Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Renacia dzieki za fachowe rady - moze i dobry pomysł z tym cieniowaniem ścian, nono...!!! ide na zakupy choc pogoda kiepska, ale ruszyc sie trzeba! buźka! ;) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
renacia, tak, ja siedze sobie w domku, wczoraj poszlismy z mężem na cmentarz ale zrobiło mi się słabo i szybko wrócilismy do domu...dzisiaj sobie odpoczywam :) mam fajną książkę więc zaraz się za nia zabieram, żeby tu na topiku nie przynudzać... enka, jak czytam że ci się nie chce chodzic do pracy to mi się lepiej robi, że tak sobie w domku siedzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 🖐️ Moni, Enka, Evi -dzięki za pamięć i ciepłe słowa! Mój synuś już czuje się dobrze, ale ma dietę i muszę uważać na te jego zaparcia, byłam dzisiaj w szpitalu po wypis, mam z nim chodzić do Poradni przy szpitalu. Mam nadzieję, że już wszystko będzie w porządku. Zapisałm się na usg we środę za tydzień. Już nie mogę się doczekać, oby wszystko było ok. A właśnie powiedzcie mi czy na to usg połówkowe to kierował Was lekarz prowadzący, czy też same szłyście, bo mi ostatnio nic nie mówił, sama się zdecydowałam. NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......23............5..........Tczew........córeczka............ enka76......01.03.2006.......23............7..........Konin...............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......23............8..........Gorzów........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......23.............5..........Warszawa.....synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......23.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......23............3,5........Lublin..........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.........córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....18............-0,5 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......20............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......19............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów Dziewczyny poprawiajcie tabelkę, bo niektóre tygodnie są nieaktualne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc:)). A ja ostatnio zapracowana dzisiaj też dopiero co wróciłam z pracy, ale się zbuntowałam i powiedziałam, że jutro mnie w takim razie nie ma i piatek tez mam wolny:). A co. Żeby przynajmniej płacvili za te nadgodziny, ale to budżetówka, więc chyba bym musiała pisać o nadgodziny do ministra;). Jutro za to idę na badania. Tradycyjnie mocz i morfologia, oprócz tego dała mi jeszcze cytomegalie i drugi raz tokso (bo mam kotkę a przeciwciał na tokso nie). Co do urządzania pokoiku dla dzidziula, to niestety mój będzie musiał go dzielić z rodzicami, wobec czego jedna ściana (ta przy której będzie stało łóżeczko) zostanie pomalowana i ozdobiona \"dziecięco\". Co prawda jeszcze nie wiem jaki to będzie kolor, ale na pewno nie ten sam który jest w reszcie pokoju bo ten mieszaliśmy sami i na pewno taki sam nam nie wyjdzie:). Pewnie po prostu trochę inny odcień fioletu:)) Mi - mnie moja doktor powiedziała o USG połówkowym, że już mogę je zrobić, ale ja wiedziałam że takie USG się robi wcześniej i gdyby o tym nie wspomniała poszłabym sama. A buty zimowe to moja zmora. Podobają mi sie na obcasie i takie tez mam, ale przeciez nie będę ryzykowac wywrócenia się na obcasach, natomiast na płaskim całkiem fajne widziałam ale... sznurowane... Mama mnie uświadomiła jak kiepsko może być później zasznurowac buty - kiedy brzuch już będzie przeszkadzał. Więc już sama nie wiem. Mam dylemat i liczę na cud:)) - czyli ładne buty na płaskim:). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda 77 butów na płaskim faktycznie zbyt dużo nie ma, ale ja jakoś wybrałam za 110 zł z zamszu i na zamek z boku. niezłe są i fajnie do długiej spódnicy wygladaja albo podwinietych dzinsów - a własnie ciekawe czy dla cięzarnych taki dzinsy szyją? wesz sądzę że mama ma rację, takie wiazanie moze być bardzo niewygodne!!! postawwmy na wygode po co sie denerwować na rzeczy martwe. ale coś mało na ostatnio...pozdrawiam i mam nadzieje, że u pozostałych ok. Niunia, Aurelia odezwijcie sie....!!! 🌻 :0 :D ale Niunia moja mnie kopie - takie słodkie muskanie - to super uczucie!!! delikatna jest ...jeszcze hehe:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
hej, a u mnie nadal dzidzia coś słabo kopie :( buty mam z zeszłego roku, nie na płaskim tylko na koturnie ale nie bardzo wysokiej -mam nadzieję że się w nich nie zabiję :P , płaskich nie lubię... http://preg.fertilityfriend.com/pages/72f21/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc Moni, sprawdzilam te jednostki mojej hemoglobiny: 7,3 mmol/L (norma od 6,9) nie mam pojecia co to znaczy.ALe w kazdym razie jest w dolnych wartosciachprzedzialu wiec lekarz zdecydowal sie na żelazo. To tyle narazie. PA,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek kobitki :) jaka cisza tutaj panuje??!! halo!! mamuski co sie z wami dzieje?? wasza aktywnosc na tym forum drastycznie upada. u mnie wszystko ok. pomijajac bole brzucha...juz sama nie wiem czy to wiezadla czy moze kosc lonowa (bo ostatnio takie nowinki wyczytalam ze ze sie rozchodzi) w kazdym razie malo przyjemne uczucie. w nocy jest coraz gorzej...jeszcze sypiam normalnie ale ze zmiana pozycji wiaze sie przebudzenie. powiem wam ze juz nie moge doczekac sie marca. juz zaczyna mnie denerwowac ten stan rzeczy dla mnie to juz za dlugo... a najgorsza niesprawnosc dopiero przed nami...rany jak ja to zniose??!! a do tego dziecko zaczyna coraz bolesniej kopac i powoli to przestaje byc przyjemne... musialam se ponarzekac ;) co do butow na zime mam z zeszlego roku na obcasach ale calkiem stabilnych ;) widze ze zaczyna przewijac sie temat remontow... u nas dziecko bedzie z nami w sypialni tak dlugo jak sie da wiec nie bedzie malowania... ale zazdroszcze tym ktore to robia :) mi28- dobrze ze z synem wszystko juz dobrze. A co do usg polowkowego to mnie lekarz poinformowal przy pierwszej wizycie jak bedzie wygladal harmonogram naszych spotkan a miesiac przed kolejna wizyta powiedzial ze na nastepnej wizycie robimy usg i po co ono jest. moni- slabo czy mocno czujesz najwazniejsze ze w ogole :) a w pozniejszym czasie jeszcze bedziesz narzekac ze zbyt mocno kopie ;) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Na początek mała korekta tabelki NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......23............5..........Tczew........córeczka............ enka76......01.03.2006.......23............7..........Konin...............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......23............8..........Gorzów........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......23.............5..........Warszawa.....synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......23.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......23............3,5........Lublin..........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.........córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....18............-0,5 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......20............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......20............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów Na wadze nic mi nie przybyło, ale to przez moje problemy żołądkowe. Kilka dni miałam biegunkę i ból żołądka. Byłam u gina. Powiedział że to jakiś nieżyt. Dał mi ranigast i nifuroksazyd (taki odtrówający i bakteriobójczy). Biegunka ustała i żołądek też już nie boli. Fajnie że wiem że mogę brać ranigast gdyby jakaś zgaga, ale gin powiedział że szybciej dzieła Renii. Faktycznie sprubowałam i pomogło odrazu, a na ulotce przeczytałam że w ciąży wolno to brać. Teraz jest już dobrze. Mogę wszystko jeść, tylko mam zalecenie żeby nie przesadzać z ostrym. Ja naprawdę bardzo się staram tylko tak lubię ostre, a nie znoszę słodkiego. Narazie się ograniczam, a mąż próbuje minie dokarmieć żeby waga drgnęła w górę. Ja mam wrażenie że te problemy to z nerwów. Strasznie nerwowa teraz jetem. Martwi mnie wszystko: żeby w pracy wszystko zrobić na czas, nauczyć parę osób obsługi programów gdyby co, jakoś wszysko poukładać na czas mojej nieobecności żeby zbędnego gadania nie było. Chciałabym żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i bardzo jestem zestresowana. I to przez nerwy ten żołądek. Od jutra robię sobie urlop. Przyjdę tylko w poniedziełek zrobić wypłaty i tyle mnie zobaczą. Wrócę dopiero 14.11. żeby rozliczyć ZUS\'y. Wkurzyłam się dziś na moją kierowniczkę bo w firmie jest jeszcze jedna dziewczyna w ciąży (7m-c). Jak ona raczy się pojawić na 1 dzień bo od samego początku siedzi na chorobowym to ta głupia skacze dookoła jamby tamta miała jej zaraz urodzić. Wszystko za mią robi, a mi poza moją pracą dokłada jeszcze swoją na którą nie ma czasu bo się Anetką zajmuje. Aż się we mnie dziś zagotowało. Zapytałam ją w końcu czy Anetka zachodzoąc w ciążę dostała upośledzenia muzgu, że przed mogła wszystko robić sama a teraz trzeba za nią. Na to ona że mam się nie wypowiadać na tematy o których podobno nie mam pojęcia. No i podjęłam decyzję - też zacznę leserować. Tamta w 6m- c oświadczyła że już nie wróci bo ma dziecko ułożone pośladkowo. Jak to opowiedziałam mojemu ginowi to myślałam że z fotela spadnie ze śmiechu. Ona faktycznie jest chora, ale na głowę.... Narazie zrobię sobie trochę wolnego. Niech posiedzi sama. Potem się zobaczy. Co prawda wolałabym pracować bo lepiej się czuję niż siedząc w domu, ale nie pozwolę się wykożystywać. Sama nie wiem co mam zrobić. Kocham moją pracę. W firmie czuję się u siebie i na miejscu. Nie wyobrażam sobie siedzenia w domu. Może któraś mi poradzi jak to rozwiązać żeby pracować ale nie dać się wykożystać. Żeby ona za tamtą nie pracowała, a mi nia dawała swojej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiu kochana współczuje szczerz - no cóz takie już są uroki naszego stanu. a ponarzekać pewnie , że wolno!!!! no obowiazek każdej cięzarnej - tak stwierdził mój gin jak byłam u niego ostatnio i mówiłam o dolegliwościach - \"ja ja się ciesz , że u pani wszystko wporzadku - narzekanie to ważna powinność cięążarnej, hehe. gdyby pani tryskała zapałem i dobrym humorem pomyślałbym , że to depresja - a tak znaczy , że wszystko ok!!!\" a m.ówił to tak czule i sympatycznie, że serio poczułam sie dobrze z tymi moimi słabościami. moja rada - po prostu zaakceptuj siebie i swój stan. trudno przez najbliższych 5 miesiecy nie będziesz mo zde tak sprawna jak wcześniej, ale zobacz jaką pracę wykonyje twój organizm!!! - to dopiero godne podziwu!!! a poza tym pamiętajmy, że stan ten jest przejściowy i wiecie co gadki w styliu \"ciąza nie choroba\" niech schowają sobie w kieszeń!!! każda ciąża jest inna, każda z nas jest inna i pozwólmy sobie na własne przeżywanie tego stanu!!!! a jak ktoś nie rozumie - trudno, może kiedyś zmieni zdanie, a poza tym co nas to ochodzi, czyż nie???!!!! ale faktycznie cicho si ę zrobiło....;( :( :( :( Magda 77, Magda 78, Niunia, Aurelia - odcięło Wam neta, czy już gadać Wam się z nami nie chce :( :( :( DAJCIE ZNAK ŻYCIA... pozdrawiam 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc W ramach przerwy w pracy , której dzisiaj troche wiecej napsze pare zdań. Jesli chodzi o remonty to my powoli zaczynamy remont łazienki - chyba w przyszły weekend... To dopiero bedzie sajgon...wymienione i zerwane bedzie wszystko! Wiec zazdrosze tym z Was, ktore czeka tylko malowanie... :) Dzidzia bedzie spala na razie z nami, a jak przyjdzie czas to zrobimy osobny pokoik. To jednak troche wieksza inwestycja (nawet niz łazienka ;) ) bo trzeba zrobic przebicie do pokoju, ktory ma na razie wejscie od strony ogrodu + zrobic okna, ogrzewanie itd.. Druga opcja to zagospodarowanie poddasza... Hi,hi ... nie bede wyliczac co wchodzi w jego remont...wiec na najbiższe 50 lat mamy co robic w naszym domku... Z tematow tematycznych to.... wybieracie sie do szkoły rodzenia? A jesli tak to od ktorego miesiaca? Bo moj lekarz stwierdzil ze to strata czasu ale wiekszosc kolezanek ktore chodzily jest zadowolona. Co Wy zdecydowalyscie. Aha, Pyśka, Ty jestes z Poznania... wybralas juz szpital ? A moze szkole rodzenia tez masz jakas godna polecenia? Pozdrawiam Mamuśki i ich Brzusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim!!!!! dziewczyny, mam mały niewygodny problem - chyba naciągnęłam sobie jakieś ścięgno w brzuchu, boli mnie bardzo, szczególnie jak stoję albo chodzę lub mi się zachce wziąć w tych pozycjach głębszy oddech, boli mnie tylko w jednym punkcie. może coś poradzicie, żeby przeszło??? dodam, że nospa tym razem nie pomogła :( w poniedziałek idę do gina, to mu się najwyżej poskarżę, ale jakby mi przeszło wcześniej to nie będę płakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha79- bardzo mi przykro że cię boli. Wiesz ja miewałam czasmi takie jakby naciągnięcie scięgna ale jeszcze przed ciążą. Np. jak coś za ciężkiego podniosłam na budowie (budowałam dom). Może ty też ciś ciężkiego podniosłaś, albo zbyt szybko zmieniłaś pozycję. Ja na twoim miejscu bym zadzwoniła do gina i powiedziała prawdę co robiłam. Nie lekceważ tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nic chyba nie zrobiłam, chociaż możliwe, że w półsnie się mocniej przeciągnęłam albo jak mówisz szybko się obróciłam bez uprzedniego podparcia, czasem jak śpię mocno, to o tym nie myślę i robię niektóre rzeczy jakbym brzucha nie miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam, aga28 wiem dokładnie co masz na myśli tęskniąc za pracą. Mnie mój lekarz już wyrzucił chociaż na 2 tyg. zwolnienia, żebym trochę odpoczęła. Chciał dać ponad 3 tyg. ale poprosiłam o krótsze. Stwierdziałm, ze firma się nie zawali i postanowiłam zgodzić się z lekarzem i odpocząć trochę. agniecha-79 - ja prawie od początku ciązy mam bóle po bokach brzucha, bóle mieśni bardzo nieprzyjemne przy niektórych ruchach, kaszlu czy kichaniu. Nie przy kazdym kichnieciu ale często. Ale mi przechodzi po chwili leżenia lub rozmasowania bolsnego miejsca. Co do narzekania to zgadzam się, że takie nasze prawo. Mi coraz ciężej wdrapać się na wysokie schody, normalnie powoli zadyszki dostaję.Brzuchol,już całkiem spory też nie ułatwia poruszania się. Boję się jak będą wygladac te 4 miesiące.A zapowiadają zimę stulecia, aż strach pomyśleć jak będziemy przedzierac się przez te śniegi z ogromnymi brzucholami :) A, jakoś to będzie, nagroda jak nas czeka w marcu warta jest poświęcenia. Jesteśmy szczęściarami. Wczoraj dowiedziałam się, że kolejna moja koleżanka poroniła, pod koniec 2 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda73
Hej dziewczyny! Późno dołączam do Was, ale w pracy siedzę 8h przy kompie i w domu ciężko mi usiąść, żeby wejść do netu. A w pracy niestety nie mamy internetu. Taka firma :( Jestem w 21 tygodniu. Termin mam na 18 marca :) To moja pierwsza ciąża. Boję się i cieszę się. Od poniedziałku czuję ruchy :) Czuję się ok, poza ciągłym zmęczeniem. Próbuję poczytać trochę w tył Wasze wypowiedzi, ale chyba nie dam rady wszystkiego, to już tyle stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda73
I wprowadzam korekte tabelki NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......23............5..........Tczew........córeczka............ enka76......01.03.2006.......23............7..........Konin...............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......23............8..........Gorzów........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......23.............5..........Warszawa.....synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......23.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......23............3,5........Lublin..........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.........córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....18............-0,5 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......20............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? Jagoda73....18.03.2006.......21..........4,5.......Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......20............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:). Witam Jagodę:). Amadzia szyją podwiniete dżinsy dla ciężarnych:) Widziałam na Allegro (z drugiej ręki) i w jakims sklepie internetowym. Moni co do kopniaków to się nie przejmuj wszystko zalezy jak dzidzia jest ułozona ja na ostatnim USG widziałam, że mój dzidziol siedzi sobie jak żaba i do tego jeszcze plecami w stronę mojego brzucha więc pewnie głównie kopie mnie w tył, a nie w przód. Dlatego pewnie nie czuję jakis mocnych kopów tylko takie lekkie pokopywanie:). Za to mój kregosłup pobija rekordy jak lezę i próbuję później zmienić pozycje to zwijam się z bólu taki ból jak przy korzonkach. W przyszłym tygodniu pójde chyba do mojej ginki niech mi cos na to poradzi bo to wyjatkowo upierdliwe po za tym czuję się jak niepełnosprawna, a ponoć ciąża to nie choroba;):D. Aga dobrze, że już po sensacjach żołądkowych teraz tylko odźywiaj się i tyj;). A Twojej kierowniczki nie rozumiem czy według niej jedna ciąża jest lepsza od innej?? Ja tez lubie moją pracę i dobrze się tam czuję, ale mnie tam nikt specjalnie nie wykorzystuję jesli mam okres, że pracuję intensywniej to potem mogę sobie te godziny odebrać. Ciezko powiedziec jak rozwiązać sprawę z Twoją kierwoniczką ja bym może właśnie zapytała czy może kobiety w miesiącu ciązy moga pracowac więcej niż te w siódmym? Albo powiedziec, że bardzo Ci przykro, ale Ty swoją pracę już zrobiłas, a tej która ona Ci podrzuca juz nie jestes w stanie bo jesteś w końcu w ciąży i szybciej się męczysz?. Sama nie wiem. Na razie pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc dziewczynki... A ja mam dzisiaj doła i rycze... Bo sie nie wyspalam przez ta durna zmiane czasu. NIe moge sie przestawic. Boli mnie glowa i wszystko denerwuje. I chce mi sie plakac mimo ze jestem w pracy. Buuuu.... Mam nadzieje ze nie bedzie tak do konca. Ale co za kretyn wymyslil ta zmiane czasu. Rano nie moge spac bo sie budze a wieczorem jak wracam z pracy to jest ciemno (wczoraj juz nawet jak wychodzilam z pracy) i juz nic mi sie nie chce a pare rzeczy w domu trzba zrobic... DObrze ze mam cos do roboty to moze jakos ten dzien zleci. I juz mam dosyc tych wszystkich warzywek, ciemnego pieczywa, witaminek, żelaza, globulek a i tak mi sie powieka trzesie co znaczy ze brakuje mi magnezu. To moze jeszcze dwa razy tyle bede jadla bo przeciez dopiero 7 kilo przytylam (wlasnie jeszcze weszlam na wage) wiec pod koniec pewnie dojde do dwudziestu. Matko....co za dół.... Pierwszy raz w ciaży... :( Aha, witam Jagode... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......23............5..........Tczew........córeczka............ enka76......01.03.2006.......23............7..........Konin...............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......23............8..........Gorzów........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......23.............5..........Warszawa.....synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......23.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......23............3,5........Lublin..........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.........córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....22............1 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......20............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? Jagoda73....18.03.2006.......21..........4,5.......Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......20............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej dziewczynki dawno nie dawałam znaku życia, bo jak wracam z pracy ok 17-18 to padam jak dziecko. Renacia nie przejmuj się ja też miałam kłopoty ze snem i wiem co to znaczy nie wyspać się u nas przynajmniej ładna pogoda, więc jakoś to słoneczko dodaje chęci do życia. Enka ja też mam serdecznie dość pracy na prawdę powyżej dziurek w nosie i chyba pod koniec miesiąca pójdę już sobie całkiem odpoczywać . A co do usg to ja mam robione przy każdej wizycie co miesiąc tak więc jestem na bieżąco no i jakoś spokojniejsza jestem o moją dzidzię Aha Moni co do wózka to najbardziej jesteśmy zdecydowani jednak na Graco, bo mi przede wszystkim chodzi o to żeby wózek był lekki i dobrej jakości za pierwszym razem kupiłam dość tani wózek i wszystko było ok dopóki dziecko było małe, potem żeby go podnieść np. przy wjeżdżaniu na krawężnik to był koszmar no i bardzo szybko zaczął szwankować a po pół roku używania wyglądał jak wózek kilkuletni (odbarwił się materiał dość mocno) bardzo szybko pozbyłam się tego wózka i kupiłam parasolkę ale to też nie jest to co powinno być dlatego tym razem porównywaliśmy te wszystkie wózki co który ma itd. , no i przede wszytystkim wagę i jakość wykonania ale jeszcze zobaczymy. A co do bóli to w dole brzucha pod koniec dnia boli no i też po bokach czasami a o kręgosłupie to już nawet nie wspomnę.............. No to tyle narzekania na razie pa pa i pozdrowienia dla nowej marcóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie i ich brzucholki :) u mnie bez wiekszych zmian od wczoraj ;) dzisiaj jade po poludniu na uczelnie i caly weekend tam spedze... mam tylko nadzieje ze nie bedzie tam tak goraco i duszno jak na ostatnim zjezdzie... bo tak to wszystko ok tylko niestety jest mi duzo cieplej niz innym sluchaczom i czasami mam wrazenie ze brakuje mi swiezego powietrza... ale spoko dam rade :) rencia - ja mieszkam w poznaniu bo meza mam stad, ja natomiast pochodze z wrzesni oddalonej od poznania o okolo 50 km i z racji tej ze moja mama pracuje tam w sanepidzie i ze regularnie chodzi na kontrole do tamtejszego szpitala i zna wszystkich lekarzy to zamierzam rodzic we wrzesni... tak jakos przytulniej w mniejszym szpitalu niz w jakims molochu typu polna w p-niu. a poza tym tamtejszy szpital cieszy sie b. dobra opinia i uznaniem. wiec w kwestii wyboru szpitala Ci nie pomoge. co to szkoly rodzenia to poszlabym gdzies ale tylko na zajecia z opieki nad dzieckiem. bo jesli chodzi o porod to kazdy jest inny i tylko co 20 jest taki jak ucza w szkole. widze ze zaczelam narzekac i ze nie jestem sama :) cieszy mnie to ze nie tylko ja mam takie odczucia - bo juz myslalam ze ja jakas wyrodna matka bede ;) magda78- przykro mi z powodu kolezanki. ja juz wczesniej pisalam ze mialysmy najpierw duzo szczescia ze zafasolkowalysmy pozniej ze utrzymalysmy ciaze go konca feralnego 3 miesiaca. jagoda- witamy cieplutko i serdecznie nowa mamusie :) mam nadzieje ze juz z nami zostaniesz do konca i ze bedziesz czesto do nas zagladac i pisac. magda77- co do kregoslupa to ja tez bardzo dobrze wiem o jego istnieniu :( czasami bol jest naprawde nie do zniesienia a co bedzie pozniej?? wole nie myslec!! rencia - glowa do gory!! to hormony nami rzadza i wpedzaja nas w takie podle nastroje. bardzo dobrze cie rozumiem!! ja rowniez mam dosc czytania etykiet co moge jest pic a czego nie moge. mam dosc boli glowy na ktore za bardzo nie mozna polknac prochow. mam dosc tego ze znajomi baluja na spotkaniach towarzyskich pijac alkohol, pociagajac fajke i tanczac do rana. mam dosc tego ze patrzac w lustro nie widze juz zgranej siebie tylko jakiegos wieloryba!! ale wierze ze w marcu moje zycie choc po czesci wroci do normy i Ty tez musisz w to wierzyc :) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcóweczki Kochane:) Mam nareszcie stałe łącze:) Od godziny starałam się nadrobić zaległości i czytałam co ostatnio naskrobałyście:) U mnie bez zmian, dalej leżakuję i już teraz jak mam internet to chyba nawet specjalnie narzekać nie będę. Z moją szyjką nie do końca w porządku, mam już 1 cm rozwarcia i brzuszek twardniał i na wszelki wypadek poleżałam w szpitalu pod kroplówką 3 dni. Teraz czekamy co się będzie działo bo jak dalej się będzie otwierać to trzeba będzie zaszyć. Na razie na szczęście otwiera się tylko od zewnątrz, bo robili mi specjalne badanie. Tak czy owak, trochę się denerwuję, bo cały czas bardzo nisko ciąża jest położona i przy otwierającej się szyjce jest duże ryzyko porodu przedwczesnego. Co do twardnień brzuszka w moim przypadku chcą te skurcze wyeliminować zupełnie żeby zmniejszyć ryzyko. Niunia pytałaś o Fenoterol, jak byłam w szpitalu to dawali dziwczynom własnie jak je coś tak ciągnęło lub jak brzuszek twardniał, mi też chcieli dać ale Fenoterol podnosi tętno a ja mam i tak bardzo wysokie więc nie mogi żebym nie miała kołatania serca. Aurelko tak się cieszę że jakoś Ci się wszystko poukładało, ach i jeszcze co do żelaza, rewelacyjny jest sok z buraczków polecam. Ja tez mam kiepską morfologię, tylko niestety soku z buraczków to nie lubię :( Renacia, ja powtarzałam badanie na toxoplazmę, bo miałam kiepskie wyniki krwi i chciałam wykluczyć ewentualne zakażenie, na szczęście wszysko w porządku, nie zaraziłam się Moje ciśnienie też niskie przewaznie tak 90/60, tylko puls wysoki zawsze ok. 100 uderzeń. Najlepsze jest to że za każdym razem u lekarza na badaniu wychodziło mi ciśnienie z kosmosu, dobrze że lekarz przytomny i nie dał mi od razu czegoś na obniżenie tylko kazał w domu zmierzyć parę razy dla porównania i okazało się żę podczas wizyty się stresuję i jakby mi dali coś na obniżenie to pewnie Z łóżka bym nie wstała. Poza niepokojami o szyjkę czuję się zupełnie dobrze, łykam no-spę, magnez, żelazo, witaminki i jescze przez tydzień duphaston oraz biorę jeszczę tydzień luteinę dopochwowo, poza tym jak będzie brzuch twardniał albo coś bolało mam brać na noc Diphergan, no i mam przykaz spania na lewym boku, co zupełnie mi nie wychodzi:( Siku biegam co chwilę, ale położna mówi że to normalne bo jak mam nisko ciąże to Mała na pęcherz uciska. Ależ się rozpisąłam. Miłego dnia Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki !!! Właśnie kompletnie przez przypadek trafiłam na tą strone. Ja też spodziewam się dzidzi w marcu.To będzie mój 1-wszy raz. razem z mężem cieszymy się bardzo i staramy się myśleć pozytywnie. Ja będę rodziła w Angli bo tutaj właśnie mieszkamy ale powiem szczerze że chyba wolała bym w Polsce. Tutaj jakoś dziwny mają ten system prowadzenia ciąży. Przez całą ciaże (pod warunkiem że nie jest skomplikowana) zajmuje się mamusią nie lekarz a położna która przychodzi do domu. A przychodzi nie za często przynajmniej w moim przypadku była dopiro raz a jestem w 20 tyg. ciąży!!! O badaniu krwi też wam napiszę bo jak dla mnie to nie do pomyślenia żeby tak długo czekać. badanie krwi miałam zrobione dopiero w 12 tygodniu i to z wielkimi oporami a na wyniki to czekałam ponad miesiąc i w końcu się wku... i zadzwoniłam do położnej a ona mi na to że jak nie przyszedł żaden list ze szpitala że coś jest nie tak to OK a wyniki poznam przy nasępnej wizycie która będzie za 2 tyg. No,jak dla mnie to coś tu jest nie tak z ich systemem. O kurde sorki że tak Wam marudzę ale jakoś musiałam się wygadać. Pozdrawiam wszystkie Marcowe Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......23............5..........Tczew........córeczka............ enka76......01.03.2006.......23............7..........Konin...............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......23............8..........Gorzów........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......23.............5..........Warszawa.....synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......23.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......23............3,5........Lublin..........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.........córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....22............1 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......21............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? Jagoda73....18.03.2006.......21..........4,5.......Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......20............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
ale się dzisiaj wkurzyłam :( nie dość że dostałam wezwanie na kontrolę z Zusu to jeszcze wiem dlaczego: mój szanowny doktorek nie wysłał im dokumentacji ciąży o którą Zus się dopominał od miesiąca-a ten skurczybyk jest na urlopie...wezwanie mam na * listopada, ciekawe co tam będzie się dziać, zdenerwowałam się bo przez zaniedbanie lekarza, któremu bólę nie małą kaskę za wizytki, badania muszę jechać kawał drogi żeby jakiś konował z Zusu oceniał czy ja moge iść do pracy czy nie...aż mnie brzuch zaczął boleć :( Jagoda73, mamy ten sam termin porodu :) Magda, może masz racje że dzidzius się pupką odwrócił i na złość mamie nie kopie w brzuszek... Renacia, ja od dwóch tygodni mam bezsenność, najbardziej denerwuję się po przebudzeniu koło 4 rano bo wiem że już nie zasnę... Słonko, co oznacza mieć nisko położoną ciąże? Ja na ostatnim badaniu tydzień temu miałam macicę 1 palec poniżej pępka ale doktor nic nie mówił że nisko... Na pocieszenie napiszę ci że mojej siostrze otwierała się szyjka podobnie jak tobie ale lezała cały czas i nie musiała mieć szwu. iwi30, witaj na wąteczku, faktycznie dziwne zwyczaje w tej Anglii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Dzięki dziewczynki za wsparcie... Pyśka, Sabcia, Moni...Juz mi troche lepiej :) Tak troche raźniej jak czytam ze ktos rozumie co czuję... A myslalam ze uda mi sie byc ponad tymi nastrojami ale niestety hormony robia swoje (dobrze ze jest na co zrzucic). Wic sciskam Was mocno :) Pyska, szkoda (z jednej strony) ze nie bedziesz rodzic w Poznaniu moze bysmy sie spotkaly na jednej sali- chociaz Ty masz termin sporo wczesniej. Ja chyba jednak na Polnej bo stamtad mam lekarza i jakos juz sie nastawilam. Buziaczki dla wszystkich wesołych i zdołowanych mam. Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Moni 274 za przywitanie:) Podoba mi się to forum .Będę tu często zaglądała bo nie pracuję więc mam sporo czasu. Trzymam kciuki za wszystkie mamusie i wy też trzymajcie za mnie i moją fasolkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o sorry. moni coś mi się przekręciło z cyferkami mam nadzieję że się nie obrazisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może to głupie pytanie ale napiszcie jak można wpisać się do tabelki! bo ja tyż chcęęęęę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×