcze pytasz czy ktoś się z tym spotkał!?Tak jakby plamienia były dla Ciebie obce właśnie z tym okresie 3 miechów! A tak z 2 strony to Ty kochałaś się biorąc już tabsy czy nie!?Bo piszesz, że miecha bierzesz tabsy, a kochałaś się 4 tyg. temu!?A to ten sam czas! jacaranda...Ja dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalalal...Jak to sobie wybrać!?Nie ma tak dobrze, aż dziwne, że myślisz, że możesz sobie wybrać kiedy chcesz:)Heh...Nie mam pytań!Poczytałaś coś o tabsach!?Chyba nie:P...Zaraz Ci wszystko napiszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalal
hehe chyba za "wiele" to ja nie wiem ;p jade na wakacje w tym czasie kiedy mam okres i myslałam ze jak bede brac tabletki przez te dni to bedzie wszystko oki a jak przyjade to przerwe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalalal...Z mojej ulotki, czyli Cilestu:\"Przyjmować jedną tabletkę raz na dobę popijając wodą, o tej samej porze dnia przez 21 dni. Po przyjęciu ostatniej tabletki, przez 7 dni nie należy przyjmować tabletek. W okresie nieprzyjmowania leku, zwykle po 2 do 4 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki można spodziewać się wystąpienia krwawienia. Po zakończeniu tego 7-dniowego okresu należy rozpocząć nowy cykl przyjmowania tabletek preparatu Cilest®, także w przypadku, gdyby krwawienie nie wystąpiło lub nie zakończyło się. W pierwszym cyklu stosowania, przyjmowanie preparatu należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego (w sposób opisany powyżej). Lek należy przyjmować popijając wodą, o tej samej porze dnia, przez 21 dni. Preparat Cilest® przyjmowany zgodnie z zaleceniami działa antykoncepcyjnie począwszy od pierwszego dnia przyjmowania, i w okresie 7 dni nieprzyjmowania tabletek (między kolejnymi opakowaniami preparatu).\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalal
aaa takie cos:D to dzieki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalal
mam jeszce jedno pytanko;) a czemu w ogóle wybrałas/ wybrałyscie tabletki a nie plastry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to jak jsz pierwsze opakowanie to masz normalnie okres na początku, bo pierwszą bierze się w pierszym dniu okrsu, a poza tym po tem i tak mozna miec plamienia itp......także to nie jest tak że bierzesz i odrazu wszystko jest oki....chociaż może ale nie musi. są metody na to żeby okres przesunąc,ale jeśli zaczyna się brać tabsy to tych metod nie wolno praktykować. bo to już jest mieszanie w organiźmie i nie wiadomo co z tego może wyniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyg
Tabletki biorę 7 lat i będę brała dalej co jakiś czas robię 3 miesięczna przerwę czy moge mieć problem z zajściem w ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalalal...Nie wiem, w sumie o plastrach mało wiem, mało czytałam, bardziej interesowałam się tabsami, jeśli mogę to tak nazwać!I wydaje mi się, że plastrom nie umiałabym zaufać, bo dziwne jest dla mnie to, że taki mały, niepozorny plasterek działa np. 3 mieszki...Że to się np. nie odklei, itp...:) hyg...Ja myślę, że nie, ale chyba lepiej zapytać lekarza...Ja bym zapytała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedka
czesc laski czytam wasze wypowiedzi i widze ze duzo wiecie wiec ja tez spytam:) biore dwa opakowania pod rzad bo nie chcialam miec okresu na wakcjach i uprawialm seks czy to w niczym nie przeszkadza?/ wiecie o co chodzi?? bo boje sie ze moze mam jakies zaburzenia i tabletki nie tak dzialaly?? odp szybko bo umieram z niecierpliwoaci pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedka
czyli ze mam sie nie martwic?? tak?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedka
..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piękne:P szwedka...Nie kumam jak możesz myśleć, że miałyby nie działać!?Przecież po to nie robisz przerwy na przykład, bo jedziesz na wakacje, będziesz miała okazje pobyć z chłopakiem sama, a akurat masz mieć okres i nie chcesz go mieć ze względu na kochanie, więc przesuwasz okres...To co by to dawało skoro Twoim zdaniem nie byłabyś zabezpieczona w tym czasie!?Bez sensu...ZAWSZE, jeśli przestrzegasz zasad przyjmowania tabletek jesteś zabezpieczona...ZAWSZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to się stało, że nikt tu dzisiaj nie zaglądnął, nic nie napisał(oprócz mnie:) )...Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej hej 👄 ale tu pustki wakacyjne :P:P:P szwedka nic się nie bój tabsy działają tak jak mają działać...tylko skutki uboczne jak wystapią to też nie panikuj np plamienie pod koniec opakowania bo to się zdarza jak nie robi się przerwy ;O ja tak mialam....ale wtedy nalezy brać je do konca dalej nie przerywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej .. sluchajcie ja mam pytanko takie... czy kiedy bralam moje pierwsze opakowanie wzyciu tabletek Diane i juz mam te 7 dniowa przerwe to po jakimc zasie w koncu dostane ten okres?? bo mija drugi dzien przerwy i ani widu ani slychu :p ps czy jak dostane okres 4 dnia w ciagu rpzerwy to tabletki mam zaczac brac na 7 dzien tej przerwy czy dopiero po okresie? WSZYSTKIE TABLETKI BRALAM REGULARNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dostanie okresu MASZ CAŁE 7 DNI !! to DOPIERO drugi dzien, dostaniesz pewnie ok 4,5 ale możesz nawet 7mego a kolejne opakowanie zaczynasz po 7 dniach, zawsze, nawet jak krwawienie jeszcze trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu:):):) fistik...Możesz dostać w każdym z tych 7...Ja mam zawsze w 4 dzień lub bardzo rzadko w 3 późnym wieczorem...A biorę 14 mieszków już...2 dzień to nic nie oznacza, że masz dostać, bo pewnie i tak dostaniesz w 3-4...Tak masz zacząć brać, ale w 8 dzień, a nie w 7(bo 7 dni jest przerwy), więc bierzesz w 8...Dziewczyno, spójrz do ulotki, bo coś bardzo cienko widze Twoją wiedzę na temat tabsów...A to bardzo nie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooooo bo ja poczatkowa... przyznaje bez bicia... heh no ale to dziwne troche.. ze jakbym dostala 7 dnia to jeden dzien okresu i dalej tabsy... nie poszaleje moj organizm:) no ale ok:) skoro tak trzeba ..dzieki bardzo kobity drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie, ja dostaje okres w niedziele, nowe opakowanie zaczynam we wtorek, a okres mam do czwartku lub piątku to nie jest tak ze okres ci sie konczy jak tylko zażyjesz kolejną tabletke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok wszystko paniatno...aaa jeszcze jedno.. to jak dostane w poniedzialek np to znaczy ze zawsze bede dostawac w poniedzialek ?? (bo tablsy zawsze widocznie bede w czwartki brac) :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka🖐️ fistik...No okej początkowa, ale bierzesz już miesiąc, więc ulotkę powinnaś mieć w \"jednym palcu\"...No nie poszaleje, tak jest w ulotce i tak się robi, bo tak trzeba...U mnie się nieraz zdarzyło, że w czwartek wieczorem miałam jeszcze plamienia(zazwyczaj mam okres do środy), a tabletkę przyjmuję w czwartek o 21, i jak miałam plamienia to normalnie zaczynam następne opakowanie! No tak jak moniak napisała, nie skończy Ci się okres jak weźmiesz tabsę...Będziesz miała okres dalej... No będziesz brała zawsze w ten dzień, w którym zażyłaś pierwszą tabletkę w życiu!Jeśli teraz dostaniesz okres w poniedziałek, to możesz dostawać okres w poniedziałek, ale wcale nie powiedziane, bo możesz mieć czasiem w niedziele na przykład... Ja też zawsze zaczynam opakowanie w czwartek, okres dostaje przeważnie w niedziele(nieraz w sobote późnym wieczorem)i okres kończy mi się w środę(ewentualnie w czwartek - mam plamienie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×