Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Ara...Normalne!!!Wszyscy Ci mówią i piszą, że 3 miesiące, a Ty jesteś przy 15 tabletce i znowu pytasz o to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeehhhh
aaaaaa -> używałaś kiedyś tamponów? Bo trochę nie na temat piszesz... Tampony nie korkują krwi, inaczej bo jego wyjęciu chlusnęło, by z Ciebie jak z kranu. Wchłaniają krew, a jak jest jej za dużo to przepuszczają na zewnątz. Uzywam od 8 lat i nie wyobrażam sobie nic innego, bo z nimi czuje się jak każdego innego dnia, jakbym nie miała okresu.Bez względu na porę roku. Możesz nie lubić, ale nie opowiadaj, że zatrzymują krew w srodku bo to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ma troche racji z tymi tamponami, moż nie krew ale skrzepy czy jak to się tam nazywa zostaje przeważnie w środku,bo tego tampon nie wchlonie, już nie raz spotkalam sę z sytuacją że znajoma po b.długim używaniu tamponow miała problemy z róznymi doleglwościami intymnymi, i musiała iśćna oczyszczanie.....nawet chyba kiedyś na tym forum ktos o tym pisał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeehhhh
I co? Te skrzepy się niby gromadzą i zostają w pochwie? To już jakaś bajka totalna...Wyjmujesz tampon i albo na nim są skrzepy albo wylatują...Jeśli znajoma miała problemy to widocznie nie wystarczająco przestrzegała higieny albo miała skłoności do infekcji, które tampony potęgowały. Przez 8 lat nigdy nie miałam infekcji.Także niedemonizujcie jeśli same czegoś nie znacie tylko przekazujecie słowne mity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mobile
witam! może któraś z was wie co sie dzieje, gdy podczas brania tabletek zajdzie sie w ciaze i nadal sie je bierze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to nie wiem, ale na pewno jest to bardzo szkodliwe dla dziecka (może urodzić się nawet upośledzone!!) i trzeba je jak najszybciej odstawić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartofelek
hej dziewczyny czy mozecie mi pomuc??? Zdecydowalam sie brac tabletki tylko zastanawia mnie to ze jezeli pierwsz tab mam przyjac np. w czwrtek to skad mam wiedziec na opakowaniu od ktorego czwrtku mam zaczac czy to ma jakies znaczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeehhhh...No nie używałam...Wiem, że wchłaniają krew, ale wiem też, że korkują skrzepy, które jak wiesz wylatują podczas okresu, a które nie dadzą rady się wchłonąć...Już tu kiedyś pisała jedna dziewczyna, że miała operację na \"usunięcie\"-nie wiem jak to nazwać-właśnie takiej niewypłyniętej krwi(tych skrzepów). Więc właśnie to miałam na myśli... I to nie jest bzdura co piszę, bo ta dziewczyna to pisała na tym forum, więc możesz sobie przeczytać..O ile się nie mylę to operację miała po 2 latach używania tamponów... Nie wierzysz w doświadczenia innych dziewczyn, bo Ty masz tak już przez 8 lat...Ciesz się, że Tobie nic przez tampony nie dolega, a nie podważaj zdania innych też tak jak Ty dośwadczonych...Dziewczyna miała operacje przecież nie dla jaj... anulka156...Dopiero teraz zauważyłam, że też napisałaś na ten temat:)Moją wypowiedź napisałam nie widząc Twojej:) mobile...Ja nie iwem co się wtedy dzieje... Chichotka2.0...Ktoś tu kiedyś pisał, że dziewczyna urodziła śliczne i zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kujawsko-pomorskie
hej witam Was Kobietki :) sluchajcie wlasnie chce zaczac brac tabletki jest to yasmin mam 17 i prawie rok jestem ze swoim partnerem i zdecydowalismy sie na tabletki. wiecie moze czy branie w tak wczesnym wieku tabletek ma wplyw na ich dzialanie. kolejne pyt okres mam od 4 klasy podstawowki ale od zawsze mialam nieregularny czy to tez ma jakis wplyw. gdy bylam u lekarza troche sie denerwowalam i o niektore pyt zapomnialam zapytac ;/ a jesli nie wystapi miesiaczka w ciagu 7 dni przerwy albo wystapi ostatnieego dnia przerwy co wtedy... bardzo Was prosze o odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssss
Mity związane z antykoncepcją MITY ZWIĄZANE Z ANTYKONCEPCJĄ Odpowiedzialne rodzicielstwo wymaga stosowania antykoncepcji. NIE JEST TO PRAWDĄ Wszelkie formy antykoncepcji są nieodpowiedzialną próbą osiągnięcia odpowiedzialnego rodzicielstwa, gdyż szkodzą fizycznie, a jednocześnie oznaczają rezygnację człowieka z władzy nad własnym zachowaniem. Z tego właśnie względu obserwujemy znamienny fakt, że im częściej używana jest w danym społeczeństwie antykoncepcja, tym więcej jest tam nieodpowiedzialnej seksualności, uzależnień, zranień i przestępstw w tej dziedzinie. Tym więcej też niechcianych ciąż i aborcji. Pamiętaj - antykoncepcja nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością! Antykoncepcja jest skuteczna w 100%. NIE JEST TO PRAWDĄ Każda metoda antykoncepcyjna jest zawodna i może dojść do poczęcia dziecka. Pamiętaj - antykoncepcja nie zwalnia z odpowiedzialności za możliwość poczęcia dziecka! Nowoczesne środki antykoncepcyjne są bezpieczne dla zdrowia kobiety. NIE JEST TO PRAWDĄ Wszystkie środki antykoncepcyjne są szkodliwe dla zdrowia kobiety. Pamiętaj - nie ma bezpiecznej dla zdrowia antykoncepcji! Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji nie mają działania wczesnoporonnego. NIE JEST TO PRAWDĄ Mechanizm działania każdej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący: a) zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową, b) zahamowanie owulacji (jajeczkowania), c) zmiana właściwości śluzu szyjkowego, d) zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego, e) czynnik jajowodowy (upośledzenie ruchów perystaltycznych jajowodu, powodujące zbyt późne osiągnięcie jamy macicy przez zarodek, a przez to jego śmierć) - działanie wczesnoporonne (abortywne)! f) hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) - działanie wczesnoporonne (abortywne)! Pamiętaj - pigułka ma również działanie wczesnoporonne! Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji mogą zażywać młode kobiety. NIE JEST TO PRAWDĄ Pigułka zażywana przez młode dziewczyny może zakłócić ich cały biologiczny rozwój, dlatego pigułek nie może zażywać kobieta do ukończenia 21 roku życia (nie wcześniej jednak niż 7 lat po pierwszej miesiączce), ze względu na dojrzewanie układu hormonalnego! Pamiętaj - pigułki nie może zażywać kobieta przed ukończeniem 21 roku życia! Wkładki wewnątrzmaciczne (IUD, spirala) nowej generacji są środkami wyłącznie antykoncepcyjnymi. NIE JEST TO PRAWDĄ Mechanizm działania wkładek wewnątrzmacicznych polega głównie na utrudnieniu zagnieżdżenia dziecka, w fazie rozwojowej zarodka, czyli jest to efekt wczesnoporonny! Wszystkie współcześnie produkowane i stosowane wkładki wewnątrzmaciczne, również z dodatkiem miedzi i/lub hormonów, mają działanie wczesnoporonne, czyli powodują zniszczenie życia poczętego dziecka! Pamiętaj - wkładka wewnątrzmaciczna jest środkiem wczesnoporonnym! Antykoncepcja prowadzi do ograniczenia liczby aborcji. NIE JEST TO PRAWDĄ Antykoncepcja jest przygotowaniem i wychowaniem do postawy "za aborcją" czyli przyzwoleniem na zabijanie własnych dzieci. Z tego właśnie względu obserwujemy znamienny fakt, że im częściej używana jest w danym społeczeństwie antykoncepcja, tym więcej jest tam niechcianych ciąż i aborcji. TAK CZY INACZEJ DZIECKA MA NIE BYĆ. Związek przyczynowo-skutkowy między aborcją a antykoncepcją Pamiętaj - antykoncepcja prowadzi do aborcji! Pigułka pomaga uregulować cykle i łagodzi dolegliwości w czasie miesiączki. NIE JEST TO PRAWDĄ Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej cykle nie są fizjologiczne, a miesiączki nie są "prawdziwe", są to krwawienia wynikające z odstawienia hormonów. Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykle nieregularne i dawne objawy z reguły wracają, a nawet się nasilają. Pamiętaj - pigułki antykoncepcyjne nie regulują cykli! Pigułki hormonalne zmniejszają zachorowalność na niezłośliwe choroby piersi. ALE WZRASTA ZACHOROWANIE NA RAKA Jaka jest z tego korzyść, jeżeli jednocześnie na skutek przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych wzrasta zachorowalność na raka? Pamiętaj - pigułki antykoncepcyjne są umieszczone w wykazie środków rakotwórczych dla człowieka! Pigułka antykoncepcyjna prowadzi do zmniejszenia ilości infekcji narządu rodnego. NIE JEST TO PRAWDĄ Jest dokładnie odwrotnie, przy jej stosowaniu ilość infekcji zwiększa się. Pamiętaj - antykoncepcja zwiększa ilość infekcji! Dwuskładnikowa pigułka ma pozytywny wpływ na niektóre problemy skórne, jak np. trądzik. NIE JEST TO PRAWDĄ Z chwilą odstawienia pigułki schorzenie z reguły powraca. Poza tym trądzik spotyka się raczej u młodych dziewcząt, dla których pigułki hormonalne są szczególnie szkodliwe ze względu na niedojrzały jeszcze układ hormonalny. Pamiętaj - z trądzikiem idzie się do dermatologa, a nie do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo:) kujawsko-pomorskie...Moim zdaniem nie ma to wpływu...A pytałaś lekarza o to jak byłaś po receptę!? Okres Ci się wyreguluje od razu...Pierwsze 3 mieszki mogą być różne, ale po 3 już będzie okej...:) Jeśli nie wystąpi w ciągu 7 dni (w czasie tych 3 miesięcy to nic), ale jeśli już np. w tym 4 miesiącu to trzeba się wybrać do lekarza i on Ci powie co i jak... Jak wystąpi 7 dnia to i tak bierzesz 1 tabsę kolejnego opakowania...ZAWSZE musisz wziąść tą tabletkę w ten dzień, w którym wzięłaś pierwszy raz w życiu... ssssssssssssssss...Dla mnie to dziwne, że tu piszą i sądzą, że antykoncepcja nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością!Moim zdnaiem jest to powiązane, bo jeśli dziewczyna się kocha bez tabsów to wtedy jest nieodpowiedzialna... W to, że antykoncepcja jest skuteczna w 100% też nie wierze! Oczywiste jest, że nie ma bezpiecznej dla zdrowia antykoncepcji!:)I to, że pigułki antykoncepcyjne nowej generacji nie mają działania wczesnoporonnego też:) Z tym się nie zgodzę, że pigułki antykoncepcyjnych nowej generacji nie mogą zażywać młode kobiety. Mam tu na myśli kobiety w wieku np 17 lat...Chyba, że chodzi o 12 latki, to owszem...:) Co do wkładek to się nie znam:P A to już jest w ogóle chore na maksa...Antykoncepcja jest przygotowaniem i wychowaniem do postawy \"za aborcją\"...Ja biorę tabsy 14 miesięcy i w życiu nie byłam nie jestem i nie będę za aborcją...Ciekawe skąd oni to wzieli, bo mnie się nie pytali...A ja mam zupełnie inne zdnaie na ten temat...W życiu nie popełnie aborcji...W ŻYCIU!!!A tabsy biorę... Antykoncepcja prowadzi do aborcji!...CHORY TEKST!!!I NIGDY się z nim nie zgodzę!!! Pigułka pomaga uregulować cykle i łagodzi dolegliwości w czasie miesiączki.To jest prawda, bo prawie każda kobieta tak właśnie ma i nie wiem kto to może podważac, jak to są nasze doświadczenia!To, że nie są \"prawdziwe\" to każda z nas wie(powinna wiedzieć)... W to też nie wierze, że pigułki antykoncepcyjne są umieszczone w wykazie środków rakotwórczych dla człowieka! To może być prawdą, że antykoncepcja zwiększa ilość infekcji! To też:)Z trądzikiem idzie się do dermatologa, a nie do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ciekawa w góle skąd to jest, te dane...Przecież z doświadczenia choćby nas niektóre dane są nietakie jak piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo no ssss nie oświeciłaś nas niczym nwym :) i tak jak aaa za abocją nie jestem nie będę i nie byłam nigdy.....tabsy biore ponad 10 miesięcy .... i nigdy nie usune ciąży jak zajde!!!!Każda z nas która bierze tabsy wie że nie dają 100% nie ma czegoś takiego jak 100% antykoncepcja. To że szkodzi zdrowiu też wiadomo nie od dziś....... Niestety tabletki regulują okres :) mam wiele koleżanke ktore po odstawieniu mają cykle jak w zegarku :) ja np.dostałam je po to aby wyregulowały mi cykl i zeby co miesiąc do mnie pogotowie nie przyjeżdżało........ z tą odpowiedzialnością to też fajnie napisala......tzn że co najlepiej nie stoswać żadnej anty i mieć 11 dzieci co drugie nie chciane i nie kochane......jeden fakt to taki kiedy idzie się z kimś do łóżka to trzeba mieć świadomość ewentualnej konsekwencji tego co może później z tego wyniknąć..... Zresztą co tu dużo pisać, mamy wolny wybór, każda idąc po tabsy powinna się zapoznać ze wszystkimi plusami i minusami tej metody.....najpierw poczytać a potem się decydować.....i to jest nasz wybor że bierzemy tabsy i nic nikomu do tego, wiemy co robimy itp. i nudzą mnie takie wypowiedzi w stylu ssssssssssss bo to i tak nic nie zmieni! TO JEST NASZ WYBÓR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsia.
Nio leki nie będą piszczały ale boję się, że to opakowanie... Bo może być z jakiegoś tworzywa. Ja biorę jedno opakowanie więc w sumie mogę gdzieś w ciuchy wcisnąć tylko chcialabym z podrózy je wziąć. Ale dobra kij tam :P Albo w ciuchy albo do kieszeni. Zazdroszczę wam mamy :P moja jest w tych sprawach dziwna i chyba by zawału dostała jakby się dowiedziala, że się kocham z chłopakiem od 2 lat...:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopsia....Ja bym schowała do kieszeni tylko tą jedną tabletkę, którą musisz wziąść w czasie podróźy, a resztę do walizki... Mam 22 lata i mama pewnie zdaje sobie sprawę, że już nie ma na mnie aż tak dużego wpływu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...hmmm....
Stronę wczesniej pisałam, ze leciałam samolotem mają tabletki w portfelu w bagażu podręcznym i nie było sensacji... no, ale lepiej kombinować i pogubić niż podejsć racjonalnie i kogoś kto miał doświadczenie posłuchać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Widzialam wypowiedzi rej sssssssssssss ja niewiem po co ona to pisze :/ doslownie jakas glupota ja odwiedzam kilka forum o antykoncepcji i na kazdym jest ten dlugi i glupi tekst ktory niby ma nam cos uswiadomic ej no ludzie bez takich tu to jest beznadziejne...kazdy wie do czego po co i jakie sa skutki brania tabletek po co nam takie kity wciskac skoro juz to wiemy a lekarz jest najodpowiedniejsza osoba by nam to wytlumaczyc...sorry jak tablkeyki by byly az trakie zle jak piszze ta sssssssssssss to po chol**e by je kobiety braly BEZSENS to mnie doprpowadza do BIALEJ FURII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia***
prosze pomóżcie!mama zacząc brać tabletki anty i dziś dostałam okres a powinnam mniej wiecej za 10 dni! czy mam wziąć pierwsza tab;etke dziś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia***
prosze pomóżcie!mama zacząc brać tabletki anty i dziś dostałam okres a powinnam mniej wiecej za 10 dni! czy mam wziąć pierwsza tab;etke dziś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsia.
hmm hmm w portfelu :) no w sumie dobry pomysł. Ale duży musisz mieć portfel jak Ci się tam opakowanie tabletek mieści :) mi by się nie zmieściło... Kurczę no z tym portfelem dobry pomysł ale widzisz ja się boję , że jak położę tą torebkę swoją i wszytsko co się tam kładzie czyli paski, telefon na ta tackę i oni będą to prześwietlać i zobaczą tam TO COŚ to pomyślą, że to jakieś narkotyki i będą kazali mi to pokazywać :D tego się najbardziej obawiam. Bo w regulaminie jest napisane, że można mieć leki ale trzeba udowodnić na co one są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🌻 Ara...Zgadza się... niunia***...Byłaś u lekarza!?Powiedział Ci, że masz wziąść w PIERWSZY DZIEŃ OKRESU!To kiedy Ty chcesz ją zażyć przepraszam Cię bardzo jak nie właśnie w ten 1 dzień!?Za dziesięć dzni, bo wtedy właśnie powinnaś mieć okres, a juz go dawno nie będziesz mieć...No za cholorę ni ekumam co TY chcesz zrobić jak nie zażywać tej tabsy!?Do kiedy chcesz czekać i kiedy ją zażuyć!? klopsia....Powiem Ci szczerze, że ja to niewiem już jak Ci mogę doradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Jak juz wszytskim wiadomo biore tabsy o 7 rano i zawsze godzinke po lub wiecej chce mi sie do kiberlka ..niewiem czy to przez tabletki lub nie..bo moze byc tak ze to jest normalny proces fizjologiczny kazdego ranka..co o tym myslicie? (chodzi o kał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
a zapytam jeszcze jak sie czujecie przez te 4 godziny od wziecia tabletki..bo ja np tak nijak..tzn nic mnie nie boli ale czuje sie tak nijak..hehe albo np mam napady ze zjadlabym wsyztsko albo ze nie mam na nic choty bo czuje ze jakbym zjadala to bym zwymiotowala to czy tez tak macie??Ja moze tak mam bo biore rano..a jak juz wstane to zadko wracam znow do lozka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ara...Pewnie, że to normalne...Ja ZAWSZE się rano załatwiam...Biorę tabletki o 21, a załatwiam sie średnio 5 razy dziennie...I nawet nie myślę, że mogłoby to obniżyć skuteczność...Przecież to bzdura...Po pierwsze to nie jest biegunka, a w ulotce jest napisane TYLKO o biegunce, a nie o zwykłej, że tak powiem wprost - kupie... No właśnie może dlatego się czujesz nijak, bo to przecież wczesna godzina...Jak ja bym miała wstawać codziennie o 7 rano to bym się czuła nijak przez cały dzień...Więc ja stawiam na to, że to nijakie samopoczucie zależy od wczesnego wstawania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
hehe no byc moze to od tego..a zmiana na godzine 9 przy nastepnym opakowaniu pomogla by a 2 godzinki to nie jest wielka roznica no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ara poczytaj ulotke
bo zadajesz strasznie infantyle pytania... :/ Wiesz co bierzesz? Czy tak sobie łykasz jak witaminy i samemu dorabiasz teorie? Ulotka informuje o biegunce i tylko biegunce. Wiesz w ogóle co to jest proces trawienia? Poza tym tabletki się bierze o stałej porze, a nie o godzinie. To też jest różnica. Możesz przy rozpoczętym opakowaniu zmienić godzinę z 7 na 9, bo to nadal ta sama PORA. Rozmawiałaś w ogóle z lekarzem? Mam wrażenie, że bierzesz coś czego działania nie rozumiesz i dorabiasz sobie ideoligię i problemy tam gdzie ich nie ma. Miliony kobiet łykają codziennie pigułki i żadna nie sprowadza tej czynności to jakiegoś mega ważnego wyczynu w ciągu dniu... Może poczytaj co to są tabletki i jakie mają działani oraz zapoznaj się ulotką:( Chyba, ze frajdę Ci sprawia powtarzanie pytań i zastanawianie się czy twarożek albo wysikanie się po 15 min od wzięcia tabletki wpływa na ich działania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×